ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Σαηεντολογια
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PrometheuS
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2003, 11:03:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PrometheuS  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PrometheuS  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος PrometheuS  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PrometheuS
Hello σε ολους.

Προσφατα ετυχε να βρεθω σε ενα μεγαλο καταστημα με επωνυμια "Εκκλησια της Σαηεντολογιας" (καπου στην Πατησιων). Με μεγαλη χαρα μια κυρια κυριολεκτικα με τραβηξε απο το πεζοδρομιο και με "εμπασε" στο καταστημα. Η ιστορια εχει ως εξης : Ειναι καποιοι εθελοντες που προωθουν ενα βιβλιο ονοματι Διανοητικη το οποιο σε βοηθα να κατανοησεις τον κοσμο σου και να δωσεις βοηθεια σε οποιον την χρειαζεται. Γνωριζετε κατι για την Σαηεντολογια; Καποιο link σε παλαιοτερο forum, η καποιο site, η καποια γνωση τελοσπαντων για το αντικειμενο;
Ευχαριστω εκ των προτερων...

" Να είστε πάντα δυνατοί! "

30 gold coins for a story
All my guts for all your glory !

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2003, 00:01:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
καλησπέρα.

Η σαϊεντολογία είχε ξεκινήσει στην Ελλάδα πριν από περισσότερα των 10 ετών, με ένα κέντρο που βρισκόταν στην ιπποκράτους - εάν δεν με απατά η μνήμη μου. Κάποιοι εθελοντές σε "τραβούσαν από τα μαλλιά" και σε έβαζαν να κάνεις ένα τεστ 100 ερωτήσεων, για να σου βγάλουν μετά ένα ψυχόγραμμα, που έδειχνε σε ποιους τομείς της προσωπικότητας και της ζωής σου είχες κάποιο πρόβλημα, τους οποίους για να βελτιώσεις καλό θα ήτανε να κάνεις κάποια σεμινάρια που αφορούσαν τους συγκεκριμένους τομείς.

Αυτή ήταν και η πρωτη επαφή του "αμύητου" με τη συγκεκριμένη "εκκλησία" (όπου εκκλησία εδώ νοείται μια συνάρθροιση ατόμων που πιστεύουν σε κάποια ιδεώδη συνήθως καλόπιστα και αλτρουϊστικά). Αργότερα τα παραρτήματα της σαϊεντολογίας άρχισαν να πληθαίνουν και να αυξάνονται, όπως και οι διάφορες φήμες για την συγκεκριμένη οργάνωση.
Επί εποχής Δημητροκάλη και Κατσούλα, μπήκε κι αυτή στο στόχαστρο των κυνηγών των παραθρησκευτικών οργανώσεων, αν και μέχρι τότε θεωρούνταν από τον κόσμο που την είχε ακουστά απλά σαν μια οργάνωση που ασχολούνταν με διάφορα ψυχομετρικά τεστ. Μάλιστα εκείνη την εποχή, καθώς και κάποιες στιγμές αργότερα, οι φήμες για την σαϊεντολογία ήταν πάρα πολλές, μιλώντας για προσυλητισμό, μια καινούργια μοντέρνα θρησκεία - μη θεϊστική, και άλλα.

Ουσιαστικά κάτι τέτοιο αποτελεί και στην πραγματικότητα. Αντιπροσωπεύοντας την κίνηση του new age, προσπαθεί να λύσει τα υπαρξιακά προβλήματα του ανθρώπου, καθώς και να δώσει λύσεις και μεθόδους για την βελτίωση της προσωπικότητά τους, μέσα από πορίσματα που έχουν βγει από επιστημονικά δεδομένα. Στην Αμερική και σε άλλες δυτικές χώρες υφίσταται σε μεγάλη άνθηση και έχει πολλούς οπαδούς.

Αυτά τα λίγα απ'ότι θυμάμαι,
προσωπικά από την πρώτη επαφή μου μαζί τους, μου είχαν γυρίσει τα άντερα. Να το πω σκεπτικισμό, να πω ότι δεν δέχομαι νέες ιδέες, δεν ξέρω γιατί, πάντως η όλη ιστορία διαισθητικά τουλάχιστον, με έβρισκε αρνητική...Ισως έφταιγε η μεγάλη τους επιμονή (σε άρπαζαν όπως είπες από τον δρόμο) για να τους αφήσεις να ασχοληθούν μαζί σου, επιμονή η οποία έφτανε στο να σου πουν ότι στη ζωή σου θα καταντήσεις προβληματικός και δυστυχιμένος εάν αυτά που σου λένε δεν τα λάβεις σοβαρά υπόψην. Που μπορεί να ήταν και σωστά τα αποτελέσματα του τεστ, αλλά αυτός ο τρόπος πια...

αυτή...που τα κατάφερε!

Edited by - amalia on 20/05/2003 07:24:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2003, 16:03:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ
εμένα πάλι, μεγάλη εντύπωση μου είχε κάνει το βιβλίο που προσπαθούσαν να μου πουλήσουν...

μικρού μεγέθους βιβλιαράκι, όχι πάνω από 200 σελίδες, κόστιζε το 1991 -απ ότι θυμάμαι- 3500 δραχμές...

τώρα, θα μου πεις, μυστικά της μοναδικής γνώσης είναι αυτά... δεν μπορεί να τιμούνται σαν τα "άλλα" βιβλία!

μετά από αυτό, το μόνο που θυμάμαι σχετικά με την Σαιεντολογία ήταν ένα λεωφοριάκι μπροστά από το Μουσείο στην Αθήνα, ένα καλοκαιράκι που κάνανε μία περιοδεία.

Η γνώμη μου γιά την Σαιεντολογία τελικά είναι η εξής:

ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...

λιλιθ -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TaKeIT or LeaveIT
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2003, 20:26:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TaKeIT or LeaveIT

Επιτέλους!!!

Είχα χάσει το pass του acc μου αλλά και του email μου..και ήμουν "παράλυτος" - παρακολουθώντας μη μπορώντας όμως να συμμετέχω και να δώσω απαντήσεις στα διάφορα θέματα -.


Λίγες πληροφορίες μόνο να προσθέσω για τη Σαιεντολογία:

Ιδρύθηκε στις Η.Π.Α. από τον Ρον Χάμπαρντ και εξαρχής αποτέλεσε επιχείρηση του ιδίου!!

Μερικά χρόνια αργότερα μετέτρεψε την επιχείρησή του αυτή σε "φιλοσοφική" οργάνωση που είχε ως κύριο στόχο της την ευημερία του ανθρώπου και της κοινωνίας.

Στην Ελλάδα η δράση της "Εκκλησίας της Σαιεντολογίας" άρχισε μέσω του Κ.Ε.Φ.Ε. ( Κέντρο Εφαρμοσμένης Φιλοσοφίας της Ελλάδος ).

Ένα ακόμα στοιχείο το οποίο είναι πολύ ενδιαφέρον είναι ότι η δράση της συγκεκριμένης αυτής οργάνωσης έχε διακυρηχθεί "ΕΠΙΚΙΝΝΔΥΝΗ" σε πολλές χώρες συμπεριλαμβανομένου της Γαλλίας, του Ηνωμένου Βασιλείου, της Γερμανίας, των Η.Π.Α. ( ! ) και της Ελλάδος ( ! )



**Take It or Leave It**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2003, 07:38:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Καλημέρα.

Λέγονται πάντως πολλά για την σαϊεντολογία, που ίσως δεν θα ήταν σωστό κάποια από αυτά να αναφερθούν σε έναν τέτοιο χώρο... Γιαυτό το λόγο, θα παραθέσω μόνο την εμπειρία μιας φίλης μου, που όταν την άκουσα, μου θύμισε παλιότερη δική μου επαφή με άτομα της εκκλησίας αυτής.

Την είχε συστήσει κάποιος πολύ γνωστός της γιατρός σε μία σαηεντολόγο και η κοπέλα την επισκέφτηκε. Αφού καθίσανε, η κυρία άρχισε να την ρωτάει στην αρχή πολύ απλές ερωτήσεις ελαφρά προσωπικής χροιάς (π.χ. πόσο χρονών είναι, τι επάγγελμα κάνει, τι θα ήθελε να κάνει, αν της αρέσει αυτό ή εκείνο, κ.λ.π.), που η κοπέλα απαντούσε με ειλικρίνια. Κάποια στιγμή και ενώ η άλλη συνέχιζε την "ανάκριση" (αφού είχε συεισδήσει με έξυπνο τρόπο στον προσωπικό χώρο της κοπέλας), η φίλη μου κατάλαβε ότι η σαηεντολόγος ασκούσε μια υπνωτιστική επιρροή πάνω της, οπότε πήγε για λίγο στην τουαλέτα, έριξε νερό στο πρόσωπό της και αφού γύρισε, προσπάθησε να κλειστεί από την επιρροή.

Θυμήθηκα λοιπόν πριν από δέκα περίπου χρόνια που με είχαν αρπάξει κι εμένα για το κλασσικό ερωτηματολόγιο και την συνέντευξη που ακολούθησε. Οση ώρα ήμουν μέσα στο κέντρο και προσπαθούσαν να με πείσουν να αποφασήσω να κάνω κάποιο σεμινάριο αυτοβελτίωσης, είχα κοντέψει να πιστέψω ότι έχω σοβαρό πρόβλημα κι ότι το σεμινάριο θα ήταν απαραίτητο, μόλις ωστόσο έφυγα (ευτυχώς ήμουν απένταρη εκείνη την εποχή, οπότε χωρίς να το θέλω είχα ενεργοποιήσει αυτόματα κάποια άμυνα που απέκλυε τη συμμετοχή μου) και καθώς απομακρυνόμουν, πράγματι αισθανόμουν την επιρροή αυτή να φεύγει από πάνω μου, όπως ένα όνειρο, που όταν ξυπνάς, πλένεσαι και πίνεις καφέ, γίνεται ολοένα και πιο θολό.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hel-lin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 21:38:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hel-lin
Καλησπερα φιλοι μου..
Η αληθεια ειναι πως χαθηκα για αρκετο καιρο..Σημερα μπορεσα να ξεκλεψω λιγο χρονο απο τα Λατινικα που γραφω αυριο για να περιηγηθω στον κοσμο που μου ελειψε..
Λογω ελλειψης χρονου ωστοσο,δεν μπορω να επεκταθω οσο θα ηθελα..
Διαβασα,ειδα σε εκπομπες,εμαθα,μιλησα με ανθρωπους και -επειδη ασχολουμαι απο τα 14 μου(ειμαι στα 18) με τα μονοπατια αυτα-θελω να 'παρακαλεσω' να μεινεται μακρια απο την saientology η Κ.Ε.Φ.Ε ,η οπως αλλιως λεγεται..
Ενα μονο θα πω που με εκανε να ανατριχιασω:ο ιδρυτης της,ο Χαμπαρτ εκανε εκτρωση σε μια γυναικα που κυοφορουσε το παιδι του(δεν θυμαμαι αν ηταν η δικια του)με...ΚΡΑΤΗΘΕΙΤΕ!!!...κρεμαστρα...!!
Τα λογια ειναι περιττα πλεον...
Θα επανελθω δρυμητερος σε λιγες μερες,μετα τις εξεασεις...


-ου καταισχυνω οπλα τα ιερα ουδ' εγαταληψω παραστατην οτω αν στοιχησω,αμυνω δε..-

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 22:19:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Γεια σας.

Φίλε-η hel-lin, μην πιστεύεις ότι ακούς κι ότι διαβάζεις. Δεν ξέρω για την Σαιεντόλοτζι, παρά ελάχιστα πράγματα, αλλά είμαι σε θέση να γνωρίζω άμεσα πόση παραπληροφόρηση υπάρχει για ομάδες και για ανθρώπους που ασχολούνται με το ανεξήγητο και την μεταφυσική.

Είτε από άγνοια, είτε από βλακεία, είτε και από κακία, έχουν κυκλοφορήσει φοβερές ανακρίβειες για πολλούς και για πολλά.

Η ιστορία, αρχαία και σύγχρονη είναι ο πιο δίκαιος μάρτυράς μας.

Ας είμαστε προσεκτικοί στις κρίσεις μας και ας προσπαθούμε να πάρουμε όση πληροφόρηση γίνεται από πρώτο χέρι και όχι από εσωτεριστικά κουτσομπολιά.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 01:55:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Για παράδειγμα αυτό που άκουσα προχθές από συναδέλφους. Οτι κάποιος υπουργός (Παιδείας νόμίζω) είναι σαηεντολόγος...
Και για τη Νέα Ακρόπολη ότι τρώνε παιδάκια-στην ίδια κουβέντα. Μάλλον κάποιος εδώ ξέχασε να προφέρει σωστά τα δυαλιτικά: παϊδάκια

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 02:36:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!
ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΑΙΕΝΤΟΛΟΓΙΑ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΤΟΜ ΚΡΟΥΖ ΑΝΕΦΕΡΕ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ...
Ε! ΛΟΙΠΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΠΩΣ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ Η ΑΜΑΛΙΑ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΝ ΛΑΙΝ...ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΟΔΗΓΗΘΗΚΑ ΕΚΕΙ.
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ-ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ!-ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΑΦΗΣΕΙ ΑΝΑΥΔΗ ΓΙΑ΄ΠΟΛΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ...

ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΚΕΤΙΚΑ .
ΕΙΝΑΙ, ΝΑΙ ΜΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ.

ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΣΥΝΕΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΨΥΧΡΑΙΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ-ΑΝ ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΔΕ ΒΑΡΕΘΕΙΣ...-

ΟΛΑ Τ'ΆΛΛΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΤΟ ΚΗΝΥΓΙ ΤΩΝ ΙΕΧΩΒΑΔΩΝ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΡΤΑ- ΠΟΡΤΑ + ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΠΕΡΙΒΟΗΤΟ..."ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΨΕΙ Η ΜΠΕΣΑΜΕΛ "ΠΟΥ ΜΕ ΓΛΥΤΩΣΕ ΚΑΠΟΤΕ ΑΠΟ ΦΛΥΑΡΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ...

ΤΙ ΝΑ ΠΩ !ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΖΗΛΟ ΚΑΤΑΜΕΤΡΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΤΟΥΣ "ΨΗΦΟΥΣ"...Η ΤΑ ΚΕΡΔΗ...

ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!
ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΑΚΡΗ ...ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΗΜΑΤΑ...ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ...


ΣΕ ΕΚΠΟΜΠΗ ΠΡΙΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΝΑΛΙ ΗΤΑΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ(ΠΑΠΑΣ-ΘΕΟΛΟΓΟΣ-ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ-ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ-...ΣΑΙΕΝΤΟΛΟΓΟΣ...)Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΚΠΟΜΠΗΣ ΝΑ ΠΕΙ ΕΣΤΩ ,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΣΒΕΥΕΙ!...ΟΧΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ +ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ!!!...
ΟΛΟΙ ΦΩΝΑΖΑΝ + ΤΟΝ ΕΒΡΙΖΑΝ ΣΑΝ ΣΕ ΧΑΒΡΑ!
ΤΕΛΙΚΑ ...ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ!
ΔΕΝ ΕΙΠΕ...
ΜΑ ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ.ΟΛΩΝ.
Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΕΜΟΙΑΖΕ ΜΕ ΠΩΛΗΤΗ ΤΟΣΟ ΕΜΠΕΙΡΟ ...
ΜΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΟ.ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΑ...
-ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΛΛΗΝΑΣ ,
ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ...;-

BONUS PACK...
-ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ...ΕΚΡΑΓΕΙ...-

ΤΟ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ-ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΟ ΥΠΟΒΑΘΡΟ ΤΗΣ...
http://www.neuereligion.de/ENG/Pentikainen/main4.htm

ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ ΕΝΑΝΤΙΑ Σ'ΑΥΤΗ...
http://w4u.eexi.gr/~antbos/SHUTDOWN.HTM

http://www.raids.org/gen00586.htm

Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...

http://greek.theology.scientology.org/

...ΕΙΠΑ ΠΟΛΛΑ ...ΜΑ ΣΤΑΜΑΤΩ ΕΔΩ,ΓΙΑ ΤΩΡΑ...




Let there be Light!

Edited by - ΑΤΜΑ on 07/06/2003 02:40:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 02:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
ΧΜΜΜ.!ΤΣΕΚΑΡΕΤΕ ΛΙΓΑΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΛΩΣΣΑΡΙ ΣΑΙΕΝΤΟΛΟΓΙΑΣ...
http://www.scientology.org/gloss.htm

ενας αλλος κοσμος!



Let there be Light!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 10:09:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss
Η δική μου μικρή εμπειρία από το θέμα έχει να κάνει με ένα βιβλίο - διαφήμηση της Σαηεντολογίας που έπεσε τυχαία στα χέρια μου. Δεν ξέρω ποιος το άφησε, πώς βρέθηκε στο γραφείο που εργαζόμουν τότε, μα θυμάμαι πως ήταν μια ακριβή έκδοση με πολύ ιλλουστρασιόν και χρώμα, υπήρχε μια ωραιοποίηση του όλου θέματος, με φωτογραφίες πολυτελών οικισμάτων που αναφέρονταν ως "εκκλησίες" και με παράθεση μεγάλων ονομάτων που έχουν ασπαστεί την Σαηεντολογία... Αν θυμάμαι καλά ήταν πολλοί καλλιτέχνες -ανάμεσά τους κι ο Τομ Κρουζ.
Κάτι σαν αυτό της ΑΤΜΑΣ μου έκανε το όλο ζήτημα:
quote:
ΤΙ ΝΑ ΠΩ !ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΖΗΛΟ ΚΑΤΑΜΕΤΡΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΤΟΥΣ "ΨΗΦΟΥΣ"...Η ΤΑ ΚΕΡΔΗ...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2003, 10:41:49  Εμφάνιση Προφίλ
Πολύ ωραία τα στοιχεία που παρέθεσε η ΑΤΜΑ για το θέμα.

Θυμάμαι ότι και γω πριν από 10 περίπου χρόνια είχα συμπληρώσει το ερωτηματολόγιο που μου είχαν μοιράσει στο δρόμο στην Πλ.Βικτωρίας. Στην αρχή το βρήκα πολύ κουραστικό (είχε πολλές επαναλαμβανόμενες και διατυπωμένες διαφορετικά ερωτήσεις για να αποφευγθεί η αντίφαση) να το συμπληρώσω αλλά μιας και πάντα είχα κόλλημα με τα ΤΕΣΤ κάθε είδους το έκανα.

Μετά μου είπαν ότι για να πάρω τα συμπεράσματα του θα έπρεπε να με δει μια ειδικός από το Κ.Ε.Φ.Ε. Ολα αυτά στην αρχή μου φανήκαν πολύ φυσιολογικά γιατί η λέξη κλειδί που με καθησύχασε και που μου κίνησε το ενδιαφέρον ήταν η λέξη "Φιλοσοφία".

Ετσι λοιπόν βρέθηκα στο κτίριο της Πατησίων να συνομιλώ με μια κυρία η οποία αφού μου έκανε κάποιες προσωπικές ερωτήσεις άρχισε να μου "αποκωδικοποιεί" το τεστ. Ειλικρινά τα αποτελέσματα ήταν τόσο καταπληκτικά που με άφησαν άναυδη! Είχαν πέσει μέσα 99%! Μάλιστα μου ανάλυσαν και σημεία του χαρακτήρα μου που ούτε εγώ η ίδια δεν είχα προσέξει ότι ήταν έτσι. Αυτό με τρομοκράτισε! Δεν ήταν δυνατόν κάποιος άλλος να με ξέρει καλύτερα απ'ότι εγώ η ίδια τον εαυτό μου!
Επιπλέον μου εντόπισαν τα αρνητικά σημεία του χαρακτήρα μου που χρειάζονταν "επιδιόρθωση" και μου συνέστησαν να αγοράσω 1 βιβλίο για αρχή και ένα δεύτερο μετά από πολύ καιρό αφού υποτίθετε είχα μελετήσει καλά το πρώτο καθώς και να δώσω ένα μικρό (κατά τη γνώμη τους) ποσό για να παρακολουθήσω ένα σεμινάριο που διαρκούσε 2 βδομάδες. Στον από κάτω όροφο απ'αυτόν που ήταν το γραφείο της κυρίας αυτής υπήρχαν δωμάτια μικρά με 8 το πολύ θρανία και με νέο κυρίως κόσμο που μελετούσε το βιβλίο με μια ευλάβεια και ένα ηλίθιο και αποχαυνωμένο ύφος που με προβλημάτισε ιδιαίτερα.

Οπως έμαθα αργότερα αυτοί κάνοντας μια δίαιτα και παίρνοντας κάποια χάπια που "βοηθούν" στη δημιουργία "συνείδησης" επιτυχγάνουν τον διαλογισμό που χρειάζονται για να λύσουν το πρόβλημά τους και να βοηθήσουν έτσι τον εαυτό τους (ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων αν θυμάμαι καλά αφού έχουν περάσει τόσα χρόνια)

Οπου φύγει φύγει η Avallon...

Οσο για το κτίριο της Πατησίων λίγους μήνες μετά απ'ότι άκουσα έκλεισε με εισαγγελική παρέμβαση αφού μάλιστα γίνανε και κάποιες εκπομπές στην τηλεόραση σχετικά με το θέμα αυτό και με την επίδραση που είχε σε κάποιους ανθρώπους ώστε να τους απομακρύνει από την οικογένειά τους και να καταχραστεί την περιουσία τους. Τώρα 10 χρόνια μετά μαθαίνω από δω μέσα ότι το κτίριο αυτό ξαναλειτουργεί (ίσως βέβαια με άλλο όνομα για Νομικούς λόγους). Τι να πω??


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2004, 13:14:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Μετακίνηση Θέματος

ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet >> Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jocker2
Νέο Μέλος

Cyprus
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 10:56:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jocker2
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ,
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΠΥΡΓΙΟς ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ..
ΕΨΑΧΝΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΑΙΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΒΡΙΚΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.
ΤΗΝ ΣΠΟΥΔΗ ΤΗΣ ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑΣ ΘΑ ΤΗΝ ΣΠΟΥΔΑΣΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ (ΟΧΙ ΕΓΩΗΣΤΙΚΑ) ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΗ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΕ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΠΟΥ ΙΣΟΣ ΤΟ ΞΕΡΩ.
ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ Η ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΤΗΝ ΖΟΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ...
ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ Η ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΣΧΟΛΥΤΑΙ ΜΕ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ, ΑΝΘΡΟΠΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ...
ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΟΤΕ ΨΑΞΕ ΤΟ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ

jockerΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jocker2
Νέο Μέλος

Cyprus
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 15:20:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jocker2
PEDIA TO MONO POU EXO NA SAS PO POS OLA AFTA INE MLKS DIKI MOU ANTHROPI VOITHITHIKAN APO TIN SAIENTOLOGIA K EXO NA PO POS DEN EXETE IDEA GIA AFTA POU LETE DEN MPORI TE NA FADASTIDE TO KALO POU MPORI NA SAS KANI ALLA AN ESIS DEN THELETE NA TA PISTEVETE DIKI SAS EPILOGI OPOS K GIA TO TI THA AKOLOUTHISI STI ZOI SAS INE DIKES SAS I EPILOGES OMOS DEN INE SOTO NA EMPIREAZETE KAPION TOSO ARNITIKA ME ENA THEMA POU DEN XERETE TPT INE LATHOS K EPREPE NA TO XERETE ,AFTI POU THELOUN NA MATHOUN GIA TIN SAIENOLOGIA THA TO PSAXOUN APO MONI TOUS K THA DOUN AFTI AN ODOS INE OLA AFTA TA ARNITIKA POU LETE I AN INE ENAS APLOS TROPOS NA VOITHISI TI ZOI TOU PROSOPIKA EXO ATOMA TA OPIA ASXOLOUDE ME TIN SAIENTOLOGIA K MPORO NA SAS PO POS DEN PAI TPT LATHOS MIA XADERFI MOU META APO TON THANATO KAPIOU SIGGENIKOU MU PROSOPOU KATEREFSE PSIXOLOGIKA K PIGE GIA 1 MINA STIN AGGLIA STIN SAIENTOLOGIA K GIRISE PISO OS TO ATOMO POU IXA KERO NA DO VRIKE TON EAFTO TIS K TORA I ZOI TIS KILA POLLI PIO EFKOLA EPIDI EMATHE POLLA PRAGMATA POU OPIOSDIPOTE MPORI NA TA KANI ALLA AFTI DEN MPOROUSE NA MILISI DEN ELEGE AFTA POU ITHELE NA PI ENA MIKRO PARADIGMA K TORA OLI TIN SEVODE K LEI AFTA POU THELI NA PI K ADIMETOPIZI ARKETA PRAGMATA STIN ZOI TIS KANETE ENA TERASTIO LATHOS K AKOMA KATI OTAN IPATE OTI AMERIKI K ALES XORES INE ENADION STIN SAIENDOLOGIA EXO NA PO POS INE AKOMA MIA MALAKIA DEN INE ETSI TA PRAGMATA I AMERIKI DEN EXI PROVLIMA ME TIN SAIENTOLOGIA K AN TO KALO SKEFTITE AFTO POU DIMIOURGI TO PROVLIMA INE POU ONOMAZETE EKKLISIA K OXI TPT ALLO AN TO KALO SKEFTITE ME TIN SAIENTOLOGIA I IERIS K ARKETI ALLI EXTOS APO TO OTI XANOUN TOUS PISTOUS TOUS XANUN K TIN EXOUSIA POU EXOUN EPANO MAS TELOSPADON DEN THA MPO SE TETIA THEMATA EPIDI INE VARETES KOUVEDES ALLA NA MIN EMPIREAZETE TOUS ANTHROPOUS TOSO ARNITIKA ME KATI AFOU KALA KALA DEN XERETE TPT LETE POS SAS PIRAN APO TA MALLIA?MIPOS DEN IXATE KANI MPANIO K PROSPATHISAN NA SAS VOITHISOUN?:p LOOL DEN SAS PISTEVO RE PEDIA TELOSPADON PERIMENO APADISI
GNOSTI TOU JOCKER NICKNAME: FREE-SOUL

jockerΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 01:32:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Καλωσόρισες jocker2!

Συνέχισε σε παρακαλώ την γραφή σου όπως και στο πρώτο σου μήνυμα: με ελληνικούς χαρακτήρες. Τα Greeklish δεν "προωθούνται" μέσα στις Ομάδες Συζήτησης του ESOTERICA.

Επίσης πρόσεξε ιδιαίτερα τις εκφράσεις που χρησιμοποιείς... παρότι ομολογουμένως δυσκολεύτηκα "κάπως" - δηλαδή για την ακρίβεια το εξιχνίασε η συντονίστριά μας amalia και με ειδοποίησε - το δεύτερο μήνυμά σου περιέχει ελαφρώς ανάρμοστη φρασεολογία σε κάποια σημεία!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jocker2
Νέο Μέλος

Cyprus
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 21:45:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jocker2
ΑΓΑΠΗΤΕ Admin,
ΧΑΡΙΚΑ ΠΟΥ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΗΚΕς ΣΕ ΑΦΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ.
ΘΕΛΩ ΟΜΟΣ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΝΑ ΞΑΝΑΔΕΙΣ ΤΗΝ ΤΕΛΕΦΤΑΙΑ ΓΡΑΦΗ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΓΡΑΦΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ.
ΕΧΩ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΠΩΣ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΟΣΤΟΣ, ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΛΕΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ.
ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΕΨΕΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΧΕ ΑΝΟΙΚΤΕΙ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΗΞΕΛΑΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΗ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΑΙΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ...
ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΛΥΣΩ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ ΧΩΡΙς ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ.
ΛΟΙΠΟΝ ΧΑΡΙΚΑ ΠΟΥ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΗΚΑΤΕ ΕΣΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΞΑΝΑ ΤΟ ΤΕΛΕΦΤΑΙΟ ΜΥΝΗΜΑ. ΤΟ ΤΕΛΕΦΤΑΙΟ ΑΥΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΓΡΑΦΗ 2 ΤΕΛΕΦΤΑΙΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΪ
GNOSTI TOU JOCKER NICKNAME: FREE-SOUL

jocker
ΔΗΛ.
ΓΝΟΣΤΗ ΤΟΥ JOCKER ΜΕ ΨΕΥΔΟΝΥΜΟ FREE-SOUL= ΕΛΕΥΘΕΡΗ-ΨΗΧΗ.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

jockerΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 22:53:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING
Τελικα αν καταλαβα καλα η Σαηεντολογια δεν ειναι μια θρησκεια;
Ρωταω διοτι δεν γνωριζω τιποτα για αυτη και θα ηθελα να μου πει
καποιος ποια ειναι η κοσμοθεωρια τους,σε τι ακριβως πιστευουν,πιστευουν σε καποιο θεο,που ακριβως στην ΠΑΤΗΣΙΩΝ βρισκεται το κτιριο των Σαηεντολογων και παιρνουν χρηματα απο αυτα που κανουν εκει;Τι ακριβως σε ρωτανε εκει περα;Σε υπνωτιζουν;


quote:
ΣΕ ΕΚΠΟΜΠΗ ΠΡΙΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΝΑΛΙ ΗΤΑΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ(ΠΑΠΑΣ-ΘΕΟΛΟΓΟΣ-ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ-ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ-...ΣΑΙΕΝΤΟΛΟΓΟΣ...)Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΚΠΟΜΠΗΣ ΝΑ ΠΕΙ ΕΣΤΩ ,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΣΒΕΥΕΙ!...ΟΧΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ +ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ!!!...
ΟΛΟΙ ΦΩΝΑΖΑΝ + ΤΟΝ ΕΒΡΙΖΑΝ ΣΑΝ ΣΕ ΧΑΒΡΑ!
ΤΕΛΙΚΑ ...ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ!


Μαλλον θα εννοεις την εκπομπη του Χαρδαβελα.
Δυστυχως στην Ελλαδα δεν εχουμε μια σοβαρη εκπομπη για μεταφυσικα
ζητηματα.Προφανως ειναι πιο ενδιαφερον οι εκπομπες της Τατιανας Στεφανιδου και διαφορα αλλα σκουπιδια της τηλεορασης.
Εγω θυμαμαι που πριν 2 χρονια αν δεν κανω λαθος, παρουσιαζε μια πολυ καλη εκπομπη για
μεταφυσικα ζητηματα στην Κρατικη Τηλεοραση ο Μπονατσος.Δυστυχως μετα
απο λιγο καιρο την σταματησανε την εκπομπη.Φαινεται οτι θα ενοχλησε
καποιους μουλαδες της Εκκλησιας μην τυχον και χασουν τον ελεγχο
στο ποιμνιο.Τι να πω,θλιβομαι πραγματικα.Σε χαζο εκπομπες οπως του
Χαρδαβελα και της καθε Δρουζας δεν μπορεις να μαθεις πραγματα, διοτι
σου καλουν κυριως φανατικους,διαφορους θρησκοληπτους ανθρωπους που ο καθενας κοιταει
να επιβληθει στον αλλον και να τον παρει η καμερα.


Ευτυχως που υπαρχει αυτο
το φορουμ εσοτερικα,που μας δινει την δυνατοτητα να μαθουμε πραγματα
πολυ ενδιαφεροντα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jocker2
Νέο Μέλος

Cyprus
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 23:15:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jocker2
ΑΓΑΠΗΤΕ VIKING
Η ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΡΗΣΚΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΑ ΣΥΜΒΟΛΑ.
Η ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ ΞΕΚΗΝΗΣΕ ΙΔΡΥΘΗΚΕ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΧΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΑΦΑΓΕΤ ΡΟΝ ΧΑΜΠΑΡΝΤ, ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΕΝΑΝ ΑΚΡΙΒΗ ΔΡΟΜΟ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΛΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ.
Η ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΞΙΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΒΑΘΥΤΕΡΑ ΑΙΤΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΥΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΩΝ ΣΤΙΣ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΦΟΡΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗ ΖΟΗ...
Η ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΤΗΣ ΤΟΝ ΥΠΝΟΤΙΣΜΟ...
ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΠΟΥ ΟΝΟΜΑΖΕΤΕ ΔΙΑΝΟΗΤΙΚΗ, ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΣΑ ΜΙΑ ΑΣΚΗΣΗ ΤΟ ΟΝΤΙΤΙΝΚ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΝΟΣ ΩΝΤΙΤΟΡ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ. ΤΟ ΠΡΟΣΟΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΩΝΤΙΤΙΝΚ ΕΧΕΙ ΚΛΥΣΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ...
Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΥΤΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΕΝΑΣ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΓΓΕΦΑΛΟΥ ΜΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΠΙΡΙΑΖΕΙ ΑΡΝΙΤΙΚΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΜΑΣ.
ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΓΓΕΦΑΛΟΥ ΑΥΤΟΥ ΟΝΟΜΑΖΕΤΕ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΝΟΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΧΕΙΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ...
ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΒΑΡΑ Η ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ ΒΟΗΘΑ, ΞΕΡΩ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΝΑΡΚΟΤΙΚΑ ..
ΤΟ ΤΙΛΕΦΟΝΟ ΕΧΟ ΑΓΑΠΗΤΕ VIKING ΑΝ ΤΟ ΘΕΣ ΜΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΔΟΣΟ.
ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΔΟΣΟ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΔΙΚΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΧΩ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΑΡΙΚΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ.
ΠΕΡΙΜΕΝΟ ΣΧΟΛΙΑ

jockerΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 02:01:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought
AGAPHTE Jocker2 πολυ σωστα μιλας.Δεν ειναι φρονιμο απο καποιους που δεν εχουν γνωση της Σαηεντολογιας να στρεφουν την "καννη" τους και να σκορπουν "φημες". Θα μου επιτρεψεις λοιπον ως ατομο που εχει γνωρισει απο "μεσα" τον κόσμο "του φιλοσοφικου" αυτου κινηματος να παραθέσω την αποψη μου.Λες επισης πως ο καθενας πρεπει να γνωρισει την Σαηεντολογια απο μονος του και να μην παρακινειται απο τις λασπολογιες...πολυ σωστα...φυσικα ομως πρεπει να δινεται η πολυπλευρη αληθεια.
Ελπιζω σε οσα αναφερω παρακατω να απαντησεις με ειλικρινια -εφοσον
αναφερεις οτι εισαι εν των εσω στην ΣΑηεντολογια και ΦΥΣΙΚΑ να εισαι ειλικρινης με τους υπολοιπους συνοδοιπορους καθως ο σκοπος του 'ESOTERICA.gr" ειναι μεσα απο τις διαφορες συζητησεις-εκμαιευσεις
η ανακαλυψη της "πραγματικης" αληθειας!
Αναφερεις λοιπον πως η Σαηεντολογια ειναι ενα φιλοσοφικο κινημα που σκοπο εχει να βοηθησει των ανθρωπο να κατανοησει τη ζωη και την υπαρξη του.
Βλεπω πως εισαι απο Κυπρο αλλα πιστευω πως η Σαηεντολογια πρεσβευει κοινες "αληθειες" σε ολων τον κοσμο σωστα?
Εγω θα διατυπωσω την εμπειρια μου απο την Αθηνα....λοιπον....

Θελω να μας πεις αγαπητε, αληθευει το γεγονος πως οπως σε ολες τις οργανωσεις ετσι και στη Σαηεντολογια υπαρχουν "ορκοι" και "κωδικες"???
Ενα μελος του "φιλοσοφικου" αυτου κινηματος -όπως και συ πολυ σωστα ειπες δεν προκειται για θρησκεια,επομενως γιατι να καταπολεμαται απο την Ορθοδοξη εκκλησια αγαπητε?αφου μιλαμε ΜΟΝΟ για φιλοσοφια???-με το που θα εστερνιστει τη Σαηεντολογια κανει τον παρακατω ορκο: "υποσχομαι..να τιμωρω με ολες τις δυναμεις που διαθετω οποιονδηποτε κακομεταχειριζεται ή εξευτελιζει την Σαηεντολοτζυ με επιζημιο τροπο...να εξουδετερωσω συκοφαντιες, προσβολες...κτλ κτλ..
(μηπως λανθανω αγαπητε?ή να συνεχισω???)
Η τον αλλο τον "γνωστο Κωδικα Τιμης: ¨ποτε μη φοβασαι να προξενησεις πονο σε καποιον αλλο για μια δικαιη υποθεση"....Αληθεια...τι σημαινει "δικαιη υποθεση" για εναν ΣΑηεντολογο???
Επισης αγαπητε μπορεις να μου απαντησεις εαν ισχυει τουτο???
Πως σε περιπτωση ανυπακοης για τους αποστατες (λεω τωρα ρε παιδι,λεω)
υπαρχουν καποιες σοβαρες ποινες οπως αφαιρεση περιουσιων,προξενηση πονου ,εξαπατηση,καταστροφη,αναλογως φυσικα το μεγεθος της αποστασιας???Μηπως λανθανω κι εδω????
Επισης,να αναφερω οτι 4000 υπογραφες που μαζευτηκαν απο οικογενειες ατομων που ειχαν εστερνιστει τη ΣΑηεντολογια την εποχη του ΚΕΦΕ για το κλεισιμο της οργανωσεις...ηταν παρακινουμενοι απο την Εκκλησια της Ελλαδος κι οχι επειδη τα δικα τους προσωπα αρχισαν να ολισθαινουν και να οδηγουνται σε τελμα ετσι???Ολα συνομοσια της κακιας εξουσιαστικης εκκλησιας.....
Φυσικα και η Σαηεντολογια δεν ευθυνεται για τον καθε "αποτυχημενο" ή "δυστυχη" που απευθυνεται σε αυτην ουτε φταιει αν καποιος δεν ειναι δυνατος χαρακτηρας και προβει σε αυτοκτονια ,για αυτο ΦΥΣΙΚΑ και τα μελη υπογραφουν υπευθυνη δηλωση οτι το τοτε ΚΕΦΕ νυν Εκκλησια της Σαηεντολογιας δε φερει καμια ευθυνη για τυχον αυτοκτονια ετσι???
Η μηπως και αυτο συκοφαντια???
Και επειδη ασχολησε με το θεμα αν δεν κανω λαθος ειπες σπουδαζεις...-ΔΛΔ εισαι ακομη στο σταδιο του "φοιτητη" ή του "επιμελητη"???-
πες μας αληθευει το γεγονος οτι τα μελη υπογραφουν συμφωνητικο προσφορας-αποδοχης εθελοντικης με αμειβομενης εργασιας με χρονικη διαρκεια ληξης με σκοπο τη διαδοση της "φιλοσοφιας" της Σαηεντολογιας???
Τελος,φρονω οτι θα ήταν καλο και σωστο εκ μερους σου να παραθεσεις δημοσιως το ερωτηματολογια που αναφερουν οι προηγουμενοι συνοδοιποροι αυτο το γνωστο των 200 ερωτηματων....γαι να δουμε ΟΛΟΙ για ΤΙ προκειται...
Φυσικα δεν πιστευω να σε ενοχλησει να παραθεσω ορισμενα απο τα ερωτηματα...μεχρι να μας το παραθεσεις ολοκληρο ετσι???
Ειναι αληθεια λοιπον αγαπητε πως υπαρχουν στο ερωτηματολογιο τα εξης ερωτηματα???(και θα παρακαλουσα οποιον εχει συμπληρωσει το εν λογω ερωτηματολογιο και ενθυμαται να μας απαντησει κι αυτος ή να μας παραθεσει την αποψη του).Ξεκινω...

-Οι πραξεις μου θεωρουνται απροβλεπτες απο τους αλλους?
-Θα μπορουσα να συμφωνησω στην αυστηρη πειθαρχια?
-Θα χρησιμοποιουσα σωματικη τιμωρια σε ενα παιδι 10 χρονων αν αρνιοταν να υπακουσει?
-Ευνοω φυλετικες και ταξικες διακρισεις?
-Αισθανομαι συχνα οτι οι αλλοι με κοιταζουν ή μιλανε για μενα πισω απο την πλατη μου?
-Εχω εναν ειδικο μίσος ή φοβο?
-καθομαι και σκεπτομαι συχνα για το θανατο την αρρωστια τον πονο τη λυπη?
-Με ανησυχει η ιδεα να χασω την αξιοπρεπεια μου?
-Εχω ταση να ζηλευω?
-Αισθανομαι συχνα απελπισμενος???
-Οι αλλοι με κανουν ο,τι θελουν?
-Συλλογιζομαι συχνα την κατωτεροτητα μου?
-Αισθανομαι οτι μερικες φορες η ηλικια μου ειναι αναντιον μου?
-Υπαρχουν περιοδοι κατα τις οποιες ειμαι θλιμμενος για οχι εμφανη λογο???

Ισχυουν οσα προανεφερα...ή μηπως διαδιδω και γω αγαπητε αναισχυντα ψευδη???

Οταν απαντησα πριν απο 4 χρονια αγαπητε στο εν λογω ερωτηματολογιο και ειδαν φυσικα πως ειμαι ενα "ευτυχισμενο και ισσοροπημενο ατομο" (προς Θεου δε βαζω ταμπελες στους ανθρωπους απλως θελω να δειξω την αντιδιαστολη του θεματος)μου ειπαν αυτοι οι "ειδικοι Σαηεντολογοι" πως αυθυποβαλλω τον εαυτο μου σε μια "ψευδη κατασταση ευτυχιας" και μου προτειναν αγαπητε να επαναλαβω το ιδιο τεστ αυτη τη φορα με τη βοηθεια του "μαγικου κουτιου" R METER!
Ακομη το χρησιμοποιειτε ή το καταργησατε???
Θες να εξηγησεις στους φιλους μας τη χρηση του???
Φυσικα αρνηθηκα...αλλα δυστυχως ημουν το μοναδικο ατομο...
Αγαπητε σεβομαι τα πιστευω σου και εχεις καθε δικαιωμα να τα υποστηριζεις...απλως να μην δειχνεται μονο η ομορφη πλευρα του ολου θεματος...
Εσενα μπορει να "λυτρωθηκαν" να βοηθηθηκαν ατομα....αλλα δεν μας ειπες για ποσο καιρο συμβαινει αυτο...και ποσα ειναι τα ατομα που τελικα δεν βοηθουνται???
Γιατι δυστυχως εμενα ατομα του στενου μου οικογενειακου και φιλικου κυκλου εξαιτιας της Σαηεντολογιας αλλοι δεν υπαρχουν πλεον μαζι μας αλλοι εφτασαν στο χειλος του γκρεμου...και αυτοι πιστευαν πως για ενα χρονικο διαστημα οφελουνταν....οι μηπως τα ατομα που αναφερω εγω ήταν
"ΜΗ ΨΥΧΙΚΩΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ'να διεισδυσουν στους κλαδους της Σαηεντολογιας????
{ετσι τουλαχιστον μας ειπαν οι "εκπροσωποι και πρεσβευτες σας οταν τους ρωτησαμε 'γιατι'???"}
Δεν λεω ΦΥΣΙΚΑ πως ΜΟΝΟ η σαηεντολογια -οπως σου ειπα δεν ειμαι μονοπλευρη και μου αρεσει η πολυδαισταση αποψη των πραγματων- εκμεταλλευεται τον ανθρωπινο πονο και την ανθρωπινη αδυναμια....δυστυχως....ΟΛΟΙ το κανουν αυτο [:V]

Ελπιζω σε εναν χαμηλων τονων διαλογο με αληθη στοιχεια για να μην ξαναδουμε αλλα "κακο" .
Και ας μην τα παρουσιαζουμε ροδινα σε οσους δεν εχουν γνωση του θεματος αγαπητε!!!!!
ΜΟΝΟΝ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!!!!


"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jocker2
Νέο Μέλος

Cyprus
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 03:14:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jocker2
ΑΓΑΠΗΤΕ clearthought,
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΗΛΙΚΡΙΝΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΚΙΝΙΣΩ ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΕΛΙΩΣΩ...
ΟΙ ΕΡΩΤΙΣΕΙΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΤΡΙΨΙΦΙΟ ΑΡΙΘΜΟ...
Θελω να μας πεις αγαπητε, αληθευει το γεγονος πως οπως σε ολες τις οργανωσεις ετσι και στη Σαηεντολογια υπαρχουν "ορκοι" και "κωδικες"???
ΟΧΙ.
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΟΔΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΡΚΟΙ.

(μηπως λανθανω αγαπητε?ή να συνεχισω???)
ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΠΑΣ ΚΑΛΑ!!!!!!!!
Ενα μελος του "φιλοσοφικου" αυτου κινηματος -όπως και συ πολυ σωστα ειπες δεν προκειται για θρησκεια,επομενως γιατι να καταπολεμαται απο την Ορθοδοξη εκκλησια αγαπητε?αφου μιλαμε ΜΟΝΟ για φιλοσοφια???-
ΔΙΟΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΦΑΛΜΑΤΑ ΚΑΙ ΛΑΘΗ ΑΣΥΝΧΟΡΙΤΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ.
με το που θα εστερνιστει τη Σαηεντολογια κανει τον παρακατω ορκο: "υποσχομαι..να τιμωρω με ολες τις δυναμεις που διαθετω οποιονδηποτε κακομεταχειριζεται ή εξευτελιζει την Σαηεντολοτζυ με επιζημιο τροπο...να εξουδετερωσω συκοφαντιες, προσβολες...κτλ κτλ..
ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΟΡΚΟ Η ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ. ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΛΑΘΟς ΠΗΓΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.
Επισης,να αναφερω οτι 4000 υπογραφες που μαζευτηκαν απο οικογενειες ατομων που ειχαν εστερνιστει τη ΣΑηεντολογια την εποχη του ΚΕΦΕ για το κλεισιμο της οργανωσεις...ηταν παρακινουμενοι απο την Εκκλησια της Ελλαδος κι οχι επειδη τα δικα τους προσωπα αρχισαν να ολισθαινουν και να οδηγουνται σε τελμα ετσι???Ολα συνομοσια της κακιας εξουσιαστικης εκκλησιας.....
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΓΝΟΜΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ 4000 ΜΟΝΟ ΑΦΤΟΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΧΑΘΕΙ Η ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΧΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ?
Φυσικα και η Σαηεντολογια δεν ευθυνεται για τον καθε "αποτυχημενο" ή "δυστυχη" που απευθυνεται σε αυτην ουτε φταιει αν καποιος δεν ειναι δυνατος χαρακτηρας και προβει σε αυτοκτονια ,για αυτο ΦΥΣΙΚΑ και τα μελη υπογραφουν υπευθυνη δηλωση οτι το τοτε ΚΕΦΕ νυν Εκκλησια της Σαηεντολογιας δε φερει καμια ευθυνη για τυχον αυτοκτονια ετσι???
Ο ΣΤΟΧΟΣ ΤΗΣ ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ...
ΔΕΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ Ε? ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΥΘΗΝΗ?
Η μηπως και αυτο συκοφαντια???
ΟΠΟΣ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ...
Και επειδη ασχολησε με το θεμα αν δεν κανω λαθος ειπες σπουδαζεις...-ΔΛΔ εισαι ακομη στο σταδιο του "φοιτητη" ή του "επιμελητη"???-
ΔΕΝ ΣΠΟΥΔΑΖΩ ΑΛΛΑ ΠΡΟΚΟΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΣΠΟΥΔΗ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ.
πες μας αληθευει το γεγονος οτι τα μελη υπογραφουν συμφωνητικο προσφορας-αποδοχης εθελοντικης με αμειβομενης εργασιας με χρονικη διαρκεια ληξης με σκοπο τη διαδοση της "φιλοσοφιας" της Σαηεντολογιας???
ΟΧΙ. ΤΟ ΣΥΜΦΟΝΙΤΙΚΟ ΓΙΑ ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ Ή ΓΙΑ ΑΜΟΙΒΟΜΕΝΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΥΜΒΟΛΕΑ.
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΕΧΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΔΙΑΔΟΣΗ ΤΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ... ΟΠΟΣ ΟΤΙΔΙΠΟΤΕ...
Τελος,φρονω οτι θα ήταν καλο και σωστο εκ μερους σου να παραθεσεις δημοσιως το ερωτηματολογια που αναφερουν οι προηγουμενοι συνοδοιποροι αυτο το γνωστο των 200 ερωτηματων....γαι να δουμε ΟΛΟΙ για ΤΙ προκειται...
Φυσικα δεν πιστευω να σε ενοχλησει να παραθεσω ορισμενα απο τα ερωτηματα...μεχρι να μας το παραθεσεις ολοκληρο ετσι???
Ειναι αληθεια λοιπον αγαπητε πως υπαρχουν στο ερωτηματολογιο τα εξης ερωτηματα???(και θα παρακαλουσα οποιον εχει συμπληρωσει το εν λογω ερωτηματολογιο και ενθυμαται να μας απαντησει κι αυτος ή να μας παραθεσει την αποψη του).Ξεκινω...

-Οι πραξεις μου θεωρουνται απροβλεπτες απο τους αλλους?
-Θα μπορουσα να συμφωνησω στην αυστηρη πειθαρχια?
-Θα χρησιμοποιουσα σωματικη τιμωρια σε ενα παιδι 10 χρονων αν αρνιοταν να υπακουσει?
-Ευνοω φυλετικες και ταξικες διακρισεις?
-Αισθανομαι συχνα οτι οι αλλοι με κοιταζουν ή μιλανε για μενα πισω απο την πλατη μου?
-Εχω εναν ειδικο μίσος ή φοβο?
-καθομαι και σκεπτομαι συχνα για το θανατο την αρρωστια τον πονο τη λυπη?
-Με ανησυχει η ιδεα να χασω την αξιοπρεπεια μου?
-Εχω ταση να ζηλευω?
-Αισθανομαι συχνα απελπισμενος???
-Οι αλλοι με κανουν ο,τι θελουν?
-Συλλογιζομαι συχνα την κατωτεροτητα μου?
-Αισθανομαι οτι μερικες φορες η ηλικια μου ειναι αναντιον μου?
-Υπαρχουν περιοδοι κατα τις οποιες ειμαι θλιμμενος για οχι εμφανη λογο???

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΕ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ?
ΓΙΑΤΙ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ? ΙΣΟΣ ΤΟ ΕΡΩΜΑΤΟΛΟΓΙΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΟΣΑ ΕΙΠΕΣ ΠΡΙΝ? ΔΕΝ ΠΑΣ ΚΑΛΑ...
Οταν απαντησα πριν απο 4 χρονια αγαπητε στο εν λογω ερωτηματολογιο και ειδαν φυσικα πως ειμαι ενα "ευτυχισμενο και ισσοροπημενο ατομο" (προς Θεου δε βαζω ταμπελες στους ανθρωπους απλως θελω να δειξω την αντιδιαστολη του θεματος)μου ειπαν αυτοι οι "ειδικοι Σαηεντολογοι" πως αυθυποβαλλω τον εαυτο μου σε μια "ψευδη κατασταση ευτυχιας" και μου προτειναν αγαπητε να επαναλαβω το ιδιο τεστ αυτη τη φορα με τη βοηθεια του "μαγικου κουτιου" R METER!
Ακομη το χρησιμοποιειτε ή το καταργησατε???
Θες να εξηγησεις στους φιλους μας τη χρηση του???
ΦΥΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΟΙ ΕΡΟΤΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΙΣΕΣ ΑΠΑΝΤΙΘΗΚΑΝ ΜΕ ΗΛΙΚΡΙΝΙΑ Ή ΜΥΠΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΕΞΕΙΣ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ¨ΕΞΥΠΝΟ¨ ΟΠΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΡΩΤΙΣΕΙΣ ΣΟΥ?
Φυσικα αρνηθηκα...αλλα δυστυχως ημουν το μοναδικο ατομο...
ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕ Η ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ...
Εσενα μπορει να "λυτρωθηκαν" να βοηθηθηκαν ατομα....αλλα δεν μας ειπες για ποσο καιρο συμβαινει αυτο...και ποσα ειναι τα ατομα που τελικα δεν βοηθουνται???
ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΟΗΘΗΘΗΚΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΟ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΕΧΟ ΝΑ ΠΟ, ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΑΤΟΜΑ ΠΗΓΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΗΞΑΝ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΕΛΙΟΣΟΥΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΠΟΥΔΗ, ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΟ?
Γιατι δυστυχως εμενα ατομα του στενου μου οικογενειακου και φιλικου κυκλου εξαιτιας της Σαηεντολογιας αλλοι δεν υπαρχουν πλεον μαζι μας αλλοι εφτασαν στο χειλος του γκρεμου...και αυτοι πιστευαν πως για ενα χρονικο διαστημα οφελουνταν....οι μηπως τα ατομα που αναφερω εγω ήταν
"ΜΗ ΨΥΧΙΚΩΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ'να διεισδυσουν στους κλαδους της Σαηεντολογιας????
{ετσι τουλαχιστον μας ειπαν οι "εκπροσωποι και πρεσβευτες σας οταν τους ρωτησαμε 'γιατι'???"}
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ... ΜΗΝ ΑΚΟΘΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ, ΖΗΣΕ ΚΑΙ ΒΓΑΛΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΣΜΑΤΑ. ΞΕΚΙΝΑ
Δεν λεω ΦΥΣΙΚΑ πως ΜΟΝΟ η σαηεντολογια -οπως σου ειπα δεν ειμαι μονοπλευρη και μου αρεσει η πολυδαισταση αποψη των πραγματων- εκμεταλλευεται τον ανθρωπινο πονο και την ανθρωπινη αδυναμια....δυστυχως....ΟΛΟΙ το κανουν αυτο [:V]
ΔΕΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΑΠΑΛΥΝΟΥΝ


jockerΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 18:30:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought
ΑΓΑΠΗΤΕ Jocker2!
Όπως προανέφερα στοχεύω σε έναν χαμηλών τόνων διαλογών….και από ότι βλέπω δεν σεβάστηκες την πρόθεση μου….
Εγώ δεν έκανα νύξεις του τύπου «ΔΕΝ ΠΑΣ ΚΑΛΑ...», «ΟΙ ΕΡΟΤΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΙΣΕΣ ΑΠΑΝΤΙΘΗΚΑΝ ΜΕ ΗΛΙΚΡΙΝΙΑ Ή ΜΥΠΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΕΞΕΙΣ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ¨ΕΞΥΠΝΟ¨ ΟΠΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΡΩΤΙΣΕΙΣ ΣΟΥ?», «ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕ Η ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ...» , «ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ...»…
Θα σε παρακαλούσα λοιπόν το ύφος σου στα επόμενα μηνύματα να είναι πιο «φιλικό» και να δέχεσαι και τον αντίλογο….
Δυστυχώς δεν έδωσες καμία απάντηση σε όσα σε ρώτησα…ή μάλλον οι απαντήσεις που έδωσες ήταν είτε μονολεκτικές είτε υπεκφυγές…
Εγώ λοιπόν – αντίθετα από σένα- επειδή ξέρω και από πού να αρχίσω και που να τελειώσω λέω τούτο…
Δυστυχώς λυπούμαι γιατί διαπιστώνω πως ένα άτομο το οποίο σκοπεύει να σπουδάσει «φιλοσοφία» -όπως αναφέρεις για τη Σαηεντολογια…αλήθεια…τι είδους φιλοσοφία είναι αυτή ?θα μας πεις μερικές «αλήθειες» που μαθαίνεται μέσα από αυτή?? Και γιατί ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ δεν παραδέχεστε ότι πρόκειται απλώς για μια «ομάδα ψυχολογικής στήριξης» που μεθοδεύεται ψυχολογικά τεστ και ψυχογραφήματα?-
δεν μπορεί να καταλάβει μέσα από 50 γραμμές τι θέλω να πω και τι έχω περάσει…
Λες χαρακτηριστικά… «ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΟΡΚΟ Η ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ. ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΛΑΘΟς ΠΗΓΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ» καθώς και «ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ... ΜΗΝ ΑΚΟΘΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ, ΖΗΣΕ ΚΑΙ ΒΓΑΛΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΣΜΑΤΑ. ΞΕΚΙΝΑ».
Μάλλον αγαπητέ δεν κατάλαβες όταν ανέφερα τα εξής: “ Θα μου επιτρέψεις λοιπον ως ατομο που εχει γνωρισει απο "μεσα" τον κόσμο "του φιλοσοφικου" αυτου κινηματος να παραθέσω την αποψη μου” καθως “Γιατι δυστυχως εμενα ατομα του στενου μου οικογενειακου και φιλικου κυκλου εξαιτιας της Σαηεντολογιας αλλοι δεν υπαρχουν πλεον μαζι μας αλλοι εφτασαν στο χειλος του γκρεμου...”
Γιατι αγαπητέ μου εγώ όχι μόνο ΕΖΗΣΑ αλλα ΠΟΝΕΣΑ πολύ ταυτόχρονα επομένως έχω ΗΔΗ βγάλει τα δικά μου συμπεράσματα…και δεν χρειάζομαι κάποιον -που όπως εσύ υποστηρίζεις-«ΔΕΝ ΣΠΟΥΔΑΖΩ ΑΛΛΑ ΠΡΟΚΟΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΣΠΟΥΔΗ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ.»,άρα έχεις πάρει απλώς μια μικρή γεύση ξέρεις μόνο την «επιφάνεια» αγαπητέ.
Γιατι καμιά φορά μπορεί η Αλήθεια να είναι επιφανειακή ,αλλα η ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ δεν είναι ΠΑΝΤΑ αληθινή! Να το ξέρεις αυτό…
Και να έχεις ΠΑΝΤΑ τα μάτια σου ΑΝΟΙΧΤΑ ! κι ας συμβαινει «ΤΟ ΠΡΟΣΟΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΩΝΤΙΤΙΝΚ ΕΧΕΙ ΚΛΥΣΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ...» ΕΣΥ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΑΝΟΙΧΤΑ!!!!!
Επίσης λες κάτι που μου δημιούργησε μια αίσθηση πικρίας καθως –αν κάνω λαθος διόρθωσε με- πρέπει να είσαι ατομο νεαρής ηλικίας και είναι κρίμα να υπάρχουν τέτοιου είδους απόψεις του τύπου: –«Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΓΝΟΜΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ 4000 ΜΟΝΟ ΑΦΤΟΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΧΑΘΕΙ Η ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΧΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ?»δλδ θες να μου πεις ότι 4000 ατομα είναι μικρός αριθμος???Ότι 4000 ψυχές δεν έχουν άξια??? Πόσοι δλδ ήταν οι «αλλοι» αγαπητέ σε αριθμο????Είναι κρίμα να υπαρχουν τέτοιες απόψεις…έστω και 1 μόνο να είχε υπογράψει ότι «υποφέρει» κι ότι τη θεωρεί «επικίνδυνη» θα ήταν αξιοσημειωτο!!!ΟΧΙ 4000!!!!
Επίσης υποστηρίζεις… «Ο ΣΤΟΧΟΣ ΤΗΣ ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ...
ΔΕΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ Ε? ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΥΘΗΝΗ?» για αυτό το λόγο δλδ υπογράφουν υπεύθυνη δήλωση τα μέλη???
Επίσης δεν απάντησες για το ΤΙ σκοπό ακριβώς χρησιμοποιείται το RMETER,τι συσκευή είναι … απλώς πιστοποίησες την ύπαρξη και τη χρήση του…
Τελοςπαντων πιστεύω πως ο καθένας μπορεί να κρίνει –με τα δικά του προσωπικά κριτήρια- το πραγματικό από το ψευδες,την αλήθεια από την πλάνη….
Αλλα σου είπα και πριν πως φρονώ να γίνει μια συζήτηση που να περιέχει ΑΛΗΘΕΙΕΣ για να κατανοήσουν ΟΛΟΙ το Τι ακριβώς γίνεται…

Με εκτίμηση…


"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jocker2
Νέο Μέλος

Cyprus
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 00:36:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jocker2
ΑΓΑΠΗΤΕ clearthought...
ΕΙΠΕΣ ΝΑ ΜΥΛΞΣΟΥΜΕ ΜΕ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΦΕΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΤΟΜΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΙΛΑ ΜΕ ΗΛΙΚΡΙΝΙΑ... ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΣΑΙ ΑΤΟΜΟ ΠΛΗΡΟς ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΤΗΝ ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΠΛΗΣΗ ΕΓΓΕΦΑΛΟΥ. ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΣ ΗΘΟΠΟΙΟΣ?
ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΤΗ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΛΟΓΟΘΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ. ΟΣΤΟΣΟ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΣΤΑΜΑΤΩ ΝΑ ΣΥΖΗΤΩ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΥΦΟΣ...
ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ Η ΠΡΩΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΗΤΑΝ ΠΛΗΡΩΣ ΗΡΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΙΟ ΦΑΝΕΡΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΙΡΟΝΙΑ...
ΘΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΣΑΡΕΣΟΥΝ ΒΛΕΠΩ?
Πως σε περιπτωση ανυπακοης για τους αποστατες (λεω τωρα ρε παιδι,λεω)
υπαρχουν καποιες σοβαρες ποινες οπως αφαιρεση περιουσιων,προξενηση πονου ,εξαπατηση,καταστροφη,αναλογως φυσικα το μεγεθος της αποστασιας???Μηπως λανθανω κι εδω????
Φυσικα και η Σαηεντολογια δεν ευθυνεται για τον καθε "αποτυχημενο" ή "δυστυχη" που απευθυνεται σε αυτην ουτε φταιει αν καποιος δεν ειναι δυνατος χαρακτηρας και προβει σε αυτοκτονια ,για αυτο ΦΥΣΙΚΑ και τα μελη υπογραφουν υπευθυνη δηλωση οτι το τοτε ΚΕΦΕ νυν Εκκλησια της Σαηεντολογιας δε φερει καμια ευθυνη για τυχον αυτοκτονια ετσι???
Η μηπως και αυτο συκοφαντια???
Ισχυουν οσα προανεφερα...ή μηπως διαδιδω και γω αγαπητε αναισχυντα ψευδη???
ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ? Η ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΙΡΟΝΙΑ?
ΛΟΙΠΟΝ ΧΑΡΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΗΡΗ ΤΡΟΠΟ ΚΡΙΜΜΕΝΗΣ ΕΙΡΟΝΙΑΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΣΕΣ... ΧΑΡΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΣΙΖΗΤΑ, ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΜΗΛΑΣ ( ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ Η ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ)
ΜΕ ΤΙΜΗ... ¨)

jockerΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 00:51:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought
ΥΠΕΚΦΥΓΕΣ!
ΥΠΕΚΦΥΓΕΣ!!
ΥΠΕΚΦΥΓΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!

"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 01:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought
ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ "ΠΑΛΙΕΣ ΠΛΗΓΕΣ"
ΚΑΙ ΜΕ "ΠΟΝΑΕΙ" ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...ΑΠΛΩΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΠΟΥ
ΠΗΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ!
ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ ΝΑ
ΟΔΗΓΗΘΕΙ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΡΙΔΑ ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΔΕ ΒΛΕΠΩ
ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΙΛΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΟΡΟΥΜ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΕΔΩ...
ΕΑΝ ΟΜΩΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΥΠΑΡΞΕΙ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΘΕΛΗΣΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ Η
ΑΝ ΕΑΝ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΔΙΔΕΙΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΗΜΗ "ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ" ΤΗΣ ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΞΑΝΑΕΠΕΜΒΩ!
ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΜΟΥ -ΚΑΙ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ-ΗΤΑΝ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ(ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΙΡΩΝΙΚΟΣ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΤΟΝ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΚΕΣ-ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΠΟΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΞΟΡΓΙΖΕΙ..
ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΩ...
ΘΑ ΕΠΙΜΕΝΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΕΠΙΜΕΛΩΣ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΟΠΙΚ...

ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΠΤ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ "ΕΙΡΩΝΙΑ" ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΙΓΕΙ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΠΑΝΕΛΛΕΙΜΕΝΩΣ ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΛΕΙΣ "ΠΑΣ ΚΑΛΑ" "ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ" "ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΗΘΟΠΟΙΟΣ" ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ...
ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ...
ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΑΝΤΑ ΛΑΜΠΕΙ....

"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jocker2
Νέο Μέλος

Cyprus
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 02:33:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jocker2
ΕΑΝ ΟΜΩΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΥΠΑΡΞΕΙ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΘΕΛΗΣΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ Η
ΑΝ ΕΑΝ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΔΙΔΕΙΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΗΜΗ "ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ" ΤΗΣ ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΞΑΝΑΕΠΕΜΒΩ!
-αυτο δεν με φοβιζει καθολου αγαπητη Μαρια. λοιπον σε βλέπω να παρακολουθάσ αρκετα αυτο το forum και είσαι πολύ ανησηχη.
Αν υπαρχει κάποιος που πραγματικά ενδιαφέρετε να μάθει, θα μάθει. ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΤΟ εγγυούμε.
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΚΑΤΑΛΑΥΑ και ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΠΩΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ Η ΕΙΡΩΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ
ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ "ΠΑΛΙΕΣ ΠΛΗΓΕΣ"
ΚΑΙ ΜΕ "ΠΟΝΑΕΙ" ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...ΑΠΛΩΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΠΟΥ
ΠΗΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΣΥ ΤΟ ΕΠΙΛΕΞΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΤΕΙ ΕΔΩ ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΦΤΑΙΕΙ.
ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ Η ΣΥΜΠΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΥΘΩ ΣΕ ΟΠΟΙΟΥΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΣΥΝΧΟΡΕΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΚΛΗΡΟΤΙΤΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ...
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΦΤΑΙΟ.. ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ-ΟΡΓΑΝΩΣΗ-ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ (clearthought) ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ E-MAIL ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ.
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΑΡΙΑ, ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ
ΥΠΕΚΦΥΓΕΣ!
ΥΠΕΚΦΥΓΕΣ!!
ΥΠΕΚΦΥΓΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!
ΠΟΥ ΕΣΤΙΛΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΔΙΧΝΕΙ ΠΟΛΛΑ. ΔΕΝ ΤΟ ΚΡΙΝΩ ΕΓΩ ΑΣ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ...
ΚΑΛΗΝΥΚΤΑ


jockerΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 02:52:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought
quote:

-αυτο δεν με φοβιζει καθολου αγαπητη Μαρια.

Μα δεν το ειπα ως απειλη αγαπητε Δήμο...
Εσύ ετσι το ένιωσες? Γιατι?εχεις λόγο να φοβασαι?
quote:
λοιπον σε βλέπω να παρακολουθάσ αρκετα αυτο το forum και είσαι πολύ ανησηχη.

Ναι γενικα ειμαι ανησυχο πνευμα...γιατι αυτο ειναι κακο???
Εγω πιστευω πως όποιος "ανησυχει", ερευνα, ανακαλυπτει και αποκαλυπτει την αλήθεια!!!
Δεν νομιζω να εγκειται λοιπον λογο δικης σου ανησυχιας.....ή λανθανω??(εδω ειναι πραγματική ΕΙΡΩΝΙΑ )
ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΤΟ εγγυούμε.
quote:
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΚΑΤΑΛΑΥΑ και ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΠΩΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ Η ΕΙΡΩΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ

Συμπερασμα βασει του "ψυχογραφηματος" μου ,αγαπητε Σαηεντολογέ???(oops...κι αλλο δειγμα ειρωνιας....)
quote:
ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ Η ΣΥΜΠΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.

Αγαπητε ποσο μικρα τα λογια σου....

quote:
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΥΘΩ ΣΕ ΟΠΟΙΟΥΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΣΥΝΧΟΡΕΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΚΛΗΡΟΤΙΤΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ...

Και συ συμπονια αναζητας... ????

quote:
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΦΤΑΙΟ.. ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ-ΟΡΓΑΝΩΣΗ-ΣΑΗΕΝΤΟΛΟΓΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ (clearthought) ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ E-MAIL ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ.

Χμμμμ, δλδ στη Σαηεντολογία δε σας μαθαινουν αγαπητε Δήμο πως να αντιμετωπίζετε τον αντίλογο???
Στις δικές μου ερωτήσεις γιατι δεν μπορεις να απαντησεις???
λόγο των "όρκων"???
Ωχ! Ξεχασα!! Μα δεν υπάρχουν ΟΡΚΟΙ!!!!! Σωστά??? (καυστικοτατη ειρωνία) (για να μη νομιζεις πως τα λογια μου εχουν κρυμμενα μηνυματα αγαπητε ... καθως ειπες παραπανω οτι κανω πλυση εγκεφαλου στους υπολοιπους ... )

quote:
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΑΡΙΑ, ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ
ΥΠΕΚΦΥΓΕΣ!
ΥΠΕΚΦΥΓΕΣ!!
ΥΠΕΚΦΥΓΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!
ΠΟΥ ΕΣΤΙΛΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΔΙΧΝΕΙ ΠΟΛΛΑ. ΔΕΝ ΤΟ ΚΡΙΝΩ ΕΓΩ ΑΣ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ...

ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ αγαπητε Δήμο!!!
ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ!!!!
Καθώς συνεχιζεις να μην απαντας στα ερωτηματα μου...
αυτο νομιζω ότι συμαινει υπεκφυγη... εκτος αν κανω λαθος -ετσι νομιζω μου το εμαθαν στο σχολειο- υπαρχει κανεις Φιλολογος να βοηθησει????????????????????????????
(μην αναρωτιεσαι κι αυτο ειρωνια ειναι ---> οπως και το χαμογελακι)

Καλη σου νυχτα και σε σενα....
jocker(αληθεια...απο που το "ψευδονυμο"????)

"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!

Edited by - clearthought on 15/02/2004 02:55:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jocker2
Νέο Μέλος

Cyprus
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 03:01:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jocker2
ΜΑΡΙΑ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΕΔΩ.. ΚΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΝΑ ΑΛΑΞΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΥΦΟΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ? ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΜΕ ΤΑΦΤΟΧΡΟΝΑ? ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΗΛΗΣΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ PASTE ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΟΡΦΗ? ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΙRC? ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΝΑ ΠΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ?
ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΑΠΟ ΚΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΕΠΟΜΟΝΗ ΣΟΥ ΝΑ ΠΑΛΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΛΙΓΟ ΣΤΑΣΗ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΔΕΝ ΔΙΞΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΕΑΥΤΟ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ... ΛΟΙΠΟΝ? ΤΙ ΛΕΣ?


jockerΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 03:26:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought
quote:

ΜΑΡΙΑ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΕΔΩ.. ΚΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΝΑ ΑΛΑΞΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΥΦΟΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ? ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΜΕ ΤΑΦΤΟΧΡΟΝΑ? ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΗΛΗΣΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ PASTE ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΟΡΦΗ? ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΙRC? ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΝΑ ΠΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ?
ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΑΠΟ ΚΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΕΠΟΜΟΝΗ ΣΟΥ ΝΑ ΠΑΛΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΛΙΓΟ ΣΤΑΣΗ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΔΕΝ ΔΙΞΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΕΑΥΤΟ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ... ΛΟΙΠΟΝ? ΤΙ ΛΕΣ?


jocker


ΔΕν εχω κανενα απολυτως προβλημα πανω σε αυτο αγαπητε Δήμο...
το mail μου υπαρχει διαθεσιμο στο προφιλ μου στειλε τον τροπο επικοινωνιας που προτιμας...
αν και πιστευω πως ο συγκεκριμενος χώρος θα μπορουσε να φιλοξενησει οποιοδηποτε διαλογο...αν υπαρχει καλη θεληση...
εγω απο την αρχη θελησα να κανουμε μια συζητηση να μας πεις τις "φιλοσοφιες" της Σαηεντολογίας καθώς ετσι θα μπορουσαν να επεμβουν κι αλλα ατομα που θα ήθελαν να μαθουν για το θέμα...
τώρα αν θέλεις προσωπικο διαλογο δεν εχω προβλημα..μπορεις να επικοινωνησεις μαζι μου με τον τροπο που προανεφερα...
Επίσης θα ήθελα να σου ζητήσω κατι...
πριν απο οποιαδήποτε προσωπικη επικοινωνία να παραθέσεις απαντησεις στις ερωτησεις που σου απηυθυνα...πιστευω πως οσοι τυχον παρακολουθουν το φορουμ θα ήταν πρεπον να μαθουν!
Σε ευχαριστω,

καληνυχτα

"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!

Edited by - clearthought on 15/02/2004 03:30:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jocker2
Νέο Μέλος

Cyprus
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 03:32:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jocker2
ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΣΟΠΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΣΥΝΕΧΗΣ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ Ε-ΜΑΙL ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΤΡΟΠΟ ΕΠΟΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ Η ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΦΥΔΡΟΜΗ. ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΥΝΕΧΗ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ. ΓΙΑΦΤΟ ΕΞΑΛΛΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟ m-IRC, ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΘΕΛΩ... (ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ)


jockerΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 03:45:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought
quote:

ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΣΟΠΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΣΥΝΕΧΗΣ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ Ε-ΜΑΙL ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΤΡΟΠΟ ΕΠΟΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ Η ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΦΥΔΡΟΜΗ. ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΥΝΕΧΗ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ. ΓΙΑΦΤΟ ΕΞΑΛΛΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟ m-IRC, ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΘΕΛΩ... (ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ)


jocker



Γιατι αγαπητε η επικοινωνια εδώ δεν ειναι αμφιδρομή?
Επίσης εμενα προσωπικα δε με βιαζει ο χρονος και απο τη στιγμη που δε θες προσωπικο διαλογο αλλα συνεχή συζητηση γινεται και απο το χώρο του "ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ".
Εκτος αν χανεις τον ειρμο των σκεψεων σου...
και επισης ποιο ειναι το θεμα που θελεις να συζητησουμε και δεν μπορει να γίνει εδώ ???
Σε "καθαρο" εδαφος που ο καθένας μπορει να παρακολουθήσει τη συζήτηση?
Επιμένω πως πρεπει να απαντηθουν τα ερωτηματα...και ειλικρινα αν το κανεις θα δεις πως εχω και πολυ καλη θέληση...και διαθεση


"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!

Edited by - clearthought on 15/02/2004 03:47:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy