ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Προφητικά Όνειρα
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2007, 11:43:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a
Δεν ξέρω πόσοι από εσάς πιστεύουν στα όνειρα και δη σε αυτά τα οποία τελικά επαληθεύονται με καλό ή άσχημο τρόπο. Επίσης πόσοι πάλι πιστεύουν, οτι σε κατάσταση ύπνου το μυαλό μας συντονίζεται με άλλα πεδία και έτσι μπορούμε να επικοινωνήσουμε με άλλες διαστάσεις.
Παραθέτω μια προσωπική εμπειρία , δυστυχώς για εμένα μου κόστισε αρκετά ΄στον συναισθηματικό τομέα.
Ξεκινάω με δύο εμπειρίες πολύ περιληπτικά διότι η τρίτη είναι η πιο συνταρακτική για μένα.
Υπηρέτησα στην ΕΛΔΥΚ (Κύπρος) για όσους δεν γνωρίζουν, το 1992. Είδα λοιπόν στον ύπνο μου την γιαγιά μου, η οποία ήρθε και με αποχαιρετούσε λέγοντάς μου ότι φεύγει από αυτόν τον κόσμο και πως πάντα θα είναι δίπλα μου να με προσέχει. Με τάραξε κάπως αυτό το όνειρο και τηλεφώνησα στην μητέρα να δω τι κάνουν και για να μην πολυλογώ έμαθα πως η γιαγιά μου είχε πεθάνει. Ανατρίχιασα μόλις μου το είπε, και τα έχασε όταν της είπα για το όνειρο. Το ίδιο ακριβώς συνέβη και με μια θεία μου, που μου είχε αδυναμία.
Το τρίτο και πιο συγκλονιστικό όμως είναι το εξής:
Πριν 2 χρόνια ξημερώματα Κυριακής των Αποκρεών, βλέπω στον ύπνο μου οτι βρίσκομαι στο χωριό μου (Παραμυθιά Θεσπρωτίας, κοντά στον Αχέροντα). Βλέπω λοιπόν οτι βρίσκομαι απέναντι από το σπίτι της θείας μου, και στον ύπνο μου αναρωτιόμουνα γιατί βρίσκομαι εκεί, εφόσον καλοκαίρι δεν είναι, κάποιος γάμος δεν γίνεται άρα λέω τι δουλειά έχω εκεί. Ξαφνικά λοιπόν εμφανίζεται μέσα σε ομίχλη ένα τεράστιο σύννεφο μπροστά από το σπίτι της, κατάλευκο το οποίο έριχνε ένα άπλετο λευκό φώς πάνω στο γρασίδι, ένα φως εκτυφλωτικό το οποίο όμως δεν σε τύφλωνε παρόλα αυτά. Ήταν όπως ακριβώς καμιά φορά περνάνε οι ακτίνες του ηλίου μέσα από τα σύννεφα και δημιουργούν μια δέση φωτός γεμάτη ακτίνες. Συγχρόνως άκουγα έναν βόμβο σαν ροή ενέργειας. Τότε παρατήρησα πως αντί να πέφτει φως προς την γη, συνέβαινε το αντίθετο, ήταν σαν να ανεβαίνει η ενέργεια προς το σύννεφο.
Τότε δεν ξέρω γιατί ξύπνησα ταραγμένος και πήγα στην τουαλέτα. Κοίταξα την ώρα και ήταν 5 κ 45.
Το πρωί λοιπόν χτυπάει το τηλέφωνο και κλαίγοντας η αδερφή μου, μου είπε πως σκοτώθηκε ο πιο αγαπημένος μου ξάδερφος, ήμασταν πολύ δεμένοι διότι έμενε Αθήνα για πολλά χρόνια. Του είχα μεγάλη αδυναμία. Τρελλάθηκα, διότι το σπίτι που προαναφέρω ήταν αύτό που έμενε. Και όταν λοιπόν την ρώτησα τι ώρα συνέβη, μου απάντησε στις 5 κ 45. Καταλαβαίνετε λοιπόν τι έπαθα.
Το έψαξα μετά από καιρό και κάποιοι που ασχολούνται με όνειρα μου είπανε, πως είμαι ανοικτός σαν δέκτης και έτσι κάποιοι μπορούν μέσω των ονείρων και επικοινωνούν μαζί μου. Το μυαλό λένε στην περίπτωση αυτή είναι πολύ πιο ανοιχτό σε μηνύματα διότι δεν υπάρχει η άρνηση και γήινοι περιορισμοί της ψυχής. Παράξενα πράγματα... Πάντως το μόνο που είναι σίγουρο για μένα προσωπικά είναι πως σίγουρα κάτι γίνεται. Δεν μπορεί ΄να είναι ένα απλό συναίσθημα, διότι για κάνέναν από τους εκλείποντες δεν είχα μιλήσει πρόσφατα ώστε να έχω κάποιου είδους αυθυποβολή.
Ακούω παρόμοιες εμπειρίες ή εάν κάποιος έχει ασχοληθεί και έχει κάποια απάντηση.
Παρακαλώ πολύ όχι ειρωνικά σχόλια, το θέμα για μένα είναι πολύ ευαίσθητο.

Έσεται Ήμαρ
seirios12a

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2007, 21:44:39  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912
ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΘΕΜΑΤΑ:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7572
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2616

ΙΣΩΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ...
ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΕΜΦΕΡΗ ΤΟΠΙΚ, ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2007, 01:43:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Γεια σου seirios12a

Όπως πολύ σωστά αναφέρει η mariha2912 υπάρχουν κάποια άλλα θέματα που είναι σχετικά με τα όνειρα, τα οποία μπορείς να διαβάσεις και να επεκτείνεις τις σκέψεις σου και... ίσως να βρεις και κάποιες απαντήσεις!
Προσθέτω κι εγώ δύο παλιότερα θέματα:

ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ
ΟΝΕΙΡΑ

Εάν σε καλύπτουν, μπορείς να συνεχίσεις σε κάποιο από τα παραπάνω. Θα βοηθούσε επίσης να μεταφέρεις (στο θέμα της επιλογής σου) και το παρόν μήνυμά σου, ώστε να το συζητήσουμε εκεί.

Γενικότερα στα forums του esoterica υπάρχουν σχεδόν 10.000 θέματα. Πλέον είναι σχεδόν απίθανο να μην έχει συζητηθεί κάτι στο παρελθόν, αλλά κάθε νέα άποψη, σκέψη, εμπειρία, μπορεί να δώσει μια ανάσα φρεσκάδας σε κάποιο παλιότερο θέμα, εάν δεν αποτελέσει αφορμή για ένα νέο.

Εάν συνεχίσεις τη συζήτηση σε κάποιο από τα παλιότερα θέματα, το παρόν θέμα θα απενεργοποιηθεί (θα βοηθούσε να αναφέρεις στην παρούσα συζήτηση σε ποιο θέμα επέλεξες να συνεχίσεις, ώστε στο μήνυμα της απενεργοποίησης να γράψουμε το link από το άλλο θέμα για λόγους ευκολότερης πλοήγησης ανάμεσα στα θέματα).



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PARADEISOS
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2007, 05:04:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PARADEISOS
KALISPERA

SEIRIOS 12A THELW NA SOU PW OTI AYTA POU SOU SYMBAINOUN DEN EINAI KATHOLOU PARAxENA SE MENA ALLA GIA TOUS ALLOUS NAI.SE KATALAVAINW APOLYTA.

DYSTYxOS TA BIWNW KAI EGW SE MEGALW BATHMW.

PALIA OTAN TOUS STA ELEGA STOUS DIKOUS MOU ,MOU ELEGAN OTI ELEGA ASINARTISIES KAI OTI EINAI VGALMENA APO TO MYALO MOU ,ALLA STO TELOS ME PISTEYAN OTAN EVLEPAN OTI ,OTI TOUS ELEGA GINONTOUSAN STA ALHTHEIA META APO LIGES MERES.xIPNAW VLEPW NA KATHETE PANO STO KRAVATI MOU I PROGIAGIA MOU(TWRA MILAME GIA KLASMATA DEUTEROLEPTOU)EGW TA EIxA xASEI KAI EKLEGA APO TON FOVO MOU ,ETREMA OLOKLHRH)KAI PEIRA THLEFWNW TIN GIAGIA MOU I OPOIA EINAI H MHTERA TIS EKEINI POU EIxA DEI PANW STO KREVATI MOU.KAI TIS LEW GIAGIA EIDA AUTO TO ONEIRO ,KATI THA GINEI.KAI MOU LEEI: ExEI PETHANEI I PROGIAGIA SOU ,ExEI LIGES MERES ALLA DEN SOU TO EIPA GIA NA MHN STENAxWRHTHHS.OTAN MOU TO EIPE DEN IxERA TI NA KANW KAI ETSI KATALAVA OTI ERxETOUN KONTA MOU I PROGIAGIA MOU GIA NA MOU TO PEI ,KAI TIN MERA POU EIxE PETHANEI ITAN I PRWTI EKEINI FORA POU TIN AKOUSA NA MOU FWNAZEI.

GIAUTO SOU LEW SEIRIOS EMEIS ExOUME KAPOIO xARISMA,POU EMENA MOU PEIRE POLA xRONIA NA TO KATALAVO NOMIZA GIATI DEN PISTEUA STA MATIA MOU EVLEPA .OMWS TWRA OLOI MOU LEN OTI ExO KAPOIO xARISMA NA MPORW NA DIESTHANOME TI THA GINEI.

KAI OLA AUTA POU MAS SUMBAINOUN MHN SE PARAxENEUOUN KAI NA SE FOVIZOUN ,EGW ARxISA NA TO SINITHIZW PAROLO POU FOVAME AKOMA ALLA TI NA KANW? PANTA LEW THEE MOU BOHTHHSE ME KAI PANTA PARAKALAW.AUTO NA KANEIS KAI ESU,THA SE VOHTHHSH POLY.PISTEYE ME.

KAI OTI VLEPEIS KAI NIWTHIS NA ExEIS PANTA ENA EMPISTEUTIKO ATOMO NA TA LES ,OxI OLOUS GIATI OI PIO POLY DEN SE PISTEUOUN.PREPEI NA TA ZEISOUN GIA NA TA PISTEYOUN.

NA SOU PW KAI EGW TI BIWNW NA KATALAVEIS.KAPOTE VPEPW KALA ONEIRA.Px EPOIKOINWNW PANTA ME TIN PANAGIA ,ME TOUS AGIOUS KAI MOU MILOUN KAI AYTO ME KANEI NA NIWTHO DYNATH.MOU DEIxNOUN PANTA TI THA MOU SYMBEI STO MELLON KAI MOU MILANE KAI MOU LEN PANTA OTI THA SE PROSExOUME.KAI PANTA OTAN xIPNW META PANTA VAZW TA KLAMATA APO TIN xARA MOU.KAI LEW PANTA GIATI SE MENA ,DEN MOU AxIZOUN OLA AYTA!!!!!ALLA EIMAI TOSO xAROUMENI GIATI NIWTHO OTI ME KATALAVENOUN KAI xEROUN PIOIA EIMAI.

kAPOTE EIxE PETHANH ENAS FILOS MOU POU TON AGAPOUSA OSO KANENAN ALLON KAI EKLEGA OLH MERA ,DEN EVGENA APO TO SPITI MOU KAI ELEGA KATHE VRADI OTI THELW NA ERTHI NA ME PAREI O IDIOS NA EIMAI MAZI TOU,KAI PARAKALOUSA SYNExOS TIN PANAGIA .KAI IRTHE STO ONEIRO MOU I PANAGIA KAI MOU EIPE :HRTHA KONTA SOU NA SOU EKPLHRAWSW THN EPITHIMIA SOU.OMWS DEN THA PAS ESU SE EKEINON ,THA ERTHI EKEINOS.KAI MOU EDEIxE AKRIVOS POU THA STEKOTANE .(MOU EIPE OTI THA ITAN STIN MESI 2 KURIWN POU THA FOROUSAN MAYRA KOSTOUMIA .META APO DIO MHNES EIxE PATHANEI O PAPPOUS MOU (POU PALI AUTO EINAI MIA ALLI MEGALI ISTORIA)KAI OTAN PIGA STIN KHDEIA (EGW EIxA xExASEI TO ONEIRO ME TIN PANAGIA TOTE)KAI KATHOS STEKOMOUNA KAPOU KAI EKLEGA GYRIZW PISW MOU KAI ANTIRKIZW TIN EIKONA POU MOU EIxE DIxEI I PANAGIA.KAI TOTE EIxA xASEI TES DYNAMEIS MOU KAI HRTHAN OI DIKOI MOU KAI ME PEIRAN.

ALLI FORA(EINAI SxEDON PAROMOIO ME TO DIKO SOU AYTO) EVLEPA ENA ONEIRO KAI KAPIOS ME FWNAZE ALLA DEN HxERA PIOS ,DEN EVLEPA KANENAN ,KAI SYNExOS ME FWNAZE ME TO ONOMA MOU KAI EGW xIPNOUSA FWVISMENH KAI PANTA OTI MOU SYNEMBAINE TO ELEGA TIS MHTERAS MOU.KAI TIS ELEGA OTI VASANIZOME KAI DEN ANTExO ALLO NA MOU SYMBAINOUN OLA AYTA.FOVAME.KAI H MHTERA MOU PROSPATHOUSE NA ME SINEFEREI.KAI PANTA ME PISTEUEI H MHTERA MOU.KAI TIS EIxA PEI MHTERA KAPIOS PETHANE I KAPIOS THELEI TIN VOHTHEIA MOU.META APO LIGES MERES PALI VLEPW TO IDIO ONEIRO KAI TIN WRA POUΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PARADEISOS
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2007, 05:13:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PARADEISOS
TO MYNHMA MOU DEN HRTHE SWSTA .#
EKEI POU TELEIWNEI STO TELOS SYNExHZETE EKEI POU LEEI (xIPNAW )STIN PRWTH PARAGRAFW,DEYTERH GRAMMH.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2007, 21:39:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a
Amalia
Βοήθεια παρακαλώ. Θέλω να μεταφέρω το θέμα στο φόρουμ η ΨΥΧΗ-ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ,αλλά το θέμα είναι πως δεν γνωρίζω τον τρόπο. Όπως κατάλαβες δεν το πολυκατέχω το αντικείμενο.

Ευχαριστώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2007, 08:17:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ seirios21, προφανώς επιθυμείς να μεταφέρεις το εισαγωγικό μήνυμα αυτού του θέματος σε ένα από τα θέματα που σου πρότεινε η amalia.
Συγκεκριμένα στο (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ

Σωστά;

Μπορείς να κάνεις copy - paste το εισαγωγικό μήνυμα αυτού εδώ του θέματος στην φόρμα απάντησης του θέματος που σου αναφέρω παραπάνω - ή κάποιου άλλου αν επιθυμείς διαφορετικό θέμα.
Εάν θέλεις κάποια περαιτέρω βοήθεια, πες μου να το κάνω εγώ.

Εάν το κάνεις εσύ όμως, θα σε παρακαλούσα να παραθέσεις σ' αυτό εδώ το θέμα το link του θέματος που επέλεξες.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2007, 17:59:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a
Ευχαριστώ για την βοήθεια.
Το θέμα το μετέφερα στο φόρουμ η ΨΥΧΗ-ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ.

seirios12a
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2007, 08:11:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Το εισαγωγικό μήνυμα του θεματοθέτη μεταφέρθηκε στο θέμα (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ

Συγκεκριμένα βρίσκεται εδώ.

Αυτή η συζήτηση λοιπόν απενεργοποιείται.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy