ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ;(ΝΑΖΙΣΜΟΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
thule
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2004, 13:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thule  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι,

Το θέμα αυτό ίσως προκαλέσει κάποιους, αλλά λόγου ότι πολλοί σε αυτό το forum χρησιμοποιούν κάποιες έννοιες και όρους που λίγοι καταλαβαίνουν την πραγματική σημασία, όπως εθνικοσοσιαλισμός (ναζισμός),θα ήταν χρήσιμο να ακουστούν κάποιες απόψεις σχετικά με το τι πραγματικά ήταν και είναι ο εθνικοσοσιαλισμός, γιατί μερικοί το θεωρούν συνώνυμο του κακού; Ποιοι ωφελήθηκαν από αυτό;
Γιατί μας κρύβουν την αληθινή ιστορία;

Παρακάτω παραθέτω ένα κείμενο από έναν θεωρητικό του εθνικοσοσιαλισμού που μπορεί να φωτίσει λίγο τα πράγματα,
του Polv H. Rus-Knudsen - Εθνικοσοσιαλισμος Η Βιολογικη Κοσμοθεωρια:

Η Εθνικοσοσιαλιστικη ιδεα σχετιζεται ελαχιστα με την εννοια πολιτικη κατα την κοινη χρηση του ορου!!!Οι σημερινοι πολιτικοι οργανισμοι προσπαθουν να συνθεσουν ενα πολιτικο προγραμμα , αρκετα ασαφες , αοριστο και ελκυστικο , ωστε να μπορουν να προσελκυσουν την απαραιτητον δια την κοινοβουλευτικην τους ισχυν ψηφαγελη και ως οι « εκλεκτοι του λαου » να ιδιοποιουνται χαριν αυτων των ιδιων και ισως και των ψηφοφορων τους , το μεγιστον δυνατον μεριδιον του κοινωνικου προιντος εις βαρος αλλων. Η πεμπτουσια του εθνικοσοσιαλισμου ευρισκεται πολυ περαν αυτου του επιπεδου ...ειναι μια κοσμοθεωρια , μια πληρης και αυταρκης φιλοσοφια της ζωης καλυπτουσα καθε πλευραν της ανθρωπινης υπαρξεως.

Κατα την ουσια της η εθνικοσισιαλιστικη ιδεα υπερβαινει οχι μονο την Λευκη Φυλη και την εποχη μας αλλα τελικως εκφραζει εκεινην ακριβως την μυστηριωδη και αλανθαστη σοφια δυναμει της οποιας η φυσης ζει και δημιουργει . Δηλαδη ο εθνικοσοσιαλισμος αποτελει την συνειδητη εκφραση των θεμελιωδων Νομων της φυσεως που διεπουν την ζωη μας . Αφετηρια του ειναι η απεριοριστη αγαπη προς την δημιουργια σ ’ολη της την πολλαπλοτητα , ο αβιαστος βαθυς σεβασμος της σοφιας της φυσεως και η αυθεντικη διακαης βουληση διατηρησεως της ζωης που ειναι αποκυημα αυτης της σοφιας , δια της οργανωσεως της ανθρωπινης κοινωνιας συμφωνως προς αυτους τους θεμελιωδεις νομους . Συνεπως ο Εθνικοσοσιαλισμος δεν ειναι τιποτα αλλο παρα η εφαρμογη των φυσικων και βιολογικων νομων επι των διαφορων περιοχων της ανθρωπινης ζωης .

Προβαλλετε σημερα ο ισχυρισμος οτι μια Εθνικοσοσιαλιστικη θεση οδηγει σε πολεμο και σε αποπειρες καταπιεσεως αλλων εθνων προκειτε περι ανοητου παρερμηνευσεως και διαστρεβλωσεως . Απεναντιας μαλιστα μονο αυτος αναγνωριζει και επιθυμει την υπαρξη των φυλετικων και πολιτισμικων διαφορων και συναμα σεβεται την πολιτισμικη και φυλετικη ταυτοτητα αλλων λαων. Για τον εθνικοσοσιαλισμο η διαφορα ειναι μερος της φυσικης ταξεως και επιθυμουμε συνεχως να διατηρησουμε αυτην την ταξη με ολες της τις δαιφορες μεταξυ φυλων,λαων και ατομων . Δεν εχουμε την παραμικρη επιυθμια να κανουμε μια φυλη νεγρων να υοθετησει την θρησκεια μας , να τρωγει την τροφη μας και να χρησιμοποιει τους νομους μας . Θελουμε να βρουν μονοι τους οι αλλοι λαοι τον δικο τους δρομο μεσα στο μελλον .Θα μας ηταν βεβαιως ευχαριστω να συνεργαστουμε μαζι τους αν αυτο θα προσφερε αμοιβαια οφελη , αλλα ποτε μα ποτε δεν θα τους ενοχλησουμε . Δεν επιζητουμε καμια συγκρουση με κανεναν , απλως θελουμε να αφεθουμε στην ησυχια μας .


Μια κοινωνια αποτελουμενη απο ενα συνοθυλευμα φυλων , θρησκειων και βιοθεωριων δεν συνιστα , ασφαλως ( και παρα τον συνηθη μοντερνο ισχυρισμου περι του αντιθετου ) εκφραση πνευματικου και πολιτισμικου πλουτου , αλλα αποτελει θλιβερη συσσωρευση στερουμενου νοηματος και βαθυτατου λογου υπαρξεως . Ενδειξη αποσυνθεσης του εθνους και της πληρης διαλυσεως καθε μετρου και καθε αξιας . Μονο σε μια πραγματικη ομογενη κοινοτητα αποτελουμενη απο ανθρωπους του αυτου πολιτισμου , ιστορικου και βιολογικου υποβαθρου και με αυτους περι του μελλοντος πνευματικους οραματισμους δυναται το ατομο να βρει την γαληνη του νου και της εσωτερικης ασφαλειας που εχει αναγκη . Μονο με μια Εθνικη κοινοτητα μοιρας πραγματοποιει ο ανθρωπος την αιωνια Ζωη !

THULE -->

ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
267 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2004, 16:27:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικά, περιεκτικότατο το πόνημα του Δανού συναγωνιστού Polv H. Rus-Knudsen, όπου μέσα σε λίγες σελίδες ξεδιπλώνει την Αιώνια Αλήθεια της Φυσικής Τάξεως και του Αίματος.

Φίλε thule, ρωτάς γιατί κρύβουν την αλήθεια... Μα είναι φανερό! Οι αντι-φυσικές ψευτο-ιδεολογίες, αφού εκτροχίασαν τους Ευρωπαϊκούς Λαούς και τους έριξαν στη δυστυχία, τον ψυχοβιολογικό αφανισμό και τον οικολογικό όλεθρο – χαριν της θεοποιήσεως του κέρδους και του υλισμού – κάνουν ό,τι μπορούν ώστε να μην υπάρξει καμία ελπίδα εθνοφυλετικής αναγεννήσεως και αφυπνίσεως! Και σκοπίμως καλλιεργούν τη Σύγχυση. Ματαίως...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2004, 19:29:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Προβαλλετε σημερα ο ισχυρισμος οτι μια Εθνικοσοσιαλιστικη θεση οδηγει σε πολεμο και σε αποπειρες καταπιεσεως αλλων εθνων προκειτε περι ανοητου παρερμηνευσεως και διαστρεβλωσεως . Απεναντιας μαλιστα μονο αυτος αναγνωριζει και επιθυμει την υπαρξη των φυλετικων και πολιτισμικων διαφορων και συναμα σεβεται την πολιτισμικη και φυλετικη ταυτοτητα αλλων λαων. Για τον εθνικοσοσιαλισμο η διαφορα ειναι μερος της φυσικης ταξεως και επιθυμουμε συνεχως να διατηρησουμε αυτην την ταξη με ολες της τις δαιφορες μεταξυ φυλων,λαων και ατομων . Δεν εχουμε την παραμικρη επιυθμια να κανουμε μια φυλη νεγρων να υοθετησει την θρησκεια μας , να τρωγει την τροφη μας και να χρησιμοποιει τους νομους μας . Θελουμε να βρουν μονοι τους οι αλλοι λαοι τον δικο τους δρομο μεσα στο μελλον .Θα μας ηταν βεβαιως ευχαριστω να συνεργαστουμε μαζι τους αν αυτο θα προσφερε αμοιβαια οφελη , αλλα ποτε μα ποτε δεν θα τους ενοχλησουμε . Δεν επιζητουμε καμια συγκρουση με κανεναν , απλως θελουμε να αφεθουμε στην ησυχια μας ."

Βρε παλικάρια, από θεωρία καλά τα πάμε, στην πράξη όμως πού είδατε να τηρούνται όλα αυτά;
Γνωρίζετε Ιστορία; (και είναι και πρόσφατη γμτ! Φαντάσου δηλαδή τι θα γίνει όταν θα έχουν πεθάνει όλοι όσοι έζησαν εκείνες τις εποχές!)

Δηλαδή κατά τον δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο, οι φίλοι μας οι Ναζιστές σεβάστηκαν την διαφορετικότητα και την πολυ-πολιτισμικότητα των άλλων φυλών;! Τα ανθρώπινα δικαιώματα;!

Μήπως μάζεψαν όσους δεν ήθελαν (είτε στην Γερμανία είτε στις κατακτημένες χώρες) Εβραίους, Τσιγγάνους, ακόμα και ομοφυλόφιλους και τους είπαν:

"Σας παρακαλούμε επειδή εμείς θέλουμε να ζήσουμε σε ένα κράτος φυλετικά καθαρό, πηγαίνετε να ζήσετε αλλού, ορίστε και οι αποζημειώσεις σας για την όλη ταλαιπωρία."


Κάπως έτσι θα πρέπει να έγινε τελικά ε;!
Σεβασμός προς όλους...

Για κάντε μιά βόλτα από το Auschvitz βρε παλικάρια να δείτε τι άφησαν πίσω όλοι αυτοί "φεύγοντας". Τα έχουν στις βιτρίνες για να τα θυμούνται αυτοί που τα έχουν ζήσει και να μαθαίνουν όσοι δεν τα έχουν ζήσει, για να μην αμφισβητούν τα γεγονότα.
Εγώ πάντως, έφυγα από κει με το στομάχι δεμένο κόμπο.
Και είμαι από αυτούς που ακόμα "ψάχνω" να βρω την "συνωμοσία" στο λεγόμενο Ολοκαύτωμα, επειδή αδυνατώ να πιστέψω όλη αυτή την αγριότητα,
από έναν λαό που συμπαθώ περισσότερο από κάποιους άλλους.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2004, 19:56:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.

Νομίζω ότι το θέμα δεν ανήκει στο Esoterica.gr.

Είναι άλλο να συζητήσουμε το πως συνδέονται η μεταφυσική και ο Εθνικοσοσιαλισμός με τα σύμβολά του και άλλο να αναλύσουμε το τι είναι ο Εθνικοσοσιαλισμός ως πολτικική κίνηση, σε αυτό το forum.

Το ίδιο νομίζω ότι πρέπει να γίνει και να γίνεται και με οποιοδήποτε topic είναι τόσο άσχετο με την θεματολογία και τους σκοπούς του Esoterica.gr.

Σίγουρα αυτή η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ "Απόψεις-Προτάσεις" είναι μια γενική κατηγορία προβληματισμού αλλά τουλάχιστον το κίνητρο θα πρέπει να είναι να εξετάζουμε το θέμα αυτό μέσα στα θεματικά πλαίσια του ίδιου του site. Εγώ προσωπικά δεν διακρίνω να υπάρχει ένα τέτοιο κίνητρο και για αυτό έχω την γνώμη ότι το ο δημιουργός πρέπει ή να το επανατοποθετήσει σε πιο συγκεκριμένα θεματικά πλαίσια ή απλά να κλειδωθεί όπως πολλά άλλα.

Επιφυλάσσομαι να προτείνω το ίδιο και για πολλά άλλα topics σε αυτήν την Κατηγορία.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thule
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2004, 15:47:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thule  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας,

Νομίζω πως κάθε γνώση είναι ωφέλιμη, κυρίως γιαυτο το θέμα που για πολλούς είναι άγνωστο.
Στον εσωτερικό τομέα ο νόμος της ελευθέριας έχει ακτίνα δράσεως απεριόριστη, άρα τίποτα δεν είναι άσχετο πόσο μάλλον αυτό το θέμα, όσο για τον ostria σίγουρα τα λεγόμενα του είναι βγαλμένα από κακόγουστα ντοκιμαντέρ για το 2ο παγκόσμιο πόλεμο, αλλά όπως είπε και ένας άγγλος Ιστορικός ο Divid irving την Ιστορία την γράφουν οι νικητές μετά από κάθε πόλεμο, η αληθινή όμως Ιστορία βγαίνει πολύ αργότερα, τώρα ίσως κατηγορηθώ ως φασίστας όπως ο Πλάτων, ο Νίτσε, ο Σπένγκλερ, ο Χάιντεγκερ και πολλοί άλλοι, αν όλοι αυτοί είναι άσχετοι με την θεματολογία και τους σκοπούς του Esoterica.gr. τότε καλός και για ευνόητους λόγους πρέπει να κλειδωθεί παρόν θέμα.

THULE -->

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2004, 16:14:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ thule
εγώ απλώς θα σου πρότεινα να ψάξεις και να μελετήσεις όλες τις υπάρχουσες πηγές-πληροφορίες και από κει και πέρα να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2004, 00:58:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αγαπητέ thule.
Η αλήθεια είναι ότι αυτό είναι ένα φόρουμ που προσπαθεί να είναι ελεύθερο και αμερόληπτο μεν, Αλλά.
Σε πολλά θέματα διάβασα τη λέξη "Ωριμότητα".
Λέξη μαγική, που μεταφράζεται όμως κατα το δοκούν.
Για να λέμε όμως και την αλήθεια , λίγο ως πολύ γνωρίζουμε σε τι κόσμο ζούμε , τι πρέπει να λέμε και τι δεν πρέπει να αγγίζουμε.
Έτσι μπορώ να κατανοήσω και τη στάση των συντελεστών του φόρουμ .
Οφείλω όμως να πώ ότι στην πορεία της ανθρωπότητας στήθηκαν διάφορα ταμπού. Άλλα απ`αυτά ξεπεράστηκαν , άλλα προσπεράστηκαν , καί άλλα μεταλλάχτηκαν .
Ένα ταμπού όμως έμεινε αναλλοίωτο στους αιώνες.
Η ελευθερία.
Αν όντως είναι θέμα ωριμότητας , τοτε άς περιμένουνε 20 χρόνια ακόμα και ίσως τότε επανεξεταστεί ο Πλάτων, ο Νίτσε, ο Σπένγκλερ, ο Χάιντεγκερ και άλλοι.
Θλίψη.
Αλλά τι να γίνει;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

athakandr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2004, 01:38:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους athakandr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στη σημερινή κατ' επίφαση "δημοκρατία" καθώς φαίνεται η λογοκρισία καλά κρατεί!

Έχω ξαναπεί ότι αν νομίζει κανείς πως απαγορεύοντας -- άκουσον άκουσον -- τη συζήτηση γύρω από οποιοδήποτε θέμα καταφέρνει κάτι, τότε πλανάται οικτρά.

Λυπάμαι πραγματικά για τη θέση του μέλους thoth, που παραπέμπει σε εποχές προ του διαφωτισμού (Μεσαίωνας). Να του θυμίσω με κάθε σοβαρότητα που νομίζω ότι με διακρίνει, ότι θα πρέπει να υπερασπιζόμαστε το δικαίωμα του οποιουδήποτε να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του, ακόμα και αν διαφωνούμε με αυτές.

Λυπάμαι πραγματικά, και αν η γνώμη μου μετράει ως ένα σημείο -- και νομίζω πως μετράει -- θα συνιστούσα στο μέλος thoth, να αναθεωρήσει τις αναχρονιστικές του απόψεις, ίσως και να ξαναδιαβάσει λιγάκι τους Γάλλους Διαφωτιστές (στα βιβλία της 3ης Λυκείου υπάρχουν, αν θυμάμαι καλά).

Όσο για τη συμβουλή του μέλους Ostria, θα του έλεγα πως δεν χρειάζεται κανείς αυτής της μορφής τις υποδείξεις. Ας διαβάσει αυτός αν θέλει. Εδώ είναι forum για συζήτηση (αν θυμάμαι καλά!)

Λυπάμαι πραγματικά...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2004, 09:38:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Athakandr τι έλεγαν οι Διαφωτιστές; Έλεγαν ότι σε ένα forum με κύριο θεματικό περιεχόμενο τους μύθους, την θρησκεία, την εσωτερική φιλοσοφία, τα ανεξήγητα φαινόμενα και την εσωτερική ψυχολογία είναι θεμιτό να γίνεται κύριο θέμα η ανάλυση (και από ότι διαφαίνεται και η προπάγάνδα) για μια πολιτική ιδεολογία;

Όταν πας σε κανένα κινέζικο εστιατόριο πάρε μαζί σου και μερικά βιβλία Διαφωτιστών για να τους δείξεις ότι είναι ρατσιστικό που δεν έχουν στο μενού και Γαλλική κουζίνα.


Επεξήγηση για όλους:
Μέσα στα όρια της ανεκτικότητας μπορούν να υπάρχουν ίσως θέματα επικαιρότητας που δεν έχουν άμεση σχέση με το κύριο θέμα του site όπως π.χ. η Κύπρος, σημαντικά κοινωνικά θέματα κ.α. αλλά ποιος είναι ο σημαντικός λόγος επικαιρότητας για να αναλύσουμε τον Εθνικοσοσιαλισμό; Εγώ δεν βλέπω κανέναν.

Ο λόγος που εκφράζω αυτήν την άποψη είναι η προστασία του ύφους και των σκοπών του Esoterica.gr και όχι η τυχόν προσωπική συμπάθεια ή αντιπάθεια προς κάποια πολιτική ιδεολογία. Αν οι επισκέπτες του forum παρατηρούν τα ενεργά θέματα και μέσα σε αυτά βλέπουν ένα μεγάλο ποσοστό άσχετων θεμάτων αυτά μπορεί να γίνουν και το κριτήριο για να κάνουν και την εγγραφή. Και είμαι σίγουρος ότι αυτό συμβαίνει. Και σίγουρα δεν δημιουργήθηκε για αυτόν τον λόγο το Esoterica.gr ούτε και το forum του.

Και αυτό το λέω εγώ που ήμουν από αυτούς που αντιστάθηκαν σθεναρά να διαγραφούν μέλη στο παρελθόν που το μόνο που έκαναν στο forum ήταν να διακηρύττουν τις εθνικοσοσιαλιστικές τους προτιμήσεις και να μην συμμετέχουν καθόλου στις κύριες θεματικές συζητήσεις του forum. Αλλά κάπου υπάρχουν όρια και νομίζω ότι τα έχουμε ξεπεράσει.

Όπως θα έλεγε και ο λαός "κουτσοί, στραβοί, στον Άγιο Παντελεήμονα" ή αλλιώς "τώρα που βρήκαμε ποπά, να θάψουμε πέντε-έξι"

Αυτή είναι η προσωπική μου τοποθέτηση με βάση ένα σκεπτικό και κάποιες αξίες και τις καταθέτω. Δεν χρειάζεται να "χαλιέστε" κάποιοι και να διαρρηγνύετε τα ιμάτια σας.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2004, 12:41:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όσο για τη συμβουλή του μέλους Ostria, θα του έλεγα πως δεν χρειάζεται κανείς αυτής της μορφής τις υποδείξεις. Ας διαβάσει αυτός αν θέλει. Εδώ είναι forum για συζήτηση (αν θυμάμαι καλά!)

Λυπάμαι πραγματικά...


Aγαπητέ athakandr,
η σωστή συζήτηση γίνεται με επιχειρήματα. Αυτό ξέρω εγώ.
Αν θεωρείς την απάντηση του φίλου thule επικοδομητική και διαλεκτική...
"όσο για τον ostria σίγουρα τα λεγόμενα του είναι βγαλμένα από κακόγουστα ντοκιμαντέρ για το 2ο παγκόσμιο πόλεμο"
...
εγώ πάω πάσο.
Οσο για την δική μου απάντηση, δεν πρόκειται για συμβουλή αλλά για θέση. Και δεν την επιβάλλω σε κανένα (πώς θα μπορούσα άλλωστε;)


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

athakandr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2004, 14:00:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους athakandr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ thoth θα πως κάτι ακόμα τελευταίο και κλείνω.

Το καλοκαίρι σε ένα πλοίο όπου ταξίδευα σε ένα νησί, υπήρχαν παντού προειδοποιητικά σήματα "ΜΗΝ ΚΑΠΝΙΖΕΤΕ". Διαπίστωσα όμως ότι αρκετοί καπνίζανε. Έκανα σύσταση προς τον καπετάνιο και μου είπε "Ποιος είστε εσείς; τι θέλετε να κάνουμε;"

Του είπα ότι ότι μιλάω ως απλός πολίτης και δύο πράγματα μπορούν να γίνουν. Ή να διατηρηθούν οι πινακίδες και να εφαρμοστούν, ή αν δεν μπορούν να εφαρμοστούν να κατεβάσουν τις πινακίδες. Δεν μπορεί και πινακίδες να υπάρχουν και να καπνίζουν.

Πήρα τα στοιχεία του και έκανα καταγγελία στον αρμόδιο υπουργό καθώς και σε καταναλωτικές οργανώσεις και βέβαια υπήρξαν συνέπειες για τον ίδιο.

Grosso modo, κι εδώ το ίδιο συμβαίνει. Θα σου έλεγα λοιπόν πως αν το site έχει διακηρυγμένες θέσεις για το τι μπορεί να αποτελεί θεματολογία, τότε θα πρέπει να εφαρμόζει τις θέσεις αυτές αδιακρίτως (και όχι αφληνουμε την Κύπρο, κλείνουμε τον Εθνικοσοσιαλισμό). Αν από την άλλη αφήνει την Κύπρο, τότε θα πρέπει αφενός να αφήνει και τα άλλα θέματα, διαφορετικά να αποσύρει τις διακηρυγμένες του θέσεις!
Πάντως το να έχει και θέσεις για το τι είναι μη επιτρεπτό και να επιτρέπει κατά βούληση, αυτό είναι το μόνο που δεν είναι αξιόπιστο.

Πάντως, εσάς δεν θα σας καταγγείλω

Φιλικά,

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ασπρίγια
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Aruba
166 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2004, 22:22:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ασπρίγια  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
athakandr,φίλε μου,αν και πρέπει να είσαι
από κείνους τους εκνευριστικούς που τους ενοχλούν όλα
εκτός από τους ίδιους,
εν τούτοις οφείλω να σου βγάλω το καπέλο για ένα και μόνο λόγο.
Ότι πράττεις με οδηγό την ιδεολογία σου και δεν ξεφεύγεις από αυτή.
Εγώ πάντως στη θέση σου-αν ήμουν αντικαπνιστής-θα έκανα το άλλο.
Θα πήγαινα εκεί που δεν καπνίζουν.
Πιο απλό δεν είναι?
Να πάω να μπλέξω καπετάνιους κλπ,κλπ,όσο κάφροι και να ήταν,
πολύ θα μου'πεφτε...
"δε βαριέσαι..." υποθέτω ότι θα έλεγα.
no hard feelings,anyway!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 16:19:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Athakandr τι έλεγαν οι Διαφωτιστές; Έλεγαν ότι σε ένα forum με κύριο θεματικό περιεχόμενο τους μύθους, την θρησκεία, την εσωτερική φιλοσοφία, τα ανεξήγητα φαινόμενα και την εσωτερική ψυχολογία είναι θεμιτό να γίνεται κύριο θέμα η ανάλυση (και από ότι διαφαίνεται και η προπάγάνδα) για μια πολιτική ιδεολογία;

Όταν πας σε κανένα κινέζικο εστιατόριο πάρε μαζί σου και μερικά βιβλία Διαφωτιστών για να τους δείξεις ότι είναι ρατσιστικό που δεν έχουν στο μενού και Γαλλική κουζίνα. [8D



Θα συμφωνήσω με τον ΤΗΟΤΗ αφού με κάλυψε για μια ακόμη φορά!
Ποτέ μου δεν κατάλαβα αυτή την εμμονή κάποιων από δω μέσα να ανοίγουν τέτοια Θέματα (κοινωνικο-πολιτικά) που δεν έχουν σχέση με τη θεματολογία αυτού του site...
Αν και έλαβα πολλές "προσκλήσεις" για να συμμετάσχω σε τέτοιες συζητήσεις σε ελάχιστες (1-2) συμμετείχα γιατί απλά δεν είναι του ενδιαφέροντός μου... Για τα θέματα αυτά έχω άποψη που όμως δεν μ'αρέσει να την εκφράζω σε ένα τόσο ακατάλληλο χώρο. Αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν και άλλες πορτοκαλιές με πιο "κατάλληλα" πορτοκάλια βλ. pathfinder κλπ...
Δεν τίθεμαι ενάντια σε αυτό το συγκεκριμένο τόπικ αλλά αισθάνομαι το ίδιο για το τόπικ της Κύπρου, και αυτό το λέω γιατί σαν κακοπροαίρετοι που είναι κάποιοι θα σπεύσουν να παρερμηνέυσουν όπως έκαναν με τα γραφόμενα του ΤΗΟΤΗ.

Εγώ θα ήθελα να κάνω μιαν ερώτηση στον thule και στον athankandr:

"Οταν ο αδελφός του παππού μου που ήταν στην αντίσταση συνελλήφθηκε και μετά από καιρό στάλθηκε στο Αουσβιτς μας έλεγε ψέμματα για ότι έβλεπε και ότι βίωνε εκεί?
Οτι οι Ρώσοι που μπήκαν μέσα τελευταία στιγμή και τους σώσανε γιατί ο παππούς μου είχε το πολύ μια βδομάδα ζωής..."

Αμφισβητείτε δηλαδή ότι όλα αυτά που έχουν καταγραφεί ως ιστορία έγιναν όντως ή απλά αμφισβητείτε την έκταση που έχουν πάρει?...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thule
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 13:22:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thule  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας,

Το τι είναι επιτρεπτό και τι πρέπει να απαγορεύετε θα πρέπει να ξεκαθαρίσουν οι διαχειριστές Esoterica.gr, σαυτο το site ανήκουν θέματα όπως ΜΑΡΞΙΣΜΟΣ:ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ; Κράτος προαιρετικό, κράτος επιχείρηση ΚΥΠΡΟΣ-ΚΡΙΣΙΜΕΣ ΩΡΕΣ Περι σχεδιου ΑΝΑΝ Είναι οι εβραίοι εχθροί της ανθρωπότητας? Το μίνι φουστάκι και η παρέλαση ΤΖΟΓΟΣ ΚΑΙ ΑΛΚΟΟΛΙΣΜΟΣ Μακεδονία Ελλάδα ή όχι? alvanoi stin ellada - ratsismos i thema epiviosis?

Για μένα ο εθνικοσοσιαλισμός είναι βαθύτατα συνδεδεμένος με τον εσωτερισμό, είναι μια φιλοσοφία, είναι ένας τρόπος ζωής, είναι δρόμος προς την αλήθεια. Παντός αν ενοχλεί τους διαχειριστές μπορούν να το κλειδώσουν, το άρθρο δεν γράφτηκε για να προπαγανδίσει όπως λέει thoth αλλά για αναζητηθούν κάποιες αλήθειες που κρύβονται καλά μες στο σκοτάδι εδώ και πολλά χρόνια.
Φίλη Avallon θα απαντήσω στο ερώτημα σου, δεν ξέρω τι έχει διαβάσει σε σχέση τα γεγονότα του 2ο παγκόσμιου πόλεμου, παντός για να βρεις την αλήθεια πρέπει να ψάξεις εις βάθος κάποια πράγματα, μου λες ότι (ο αδελφός του παππού μου που ήταν στην αντίσταση συνελλήφθηκε και μετά από καιρό στάλθηκε στο Αουσβιτς μας έλεγε ψέμματα για ότι έβλεπε και ότι βίωνε εκεί?
Οτι οι Ρώσοι που μπήκαν μέσα τελευταία στιγμή και τους σώσανε γιατί ο παππούς μου είχε το πολύ μια βδομάδα ζωής...") δεν ξέρω την καταγωγή του αδερφού του παππού σου αλλά πρέπει να ξέρεις ότι στα στρατόπεδα συγκεντρώσεως στέλνονταν μόνο εβραίοι κανένας έλληνας δεν εστάλη εκεί, σε κάθε πόλεμο σκοτώνονται άνθρωποι αυτό είναι γεγονός στην Ιστορία δεν υπάρχουν καλοί και κακοί, στην προκείμενη περίπτωση υπάρχουν οι κακοί ναζί κανένας δεν θυμάται του άλλους σύμμαχους του άξονα Ιταλία, Ιαπωνία… ούτε τα εγκλήματα των συμμάχων θα σου θυμίσω μερικά αληθινά ολοκαυτώματα λησμονημένα εγκλήματα πόλεμου, γνωρίζεις ότι μετά την λήξη του πόλεμου οι άγγλοι βομβάρδισαν την Δρέσδη μια γερμανική πόλη και την ισοπέδωσαν σκοτώνοντας πάνω από 250000 αθώους ανθρώπους?
Γνωρίζεις το ολοκαύτωμα του Πειραιά από τα συμμαχικά αεροπλάνα? Θυμάσαι μήπως τι έγινε στην Χιροσίμα και Ναγκασάκι από ατομική βόμβα? Ξέρεις ότι ο hitler την είχε ανακάλυψη πολύ νωρίτερα από τους αμερικανούς αλλά δεν ήθελε να την χρησιμοποιήσει γιατί το θεωρούσε ανήθικο? Ξέρεις ότι το εβραϊκό ολοκαύτωμα δεν είναι ένα Ιστορικό γεγονός αλλά έχει γίνει ιδεολογία ξέρεις γιατί….

Thule -->


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

athakandr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 14:00:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους athakandr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εγώ θα ήθελα να κάνω μιαν ερώτηση στον thule και στον athankandr:

"Οταν ο αδελφός του παππού μου που ήταν στην αντίσταση συνελλήφθηκε και μετά από καιρό στάλθηκε στο Αουσβιτς μας έλεγε ψέμματα για ότι έβλεπε και ότι βίωνε εκεί?
Οτι οι Ρώσοι που μπήκαν μέσα τελευταία στιγμή και τους σώσανε γιατί ο παππούς μου είχε το πολύ μια βδομάδα ζωής..."

Αμφισβητείτε δηλαδή ότι όλα αυτά που έχουν καταγραφεί ως ιστορία έγιναν όντως ή απλά αμφισβητείτε την έκταση που έχουν πάρει?...


Avallon, ας σοβαρευτούμε λιγάκι γιατί δημιουργείτε κίνδυνος παρερμηνείας των όσων λέγονται.

Άλλο πράγμα να διαφωνείς με κάποια πράγματα, τα οποία πράγματι αποτελούν αναμφισβήτητη ιστορική αλήθεια και άλλο να συζητάς.

Είναι δυνατόν ποτέ κανείς να συμφωνήσει με το Άουσβιτς;

Φιλικά,

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 20:03:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δεν ξέρω την καταγωγή του αδερφού του παππού σου αλλά πρέπει να ξέρεις ότι στα στρατόπεδα συγκεντρώσεως στέλνονταν μόνο εβραίοι κανένας έλληνας δεν εστάλη εκεί,

Δε κατάλαβα φίλε μου...
Αμφισβητείς την ελληνική μου καταγωγή ή απλώς είσαι ένας από αυτούς τους αγράμματους που μασάνε την ίδια καραμέλα????
ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ Ο ΠΡΟΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΦΡΑΓΚΙΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕ ΕΒΡΑΙΟΥΣ... Τώρα αν εσένα στο ποιμνίο που σε μαζέψανε σου κάνανε άλλη κατήχηση μάθε ότι μαζί με τον αδελφό του παππού μου ήταν ακόμη 2 ελληνικές φιλικές οικογένειες με τις οποίες συνεργάστηκε τον καιρό της κατοχής και που συνελλήφθηκαν επ'αυτοφόρο μαζί με κείνον!! Οι τσίμπλες στα μάτια είναι εξίσου επικίνδυνες με την αμφιβολία που όπως είπε ο Νίτσε δηλητηριάζει τα πάντα χωρίς να σκοτώνει τίποτα


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thule
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 20:34:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thule  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη Avallon δεν είχα διάθεση να θίξω την ελληνικότητα της καταγωγή σου απλός σου είπα ένα πραγματικό γεγονός, ότι τους έλληνες δεν είχαν κανένα λόγο να τους στείλουν σε στρατόπεδα συγκεντρώσεως εκεί ίσως αυτή να ήταν μια εξαίρεση,τώρα ότι νευρίασες δεν μπορώ να το καταλάβω δεν σε έβρισα.

thule -->

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 22:16:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eλπίζω τώρα να κατάλαβες ότι υπήρχαν και έλληνες...λίγοι μεν αλλά υπήρχαν...βέβαια μέσα στα τεράστια ποσοστά των Εβραίων που να τους θυμηθεί κανείς τους άμοιρους... Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους όμως πρέπει να έχουμε εθνική συνείδηση... αλλιώς γινόμαστε πιόνια πολιτικών σκοπιμοτήτων...Συγνώμη αν παραφέρθηκα


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 00:21:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους όμως πρέπει να έχουμε εθνική συνείδηση... αλλιώς γινόμαστε πιόνια πολιτικών σκοπιμοτήτων...

Avallon , πιόνια έχουμε γίνει ήδη χρόνια τώρα.
Δυστυχώς τις περισσότερες φορές αντί να "ξεπιονιζόμαστε" , χωνόμαστε βαθύτερα στη γλυκερή λάσπη της αδράνειας.
Αν πραγματικά είχαμε εθνική συνείδηση θα λέγαμε ότι αυτός ο τόπος μας ανήκει.
Αφήσαμε τους πολιτικούς μας να διαχειριστούν αυτή τη συνείδηση και κατέληξε να είναι ο εθνικός μας εφιάλτης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
267 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 01:44:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η απάντηση στο ερώτημα τί είναι Εθνικοσοσιαλισμός, φαντάζει τόσο δύσκολη όσο και εύκολη! Σίγουρα πάντως δεν είναι απλό να περιγράψεις με λίγα λόγια διαδυκτιακού λόγου, μια Κοσμοθεωρία και Βιοθεωρία όπως είναι ο Εθνικοσοσιαλισμός. Εν τούτοις, θα προσπαθήσω μια ψηλάφηση της Ιδέας αυτής, πέρα από παραφιλολογίες που αναπτύχθηκαν από την συγκεκριμένη φυλή, μετά την ήττα του Άξονος. Άλλωστε, ο Εθνικοσοσιαλισμός, ως σύστημα διακυβερνήσεως, όπως εφαρμόστηκε στο Γ’ Ράιχ, δεν είναι μόνο τα χρόνια του Πολέμου – η υπόθεση του οποίου είναι μια άλλη δραματική ιστορία για την οποία ευθύνονται πολλοί – αλλά, και τα χρόνια πρό του πολέμου... για τα οποία λίγα λέγονται από τους πληρωμένους διαμορφωτές της «κοινής γνώμης».

Σχεδόν 60 χρόνια έχουν περάσει από την ήττα της Εθνικοσοσιαλιστικής Γερμανίας, από την ατυχή έκβαση του δραματικού αγώνος εναντίον της τρισάθλιας εκείνης μπολσεβικικο-δημοκρατικής συμμαχίας. Το ότι υπάρχει ενδιαφέρον και πάλι παγκοσμίως για τον Εθνικοσοσιαλισμό, αποδεικνύει ότι δεν πέτυχε η υστερία και η δαιμονοποίηση που επιχειρήθηκε από τους εχθρούς του. Τελικώς, ο Εθνικοσοσιαλισμός επέζησε της φωτιάς του πολέμου και της θύελλας του διασυρμού. Και αυτό, διότι – όσο κι αν προσπάθησαν οι φορείς της παρακμής – επιζεί ακόμη εντός της Λευκής Φυλής το ένστιγκτο για Υγεία, Δύναμη, Ομορφιά, Πνευματικότητα ! Και εφ΄οσον αυτό το ένστγκτο παραμένει ζωντανό στη Γή των Πατέρων μας, η δύναμη του Εθνικοσοσιαλισμού θα παραμένει ακατάλυτη – έστω και ασυνειδήτως. Τί είναι όμως ο Εθνικοσοσιαλισμός;

Πέρα και πίσω από οποιαδήποτε πολιτική εφαρμογή, ο Εθνικοσοσιαλισμός αποτελεί μια πλήρη και κυρίαρχη ώθηση για Ζωή υπό τους όρους του Φυσικού ανταγωνισμού και της φυσικής επιλογής, εντός των πλαισίων της Λαϊκής Κοινότητος. Γι αυτό και δεν θα βρεί κανείς σ΄αυτόν, τους ατέλειωτους «θεωρητικούς», όπως συμβαίνει με τον μπολσεβικισμό ή τον φιλελευθερισμό. Ο Εθνικοσοσιαλισμός δεν είναι μια ψευτοθεωρία που κατασκευάστηκε από νοσηρούς εγκεφάλους σε κάποιες μουχλιασμένες αίθουσες ακατάσχετων συμπλεγματικών. Θεωρητικοί του είναι όλο εκείνο το απόσταγμα Σοφίας και Τιμής, όπως αυτό διαμορφώθηκε και ζυμώθηκε μέσα στους αιώνες, από τους γιούς της Ευρώπης. Είναι το ποιοτικό απόσταγμα Αισθητικής και Κουλτούρας, που έχει τις ρίζες του σ’ όλα τα Ευρωπαϊκά Έθνη, που με το Πνεύμα τους και το Αίμα τους βοήθησαν στη δημιουργία αυτού που σήμερα ονομάζουμε «Δυτικός Πολιτισμός». Οι ρίζες λοιπόν του Ε/Σ μπορούν να αναζητηθούν στην Αρχαία Ελλάδα, στη σκέψη και τους Νόμους του Πλάτωνος και στη σύλληψή του για μια Φυσική Ζωή – προς την πραγμάτωση του Αληθινού Ανθρώπου, συμφιλιωμένου με τη Φύση και σε έναν άμεσο δεσμό με την Κυβέρνησή του εντός της φυσικής του φυλετικής λαϊκής κοινότητος , την οποία υποχρεούται να υπηρετεί και να προασπίζεται. Βρίσκεται στο Πολεμικό Ιδεώδες της Αρχαίας Σπάρτης και στο Φυσικό κάλος της Αρχαίας Αθήνας. Αντηχεί τη Ρωμαϊκή έννοια του Imperium, όπως την περιγράφει ο μέγας μύστης της Ηλιακής Παραδόσεως Julius Evola. Αναβιώνει το αίσθημα της Τιμής, της Γής και του Αίματος, την αίσθηση της Λαϊκής Κοινότητος, όπως αυτά εμφανίζονται στα Ελληνικά ή Σκανδιναυικά Φύλα. Το αίσθημα ότι το άτομο είναι αναπόσπαστο μέλος του λαού και ότι όλα τα μέλη του λαού είναι συνδεδεμένα με δεσμό αίματος, με αμοιβαία καθήκοντα και υποχρεώσεις.

Ο Εθνικοσοσιαλισμός, κατ΄αυτόν τον τρόπο, φτάνει στις ρίζες της υγιούς οργανικής κοινότητος, κάνοντας μια Επανάσταση ενάντια σ΄ολόκληρη τη δομή σκέψεως του φιλελευθερισμού και της αστικής δημοκρατίας της υλοκρατίας, της ποσότητος, της μετριότητος και του άκρατου ατομικισμού. Είναι μια επανάσταση Ψυχών και Συνειδήσεων, ενάντια στον εκφυλισμό των αντι-φυσικών αυτών συστημάτων, που η μόνη τους «πνευματικότητα» είναι ένας ασθενικός και ψευτοανθρωπιστικός χριστιανισμός – ως θρησκεία των όχλων. Αν δεχτούμε ότι η Ιστορία είναι ένα περιπετειώδες μυθιστόρημα κοινωνικής αποσυνθέσεως και ανανεώσεως, ο Εθνικοσοσιαλισμός είναι η θεραπεία του ΧΧ αιώνος. Είναι η ανανέωση και η θεραπεία της Ευρώπης – αυτής της ελπίδος της Ανθρωπότητος – από τον εκφυλισμό, την παρακμή, την αποσύνθεση και τον ευνουχισμό που προέκυψαν από τις δυνάμεις της κεφαλαιοκρατίας, του φιλελευθερισμού του 19ου αιώνος , των αστικών δημοκρατιών και της φρίκης του κομμουνισμού. Επομένως, ο Εθνικοσοσιαλισμός είναι κάτι παραπάνω από έναν πολιτικό σχεδιασμό. Είναι μια Ιστορική τάση και απαίτηση αναγεννήσεως. Μια επαναστατική πρακτική σ΄όλα τα πεδία, που δεν κάνει συμβιβασμούς με την παρούσα κατάσταση, τις ολέθριες πρακτικές της και τις κίβδηλες «αξίες» της, αλλά επιζητεί την πλήρη αντικατάστασή τους!

Και έχει ζωτική σημασία, όχι μόνο για τον Άριο, αλλά για όλη την Ανθρωπότητα, η οποία καθημερινώς αργοπεθαίνει από τα ανελέητα εκφυλιστικά συστήματα που επικράτησαν μετά το μοιραίο εκείνο 1945.
Υπ’ αυτήν τη μορφή, ο Εθνικοσοσιαλισμός, δεν είναι μια πτυχή της Ζωής, αλλά το σύνολο της Ζωής, που φαίνεται από μια πτυχή! Είναι μια πλήρης και ουσιαστική τοποθέτηση: ΟΛΑ Ή ΤΙΠΟΤΑ ! Αποτελεί μια αντίσταση σ΄όλες τις τάσεις του εκφυλισμού, της αδυναμίας, της ασχήμιας, της αρρώστιας, του εκφυλισμού (φυσικού - πνευματικού – πολιτιστικού), της εκμετάλλευσης. Στην πραγματικότητα, αποτελεί μια στάση Ζωής, έναν τρόπο Ζωής – ακόμα κι αν γίνεται ασυνειδήτως από τα άτομα. Ένα άτομο δεν καλείται εθνικοσοσιαλιστής, επειδή «υποστηρίζει» κάποιο ε/σ κόμμα, ως αποτέλεσμα διανοητικής επικυρώσεως. Γεννιέται με μια ροπή προς τις αξίες εκείνες που για τον Εθνικοσοσιαλισμό αποτελούν τις θεμελιώδεις βάσεις της Κοσμοθεωρίας και Βιοθεωρίας του, η ψυχή του ποθεί την εκπλήρωση ενός υγιούς σχεδίου ζωής – αυτός είναι ένας εν δυναμει εθνικοσοσιαλιστής και στο πολιτικό πεδίο.

Έγινε όμως λόγος γι αυτή τη Λαϊκή Κοινότητα. Το πώς την αντιλαμβάνεται ο Εθνικοσοσιαλισμός, διατυπώνεται ξεκάθαρα στο Mein Kampf του Α.Χίτλερ, ως το μόνο αληθινό περιβάλλον του ανθρώπου και η προέκταση της προσωπικότητός του. Η έννοια του Λαού είναι πρώτιστα έννοια μιας φυλετικής κοινότητος. Είναι η ηθική, αλλά και βιολογική, διεύρυνση της οικογένειας. Το άτομο δεν είναι μόνο του – ως περιφερόμενη μονάδα, όπως θέλει να τον βλέπει ο αστικός δημοκρατικός φιλελευθερισμός και ο προλεταριακός μαρξισμός. Ανήκει στο λαό του. Η ζωή του, ως μέρος, αναμειγνύεται με τη ζωή του Συνόλου, όχι μόνο του παρόντος, αλλά και του παρελθόντος και του μέλλοντος. Είναι μέρος ενός αιμάτινου ποταμού που ρέει στο ιστορικό γίγνεσθαι. Κατα συνέπεια, στον προσδιορισμό της Λαϊκής Κοινότητος, το άτομο παρατείνεται και επεκτείνεται μέσω της πολλαπλότητος των προγόνων και των απογόνων του, επιτυγχάνοντας μ’ αυτόν τον τρόπο την αθανασία.

Ο λαός υπάρχει – σε μεγαλύτερες ή μικρότερες μορφές – από την οικογένεια στη γενιά, στην περιφερειακή κοινότητα, στο έθνος, στη Φυλή.
Στους σύγχρονους χρόνους, η σύλληψη του λαού, κατά ένα μεγάλο μέρος, προσδιορίζεται με τα έθνη-κράτη. Το συναίσθημα της συγγένειας και της κοινότητος, πολύ ορθά επεκτάθηκε από τα φύλα και τα ασήμαντα βασίλεια, στο σύγχρονο έθνος-κράτος. Εν τούτοις, είναι πάρα πολύ επικεντρωμένο σ΄αυτό το επίπεδο. Οι κοινότητες μέσα στο έθνος-κράτος έχουν αναστατωθεί από πολλές αιτίες και έχουν στερηθεί της ζωτικότητος μιας αναγεννητικής δυνάμεως. Η επέκταση δε, της λαϊκής συνειδήσεως από το επίπεδο του έθνους-κράτους σ’ αυτήν ολοκλήρου της Φυλής, έχει ελεγχθεί ασφυκτικώς και επιμελώς. Όμως, το λαϊκό αίσθημα, για να είναι πραγματικά ισχυρό, πρέπει να ρεύσει από τις τοπικές και επαρχιακές κοινότητες των εθνών-κρατών προς τα όρια της ΦΥΛΗΣ, επειδή η πλήρης ασφάλεια και ευημερία των επι μέρους εθνών, μπορεί να πραγματοποιηθεί μόνο εντός ολοκλήρου της Φυλής – στο σύνολό της.

Σήμερα και στον μελλον, ο Εθνικοσοσιαλισμός πρέπει να ενσωματώσει αυτή την ουσιαστική επέκταση του αισθήματος της συγγένειας και της κοινότητος και πέρα από τα όρια του σύγχρονου έθνους-κράτους και του συμβατικού εθνικισμού, έτσι ώστε το έθνος-κράτος, να γίνει μια ενδιάμεση μονάδα στη δομή του Λαού και ο Εθνικισμός με τον Φυλετισμό του, να ανατιπροσωπεύει έναν εθνικισμό ολοκλήρου της Φυλής. Όπως λέει ο μεγάλος Julius Evola, «είναι ανάγκη να βρούμε ένα σημείο ΕΝΩΤΙΚΟ – ένα σημείο αναφοράς Ευρωπαϊκό – για να χτίσουμε την Ιδέα της Ευρώπης». Μια Ιδέα, πέρα από εγωιστικούς σωβινισμούς και μικρόψυχα μίζερα ιδεολογήματα. Δεν έχουμε άλλα περιθώρια. Διαφορετικά, παραμένουμε σε ένα σημείο που στην ουσία είναι υπο-πολιτικό, επιδερμικό, επιφανειακό, αν όχι ψευδοπατριωτική δημαγωγία. Αυτό, αναποφεύκτως ορίζει και καθορίζει την υπηκοότητα ως υπόθεση της Φυλής, όπου μόνο εκείνοι που αποτελούν μέλη της, μπορούν να είναι Πολίτες του κράτους.

Η εθνικοσοσιαλιστική αντίληψη περί έθνους, πιστεύει στην άποψη ότι είναι απαραίτητο όχι μόνο να διατηρηθεί ο φυλετικός χαρακτήρας του Λαού, αλλά και με μέτρα ευγονικής πολιτικής, να βελτιώσει την ποιότητά του.
Ο εθνοφυλετικός χαρακτήρας προσδιορίζει τον στόχο και την κατεύθυνση πρακτικής, τόσο για την κοινότητα, όσο και για το άτομο. Η ευγονία, αποτελεί ύψιστη βιοπολιτική προτεραιότητα του Εθνικοσοσιαλισμού. Το μέλλον της Φυλής δεν είναι δυνατόν να θυσιάζεται στο «τώρα», στο όνομα μιας αρρωστημένης ατομικιστικής εγωπάθειας, που αποτελεί μέχρι σήμερα κοινή δημοκρατική πράξη ! Ο Εθνικοσοσιαλισμός πρεσβεύει ότι η οδός της πραγματικής προόδου βρίσκεται στα καλύτερα μέλη της λαϊκής κοινότητος. Αυτό, αποτελεί κεντρικό σημείο αναφοράς κάθε Εθνοκοινοτικής Πολιτικής.
Γι αυτό και η μητρότητα αναβιβάζεται στο προνομιακό βάθρο που της αναλογεί, μακριά από ιουδαϊκούς «φαιμινισμούς» με τους οποίους ο καπιταλισμός υπέσκαψε τα ψυχικά και φυσικά βάθρα της Οικογένειας και του Έθνους.

Δεδομένου ότι όλοι οι Πολίτες είναι της αυτής Φυλής, ο εθνικοσοσιαλισμός αναγνωρίζει το δεσμό συγγένειας αίματος των μελών της Κοινότητος ως το συνδετικό ιστό που ενώνει τα μέλη αυτά σε μια αδιάσπαστη Ενότητα. Μια Ενότητα πραγματική, που δεν τη διασπά ο τεχντός διαχωρισμός «αριστερά-δεξιά», «εργαζόμενος-εργοδότης» κλπ. Όλες οι αναζητήσεις και όλα τα επαγγέλματα, όλα τα πρόσωπα και όλες οι δραστηριότητες, ενσωματώνονται στη Ζωή της λαϊκής κοινότητος. Το κοινωνικό αίσθημα της Ενότητος βρίσκει την πραγματική του διάσταση, μέσα από μια ειλικρινή ανησυχία για την οικονομική δικαιοσύνη και την κοινωνική προκοπή. Η συνείδηση της φυλετικής Ενότητος και του συλλογικού αγαθού του Λαού, απαιτούν έτσι την παροχή ίσων ευκαιριών πρός τα μέλη της κοινότητος για την άσκηση των ταλέντων τους και την επιλογή – βάσει ιεραρχίσεως- των αρίστων, για την ατομική τους τελείωση και την ανάδειξή τους ως Φυσικών και Αυθεντικών προτύπων και ως μελλοντικών Φυσικών Ηγετών.

Κατά συνέπεια, φτάνουμε στο σοσιαλιστικό στοιχείο του Εθνικοσοσιαλισμού. Αυτό, δεν είναι ο μαρξιστικός σοσιαλισμός της κρατικής ιδιοκτησίας των μέσων παραγωγής και διανομής (που ως σύστημα δεν είναι τίποτε παραπάνω από το σύστημα οργάνωσης των μυρμηγκιών) - που είναι το ίδιο απαράδεκτος όσο και ο αρπακτικός ατομικισμός του φιλελεύθερου κεφαλαιοκράτη ( που ως σύστημα δεν είναι τίποτε άλλο από το νόμο της ζούγκλας σε οικονομικό επίπεδο). Αντ΄αυτών, ο Εθνικοσοσιαλισμός είναι το σύστημα που επιχειρεί την -όσο το ανθρωπίνως δυνατόν- δίκαιη κατανομή των καρπών του, στη λαϊκή κοινότητα. Οι κοινωνικές αδικίες της κεφαλαιοκρατίας είναι αυτές που ενθάρρυναν το μαρξισμό, ώστε να ισοπεδώσει με την ολέθρια και αντιανθρώπινη ψευδοφιλοσοφία του τις κοινωνίες στις οποίες επικράτησε. Ο Εθνικοσοσιαλισμός παρουσιάζεται στους ευρωπαϊκούς λαούς ως η μοναδική εναλλακτική λύση για την αποφυγή της καταστρεπτικής ακρότητος των άθλιων συστημάτων της αστικής δημοκρατίας (φιλελευθερισμού) και του μαρξιστικού ισοπεδωτισμού (κομμουνισμού).

Αυτό το Ιδανικό, λοιπόν, της Λαϊκής Ενότητος – όπως το περιέγραψα – το οποίο συνεπάγεται την υποχρέωση υπερασπίσεως της Φυλής, την ενότητα του Έθνους και την ευημερία της Λαϊκής Κοινότητος, έχει ως φυσικό αποτέλεσμα την αντίληψη του Εθνικοσοσιαλισμού περί διοικήσεως: την «Αρχή του Αρχηγού». Την αναγκαιότητα της υπάρξεως, δηλαδή, μιας ΦΥΣΙΚΗΣ ΕΛΙΤ, στην υπηρεσία του λαού και των στόχων της Λαϊκής Κοινότητος. Στον Εθνικοσοσιαλισμό, κάθε μέλος της Λαϊκής Κοινότητος βυθομετρείται, εκπεδεύεται, τελειούται, αξιολογείται και διαβαθμίζεται. Η φυσική αξία του «ηγείσθαι» δύναται να αναζητηθεί μόνον εκεί που είναι αληθινή – συνδυαζόμενη με Πνευματικότητα , Τόλμη και υψηλή επίγνωση του Καθήκοντος προς την Κοινότητα. Δεν δύναται κανείς να προσφέρει, ό,τι δεν κατέχει ! Έτσι η Φυσική Ιεραρχία επανέρχεται – όπως στις κοινότητες των Αρίων Προγόνων μας, αντικαθιστώντας την διαστροφική κατάσταση της υλοκρατίας, της ποσότητος, της μετριότητος και της καθολικής ισότητος (προς τα κάτω βεβαίως...), οι οποίες αναιρούν κάθε υπόβαθρο του Έθνους και του Κράτους, προετοιμάζοντας την Νέα Παγκόσμια Τάξη (τόσο ιουδαιομασονικής όσο και ιουδαιοχριστιανικής προελεύσεως και ταυτότητος).

Κάνω μια παρένθεση, για να τονίσω ότι ήδη και δια των όπλων, η Νέα Παγκόσμια Τάξη, παρεμβαίνει με βία, για την επιβολή της αστικής δημοκρατικής «θρησκείας». Άλλωστε, οι Ευρωπαϊκοί λαοί είναι πλήρως υποτελείς – ειδικά μετά το ’45 – στη «θρησκεία» του φιλελευθερισμού, μετά και την ψυχονοητική τους καθυπόταξη δια μέσου σφυροκοπημάτων μιας πρωτοφανούς πλημμυρίδος ψεύδων και διαστροφών. Οι Λευκοί Λαοί, γυφτοποιούνται και νεγροποιούνται σταδιακώς, με μια άκρα διαστροφή της αντιλήψεως περί αισθητικής και ολοένα απομακρύνονται από τους δεσμούς τους με τις Παραδόσεις τους και τις Πνευματικές τους κατακτήσεις. Η εθνοκτόνος αυτή πολιτική, χαρακτηρίζει όλο το σημερινό Σύστημα, παγκοσμίως, όπως αυτό εκφράζεται από τους φορείς του και τους υπερασπιστές του(μέσω των διαφόρων οραγάνων και οραγνισμών).

Έτσι, ο Εθνικοσοσιαλισμός, αντιπροσωπεύει τη Θέληση του Λαού – όχι ως μια παροδική σύλληψη ενός τυχάρπαστου «δημοκρατικού» όχλου, αλλά ως το υψηλότερο συμφέρον της Κοινότητος, με μια ιστορική προοπτική βάθους που υπηρετεί όχι μόνο το παρόν, αλλά που τιμά την κοινή κληρονομιά του παρελθόντος και εξυπηρετεί τις ανάγκες του μέλλοντος!


Ο Εθνικοσοσιαλισμός αντιτάσσεται συνολικά στις ιδέες που εξουσιάζουν τον «Δυτικό» κόσμο, μεταπολεμικώς. Οι Αξίες του Εθνικοσοσιαλισμού είναι οι ξεχασμένες Αξίες της Τιμής, της Γης, του Αίματος, της Τελειότητος, της Αυτοπειθαρχίας, της Υγείας (σ’ όλα τα επίπεδα), του Θριάμβου της Θελήσεως. Το Ηρωικό Πνεύμα και ο Ηρωικός Τρόπος Ζωής – τον οποίο εκπληκτικώς έχει αναλύσει ο αξεπέραστος μα και άγνωστος στο δημοκρατικό όχλο καθηγητής Ιωάννης Συκουτρής – αντιτάσσεται συνολικώς στον μαλθακό και άρρωστο Υλισμό που εξουσιάζει τις σύγχρονες κοινωνίες μας. Στις μέρες μας, ο Εθνικοσοσιαλισμός έχει γίνει ο μπαμπούλας του Συστήματος. Οι ανάξιοι και ανήθικοι αντίπαλοί του, έχουν διαδώσει ποταμούς λάσπης και ψεμάτων εδώ και 60 χρόνια, ώστε οι λαοί να παραμένουν υποταγμένοι και εγκλωβισμένοι στη σήψη και την παρακμή.
Σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες η εθνικοσοσιαλιστική λογοτεχνία είναι παράνομη, ενώ σε λήθη έχουν υποπέσει τιτάνες του Πνεύματος όπως ο Martin Heidegger , ο Oswald Spengler, ο Knut Hamsun και τόσοι άλλοι, επειδή – με τον έναν ή τον άλλον τρόπο – είχαν σχέση με το Γ΄Ράιχ και τον Εθνικοσοσιαλισμό! Παράνομη επίσης είναι η δημόσια χρήση συμβόλων (όπως ο αγκυλωτός σταυρός) – όχι όμως το... «άγιο» σφυροδρέπανο. Παράνομη η προσπάθεια επανιδρύσεωςς του NSDAP στη Γερμανία, ενώ οι Εθνικοσοσιαλιστές κινούνται σε μια.. ημιπαράνομη κατάσταση και διώκονται σ’ όλες της χώρες της Δύσεως. Εν τέλει, οι μόνες πηγές πληροφορήσεως και γνώσεως για τον Εθνικοσοσιαλισμό, προέρχονται από τους εχθρούς του !!!

Στην προσπάθειά μου να αναλύσω τον Εθνικοσοσιαλισμό, τονίζω ότι ο Εθνικοσοσιαλισμός , ως αληθινός Ιδεαλισμός, ταυτίζεται με τη Φύση και την βοηθάει στην εξελικτική της διαδικασία. Δέχεται ότι και τ’ ανθρώπινα όντα είναι μέρος της Φύσεως και υπάγονται στους Νόμους της. Όλες οι άλλες «φιλοσοφίες», «πεποιθήσεις», «ερμηνείες» ή «θρησκείες» (θρησκείες των όχλων - της Σκοτεινής Εποχής) που δέχονται το διαχωρισμό του ανθρώπου από τη Φύση, είναι απαράδεκτες για τον Εθνικοσοσιαλισμό. Ο Θεμελιώδης ιδεαλιστικός στόχος του Εθνικοσοσιαλισμού είναι η προστασία της Φύσεως, ώστε αυτή να δημιουργήσει καλύτερα, πιό προηγμένα άτομα και κατά συνέπεια, έναν καλύτερο και πιό προηγμένο Πολιτισμό. Ως εκ τούτου, η Φυλή είναι η ίδια η Φύση ως έκφραση εξελίξεως στο ανθρώπινο πεδίο. Η ποικιλομορφία των Φυλών αποτελεί έκφραση της Θείας Δημιουργίας – Φύσεως. Κατά συνέπεια και η Λαϊκή Κοινότητα είναι μια έκφραση της Ανθρωπότητος μέσω της φυσικής διαδικασίας.

Γι αυτό κι ο Εθνικοσοσιαλισμός επιθυμεί την Διατήρηση της Φυσικής Τάξεως, και επομένως των Φυλών – πρωτίστως δε, της Φυλής που εκπροσωπεί και υπερασπίζεται. Οι υπόλοιπες πολιτικές θεωρίες ή θρησκείες, έχοντας άλλους στόχους και προτεραιότητες, καταστρέφουν τη φυλετική Λαϊκή Κοινότητα μέσω της δημιουργίας πολυφυλετικών και άρα α-φυλετικών και πολυ-«πολιτισμικών»(!) παρακμιακών κοινωνιών. Αυτές οι Αξίες είναι η Ψυχή,το Ήθος και ο Χαρακτήρας του Εθνικοσοσιαλισμού.

Εδώ αναγκαστικά, εισερχόμαστε σε μια πιό εσωτερική έννοια του Εθνικοσοσιαλισμού. Πολλές φορές υποβάλουμε στον εαυτό μας το ερώτημα: «Ποιός είναι ο Σκοπός της Ζωής;». Σύμφωνα με τον Εθνικοσοσιαλισμό, σκοπός της Ζωής είναι η Εξέλιξη – σ’ όλα τα πεδία και τα επίπεδα. Εργάζεται, λοιπόν, προς αυτή την κατεύθυνση, ώστε να συνεχίσει η εξελικτική διεργασία της Φύσεως και δρά με στόχο την ατομική και συλλογική τελειότητα της Φυλής και της Λαϊκής Κοινότητος, στα πλαίσια αυτού που οι Γερμανοί ονομάζουν Völkisch. Και αυτό, διότι τα άτομα είναι μέρος της Φύσεως και του Λαού. Ο Λαός γίνεται αντιληπτός ως ένας υπερ-οργανισμός ζων, ως ένα έμβιο ον. Η Υγεία, η Ευημερία και το Μέλλον του Λαού, εξαρτάται από εμάς. Κατά συνέπεια, καθήκον του Εθνικοσοσιαλισμού, είναι η υπεράσπιση, η βελτίωση και η περαιτέρω εξέλιξη του εμβίου αυτού όντος – Völkisch, μέσω της αυστηρής και απολύτου διαφυλάξεως της φυλετικής αγνότητος του Αίματος. Σε αντίθετη περίπτωση, απλώς σπαταλάμε τις ζωές μας και καταστρέφουμε την συνέχιση της Ζωής της Λαϊκής Κοινότητος – ως εμβίου όντος, που είναι η ίδια η Φύση μας. Αυτή είναι η Ύψιστη Αλήθεια που ο Εθνικοσοσιαλισμός υπερασπίζεται και οι εχροί του έχουν έχουν μολύνει και προσπαθούν να καταστρέψουν ! Το ατομικό μας πεπρωμένο είναι αναπόσπαστα συνδεδεμένο με το πεπρωμένο της Λαϊκής Κοινότητος και της Φυλής μας. Αυτή είναι η Ζωή μας, η ίδια η Ουσία μας, η Συνείδησή μας.

Όπως έχω αναλύσει, ο Εθνικοσοσιαλισμός, ως μια φυσική και όχι τεχνητή βιοθεωρία και κοσμοθεωρία, πιστεύει στη Φύση και κατά συνέπεια στην έννοια της Φυλής που εκείνη Δημιούργησε. Η Φύση, κατά τη διάρκεια χιλιάδων ετών εξελικτικής διαδικασίας, έχει δημιουργήσει ευδιάκριτες και διαφορετικές φυλές, όπως άτομα με διαφορετικό χαρακτήρα και δυνατότητες. Ο Εθνικοσοσιαλισμός είναι μια αποδοχή, αλλά κι ένας θρίαμβος της φυσικής ποικιλομορφίας και προάσπιση όλων εκείνων των στοιχείων της Φύσεως που μας κρατούν εν ζωή και μας καθιστούν Μοναδικούς! Η Φύση υπάρχει μέσα μας ! Είναι το Αίμα της Φυλής μας, είναι το Αίμα των Προγόνων μας που καλούμαστε να τιμούμε ή προς τους οποίους καταφεύγουμε για να πάρουμε δύναμη, ειναι η Γη των Πατέρων μας – οι Τάφοι των προγόνων μας. Φύση – Λαϊκή Κοινότητα – Πρόγονοι – Πατρική Γή, αποτελούν ένα αδιάσπαστο οργανικό σύνολο, για τον Εθνικοσοσιαλισμό. Ακόμη, αν θέλετε, είναι τα δέντρα, τα ζώα, το κλιμα της Πατρίδος μας – ο Ήλιος, η βροχή και τα σύννεφα, ο αέρας και οι μυρωδιές της Γής. Κι εμείς γεννημένοι από το Λαό μας πεθαίνουμε και επιστρέφουμε σ΄αυτόν – σ΄εναν επαναλαμβανόμενο κύκλο ζωής και θανάτου.

Θα μπορούσαμε να πούμε πολλά για τον Εθνικοσοσιαλιστικό Τρόπο Ζωής, για τη Φιλοσοσφία του Εθνικοσοσιαλισμού στα μεγάλα ζητήματα της Ανθρωπότητος, για τη Φύση του Εθνικοσοσιαλισμού, για τους Κώδικες της Ιδεολογίας, για το Πολιτικό του Σκέλος, για την Ιστορική του Αναδρομή, για την αντίληψή του για την Τέχνη, τη Θρησκεία, την Πολιτική, την Δικαιοσύνη, την Ελευθερία – μα πιστεύω ότι κάτι τέτοιο είναι αδύνατο σε μια τόσο γενική ανάλυση. Πάντως παρέθεσα τα βασικά στοιχεία της Εθνικοσοσιαλιστικής Κοσμοαντιλήψεως. Ίσως αργότερα να επεκταθώ.


Η Εθνικοσοσιαλιστική Επανάσταση στη Γερμανία το 1933 υπήρξε μόνον η αρχή της εφαρμογής των Εθνικοσοσιαλιστικών Αρχών. Ποτέ όμως δεν επιτεύχθηκε μια πλήρη εφαρμογή, λόγω των χρονικών περιστάσεων και του πολέμου. Η Γερμανία αναγκάστηκε να διεξάγει έναν ολοκληρωτικό πόλεμο ενάντια στην δημοκρατικο-μπολσεβίκικη συμμαχία, πριν καλά καλά ξεκινήσει η εφαρμογή της Εθνικοσοσιαλιστικής Ιδέας. Ο ίδιος ο Α. Χίτλερ, αναγκάστηκε – όπως ο ίδιος ομολογεί στις συνομιλίες του – να κάνει διάφορους συμβιβασμούς πολιτικής τακτικής προκειμένου να ισχυροποιήσει το Γ΄Ράιχ και να αντιμετωπίσει τα τεράστια εσωτερικά προβλήματα, αλλά και τις αντιδράσεις του εξωτερικού. Η αλήθεια είναι ότι οι πιό πολλοί Γερμανοί δεν ήταν Εθνικοσοσιαλιστές – με την έννοια που εννοούμε και αναλύουμε. Πολλοί Γερμανοί υποστήριξαν το NSDAP διότι σ’ αυτό έβλεπαν την ελπίδα και τη σωτηρία της αγαπημένης τους πατρίδος από τον μπολσεβικισμό ή τη μοναδική λύση στα προβλήματα επιβιώσεως που δημιούργησε η ήττα του Α΄ Παγκοσμίου Πολέμου. Ο μηχανισμός του κράτους, οι ανώτεροι υπάλληλοι, οι θεσμοί και οι κρατικές οργανώσεις, δεν ήταν εμποτισμένοι από τα ιδανικά και τις αξίες του Εθνικοσοσιαλισμού. Πώς θα μπορούσαν, άλλωστε; Αφού αποτελούσαν μέρος του παλαιού οικοδομήματος και μιας άλλης, παλαιάς αντιλήψεως, που έπρεπε να ξεπεραστεί ! Έτσι η Εθνικοσοσιαλιστική Γερμανία, ξεκίνησε σταδιακά να χτίζει το μέλλοντικό της οικοδόμημα, με τους νέους της – τα παιδιά της Χιτλερικής Νεολαίας, που ήσαν μακριά από τους μικροπολιτικούς μηχανισμούς του παρελθόντος. Όμως ο πόλεμος και η ατυχής του έκβαση, είχαν το γνωστό αποτέλεσμα...

Ίσως ο Εθνικοσοσιαλισμός θα μπορούσε να εκφραστεί με 4 λέξεις. ΑΙΜΑ – ΓΗ – ΤΙΜΗ – ΠΙΣΤΗ. Είναι γνωστά άλλωστε τα θεμελιώδη συνθήμτα – Αρχές του Γ’ Ράιχ «Blut und Boden» , «Blut und Ehre» και «Meine Ehre heißt Treue» . Η προσωπική Τιμή, είναι η βάση της Ηθικής του Εθνικοσοσιαλισμού – που καθορίζει και την Ηθική της Κοινότητος. Η Πίστη, είναι μια σημαντική πρακτική έκφραση και της προσωπικής Τιμής και του Καθήκοντος. Η Τιμή, προσδιορίζει την Πίστη στις διαχρονικές Αξίες του Εθνικοσοσιαλισμού και της Ζωής, αλλά και το καθήκον απέναντι στη Λαϊκή Κοινότητα.

Ο Εθνικοσοσιαλισμός δεν σημαίνει καμιά φυλετική έχθρα – όπως οι διαστρεβλωτές και παραποιητές του θα ήθελαν. Αυτό είναι κάτι πέρα και έξω από τη φιλοσοφία του και μάλλον χαρακτηρίζει τους φιλελεύθερους καπιταλιστές αποικιοκράτες, τα λάθη των οποίων πληρώνουμε ακριβά σήμερα. Αυτό, για να πάψει μιά για πάντα η παραφιλολογία του «κακού ρατσιστή» που δέρνει «κακόμοιρους» τριτοκοσμικούς και που αποτελεί μια αγαπημένη θεματολογία των επικριτών του εθνικοσοσιαλισμού, των προπαγανδιστών του Συστήματος, αλλά και των ανεγκέφαλων. Ο Εθνικοσοσιαλισμός, απλώς εκφράζει την επιθυμία για όλες τις Φυλές, να εργαστούν για την ευημερία και την ανάπτυξή τους, αλλά και την προάσπιση της Φυλετικής τους υποστάσεως- ώστε να συνεχίσουν να υπάρχουν ! Δεν θα γίνουμε ΠΟΤΕ οπαδοί μιας «ειρηνικής» γενοκτονίας της Φυλής μας, μέσω της φυλετικής αλλοιώσεως. Δεν θα βγάλουμε ΠΟΤΕ μόνοι μας τα μάτια μας, όσο κι αν το επιζητούν οι εχθροί της Φυλής μας και οι υποτακτικοί τους! Δεν θα αρνηθούμε ΠΟΤΕ το δικαίωμα στη Διαφορετικότητά μας , στην Ύπαρξή μας! Η Φυλή μας είναι η σχέση μας, ο δεσμός μας με τη Φύση και τη Λαϊκή Κοινότητα. Ο συνδυασμός της Φυλής και της Τιμής, είναι Εθνικοσοσιαλισμός.

Ο Εθνικοσοσιαλισμός βασίζεται στην αγάπη προς το είδος, προς τη Φυσική Τάξη του Δημιουργού – όχι στο μίσος. Ιδεολογίες μίσους είναι τα αντιανθρώπινα συστήματα που μας εξουσιάζουν και που μας καταστρέφουν, γεμάτα απέχθεια προς κάθε τί αυθεντικώς αληθινό και ιερό για μας! Ο Άριος Φυλετισμός σέβεται όλες τις Φυλετικές Ομάδες – ως μέρος του Φυσικού όλου. Και δεν είναι λίγες οι φορές που έγιναν και κάποιες συνεργασίες από Λευκούς Φυλετιστές με Μαύρους μουσουλμάνους, οι οποίοι θέλουν να αναπτυχθούν και να προοδεύσουν επίσης, δίχως να χάσουν την φυλετική τους ιδιαιτερότητα και την πολιτιστική τους παράδοση. Όμως, τα ελεγχόμενα ΜΜΕ, σκοπίμως παραποιούν τις Φυλετικές ιδέες και την Ουσία του Εθνικοσοσιαλισμού, δημιουργώντας την παραπλανητική εικόνα του δήθεν «βίαιου νεοναζί», με συνέπεια την διαιώνιση των αισχρών μύθων του Συστήματος – αλλά και τον πλουτισμό της βιομηχανίας του θεάματος...

Λέγεται επίσης, από τους ανίδεους περί τα εθνικοσοσιαλιστικά, ότι ο Εθνικοσοσιαλισμός είναι «φασισμός» ή «ακροδεξιά»!!! Πρώτα πρώτα, ο Εθνικοσοσιαλισμός αρνείται τον τεχνητό διαχωρισμό του Εθνοφυλετικού Σώματος της Λαϊκής Κοινότητος σε «δεξιούς» και «αριστερούς». Έννοιες που ξεπεράστηκαν από την ίδια την ιστορική πραγματικότητα – αν ποτέ σήμαιναν κάτι ουσιαστικό... Ο Εθνικοσοσιαλισμός δεν μπορεί να περιοριστεί σε τόσο στενά και στενόμυαλα πλαίσια, επειδή το Επαναστατικό του Όραμα ξεπερνά τα ψεύτικα στερεότυπα του «παραδοσιακού» πολιτικού φάσματος. Ο Φασισμός είναι το πολιτικό σύστημα του Benito Mussolini. Φασισμός και Εθνικοσοσιαλισμός έχουν πολλά κοινά, αλλά και ουσιαστικές διαφορές – δεν είναι πάντως συνώνυμα! Οι Φασίστες πιστεύουν στην υπεροχή του Κράτους και της προσαρμογής όλων σε μια άκαμπτη τεχητή κοινωνική τάξη. Ο Εθνικοσοσιαλισμός είναι η εκδήλωση και η εφαρμογή των Νόμων της Φύσεως στο πολιτικό πεδίο, ενώ η Λαϊκή Κοινότητα βρίσκεται σαφώς πάνω από το όποιο Κράτος (για περισσότερα βλ. «ΤΟ ΔΟΓΜΑ ΤΟΥ ΦΑΣΙΣΜΟΥ», Μπενίτο Μουσολίνι ).

Εκείνο που πρέπει να καταλάβουμε είναι ότι ο Εθνικοσοσιαλισμός του σήμερα είναι – και πρέπει να είναι – διαφορετικός από εκείνον το ΄33. Άλλα είναι τα προβλήματα στα οποία καλείται να δώσει λύσεις. Και φυσικά, δεν είναι μονολιθικό δόγμα , όπως οι ψευτοϊδεολογίες και οι ψευτοθρησκείες της Σκοτεινής Εποχής, αλλά μια ζωντανή πραγματικότητα. Αυτό γίνεται, χωρίς φυσικά να χαθεί ο οργανικός δεσμός με το παρελθόν και με τη ζώσα κληρονομιά του Αρχηγού! Ο Αρχηγός κατέγραψε την Πίστη, αυτός αγωνίστηκε και θυσιάστηκε, δίνοντας μια προοπτική της μελλοντικής Εθνικοσοσιαλιστικής Επαναστάσεως. Και φυσικά τα κοινά Ιδεώδη, οι κοινές Αξίες και οι Φιλοδοξίες που όλοι οι Εθνικοσοσιαλιστές μοιράζονται ως μέρος της δικής του Υποθέσεως, είναι κατά πολύ σημαντικότερα από κάθε δευτερεύον ζήτημα πολιτικής.

Θα ήθελα, τέλος να πώ και κάτι άλλο. Εθνικοσοσιαλισμός – στην καθημερινή ζωή και σε ατομικό επίπεδο – είναι πάνω απ’ όλα δραση και εργασία με τους εαυτούς μας – σ’ όλα τα επίπεδα (ψυχικό – πνευματικό – σωματικό). Η συλλογή αναμνηστικών του Γ΄Ράιχ, είναι χόμπι – δεν είναι Εθνικοσοσιαλισμός! Η ζωγραφιές αγκυλωτών σταυρών και οι κραυγές ρατσιστικών συνθημάτων (επινοήσεις των εχθρών του Ε/Σ εν πολλοίς...), είναι νεανική ηλιθιότητα – δεν είναι Εθνικοσοσιαλισμός. Εθνικοσοσιαλισμός σημαίνει υποχρέωση, σημαίνει αφιέρωση στον αγώνα επιβιώσεως της Άριας Φυλής. Σημαίνει επικοδομητικές σκέψεις και ενέργειες προς όφελος της Φυλής και της ανθρωπότητος εν γένει. Πολύ παραστατικά περιγράφει τον Νέο Άνθρωπο που θέλει να δημιουργήσει ο Εθνικοσοσιαλισμός, ο Ιταλός Μύστης Julius Evola : «Οι άνθρωποι της Νέας Παρατάξεως θα είναι αντιαστοί, αλλά με μια ανώτερη ηρωική και αριστοκρατική αντίληψη της Ζωής. Αντιαστοί, γιατί περιφρονούν την άνετη ζωή, αντιαστοί γιατί θα ακολουθήσουν όχι εκείνους που υπόσχονται υλικά αγαθά, αλλά εκείνους που απαιτούν τα πάντα από τους εαυτούς τους. Αντιαστοί εν τέλει, γιατί δεν έχουν την αγωνία της σιγουριάς, αλλά γιατί αγαπούν μια ουσιαστική ένωση της Ζωης με τον κίνδυνο, κάνοντας πράξη την αμείλικτη Ιδέα και τη Δράση» !

Έτσι θα δημιουργηθεί μια Ευρώπη όπως την οραματίζεται ο Εθνικοσοσιαλισμός, πιστή στις Παραδόσεις και στις Αξίες των Λαών της, πέρα από μικροπολιτικές εκδοχές. Μια Ευρώπη που, αλλοίμονο, έπεσε μαχόμενη στις στέππες της Σοβιετίας...!! Όμως η Ιδέα παραμένει ζωντανή. Διότι δεν είναι κάποια επινόηση, αλλά η συνειδητή έκφραση της Αιώνιας Κοσμικής Βουλήσεως.

«...Ο Χίτλερ τόλμησε να ωθήσει τον Άριο να αγωνιστεί για την τελειότητα – τόσο συλλογικώς όσο και ατομικώς – ενάντια στο επικρατούν πνεύμα της Φθοράς και της γενικής Παρακμής, ενάντια στη ροή του Χρόνου. Με το να θέσει την Βιολογική Αρχή ως θεμελιώδη, ο Χίτλερ, προετοίμαζε την χαρισματική Φυσική Αριστοκρατία (elite) του ανθρώπινου είδους για τον ρόλο που πρέπει να παίζει στον σχηματισμό της Θεϊκής Φυλής της Νέας Γής, που θα ακμάσει ειρηνικά, μετά απ’ αυτή τη Σκοτεινή Εποχή που θα ‘χει φτάσει στο τέλος της...» - SAVITRI DEVI («Αστραπή και Ήλιος»)

Edited by - ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ on 20/04/2004 01:16:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 10:38:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Εθνικοσοσιαλισμός είναι Βιοθεωρία αγαπητέ Παρμενίωνα για τους ρατσιστές.... για τους υπόλοιπους είναι απλά μια κοινωνικοπολιτική τοποθέτηση και τίποτα παραπάνω...

quote:
Σχεδόν 60 χρόνια έχουν περάσει από την ήττα της Εθνικοσοσιαλιστικής Γερμανίας, από την ατυχή έκβαση του δραματικού αγώνος εναντίον της τρισάθλιας εκείνης μπολσεβικικο-δημοκρατικής συμμαχίας.

Τι λες ρε φίλε?
Μήπως να μας εξήγούσες που θα βρισκόταν αυτή τη στιγμή η Ελλάδα αν η έκβαση αυτή δεν ήταν ατυχής?
Θα μπορούσες να είσαι δω και να μας τα λες αυτά?
Και αν θα τα έλεγες θα χρησιμοποιούσες την ελληνική?
ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΟ ΜΥΑΛΟ!
Και μετά μιλάμε για ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΘΝΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ...
Ντροπή γιατί απ'ότι φαίνεται όταν κάποιοι άλλοι πολεμούσαν στην αντίσταση τους Γερμανούς κάποιοι άλλοι που το έπαζαν χαφιέδες τώρα το παίζουν Εθνικοσοσιαλιστές


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 17:56:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άλλο πόλεμος Ελλάδας - Γερμανίας , και άλλο Εθνικοσοσιαλισμός.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 20:26:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε μας το κάνεις πιο λιανά steelspring?
Eίναι ατυχής η έκβαση αυτή βάση της οποίας η χώρα μας σήμερα δεν είναι υποδουλωμένη στους Γερμανούς?
Πόσο μπορεί ένας άνθρωπος που σκέφτεται με αυτό τον τρόπο να είναι πατριώτης????
ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ!
Eχετε βαλθεί να με τρελλάνεται την έρμη...
Ο ένας δεν ήξερε ότι στο Αουσβιτσ κατέληξαν και έλληνες και ο άλλος θεωρεί "ατυχία" την απελευθέρωσή μας από τους συμμάχους...
Πάω να φάω ένα σκόρδο να μου ρίξει την πίεση...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
267 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 21:08:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι γεγονός ότι κάποιοι – στην αδυναμία τους να αρθρώσουν έστω και στοιχειωδώς τη γνώμη τους – επιλέγουν την εύκολη γι αυτούς λύση: τις ύβρεις και τις υστερικές κραυγές.
Τυπικό δείγμα δηλαδή δημοκρατικής πρακτικής ! Το βιώνουμε άλλωστε, εδώ και 60 χρόνια...Και όχι μόνο. Η επιδερμική τους αντίληψη για τα πράγματα δεν τους επιτρέπει, όχι μόνο να κρίνουν, αλλά ούτε καν να έχουν άποψη !

Βεβαίως, το θέμα είναι ο Εθνικοσοσιαλισμός – όπως διατυπώθηκε από τον thule. Πίστευα ότι αυτόν αναλύουμε . Αν θέλει ο thule, ας τοποθετηθεί. Γι αυτό και στην ανάλυσή μου απέφυγα να μπώ σε αναφορές για την τραγωδία του Μεγάλου εκείνου Ευρωπαϊκού Πολέμου. Θα μου ήταν πολύ εύκολο να παραθέσω ακράδαντα στοιχεία για το ΠΟΙΟΙ πραγματικά θέλησαν εκείνη τη Σύγκρουση, ΠΟΙΟΙ την προκάλεσαν και το σπουδαιότερο... ΠΟΙΟΙ βγήκαν κερδισμένοι απ’ αυτήν! Δεν το έκανα. Φαίνεται όμως ότι κάποιοι το θέλουν. Και μάλιστα με κωμικά πυροτεχνήματα νομίζουν ότι εκφράζουν κάποια θέση!! Όμως με υποθέσεις ΔΕΝ γράφεται η Ιστορία. Έχουν μπερδέψει και την προσπάθεια εκτουρκισμού μας από τους Οθωμανούς (την οποία πολλοί θα ήθελαν για να δικαιολογήσουν την τουρκογύφτικη αισθητική τους που την...αποκαλούν «ελληνικό τρόπο ζωής»...) με τη Μάχη των Οχυρών... Τί να πει κανείς ! Φυσικά, τα αρρωστημένα μυαλά είναι , όχι οι Εθνικοσοσιαλιστές ( που θέλουν να τους ταυτίζουν με τους μαυραγορίτες...) , αλλά αυτοί που σήμερα μας εξουσιάζουν, οι προδότες πολιτικοί μας, που ονομάζουν την ήττα «ρεαλισμό» και ανενόχλητοι καταστρέφουν το Έθνος και τη Ράτσα ! Είναι αυτοί που και τότε ήσαν μαυραγορίτες, ύστερα φόρεσαν τη μάσκα του... «αντιστασιακού» και τώρα αφελληνίζουν το Έθνος (βιολογικώς και πνευματικώς).

Θα πώ όμως κάτι για να τελειώνουμε. Είναι πραγματικά τρομερό να συνειδητοποιούμε σήμερα ότι οι Έλληνες χρησιμοποιήθηκαν από τους Άγγλους στα πλαίσια εκείνης της σκοτεινής σκευωρίας του Β’ ΠΠ. Τα γεγονότα όμως καταδεικνύουν ότι όχι μόνο μας χρησιμοποίησαν για τα σχέδιά τους, αλλά και μας εξαπάτησαν ! Αφού μας έκαναν μέρος του αδελφοκτόνου – κατ’ ουσίαν – παγκοσμίου πολέμου, ουδέποτε τίμησαν τις υποσχέσεις τους. Και η μόνη ανταμοιβή για τις θυσίες μας, ήταν ένας ανταρτοπόλεμος που χώρισε την Ελλάδα στα δύο! Και μια Κύπρο – αποκία των «Συμμάχων» μας , γεμάτη τάφους !
Και τα ερωτήματα που θα πρέπει να απαντηθούν είναι άλλα: Είμαστε ευτυχέστεροι, απ΄ότι πρίν τον Πόλεμο; Έχουμε καλύτερα σχολεία, καλύτερους καθηγητές, πραγματική Παιδεία, Ελληνική Κλασική Παιδεία; Δημιουργήσαμε έναν Ειρηνικό Κόσμο , όπως μας έλεγαν οι «Σύμμαχοι» τότε; Έχει η Πατρίδα μας τη θέση που της πρέπει; Αυτός ήταν ο κόσμος των Οραμάτων μας; Αλήθεια, μήπως οι παππούδες μας πολέμησαν για μια πολυφυλετική κοινωνία; Μήπως πολέμησαν, για να γίνει η πατρίδα μας καταφύγιο αλλοφύλων ; Μήπως πολέμησαν για να ξεπουληθεί τόσο άνανδρα ο Ελληνισμός της Β.Ηπείρου, της Κωνσταντινουπόλεως, της Ίμβρου και της Τενέδου, της Κύπρου... και εν τέλει ολοκλήρου της Ελλάδος; Μήπως πολέμησαν για να μας εξουσιάζει μια μαφιόζικη κλίκα επαγγελματιών πολιτικάντηδων ; Μήπως πολέμησαν, για να χορεύουν κάποιοι ζεϊμπέκικα με τους «αδελφούς»(!) Τούρκους; Μήπως πολέμησαν, για να γεμίσει η χώρα μας σκυλάδικα και «μπαράκια», στα οποία η «νεολαία» μας .. «διασκεδάζει» και «ξεδίνει»; Μήπως πολέμησαν, για γίνει η Πατρίδα μας παράδεισος της Πορνείας και των Ναρκωτικών; Δε θα συνεχίσω... Τα παραπάνω φυσικά, είναι προβλήματα που αντιμετωπίζουν όλες οι Ευρωπαϊκές Πατρίδες – αφού και τα εκεί Συστήματα, αποτελούν μέρος του μεγάλου και πυώδους αποστήματος που λέγεται Παγκοσμιοποίηση... Όλες οι Ευρωπαϊκές πατρίδες τότε, έπαιξαν στο βρώμικο παιχνίδι του Διεθνούς Σιωνισμού και έχασαν – ας ευχηθούμε, όχι οριστικώς...

Τιμούμε τους νεκρούς μας και τη θυσία τους – αυτή άλλωστε είναι μια γνησίως Εθνικοσοσιαλιστική θέση (σε αντίθεση με τους δεξιούς κι αριστερούς εκμαυλιστές που βιάζονται να τα κατργήσουν όλα ως... «φασιστικά»!!!) – αλλα, αυτό δεν μας εμποδίζει σε καμία περίπτωση να έχουμε άποψη για τα γεγονότα του Β’ΠΠ και την Παγκόσμια Ιστορία.
Και σε καμιά περίπτωση δεν είναι δυνατόν να δεχτούμε ότι οι μακελλάρηδες και αιμοδιψείς Ρούσβελτ, Τσώρτσιλ και Στάλιν, αγωνίστηκαν για την Ελευθερία μας!!! Σε καμιά περίπτωση δεν είναι δυνατόν να δεχτούμε ότι ο Διεθνής Σιωνισμός υπερασπίστηκε την Ιδέα της Ευρώπης !!! Τα εκατομμύρια των Ευρωπαίων που έπεσαν στα πεδία των μαχών τα τιμούμε – αλλά δεν θα ήθελαν σίγουρα τη σημερινή φρικτή πραγματικότητα ! Το Καθήκον μας είναι να αγωνιστούμε για την ανατροπή της! Για να μην ξαναζήσουμε τη φρίκη εκείνη! Για να υπάρχουμε – ως Φυλή ! Για να μη χαθούμε στις μυλόπετρες της Νέας Παγκόσμιας Τάξης !

Όπως όμως είπε κι ο φίλος steelspring, ας παραμείνουμε στο θέμα που είναι «Εθνικοσοσιαλισμός» - όσοι μπορούν...

Edited by - ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ on 19/04/2004 21:15:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 21:55:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναζι?
Τον παππου μου τον ρημαξαν στο ξυλο και τον κρατησαν πολύ καιρο στο κελι
για να παραδοσει την κυνηγετικη καραμπινα που ειχε……..
Ευτυχως που ηταν ξεροκεφαλος και δεν ειχε ιδεα από εθνικοσοσιαλισμο και δεν την παρεδωσε και ετσι την εχω εγω τωρα …………….

Ευτυχως παντος που δεν νικησαν οι χιτλερικοι γιατι τωρα για να παμε
για κανα καφε θα επρεπε να βαφουμε τα μαλλια με οξυζενε και να βαζαμε μπλε φακους επαφης………..

--

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 22:09:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tυχερούλη...έγραψες!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2004, 13:04:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα ορφανά του Χίτλερ σε δράση και ο captain FRAGIAS... (To φραγκιάς πόσο ελληνικό όνομα μπορεί να είναι ?)

Εγώ τα παιδιά δεν τα παρεξηγώ... Γουστάρουν μαύρη δερμάτινη στολή, μαστιγιάκι, ψηλή μπότα και κοφτή ομιλία. Τα φετίχ αυτά πολλές φορές προέρχονται απο κακοποιήσεις κατα την παιδική ηλικία που απ'ότι φαίνεται πρέπει να έφαγαν πολλές. Ειδικά ο ΠΑΡΕΜΕ-ΝΙΩΝ πρέπει να έχει περάσει πολύ άσχημα.
Είναι άλλωστε γνωστό οτι η ελληνική χρυσή αυγή κατακλύζεται απο σκλυροπυρηνικούς gay που κάνουν όργια μεταξύ τους.. υπάρχει και άρθρο στο ελληνικό indymedia που άμα με τσαντίσετε πολύ θα το ανεβάσω εδώ για να δείτε τι πρεσβεύουν αυτά τα παληκαράκια της φακής.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2004, 13:47:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για την Avallon
ευχαριστώ

--

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2004, 13:50:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Εγώ τα παιδιά δεν τα παρεξηγώ... Γουστάρουν μαύρη δερμάτινη στολή, μαστιγιάκι, ψηλή μπότα και κοφτή ομιλία. Τα φετίχ αυτά πολλές φορές προέρχονται απο κακοποιήσεις κατα την παιδική ηλικία που απ'ότι φαίνεται πρέπει να έφαγαν πολλές. Ειδικά ο ΠΑΡΕΜΕ-ΝΙΩΝ πρέπει να έχει περάσει πολύ άσχημα.
Είναι άλλωστε γνωστό οτι η ελληνική χρυσή αυγή κατακλύζεται απο σκλυροπυρηνικούς gay που κάνουν όργια μεταξύ τους.. υπάρχει και άρθρο στο ελληνικό indymedia που άμα με τσαντίσετε πολύ θα το ανεβάσω εδώ για να δείτε τι πρεσβεύουν αυτά τα παληκαράκια της φακής.





Δώσε να δούμε και εμείς

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
267 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2004, 13:57:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έκανα μια γενική ανάλυση των βασικών Εθνικοσοσιαλιστικών Αρχών. Και τώρα βλέπω και.... επιστημονικές(!) "αναλύσεις" των αγραμμάτων και μίζερων του αναρχοπρεζόνικου "αντιεξουσιαστικού" χώρου! Ύστερα από τις ύβρεις και τις κραυγές, ύστερα από τα γλυκανάλατα σχόλια με τις φατσούλες(που τους αντιπροσωπεύουν ασφαλώς...), έφτασε και η "επιστήμη" της ψυχολογίας, κατ' ευθείαν από το τρισάθλιο indy. Κια μόνο αυτά, επιβεβαιώνουν πλήρως την ορθότητα των αντιλήψεων του Εθνικοσοσιαλισμού - αλλά και των μεγάλων μορφών της Ελληνικής Αρχάιότητος - για τη δημοκρατία και τον όχλο! Αν δεν μπορούν, ας μην προσπαθούν να ερμηνεύσουν κάτι που η φύση τους δεν τους επιτρέπει να κατανοήσουν! Αλλά, η μετριότητα (Ιερή Αξία της κάθε αστικοδημοκρατίας) ζεί στη μετριότητα ! Όσο για τους λούμπεν αναρχικούς που με τα γκαζάκια νομίζουν πως κάνουν επανάσταση, ας ασχοληθούν με... τη συγκέντρωση αλληλεγγύης στον Σινάν Μποζκούρτ και τις "επαναστατικές" καταλήψεις, κι ας μην προσπαθούν να μας πείσουν για το μέγεθος της ποταπότητος και της ουτιδανότητός τους!

Ας επανέρθουμε όμως στο θέμα, ύστερα από όσους πίστεψαν ότι προσπάθησαν να το γελοιοποίησουν... Ελπίζω να σοβαρευτούν.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2004, 14:22:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και ποια είναι τα διαπιστευτήρια σου οτι εσύ δεν ανήκεις στον όχλο αλλά στην αριστοκρατία του πνεύματος καλέ μου χίτη?

Edited by - AION on 20/04/2004 14:24:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2490234
Maintained by Digital Alchemy