ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΕΧΩ ΨΥΧΙΚΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΑΤΟΜΑ .........
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2005, 00:42:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΚ! ΑΠΛΑ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΗΞΕΡΕ ΚΑΝΕΙΣ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ Palatianos ΚΑΙ xtremefast...
Α! ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΞΑΔΕΡΦΑΚΙ...

ΦΙΛΙΚΑ...

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aphrodity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2005, 15:59:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aphrodity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xtremefast
Χαιρετε! Δεν εχω διαβασει ολο το θεμα αλλα αρκετα να παρω την γενικη εικονα και δεν ξερω αν εχεις μιλησει για αυτο που θελω να σε ρωτησω.
Ειμαι σε παρομοια κατασταση με σενα και το εχω ψαξει αρκετα . Αναρωτιεμαι αν εχεις παρατηρησει να σε πλησιαζουν ανθρωποι πολλες φορες τυποι που τους ξερεις ελαχιστα και να ζητανε την βοηθεια σου. Επειδη εμενα μου τυχαινει και εχω διαβασει οτι οι empaths ειναι σαν μαγνητες που ελκουν ανθρωπους με προβληματα στη ζωη τους.
Ηθελα απλα να διαβασω την αποψη σου στο θεμα.

"Quod Me Nutrit Me Destruit "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2005, 17:28:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΙΣΧΥΕΙ ΙΔΙΩΣ ΜΕ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ.ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΣΕ ΜΕΝΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΤΙ.ΟΙ ΖΗΤΙΑΝΟΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΕΝΩ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ,ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩΝΤΑΣ ΕΝΤΟΝΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΣΙΓΓΑΝΑ ΝΑ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗ ΜΟΙΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ.ΣΤΟΥΣ empaths ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΟΥΝ ΟΧΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΕΝΤΟΝΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ , ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΩΣΤΟΣ.
ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΚΠΕΜΨΕΙΣ ΕΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ?ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΣΕ ΛΥΠΗΘΕΙ Η' ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΔΕΙΑ ΟΠΟΤΕ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ?


ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2005, 23:29:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που λέτε παιδιά δεν έχει σχέση με ψυχικές δυνάμεις αλλά με ψυχολογία. Εάν ξέρεις κάποια πράγματα και είσαι καλός ηθοποιός γίνονται όλα.

Αυτό με τους ζητιάνους στο δρόμο πάλι δεν έχει σχέση με ψυχικές δυνάμεις, αυτοί οι άνθρωποι είναι οι καλύτεροι πωλητές και βέβαια σαν καλοί πωλητές μπορούν και αναγνωρίζουν αμέσως που είναι πιό εύκολο να απευθυνθούν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2005, 04:09:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στο μουντιάλ του 1994 νομίζω ένας παίχτης δολοφονήθηκε.Έβλεπα το ματς,ήτανε περίοδος διακοπών.Ενώ λοιπόν κάνει το τάκλιν ο Εσκομπάρ(ετσι τον λέγανε) και βάζει το αυτογκόλ,γυρνάω και λέω σε έναν θείο μου "θα τον σκοτώσουν αυτόν","πάει αυτός θα τον φάνε" χωρίς κανένα προφανή λόγο.Η πλάκα είναι ότι το είπα στο χαβαλέ,μαμε σοβαρό ύφος, και αμέσως μετά που σκέφτηκα τι είπα σκέφτηκα ότι είπα βλακεία και ένιωσα χάλια.Οταν έμαθα ότι δολοφονήθηκε φοβήθηκα.Βέβαια έπεισα τον εαυτό μου ότι ήταν τυχαίο,ήμουν και πιτσιρίκι τότε...Πριν μερικά χρόνια όμως το ξαναθυμήθηκα...Περνούσα από μια πλατεία κάτω από το σπίτι μου και είδα ένα γνωστό παιδί (πηγαίναμε μαζί παιδικό σταθμό,είχαμε και μια φωτογραφία μαζί στον παιδικό που ούτε που θυμόμουν, αλλά κατά τα άλλα ούτε γεια δεν λέγαμε. Ενώ λοιπόν περνούσα δίπλα του (σας το λέω και ανατριχιάζω), ένιωσα ότι θα πάθει κάτι κακό, και μια επιθυμία να γυρίσω να του πω κάτι, να κάτσει σπίτι του εκείνο το βράδυ η έστω να προσέχει.Αυτά πάλι τα σκέφτηκα χωρίς προφανή λόγο.Εκείνο το βράδυ το παιδί πέθανε με μια μηχανή.Ακόμα και τώρα θέλω να θεωρώ ότι τα συμβάντα είναι τυχαία.Δεν ξέρω ούτε από που βρήκα το θάρρος και τα είπα.Πάντως δεν θέλω ποτέ να μου ξανασυμβεί,τυχαία ή μη.

Αυτά τα είχα γράψει σε ένα άλλο θέμα.Ηταν και είανι περίεργο το συναίθημα όταν τα σκέφτομαι. Επισης,πριν χάσω κάτι νιώθω ότι θα το χάσω συνήθως.Αφού το χάσω,θυμάμαι ότι το νιωθα...Πάντα όμως το χάνω. Είμαι και αφηρημένος βλέπετε... Πάντως δεν το θεωρώ χάρισμα για μένα και ούτε θέλω να το αναπτύξω.Απλά ήθελα να το μοιραστώ...Σας ευχαριστώ...

Υ.Γ.Αν κοιτούσαμε γύρω μας ο κόσμος θα ταν καλύτερος... Η αγάπη είναι το παν...

Ιταλος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aphrodity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 20:47:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aphrodity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματι ξερω οτι αν θέλω κατι, ή καποιον να νοιωσει καπως ακριβως πως να το πετύχω , χωρις να εχω ιδιαιτερες γνωσεις στην ψυχολογια. Αν καποιος μου ζητησει βοηθεια μου είναι αδυνατον αν του αρνηθω, αλλα αυτο σωστα ή λανθασμενα θεωρω οτι προερχεται απο αδυναμια μου. Αλλα ειναι κατι παρα πανω. Ξερω οτι σεν εικονα δεν βγαζω προς τα εξω κατι συναισθηματικο, παρ'ολα αυτα εχει τυχει αρκετες φορες ανθρωποι που λεω απλα μια καλημερα να ερχονται σε μενα για συμβουλες. Το θεμα ειναι οτι ενω δεν τους ξερω καλα καλα, ξερω ακριβως πωσ νοιωθουν, τι το προκαλει και πως να το διορθωσουν. Ασχετο αν εκεινοι πολλες φορες δεν αισθανονται ανετα με την αληθεια. Εσυ εχεις παρομοια αισθηματα? σαν να βλεπεις μεσα στις ψυχες τους?

"Quod Me Nutrit Me Destruit "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 09:09:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aphrodity ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ ΑΝΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ,ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΕΙΣ -ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΒΑΘΙΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ.ΘΕΩΡΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟΣΟ ΒΑΘΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΛΕΣ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΓΙ'ΑΥΤΟΥΣ ΤΟ ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ Η' ΠΡΟΣΒΑΛΟΝΤΑΙ.
ΟΣΟ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΑΣ,ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.ΚΟΙΤΑΩ ΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΒΑΘΙΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ.ΙΣΩΣ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΘΡΕΠΤΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ.

ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Palatianos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2005, 16:44:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορει κανεις να μου πει πως γινεται καποια ατομα που σε ξερουν ελάχιστα ή και σχεδον καθόλου να σε συμπαθουνε με την πρώτη ματιά και σου φερονται λες και εισαι αγιος???Μου χει συμβει με 5-6 ατομα.

mike
k.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aphrodity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2005, 17:37:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aphrodity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλοι άνθρωποι βγαζουν πολυ απλα μια θετική ενεργεια. Βλεποντας τους ξερεις οτι ειναι καλοί. Πιστευω οτι οι περισσοτεροι μπορούν να ξεχωρίσουν ένα καλο ή κακό ανθρωπο. Εννοώ εναν ανθρωπο που σιγουρα θα σου φερθεί ενταξει, για να μην παρεξηγούμαι.
Νομιζω οτι η κάθε καλή ή κακή πράξη ενος ανθρώπου, με κάποιο τρόπο αποτυπώνεται στο προσωπό του. Ετσι συνήθως οταν βλέπεις ένα ηληκιωμένο ατομο, ξερεις τι χαρακτήρα θα έχει. Δε σας εχει τυχει?

"Quod Me Nutrit Me Destruit "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Palatianos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2005, 16:26:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστό για την εξιγηση Αφροδιτη, υποθετω πως αυτο είναι.Οσο γι αυτό που ειπες με τα ηλικιομένα ατομα, ναι μεμένα τουλαχιστον μου εχει συμβεί.

mike
k.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OpaqueNeptune
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 05:06:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OpaqueNeptune  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xtremefast θαυμάζω την αντοχή σου να κρατάς το χάρισμά σου αυτό και να μην θέλεις να το διώξεις..
Είχα και εγώ τέτοια κρούσματα αλλά δεν μπορώ να πω ότι τα θέλω.. Νομίζω ότι κάπου υπάρχει ένας διακόπτης και μπορείς να τον κλέισεις..
Προσωπικά με κούραζε και με τρόμαζε πολύ αυτό το πράγμα..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 14:47:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΖΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΗΣΥΧΟ ΜΕΡΟΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΦΥΣΗ,ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΙΓΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ,ΤΟ ΧΑΡΙΣΜΑ ΕΞΑΣΘΕΝΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ.ΑΝ ΟΜΩΣ ΖΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ,ΤΟΤΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟ ΧΑΡΙΣΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΖΗΣΕΙΣ.ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΝΣΤΙΚΤΩΔΩΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.

ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 23:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


.

ΕΧΩ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΨΥΧΙΚΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ!


.


info@johnniebegood.gr - ζητηστε τον κ. Γιαννη

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Palatianos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 21:47:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Op.Nepture απο που κι' ως που το χαρισμα του χτρεμεφαστ γινεται "κατάρα"????Αυτο το χάρισμα μπορεί να τον βοηθήσει σε απειρους τομεις, δεν βρισκω το λογο που το χαρισμα αυτό γινεται "κατάρα"... Μπορει να σπαταλίσει το χαρισμα του αν μπορούσε να το μεταδώση σε καποιον αλλο... ομως δεν μπορει!!!!


mike
k.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aphrodity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2005, 16:31:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aphrodity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκεψου καθε ανθρωπο που συναντας να βλεπεις μεσα του, να ξερεις τι σκεφτεται τι νοιωθει. Εγω τουλαχιστον το θεωρω προβλημα γιατι μου βγαινει μια ταση να βοηθησω οσους εχουν προβληματα και πολλες φορες δεν αυτο δεν ειναι τοσο ευκολο. Ασε που νοιωθεις τον πονο τους και αν δε προσεξεις βρισκεσαι σε μια φαση που προσπαθεις να ευχαριστησεις ολο τον κοσμο και ξεχνασ τον εαυτο σου.
Ειναι βεβαια και χαρισμα γιατι μπορεις να προφυλασεσαι απο κινδυνους και απο προδοσιες αλλα ειναι , οπως ολα στη ζωη, νομισμα με δυο οψεις

"Quod Me Nutrit Me Destruit "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2005, 17:08:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν δεχθούμε οτι όντως υπάρχουν εμβιωτικοί θα πρέπει να σκεφτούμε οτι δεν είναι καθόλου εύκολη υπόθεση να μπορεί κάποιος να βιώνει τα ίδια συναισθήματα με τους συνανθρώπους του όταν τα νιώθουν εκείνοι.
Πιστεύω πως θέλει μεγάλη ψυχική δύναμη, μεγάλα αποθέματα ενέργεριας και πολλή εξάσκηση για να βγαίνεις αλώβητος μέσα από αυτή την κατάσταση.
Δε νομίζω οτι θα μπορούσε ο καθένας μας να είναι εμβιωτικός...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2005, 00:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
<<<<<Ασε που νοιωθεις τον πονο τους και αν δε προσεξεις βρισκεσαι σε μια φαση που προσπαθεις να ευχαριστησεις ολο τον κοσμο και ξεχνασ τον εαυτο σου.>>>>>
Aphrodity ΑΥΤΗ Η ΦΡΑΣΗ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ empaths.

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ, ΕΠΑΘΕ ΚΑΚΟ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ,ΕΝΩ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΕΣ.ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΤΑΧΤΗΚΕ ΑΠΟ ΣΤΟΠ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΛΕΝΞΕΙ.ΦΡΕΝΑΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ,ΑΥΤΟΣ ΕΦΥΓΕ,ΤΟΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΑΣΑ ΔΙΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ.ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΣ ,ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ,ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.ΤΟΝ ΦΩΝΑΞΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΥΛΗΣΕ ΕΙΡΩΝΕΙΑ.ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΜΕΤΡΑ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΤΡΑΚΑΡΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟ ΣΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΑΝΑΡΙ.ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ,ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ Η' ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ,ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΚΟ.ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ,ΟΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΟΔΗΓΑΝΕ Η' ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΜΕ ΧΡΗΜΑΤΙΣΜΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ.ΑΥΤΟΙ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝΕ.

ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2005, 08:31:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω παλι τραβαω ολους τους βαρεμενους. γιατρε μου πιανεται???


The world was on fire and no one could save me but you.
Its strange what desire will make foolish People do I never dreamed that Id meet somebody like you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2006, 19:16:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ – Η ΘΕΩΡΙΑ ΤΟΥ ΧΑΟΥΣ


ΤΟ ΦΤΕΡΟΥΓΙΣΜΑ ΜΙΑΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΤΥΦΩΝΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ. ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ Η ΘΕΩΡΙΑ ΤΟΥ ΧΑΟΥΣ. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ <<ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ>>. ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΤΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ΕΠΕΤΡΕΠΕ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗ ΝΑ ΓΥΡΙΖΕΙ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ, ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΩΣ ΑΛΛΑΖΕ Η ΡΟΗ ΤΩΝ ΓΕΓΟΝΟΤΩΝ, ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ ΤΟΥ. ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ : ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΜΕ ΕΝΑΝ ΤΡΟΠΟ <<ΧΑΟΤΙΚΟ>>. ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ. ΤΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΙΡΑ. 1.ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΤΕ ΤΥΧΕΡΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ, ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΙΝΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟΥΧΟΣ. 2. ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΦΟΡΑΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΖΩΝΗ ΤΟΥ Η’ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΝΕΤΑΙ ΣΕ ΤΡΟΧΑΙΟ Η’ ΜΕΝΕΙ ΠΑΡΑΛΥΤΟΣ. 3. ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΗΝΕΣ ΑΝΕΡΓΟΣ, ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ.
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙ’ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΨΥΧΡΑΙΜΑ, ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΝΟΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ. ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.
ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ, ΟΠΩΣ ΠΙΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ Η’ ΠΩΣ ΣΩΘΗΚΑ ΑΠΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΘΑΝΑΤΟ, Η ΑΠΟΦΥΓΗ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ. ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.


ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2006, 03:33:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

xtremefast

ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ – Η ΘΕΩΡΙΑ ΤΟΥ ΧΑΟΥΣ



για την συγχρονικοτητα εχεις ακουστα?


ψαξτο, αξιζει!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
askondra
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 02:35:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους!
xtremefast βρισκω πολυ ενδιαφερον το χαρισμα σου. Θα μπορουσα να πω οτι κι εγω εχω παρομοιες εμπειριες οχι ομως στον δικο σου βαθμο. Οταν ημουν πιο μικρη το ειχα πιο πολυ και μαλιστα η μητερα μου παντα μου γνωριζε τις φιλες της για να δει τι θα της πω και αν θα τις εγκρινω.Για καποιο λογο παντα μπορουσα να καταλαβω αν ενας ανθρωπος ειναι καλος η οχι, σε τι ψυχολογικη κατασταση ειναι κτλ και σχεδον ποτε δεν εχω πεσει εξω. Εκτος απο αυτα μπορουσα να διαισθανθω και διαφορα αλλα, οπως παρουσιες σε εναν χωρο, και διαφορα παραφυσικα φαινομενα. Αυτη η ανοιχτη διαισθηση που ειχα ομως με φοβιζε. Σαν μικρο παιδι φοβομουν τρομερα οταν εβλεπα αποκοσμα πραγματα. Ετσι αποφασισα να την κλεισω εκεινη την πορτα. Και πραγματικα μπορω να πω οτι σχεδον το καταφερα. Αυτο ομως που μου εμεινε ειναι το να μπορω να καταλαβενω τον αλλο(ως ενα σημειο βεβαια). Δεν εχω καταλαβει ποτε απο που προερχεται αυτο (δεν εχω διαβασει ολα τα ποστς ετσι συγχωρεστε με αν επαναλαμβανω κατι που εχετε ηδη πει)ομως οταν γινεται ειναι σαν να συντονιζομαι στον κυμα εκπομπης του αλλου.
Για παραδειγμα περυσι. Ξεκινουσα το μαστερ μου και ειχα συναντηση με ολη την ταξη και τους καθηγητες για να γνωριστουμε. Με το που μπηκα λοιπον στην ταξη υπηρχαν καμια δεκαρια ατομα μεσα. Το ματι μου επεσε στον ενα καθηγητη που καθοταν πισω πισω. Για την ακριβεια δεν επεσε απλα το ματι μου πανω του... μου τραβηξε ολη την προσοχη! Ηταν σαν να ελαμπε. Σαν να τον περιεβαλε ενα φως που εκανε ολο μου το ειναι να συγκεντρωθει πανω του. Οταν λεω ομως ολο μου το ειναι το εννοω. Δεν μπορουσα να σκεφτω τιποτα αλλο παρα μονο αυτον. (Εδω να σημειωσω οτι καμια σχεση με ερωτικη ελξη! Ο ανθρωπος ειναι 56 χρονων και εγω 24.)Ενοιωσα αμεσως να συνδεομαι μαζι του. Σα να ηταν κομματι του εαυτου μου και εγω κομματι του δικου του εαυτου. Οταν με κοιταξε ενιωσα πονο μεσα του και μοναξια. Σα να μου ζητουσε βοηθεια κατα καποιο τροπο. Σα να εψαχνε απεγνωσμενα να βρει καποιον που θα τον καταλαβει, που θα καταλαβει πως δεν ειναι μονο αυτο που δειχνει.Απτην αλλη ελαβα και πολυ ευχαριστα συναισθηματα.Ελαβα γαληνη απο το προσωπο του. Επισης αναγνωρισα μερη του εαυτου μου μεσα του. Σα να ειχαμε κατι κοινο το οποιο δεν μπορω να εντοπισω ακριβως. Αργοτερα κανοντας μαθημα μαζι του και διαβαζοντας τα βιβλια του εμαθα οτι ειναι παντρεμενος και χωρισμενος δυο φορες, με δυο κορες και οτι μενει μονος του στην Ουαλια. Απο μονος του πολλες φορες εχει πει πως δεν εχει καλες σχεσεις με τις γυναικες και αυτο φαινεται πως τον στενοχωρει. Βεβαια στα βιβλια του παντα γραφει οτι περασε μια πολυ ευχαριστη παιδικη ηλικια και γενικα δινει στον αλλο να καταλαβει οτι ειναι χαρουμενος. Κατι μεσα μου ομως λεει πως δεν ειναι ετσι τα πραγματα. Οχι οτι μου δινει ασχημα συναισθηματα. Το αντιθετο, οταν τον βλεπω και εχω μαθημα μαζι του δεν θελω να τελειωσει γιατι λαμβανω πολυ ομορφα συναισθηματα απο αυτον και με κανει να θελω να ασχοληθω περισσοτερο μαζι του, να μαθω κι αλλα για αυτον. Να καταλαβω γιατι εχω συνδεθει τοσο μαζι του.Ισως και να ειναι χαρουμενος, δεν ξερω. Ισως να ειναι η πρωτη φορα που πεφτω εξω, τι να πω. Ισως να τα εχω παρει ολα τελειως αντιθετα απο οτι ειναι. Θα ηθελα παρα πολυ να του πω αυτα που νιωθω και να τον ρωτησω αν οντως ειναι ετσι τα πραγματα ομως ειναι πολυ λεπτο ζητημα αυτο και δεν εχω το θαρρος να το κανω. Στο κατω κατω ειναι καθηγητης μου και ποιος ξερει τι θα νομισει. Εσενα extremefast σου εχει συμβει αυτο, η σε κανεναν αλλο? Μου εχει συμβει και με αλλους ανθρωπους αυτο οχι ομως τοσο εντονα. Πραγματικα θελω μια απαντηση και δεν ξερω που να ψαξω. Ειπες στην αρχη του θεματος οτι μπορεις να καταλαβεις πραγματα για καποιον απο φωτογραφια του. Θα μπορεσεις να μου κανεις τη χαρη να κοιταξεις τη φωτο του καθηγητη μου? οριστε το λινκ http://www.mdani.demon.co.uk/daniels.htm
Οτι εχεις να πεις σιγουρα θα με βοηθησει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 09:23:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
askondra καλώς ήρθες στο esoterica.
Θα σε παρακαλούσα, εάν δεν είναι πρόβλημα για σένα, να αφήνεις κάποιες παραγράφους στα μηνύματά σου, δυσκολεύτηκα λίγο στο διάβασμα.

Σχετικά με αυτό που ρωτάς για τον καθηγητή σου σκέφτομαι ότι ίσως είναι καλύτερα να ρωτήσεις τον ίδιο. Μπορείς να του πεις αυτό που ένοιωσες και είμαι σίγουρη ότι δεν θα σε κοιτάξει περίεργα ή ενοχλημένα. Λόγω του ότι δεν είναι μόνο καθηγητής σου αλλά δηλώνει και ερευνητής δεν θα μπορούσε να είναι διαφορετικά.
Εάν για τον οποιονδήποτε δικό του λόγο, δεν επιθυμεί την συνέχεια της συζήτησής σας, θα το αντιληφθείς και θα πράξεις ανάλογα.

Δεν το βλέπω και τόσο σωστό να προσπαθήσεις με διάφορες μεθόδους να εισβάλεις στον εσωτερικό του κόσμο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 09:41:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΗ askondra ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΟ E-MAIL ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΗΛΩΜΕΝΟ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΡΧΙΣΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ.

ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

askondra
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 19:56:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pyramid εχεις απολυτο δικιο για το μηνυμα μου. Οντως ειναι λιγο δυσκολο να το διαβασει καποιος. Ειμαι καινουρια οχι μονο σε αυτο το φορουμ αλλα γενικα σε αυτο τον τυπο επικοινωνιας οποτε σιγα σιγα μαθαινω πως και τι.

Οσο για τον καθηγητη μου πραγματικα θα του το ελεγα αν ηταν καποιος φιλος η γενικα καποιος ανθρωπος με τον οποιο ειχα φιλικη ανεση. Ομως δεν θελω να φερω σε δυσκολη θεση ουτε αυτον ουτε εμενα.

Τι να του πω? Ξερετε κυριε καθηγητα ενιωσα αυτο κι αυτο για εσας και αισθανομαι πως δεν ειστε ευτιχισμενος κτλ κτλ?
Πρωτον ακομα και δικιο να εχω δεν νομιζω οτι θα κατσει να ανοιχτει τοσο πολυ σε μια μαθητρια του.
Και δευτερον, και σε μενα να ερχοταν καποιος και να μου ελεγε κατι τετοιο θα ερχομουν σε δυσκολη θεση, ειδικα αμα ηταν μαθητης μου. Αλλαζει το θεμα αμα ηταν φιλος μου ή συγγενης.

Δεν προσπαθω σε καμια περιπτωση να εισβαλω στον εσωτερικο του κοσμο! Ισα ισα που η 'εισβολη' εχει γινει απο μερος του. Δεν προσπαθησα εγω να νοιωσω ολα αυτα τα πραγματα. Αυτος τα εκπεμπει σε μενα...

Δεν θελω κανεις να κατσει και να μου κανει ψυχολογικη αναλυση του καθηγητη μου απο μια φωτογραφια. Δεν ειναι αυτο που ζηταω. Απλα προσπαθω να καταλαβω γιατι μου συμβαινει αυτο. Και ισως μια φωτο να βοηθησει σε αυτη την προσπαθεια. Μπρορει για παραδειγμα να δινει τετοια συναισθηματα και σε αλλους ανθρωπους οταν τον βλεπουν. Οποτε τουλαχιστον θα ξερω οτι δεν ειμαι μονο εγω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2006, 10:42:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα ascondra.

Έχεις δίκιο για τον καθηγητή σου, είναι λίγο δύσκολο να του πεις ότι αισθάνθηκες.
Σκέφτομαι τώρα ότι εάν δεν εμπλακείς συναισθηματικά στην αφήγηση, αλλά πεις ότι θέλεις στεγνά, δεν θα έχει το περιθώριο για παρεξήγηση. Οι λέξεις «δεν είστε ευτυχισμένος» εκτός του ότι ακούγονται ως δεδομένο μπορούν να προκαλέσουν αντίδραση από μέρους του με τον συνδιασμό «δεν» και «ευτυχισμένος», είναι κάτι αρνητικό που δεν αρέσει σε κανέναν και κάτι θετικό που αποτελεί επιθυμία όλων.

Θα μπορούσες να πεις πιθανόν «όταν σας συνάντησα έλαβα ένα συναίσθημα που με έκανε να αισθανθώ στενοχώρια», δηλαδή ότι ναι μεν έλαβες κάτι από αυτόν αλλά εσύ το μετέφρασες έτσι, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι έτσι είναι.
Αφού ο άνθρωπος δεν είναι έξω από τα πράγματα που σχετίζονται με την διαίσθηση, τουλάχιστον έτσι κατάλαβα από την ιστοσελίδα που παρέθεσες, θα αντιληφθεί ότι δεν έχεις καμμία διάθεση κουτσομπολιού, απλά θέλεις να διαπιστώσεις εάν είναι δικές σου φαντασιώσεις ή όντως υπάρχει κάποια βάση και λειτουργεί η διαίσθησή σου.

Σχετικά με την φωτογραφία θα προσπαθήσω να εξηγήσω το σκεπτικό μου και γιατί χαρακτηρίζω την κίνηση αυτή εισβολή.
Όταν συναντάς κάποιον άνθρωπο και εσύ και αυτός εκπέμπετε κάτι, όσο πλησιάζετε ο ένας τον άλλον(εννοώ την απόσταση μεταξύ των δύο υλικών σωμάτων) τόσο πιό έντονα λαμβάνει και ο ένας και ο άλλος ότι εκπέμπεται. Μία φωτογραφία είναι κάτι άψυχο, δεν μεταφέρει τον μαγνητισμό του ανθρώπου παρά μόνο αυτού που την έπιασε. Για να μπορέσει κάποιος να κάνει εκτίμηση πρέπει να συντονιστεί με το συγκεκριμένο πρόσωπο που δείχνει η φωτογραφία, εάν έχει δωθεί η άδεια από το πρόσωπο αυτό δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, εάν όμως δεν έχει δωθεί όπως στην περίπτωση που συζητάμε, χαρακτηρίζω την διαδικασία εισβολή.

Βεβαίως για να είναι κάποιος σίγουρος για την εκτίμηση είναι καλό να μην το κάνει ο ίδιος αλλά να απευθυνθεί σε άτομο που δεν εμπλέκεται συναισθηματικά με το πρόσωπο της φωτογραφίας και ακόμα καλύτερο είναι να έχει τουλάχιστον 2 εκτιμήσεις από διαφορετικά άτομα. Όμως ανάμεσα στο να μείνω με την αμφιβολία κατά πόσο λειτουργεί η διαίσθησή μου και στον να σιγουρευτώ κάνοντας κάτι για το οποίο δεν έχει δωθεί άδεια από τον άμεσα εμπλεκόμενο, προτιμώ το πρώτο.

Δεν προσπαθώ να σε πείσω για κάτι, εσύ θα αποφασίσεις τι θα κάνεις τελικά, αλλά πιστεύω ότι όταν συζητάμε μας δίνεται η δυνατότητα να δούμε και μιάν άλλη οπτική που πιθανόν να μην μας είχε περάσει από το μυαλό.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scorpinaki
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2006, 21:00:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας παιδιά! Έχω και εγώ μερικές εμπειρίες τις οποίες θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας... Θέλω πρώτα να σας πω τι πιστευω για το συγκεκριμένο θεμα (γενικα), πιστευω οτι ολοι μας εχουμε αυτες τις ικανοτητες, αλλοι πολυ, αλλοι λιγο, το θεμα ειναι οτι καποιοι προσπαθουν να τις "τελειοποιησουν" ενω αλλοι θελουν να τις "αφανισουν" επειδη τις φοβουνται. Μου εχουν συμβει αρκετα γεγονοτα ομως θα σας πω αυτα που μου εχουν μεινει..

1. καθομαστε με δυο φιλες στο γνωστο μας στεκι, οι δυο τους καθονται διπλα διπλα και εγω απο απεναντι πλατη στο μπαρ. Σε καποια φάση η μια απο τις δυο ερχεται και καθεται διπλα μου. Ξαφνικα εκει που μιλαμε μου ρχεται φλασια και της λεω:πανε εκει που καθοσουν γιατι θα ερθει ο ...(επαιζε κατι μεταξυ τους)και θα καθισει στο μπαρ και οταν πας να καθισεις στη θεση σου θα νομιζει οτι το κανεις για να τον βλεπεις, λογικο αφου αυτος δεν θα γνωριζει οτι εκει καθοσουν... Μου λεει αποκλειεται ειναι πολυ νωρις για να ερθει τωρα, σε καμια ωριτσα ισως... Επιμενω και τη στελνω στη θεση της. Δεν παιρνανε δυο λεπτα και τη βλεπω παγωμενη να με κοιταζει. Ε δεν χρειαστηκε να την ρωτησω γιατι... Ειχε φτασει το παλικαρι και... καθοταν στο μπαρ!
Συμπτωση?? Μπορει...

2. καθομαστε με μια αλλη φιλη σπιτι της. Δεν ηταν και τοσο καλα, μας ειχε παρει απο κατω... και ξαφνικα αρχισε να κλαιει. Σε καποια φαση παρατηρω οτι τα ματια μου επεφταν στο κινητο της χωρις λογο, οπου σε καποια φαση γυριζω και της λεω: σταματα να κλαις γιατι θα χτυπησει το κινητο σου και θα χρειαστει να μιλησεις! Με κοιταει σταματαει αποτομα γιατι ξερει την κατασταση μου, και... χτυπαει το κινητο της!
Ξανα συμπτωση?? Ισως..

3. αυτο το περιστατικο δεν προκειται να το ξεχασω κι ευχομαι να μην ξανασυμβει κατι παρομοιο ποτε. Γυρνουσα με μια φιλη(να την κανει ο θεος) απο το φροντηστηριο, φτανουμε στο σταυροδρομι και βλεπω απο τα δεξια ενα αυτοκινητο και απο απεναντι μου ενα μηχανακι... και αυτοματα νιωθω ενα ριγος, οι χτυποι της καρδιας μου διπλασιαστηκαν... Λεω απο μεσα μου κατι κακο θα γινει.. Περναει το αυτοκινητο την ωρα που περασαμε απεναντι, την ωρα που ξεφυσουσα καθως ανακουφιστηκα οτι επαισα εξω ευτυχως, ακουω ενα δυνατο θορυβο. Γυριζω και βλεπω το μηχανακι πεσμενο και τον ανθρωπο διπλα ξαπλωμενο. Το μηχανακι επεσε απο μονο του και οχι απο συγκρουση με το αυτοκινητο! Ευτυχως ο ανθρωπος δεν επαθε κατι...

Το θεμα ειναι οτι ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΡΟΥΣΟΥΖΑ, απλα λεω αυτα που αισθανομαι. Οχι, γιατι το ακουσα και αυτο, μετα ομως καταλαβα οτι ο λογος που με αποκαλεσαν ετσι καποια ατομα ηταν επειδη φοβηθηκαν να συνειδητοποιησουν αυτο που μου συμβαινει...
Καποιες φορες νιωθω οτι τα βεπω ολα απο αλλη οπτικη γωνια, καταλαβαινω πραγματα χωρις να το επιδιωκω, πχ μου λεει μια φιλη:μετα θελω να σου πω κατι και γω καταλαβαινω για ποιο πραγμα θα μου μιλησει... απλα συμβαινει.


Δε θέλω να γίνω καλύτερη από κανένα, θέλω να γίνομαι κάθε μέρα καλύτερη από το χθεσινό εαυτό μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2006, 04:15:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


εχω ατομα και ψαχνω για ψυχικες ικανοτητες


ζητηστε κυριο Γιαννη

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2006, 06:56:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΤΡΑΒΗΧΤΗΚΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΑΛΕΞ ΣΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ, ΑΠΟ ΤΑ 5 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΥΠΟΠΤΟΥΣ ΑΣ ΤΙΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΟ e-mail: nikos-effect@hotmail.com

ΠΡΟΣΟΧΗ---ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΒΓΑΛΕΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ.ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΛΙΚΟΙ.

ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thetis2006
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2006, 13:53:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thetis2006  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Geia soy niko,
se katalavaino apolita peri diaisthiseos ...oso gi aytoys poy de pisteyoyn i koroidevoyn mi dineis simasia apla fovoynte kati poy de kseroyn kai den eidan pote min afineis na se epireazoyn giati xalaei ayto to ksexoristo feeling poy se kanei ksexoristo.kai mena moy exoyn simbei trella skinika eite ne atixima diko moy poy to provlepsa alla distixos de pisteva sti diaisthisi moy opote de to apetrepsa..ola kala omos pali kala den itan sovaro.exo provlepsei atixima kai se alloys,opos exo apotrepsei asxima skinika sti zoi moy.ego exo polla deja vu gia mena kai gia toys alloys vlepo kapoies mellontikes katastaseis oi opoies meta apo kapoio xroniko diastima simbainoyn.episis otan skeftomai kapoion entona mporo na ton ipovallo na me parei til akomi ki as imaste tsakomenoi ki as ftaio.se ayto exo peiramatistei gyro stis 4 fores apaitei poli sigentrosi kai de mporo na to kano panta.aytes tis 4 poy prospathisa omos petixe kirios to kana gia peirama...Ego de mporo na katalavo polla apo foto i otan do ton allon (moy rxonte merikes fores kapoia minimata) alla einai liga kai mperdemena...mporo omos na do kala to kafe kai na diavaso to xeri osoi me kseroyn me pisteyoyn mi koloneis pouthena!!!xairomai na gnorizo tetoioys anthropoys sa kai sena giati de niotho moni..
soy steila kai mail
ta leme soonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2006, 19:03:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Thetis2006 καλώς ήρθες στο esoterica. Σε παρακαλώ να προσπαθήσεις να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες ώστε τα μηνύματά σου να είναι ευανάγνωστα από όλους.

Σχετικά με το θέμα θα ήθελα να σου πω ότι το να μην είναι πιστευτό ότι ισχυρίζεσαι δεν είναι και το καλύτερο πράγμα που μπορεί να σου συμβεί, αλλά το ξεπερνάς. Το να υποβάλεις όμως τον άλλον είναι αρκετά σοβαρό, σκέψου να ήσουν εσύ στην θέση του, πως θα ένοιωθες εάν το μάθαινες? Δεν θέλεις να αποφασίζεις εσύ για την ζωή σου, για τις επιλογές σου? Θα ήταν αποδεκτή από εσένα η όποια προσπάθεια τρίτου να σε κατευθύνει? Σκέψου το λίγο παραπάνω, ίσως εάν βάλεις στην θέση του άλλου τον εαυτό σου μπορέσεις να δεις πιό καθαρά τι θα πράξεις.

Σου εύχομαι καλή συνέχεια στις συζητήσεις.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy