ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΚΡΗΤΗ ΤΟ ΟΡΟΣ "ΓΙΟΥΧΤΑΣ"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2004, 20:30:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γεια σας φιλοι μου.
Έχω καιρο να γράψω γιατί όπως είπα αποφάσισα να ακολουθήσω το δρόμο της μαθητείας και για αυτόν το λόγο επέβαλα στον εαυτό μου τη σιωπή.Είμουν παρόν στις συζητήσεις - αναζητήσεις σας δυστυχώς όχι και στη συνάντηση σας. Ο λόγος που γράφω αυτό το θέμα είναι για να ρωτήσω αν κανείς από εσάς γνωρίζει κάτι για το βουνό Γιούχτα που βρίσκεται στο Ηράκλειο Κρήτης και ... αν κάποιος έχει βρεθεί σε αυτό να μου πει αν έχει βιώσει καμιά παράξενη εμπειρία.

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

korleone
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
109 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2004, 10:41:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους korleone  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος korleone  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ ARCHON. ''Η ΣΙΩΠΗ ΕΙΝΑΙ ΧΡΥΣΟΣ'' καμιά φορά ...

Καλώς μας ήρθες λοιπόν ξανά. Παρόλο που μένω στο Ηράκλειο , και συγκεκριμένα στην Κνωσσό - οπότε ο Γιούχτας είναι απέναντι- δεν έχω ακούσει ποτέ κάτι ιδιαίτερο για το συγκεκριμένο βουνό. Το μόνο που έχω να παρατηρήσω , είναι ότι το βουνό το χειμώνα έχει όμορφη θέα έτσι χιονισμένο που είναι. Περιμένω και γω ,να ακούσω ότι ενδιαφέρον θα ειπωθεί για το θέμα

φιλικά,

korleoneΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

korleone
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
109 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2004, 10:42:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους korleone  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος korleone  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ ARCHON. ''Η ΣΙΩΠΗ ΕΙΝΑΙ ΧΡΥΣΟΣ'' καμιά φορά ...

Καλώς μας ήρθες λοιπόν ξανά. Παρόλο που μένω στο Ηράκλειο , και συγκεκριμένα στην Κνωσσό - οπότε ο Γιούχτας είναι απέναντι- δεν έχω ακούσει ποτέ κάτι ιδιαίτερο για το συγκεκριμένο βουνό. Το μόνο που έχω να παρατηρήσω , είναι ότι το βουνό το χειμώνα έχει όμορφη θέα έτσι χιονισμένο που είναι. Περιμένω και γω ,να ακούσω ότι ενδιαφέρον θα ειπωθεί για το θέμα

φιλικά,

korleoneΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-deleted-
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2004, 23:28:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -deleted-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το συγκεκριμένο βουνό είναι αυτό που μοιάζει με πρόσωπο ανθρώπου που κοιμάται; Όταν είχα επισκεφθεί την Κρήτη πριν κάποια χρόνια ο ξεναγός της ομάδας μας έδειξε ένα βουνό και πρόσθεσε πως το πρόσωπο απεικονίζει το Δία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2004, 22:22:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ ΔΙΑ ... ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΓΩΝΙΕΣ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΟΥΝΟ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΛΑΪΚΟΙ ΜΥΘΟΙ ... ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ.

Α) ΕΤΥΧΕ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΜΟΡΦΕΣ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΜΕ ΣΚΙΕΣ;

Β) ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΚΟΠΗΚΑΝ ΕΣΠΕΥΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΒΙΑΙΑ;

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2004, 05:24:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ.

ΦΙΛΕ ARCHON Ο ΓΙΟΥΧΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΒΟΥΝΑ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙ'ΑΥΤΟΝ.

ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΑ FORUMS ΤΗΣ ΜΥΣΤΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΘΕΛΗΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΩΣ ΘΕΜΑ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΕΛΕΙΨΗ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΩΝΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ/ΤΙΣ ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ/ΕΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΜΑΣ ΟΔΗΓΗΣΕ ΣΤΟ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΜΕ.
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ Ο ΓΙΟΥΧΤΑΣ ΚΑΙ ΟΛΗ Η ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.

ΘΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕΙΣ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟΥ ΤΗΣ ΩΡΑΣ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΓΡΑΨΩ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ. ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΟΜΩΣ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ.
ΝΑ'ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΟΤΙ Η ΚΡΗΤΗ ΕΧΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 4500 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ, ΑΝΤΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΑΜΕΣΑ, ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΑΜΕ ΛΙΓΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΟΥ ΤΗΣ ΑΡΜΟΖΟΥΝ.....

ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 02:12:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΓΡΗΓΟΡΙΑΝΕ
ΧΑΙΡΟΜΑΟ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΕΞΑΛΛΟΥ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΕΠΕΙΤΑ ΑΟΠ ΜΙΑ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΡΥΣΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΘΥΜΑΣΑΙ ΑΛΛΑ ΣΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΓΩ.
ΔΥΣΤΥΧΩς Ο ΧΡΟΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΣΤΟΣ ( ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΚΑΤΩ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΒΛΕΠΕΙΣ) ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΤΟ ΒΟΥΝΟ. ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΚΕΙ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΜΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ. ΜΕ ΤΟ ΡΥΘΜΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΝΟΥΜΕ ΠΘΑΝΟΤΑΤΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΙΟ ΑΡΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΤΕ.

ΟΣΟΙ ΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΑ ΣΤΟΝ ΓΙΟΥΧΤΑ ΔΕ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΚΗ ΙΔΕΑ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΝ ΜΕΣΩ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΕΧΟΥΝ ΘΕΣΗ ΣΤΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

ΦΙΛΕ ΚΟΡΛΕΟΝΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΙΤΟΝΕΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 19:08:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕΝΩ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ.ΘΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ.


Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΦΛΥΑΡΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΣ.

ΕΥΡΙΠΙΔΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 19:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΟΠΥ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ) ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ. ΚΑΤΙΑ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΕΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΣΧΗΜΑ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΟΠΤΙΚΕΣ;

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

raimon
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 01:31:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους raimon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ο Ψηλορείτης δείχνει κάποιο πρόσωπο ίσως του Δια, σας παραθέτω και κάποιες Φώτο όπως τον βλέπω από το χωριό μου. αν τα καταφέρω βέβαια ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2005, 05:21:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ.....

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΑRCHOΝ????????????

ΤΟΥ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ E-MAIL ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ
ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ
FOROUM.

ΦΙΛΕ KORLEONE ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΝΕΑ ΤΟΥ???????

ΑRCHON ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ.....????????????????????????......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2005, 07:54:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γρηγοριανέ, αν και γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Αθήνα, η καταγωγή μου είναι από τα Χανιά και πηγαίνω κάθε καλοκαίρι εκεί.
Δυστυχώς φέτος είναι η πρώτη φορά που δεν πήγα επειδή πρέπει να δουλεύω από το πρωί έως αργά το απόγευμα....
Επειδή λοιπόν η Κρήτη είναι η πατρίδα μου (έτσι τη νιώθω), θα ήθελα αν μπορείς να μου πείς τι ξέρεις για το όρος Γιούχτα. Εγώ δεν έχω ακούσει κάτι για αυτό, ούτε το έχω δεί παρόλο που έχω πάει στα πιό πολλά μέρη του νησιού μας.

In the shadows I shall be lost again...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2005, 01:13:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα απο χανια

δυστυχως για το ορος γιουχτα δεν μπορω να σας βοηθησω πατριωτακια
υπαρχει παντως μια κορφη στα λευκα ορη που εχει γραψει ιστορια!!
το ονομα της ειναι γκιγκιλος.
εχουν γραφτει και βιβλια για τις εμπηρειες των κατοικων της περιοχης
κεραμεια. ενα μονο παραδειγμα θα σας αναφερω καποιοι απο αυτους κοιμωταν το βραδυ σπιτι τους και το πρωι ξυπαναγαν στο βουνο.
αυτες δεν ειναι φανταστηκες ιστοριες διοτι τα γεγονοτα συνεβηκαν πριν 60-70 χρονια δηλαδη υπαρχουν ακομα εν ζωη καποιοι απο τους παθοντες.
στα χωρια των κεραμιων δεν μιλαει κανεις για αυτο το θεμα ολοι τους ομως ξερουν...
αν σας ενδιαφερει το θεμα μπορω να αναφερθω σε λεπτομεριες με ονοματα και ημερομηνιες.
επισης αν καποιος εχει ριζες στην περιοχη των κεραμειων καλο θα ηταν να κανει μια επισκεψη θα μαθει ανατριχιαστηκα πραγματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2005, 01:19:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
rizitis, έχω ακούσει για αυτό που είπες και με έχει προβληματίσει γιατί δε μπορώ να το εξηγήσω λογικά...
Πολύ μυστήριο όντως και φυσικά μην πεί κανείς οτι οι άνθρωποι αυτοί υπνοβατούσαν!
Αποκλείεται!!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2005, 01:28:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γνωριζω τα παντα και μπορω να σου τα εξηγησω σε μεγαλο βαθμο.
αυτην την στιγμη δεν μπορω αν μου το επιτρεπεις σε μια δυο μερες θα σου στειλω ενα mail.


οι φωτογραφειες ειναι για να μην πει καποιος οτι υπνοβατουσαν και ανεβηκαν

Edited by - rizitis on 29/07/2005 01:34:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2005, 01:49:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου, στείλε μου e-mail όποτε θέλεις.
Θα ήθελα να μάθω πιό πολλά...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DEM
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 04:32:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DEM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλοι παρομοιαζουν τη φυσιολογια του ορους Γιουχτα με το προσωπο του Δια, που πραγματι μοιαζει.
Σε αυτο το γεγονος ωφειλει και το ονομα του. Γιουχτας εκ του Jupiter (το Διας/ Ζευς στην Λατινικην).(χρονική παραφθορά του λατινικού "Γιούπιτερ", όπως μετονόμασαν οι Ρωμαίοι το "όρος του Διός").
Αυτο που παρουσιαζει ιδιαιτερο ενδιαφερον, ειναι οτι η μορφη ή μαλλον καλλιτερα το προσωπο φενεται να ανηκει σε ενα ατομο που βρισκεται ξαπλωμενο κοιταζωντας προς τον ουρανο.

Οι Κρητικοί πίστευαν ότι ο Δίας δεν ήταν αθάνατος κι αντίθετα με την επικρατούσα ελληνική πίστη θεωρούσαν ότι πεθαίνει κι ανασταίνεται κάθε χρόνο. Το κεφάλι του πεθαμένου Δία φαίνεται και το εβλεπαν οι αρχαιοι κατοικοι της Κρητης στο βουνό Γιούχτας.Ο μύθος του θανάτου του Δία αποτελεί συνέχεια κι εξέλιξη της πίστης των αρχαίων Μινωιτών για τη θεά της φυσικής ευφορίας που πέθαινε κι αναγεννιόταν κάθε χρόνο.

Ισως, οτι αυτην την 'ιδιαιτεροτητα του βουνου', χρησιμοποιησαν μαλλον και οι πρωτοι χριστιανοι της Κρητης για να δηλωσουν οτι το ορος Γιουχτας ειναι ο ταφος του Δια ή ισως ο ιδιος ο Διας που πλεον κειτεται νεκρος, μετα τον ερχομο του Χριστού, και την εξαπλωση της νεας θρησκειας. Πιθανοτατα, μερικοι, απλοϊκα, 'ξεφευγοντας' απο την παλαια θρησκεια και αγκαλιαζοντας την νεα, χρησιμοποιησαν αυτην την αποψη για να εξηγησουν στο ιδιο τους το μυαλο, εμποτισμενο με την νοοτροπια της αρχαιοελληνικης θρησκειας οπου οι θεοι ειχαν πολλα ανθρωπινα γνωρισματα, πως πλεον ο Διας δεν ειναι ο μεγας θεος τους.
Το δικαιολογισαν στον ευατο τους με το "πεθανε και εκει ειναι ο ταφος του"!

( Πρεπει να προσθεσουμε την παρατηρηση οτι δεν ειναι εξακριβωμενο οτι την ταυτιση του βουνου με το ταφο του Δια ή με τον ιδιο τον Δια κειτομενο νεκρο εγινε απο τους πρωτους χριστιανους, ή αν ειναι μια συγρονη δοξασια που πιθανοτατα καποιοι την προσδοσαν τωρα σε παλαιοτερους Κρητικους. Βλεπουμε ομως οτι πρεπει να ναι βεβαιο οτι στο ορος αυτο, οι αρχαιοι Κρητες λατρευαν τον νεκρο Δια. ).

Σε αυτην την αποψη για τον νεκρο Δια, κατα τροπον τινα, βασιζεται και η αποψη του Αποστόλου Παύλου, στην επιστολήν του (στιχ 12) προς τον Τίτο (ακολουθό του και πρωτον επισκοπο Κρητης-'διορισθής' απο τον Παύλο-, ότι οι "Κρητες ειναι παντοτε ψευσται" οπως "ειπε καποιος δικος απο τους Κρητας αυτους, που τον εχουν ως προφητην ιδικον τους". Αυτος ο προφητης ο δικος τους ειχε αναφερει οτι οι Κρητες ειναι ψευτες μιας και λενε οτι ο Διας πεθανε, που κατα την γνωμη του αυτο δεν εγινε.
(Βεβαια εδω βλεπουμε μια αντιθεση. Ο Παύλος υποστηριζει οτι οι Κρητες ειναι ψευστες και το στηριζει με το επιχειρημα του Κρητα προφητη, οτι δηλαδη ειναι ψευστες γιατι λενε οτι ο Διας πεθανε. Δηλαδη για τον Παυλο οι Κρητες ηταν ψευστες γιατι ειπαν οτι ο Διας πεθανε; Ο Παύλος δεν θα υποστηριζε κατι τετοιο- οτι πεθανε ο Διας- γιατι προφανως ηξερε/ υποστηριζε οτι ο Διας ποτε δεν γεννηθει και ποτε δεν ειχε υπαρξει. Αρα ή απλα χρησιμοποιησε την φραση οτι οι Κρητες ειναι παντοτε ψευστες για να δηλωσει μεσω ταυτης οτι ηθελε στον Τίτο, γιατι ισως ηταν μια φραση επικαιρη και γνωστη μαλλον λογω του προφητη που αναφερει, ή γιατι μαλλον δεν γνωριζε - πραγμα δυσκολον αναλογουμενου της μορφωσεως/ ευφειας και της την θειας επιρροης που ειχε το προσωπο του αποστολου ταυτου- στο που βασιζοταν η αποψη του προφητη αυτου). Ο προφητης που αναφερει ο αποστολος ειναι ο Επιμενειδης (βλ και παραδοξο του Επιμενειδη http://en.wikipedia.org/wiki/Epimenides_paradox )

Επιπλεον, ο Καλλιμαχος θέλοντας να υπερασπιστει την αρκαδικην ανατροφη του Δια (και το πως δεν ανατραφει στην Κρητη στα Ιδαια Ορη)υποστηριζει οτι οι Κρητες ψευδονται περι του Δια δια διαφορα, οπως και για τον θανατο του:
(Κρήτες αεί ψεύσται και γαρ τάφον, ώ άνα, σείο
Κρήτες ετεκτήναντο, συ δ' ου θάνες εσσί γαρ αιεί)
Οι Κρήτες λέγουν πάντοτε ψέματα και προς τούτο είπαν ψέματα, / διότι κατασκεύασαν για σένα τάφο, / εσύ όμως δεν απέθανες διότι εσύ είσαι αιώνιος , (ΟΡΦΙΚΑ, Ύμνοι Καλλιμάχου και Επιγράμματα, Ύμνος εις ΔΙΑ 1 -15)
Σε αυτο το σημειο, να προςθεσω οτι δεν γνωριζω εαν ο Επιμενειδης και Καλλιμαχος συσχετιζαν τον ψευτικο κατα αυτους ταφο του δια με το ορος Γιουχτα.

Καταληγουμε εμμεσως λοιπον , οτι οι Κρητες θεωρουσαν και θεωρουν τροπον τινα και σημερα τον Γιουχτα ως τον ταφο του Δια.

Ο Γιουχτας ειναι ενα πολυ επιβλητικο βουνο, σκουροχρωμο - που διαφαινεται ως μαυρο πολλες φορες, που οι Τουρκοι καταχτητες τον ειχαν ονομασει μαυρο στην γλωσσα τους.
Εχει ενδιαφερουσα πανιδα και χλωριδα, οπως και γεωλογικη σημασια, λογω του πληθους των σπηλαιων του.
Προκειται να μετατραπει σε οικολογικο και αρχαιολογικο παρκο (εχουν βρεθει τεσσερα ιερα και αλλα αρχαιολογικα ευρηματα). Στην κορυφη του εχει μια ομορφη μικρη εκκλησία αφιερωμενη στην Μεταμόρφωση του Σωτήρος.
Σιγουρα σε πιανει δεος, οταν ανεβεις στη κορφη του (μετα απο κοπο) και κοιταξεις γυρω σου. Και πιο πολυ ειδικα οταν κοιταξεις προς τα κατω, - ενα υψος που σου φανταζει σαν αβυσσος- βλεπωντας μονο το αποτομο του γκρεμου και τα κοφτερα βραχια.

Παρ’ ολα αυτα, στην τοπικη κοινωνια του Ηρακλειου, κατα οσο ειναι γνωστο, δεν εχουν κυκλοφορησει καν ουτε φημες για παραξενες εμπειριες επι του βουνου. Οσοι γνωστοι, οπως και εγω, που εχουν βρεθει στο βουνο πλειστες φορες, δε θα υποστηριζαμε οτι βιωσαμε κατι περιεργο.
Οποιος γνωριζει κατι, ελπιζω οτι θα το δηλωσει. Συγνωμη για την παραπανω αναλυση μου, που ισως κουρασε, αλλα νομιζω οτι επρεπε να γινουν γνωστα τα οποια στοιχεια κατεθεσα, ιδιαιτερα μιας και αναφερθηκε η συσχετιση με τον Δια.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rhein
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 13:01:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rhein  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα απο χανια πατριοτες σχετικα με την "εκδρομη" που αναφερε καποιο μελος νομιζο οτι η οργανοση θα ειναι λιγο δυσκολη σχετικα με ετην οργανοση της αλα μια συναντηση θα προσφεραι πολλα καθως θα μπορουσαμε να συζητησουμε ..Περιμενο νεα σας ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rhein
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 13:04:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rhein  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα απο χανια πατριοτες σχετικα με την "εκδρομη" που αναφερε καποιο μελος νομιζο οτι η οργανοση θα ειναι λιγο δυσκολη σχετικα με ετην οργανοση της αλα μια συναντηση θα προσφεραι πολλα καθως θα μπορουσαμε να συζητησουμε .Το φετινο καλοκαιρι επισκεφτικα τα ματαλλα και εκει κοντα υπηρχε ενα φαρραγγι οπου μενει ενας εριμιτης .λενε οτι εκει προτοεφαρμοστικε η προσευχη "κυριε, ιησου χριστε ελεισον με" και καποιοι απο τους μοναχους εφτασαν σημεια αρετης και παραμενουν ακομα στο φαραγγι αλα ειναι αορατη για τουσ κοινους το φαραγγι το περασα αλα τιποτα περιεργο Happened....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 13:19:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι εννοείς με την ορολογία «πρωτοεφαρμόστηκε» η προσευχή? Τι σημαίνει δηλαδή «εφαρμόζεται» η προσευχή?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 05:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΓΙΟΥΧΤΑΣ..
Ο ΚΟΙΜΩΜΕΝΟΣ ΓΙΓΑΝΤΑΣ..
Ή Ο ΝΕΚΡΟΣ ΔΙΑΣ?????

ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟΣ.....


ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑ, ΕΙΔΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

Edited by - GRIGORIANOS on 24/08/2005 06:13:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 05:52:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ
ΛΑΘΟΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑ, ΕΙΔΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 09:24:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κρητες ηταν ψευστες γιατι ειπαν οτι ο Διας πεθανε

DEM


ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΘΕΩΡΗΘΗΚΑΝ ΨΕΥΤΕΣ ΟΙ ΚΡΗΤΗΚΟΙ.

quote:
Σε αυτην την αποψη για τον νεκρο Δια, κατα τροπον τινα, βασιζεται και η αποψη του Αποστόλου Παύλου, στην επιστολήν του (στιχ 12) προς τον Τίτο (ακολουθό του και πρωτον επισκοπο Κρητης-'διορισθής' απο τον Παύλο-, ότι οι "Κρητες ειναι παντοτε ψευσται

Ο ΠΑΥΛΟΣ ΜΑΣ ΣΤΟΛΙΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΘΟΣ ΜΑΣ ΟΝΟΜΑΖΕΙ "ΑΡΓΟΥΣ ΚΑΙ ΓΑΣΤΕΡΕΣ"
ΔΗΛΑΔΗ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ ΚΑΙ ΚΟΙΛΙΟΔΟΥΛΟΥΣ!!( ΕΔΩ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ!)

quote:
Οι Κρητικοί πίστευαν ότι ο Δίας δεν ήταν αθάνατος κι αντίθετα με την επικρατούσα ελληνική πίστη θεωρούσαν ότι πεθαίνει κι ανασταίνεται κάθε χρόνο. Το κεφάλι του πεθαμένου Δία φαίνεται και το εβλεπαν οι αρχαιοι κατοικοι της Κρητης στο βουνό Γιούχτας.Ο μύθος του θανάτου του Δία αποτελεί συνέχεια κι εξέλιξη της πίστης των αρχαίων Μινωιτών για τη θεά της φυσικής ευφορίας που πέθαινε κι αναγεννιόταν κάθε χρόνο.


ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΣΟΥ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΦΙΛΕ/Η
ΘΕΛΩ ΕΝ ΜΕΡΗ ΝΑ ΔΙΑΤΥΠΟΣΩ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ.

Ο ΚΡΗΤΑΓΕΝΗΣ ΖΕΥΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ ΤΟΥ ΔΙΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ.
ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΕΙΨΑΝΟ ΤΗΣ ΠΡΟΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.

Ο ΚΡΗΤΑΓΕΝΗΣ ΖΕΥΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΑΔΟΣ ΤΗΣ ΘΗΛΗΚΟΥ ΓΕΝΟΥΣ ΘΕΟΤΗΤΟΣ,
ΚΑΙ Ο ΕΤΗΣΙΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΒΛΑΣΤΗΣΕΩΣ,ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΗΝ ΦΥΣΗ.

`
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 10:27:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΥΝΗΜΑ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΔΥΟ ΦΩΤΟΦΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ Η ΜΙΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ.
ΑΝ ΚΑΙ ΔΙΟΡΘΩΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΣΒΗΣΕ ΚΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ???????

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΙΣ ΞΑΝΑΠΑΡΑΘΕΤΩ....


ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑ, ΕΙΔΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 10:31:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΟΤΙ Η ΚΟΡΥΦΟΓΡΑΜΗ ΣΧΙΜΑΤΙΖΕΙ ΠΡΟΦΙΛ ΠΡΩΣΟΠΟΥ...

`
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DEM
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 03:50:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DEM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε φιλε Rizitis, δεν υπαρχει λογος να ζητας συγνωμη, μιας το ιδιο αναφερω και εγω αλλα συντμημενα, εφοσον δεν ειναι αυτο το κυριως θεμα αυτου του Forum. Γραφω οτι:
"οι Κρητικοί πίστευαν ότι ο Δίας δεν ήταν αθάνατος κι ΑΝΤΙΘΕΤΑ με την επικρατούσα ελληνική πίστη θεωρούσαν ότι πεθαίνει κι ανασταίνεται κάθε χρόνο... Ο μύθος του θανάτου του Δία αποτελεί συνέχεια κι εξέλιξη της πίστης των αρχαίων Μινωιτών για τη θεά της φυσικής ευφορίας που πέθαινε κι αναγεννιόταν κάθε χρόνο". Αρα έτσι θεωρουμε κατα καποιον τροπο οτι η ιδεα των Κρητων περι Διος διεφερε απο αυτην της ηπειρωτικης συγχρονης τους τοτε Ελλάδος (βασικα εν της θνητοτητος του ή μη,και δια διαφορων αλλων πτυχων οπως αφηνεις να υποννοηθει), λογω καταλοιπων απο προγενεστερες θεολογικες αποψεις των Μινωιτων. Πραγματι οπως συντμημενα παλι διατυπωνω και πιο αναλυτικα εξηγεις : "Ο μύθος του θανάτου του Δία αποτελεί συνέχεια κι εξέλιξη της πίστης των αρχαίων Μινωιτών για τη θεά της φυσικής ευφορίας που πέθαινε κι αναγεννιόταν κάθε χρόνο", δηλαδη οπως το εξηγεις "Ο ΚΡΗΤΑΓΕΝΗΣ ΖΕΥΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΑΔΟΣ ΤΗΣ ΘΗΛΗΚΟΥ ΓΕΝΟΥΣ ΘΕΟΤΗΤΟΣ,
ΚΑΙ Ο ΕΤΗΣΙΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΒΛΑΣΤΗΣΕΩΣ,ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΗΝ ΦΥΣΗ".
Αυτα προς αποφυγην παρεξηγησεως για να μην δημιουργηθει η εντυπωσις οτι διαφωνουμε επι την αρχην.

Να σαι καλα Rizitis.
Φιλος σου, DEMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 04:53:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να σαι καλα Rizitis.
Φιλος σου, DEM

quote:
δεν υπαρχει λογος να ζητας συγνωμη

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΦΡΑΦΗ ΜΟΥ

ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΝΟΔΕΥΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΟΣΤ

`
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Akis42
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2017, 13:41:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω ζω διπλα ακριβως απο το Γιουχτα . Η ολη περιοχη τα βραδια ειναι πολυ creepy ( ανατριχιαστικη ). Απολυτη ησυχια και τα λοιπα .. Ειναι μια πολυ ομορφη περιοχη ομως για να μενεις . Δεν εχω ζησει καποια παραξενη εμπειρια . Αν λες για πανω στο Γιουχτα τοτε δεν ξερω . Εχω να πατησω στο βουνο πολλαααα χρονια . Υπαρχει μονο ενα εκκλησακι που μπορεις να το δεις μερα - νυχτα απο το σπιτι μου καθαρα . Δεν θυμαμαι ομως να εχω ακουσει ποτε παραξενα για αυτον ουτε απο τον πατερα μου που εχει παει με γκρουπ περπατημα πανω στο βουνο . Ουτε απο καποιο γειτονα .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy