ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Μεταφυσική εμπειρια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
stang37
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2016, 13:14:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλήμερα σε όλους!Με λένε Στέλλα, είμαι νέο μέλος στο forum και στον χωρο του μεταφυσικου γενικώς... Προσφατα ειχα μια πολυ εντονη εμπειρια, πριν την αναφερω ομως θα ηθελα να σας πω οτι ασχολουμαι με τις εναλλακτικες θεραπειες και πριν απο το συμβαν ειχα κανει διαλογισμο ενεργοποιησης τριτου ματιου (κατι που εκανα για δευτερη φορα και ισως να επαιξε κι αυτο το ρόλο του).
Μια μερα λοιπον διαβαζα καποιες σελιδες στο ιντερνετ σχετικα με μασωνιες, νεα ταξη πραγματων και τις σατανιστικες τελετες τους και για να μην σας τα πολυλογω αυτο που σκεφτηκα ειναι το μονο που μπορει να μας σωσει ειναι να αυξησουμε την θετικη μας ενεργεια (αυτο απο μονο του ειναι μεγαλο θεμα) Αρχισα λοιπον με μεγαλο πεισμα να κανω κινησεις προς αυτη την κατευθυνση... καποια στιγμη λοιπον.. ξεκινησα να κανω καποιες δηλωσεις φωναχτα μεσα στο σπιτι του τυπου.. Ενεργοποιω την ειρηνη σε ολον τον κοσμο κλπ εκεινη την στιγμη ενοιωσα σαν να ανοιγει το κεφαλι μου (αυτο μαλλον ηταν το τσακρα της κορυφης) και να νοιωθω σαν να μπαινει μεσα ενεργεια απο εκεινη τη στιγμη και για μια ολοκληρη εβδομαδα περιπου ενοιωθα μεγαλη εφορια και ειχα πολυ ενεργεια.. εβλεπα πραγματα που μπορει να μην εβλεπα σε αλλες συνθηκες (ενοιωθα οτι τραβουσαν εντονα την προσοχη μου καποια πραγματα οπως πχ ενα τραγουδι σαν καποιος να με καθοδηγει και να μου στελνει μυνηματα) το ιδιο βραδυ επεσα να κοιμηθω και πριν καλα καλα με παρει ο υπνος ακουσα εναν ηχο εμοιαζε κατι αναμεσα σε κουδουνι, γυαλι που σπαει και κουδουνακια (...) ενοιωσα να με διαπερνα ενα ριγος και ενοιωσα σαν να ακουω στο βαθος μελωδια? ψαλμους? κατι τετοιο... να σας πω σε αυτο το σημειο οτι ουδεποτε ειχα ιδιαίτερη σχεση με θρησκειες, εκκλησια κλπ
Ελπιζω να μην σας κουρασα με το μεγαλο ποστ, θα ηθελα πολυ να ακουσω την γνωμη σας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2016, 21:23:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και να νοιωθω σαν να μπαινει μεσα ενεργεια απο εκεινη τη στιγμη και για μια ολοκληρη εβδομαδα περιπου ενοιωθα μεγαλη εφορια και ειχα πολυ ενεργεια

Θα σε απογοητεύσω αλλά δεν είσαι η μόνη...και άλλοι πολλοί σ'αυτό τον τόπο, εδώ και μερικά χρόνια, νιώθουν την ίδια εφορία να τους μπαινοβγαίνει στο σύστημα...το περιγράφουν όλοι ως το συμπαντικό και πλήρες συναίσθημα της άδειας τσέπης (σόρυ, άδειας σκέψης εννοούσα), μαζικές μαρτυρίες ζεν ανθρώπων που έχουν φτάσει στο υψηλότερο σκαλί της εσωτερικής μύησης (δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα)...οπότε μη φοβού αγνή κορασίδα, δεν είσαι η μόνη σε αυτό τον κόσμο, όλοι μαζί έχουμε ανοίξει το τρίτο μάτι (και το τέταρτο μη σου πω) και το αύριο φαντάζει ευοίωνο κι ειρηνικό (π...α μάνδολες)...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stang37
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2016, 07:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν φοβάμαι, καθε αλλο θα έλεγα.... ειναι η πρωτη φορα στην ζωή μου που δεν με φοβίζει τίποτα! σίγουρα δεν ειμαι μοναδική και σιγουρα υπαρχουν πολλοι που εχουν περισσοτερες εμπειριες απο μένα απλα θα με ενδιεφερε να τις ακουσω και σιγουρα θα ηθελα να μαθω αν θα μπορουσα να κανω κατι ωστε να ξαναζησω το ιδιο συναισθημα. Μην μου προτείνει κανεις ναρκωτικα κλπ... εγω ουτε ασπιρινη δεν παιρνω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pupee
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2017, 16:45:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνήθως για να ενεργοποιήσει κάποιος το crown chakra (που λέμε και στο χωριό μου) πρέπει να κάνει χρόνια διαλογισμό... Ίσως να ήταν κάτι άλλο σχετικά με τον διαλογισμό αλλά σίγουρα δεν ήταν το συγκεκριμένο τσάκρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2017, 23:19:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι σε κάνει να πιστεύεις πως χρειάζεται ενεργοποίηση; Η περίπτωση -αφού υποθέσουμε ότι το αποδεχόμαστε- να εκτελεί κάποιες λειτουργίες σε όλους τους ανθρώπους και απλά μπορείς κάποιες από αυτές να μάθεις να τις κάνεις συνειδητά; Σε σχέση με τον αυτόματο, τον ασυνείδητο ή τον τυχαίο τρόπο που συμβαίνουν. Δεν σε έχει προβληματίσει πότε αυτό;

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy