ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ο ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2014, 07:09:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καιρό τώρα, με απασχολεί ένα είδος Homo Sapiens, το οποίο είναι μη εξελίξιμο, τα τελευταία ...40.000 χρόνια.
...................................
101. Αυτός που δεν εξέτασε και ελευθερώθηκε, από τη συνήθεια .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2014, 11:55:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καιρό είχαμε να σε δούμε ΠΛΑΤΩΝΑ... καλώσήρθες και πάλι.
Αν κοιτάξεις τις άλλες ενότητες είμαι σίγουρος οτι θα βρεις ενδιαφέροντα πράγματα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2014, 14:20:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλάτωνα

Ντροπή σου βρε....!

Τι δικαιολογία έχεις για την απουσία σου?

Σε σπηλιά ήσουν ή σε κανένα οχυρωμένο δωμάτιο με πουπουλα στους τοίχους?

Και μην πηδάς την αρίθμηση.Διόρθωσέ το.Αργούμε ακόμη για το 101.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2014, 15:05:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω σε ποιον ακριβώς αριθμό βρίσκεστε αλλά νομίζω στο 83.

83. Ο ανεγκέφαλος πιστεύει στην πνευματική του εξελιγμένη νομίζοντας ότι έτσι είναι ανώτερος όλων των άλλων ανθρώπων γύρω του.

Τι είδους ανεγκέφαλης προσπάθειας πραγματοποιούμε σε αυτό το θέμα;

Την προσπάθεια της ανεγκέφαλης αυτογνωσίας προσπαθώντας να φανούμε πνευματώδεις;

Ουπς! Μάλλον μόλις ανέφερα το νούμερο 84.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2014, 15:31:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι είδους ανεγκέφαλης προσπάθειας πραγματοποιούμε σε αυτό το θέμα;

Εγκεφαλικής ανεγκεφαλίτιδας είναι το σωστό.

Οτι και να κάνουμε, δεν γλυτώνουμε!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panosfromlydian2
Μέλος 1ης Βαθμίδας


63 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2014, 01:35:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aφιερωμένο:

''Το να θυμώνει κανείς με τους ανθρώπους σημαίνει ότι θεωρεί τις πράξεις τους σημαντικές. Επιβάλλεται να προσπαθήσει ώστε να πάψει να αισθάνεται έτσι. Οι πράξεις των ανθρώπων δεν μπορούν να είναι τόσο σημαντικές ώστε να σκιάζουν τη μόνη εφαρμόσιμη εναλλακτική λύση: την αμετάβλητη αναμέτρηση μας με το άπειρο.''

Don Juan Matus

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2014, 15:10:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραίο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 10:41:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
85.Θεωρεί ότι η γνώση είναι αποκλειστικά προϊόν του
εγκέφαλου… Homo kolimenus Filegefalus.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 10:44:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΦΙΛΕ NOTIRK

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 10:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΩΣ ΣΕ ΞΑΝΑΒΡΙΣΚΩ ΦΙΛΕ Xristoxatz.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2014, 22:06:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αντιπροσωπευτικο δείγμα αυτού που γράφει ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ είμαι εγώ.
Κάπου επήλθε λήθη, λησμονησα και έγινα δέσμιος της συνήθειας να προσθέτω συνεχώς χρόνο 15 μήνες τώρα.
ΠΛΑΤΩΝΑ λησμονησα και το τι είναι αυτό
ΝΙΚΟΜΑΧΕ λησμονησα και την γείωση το γράψιμο στο υπερπέραν και εις το άπειρον.

Σήμερα μπήκα στο esoterica χτυπώντας κατά λάθος το link του esoterica στο browser
Είχα υποσχεθεί ότι ούτε καν θα διαβάσω θέματα του για πολύ καιρό μετά από αυτό που μου συνέβη στις 7-4-2014 στις 06:00 το πρωί όπου έφυγε η αγαπημένη μου μανουλα από ανακοπή καρδιάς ακόμη νέα στα 67-68 μια αθώα απονηρευτη ψυχή έτοιμη πάντα να δώσει το είναι της στους άλλους σε όποιον συναντούσε κι ας τον γνώριζε για πρώτη φορα, έτοιμη πάντα να συγχωρει τους άλλους όσες φορές κι όσο βαθιά κι αν την πλήγωναν,αφαιρούσε πάντα τον χρονο με απλόχερη καρδιακή αγάπη.

Θα με συγχωρέσεις μάνα από εκεί που βρίσκεσαι για όσες φορές πρόσθετα χρόνο πληγωνοντας την καρδούλα σου;

Ο ΠΛΆΤΩΝΑΣ καθρεφτισε με το ποστ στις 7-4-2014 στις 07:00 το πρωί αυτό που λησμονησα και ήμουν 15 μήνες τώρα ανεγκεφαλος δέσμιος της συνήθειας προσθήκης χρόνου.

ΝΙΚΟΜΑΧΕ κάποτε είχες δώσει το κλειδί με το γράψιμο στο μεγαλύτερο δίσκο που υπάρχει στα σύμπαντα και είναι το υπερπέραν και εις το άπειρον. Το λησμονησα κι αυτό.

ΠΛΑΤΩΝΑ αν διαβάσεις αυτό μου το ποστ θα μπορούσαμε να επικοινωνήσουμε κάποια στιγμή και προσωπικά δια ζώσης;

Σε παρακαλώ πολύ φίλε και σε ευχαριστώ οτι
κι αν γίνει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2014, 23:10:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
YUGI-OH

Χαίρομαι που γύρισες, έστω κι αν δεν μείνεις.

Μην στενοχωριέσαι για την μανούλα σου.Θα είναι καλύτερα εκεί έξω και θα έχει και πολλούς πόντους, ένεκα της καλωσύνης της εδώ.

Να την θυμάσαι πάντα με αγάπη και λατρεία.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2014, 01:59:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
YUGI-OH
λυπάμαι πάρα πολύ για το τραγικό που έχει συμβεί στη ζωή σου και στην οικογένειά σου.
Τα συλληπητήριά μου, αλλά δεν υπάρχουν πραγματικά λόγια...
Κάτι τέτοιες στιγμές, εύχομαι να υπάρχει κάτι αθάνατο που μένει από την προσωρινή μας ύπαρξη.
Κανείς δεν ξέρει.

Καλώς ήρθες και πάλι στην παρέα μας κι εύχομαι να βρεις ζεστασιά να παρηγορήσει τον πόνο σου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2014, 16:08:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικ
Ευχαριστώ φίλε από καρδιάς.
Μέσα από βαθιά λύπη χαίρομαι που συνάντησα και συναντώ ψυχές σαν τις δικές σας.
Τα λόγια σου χαράζουν στη καρδιά μου συμπόνοια και αλήθεια.

Amalia
Ευχαριστώ από καρδιάς φίλη,επέτρεψε μου αυτη την προσφώνηση έχετε το ίδιο όνομα.
Πραγματικά όπως γράφεις δεν υπάρχουν λόγια παρά πόνος βουβός και βαθύς που κατά διαστήματα σφυροκοπα σαν τα δυνατά κύματα την καρδιά, το νου και το σώμα.
Πλήρη βίωση των αντιθέσεων σιωπηλής βαθιάς ηρεμίας και αγριεμένης αδυσώπητης τρικυμίας.
Όλα μοιάζουν βαθιά αγευστα, άχρωμα και αοσμα, σαν κάτι να λείπει από όλα.
Για τις στιγμές αυτές όπως γράφεις και το αθάνατο, έστελνα αυτές τις μερες ένα παρακλητικο ερώτημα στο σύμπαν αν δοθεί άδεια και πότε να συναντηθούν οι ψυχές και νομίζω πως συγχρονιστικά έλαβα τα σημάδια μιας απάντησης, δεν ξέρω πως και πότε αλλά σε μια στάση.
Δεν γράφω για να εκφράσω τον πόνο μου μελό.
Ο πόνος βουβός ή ηχηρος, σιωπηλός ή σφοδρος είναι χρόνος.
Και η βίωση του ολοκληρωτικη χωρίς διέξοδο διαφυγής ή αποφυγής.
Βάλσαμο τα λόγια σου και η ζεστασιά του esoterica γεμίζει παρηγοριά και συμπόνοια την καρδιά μου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2014, 15:23:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ YUGI-OH άσε τον πόνο να αγγίξει την ψυχή σου όπως το κάνει και η χαρά. Συναισθήματα φυσικά είναι και τα δύο και εκφράζουν την ανθρώπινη φύση μας απέναντι στα γεγονότα της ζωής μας. Ούτε η χαρά θέλει υπερβολή, γιατί τότε ο άνθρωπος καταντάει να μην ξέρει γιατί πραγματικά αξίζει να χαρεί, αλλά ούτε και η θλίψη θέλει καταστολή, ούτε και υπερβολή φυσικά (πολλές φορές η υπερβολή θρέφεται υπόγεια όταν προσπαθείς να την καταστείλεις και σου τρώει την καρδιά...).

Όταν χάνεις κάποιον που αγαπάς τόσο πολύ, σου λένε ότι "ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός". Και δεν έχουν άδικο.
Σιγά σιγά φεύγει το πρώτο πέπλο της απελπισίας και ότι αγαπάς περισσότερο από τον άνθρωπο που έχασες αρχίζει και φυτρώνει μέσα σου σαν ένα κομμάτι του εαυτού σου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2014, 18:54:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
YUGI-OH
Για τις στιγμές αυτές όπως γράφεις και το αθάνατο, έστελνα αυτές τις μερες ένα παρακλητικο ερώτημα στο σύμπαν αν δοθεί άδεια και πότε να συναντηθούν οι ψυχές και νομίζω πως συγχρονιστικά έλαβα τα σημάδια μιας απάντησης, δεν ξέρω πως και πότε αλλά σε μια στάση.

Μέσα είσαι φίλε.Ελαβες σημάδια, τα οποία είναι μόνο προσωπικά αναγνωρίσιμα, αλλά είναι σημάδια.Κάτι τρέχει στα σίγουρα.Κανείς δεν χάνεται και δεν λειώνει, όπως το σώμα που αφήνει εδώ κάτω.

Απλά η επικοινωνία είναι λίγο δύσκολη.Αλλη διάσταση βλέπεις!
Είναι σαν να προσπαθήσεις να επικοινωνήσεις με ένα ον δύο διαστάσεων.Μπορείς?

Οχι δεν μπορείς.
Σημάδια όμως μπορείς να αφήσεις.Σημάδια που εσύ ίσως να μην ξέρεις ότι άφησες, αλλά το διδιάστατο ον, να τα έλαβε!Περίπλοκα πράγματα φίλε.Υπομονή.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2014, 18:40:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Amalia, ανακουφιστικά πραγματικό και αληθινό το ποστ. Ενθυμίζουν στη συνείδηση απλά κι αληθινά πράγματα που μπορεί να λησμονά, αγνοεί ή προσπερνά καθώς κλονίζεται από βαριά σύννεφα του πόνου, αλλά συμβαίνουν.
Εν μέσω της φόρτισης του πόνου και της υπερέντασης υπήρχαν στιγμές που λειτουργούσα κάνοντας πράγματα χωρίς πολλή σκέψη.
Κάποια στιγμή βίωσα σαν αναλαμπή αυτό που γράφεις, μια έντονη ενεργειακή αίσθηση που με έκανε να νοιώσω ότι όχι απλά δεν είναι απούσα λόγω μη φυσικής παρουσίας αλλά με διαβεβαίωνε ότι τώρα μπορεί να βρίσκεται παρούσα με ένα αδιόρατα πιο εσωτερικό και διευρυμένο τρόπο. Την στιγμή που βίωνα αυτήν την ενεργειακή αίσθηση προσωρινά είχε διαλυθεί ολοκληρωτικά ο πόνος.

Νικ, αν και οι ισορροπίες σε τέτοιες καταστάσεις λεπτές και δύσκολες δίνεις την διερευνητική διάσταση που αρμόζει.
Πραγματικά είναι περίπλοκα πράγματα φίλε.
Νομίζω και εγώ πολύ σωστά ότι είναι προσωπικά αναγνωρίσιμα και τα λαμβάνεις όταν τα ζητάς με την καρδιά. Και συγχρονιστικά τα δοσμένα ίχνη της άλλης διάστασης πάλι η καρδιά, που γεφυρώνει, πρώτα τα αναγνωρίζει.
Σίγουρα όπως γράφεις κάτι τρέχει. Μια πολύ καλή μου φίλη μου είπε ότι μπορεί να μην την βλέπεις στην εδώ φυσική διάσταση γιατί άλλαξε ρούχο.
Συγνωμη φίλε μου, πήρα λίγο χώρο από το θέμα αλλά με ότι μου συνεβη μου συμβαίνουν και συγχρονικοτητες που μου θυμίζουν πόσο ανεγκέφαλος μπορεί να είμαι με καταστάσεις αν και υποτίθεται ότι έχουμε κάνει συζητήσεις πιο παλιά στο esoterica για την γνώση της αγνοιας και τελικά πόσο αυτό επιβεβαιώνεται συνέχεια.
Υπομονή, μεγάλη λέξη φίλε μου, έννοια και κατασταση κλειδί για συνείδηση, καρδιά και
ψυχή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2014, 20:34:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
YUGI-OH
Συγνωμη φίλε μου, πήρα λίγο χώρο από το θέμα αλλά...

Ούτε να το σκέπτεσαι Φίλε.

Οι "ιδιάζουσες" συζητήσεις μας, χωρούν σε οποιοδήποτε θέμα.Το ομορφαίνουν, το γλυκαίνουν, το εμβαθύνουν.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2014, 20:36:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάπου εδώ, κλείνουμε και πάμε διακοπές:

Μάριε, πράξε τα δέοντα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2014, 20:39:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, μισό να ενημερώσω τον Χ.Ο

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2014, 13:05:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
84. Ο ανεγκέφαλος πιστεύει ότι είναι κάτοχος υψηλού επιπέδου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2014, 00:20:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
86. Homo Mparmpoutsalous Imimathious.

Eίναι ο τύπος, που μπαίνει σε ένα φόρουμ και χωρίς να ελέγξει το μορφωτικό επίπεδο των μελών του, τις θέσεις που έχουν κατά καιρούς πάρει τα μέλη του, τα θέματα που έχουν συζητηθεί, κ.λ.π, αρχίζει να αραδιάζει τις κοτσάνες του, κομπάζοντας για τις "γνώσεις" του και εκτοξεύοντας κοσμητικά επίθετα, επειδή νομίζει ότι τα ξέρει όλα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2014, 02:41:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
87. Homo anerastus malako-highscorious forumicus prixtious....


Ονόματα δεν λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε,
αλλά τυπικό δείγμα της παρούσης κατηγορίας αποτελεί ο Πανηλί[δ]ιος. (το "δ" ή "θ" είναι λεπτομέρεια άνευ σημασίας, χρησιμοποιούνται και τα 2 εξίσου)

Και ότι ετοιμαζόμουν να του γράψω μιαν απάντηση στο θέμα με τις 130 μέρες συνεχούς.....
Εγραψα 15-20 γραμμές και πήγαν στράφι, γιατί "there is a problem with current topic, is just Locked" και συμπέσαμε με την Αμαλία που το έστειλε στο Μουσείο (το θέμα) και τον Νο.87 να πιάσει 'νέο ρεκόρ' μέχρι τον Αυγουστο....

Κι εγώ επειδή συγχύστηκα (που έχασα το χρόνο μου και το κείμενο-απάντηση) γράφω εδώ....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2014, 03:09:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό έπαθα κι εγώ, αλλά επειδής είμαι πονηρός, έστειλα την απάντηση στη "Γνώση".

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2014, 03:23:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θίχτηκα, ρε παιδί μου. Και ως άθρωπας, και ως καλλιτέχνης.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

βοδιguard
troll


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2014, 15:30:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους βοδιguard  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θίχτηκα, ρε παιδί μου. Και ως άθρωπας, και ως καλλιτέχνης.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


γιατι τραβας πολυ μαλακια ε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2014, 19:49:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βοδιguard = Τρολ με αυτογνωσία

(αν κρίνουμε και από τα προσωνύμια που επιλέγει...)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2015, 00:54:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΕ,
αφιερωμένο εξαιρετικά!
Ναι, οι άνθρωποι αυτοί ψηφίζουν...


Just because... The Beach was too sandy

THESE ARE ACTUAL COMPLAINTS RECEIVED BY "THOMAS COOK VACATIONS" FROM DISSATISFIED CUSTOMERS:

1. "On my holiday to Goa in India, I was disgusted to find that almost every restaurant served curry. I don't like spicy food."

2. "They should not allow topless sunbathing on the beach. It was very distracting for my husband who just wanted to relax."

3. "We went on holiday to Spain and had a problem with the taxi drivers as they were all Spanish."

4. "We booked an excursion to a water park but no-one told us we had to bring our own swimsuits and towels. We assumed it would be included in the price."

5. "The beach was too sandy. We had to clean everything when we returned to our room."

6. "We found the sand was not like the sand in the brochure. Your brochure shows the sand as white but it was more yellow."

7. "It's lazy of the local shopkeepers in Puerto Vallartato close in the afternoons. I often needed to buy things during 'siesta' time -- this should be banned."

8. "No-one told us there would be fish in the water. The children were scared."

9. "Although the brochure said that there was a fully equipped kitchen, there was no egg-slicer in the drawers."

10. "I think it should be explained in the brochure that the local convenience store does not sell proper biscuits like custard creams or ginger nuts."

11. "The roads were uneven and bumpy, so we could not read the local guide book during the bus ride to the resort. Because of this, we were unaware of many things that would have made our holiday more fun."

12. "It took us nine hours to fly home from Jamaica to England. It took the Americans only three hours to get home. This seems unfair."

13. "I compared the size of our one-bedroom suite to our friends' three-bedroom and ours was significantly smaller."

14. "The brochure stated: 'No hairdressers at the resort.' We're trainee hairdressers and we think they knew and made us wait longer for service."

15. "When we were in Spain, there were too many Spanish people there. The receptionist spoke Spanish, the food was Spanish. No one told us that there would be so many foreigners."

16. "We had to line up outside to catch the boat and there was no air-conditioning."

17. "It is your duty as a tour operator to advise us of noisy or unruly guests before we travel."

18. "I was bitten by a mosquito. The brochure did not mention mosquitoes."

19. "My fiancée and I requested twin-beds when we booked, but instead we were placed in a room with a king bed. We now hold you responsible and want to be re-reimbursed for the fact that I became pregnant. This would not have happened if you had put us in the room that we booked."

BE AWARE ...

THEY WALK AMONG US and THEY VOTE!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2015, 02:41:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φο-βε-ρό!!

Τα 5, 8, 15, 16 κορυφή...!

Γιατί και πως ζούν ανάμεσά μας?

Ο Δημοσθένης...ξέρει!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2015, 15:21:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα και το 19 μου άρεσε!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1396484
Maintained by Digital Alchemy