ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Μαγικές Πόλεις
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
see and believe
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2006, 23:25:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους see and believe  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας!
Είμαι ένας άνθρωπος ο οποίος για να πιστέψει κάτι πρέπει να το δει! Έχω ακουσει διαφορες ιστοριες για διαφορα που γίνονται σε πολλα μερη.
Ετσι λοιπον καθε πάσχα και καλοκαιρι εγω και αλλοι δυο φιλοι μου πηγαινουμε σε διαφορα μερη της Ελλαδας για τα οποία ακουγονται διάφορα( Καστορια, Καβαλα, Κυθηρα, κ.α.) μπας και δουμε κατι. . .
Αρκετές φορες δεν βρίκαμε τίποτα , αλλα τις περισότερες είδαμε με τα μάτια μας, και ακούσαμε με τα αφτιά μας διαφορα τα οποία δεν γινόντουσαν από ανθρώπους. Θα σας πω ένα από αυτα.
"Στα κυθηρα υπαρχει ο 'μύθος' για την Κυρα Ρήνη. Μία γυναικα η οποια δεν βαφτίστηκε ποτε και εζησε ολη της την ζωη σε ένα χωραφι.Οταν αυτη πέθανε κανένας δεν την έθαψε και προτιμησντην πετάξουν στο χωράφι το οποίο μεγάλωσε(πάνε 13 χρόνια από τον θάνατό της). Τα τελευταια 13 χρονια πολλοί Κυθήριοι έχουν κάνει λογο για μια γυναικα που εμφανιζόταν από το πουθενά. Όταν λοιπον εγω και η παρεα μου πηγαμε στα Κυθηρα , πήγαμε ενα σάββατο βράδυ στο 'χωράφι'της Κυρα Ρηνης. Ομολογώ οτι όταν Πάτησα το πόδι μου στο χωράφι εννιωσα σαν παρήσακτος , και οτι κάποιος ήταν εκει(σας το λεω και ανατριχιαζω).Καθήσαμε εκει μιαμιση ωρα αλλά δεν ειδαμε τίποτα και έτσι σηκωθήκαμε και φύγαμε.
Μετά απο 3 ημέρες βράδυ πάλι οπως περνάγαμε από τον δρόμο που ήταν δίπλα απο το χωράφι(με το αμάξι ήμασταν) είδαμε μία σκια να είναι στην μέση του χωραφιου(είχε πανσέληνο εκεινη την ημέρα) αλλα δεν δώσαμε σημασία και συνεχίσαμε τον δρόμο μας για ένα clubaki που λεγόταν 'camelot'. Όταν πια γυρνάγαμε από το μαγαζι(πρέπει να ήταν 5 το πρωί) περνάγαμε πάλι από το 'χωραφι',ξαφνικα το αμάξι 'τρελλαθηκέ' ηταν λες και το οδηγουσε καποιος αλλος΄και έτσι βρεθήκαμε στο χωράφι της Κυρα Ρήνης με νταλαπαρισμένο το αμάξι. Δεν ξερω πως έγινε αυτο. Έγιναν Όλα πολύ γρήγορα(εδω πρεπει να πω οτι δεν ημαστα μεθυσμενοι, και οτι το αμαξι το οδηγουσα εγω που εντελως τυχαια εκεινα την εποχη επαιρνα αντιβιωση και δεν μπορουσα να πιω αλκοολ). Καλέσαμε ασθενοφορο , και πήγαμε στο νοσοκομειο του νησιού. Ευτυχως δεν είχαμε παθει τίποτα. Το αμξι βεβαια ηταν χαλια! Λογικο βέβαια μετα από τέτοιες τούμπες που έφαγε.Την επόμενη ημέρα βγήκαμε απο το νοσοκομειο και όλο το νησί είχε μάθει για το τρακάρισμα και μας αναγνώριζαν παντου. Ετσι λοιπον πεζοι πια πηγαιναμε σε διαφορα χωρια και ρωτάγαμε για την Κυρα Ρήνη. Όλοι είχαν μάθει για τι ψάχναμε.
Μια μερα πριν φύγουμε ήρθε να μας επισκεφθειστο ξενοδοχείο που μέναμε μια γριούλα γύρω στα 70. Όταν ηρθε και μας μίλησε κατ΄λάβαμε οτι είχε γνωρίσει την κυρα ρήνη. Μετά απο πολύ ώρα κουβέντα,μας είπε αυτο: "Θα σας πω κατι παιδια μου και θέλω να το βάλετε καλά στο μυαλό σας , η Κυρα ρήνη δεν εχει ταλειωσει αυτο για το οποίο προοριζόταν(εννοουσε οτι όλοι οι ανθρωποι εχουν καποιο προορισμο στη ζωη) δεν είστε οι μόνοι που έχετε τρακάρει σε αυτό το μέρος!!!Η Κυρα ρηνη έχει στοιχιώσει αυτό τον δρόμο , γιατί σε αυτό τον δρομο έχασε τον μόνο ανθρωπο που είχε στην ζωή, την μάνα της. Για αυτο και εμεινε ολομόναχη στη ζωή"
Αυτα ήταν τα λογια της!!! Μας τάραξαν! Αργότερα μάθαμε οτι εκει έχουν τρακάρει 47 αμάξια. . . . . . . . .


Οσοι έχετε πληροφοριες για τόπους τέτοιους θα ήθελα να μου τους πείτε για να τους επισκευτούμε. . . . . . . . . . . . .

zasmin
Νέο Μέλος

Bulgaria
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2006, 02:33:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zasmin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
exo mia paromia empiria alla sto eksoteriko. sto legomeno spiti tou diavolou eixa paei diakopes me tin koliti mou i opoia asxolite me ayta ta pragmata apo ta teli tou 1998.i ipodoxei pou mas edose i mitera mou itan 8ermi kai i an8ropi stin arxei kali pros apenanti mas. ena vradi lipon meta apo mia evntomada to proi eixan mazevti ekso apo to eksoxiko tis miteras mou 5 an8ropopoi kai koitazan mesa. stin arxi nomizame pos 8eloun na to agorasoun giati molis to eixame agorasi emeis kai pisteva pos mporei na min to ema8an pos pouli8ike..
vgike i mitera mou kai tous milise alla den efevgan, otan girise itan tromokratimeni,etreme,kai dakrize. fovi8ika kai etsi vgika ekso na tous diokso kai na rotiso ti stin efxi i8elan alla tipota den eida epsaxna epi 6 sinexomenes ores na tous vro alla tpt. otan epestrepsa kai zitisa na mou eksigeisi ti egeine mou eipe pos apla prepi na figoume giati alios 8a minoume gia panta sto spiti ayto. gelasa giati to 8eorisa katoi gelio kai paidiko otan ksafnika i koliti mou arxise na vgazi afrous apo to stoma kai na tremi. fovitika poly gia tin igeia tis alla otan ti pigame sto plisiestero nosokomio i giatri ipan pos dn exei tpt apolitos kai kai na min anisixoume gia ekeini. to idio vradi sto spiti arxisan na akougounte gelia kai les kai kapou konta eipirxe katoi pou gratsounage tous toixous den dosame simasia giati ayto to spiti to i8ele o pateras mou prin pe8anei kai etsi eixame apofasisei na to kratisoume . etsi perasan i meres kai meta apo 2 meres arxisan ta xeirotera. o mpatler tou patera mou trela8ike isxirizotan pos ayto to spiti einai katarameno kai pos eide ton agapimeno mou patera.den ton pistepsa ospou i koliti mou mou eksomologi8ike pos kai ekeini eixai dei katoi pragmata kia pos ta para8ira tis portes den ta anige ekeini. gelasa gia akomi mia fora poly.ospou vradiase kai pesa me na koimi8oume ti nixta ekeini dn 8ymame ti egeine 8imame mono dio katakokkina matia kai ena fovero krio. to ksimeroma otan ksipnisa eimoun sto nosokomio apo pano mexri kato me gratzounies les kai me gratsounisan 1000es gates kegomoun se olo mou to soma. to spiti to xarise i mitera mou se enan xwriko apo ekei ema8a pou to i8ele pola xronia kai gnorize gia to spiti pola. apo tote den exoume ksana sizitisei pote ksana gia ayto to katarameno spiti. alla omologo pos eitan ena kalo ma8ima gia na arxiso na pistevo se kapioa pragmata...

;}Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2006, 07:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή zasmin, καλώς ήλθες στο Esoterica!
Θα ήθελα να σου συστήσω πως θα είναι καλύτερα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες γιατί μας βοηθάει στο να διαβάσουμε με μεγαλύτερη ευκολία τα μηνύματα σου.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

see and believe
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2006, 14:53:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους see and believe  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή zasmin,
πολύ ενδιαφερουσα εμπειρια. Έχεις μάθει τι έχει γίνει με αυτό το σπίτι τωρα???
Θα ήθελα αν φυσικά μπορείς και θέλεις να μου πεις , ποιος/ποιοι έμενε/έμεναν πριν από εσάς σε αυτό το σπίτι????


Ευχαριστώ εκ των προτέρων. . . . . . . . . . . .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TONY
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
72 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2006, 15:37:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TONY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΑ ΧΩΡΑ ΣΥΝΕΒΗ ΑΥΤΟ?

Τ.Ε.Ν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2006, 23:43:23  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΟΣ,ΚΙ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ "ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ".
ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ see and believe ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ.ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΛΕΣ ΨΕΜΑΤΑ,ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΨΕΜΑΤΑ ΚΙ ΕΣΕΝΑ.
ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ,ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΟΥΦΟ ΝΑ ΜΗΝ ΘΑΨΟΥΝ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΑΦΙ,ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΚΟΥΦΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΥΤΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΑΡΑΕΞΩ,ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΜΟΛΙΣ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ(1993).ΥΣΤΕΡΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΗΡΘΕ ΣΕ ΕΣΑΣ Η ΓΙΑΓΙΟΥΛΑ ΝΑ ΠΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ,ΚΑΙ ΠΩΣ ΣΑΣ ΑΦΟΡΟΥΣΑΝ.ΚΙ ΑΚΟΜΑ,ΑΝ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΕΖΗΣΕ ΕΚΕΙ ΜΟΛΙΣ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ,ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΘΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΝΑ ΠΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ,ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΓΕΝΙΚΟΛΟΓΙΕΣ,ΤΟΥ ΣΤΙΛ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΕΝΙΚΩΣ ΚΑΙ ΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΤΩΣ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2006, 00:14:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ see and believe ΑΡΚΕΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.

ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΡΙΖΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΥΘΗΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ??????

ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ (ΜΕΝΟΥΝ ΠΕΙΡΑΙΑ) ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ...

ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΘΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΦΗΣΑΝ ΑΘΑΦΤΟ ΟΥΤΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ..

ΠΑΝΤΩΣ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2006, 12:47:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑΛΛΟΝ Ο see and believe ΕΓΙΝΕ ΛΟΥΗΣ ΜΟΛΙΣ ΤΟΥ ΤΕΘΗΚΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ.ΟΠΟΤΕ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2006, 11:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιο απλά, μπορούμε να ρωτήσουμε την τροχαία αν έχουν γίνει 47 τροχαία σ'εκείνο το σημείο.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2006, 00:18:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΦΙΛΗ mariha2912 ΠΕΤΑΝΕ ΕΝΑ ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΕΙΔΑΤΕ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.



ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

see and believe
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 20:10:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους see and believe  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ avatargr η περιοχή που θέλεις βρίσκεται στα Φράτσια λίγο πριν το club Camelot(παλιά λεγόταν Ostria νομίζω). Εσύ από πιο χωριό είσαι???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
see and believe
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 20:16:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους see and believe  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τωρα για το ερωτημα που μου κανετε σχετικά με το εαν την θάψανε.......Οπως είπα και στην αρχη η Κυρά Ρήνη δεν είχε κανένα εν ζωή συγγενη...........τοτε ποιος να την θάψει οεο??????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy