ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΕΧΩ ΨΥΧΙΚΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΑΤΟΜΑ .........
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 15:11:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ pyramid ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΗ,ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.ΔΕΝ ΕΠΙΚΡΟΤΩ ΤΙΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΜΟΥ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ ΜΟΝΟ ΜΕ E-MAIL.ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΞΕΝΑ ΧΩΡΑΦΙΑ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΕΤΣΙ,ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕ.ΕΣΥ ΑΝ ΗΞΕΡΕΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΕΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΞΟΥΝ ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
georgia9
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 02:04:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους georgia9  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος georgia9  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sas paidia !
hi kai se sena xtremefast!
diavasa merika apo ta post ta dika sou kai ton allon. katarxin den simfono katholou me orismenous poy ypostirizoyn pos tha den tha vreis atoma me psixika xarismata i alios ikanotites!
oloi krivoume mesa apierioristes ikanothtes alla prepei na tis kaliergisoume gia na bgoun stin epifaneia. meta apo ayto tha prepei na mathoume na tis xeirizomaste.
esy opos kai poloi alloi eisai mia eksersi se ayton ton kanona gia genithikes me to xarisma!
eniosa na eisia ligo tromokratimenos me ayta pou sou simvainoyn .
tha ithela na soy po na eisai etoimos gia oti tha sou simvainei kai kirios na matheis na zeis me tis dynameis soy!
den einai tipota to idiaitero oyte tromaktiko ayto pou sou symvainei onomazetai empathia kai einai i ikanotita tou anthropoy na niothei sinaisthimata anthropon pou briskontai konta tou opos, xsra lipi misos k.a epeisis na mporei na kanei problepseis gia anthropoys pou vriskontai makria opos, gia tin zoh toys akomi kai xaraktiristika prosopoy!
afoy to xarisma iparxei einai pio eykolo gia sen ana to anaptykseis kai petyxeis para pollla pragmata sto melon!
niotho akrivos oti niotheis giati viono tin paromoia katastash edo kai polla xronia! edo kai ena xrono omos, den einai toso entono, kai mou kanei entyposi.isos na mi asxoloyme pleon isos me epireazoyn alloi paragontes.. den ksero...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 12:16:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xtremefast Σωστό αυτό που λες, δεν είναι πρόβλεψη είναι αυτό που αισθάνεσαι εγώ έκανα λάθος στη λέξη.
Κατά την γνώμη μου είναι λάθος να λες ότι δεν επικροτείς τις ικανότητές σου, είναι χάρισμα δεν χρειάζεται να το αρνείσαι.

Θα σου εξηγήσω τι εννοώ με τα "ξένα χωράφια".

Εάν σου στείλω την δική μου φωτογραφία σου δίνω το OK και μπορείς να προχωρήσεις εάν σου στείλω την φωτογραφία της φίλης μου, η οποία δεν ξέρει τίποτα για να δώσει ή όχι την συγκατάθεσή της, μπαίνεις και εσύ και εγώ σε ξένα χωράφια.
Εγώ μπορεί με αυτόν τον τρόπο να βρίσκω μιά εύκολη λύση σε ότι με απασχολεί, εσύ όμως πρέπει να με σταματήσεις και να αρνηθείς να συμμετάσχεις σε κάτι τέτοιο.

Τώρα για το άλλο που λες εάν ήξερα ότι κάποιος είναι κακός τι θα έκανα θα το έλεγα ή όχι σε κάποιον φίλο?

Για να το ξέρω πρέπει να έχω στοιχεία/γεγονότα που να με οδηγούν στο συμπέρασμα, τα οποία στοιχεία θα τα αναλύσω με τον φίλο μου και θα λάβω υπόψη ότι πάλι δεν θα είμαι αντικειμενική γιατί θα ακούσω μόνο την μία πλευρά.

Εξάλλου τι σημαίνει κακός? δεν μπορεί να μην έχει και καλά στοιχεία, γιατί να μην δω και τα καλά να δώσω βάση σε αυτά και να βοηθήσω τον άλλον να τα κάνει να υπερισχύσουν.

Εάν αυτό το άτομο που σου έστειλαν την φωτογραφία του έχει περάσει άσχημα παιδικά χρόνια είναι λογικό να είναι πληγωμένος είναι λογικό να φαίνεται αρνητικός είναι λογικό να έχει πολλά προβλήματα δεν είναι λογικό να είναι κακός.

Σε τέτοιες περιπτώσεις αυτό που μπορεί να γίνει είναι να του δείξει κάποιος αγάπη, κατανόηση και συμπόνια, να τον βοηθήσει να δει τις καλές πλευρές του, τις ικανότητες που έχει, τα χαρίσματα και όχι να του δείξει την αδιαφορία του, την εχθρότητα, τον φόβο του γι΄αυτό που είναι.

Μόνο ο ίδιος ο Πασχάλης μπορεί να κρίνει εάν αντέχει την συναναστροφή μαζί του κανένας άλλος και βέβαια χωρίς επηρεασμό από κανέναν.

Θεωρώ ότι οι ικανότητες, τα χαρίσματα που έχει ο καθένας δεν υπάρχουν για να μας αποξενώνουν αλλά για να μας δείχνουν πιθανόν το πρόβλημα του διπλανού μας και να μας ωθούν να τον πλησιάσουμε για να τον βοηθήσουμε εάν βέβαια το αντέχουμε.

Δεν μου αρέσει να κρίνω αλλά αφού το έκανα εννοείται ότι θα δεχτώ και την οποιαδήποτε κριτική, καλή ή κακή, γι΄αυτό εάν θέλεις κάτι να μου πεις να ξέρεις εκ των προτέρων ότι δεν με πειράζει, το αντίθετο μάλιστα ίσως να με κάνει να δω κάτι που δεν βλέπω, οχυρωμένη πιθανόν από τον εγωϊσμό μου ή το εγώ ξέρω.

georgia9 καλά θα ήταν να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες, ήθελα να διαβάσω αυτά που έγραψες αλλά δυσκολεύτηκα με τα greeklish.

amalia φοβήθηκα με το ΩΧ που έγραψες και σαν καλό κορίτσι είπα να μην το παρακάνω με τις φατσούλες, όχι τίποτα άλλο, σκεφτόμουν λες η λουκετοκράτορας να μας προκύψει ξαφνικά και διαγραφολογαριασμοκράτορας και να βρεθώ εκτός?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 14:51:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

geia sas paidia !
hi kai se sena xtremefast!
diavasa merika apo ta post ta dika sou kai ton allon. katarxin den simfono katholou me orismenous poy ypostirizoyn pos tha den tha vreis atoma me psixika xarismata i alios ikanotites!
oloi krivoume mesa apierioristes ikanothtes alla prepei na tis kaliergisoume gia na bgoun stin epifaneia. meta apo ayto tha prepei na mathoume na tis xeirizomaste.
esy opos kai poloi alloi eisai mia eksersi se ayton ton kanona gia genithikes me to xarisma!
eniosa na eisia ligo tromokratimenos me ayta pou sou simvainoyn .
tha ithela na soy po na eisai etoimos gia oti tha sou simvainei kai kirios na matheis na zeis me tis dynameis soy!
den einai tipota to idiaitero oyte tromaktiko ayto pou sou symvainei onomazetai empathia kai einai i ikanotita tou anthropoy na niothei sinaisthimata anthropon pou briskontai konta tou opos, xsra lipi misos k.a epeisis na mporei na kanei problepseis gia anthropoys pou vriskontai makria opos, gia tin zoh toys akomi kai xaraktiristika prosopoy!
afoy to xarisma iparxei einai pio eykolo gia sen ana to anaptykseis kai petyxeis para pollla pragmata sto melon!
niotho akrivos oti niotheis giati viono tin paromoia katastash edo kai polla xronia! edo kai ena xrono omos, den einai toso entono, kai mou kanei entyposi.isos na mi asxoloyme pleon isos me epireazoyn alloi paragontes.. den ksero...

georgia9 θα σε παρακαλέσω να γράφεις ΕΛΛΗΝΙΚΑ που είναι και ευανάγνωστα. Καλώς ήρθες.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 18:16:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣ georgia9 -ΙΣΩΣ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΝΑΤΗΣΕΙ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ.ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ Η ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΑΥΤΗ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΑ.ΙΣΩΣ ΤΟ ΒΑΡΕΘΗΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΚΙΝΗΤΡΟ.
ΠΡΟΣ pyramid -ΛΕΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΓΕΓΟΝΟΤΑ,ΜΑ ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΨΥΧΙΚΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ.ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ,ΑΛΛΙΩΣ ΨΑΧΝΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.
ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ:ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ,ΕΧΟΥΝ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ.ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ:1)ΑΥΤΟΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΤΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ? 2)ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΕΦΑΛΙ ΑΓΥΡΙΣΤΟ ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
georgia9
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 02:32:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους georgia9  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος georgia9  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδια συγνωμη για το greeklish.

ισως να εχεις δικαιο xtremefast οτι κουραστηκα αλλα τωρα μου κακοφαινετε που λειτουργω καπως διαφορετικα
να σου πω την αληθεια εχω αλαξει τροπο ζωης εχω μπει σε μια ρουτινα που δεν μου αφηνει περιθωρια.
πριν 2 χρονια ηρθα απο το εξωτερικο εκει ζουσα κυριως
μονη και διαβαζα, εψαχνα και οι 'δυναμεις" μου ειχαν φτασει σε αρκετα ανπτυγμενο επιπεδο.ενιωθα τουσ αλλους εβλεπα πραγματα που στο κοντινο μελον και μποροθσα να κανω απιστευτες προβλεψειςσε ατομα που δεν εβλεπα καν.
με βοηθουσε ομως το περιβαλον , το σπιτι που εμενα και πολλα αλλα!
για οσους διαβαζουν και ειμαι σιγουρη πωσ δεν μπορουν να πιστεψουν πολλα για τετοιου ειδους μεταφυσικες καταστασεις θελω να πω πως δεν ασχολειθηκα ποτε με μαγειες οτι συμβαινει σε μενα και σε πολλα αλλα ατομα με παρομοιες ικανοτητες ειναι εντελως φυσικο.
θα ηθελα να σε ρωτησω αν ειχες ποτε επαφη με πνευματα..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 10:10:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
georgia9 ΦΥΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΡΟΥΤΙΝΑ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ.ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΙΔΙΩΣ ΣΕ ΞΕΝΗ ΧΩΡΑ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΣΟΥ ΑΦΥΠΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ,ΣΕ ΤΙ ΒΑΘΜΟ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ.ΜΕ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΕΠΑΦΗ.ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ E-MAIL ΜΟΥ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 10:52:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xtremefast ήθελα να σου δώσω να καταλάβεις ότι δεν χρησιμοποιούμε τις ικανότητες αυτές με το παραμικρό, ειδικά σε περιπτώσεις σαν αυτές, υπάρχουν στοιχεία που μας δείχνουν τον άνθρωπο που αντιμετωπίζουμε.

Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ όταν λέω για "ξένα χωράφια".

Και βέβαια ξαναλέω ότι μιά φωτογραφία δεν δίνει πάντα τα σωστά αποτελέσματα.

Τώρα σχετικά με αυτό που λες ότι οι άνθρωποι δεν αλλάζουν δεν είναι απόλυτο. Μπορεί εμείς να μην τους δίνουμε την δυνατότητα θεωρώντας ότι είναι αγύριστα κεφάλια όπως λες.

Τελοσπάντων δεν προσπαθώ να σου κάνω κήρυγμα απλώς σκέψου το.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elapsed
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2005, 21:38:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elapsed  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xtremefast θελω να σε ρωτησω κατι,μπορεις να καταλαβεις αν καποιος ειναι ομοφυλοφιλος βλεποντας τον απο κοντα η' απο φωτογραφια ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simboy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2005, 11:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους simboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

xtremefast θελω να σε ρωτησω κατι,μπορεις να καταλαβεις αν καποιος ειναι ομοφυλοφιλος βλεποντας τον απο κοντα η' απο φωτογραφια ?

Tι κουφή ερώτηση
Αμα στη φώτο βγω εγώ με κολλητό μπλουζάκι και χαμηλοκάβαλο τζίν ...... σιγά μη θες και χάρισμα να το καταλάβεις :p :)

Οσο αφορά το The gift γνώμη μου πως αν έχεις όντως ένα τέτοιο χάρισμα θα σε συμβούλευα να διαβάσεις τον Υμνο της Αγάπης του Ευαγγελιστή Ιωάννη που μιλά για τα χαρίσματα
Αγάπη λοιπόν , αγάπα και με αγάπη στη ψυχή δεν πρόκειται να σου βγει σε κακό το χάρισμα
Παρακάλεσε Το Θεό ( μη πέσετε να με φάτε τώρα ) να σε προφυλάξει από τις όποιες εκμεταλεύσεις του διαβόλου απέναντι στο χάρισμα που έχεις

Edited by - simboy on 27/06/2005 11:27:59

Edited by - simboy on 27/06/2005 11:28:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 23:10:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tι κουφή ερώτηση
Αμα στη φώτο βγω εγώ με κολλητό μπλουζάκι και χαμηλοκάβαλο τζίν ...... σιγά μη θες και χάρισμα να το καταλάβεις :p :)

ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ,ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΡΟΥΧΑ? ΠΟΛΛΟΙ ΦΟΡΑΝΕ ΚΟΛΛΗΤΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ,ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ GAY ?ΚΑΙ ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ GAY ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ.


xtremefast θελω να σε ρωτησω κατι,μπορεις να καταλαβεις αν καποιος ειναι ομοφυλοφιλος βλεποντας τον απο κοντα η' απο φωτογραφια ?

ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ.ΑΠΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΙΣΩΣ ΑΙΣΘΑΝΘΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ Η' ΚΑΤΙ ΜΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ GAY ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simboy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2005, 10:18:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους simboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ,ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΡΟΥΧΑ? ΠΟΛΛΟΙ ΦΟΡΑΝΕ ΚΟΛΛΗΤΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ,ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ GAY ?ΚΑΙ ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ GAY ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ.

ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ.ΑΠΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΙΣΩΣ ΑΙΣΘΑΝΘΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ Η' ΚΑΤΙ ΜΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ GAY ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.


Πλάκα έκανα βρε με τα ρούχα ( μ'αρέσει που έχεις και χάρισμα .... δεν κατάλαβες ότι έκανα πλάκα )
Μ'άρεσε το οι περισσότεροι gay που έχω αισθανθεί δεν είναι κακοί άνθρωποι. Ευχαριστούμε :)
Πάντως εγώ σου απάντησα
Πρόσεχε μη σου γίνει μπούμεραγκ και αποκτήσεις περηφάνεια ότι κάνεις κάτι διαφορετικό ( αν είναι έτσι φυσικά )

Πιστεύω εις ένα Θεό
Πατέρα ΠαντοκράτοραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2005, 15:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΜΕΛΟΣ ΜΕ E-MAIL candleflame s@yahoo.gr ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ E-MAIL ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elapsed
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 07:14:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elapsed  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xtremefast εχω καταλαβει αφου διαβασα ολες τις σελιδες του θεματος σου οτι εισαι ενα πολυ ανεπτυγμενο πνευματικα ατομο και πολυ εξυπνο.εγω ειμαι ψυχολογος και σου λεω οτι ετσι και ειχες ασχοληθει με την επιστημη της ψυχολογιας μαζι με το χαρισμα που εχεις θα ησουν ο καλυτερος σε παγκοσμιο επιπεδο.θελω να σου ζητησω να γραψεις καποιες συμβουλες για ολους μας εδω μεσα απο την εμπειρια σου για τη ζωη.τι πρεπει να κανουμε στη ζωη μας?πως πρεπει να ζουμε?ευχαριστωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2005, 22:21:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ elapsed ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΔΕΝ ΥΠΟΧΡΕΩΝΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΨΩ.
1.ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΟΥ.ΑΝ ΚΛΕΨΕΙΣ ΘΑ ΣΕ ΚΛΕΨΟΥΝ Η' ΘΑ ΠΙΑΣΤΕΙΣ.ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΚΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΚΟ.ΜΙΛΗΣΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΙΑ ΔΙΑΒΑΣΗ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΚΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΚΟΠΗΚΑΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ , ΠΑΡΚΑΡΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΝΑΠΗΡΟΥΣ.ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΕ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ.
2.ΟΠΟΙΟΣ ΔΙΩΞΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΦΟΡΤΙΑ ΘΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ 5 ΜΕ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΝΕΩΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΣΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΨΥΧΡΑΙΜΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΑ.ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΛΟΓΙΚΑ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ,ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΣ.ΝΑ ΑΘΛΗΣΕ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ,ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΡΗΤΟ (ΝΟΥΣ ΥΓΙΗΣ ΕΝ ΣΩΜΑΤΙ ΥΓΙΗ).ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΦΑΙΝΕΣΑΙ ΝΕΩΤΕΡΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΛΚΟΟΛ.ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΑΡΕΣΕΙ,ΜΗΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 27 ΚΑΙ ΦΑΙΝΟΜΑΙ ΓΙΑ 20 ΧΡΟΝΩΝ,ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ.ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ.
3.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ,ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΕΝΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ.ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΤΗΡΕΙ ?ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΑΣΙΑ,ΣΕ ΠΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΑΦΗΝΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΥΧΑΙΝΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ?ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ , ΕΧΟΥΝ ΒΑΡΥΝΕΙ.ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΕ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΩΝ ΥΠΕΡΒΑΡΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ ΤΟΥ 70 ΜΕ ΤΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ 1995-2005.ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ.
ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΕΓΩ ΤΗ ΖΩΗ.Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙ ΣΩΣΤΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elapsed
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2005, 08:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elapsed  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xtremefast Αυτα που εγραψες δειχνουν ενα συγκροτημενο και υπευθυνο ατομο που ξερει τη θελει στη ζωη.Αυτο για τα αρνητικα φορτια που αν τα βγαλεις απο μεσα σου θα δειχνεις για παντα νεος το εχω ακουσει κι αλλου.Πρεπει να ειναι παρα πολυ δυσκολο να το καταφερει καποιος.Θα ηθελα πολυ να συζητησω απο κοντα μαζι σου,πιστευω πως κι εσυ θα μαθεις κι εγω θα μαθω απο σενα.Σε ποια περιοχη της Αθηνας μενεις? Αν θελεις μπορεις να ερθεις και στο ερευνητικο κεντρο που δουλευω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2005, 18:41:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ elapsed ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΣΤΕΛΝΕΙ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΟ E-MAIL ΜΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΩ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ,ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΕΛΕΙΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 09:40:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα κι από εδώ!
Σε άλλο topic είχα πεί οτι κάποια στιγμή θα ανέφερα για το γεγονός οτι έχω ανεπτυγμένη διαίσθηση αλλά νομίζω πως εδώ αυτό "κολλάει" καλύτερα.
Καταρχάς να σας πώ πως σε καμία περίπτωση δε λέω πως έχω ψυχικές ικανότητες ή δυνάμεις. Ξέρω πως κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Απλά πολλές φορές η διαίσθηση μου λειτουργεί έντονα κι είναι αλάθητη.
Όταν ήμουν παιδί με είχε χτυπήσει το ρεύμα. Το αναφέρω απλά επειδή έχω διαβάσει πως αυτό μπορεί να εξηγήσει γιατί κάποια άτομα μετά από ένα τέτοιο συμβάν παρατηρούν διάφορα φαινόμενα που δεν τα παρατηρούσαν πριν.
Ηλεκτρίζομαι πολύ εύκολα, ακόμα κι όταν κάνω κάτι πολύ απλό και μου έχει συμβεί πολλές φορές ενώ διασχίζω ένα δρόμο τη νύχτα να παρατηρώ τις λάμπες να αναβοσβήνουν, ειδικά όταν είμαι συναισθηματικά φορτισμένος...
Όσο για την διαίσθηση μου, μου έχει συμβεί πάμπολλες φορές να πώ κάτι αυθόρμητα σε κάποιον και μετά από λίγες μέρες να βγούν πραγματικά τα όσα είχα πεί.
Σχεδόν πάντα πέφτω μέσα στην πρώτη εντύπωση που είχα για κάποια άτομα. Αυτό έχει γίνει και για οικογενειακούς φίλους μας και για φίλους, γνωστούς ή συναδέλφους μου. Το θέμα είναι πως όταν λέω κάτι που βγαίνει δεν το καταλαβαίνω, νιώθω να μου βγαίνει από μέσα μου εντελως ξαφνικά κι αυθόρμητα.
Για παράδειγμα, τη μέρα που σκοτώθηκε η γιαγιά μου και πριν μάθουμε τι της είχε συμβεί την περιμέναμε όλοι στο σπίτι κι εκείνη είχε αργήσει. Όταν το συζητούσαμε, εντελώς αυθόρμητα είπα πως η γιαγιά μου είχε πεθάνει. Δεν ξέρω γιατί το είπα αλλά το ένιωθα. Δε μπορώ να το εξηγήσω. Μετά από λίγο μάθαμε πως την γιαγιά μου την χτύπησε αυτοκίνητο και την σκότωσε...
Ένα άλλο παράδειγμα είναι πως πρίν πεθάνει ο παππούς μου, ο πατέρας της μητέρας μου, ήμουν πολύ μελαγχολικός κι ένιωθα πως κάποιος θα πεθάνει. Ο παππούς μου είχε καρκίνο στο συκώτι κι ήταν στο τελυταίο στάδιο. Περιμέναμε από μέρα σε μέρα πως θα έφευγε. Όμως, δεν ένιωθα οτι θα πεθάνει αυτός, φοβόμουν για άλλο άτομο. Μάλιστα, το είχα αναφέρει και στη μάνα μου, πως νιώθω πως πρίν τον παππού μου θα χάσουμε άλλο άτομο από την οικογένεια μας. Λίγες μέρες πρίν το παππού μου πέθανε ξαφνικά ο θείος μου...
Να αναφέρω, τέλος, πως σε πολλές περιπτώσεις μπορεί κάποιο άτομο να με έχει πειράξει ή να με έχει βλάψει. Σχεδόν πάντα μέσα σε λίγες μέρες παθαίνει κάτι κακό, όχι κάτι πολύ σοβαρό πάντως. Αυτό που με προβληματίζει είναι πως αυτό γίνεται όταν τα συναισθήματα μου πρός αυτό το άτομο είναι αρνητικά. Αυτό έχει αρχίσει να με φοβίζει...
Επαναλαμβάνω πως δε νομίζω οτι είμαι ξεχωριστό άτομο ή κάτι τέτοιο απλά σας παραθέτω τις εμπεριρίες μου αυτές για τις οποίες δε μιλάω συχνά. Είμαι 23 ετών, έχω κάποια μόρφωση, δουλεύω κι έχω μάθει να εξηγώ τα πάντα με ένα λογικό τρόπο σκέψης. Όμως αυτό δε μπορώ...
Με εκτίμηση!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 20:04:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παλαιότερα οι δυνάμεις αυτές που είχα -να διαισθάνομαι πράγματα και καταστάσεις- με τρόμαζαν. Τώρα αποτελεί μέρος της ζωής μου.
΄Ενα σφίξιμο στο στομάχι και ένα σωρό γεγονότα αποκαλύπτονται. Συνήθως υπάρχουν άνθρωποι κοντά μου οπότε οι διαισθήσεις μου γίνονται αντιληπτές και από αυτούς. Δεν φοβάμαι. Απλά μακάρι να διαισθάνομαι ευχάριστα πράγματα μόνο.
Κάτι που δεν συμβαίνει.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cascabell
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 22:45:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cascabell  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ ΝΙΚΟ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ..
ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ Η ΟΧΙ ΤΟΝ ΝΙΚΟ....
ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ "ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ" ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΟΛΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΔΕΙΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΤΕΛΗΞΕ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΑΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΕΙΧΑΤΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΤΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΘΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ...
ΘΑ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΩ ΟΤΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΜΕΣΩ E-MAIL Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΠΟΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ..ΑΜΕΣΩΣ ΟΜΩΣ ΥΨΩΘΗΚΕ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ Σ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ..
ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ.
ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΥΧΗ ΣΤΟΝ ΝΙΚΟ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...
ΝΑ ΒΓΑΖΕΤΑΙ ΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ ΕΞΩ ΣΑΣ ΓΥΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ!!!!

Υ.Γ.
ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ:
ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΔΩΡΟ!ΣΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑ
ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΙ ΑΛΛΟ!ΣΟΥ ΦΙΛΑΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ
ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΡΙΤΟ!ΑΔΙΑΦΟΡΟ
ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΤΑΡΤΟ!ΣΕ ΣΕΡΝΕΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΑΡΚΕΤΑ.

cascabellΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 10:28:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς όρισες, Cascabell! Κι εγώ καινούριος είμαι αν και παρακολουθώ κι εγώ καιρό το forum.
Το θέμα είναι πως πολλές φορές υπάρχουν πράγματα για τα οποία δε μπορείς να μιλήσεις εύκολα. Θα σε βγάλουν τρελό ή παρανοϊκό.

quote:
Παλαιότερα οι δυνάμεις αυτές που είχα -να διαισθάνομαι πράγματα και καταστάσεις- με τρόμαζαν. Τώρα αποτελεί μέρος της ζωής μου.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ, εγώ ποτέ μου δεν τρόμαξα απλά δεν έχω μιλήσει σχετικά με αυτό σε δικούς μου ανθρώπους παρά μόνο στη μητέρα μου κι ώρες ώρες νιώθω να με πνίγει αυτό το πράγμα. Άλλες φορές πάλι, νιώθω οτι είναι κάτι χρησιμο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Palatianos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 18:40:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1:xtremefast εχεις ακουστα για τον ΓΙΟΥΡΙ ΓΚΕΛΕΡ??Αυτος ο ανθρωπος ειχε ικανότητες τηλεκινησης,τηλεπάθεας γενικά λιγο απ ολα, τωρα ειναι παμπλουτος!!Ισως εσεις με τα χαρησματα να μπορείτε να επιρεαζετε την τυχη σας?!!Προσπάθησες ποτε??

2:Γιατι να πρεπει να επικοινωνουμε μαζί σου με το e-mail σου??Δεν το θεορεις λιγο ψωνιο??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 19:25:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ Palatiane ΦΥΣΙΚΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟΥΡΙ,ΤΟΝ ΕΧΩ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ ΧΑΡΔΑΒΕΛΑ.ΔΟΥΛΕΥΩ ΠΑΝΩ Σ'ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ.ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ,ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΩ ΤΑ ΜΠΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΛΟΤΤΟ,ΤΖΟΚΕΡ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΙΣΘΑΝΘΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΕΡΔΙΖΩ ΧΡΗΜΑΤΑ.ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΗΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΣΙΜΟ.ΛΟΤΤΟ,ΤΖΟΚΕΡ,ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΟΛΑ ΣΤΗΝΟΝΤΑΙ.Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΒΡΙΣΚΕΙ ΠΟΙΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΧΤΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΣΤΗΝΟΥΝ ΤΑ ΜΠΑΛΑΚΙΑ.ΣΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΧΤΕΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΕΚΕΙ ΜΠΑΙΝΕΙ Η ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ.ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΖΕΙΣ ΥΠΕΡ ΤΟΥ OUTSIDER ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΑΣ.ΟΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΟ ΚΟΜΠΟΔΕΜΑ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ E-MAIL ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
liddi66
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 01:56:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους liddi66  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους. Είναι η πρώτη φορά που γράφω εδώ. Διάβασα τα περισσότερα posts για το θέμα, που με ενδιαφέρει πολύ. Πιστεύω ότι τέτοιες ικανότητες είναι dormant (σε καταστολή?) σε όλους τους ανθρώπους. Απλά ορισμένοι τις συνειδητοποιούν και ενδεχομένως μπορούν να τις διαχειριστούν. Έχω παρατηρήσει και στον εαυτό μου να μιλώ με βεβαιότητα για κάτι που θα συμβεί αργότερα σαν να ήταν ήδη γεγονός, και μάλιστα τις πρώτες φορές απορούσα για ποιο λόγο έλεγα ψέμματα (όπως πίστευα). Αυτό συνέβαινε μόνον όταν ήμουν είτε σε μεγάλη ένταση είτε πάρα πολύ κουρασμένη, δηλαδή δεν είναι κάτι που μπορώ να το κάνω "κατά παραγγελία", και πάντα αφορούσε γεγονότα, όχι αριθμούς. Πάντα αναρωτιόμουν εάν αυτή η "ιδιότητα" μπορεί να εξελιχθεί, και με ποιον τρόπο. Πάντως, δεν είναι πάντα θετική ή ευχάριστη. Για παράδειγμα, αυτό τον καιρό αντιμετωπίζω έντονες
οικονομικές δυσκολίες, και γνωρίζω καλά ότι δε θα δοθεί λύση...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 10:06:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη liddi66, καλώς όρισες καταρχάς!

quote:
Πιστεύω ότι τέτοιες ικανότητες είναι dormant (σε καταστολή?) σε όλους τους ανθρώπους. Απλά ορισμένοι τις συνειδητοποιούν και ενδεχομένως μπορούν να τις διαχειριστούν.

Σχετικά με αυτό που αναφέρεις, προσωπικά συμφωνώ.
Διάφοροι επιστήμονες έχουν αποφανθεί πως ο άνθρωπος λειτουργεί μόνο το 14% του εγκεφάλου του ενώ το υπόλοιπο 86% παραμένει αχρησιμοποίητο.
Φαντάζεσαι λοιπόν τι θα μπορούσαμε να κάνουμε αν χρησιμοποιούσαμε και το υπόλοιπο?
Ήδη με αυτό που χρησιμοποιούμε έχουμε επιτύχει τόσα πράγματα οπότε θα μπορούσαμε να κάνουμε θαύματα...

In the shadows I shall be lost again...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elor
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 14:07:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elor  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω και εγώ αυτή τη παράξενη ιδιοτητα να νιώθω τα συναισθήματα και να νιώθω πραάγματα που δεν βλέπω.
Έχω αποφύγει πολλές φορές τρακαρίσματα μόνο μια φορά τη πάτησα που δεν
γνώριζα πως να το αποφύγω.
Πάντως με φωτογραφία δεν έχω δοκιμάσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
liddi66
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 20:10:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους liddi66  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Διάφοροι επιστήμονες έχουν αποφανθεί πως ο άνθρωπος λειτουργεί μόνο το 14% του εγκεφάλου του ενώ το υπόλοιπο 86% παραμένει αχρησιμοποίητο.


Έχω διαβάσει μια πολύ ενδιαφέρουσα θεωρία, σύμφωνα με την οποία ο "θόρυβος" ( = τηλεόραση, τύπος, εποχιακά in πρότυπα που πρέπει να ακολουθήσουμε κλπ) μας εμποδίζει να έλθουμε σε επαφή κατ' αρχάς και στη συνέχεια να αναπτύξουμε αυτές μας τις δεξιότητες. Γι' αυτό παρατηρούμε πολλές φορές "εξωπραγματικές" ικανότητες στα ζώα: γιατί αυτά, που δε βομβαρδίζονται από άχρηστες πληροφορίες, "μεταφράζουν" ακριβέστερα τα όσα συμβαίνουν στο περιβάλλον τους. Η Mimie μου (ημίαιμο απροσδιορίστου καταγωγής) σίγουρα δεν είναι μέντιουμ με κληρονομικό χάρισμα, όμως είναι γεγονός ότι μετακινείται κάθε τόσο, και ξαπλώνει στο σημείο που θα πάω μετά από π.χ. 10 λεπτά. Πιστεύω ότι, κλείνοντας τα αυτιά μας μια στο τόσο, πραγματικά όμως, θα ακούσουμε πολλά.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 22:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό δεν το έχω ακούσει, liddi66, αλλά το θεωρώ πολύ πιθανό αν λάβω υπ' όψιν μου οτι μερικά ζώα έχουν ανεπτυγμένη διαίσθηση.
Ας ελπίσουμε να μπορέσουμε με την τεχνολογία ή δεν ξέρω κι εγώ με ποιόν άλλο τρόπο να καταφέρουμε να θέσουμε σε λειτουργία και το υπόλοιπο 86% του εγκεφάλου μας σιγά σιγά.

In the shadows I shall be lost again...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cascabell
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2005, 13:23:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cascabell  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΛΙ ΠΑΙΔΙΑ!
ΝΙΚΟ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΟΥΛΑ ΕΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ .ΟΤΑΝ ΟΙ ΨΥΧΙΚΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Η ΧΑΝΕΣΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΑΚΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΙ " ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ" ΣΕ ΑΥΤΟ?
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΟΙΟ ΣΑΦΗΣ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΥΤΗ ΑΠΟΡΡΕΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ.ΘΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΠΟΛΛΑ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΠΡΩΙΜΑ ΣΤΑΔΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ.

cascabellΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

arostos
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 02:21:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους arostos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος arostos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
reptilesalonica said:
-
Η έρευνα για την ψυχοκίνηση βρίσκεται πολύ πιο πίσω απο την πολύ πιο εδραιωμένη έρευνα της διόρασης.Απ' όσο όμως ξέρουμε, οι νόμοι που διέπουν την ψυχοκίνηση φαίνεται οτι συμφωνούν με κείνους της διόρασης. Αυτό αποδεικνύει, οτι οι δυο αυτές λειτουργίες είναι συγγενείς ως προς τη φύση τους. Υποθέτουμε επίσης, οτι η ψυχοκίνηση είναι αποτέλεσμα της ενέργειας Ψ, αν και δε ξέρουμε τι θα μπορούσε να είναι και πώς λειτουργεί.
-

O reptilesalonica epikaleitai nomous, edraiwmenes ereunes, epistimonikh orologia, apodeikseis, suxetismous fainomenon, k.a. sto plhres keimeno tou.

Auto dhmiourgei mia ali8ofanh eikona twn pragmatwn, h opoia einai uperarketh, gia na entypwsei sto asuneidhto ,ekei opou diladi den iparxei krish giati den iparxei logikhm auta ta gegonota/fainomena ws ali8ina.

O pompodhs logos einai paraplanhtikos logos, pi8anws akoma kai gia ton idio ton suggrafea. Gia na mhn einai enas logos pompodhs toulaxiston den 8a prepei na iparxoun asafeies, na uparxei sunepeia sth sundesimothta olwn twn sxesewn pou epixeireitai na sune8oun apo ton suggrafea, akribeia sthn apotupwsh tou logou xwris uperboles kai parapompes se bibliografia h se kapoio stoixeio proswpikhs ereunas

Pio sugkekrimena o reptilesalonica, opws polloi analogws prattoun sto forum apla etuxe kai diabasa auto to post, anaferetai se edraiwmenh ereuna, alla den parapempei se kapoia tetoia, anaferetai se energeia Ψ , enw eimai sigouros oti den mporei na dwsei ena SAFH orismo ths ennoias energeia (oxi ths energeias Ψ), mesa se 3 grammes apedei3e oti h diorash kai i psixokinisi einai amesa susxetismenes, k.a. pou uparxoun sto arxiko post

Gia na anakalipsei kaneis thn ali8eia iparxei mono enas dromos. O polus duskolos. O ka8enas dialegei kai pernei telika auto pou uposeinhdeita 8elei

1. logic: why-because
2. H swsth erwthsh einai h mish apanthsh
3. There you go, you can analyze things now!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy