ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Φίδια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Knight Rider
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2005, 17:02:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Knight Rider  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δημιούργησα το θέμα αυτό με σκοπό την ανταλλαγή απόψεων περί του φόβου και της απέχθειας του ανθρώπου για τα φίδια, με αφορμή το θέμα που άνοιξε ο nephelom για τις κατσαρίδες . Είναι γνωστό πως η πλειοψηφία της δυτικής τουλάχιστον κοινωνίας έχει μια τέτοια τάση πρός τα φίδια. Μάλιστα, έχει ακουστεί πως αυτός ο φόβος και η απέχθεια έχουν αρχέγονη και ενστικτώδης υπόσταση. Προσωπικά, είχα ρωτήσει έναν γιατρό για το παρών ζήτημα, και μου εξήγησε ότι τα προϊστορικά χρόνια όταν οι άνθρωποι έβγαιναν έξω από τις σπηλιές τους είτε για να κυνηγήσουν είτε για άλλους σκοπούς, μπορούσαν εύκολα να πάρουν τις προφυλάξεις τους απέναντι στα πιό πολλά άγρια ζώα (λιοντάρια,τίγρεις,κ.τ.λ) επείδη ήξεραν που συχνάζουν, μπορούσαν να τα ακούσουν και να τα δούν αρκετά έυκολα (λόγω του μεγεθούς τους) και επιπλέον οι επιθέσεις των άγριων αυτών ζώων, γίνονταν ανοιχτά και φανερά.Τα φίδια όμως από την άλλη μεριά, δεν ήταν έυκολα ορατά, δεν ήταν εύκολος ο εντοπισμός της τοποθεσίας τους, και πάντα επιτίθονταν ύπουλα. Αυτό έκανε τους ανθρώπους να προσχωρήσουν σε μια συσχέτηση του φιδιού με τον ύπουλο κίνδυνο. Έτσι, αυτή η συσχέτηση καταγράφηκε στα νευρικά κύτταρα του ‘Αρχαιοφλοιού’, που είναι μια περιοχή του εγεφάλου μας.Καθώς οι γενετικές πληροφορίες περνούσαν από γενιά σε γενιά,έτσι περνούσε και αυτή με αποτέλεσμα να κληρονομείται ως τις μέρες μας.Για αυτόν τον λόγο ίσως τρέφουμε αυτά τα αισθήματα για τα φίδια.

Όποιος θέλει να συμπληρώσει κάτι ή έχει αντίθετη άποψη, παρακαλώ να απαντήσει..

Edited by - Knight Rider on 28/01/2005 17:10:14

Edited by - Knight Rider on 28/01/2005 17:15:31

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2005, 01:58:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήρθες στα forums του ESOTERICA Knight Rider!

Το θέμα αυτό, θα μπορούσε να ενταχθεί καλύτερα στην θεματική κατηγορία:
.-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.

Στην κατηγορία "ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet" όπου ανοίχτηκε αρχικά το θέμα αυτό, δημοσιεύονται συνήθως θέματα που αφορούν νέα από το διεθνές internet που έχουν μεγαλύτερη ή μικρότερη σχέση με το θεματικό αντικείμενο του ESOTERICA.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2005, 12:02:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστό δείχνει αυτό περί γενετικών πληροφοριών, όπως σωστό θα ήταν και το αν δεχόμασταν το φυσικό ένστικτο, που ειδικά εμείς οι τεχνοκράτες άνθρωποι έχουμε ατονήσει.

Τα ζώα αναγνωρίζονται μεταξύ τους αν είναι φιλικά ή εχθρικά, χωρίς να έχουν ξανασυναντηθεί και χωρίς να διαθέτουν εγκυκλοπαιδικές γνώσεις. Πιστεύω λοιπόν ότι μεταξύ των άλλων στον άνθρωπο είναι και η αφύπνιση αυτού του ενστίκτου ή και ακόμα κάτι πολύ πιο ρεαλιστικό, η απεχθής -κατά τα γούστα μας- εικόνα του έρποντος φιδιού.

Κάτι σχετικό, και τα σκουλήκια που είναι κάτι σαν... φίδια σε μινιατούρα, μας προκαλούν αντίστοιχα συναισθήματα ενώ από ένα σκουλήκι τουλάχιστον δεν κινδυνεύουμε.

Επίσης, είναι και η διαμόρφωση της ψυχοσύνθεσης κάθε ανθρώπου. Υπάρχουν άνθρωποι που φοβούνται ή απεχθάνονται ζώα φιλικά όπως τα σκυλιά και τα γατιά. Προσωπικά, αν και λατρεύω τα φίδια, ομολογώ ότι δεν θα έπαιρνα με ευχαρίστηση ένα στην αγκαλιά μου.

Θα έλεγα λοιπόν ότι λίγο από το κάθε παραπάνω, οδηγούν τα φίδια... στα αζήτητα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αναζητητης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2005, 22:07:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αναζητητης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οι αιγυπτιοι(με την τρομερη γνωση(κατα την γνωμη μου))θεοποιουσαν τα φιδια η ιδεα μου ειναι?
αν ειναι ετσι και ξερει καποιος,παρακαλω να μας πει γιατι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Pyromaniac
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2005, 02:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pyromaniac  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
emena mou aresoun ta fidia kai ta erpeta genikotera

Ήταν μια κότα σε ένα λιβάδι! Σήκωσε το ένα πόδι, σήκωσε και το άλλο και έπεσε!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2005, 03:42:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ο μονος τροπος που θα μπορουσαν τα φιδια να καταγραφουν στο ασυνειδητο ως επικινδυνα, ειναι το οτι καποτε κρυβονταν στις ιδιες τρυπες με τους ανθρωπους (την εποχη των μεγαλων θηρευτων που ο ανθρωπος δεν κατειχε την κορυφη της τροφικης αλυσιδας).


τα πιθανοτερα θυματα πρεπει να ηταν μωρα τα οποια προεσελκυαν τα φιδια λογω θερμοτητας (και οχι τροφης).

ωστοσο δεν πιστευω πως ισχυει κατι τετοιο, εφοσον πριν την ελευση των μονοθεϊστικων θρησκειων (εβραϊσμος, χριστιανισμος, ισλαμισμος) τα φιδια αντιπροσωπευαν πνευματα συνοδους των χθονιων θεοτητων και πρωτιστως της Γαιας!


πχ, το σκηπτρο του Ασκληπιου με τα φιδια ειναι το σημερινο συμβολο της Ιατρικης επιστημης!


αλλα και σημερα ακομη σωζεται η παλαια αντιληψη εν μεσω χριστιανισμου, οταν την ημερα της εορτης της Παναγιας εμφανιζονται φιδακια στην εκκλησια (δεν θυμαμαι το νησι) και οι πιστοι τα πιανουν χωρις αυτα να αντιδρουν.


τωρα βεβαια ειναι η στιγμη να αναφερω οτι η Παναγια δεν ηταν αναγνωρισμενη ουτε ως αγια μεχρι καποια οικουμενικη συνοδο, και αυτο γιατι αν και ο Χριστος δεχοταν γυναικες ως μαθητριες, οι εβραϊκες συνηθειες που επικρατησαν στον χριστιανισμο μετα τον πρωτο αιωνα ηθελαν την γυναικα χωρις ψυχη, σαν τα ζωα.


ο λαος ομως σε ολον τον πλανητη ταυτισε την Μεγαλη Μητερα, την Γαια με την Παναγια και αναγκασε τις εκκλησιαστικες αρχες να την αναγνωρισουν ως Παν Αγια.


για τα φιδια σαν ζωα εχω να πω οτι στα κρατη με ζουγκλες, εχουν περισσοτερα θυματα απο τους ιπποποταμους παρα απο τα φιδια.


αν και κουφα, νιωθουν τις δονησεις του εδαφους και την κοπανανε γιατι μας φοβουνται περισσοτερο απ ο,τι εμεις αυτα.


εξαιρεση αποτελει η οχια η οποια καμουφλαρεται μεσα σε αμμο ή φυλλα και πιστευει οτι περναει απαρατηρητη και δεν κινδυνευει.

και οντως πολλες φορες περναει απαρατηρητη και την πατανε με αποτελεσμα το δαγκωμα.

κλεινω με μια διαπιστωση που μπορει να επιβεβαιωσει οποιος εχει σχεση με την φυση: δεν υπαρχουν επικινδυνα ζωα, αλλα απροσεκτοι ανθρωποι!


κι αν τυχει να χαϊδεψετε καποιο φιδι (πυθωνα, βοα) θα εκπλαγειτε με το μεταξενιο δερμα του.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2005, 07:54:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!

Τα φίδια είναι ψυχρόαιμα ζώα, κατάλοιπο της εποχής των δεινοσαύρων.
Παρασιτούν σήμερα στον κόσμο των θηλαστικών. Απο μικρός στο χωριό μου έμαθα να τα σκοτώνω παρακολουθώντας τους μεγαλύτερους να το κάνουν. Νιώθω μεγάλη ευχαρίστηση να τους λιώνω το κεφάλι με φτυάρι ή κούτσουρο.

Πρέπει να είναι ανώμαλος και ψυχικά άρρωστος όποιος αγαπάει τα φίδια.
Είναι νοσηρό να έχεις ένα φίδι για κατοικίδιο. Δεν θα διστάσει να σε σκοτώσει αν μπορεί.

Snakes are like Jews you have to kill them all to make the world a safer place!

I 'm Big in Japan!!

Edited by - Loco on 30/01/2005 08:07:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2005, 12:30:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Τα φίδια είναι ψυχρόαιμα ζώα, κατάλοιπο της εποχής των δεινοσαύρων.


oντως, αλλα και τα πτηνα απευθειας απογονοι των δεινοσαυρων ειναι

quote:

Παρασιτούν σήμερα στον κόσμο των θηλαστικών.


και ολοι εμεις παρασιτουμε στον κοσμο των εντομων και των βακτηριων


quote:

Απο μικρός στο χωριό μου έμαθα να τα σκοτώνω παρακολουθώντας τους μεγαλύτερους να το κάνουν. Νιώθω μεγάλη ευχαρίστηση να τους λιώνω το κεφάλι με φτυάρι ή κούτσουρο.




πρωτα βγαινει η ψυχη μας και μετα το χουϊ, λεει ο λαος!

να χαιρεσαι τις ηδονες σου, και παω στοιχημα πως την βρισκεις και να τουφεκας αοπλα πουλακια με επαναληπτικες καραμπινες


quote:

Πρέπει να είναι ανώμαλος και ψυχικά άρρωστος όποιος αγαπάει τα φίδια.
Είναι νοσηρό να έχεις ένα φίδι για κατοικίδιο. Δεν θα διστάσει να σε σκοτώσει αν μπορεί



ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

προφανως ειμαι ανωμαλος και αρρωστος που τα συμπαθω τα φιδια (οπως καθε ζωο) ενω εσυ που τους λιωνεις τα κεφαλια χωρις λογο εισαι υγιης!!!


quote:


Snakes are like Jews you have to kill them all to make the world a safer place!



πες το επιτελους μεγαλε οτι αν επιτρεποταν θα κυνηγουσες και Εβραιους!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2005, 20:25:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Snake Venom May Help Stroke Patients

Loco

quote:
Δεν θα διστάσει να σε σκοτώσει αν μπορεί.

Η ΑΜΑΘΕΙΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΔΗΓΜΑ.

ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΔΕΝ ΔΑΓΚΩΝΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΣΑΤΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΥΠΟΥΛΑ..........ΔΑΓΚΩΝΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ.
ΑΝ ΣΕ ΑΓΚΑΛΙΑΣΕΙ ΕΝΑΣ ΠΥΘΩΝΑΣ ΣΤΗΝ ΖΟΥΓΚΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΗΡΕΥΤΗΣ.
ΜΕ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΣΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΟΝΤΩΣΟΥΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΑΘΕΣΤΑΤΑ ΓΑΤΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΟΥΝ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΛΥΣΣΑΣ.
ΚΑΝΕΝΑ ΠΛΑΣΜΑ ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΠΝΙΓΟΥΝ ΓΑΤΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ.............ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΦΙΔΙΑ!!!!!!
Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΜΑΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΟΣ ΑΝ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ
ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ Η ΛΥΣΗ ΤΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in lineΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2005, 22:54:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Απο μικρός στο χωριό μου έμαθα να τα σκοτώνω παρακολουθώντας τους μεγαλύτερους να το κάνουν. Νιώθω μεγάλη ευχαρίστηση να τους λιώνω το κεφάλι με φτυάρι ή κούτσουρο.

Πρέπει να είναι ανώμαλος και ψυχικά άρρωστος όποιος αγαπάει τα φίδια.
Είναι νοσηρό να έχεις ένα φίδι για κατοικίδιο. Δεν θα διστάσει να σε σκοτώσει αν μπορεί.

Snakes are like Jews you have to kill them all to make the world a safer place!


Βρε Loco, κόψε κάτι! Μάλλον από φύση έχεις μεσάνυχτα. Μένεις και σε χωριό...

Πάρε κανα Εβραίο για κατοικίδιο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 01:40:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!

Παιδιά προς τι η αναστάτωση;
Εγώ απλά εκφράζω τις απόψεις μου. Μην γινόσαστε υποκριτές. Οι περισσότεροι απο σας θα σκοτώνατε ένα φίδι αν το βλέπατε στην αυλή σας. Αν όχι εσείς, θα το έκανε κάποιος άλλος απο την οικογένεια σας. Καταλαβαίνω οτι προτιμάτε να αισθανόσαστε προοδευτικοί και φιλόζωοι αλλά HELLO!! τα φίδια στην Ελλάδα τα σκοτώνουν. Στην Ελλάδα δεν λέμε οτι το ζώο πέθανε αλλά (υποτιμητικά) οτι ψόφησε.

quote:
Βρε Loco, κόψε κάτι! Μάλλον από φύση έχεις μεσάνυχτα. Μένεις και σε χωριό...

Απο που συμπαίρανες οτι μένω σε χωριό; Σε πόλη ζω. Από χωριό κατάγομαι, όπως και οι περισσότεροι απο εσάς πρίν οι γονείς σας εγκατασταθούν σε μια πόλη. Ίσως να έχω μεσάνυχτα. Eσυ Spiral γνωρίζεις περισσότερα;
quote:
ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΔΕΝ ΔΑΓΚΩΝΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΣΑΤΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΥΠΟΥΛΑ..........ΔΑΓΚΩΝΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ.

Καμία αντίρρηση pixeldream. Αλλάζει αυτό όμως κάτι στο γεγονός οτι δαγκώνουν; Εγώ επειδή νιώθω τον φόβο τους, φοβάμαι οτι θα δαγκώσουν και τα γλιτώνω απο την αθλιότητα τους. Μήπως να το άφηνα να με δαγκώσει ή να το πήγαινα πιο πέρα; Αν την επομένη δάγκωνε την ανυποψίαστη αδελφή μου και αυτή πέθαινε; Θα ερχόσασταν να μου πείτε τι καλά ζωάκια είναι;

quote:
ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

προφανως ειμαι ανωμαλος και αρρωστος που τα συμπαθω τα φιδια (οπως καθε ζωο) ενω εσυ που τους λιωνεις τα κεφαλια χωρις λογο εισαι υγιης!!!



Φίλε jonnie δεν είσαι ανώμαλος και άρρωστος που αγαπάς όλα τα ζώα. Αυτό είναι πολύ καλό. Εγώ εως τώρα είχα αρκετά κατοικίδια, ενα γερμανικό ποιμενικό, δυο παπαγαλάκια, δυο καναρίνια και κάπου στα εκατό κουνελάκια όταν ζούσα μικρός με παππού και γιαγιά στο χωριό μου. Τα αγαπούσα όλα τα ζωάκια μου αλλά στην περίπτωση των φιδιών αγαπάω περισσότερο τον άνθρωπο.

quote:
να χαιρεσαι τις ηδονες σου, και παω στοιχημα πως την βρισκεις και να τουφεκας αοπλα πουλακια με επαναληπτικες καραμπινες

Ναι, το έχω κάνει μερικές φορές. Τα χαρίζω όμως γιατί δεν μου αρέσει η γεύση τους. Εσυ νομίζεις οτι τα ζώα που τρώς αυτοκτονούν ή οτι τα κόβουν απο τα δέντρα;

quote:
πες το επιτελους μεγαλε οτι αν επιτρεποταν θα κυνηγουσες και Εβραιους!

Αν και η φράση δεν είναι δικιά μου, ναι ευχαρίστως θα το έκανα. Μάλιστα θα κυνηγούσα αυτούς που ρίχνουν με οβίδες απο τάνκ σε άοπλα παιδιά της παλαιστίνης. Θα τους ενοχλεί μάλλον το γεγονός πως οι πέτρες που πετάνε τα παιδάκια χαράζουν την επιφάνεια του τάνκ.

ΥΓ: BE REAL!


I 'm Big in Japan!!


Edited by - Loco on 31/01/2005 02:07:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 02:43:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Απο που συμπαίρανες οτι μένω σε χωριό;


Εσύ έγραψες για το χωριό σου.

Κι εγώ από χωριό κατάγομαι, βεβαίως-βεβαίως, και στο δικό μου το χωριό υπάρχουν εκείνοι που επιδίδονται στο σπορ της φιδοκτονίας (και όχι μόνο), υπάρχουν όμως και εκείνοι που έχουν και φίδια οικόσιτα: όχι με την έννοια του κατοικίδιου, αλλά με την έννοια ότι γνωρίζουν πως υπάρχουν φίδια ακίνδυνα.
Τα αφήνουν λοιπόν να κυκλοφορούν (όχι ότι τα φίδια άλλο τίποτα δεν κάνουν), τα αφήνουν να κάνουν το φυσικό τους έργο μέσα στο σπίτι (εξολοθρεύουν άλλα ενοχλητικά ζούδια) και μερικοί τα θεωρούν γούρι. Μιλάμε πάντα για φίδια ακίνδυνα. Άμα δουν ανακόντα της ρίχνουν φλιτ.

quote:

Εγώ επειδή νιώθω τον φόβο τους, φοβάμαι οτι θα δαγκώσουν και τα γλιτώνω απο την αθλιότητα τους. Μήπως να το άφηνα να με δαγκώσει ή να το πήγαινα πιο πέρα; Αν την επομένη δάγκωνε την ανυποψίαστη αδελφή μου και αυτή πέθαινε;


Ποιος είπε ότι τα φίδια αισθάνονται άθλια; Η ιδέα σου είναι. Να μη φοβάσαι ότι θα σε δαγκώσουν γιατί δεν είναι υστερικά. Μπορείς, πολύ απλά, να πας εσύ πιο πέρα. Να πεις και στην αδελφή σου να πηγαίνει κι εκείνη πιο πέρα και να μην είναι ανυποψίαστη.

Που λες, πρώτον: Από τότε που ο άνθρωπος έπαψε να κυνηγάει ο ίδιος για την τροφή του ή να αμύνεται για την ασφάλειά του (σε σοβαρές περιπτώσεις), το να σκοτώνει στα καλά καθούμενα είναι θρασυδειλία. Και δεύτερον: Στη φύση εκδηλώνεται η σοφία της δημιουργίας και ο συντονισμός μας μαζί της κάνει καλό στην προσωπική μας ισορροπία.

Ο Θεός του Ισραήλ να σου δίνει φώτιση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 03:37:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο Θεός του Ισραήλ να σου δίνει φώτιση.

O θεός του ισραήλ καλά θα κάνει να δώσει φώτιση στο λαό του ισραήλ.
Και αριθμητικά να το δεις το 12 είναι μεγαλύτερο απο το ένα.

Όσο για τα φίδια SPIRAL, καλά θα κάνουν να μην κυκλοφορούν αυτά ανυποψίαστα γιατί θα τα "λιανίσω". Αν έχεις ή αν αποκτήσεις εσύ αδερφάκι ή παιδί να το βάλεις να παίξει με "ακίνδυνα" φίδια.



I 'm Big in Japan!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 09:31:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ Knight Rider ΑΝ ΑΥΤΗ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΒΓΑΖΕΙ ΕΚΤΟΣ ΠΟΡΕΙΑΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΑΝ ΝΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ.

Loco

quote:
Αν έχεις ή αν αποκτήσεις εσύ αδερφάκι ή παιδί να το βάλεις να παίξει με "ακίνδυνα" φίδια.

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΥΠΗΡΟ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΣΕ ΧΩΡΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΥΣΗ

quote:
αλλά HELLO!! τα φίδια στην Ελλάδα τα σκοτώνουν.
ΠΟΣΑ ΕΙΔΗ ΦΙΔΙΩΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟΝ ΕΛΛΑΔΙΚΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΗΤΗΡΙΩΔΗ?

ΕΙΣΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΝΑ ΤΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ ΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ?

quote:
Αν έχεις ή αν αποκτήσεις εσύ αδερφάκι ή παιδί να το βάλεις να παίξει με "ακίνδυνα" φίδια.
Η ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΘΥΝΗ ΤΩΝ ΕΝΗΛΙΚΩΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΠΑΙΔΕΙΑ ΤΟΥΣ.
ΑΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΜΕΡΗ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΠΡΟΤΙΜΑΣ ΤΗΝ ΕΥΚΟΛΗ ΛΥΣΗ........ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΜΟΥ ΑΝ ΔΕΙΣ ΦΙΔΙ ΦΩΝΑΞΕ ΜΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΩ.ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΠΟ ΔΑΓΚΩΜΑ ΦΙΔΙΟΥ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ;
ΣΥΓΝΩΜΗ LOCO ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΖΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΑΜΑΖΟΝΙΟ.
ΑΦΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟ ΙΣΩΣ ΝΑ ΔΑΓΚΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΝΩΣΤΟ ΜΑΣ ΤΟΤΕ ΝΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΑΣ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΣΑΚΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΙΟΣ ΑΚΟΥΕΙ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΑΣ.
ΑΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟΝ ΜΠΟΜΠΙΡΑ ΝΑ ΚΥΛΙΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΨΗΛΑ ΧΟΡΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΦΙΔΟΦΩΛΙΕΣ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ ΟΧΙ ΤΟ ΦΙΔΙ.

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΔΙΠΛΑΝΟΥ ΜΑΣ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΜΟΙΡΟ ΠΛΑΣΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΑΤΥΧΙΑ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΜΑΣ.

ΤΑ ΓΑΤΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΑΧΙΝΟΚΟΚΚΟ
ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΛΥΣΣΑ
ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΔΑΓΚΩΝΟΥΝ
ΟΙ ΣΚΟΡΠΙΟΙ ΤΣΙΜΠΑΝΕ
ΟΙ ΜΕΛΙΣΣΕΣ ΤΣΙΜΠΑΝΕ (ΑΛΕΡΓΙΑ)
ΟΙ ΣΦΗΓΚΕΣ ΤΣΙΜΠΑΝΕ (ΑΛΕΡΓΙΑ)
ΟΙ ΣΜΕΡΝΕΣ ΚΟΒΟΥΝ ΔΑΧΤΥΛΑ
ΟΙ "ΨΑΛΙΔΕΣ" ΓΕΝΑΝΕ ΑΥΓΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΑΣ
ΟΙ ΣΑΡΑΝΤΑΠΟΔΑΡΟΥΣΕΣ ΕΡΕΘΙΖΟΥΝ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΜΑΣ
ΤΑ ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ ΜΕΤΑΔΙΔΟΥΝ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ
ΟΙ ΜΥΓΕΣ ΜΕΤΑΔΙΔΟΥΝ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ
ΟΙ ΣΚΝΙΠΕΣ ΜΕΤΑΔΙΔΟΥΝ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ
ΤΟ ΓΑΛΑ,ΚΡΕΑΣ ΤΩΝ ΑΓΕΛΑΔΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΑΜΦΙΒΟΛΟ
ΟΙ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΚΟΒΟΥΝ ΦΕΤΕΣ
ΤΟ ΤΥΡΙ ΧΑΛΑΣΕ
ΟΙ ΜΠΑΤΣΟΙ ΠΟΥΛΑΝΕ ΠΡΕΖΑ

ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΕΝ ΖΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΟΜΩΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΠΟΙΑΣ ΓΥΑΛΑΣ
ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ? ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΣ ΦΙΔΙΑ?


LOCO ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΥΤΟ TO ΜΗΝΥΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΣΕ ΘΙΞΩ,ΚΡΙΝΩ,ΕΙΡΩΝΕΥΤΩ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in lineΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 11:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!

quote:
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΥΠΗΡΟ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΣΕ ΧΩΡΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΥΣΗ

Κάνεις μεγάλο λάθος αν κρίνεις απο την στάση μου απέναντι στα φίδια. Οι περισσότεροι άνθρωποι που ζούνε στην φύση σκοτώνουν τα φίδια. Αν είναι να κατασκηνώσω στο βουνό δεν θα εμπιστευτώ το φιλότιμο του φιδιού δίπλα μου , μήπως και δεν με δαγκώσει στον ύπνο. Αν σου φαίνεται παράλογο αυτό, Call me loco!
quote:
ΠΟΣΑ ΕΙΔΗ ΦΙΔΙΩΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟΝ ΕΛΛΑΔΙΚΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΗΤΗΡΙΩΔΗ?

Ένα ή δυο ! Κυρίως οι οχιές.
quote:
ΕΙΣΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΝΑ ΤΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ ΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ?

Better safe then sorry!!
quote:
ΣΥΓΝΩΜΗ LOCO ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΖΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΑΜΑΖΟΝΙΟ.

Δεν νομίζω. Αν και εδώ που τα λέμε σε ζούγκλα ζούμε.
quote:
ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΠΡΟΤΙΜΑΣ ΤΗΝ ΕΥΚΟΛΗ ΛΥΣΗ........ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΜΟΥ ΑΝ ΔΕΙΣ ΦΙΔΙ ΦΩΝΑΞΕ ΜΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΩ.

Ναι την προτιμάω. Και επαναλαμβάνω: Better safe then sorry!
quote:
ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΠΟ ΔΑΓΚΩΜΑ ΦΙΔΙΟΥ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ;

Το δικό μου πάντως δεν κινδυνεύει κι αυτό με ενδιαφέρει.

quote:
LOCO ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΥΤΟ TO ΜΗΝΥΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΣΕ ΘΙΞΩ,ΚΡΙΝΩ,ΕΙΡΩΝΕΥΤΩ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ

Δεν διέκρινα τίποτε απο τα παραπάνω στα λόγια σου. Εκτός κι αν όπως λένε οι ινδιάνοι: γλώσσα χλωμού προσώπου Pixeldream διχαλώτη σαν φιδιού, δεν μιλάει την αλήθεια.Δεν χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη. Σεβαστές οι απόψεις σου φίλε/η pixeldream.


I 'm Big in Japan!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 11:55:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΩΝ ΦΙΔΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟ 70%.
ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΑΝ ΤΡΟΦΗ ΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΔΑΓΚΩΝΟΥΝ ΑΠΟ ΦΟΒΟ.
ΑΝΤΙΘΕΤΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΣΑΝ ΤΡΟΦΗ ΜΟΝΟ ΣΤΟ HONG KONG OI ΚΙΝΕΖΟΙ
ΤΡΩΝΕ 250.000 ΦΙΔΙΑ ΕΤΗΣΙΩΣ .ΕΠΙΣΗΣ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΤΗΣΙΩΣ
ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΓΙΑ ΤΣΑΝΤΕΣ,ΖΩΝΕΣ,ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ.
ΑΠΟ ΤΑ ΔΗΛΗΤΗΡΙΩΔΗ ΦΙΔΙΑ ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΟ ΔΗΛΗΤΗΡΙΟ ΤΟΥΣ
ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΘΜΑ,ΕΠΙΛΗΨΙΑ
ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ.
ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΩΣ ΣΥΜΒΟΛΟ ΤΟ ΦΙΔΙ.
ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΔΗΛΗΤΗΡΙΩΔΗ ΦΙΔΙΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ.
ΟΠΟΤΕ ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΦΙΔΙ ΠΑΡΑ ΤΟ ΦΙΔΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.
ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΡΝΑ ΓΙΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΟ ΕΝΑ ΦΙΔΙ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΘΑ ΤΟ ΣΚΟΤΩΝΑ ΑΝ ΤΟ ΒΛΕΠΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΘΑ ΑΛΛΑΖΑ ΔΡΟΜΟ .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 12:02:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΡΝΑ ΓΙΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΟ ΕΝΑ ΦΙΔΙ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΘΑ ΤΟ ΣΚΟΤΩΝΑ ΑΝ ΤΟ ΒΛΕΠΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΘΑ ΑΛΛΑΖΑ ΔΡΟΜΟ .

Θα άλλαζες δρόμο απ΄την τρομάρα σου μάλλον.


Loco the Snake eater!


Edited by - Loco on 31/01/2005 12:08:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 12:17:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΩ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΡΑΜΠΟ ΕΠΕΙΔΗ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ ΟΠΟΙΟ ΦΙΔΙ ΒΡΕΙΣ .
ΑΣΕ ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ PLAYSTASION 2.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 13:12:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CHALLENGE EVERYTHING!!
Open mind είσαι για ένα διπλό;


Κοιτάξτε πως τα βασανίζω τα φίδια!


Loco the Snake eater!

Edited by - Loco on 31/01/2005 13:32:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 13:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα,
Καλά ρε σεις. Την πέφτετε όλοι στον loco επειδή είπε ότι σκοτώνει φίδι όταν το δει; Δεν είπε δα και ότι θα εισβάλει σε κανένα σπίτι και θα καθαρίσει το οικιακό σας Ανακόντα... Πρώτη φορά ακούτε άνθρωπο που λέει ότι μπορεί και τα σκοτώνει; Άλλωστε ο καθένας άμα πετύχαινε καμιά οχιά στην αυλή του σπιτιού του θα ήθελε να την ξεφορτωθεί.
Προσωπικά όταν τυχαίνει να δω φίδι, παγώνω. Είναι ένας από τους τρεις φόβους μου. Δεν θα το σκότωνα με τίποτα βέβαια, ακόμα και αν δεν πάθαινα σοκ, αλλά όχι και να αγανακτώ με κάποιον που τα σκοτώνει.
Ο loco μάλλον υπό μορφή πλάκας έγραψε το πρώτο του μήνυμα (αν και το εννοεί ότι τα σκοτώνει) και πλάκα συνεχίζει να κάνει. Κάνω λάθος;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 13:49:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!

quote:
Καλημέρα,
Καλά ρε σεις. Την πέφτετε όλοι στον loco επειδή είπε ότι σκοτώνει φίδι όταν το δει; Δεν είπε δα και ότι θα εισβάλει σε κανένα σπίτι και θα καθαρίσει το οικιακό σας Ανακόντα... Πρώτη φορά ακούτε άνθρωπο που λέει ότι μπορεί και τα σκοτώνει; Άλλωστε ο καθένας άμα πετύχαινε καμιά οχιά στην αυλή του σπιτιού του θα ήθελε να την ξεφορτωθεί.
Προσωπικά όταν τυχαίνει να δω φίδι, παγώνω. Είναι ένας από τους τρεις φόβους μου. Δεν θα το σκότωνα με τίποτα βέβαια, ακόμα και αν δεν πάθαινα σοκ, αλλά όχι και να αγανακτώ με κάποιον που τα σκοτώνει.
Ο loco μάλλον υπό μορφή πλάκας έγραψε το πρώτο του μήνυμα (αν και το εννοεί ότι τα σκοτώνει) και πλάκα συνεχίζει να κάνει. Κάνω λάθος;

Χαίρε Stemix. Επιτέλους ένα φωτεινό μυαλό. Ξέρεις ποιό είναι το πιο μισητό πράγμα για μένα; Η υποκρησία. Δήθεν έπαθαν όλοι σοκ που άκουσαν οτι ο κόσμος σκοτώνει τα φίδια. Γενικά πολλούς δήθεν φιλόζωους, δήθεν χριστιανούς, δήθεν εσωτεριστές και δήθεν προοδευτικούς συναντάω τελευταία.
Και να φανταστείς οτι κανείς δεν κάνει τον κόπο να διαβάσει πίσω απο τις λέξεις.
Τους είχα γράψει:

quote:
Παιδιά προς τι η αναστάτωση;
Εγώ απλά εκφράζω τις απόψεις μου. Μην γινόσαστε υποκριτές. Οι περισσότεροι απο σας θα σκοτώνατε ένα φίδι αν το βλέπατε στην αυλή σας. Αν όχι εσείς, θα το έκανε κάποιος άλλος απο την οικογένεια σας. Καταλαβαίνω οτι προτιμάτε να αισθανόσαστε προοδευτικοί και φιλόζωοι αλλά HELLO!! τα φίδια στην Ελλάδα τα σκοτώνουν. Στην Ελλάδα δεν λέμε οτι το ζώο πέθανε αλλά (υποτιμητικά) οτι ψόφησε.

Ο/η Spiral είπε:

quote:
Βρε Loco, κόψε κάτι!

Μέχρι να κόψετε όλοι την μ*****α ,εγώ όχι μόνο το κεφάλι των φιδιών θα λιώνω αλλά θα τους πετάω και τα μάτια έξω.

quote:
και το εννοεί ότι τα σκοτώνει

Να είσαι σίγουρος.


Loco the Snake eater!

Edited by - Loco on 31/01/2005 14:01:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 13:59:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Οι περισσότεροι απο σας θα σκοτώνατε ένα φίδι αν το βλέπατε στην αυλή σας. Αν όχι εσείς, θα το έκανε κάποιος άλλος απο την οικογένεια σας.




λογω αγνοιας και επηρεασμου απο την εκκλησια που ταυτισε τα φιδια με το "κακο"

quote:

τα φίδια στην Ελλάδα τα σκοτώνουν. Στην Ελλάδα δεν λέμε οτι το ζώο πέθανε αλλά (υποτιμητικά) οτι ψόφησε.




ισχυει η παραπανω απαντηση, συν το παραμυθι που πιστευουμε οτι ειμαστε η κορωνιδα της δημιουργιας


quote:

Καμία αντίρρηση pixeldream. Αλλάζει αυτό όμως κάτι στο γεγονός οτι δαγκώνουν; Εγώ επειδή νιώθω τον φόβο τους, φοβάμαι οτι θα δαγκώσουν και τα γλιτώνω απο την αθλιότητα τους. Μήπως να το άφηνα να με δαγκώσει ή να το πήγαινα πιο πέρα; Αν την επομένη δάγκωνε την ανυποψίαστη αδελφή μου και αυτή πέθαινε; Θα ερχόσασταν να μου πείτε τι καλά ζωάκια είναι;



όπου γραφεις φιδι, βαλε τη λεξη ταξιτζης ή νταλικερης.

ειναι σαφως πιο επικινδυνοι απο τα φιδια για την αδελφουλα σου.


θα τους γλυτωσεις απο την αθλιοτητα τους?

quote:

Ναι, το έχω κάνει μερικές φορές. Τα χαρίζω όμως γιατί δεν μου αρέσει η γεύση τους.



αρα η ηδονη ειναι στο να τα σκοτωνεις!


ευγε!!!


quote:

Εσυ νομίζεις οτι τα ζώα που τρώς αυτοκτονούν ή οτι τα κόβουν απο τα δέντρα;


εγω ειμαι γιος χασαπη και ξερω καλυτερα απο σενα απο που προερχεται το κρεας.

ειναι ζωα "υπερπαραγωγης" δηλαδη περισσοτερα απο οσα θα υπηρχαν αν ηταν ελευθερα, και οχι αγρια.

οι συνθηκες διαβιωσης τους και η τροφη τους φυσικα με κανει να διαλεγω τι θα ταϊσω την οικογενεια μου (θεμα αλλης συζητησης τα κριτηρια)

quote:

Αν και η φράση δεν είναι δικιά μου, ναι ευχαρίστως θα το έκανα. Μάλιστα θα κυνηγούσα αυτούς που ρίχνουν με οβίδες απο τάνκ σε άοπλα παιδιά της παλαιστίνης.


και τι θα εκανες με τους Αμερικανους που βομβαρδιζουν παιδακια, ή τους Αραβες που κανουν τυφλα χτυπηματα?

για να συμπληρωσω τον φιλο spiral, σου λεω πως στο χωριο μου αφηναν μια δεντρογαλια να ζει στα δοκαρια της οροφης, για γουρι ελεγαν, αλλα το φιδι ετρωγε και τα ποντικια που ειναι εκατονταδες φορες πιο επικινδυνα ως φορεις μικροβιων.

το λιοτριβι του χωριου ειχε το δικο του φιδι, τον "φυλακα" του, οπως ελεγαν.


προπερσυ τα καναλια μιλαγαν για την τρομερη αυξηση των ποντικων στην Κρητη.

ο λογος?

εχουν σχεδον εξαφανισθει τα φιδια απο τα φυτοφαρμακα και τα φρεζαρισματα.


οσο για το ποσα ειδη εχουμε, ειναι αρκετα - εκ πειρας γνωριζω τουλαχιστον 7 ειδη περα απο τις οχιες.


.


και να συμπληρωσω στον καταλογο του φιλου pixeldream το γαλα της κατσικας που μεταδιδει 7 διαφορετικες ασθενειες, και το δαγκωμα του ανθρωπου.

ειναι γεγονος οτι το ανθρωπινο δαγκωμα μεταδιδει πολλα μικροβια και βακτηρια και προκαλλει σηψαιμια, κατι αναλογο με τον δρακο του Κομοντο.

το δαγκωμα του σκυλου (αν δεν εχει λυσσα) δεν μολυνει!


κλεινω δινοντας σου μια απλη συμμβουλη για να αποφευγεις τα κακα συναπαντηματα (κακα για τα φιδια, αφου αυτα κινδυνευουν): περπατα με βαρια βηματα, κανε θορυβο, και τα φιδια αν και κουφα θα νιωσουν τις δονησεις και θα την κοπανησουν!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 14:24:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!

Jonnie βλέπω πως γνωρίζεις για τον δράκο του Κομόντο. Θα ξέρεις λοιπόν οτι δεν θα διστάσει να σε κατασπαράξει εαν είναι πεινασμένος. Στην ίδια οικογένεια με τα φίδια ανήκει απλά είναι τεράστιος. Βλέπεις δηλαδή τι θα σου έκανε ένα τεράστιο φίδι αν σε πετύχαινε.

quote:
κλεινω δινοντας σου μια απλη συμμβουλη για να αποφευγεις τα κακα συναπαντηματα (κακα για τα φιδια, αφου αυτα κινδυνευουν): περπατα με βαρια βηματα, κανε θορυβο, και τα φιδια αν και κουφα θα νιωσουν τις δονησεις και θα την κοπανησουν!

Το γνωρίζω αυτό φίλτατε. Για αυτόν ακριβώς τον λόγο δεν περπατάω με βαριά βήματα αλλά προχωράω όσο πιο αργά και ύπουλα γίνεται στα χόρτα. Όπως πολύ εύστοχα λένε και οι αμερικάνοι κάνω "sneaking". Έτσι δεν μου γλιτώνει τίποτα.

quote:
και τι θα εκανες με τους Αμερικανους που βομβαρδιζουν παιδακια;

To ίδιο που θα έκανα και στους Εβραίους.

quote:
τους Αραβες που κανουν τυφλα χτυπηματα?

Δεν νομίζω να είναι τυφλά τα χτυπήματα των Αράβων όταν σκοτώνουν τόσους Εβραίους ή Αμερικάνους που όπως συμφώνησες βομβαρδίζουν παιδάκια. Μάλλον πετυχημένα θα τα χαρακτήριζα. Εκτός κι αν πιστεύεις οτι θα έπρεπε να περιμένουν με σταυρωμένα χέρια και να βλέπουν τους συγγενείς τους να πεθαίνουν ένας-ένας.
Φιλόζωους να χαρώ εγώ!


Loco the Snake eater!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 14:38:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tώρα εγώ τι να πω?

που πριν έρθω να μείνω σε χωριό πάθαινα σοκ και μόνο στην ιδέα των φιδιών?

όμως το καλοκαίρι συνάντησα στον κήπο μου το πρώτο μου φίδι...

δεν πείραξε ποτέ ούτε εμένα ούτε τα υπόλοιπα ζώα μου...

δεν χρειάστηκε να κάνω ούτε καν θόρυβο για να φύγει...

μένει εδώ μαζι μου και διαπίστωσα πως υπάρχει χώρος για όλα τα πλάσματα σ'αυτή την γη.... αρκετός ώστε να μη φοβάται κανένας κανέναν... εκτός ίσως απ' τον άνθρωπο... που δεν έχω δεί χειρότερο "φίδι" απ' αυτόν...

καλέ μου loco, ξέρεις πόσο σε συμπαθώ, αλλά προσπάθησε να μην γενικεύεις όταν μιλάς για έναν ολόκληρο λαό...


Galadriel of Galadhrim


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 15:22:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!

quote:
καλέ μου loco, ξέρεις πόσο σε συμπαθώ, αλλά προσπάθησε να μην γενικεύεις όταν μιλάς για έναν ολόκληρο λαό...

Galadriel το θεωρούσα αυτονόητο για αυτό το λόγο και δεν το διευκρίνισα οτι δεν αναφέρομαι στο σύνολο κάποιου λαού. Έχεις ακούσει φαντάζομαι για τους "δια χριστόν σαλούς" ή αν θες "δια χριστόν Loco". Αυτή την τακτική λοιπόν ακολουθώ κι εγώ με τα κολλημένα μυαλά.


Loco the Snake eater!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 15:31:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χαίρε Stemix. Επιτέλους ένα φωτεινό μυαλό. Ξέρεις ποιό είναι το πιο μισητό πράγμα για μένα; Η υποκρησία. Δήθεν έπαθαν όλοι σοκ που άκουσαν οτι ο κόσμος σκοτώνει τα φίδια. Γενικά πολλούς δήθεν φιλόζωους, δήθεν χριστιανούς, δήθεν εσωτεριστές και δήθεν προοδευτικούς συναντάω τελευταία.


…και δήθεν μάγκες.

quote:

Μέχρι να κόψετε όλοι την μ*****α ,εγώ όχι μόνο το κεφάλι των φιδιών θα λιώνω αλλά θα τους πετάω και τα μάτια έξω.


Μπορείς να κάνεις και κάτι καλύτερο, να πας εθελοντής στην Παλαιστίνη.

Τέλος πάντων, δεν πρόκειται να σου αλλάξουμε τις ιδέες. Αλλά αν δεν σου αρέσει η υποκρισία, μην τη μεταχειρίζεσαι.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 19:06:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
με την ευκαιρία λοιπόν καλέ μου loco,

πάνω απ' όλα υπάρχει η αξία της ανθρώπινης ζωής.....

όλα τα υπόλοιπα, περί δικαίου και αδίκου

και το γιατί σκοτώνει ο οποιοσδήποτε τον οποιονδήποτε είναι απλές δικαιολογίες....


μην ξεχνάμε πως με τον σταυρό στο χέρι έγιναν οι σταυροφορίες...

και μην ξεχνάμε επίσης πως με την σβάστικα σαν έμβλημα έγιναν εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας...


το αυτό ισχύει και για όποιον προσπαθεί να εκτονώσει τα κατάλοιπα των ζωϊκών του ενστίκτων σκοτώντας ζώα...


δεν θέλω να τα πάρεις προσωπικά αυτά καλέ μου loco, απλά χρησιμοποίησα τις σκέψεις σου σαν αφορμή για να καταθέσω τις δικές μου...

Galadriel of Galadhrim



1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2005, 20:46:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Jonnie βλέπω πως γνωρίζεις για τον δράκο του Κομόντο.




και οχι μονο φιλε μου.

εκτος της λοξας μου με την ζωολογια, ταξιδεψα στα μερη που ζουν τα φιδια που αναφερεις και αν και περιπλανιομουν στα δαση, ουτε φιδι ουτε λεοπαρδαλη με πλησιασαν.

το αντιθετο εξαφανιζονταν γιατι εχουν σοβαρους λογους να φοβουνται τον ανθρωπο!


quote:

Θα ξέρεις λοιπόν οτι δεν θα διστάσει να σε κατασπαράξει εαν είναι πεινασμένος.


φυσικα, αλλα ο δρακος του Κομοντο ειναι "ζωντανο απολιθωμα", κατευθειαν απο την εποχη των δεινοσαυρων.

quote:


Βλέπεις δηλαδή τι θα σου έκανε ένα τεράστιο φίδι αν σε πετύχαινε.



το ιδιο και ο κροκοδειλος!


τους σκοτωνεις οταν τους συναντας?


quote:

Το γνωρίζω αυτό φίλτατε. Για αυτόν ακριβώς τον λόγο δεν περπατάω με βαριά βήματα αλλά προχωράω όσο πιο αργά και ύπουλα γίνεται στα χόρτα. Όπως πολύ εύστοχα λένε και οι αμερικάνοι κάνω "sneaking". Έτσι δεν μου γλιτώνει τίποτα.



δεκτο σαν χιουμορ, αλλα μην ξεχνας οτι ο κυνηγος μπορει να γινει θηραμα ανα πασα στιγμη.


quote:

Δεν νομίζω να είναι τυφλά τα χτυπήματα των Αράβων όταν σκοτώνουν τόσους Εβραίους ή Αμερικάνους που όπως συμφώνησες βομβαρδίζουν παιδάκια.




να με συγχωρεις αλλα εσυ εισαι ο τυφλος, λογω παρωπιδων.


η βια δεν εχει χρωμα, και το αιμα ολων ειναι κοκκινο


quote:


Μάλλον πετυχημένα θα τα χαρακτήριζα.


γιατι δεν πας εθελοντης καμικαζι στην Παλαιστινη?

ετσι θα εχεις στα τροπαια σου και Εβραιους τελικα!


quote:


Φιλόζωους να χαρώ εγώ!


ασε καλυτερα να μας χαιρονται τα ζωα.


εσυ καλο θα ηταν να ψαξεις γιατι εχεις τοσα απωθημενα με τα φιδια (και οχι μονο).

οι βιαιες εκδηλωσεις δεν ειναι θεραπευτικες, το αντιθετο μαλιστα.

ψαξε, για να απολαυσεις την Φυση καποτε χωρις να την φοβασαι!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2005, 04:02:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!

quote:
και οχι μονο φιλε μου.

εκτος της λοξας μου με την ζωολογια, ταξιδεψα στα μερη που ζουν τα φιδια που αναφερεις και αν και περιπλανιομουν στα δαση, ουτε φιδι ουτε λεοπαρδαλη με πλησιασαν.



Είσαι τυχερός άνθρωπος φαίνεται. Αν σε πλησίαζαν όμως.......

quote:
φυσικα, αλλα ο δρακος του Κομοντο ειναι "ζωντανο απολιθωμα", κατευθειαν απο την εποχη των δεινοσαυρων.

Καμία αντίρρηση αυτό λέω κι εγώ. Συμφωνούμε.

quote:
δεκτο σαν χιουμορ, αλλα μην ξεχνας οτι ο κυνηγος μπορει να γινει θηραμα ανα πασα στιγμη.

Φυσικά και ήταν χιούμορ. Χαίρομαι που αν και αργά επιτέλους το αντιλαμβάνεσαι.

quote:
εσυ καλο θα ηταν να ψαξεις γιατι εχεις τοσα απωθημενα με τα φιδια (και οχι μονο).ψαξε, για να απολαυσεις την Φυση καποτε χωρις να την φοβασαι!

Δεκτό σαν χιούμορ!


Big in Japan!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2005, 07:56:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

για να επανέλθουμε στο θέμα μας...

ποιος φοβάται την επιστροφή?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2005, 08:51:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΑΣ Ο LOCO,ΠΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΠΟΥΛΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ,ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ ΤΩΝ ΦΙΔΙΩΝ.
ΜΗΝ ΤΟΝ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΤΕ.Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΕΙ.ΕΓΩ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΨΑΧΝΩ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΟΥΛΙΑ ΝΑ ΑΝΑΛΥΣΩ ΤΗΝ ΨΥΧΟ-(ΣΥΝΘΕΣΗ-ΛΟΓΙΑ)ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΩ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΚΑΚΟ....
ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ ΡΑΜΠΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΕΚΔΗΛΩΘΕΙ!ΕΞΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝ ΗΜΟΥΝ Ο LOCO KAI O LOCO ΦΙΔΙ,ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΑ ΤΟΥ ΕΛΙΩΝΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΕΓΩ...ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΝΟΣΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΙΚΗ.ΑΠΟΧΩΡΩ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy