ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 Τα " διαβολακια " πως επεμβαινουν στη ζωη μας.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
aries0
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
290 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 00:59:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aries0  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι ειναι τα διαβολακια????

Αυτα ειναι μικρα σχετικα σε υψος ..περιπου οσο ενα παιδι 6-8 χρονων...

Ειναι μαυρα χωρις να μπορει κανεις να ξεχωρησει το φυλο τους.
Βασικα δεν εχουν φυλο...!!!

Αν λοιπον ενας ανθρωπος" ειναι αυτος που τα προσελκυει " κανει καποια σκεψη για καποιον αλλον < εννοειται οχι καλη> τοτε αυτα ειναι σαν να τους δινεται η εντολη να πανε να ενοχλησουν ...να πειραξουν...με οποιον τροπο ...βρουνε...

Συνηθως βαζουν να τσακωθει με αλλο ατομο...με την γυναικα ...με τον αντρα.. με τα παιδια ...με ...με ...με... με χιλιους δυο τροπους...

Απο την καυγα που θα ξεκινησουν η ενεργεια που χανει καθε ενας ανθρωπος...την εποφελουντα αυτα...

Αν ενας ομως που θα πανε δεν ειναι ευκολο για καποιο τροπο να τον πειραξουν τοτε με τηλεπαθητικη συννενοηση < ειναι παντα on line > ερχονται και απο αλλους ομοιους εκει γυρω..

Ενσωματωνονται ..το ενα μεσα στο αλλο και ετσι αποκτουν δυναμη περισσοτερη...

Αν καποιος... με καποιον τροπο μπορουσε να δει θα παρατηρουσε οτι το μεγεθος τους αλλαζει αναλογα ποσα εχουν γινει ενα....

Για παρδειγμα...αν ενα "διαβολακι" εχει αναστημα οσο ενας ανθρωπος τοτε ειναι δυναμη 10 .....

Αυτα προς το παρον ...αν σας ενδιαφερει το θεμα ...να το αναπτυξουμε...

Sunrise zero

Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 09:55:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πως μπορείς να προστατευθείς?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 12:10:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία Γιάννη (aries), μπράβο, καλά έκανες και άνοιξες αυτό το θέμα.
Θέλω να δω εάν κάποιος είχε τέτοια εμπειρία και τι έκανε.

Yiannakas να προστατευτείς... αυτή ήταν πριν λίγο καιρό και η δική μου ερώτηση.
Και άντε και προστατεύεσαι, πως προστατεύεις τους άλλους? τους ανθρώπους που αγαπάς?

Ας πει όμως ο aries που τα ξέρει καλύτερα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ασημένιο Βέλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
51 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 13:40:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ασημένιο Βέλος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενδιαφέρων το θέμα που άνοιξε ο aries0. Τα διαβολάκια που αναφέρεις τα βλέπουμε και σε αγιογραφίες (σε αυτήν με την σκάλα του ουρανού όπου τέτοια όντα προσπαθούν να ρίξουν τους ανθρώπους που ανεβαίνουν, και μια άλλη όπου είναι η Αγία Ειρήνη ή Παρασκευή (δεν θυμάμαι) και δίπλα της είναι ένας μικρός μαύρος διαολάκος)
Πως προστατεύεσαι? Τι θέλουν αυτα? Ενέργεια που προέρχεται από καυγάδες, μίσος και αρνητικά συναισθήματα. Η αγνότητα, η καλοσύνη, η αγάπη και τα θετικά συναισθήματα παράγουν ενέργεια που έχει <πικρή γεύση> για αυτά. Λοιπόν πιστεύω πως το να έχεις μεγάλη καρδιά, το να συγχωρείς και να αγαπάς(όχι όμως η εγωιστική αγάπη) σε κάνουν ποιο δυνατό σε τέτοιες επιθέσεις. Όπως όμως είπε και ο aries0 αυτό κάνει τις οντότητες να θέλουν να σε δοκιμάσουν ώστε να δουν τι πραγματικά είσαι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
aries0
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
290 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2005, 00:49:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aries0  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας ...

Χαιρομαι !!!!!!!!! που σας ενδιαφερει αυτο το θεμα...!!!!!

Ειναι ενα θεμα ..που μεσα απο αυτο εμαθα παρα πολλα...!!!

Εμαθα να ενεργοποιω την ενεργεια μου...να την αυξανω ..να την κατευθυνω...να μαχομαι ...να αντιμετωπιζω απειρα πραγματα...!!!

Σας λεω ειληκρινα ...εμαθα να μην φοβαμαι τιποτα το δαιμονικο...οσο δυνατο και αν ειναι...!!!

Αναμετρηθηκα απειρες φορες...με " κακα " πνευματα...και καθε φορα γινομουν ισχυροτερος....

Αυτα λοιπον τα διαβολακια και νομιζω οτι ο κοσμος συμφωνα με περιγραφες...ειναι τα καλικανζαρακια....!!!!

Αυτα υπηρετουν καθε κακο ανθρωπο ...και αναλογως την "κακια " του ειναι περισσοτερα...!!!

Αν παραδειγμα... ενας γειτωνας ...ενας συναδερφος ...σκεπτεται κατι κακο ...η πονηρο η ζηλευει ασενα ..τοτε αυτα ειναι σαν να παιρνουν διαταγη και ερχονται...να σε ενοχλησουν ...

Τωρα... αν εισαι ισχυρος και δεν μπορουν εσενα τοτε βρισκουν καποιον αλλον απο το περιβαλλον να σε πειραξει ...δηλ εμεσα...

Μπορει για χωρις λογο και αιτια ...να σε πειραξει κατι που εκανε καποιος μεσα στο σπιτι σου..ενω σε αλλη περιπτωση θα σου ηταν αδιαφορο....

Ετσι την ενεργεια που χανεις εκεινη την στιγμη την επωφελουνται αυτα..γινονται δυνατοτερα ...και μετα σε πειραζουν συνεχεια γιατι σε εχουν του χεριου τους...

Αν τα "βλεπεις μπορεις να τα "λειωσεις" να καουν...αλλα δεν εξαφανιζονται τελειως... ξαναγινονται αλλα μετα χανουν την " μνημη " που ειχαν για σενα και κολλανε οπου βρουν..

Αν απλως τα διωξεις...τοτε σε βαζουν στο " ματι " και σε ενοχλουν συνεχεια.....

Τοτε ειναι που την "εβαψες"...εισαι μονιμως σε ανοικτο καναλι να σε πειραζουν....

Πως απαλασεσαι....!!!!!! ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ δυσκολη περιπτωση....

Μπορεις να χρησιμοποιεις καποιο λιβανι...τα ενοχλει φοβερα,,,η να εχεις στον χωρο σου μεσα σε ενα ποτηρι παραδειγμα με νερο και να ριξεις σταγονες λαδι απο πευκο η ευκαλυπτο... < μιλαω για αιθεριο ελαιο ετσι ...ειναι και φτηνα...αυτα...>

Μεσα στο σπιτι αυτα μπορουν να κρυφτουν παντου,,,, μεσα σε ντουλαπες...κατω απο το κρεββατι ...και οπου φανταστεις για να μην τα " δεις " αμα μπορεις...να τα ψαξεις...

Μια προστασια στον χωρο σου ειναι οταν σε βαλουν να τσακωθεις...να το αντιληφθεις εγκαιρα...και με το ατομο αυτο να πιαστεις αγγαλια σε χ < χιαστι > ..ετσι ανταλλασονται η ενεργειες και απαλυνεται η κατασταση και νοιωθεις τοσο ανακουφιση....< ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΤΕ ΤΟ !!>

Αν εχεις μαθει να πολεμας...παλι τα πραμματα δεν ειναι και τοσο καλα...

Γινεσαι γνωστος....οτι καποιος αντιστεκεται...και επειδη ειναι τοσο χαζα ερχονται να αναμετρηθουν μαζι σου...

Πολλες φορες κανουν " συμμαχια ¨" και γινονται πολυ ισχυροτερα....αλλα να σας πω ειναι "μαγεια" να βγαινεις νικητης....

Καποτε ....σε μια μαχη ηταν τοσα πολλα και ισχυρα που η τοτε γυναικα μου...ανησυχησε τρομερα...αλλα ειχα < και εχω > τοσο αυτοπεποιθεση..και σιγουρια...

Αν πιστευετε τε οτι δεν σας βλαπτουν εχετε κανει το πρωτο βημα...

Πως τα " βλεπετε "τωρα...!!!

ΠΙΣΤΕΥΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ οτι η υπνωση ειναι το κλειδι για τα ΠΑΝΤΑ>>>>

Μαθετε να κανετε υπνωση σε αλλον η στον ευτον σας...

Εγω προτιμω σε αλλον...γιατι ειμαι ετσι η μπατερια της ενεργειας που δεν ξεφορτιζει ευκολα η καθολου...!!!!!!!!!

Φυσικα η αγαπη ...η καλοσυνη ...ειναι στοιχεια που απομακρινουν τετοια...αλλα προσωπικα προτιμω την κατα μετωπον μαχη...< την βρισκω ετσι >

Μπορειτε να τα αιχμαλωτησεται σε μπουκαλια....γυαλινα και να τα βουλωσετε...αλλα ειναι πολυ δυσκολο ...θα πρεπει να εχετε βιομηχανια μπουκαλιων... και δεν φτανει με τιποτα ...τοσα πολλα ειναι..

Κατι αλλο...σε ενα νεκροταφειο που το " επισκευτηκαμε" βραδυ < μεσα απο υπνωση> ειδαμε καποιους να ειναι πανω στον ταφο τους και να καθονται...< ετσι συμβαινει μεχρι 40 ημερες> και σε μερικους...τα διαβολακια γυρο τους...

Ρωτησαμε..λοιπον τι κανουν...και ??? περιμενουμε ...κανουμε παρεα ...μολις περασουν οι μερες...να τον παρουμε μαζι μας...

Τι σημαινει αυτο ?????? οτι δεν ειχε αλλη ζωη και η επιλογη ηταν να γινει "διαβολακι"

ΠΟΛΛΑ ΣΑΣ ΕΙΠΑ σημερα...δεν ξερω αν εχω απαντησει σε ολους,.. αν εχω ξεχασει κατι ...την επομενη φορα...!!!

Θα προσπαθησω να μπω και αυριο < δηλ σημερα το βραδυ γιατι περασε η ωρα...>γιατι ετοιμαζομαι για αναχωρηση για Αθηνα και εχω πολλες δουλειες ακομη...

θα ειμαι και θα μπω στο " θεμα " την πεπμτη το πρωι απο την δουλεια μου...πιστευω να μπορεσω...

Προς το παρον σας χαιρετω...και μην διστασει κανεις να κανει και τις πιο απιστευτες ερωτησεις...και εφοσον μπορω θα απαντησω < Εν οιδα οτι ουδεν οιδα > θα απαντησω..


Sunrise zero


Edited by - aries0 on 05/09/2005 00:57:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2005, 01:58:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας... ενδιαφέρον το Θέμα Αριες.
Πράγματι αυτές οι επιθέσεις γίνονται κατά καιρούς πολύ ισχυρές, τις έχω βιώσει κάποιες φορές στο πετσί μου, και μάλιστα πολλές φορές μου έχουν αποκαλύψει και από που προέρχονται.
Βέβαια θα ήθελα να προσθέσω οτι μαζί με τα μαύρα αυτά όντα υπάρχουν επίσης και τα αντίστοιχα θετικά που εργάζονται για το ακριβώς αντίθετο. Καταλαβαίνετε λοιπόν οτι αναλόγως με τον χώρο, και το σημαντικότερο αναλόγως με τους ανθρώπους που ζουν σε έναν χώρο, κάποια συγκεντρώνονται περισσότερο από τα άλλα.
Φυσικά αυτά τα όντα τρέφονται με χαμηλά συναισθήματα και σκέψεις και δυναμώνουν αναλόγως. Όταν λοιπόν ένας άνθρωπος από αυτόν τον χώρο σκεφτεί κάτι κακό για κάποιον άλλον (πράγμα πλέον πολύ συνηθισμένο σε έναν τέτοιο χώρο) τότε πάνε όλο και περισσότερα όντα να επιδιώξουν όσα προανέφερε ο Αριες.

Όσον αφορά την προστασία, εγώ θα έλεγα οτι το σπουδαιότερο πράγμα είναι σε έναν χώρο να υπάρχουν όσο το δυνατόν υψηλού επιπέδου συναισθήματα, με αποτέλεσμα να ελκύει περισσότερα "αγγελάκια". Σε αυτές τις περιπτώσεις η δύναμη των "άλλων" μειώνεται ή και εξουδετερώνεται παντελώς. Επίσης όμως τεχνικά μιλώντας το λιβάνι, το φασκόμηλο, όσα ανέφερε ο Αριες ή ακόμα και το αλάτι είναι προστατευτικά.

Βέβαια όσον αφορά την αντιμετώπισή τους εγώ το βλέπω από μια άλλη οπτική γωνία. Πιστεύω οτι ο καλύτερος τρόπος να τα πολεμήσεις είναι να τα μετουσιώσεις σε φωτεινά πλάσματα. Αυτό γίνεται μόνο εκδηλώνοντας την βαθύτατη αγάπη μας προς αυτά όταν αντιλαμβανόμαστε ότι μας επηρεάζουν, και εάν μπορούμε να τα βλέπουμε, να τα αγκαλιάζουμε με αγάπη, διότι και αυτό είναι θύματα της άγνοιάς τους, και να το στείλουμε στο φως.

Βέβαια πάντα υπάρχει και ο τρόπος του πολέμου της φωτιάς με φωτιά όπως είπε και ο Αριες

Ευχαριστώ

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Edited by - Μορφέας on 05/09/2005 02:03:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2005, 11:54:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΙΣΤΕΥΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ οτι η υπνωση ειναι το κλειδι για τα ΠΑΝΤΑ>>>>

Μαθετε να κανετε υπνωση σε αλλον η στον ευτον σας...


συμφωνώ με όσα έχω διαβάσει και με τις λίγες εμπειρίες μου. Το πρόβλημά μου με την αυτούπνωση είναι ότι φτάνοντας σε βαθύ επίπεδο χαλάρωσης με παίρνει ο ύπνος. Τι να κάνω γιαυτό?
ευχαριστώ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2005, 16:13:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ειναι μαυρα χωρις να μπορει κανεις να ξεχωρησει το φυλο τους.
Βασικα δεν εχουν φυλο...!!!


Είσαι σίγουρος? οτι είναι μαύρα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2005, 17:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι noel είναι σίγουρος, είναι μαύρα και δεν διακρίνεις φύλο.
Γιατί όμως ρωτάς εσύ έχεις δει κάποιο άλλο χρώμα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ασημένιο Βέλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
51 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2005, 18:12:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ασημένιο Βέλος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
... ίσως να παίρνουν και άλλες μορφές και χρώματα για παραπλάνηση. Να πω πάντως πως οι καλικάντζαροι που ανέφερε ο aries0 θεωρούνται η τελευταία κατηγορία δαιμόνων. Εξ' άλλου τα ξωτικά και οι καλικάτζαροι σύμφωνα με Ιρλανδικούς και Σκωτσέζικους θρύλους ήταν άγγελοι με ένα ελάτωμα: ήταν υπερόπτες και έτσι ο θεός τους έδιωξε. Όσοι έπεσαν στη γη έγιναν ξωτικά και όσοι στην κόλαση δαίμονες και καλικάντζαροι... Aries0 καταλαβαίνω τον τρόπο αντιμετώπισης που αναφέρει ο Μορφέας αν και το σκωτάδι που τα περιβάλει είναι δική τους επιλογή και όχι άγνοιά τους. Εσύ πως τα αντιμετοπίζεις?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2005, 18:16:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
Ναι noel είναι σίγουρος, είναι μαύρα και δεν διακρίνεις φύλο.

Να υποθέσω οτι τα έχετε δεί μαζί με τον aries?
Γιατί απαντάς για λογαριασμό του και είσαι και σίγουρη.
Εκτός αυτού εισαι και σίγουρη οτι δεν διακρίνεις και φύλο.

quote:
Γιατί όμως ρωτάς εσύ έχεις δει κάποιο άλλο χρώμα?

Φυσικά



Edited by - noel on 05/09/2005 19:12:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aries0
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
290 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2005, 22:55:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aries0  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας σε ολους...

Πριν ακομη μπω σε καποα δικα μου...για το θεμα..θελω να σας πω οτι αυριο το απογευμε επιστρεφω στην Αθηνα...

Τι σημαινει αυτο ??? οτι μετα απο εδω...μαζευω το P.C και θα ξαναμπω στην Αθηνα πιθανον την Πεμπτη το πρωι..μεχρι τοτε θα κανετε λιγο υπομονη για τυχον ερωτησεις σας ..

Λοιπον Μορφεα...

Ναι σε αυτα που λες δεν διαφωνω αλλα οπως θα εχεις διαπιστωσει ...και το εχω πει αλλως τε... ειμαι φωτια στην φωτια...

ΔΕΝ αλλαζει και τιποτα με το φως και την αγαπη σε αυτα..στην ουσια πιστεψε το...!!!

Γιατι τιμωρουνται πολυ αυστηρα απο τους πιο πανω απο αυτα...!!!!! και δεν ανταποκρινονται...!!!!


Yiannakas ..γεια και σε σενα...ναι οχι απλα το πιστευω για την υπνωση ...αλλα ειμαι καθετος σε αυτο...< βεβαια μιλαω παντα για μενα ...τις αποψεις μου , τις εμπειριες μου...αλλα με χαρα βλεπω οτι και παγκοσμια υπαρχουν πολλοι υποστηρικτες...>

Τωρα για το θεμα ...του υπνου...θελεις πιο ππολυ επιμονη και να θετεις ...πριν αρχιζεις "ορια" ....


noel... γεια σου και εσενα ...

Ναι φιλε ,,,για αυτα που μιλαω εγω ναι ειναι μαυρα....αποχρωσεις δεν εχω δει...!!!

Να σε πρακαλεσω !!!! δεν θελω να υπαρχουν αντιπαραθεσεις μεταξυ μας...ο καθε ενας εδω μεταφερει τις γνωσεις , την προσωπικη του εμπερια ...τα πιστευω του ...χωρις να εχει κατ΄αρχην καποιο οφελος και χωρις να προσπαθει να επιβαλει κατι στον αλλον...!!!

Αναφερομαι στον τροπο που απαντησες-ρωτησες την pyramid... δεν θα σου απαντησω βεβαια εγω..!!! αν εχει να κανει καποιο σχολιο η pyramid... δικο της...


Γεια σου Ρουλα...ερχομαι.... θα τα πουμε...


Ασημένιο Βέλος....καλησπερα σου...

Για αυτα που εννοεις εσυ δεν ειναι σε αυτα που αναφερομαι...

Ναι υπαρχουν πολλα αλλου "τυπου" που παιρνουν διαφορες μορφες...< πολλες φορες απο δικα σου δεδομενα> και παρουσιαζονται...

Αυτα ειναι αλλη υποθεση...να μην ξεφυγουμε απο το συγκεκριμενο θεμα...

Αν θελεις να σου πω δι'αφορα για αυτα,,στειλε καλυτερα στο e mail μου aries0@yahoo.gr και να σου πω απο εκει...ετσι....!!!


ΑΥΤΑ παιδια...

Σας Χαιρετω ...και παλι μαζι την Πεμπτη απο ΑΘΗΝΑ ....

Sunrise zero


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 10:07:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σε όλους μας,
κατατοπιστικό το θεμα σου Γιάννη.
Εγω δεν έχω τέτοαι εμπειρία,δεν έχω δει,αλλα εκεινο που νοιώθω πολυ συχνά και κυρίως όταν βγαινω στην βεράντα μου η οποία σημειωτέον ειναι ενας τόπος ενέργειας για μενα,λες και μεσα στο μυαλο μου μπαινουν συγκεκριμενες αρνητικες σκεψεις που αφοραν δυο γειτόνους,δεν μπορειτε να φανταστειτε τι παλη κανω για να αποβαλω ότι αρνητικο σκ΄πτομαι και να το κανω θετικό,λες και εισβαλει στο μυαλο μου κατι και με κανει προς στιγμην άλλον ανθρωπο.Εινα θεμα ενος δυο λεπτων αλλά είνα ρκετά γι αν αμε κανουν να συγκεντρώσω τις δυναμεις μου τις θτικες μου σκεψεις και να τις αποφύγω....αλλά με κατακύζουν λες και υπαρχει κατι στο μυαλο μου.Νοιώθα ότι με αντιπαθουν,νοιωθω ότι τους ειμαι ενοχλητική ίσως επιδη καταλαβινουν την διαφορα αλλά..........ειναι δυαντόν να μου συμβαινει..... ειλικρινά εσεις τι καταλαβαίνετε ...απευθύνομαι σε ολους σας καλοι μου φιλοι.
Καλά να είστε.

Και προς Νοελ ....εδω ειμαστε ολοι φιλοι κι ας μην γνωριχόμαστε,κ οχι μονο,εχουμε και συμαντικά κοινά στον τρόπο ανίχνευσης της αλήθειας άρα ειρωνείες δεν εχουν θεση.Να εισια καλα.Καλλιοπη

"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 10:44:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ ευχαρίστως να σου απαντήσω noel.
Διακρίνω ή πιθανόν και να νομίζω, ότι υπονοείς κάτι. Πιθανόν να εννοείς ότι εγώ και ο aries είμαστε το ίδιο πρόσωπο ή πιθανόν να εννοείς ότι έχουμε συνεννοηθεί για κάτι και αλληλοϋποστηριζόμαστε.

Εσύ θα μου εξηγήσεις τι ακριβώς φαντάζεσαι. Όπως εσύ θα παραθέσεις την δική σου ιστορία με τα χρώματα.
Αυτό που θα ήθελα να επισημάνω είναι ότι εδώ δεν κάνουμε πλάκα, ούτε γελάμε με τις ιστορίες κανενός. Εάν νομίζουμε ότι κάτι δεν ισχύει ή δεν ξαναγράφουμε σε ένα θέμα ή προσπαθούμε με έναν υγιή διάλογο χωρίς εξυπνάδες να βγάλουμε μία άκρη.

Αφού όμως ρωτάω κάποια πράγματα και περιμένω απαντήσεις από εσένα θα σου εξηγήσω και αυτό που ρώτησες.

Πριν πει ο aries όλα αυτά, είχα παρόμοια εμπειρία, φυσικά φοβήθηκα γιατί δεν ήξερα τι είναι, γνωρίζοντας από άλλο topic ότι ο aries όπως και ο Μορφέας έχουν γνώσεις στα θέματα αυτά, ζήτησα βοήθεια.
Ο Μορφέας έφυγε για διακοπές και έτσι μίλησα με τον aries, του περιέγραψα αυτό που είδα και μου εξήγησε τι είναι. Έτσι ήμουν σίγουρη γι΄όσα έγραψα ως απάντηση σε σένα.

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Και να επιστρέψω τώρα στο θέμα μας. Το πρόβλημα όπως το βλέπω εγώ, δεν είναι η δική μας προστασία, αυτό το πετυχαίνει κάποιος με προσπάθεια βέβαια, τι γίνεται με τους υπόλοιπους όμως, με τους δικούς μας ανθρώπους?
Συμβαίνουν διάφορα περιστατικά που μπορείς να πεις "είναι τυχαία", ούτως ή άλλως έτσι πρέπει να ξεκινάμε για να μην λαλήσουμε στο τέλος.
Όταν τα περιστατικά πληθαίνουν και κάθε μέρα γίνεται κι από κάτι, αρχίζεις να σκέφτεσαι "δεν μπορεί όλα να είναι τυχαία".

Εγώ δεν έχω βρει καμμία λύση σε αυτό, εν ολίγοις δεν ξέρω τι να κάνω.
Όταν βάζεις προστασίες είναι όλα καλά, κάποια στιγμή όμως με το τρέξιμο, με τους ρυθμούς που ζούμε ξεχνιέσαι και τσακ γίνεται.
Όταν γίνει είναι πλέον γεγονός, δεν αλλάζει, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, παρά μόνο να λες "γιατί αφαιρέθηκα?"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 15:10:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Διακρίνω ή πιθανόν και να νομίζω, ότι υπονοείς κάτι. Πιθανόν να εννοείς ότι εγώ και ο aries είμαστε το ίδιο πρόσωπο ή πιθανόν να εννοείς ότι έχουμε συνεννοηθεί για κάτι και αλληλοϋποστηριζόμαστε.

Kατ`αρχήν pyramid δεν υπονοώ τίποτα.
Απλά ερώτησα αν τα εχει δεί ο aries0 και απαντάς ΕΣΥ οτι τα εχει δεί.
Ευλόγως λοιπόν ερωτώ, απο την στιγμή που απαντάς ΕΣΥ για λογιαριασμό του , αν τα εχετε δεί μαζί ή τα εχετε δεί χωριστά.
Πορίσματα λοιπόν για το τι εννοώ και το τι υπονοώ σε παρακαλώ να τα κρατάς για τον εαυτό σου.

quote:
Αυτό που θα ήθελα να επισημάνω είναι ότι εδώ δεν κάνουμε πλάκα, ούτε γελάμε με τις ιστορίες κανενός.

Ξαναδιάβασε αυτά που γράφω και θα πρέπει να διαπιστώσεις οτι ούτε πλάκα έκανα ούτε γέλασα με κανέναν.

quote:
Εάν νομίζουμε ότι κάτι δεν ισχύει ή δεν ξαναγράφουμε σε ένα θέμα ή προσπαθούμε με έναν υγιή διάλογο χωρίς εξυπνάδες να βγάλουμε μία άκρη.

Ευχαριστώ για την παρατήρηση , αλλά νομίζω οτι θα έπρεπε και εγώ να σου επισημάνω οτι δεν σου έδωσα κανένα μα κανένα δικαίωμα ώστε να μου κάνεις τέτοιου είδους παρατηρήσεις.

Διακρίνω εμπάθεια και μάλιστα εκ προμελέτης να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου, για ποιό λόγο μου επιτίθεσαι και τοποθετείς φράσεις που δεν εχω πεί και βγάζεις υποκειμενικά πορίσματα?

Edited by - noel on 06/09/2005 15:16:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 15:20:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και προς Νοελ ....εδω ειμαστε ολοι φιλοι κι ας μην γνωριχόμαστε,κ οχι μονο,εχουμε και συμαντικά κοινά στον τρόπο ανίχνευσης της αλήθειας άρα ειρωνείες δεν εχουν θεση.Να εισια καλα.Καλλιοπη

Πρός Καλλιόπη.
Αγαπητή μου, θα μπορούσατε να με πληροφορήσετε που βρίσκεται το ειρωνικό της υπόθεσης? Εστω κάτι που να υποδηλώνει ειρωνία?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 15:26:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αναφερομαι στον τροπο που απαντησες-ρωτησες την pyramid... δεν θα σου απαντησω βεβαια εγω..!!! αν εχει να κανει καποιο σχολιο η pyramid... δικο της...

Εαν πρόσεξες φίλτατε aries0 δεν αναφέρθηκα (απαντησα-ρώτησα) την pyramid. Εσένα ρώτησα και απάντησε η pyramid με επιθετικότητα και μάλιστα με προκλητική επιθετικότητα.

Εγώ λοιπόν φίλτατοι-ες δεν μπήκα στο τόπικ ούτε για να προκαλέσω αναστάτωση ούτε να ειρωνευτώ. Μπήκα να διατυπώσω απόψεις περί του θέματος.
Ως προς τι λοιπόν η τόση μαζική επιθετικότητα?
Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος?

Παρακαλώ πολύ , αφού συννενοηθείτε, να λάβω μια απάντηση απο τον καθένασας χωριστά που να με καλύπτει.

Edited by - noel on 06/09/2005 15:28:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 15:30:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί όμως ρωτάς εσύ έχεις δει κάποιο άλλο χρώμα?

Εσυ τι χρώμα διακρίνεις στη φωτό?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 15:34:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν τα "βλεπεις μπορεις να τα "λειωσεις" να καουν...αλλα δεν εξαφανιζονται τελειως... ξαναγινονται αλλα μετα χανουν την " μνημη " που ειχαν για σενα και κολλανε οπου βρουν..

Αν απλως τα διωξεις...τοτε σε βαζουν στο " ματι " και σε ενοχλουν συνεχεια.....

Τοτε ειναι που την "εβαψες"...εισαι μονιμως σε ανοικτο καναλι να σε πειραζουν....


Φίλε μου aries0 αυτά που μας λές τα επικαλείσαι απο προσωπική εμπειρία, τα εχεις βιώσει δηλαδή? ή κάπου τα εχεις διαβάσει ή τα εχεις ακούσει?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 16:06:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ... time out παρακαλώ για λίγο...


μπήκαν τίποτα "διαβολάκια" μέσα σας ομαδικώς μήπως? ξέρετε... υπάρχει μία παλιά παροιμία που λέει "όταν μιλάς για τον Διάβολο έρχεται και σε βρίσκει..." μήπως αυτό συνέβει κι εδώ ????

στο χώρο του "αόρατου" καμμία μα καμμία άποψη δεν μπορεί να είναι απόλυτη καθώς τίποτα δεν είναι αποδείξιμο....

επί του θέματος τώρα,

ό,τι απεικονίζεται στις αγιογραφίες δεν είναι απαραίτητα έτσι, αλλά ένας τρόπος να αποδοθεί σε εικόνα μία εσωτερική κατάσταση, κλασσικό παράδειγμα τα φωτοστέφανα που στην ουσία είναι η αύρα ....

πολλές φορές επηρεαζόμαστε από μία απεικόνιση και "βλέπουμε" κάτι με μία συγκεκριμένη μορφή που πλέον έχει γίνει συμβατική... με αυτό δεν αμφισβητώ τις εμπειρίες όποιων έχουν "δει" κάτι ανάλογο αλλά προσπαθώ να το εξηγήσω....

τα "διαβολάκια" αυτά εν προκειμένω, είναι οι προσωπικές μας εντάσεις και πειρασμοί που κάθε στιγμή φέρουμε μέσα μας... σ'αυτή την περίπτωση φυσικά και είναι άφυλα...

λογικό είναι όταν πεθάνει κάποιος, αυτά να βγαίνουν στην επιφάνεια του αστρικού πεδίου μέχρι να διαλυθεί και αυτός ο φορέας... είναι θέμα χρόνου λοιπόν...

επίσης, πολλές φορές, τέτοιες παρουσίες με παρόμοιες μορφές ανήκουν στα βασίλεια των ξωτικών (βλ. νάνους, καλικάντζαρους, half elves, short elves κλπ) τα οποία έχουν διαφορετικά χρώματα, φύλα ή είναι και άφυλα...

δεν υπάρχει μία και μοναδική Αλήθεια για την αντίληψη μας, αλλά μπορεί να υπάρχει (και πρέπει) συναινετική διάθεση...

εδώ βρισκόμαστε όλοι για να μάθουμε ο ένας από τις εμπειρίες (και όχι από την αυθεντία ) του άλλου...

keep that in mind

Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ασημένιο Βέλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
51 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 16:48:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ασημένιο Βέλος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους! Ας μην τρώμε χρόνο με το να τσακονόμαστε.
Περί ειρωνίας: σε ένα γραπτό μύνημα δεν μπορείς να δεις τα συναισθήματα αυτού που το γράφει οπότε ας είμαστε λίγο ανεκτικοί (έχω παρεξηγηθεί και γω σε παρόμοιες καταστάσεις χωρίς λόγο τελικά)
noel δεν μπορούμε να βασιστούμε σε μια καλυτεχνική αποικονηση για το πως είναι τα διαβολάκια και ποιοδήποτε άλλο ον. Εξ' άλλου στην εικόνα δεν αποικονίζεται διαβολάκι αλλά ένα παραμυθένιο ον (pixie ίσως) ποιο καλα θα ήταν να ανέφερες γεγονότα από εμπειρίες...
galadriel το φωτοστέφανο πιστεύω είναι το chakra του στέματος (προσωπική μου άποψη)όσο για τις εικόνες συμφωνώ όπως είδες και παραπάνω.
aries0 πιστεύω είναι θέμα ιεραρχίας και όλλα μπορούν να πάρουν οποιαδήποτε μορφή θέλουν μέχρι τουλάχιστων να αποκαλυφθούν. Θα ήθελα όμως να μου πεις τι γνωρίζεις (σου στέλνω e-mail) δυστυχώς δεν βρεθήκαμε ελπίζω κάποια άλλη φορά!
Καλλιώπη, τα χαιρετίσματά μου!
Να' στε καλά!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 16:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ας βγούμε λιγάκι εκτός θέματος μέχρι να ηρεμήσουν τα πνεύματα...

λοιπόν,

το φωτοστέφανο απεικονίζεται άλλοτε σαν ένα φωτεινό στεφάνι γύρω απ' το κεφάλι του εικονιζόμενου είτε γύρω από ολόκληρο το σώμα του (όπως πολύ συχνά σε εικόνες της Μεταμόρφωσης)....

οι επικρατούσες εκδοχές είναι οι εξής :

1. η αύρα του ατόμου που εικονίζεται
2. το τσάκρα του στέμματος όπως ανέφερε και το Ασημένιο Βέλος και,
3. ένας φωτεινός δακτύλιος πάνω απ' το κεφάλι που υποδηλώνει την παρουσία και καθοδήγηση κάποιου Διδασκάλου (μη ενσαρκωμένου) στο εν λόγω άτομο... σ'αυτή την περίπτωση αυτό είναι μέρος της αύρας του Διδασκάλου....

πάρτε μερικές ανάσες ακόμα και συνεχίζουμε επί του θέματος

Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 17:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ω! μα βεβαίως είναι εμπάθεια και μάλιστα εκ προμελέτης
Και βεβαίως έβαλα φράσεις εκεί που δεν έχεις πει, βεβαίως και έβγαλα πορίσματα.

Όλα αυτά τα κάνω γιατί σε ήξερα και από την προηγούμενη ζωή μου και έχω μαζί σου unfinished business. Ήμαρτον δηλαδή!!!

Θα τα πάω ένα ένα για να καταλάβεις τι εννοώ.

Είπα "πιθανόν" "νομίζω", λέξεις που εμπεριέχουν και το λάθος που μπορεί να κάνω, το οποίο δηλώνω εκ των προτέρων. Ήμουν υποχρεωμένη να εξηγήσω τι εννοώ και τι σκέφτομαι, γι΄αυτό έδωσα παραδείγματα.

Δεν θα κρατήσω τίποτα για τον εαυτό μου γιατί δεν έχω λόγο, πόσο μάλλον από την στιγμή που δεν βγάζω πορίσματα. Δεν σε κατηγόρησα, σε ρώτησα, τώρα το αν εσύ νευρίασες δεν είναι δικό μου θέμα αλλά δικό σου.

Δεν είπα ότι γέλασες με κανέναν, απλά έκανα επισήμανση. Θα με ρωτήσεις πιθανόν γιατί την έκανα, θα σου πω, γιατί μου φάνηκε ότι διέκρινα μία παιχνιώδη διάθεση από μέρους σου. Εάν ήμουν σίγουρη δεν θα ήταν γενική επισήμανση, θα σου έλεγα ευθέως ότι είχα να πω.
Και από ότι είδες σου εξήγησα αυτό το οποίο ρώτησες.

Εάν εσύ κρίνεις ότι οι απαντήσεις και ερωτήσεις όλων ήταν επιθετικές δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Δεν έχουμε κανένα λόγο να σου κάνουμε μαζική επίθεση.

Αυτό που ρωτάς με το χρώμα της φωτογραφίας γιατί το ρωτάς?Είναι κάποιο τεστ χρωμάτων που διαπιστώνει εάν εμείς είδαμε κάτι μαύρο ή κάτι σκούρο μπλέ ή πράσινο?

Κάτι που είναι φωτεινό το ξεχωρίζεις από αυτό που είναι μαύρο. Και όταν λέμε έχουμε δει κάτι, δεν εννοούμε εκεί που καθόμαστε και πίνουμε καφέ, τσουπ εμφανίζεται και κάτι, "βρε καλώς τα παιδιά τι χαμπάρια, πως από δω".

Εγώ τουλάχιστον το αντιμετωπίζω πολύ σοβαρά το συγκεκριμένο θέμα, δεν είναι διάβασμα από βιβλία ούτε ιστορίες που έχουμε ακούσει, είναι προσωπικές εμπειρίες και προσπαθούμε να βρούμε άκρη.

Μακάρι να είναι αυτό που αναφέρει η Galadriel, προσωπικές εντάσεις και πειρασμοί.

Πάντως αντί να λογομαχούμε δεν συνεχίζουμε το θέμα να δούμε τι θα βγάλουμε. noel δεν έχω λόγο να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου, με ενδιαφέρει η άποψή σου, σε παρακαλώ ας το λήξουμε εδώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 17:52:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι, βρε pyramid...

δεν σε ενδιαφέρει η αντιπαράθεση αλλά δίνεις τροφή για να συνεχιστεί....

μήπως να κάνουμε κάναν εξορκισμό στο τόπικ καλού κακού?


Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 19:25:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είπα "πιθανόν" "νομίζω", λέξεις που εμπεριέχουν και το λάθος που μπορεί να κάνω, το οποίο δηλώνω εκ των προτέρων.

Πιθανόν... σου φάνηκε δηλαδή

quote:
Θα με ρωτήσεις πιθανόν γιατί την έκανα, θα σου πω, γιατί μου φάνηκε ότι διέκρινα μία παιχνιώδη διάθεση από μέρους σου.

Χμ.. και εδώ σου φάνηκε..


Επειδή λοιπόν σε πολλούς απο εμας μας φαίνετε .. καλύτερα να ``μασαμε παρά να μιλάμε``..

Αγαπητή pyramid και εμένα μου φάνηκαν .. και με παρεξήγησες...

Πρός ``γνώσιν και συμμόρφωσιν`` λοιπόν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 21:22:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Galadriel δεν χρειάζεται εξορκισμό, είναι η τελευταία λύση, άλλωστε δεν ξέρω πως γίνεται

Τώρα για την τροφή που λες, δεν καταλαβαίνω πως την δίνω, που ακριβώς το διαπίστωσες, δεν κατάλαβα ότι έκανα κάτι τέτοιο.

allzzaro μιλάς για θέμα που δημιουργήθηκε σε άλλο topic. Εάν ξαναδιαβάσεις ότι έγραψες θα δεις ότι δεν έχουν καμμία σχέση με αυτά που έγραψα εγώ.

aries ζητώ συγγνώμη για όλα αυτά στο topic σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aries0
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
290 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 00:03:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aries0  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοι μου.. εδω ειμαι παλι πολυ νωριτερα απο οτι σας ειχα πει...!!!

Παιδια ηρεμια ολοι... πρακαλω πολυ...τα διαβολακια εκαναν τη δουλεια τους..γιατι μαθαινουμε για αυτα ....!!! και ανησυχουν....

Φιλε noel ας μη συνεχιστει παρακαλω πολυ αλλο καμμια αντιπαραθεση...και μαλιστα αν ημουν μονο εγω που το καταλαβα ετσι θα ελεγα οτι εκανα λαθος..αλλα σε ολους φανηκε..οτι ετσι που το διατυπωσες ...!!!!!

Δεν υπαρχει συνενοηση κανενος μεταξυ μας ...δεν γνωριζομαστε παρα μονο απο μεσα απο εδω...

Καποια e mail η καποια τηλ...που εχουν γινει ειναι γιατι μερικα πραμματα δεν λεγονται απο εδω μεσα....!!! για πολλους λογους...και ενας απο αυτους ειναι οι προσωπικες περιπτωσεις που δεν αφορουν ολους ....

Ελπιζω να γινει κατανοητο και θα παρακαλεσω αν εχετε γνωμες η προσωπικες εμπειριες ...αυτες θελουμε να ακουστουν και τιποτα αλλο ..!!

ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ...ΤΑ ΔΙΑΒΟΛΑΚΙΑ ...ΜΠΗΚΑΝ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ....!!!

Ειδατε λοιπον μια μορφη που μπορουν να μας πειραξουν...και που εισαστε ακομη...!!!!!!!!!!!

Pyramid < Ρουλα > δεν ειναι topic μου...ειναι μας ...αφορα ολους...
Που θα πας????????

Λοιπον παιδια αρχισα πρωτα να γραφω και μετα διαβασα ολους οσους απαντησαν....

Καπου ξεφυγαμε απο το θεμα και θα ηθελα πραγματικα να μεινουμε εκει.....

Ο galadriel εχει δικιο ...το εγραψα πριν το δω αλλα το εθεσε πρωτος απο εμενα... !!!! βεβαια φιλε το ειδες και το ειπες αστειεομενος ...αλλα ειναι πραγματικοτητα ...οτι " μπηκαν " για να ταραξουν τα πραμματα...μην πεφτετε στη παγιδα.....!!!!!!!!!

Τα διαβολακια αυτα που αναφερομαι εγω δεν εχουν καμμια σχεση με αλλα " αιθερικα" η αλλες οντοτητες....

Ειναι ψυχες που περασαν στα κατωτερα πεδια και εγιναν διαβολακια....

Ηταν ανθρωποι που ηταν κακοι ...και εγιναν ετσι...< μερικες εξαιρεσεις...θα τα πουμε αργοτερα...>

Δεν παιρνουν καμμια γιατρια !!! δεν αλλαζουν με τιποτα αυτο που εγιναν....ουτε με αγαπη ουτε με φως οπως ειχε αναφερει ο Μορφεας...

Ειναι μια μονιμη μορφη...και δεν αλλαζουν οπως ηδη ειπα...!!!!!!!!!!

Αυτα προς το παρον ...ειδατε αν και ταλαιπωρημενος...απο το ταξιδι ...μπηκα να σας " δω "

Λεω και παλι ΠΡΟΣΟΧΗ στις παγιδες...!!! την " φαγαμε για αρχη...." αλλα στο υψος σας....

Sunrise zero


Edited by - aries0 on 07/09/2005 00:06:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ασημένιο Βέλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
51 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 11:14:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ασημένιο Βέλος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε aries0 ο Μορφέας ανέφερε έναν τρόπο αντιμετώπησης που μου φαίνεται λογικός (ως ένα σημείο) γιατί η αγάπη είναι απ' ότι ξέρουμε το αντίθετο απ' ότι ζητάνε. Θα ήθελα να πεις μιε ποιον τρόπο αντιμετωπίζεις εσύ τα οποιαδήποτε όντα, φαντάζομαι με κάποιο μορφή νοητικής μάχης αλλά θα ήθελα να ακούσω λεπτομέρειες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 12:49:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους.

Γειά σου Γιάννη (aries), που να πάω? φεύγω εγώ τώρα από δω, από τον Ιούλιο έχουμε το ίδιο βιολί τώρα θα τα παρατήσω?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 15:04:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ.. ένας ένας...

αγαπητή pyramid, φαντάζομαι πως γνωρίζεις ότι δεν έχω τίποτα προσωπικό εναντίον σου αλλά αντιθέτως μου είσαι συμπαθέστατη και σε εκτιμώ πολύ... μ'αυτό το θάρρος είπα όσα είπα γιατί πράγματι σ'αυτό το τελευταίο ποστ αυτή την εντύπωση δίνεις...

αγαπητέ aries0, καταρχήν είμαι φίλη και όχι φίλος... κι έπειτα με όλο το σεβασμό που έχεις σαν θεματοθέτης του παρόντος, θα πρέπει να καταλάβεις κάτι.... είναι λίγο υπερβολικό να είσαι τόσο απόλυτος σε απόψεις που αφορούν έναν αόρατο στα μάτια μας κόσμο.... κάνουμε κάποιες υποθέσεις, διατυπώνουμε κάποιες γνώμες και μέχρι εκεί...

η λογική του ότι "τα διαβολάκια είναι έτσι και όχι γιουβέτσι γιατί το λέω εγώ" δεν έχει κανένα νόημα και φυσικό είναι να δημιουργεί αντιδράσεις... και νομίζω ότι έτσι ξεκίνησε και η διαφωνία του noel...

και τέλος, μπορεί την άποψη για το ότι τα "διαβολάκια" έχουν υπεισέλθει στην συζήτησα να την διατύπωσα με χιούμορ αλλά δεν ήταν για πλάκα.... εξ'ου και παρέθεσα την συγκεκριμένη παροιμία...

επειδή όμως αυτή η σιγουριά με την οποία καταθέτεις την άποψη σου με προβλημάτισε θα ήμουν ευγνώμων αν κατέθετες τις αποδείξεις που επιβεβαιώνουν αυτά που λες...

φιλικά

Galadriel


in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 16:15:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τα διαβολακια αυτα που αναφερομαι εγω δεν εχουν καμμια σχεση με αλλα " αιθερικα" η αλλες οντοτητες....

Ειναι ψυχες που περασαν στα κατωτερα πεδια και εγιναν διαβολακια....

Ηταν ανθρωποι που ηταν κακοι ...και εγιναν ετσι...< μερικες εξαιρεσεις...θα τα πουμε αργοτερα...>


Φίλε μου .. θα ήθελα σε παρακαλώ να μου απαντήσεις στην ερώτηση μου, απο που αποκομίζεις στοιχεία.

Τα λεγόμενα σου ανατρέπουν τα μέχρι τώρα στοιχεία που αναφέρονται απο θρύλους-παραδόσεις.
Σε παρακαλώ τι πηγές επικαλείσαι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1699219
Maintained by Digital Alchemy