ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Καινούργιος στην Αστρική Προβολή
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
SFranky
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2002, 11:34:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεία σε όλους ! Πέτυχα το φόρουμ πριν απο μερικές μέρες και ενθουσιάστηκα που βρήκα επιτέλους Έλληνες να μοιράζονται τις εμπειρίες τους. Είχα βαρεθεί τους χαζο-Αμερικάνους (δεν έχω τίποτα ρατσιστικές τάσεις, αλλά είμαι σίγουρος οτι όσοι έχουν χαζέψει σε αμερικάνικες αντιστοιχες σελίδες θα έχουν διαπιστώσει οτι υπάρχει μια τάση βλακείας :-) )
Τέλος πάντων ήθελα να πω και να ρωτήσω τα εξής:
Πριν από αρκετούς μήνες είχα προσπαθήσει να κάνω Α.Π. αλλά, αν εξαιρέσουμε οτι έμαθα να ηρεμώ και να μουδιάζω χέρια-πόδια, απέτυχα οικτρά και κάποια στιγμή βαρέθηκα. Πριν απο 1-2 μήνες ,και τελείως τυχαία, άρχισα να βλέπω κάτι πολύ περίεργα και έντονα ονειρα που συνήθως ακολουθόνταν από όλα τα σημάδια εκκίνησης μιας ΑΠ, όπως το βουητό και την έντονη δόνηση. Τις επόμενες μέρες προσπαθούσα μεσημέρι-βράδυ και έμπαινα πολύ εύκολα σ'αυτή την τρανς κατάσταση που περιγράφεται παντού. Παρ'όλα αυτά δε κατάφερα ποτέ να σηκωθώ πάνω από κάποια λίγη απόσταση, και το κυριότερο , δεν είδα και τίποτα. Ήταν πάντα, σαν να είχα μια καθορισμένη ενέργεια να σπαταλήσω και αυτή τελείωνε με το που "σηκωνόμουν" οπότε και έπεφτα πάλι πίσω . Ηχητικά ήταν σαν μια τουρμπίνα που ανάβει και σβήνει. Την πρώτη φορά που το έπαθα, απλά είχα καταλάβει οτι ονειρευόμουνα , κι έκανα αυτόματα τη σκέψη οτι 'αρα μπορώ να πάω και στη Χονολουλού' , οπότε το όνειρο εξαφανίστηκε και αρχισα να τραντάζομαι.
ΤΩΡΑ πλέον, που είναι καλοκαίρι και καθομαι και κωλοβαράω απ΄το πρωί ως το βράδυ , προσπαθώ συνέχεια να το κάνω αλλά δε μπορώ με τίποτα! Ούτε να μουδιάσω πια δε μπορώ! Είχα αρχίσει κάποια στιγμή να καταγράφω τα όνειρά μου και είχα φτάσει σε σημείο να τα θυμάμαι λεπτόμερως, αλλά ακόμα και αυτό τώρα έχει πέσει πολύ σε ποιότητα. Έχετε καμμια ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό? Προσπαθώ να μην το πιέζω, αλλά βλέπω οτι δε γίνεται τίποτα και μ'έχει πάρει πολύ από κάτω ! Δε φοβάμαι ιδιαίτερα πλέον, και θέλω να το ζήσω σαν εμπειρία. Μήπως δεν το θέλω ΑΡΚΕΤΑ και δε γίνεται? Μερικές φορές ξυπνάω και ΝΙΩΘΩ οτι μπορώ να το κάνω, αν σφίξω κάπως το κεφάλι μου. Είναι ένα συναίσθημα παρόμοιο με το τέντωμα-χασμουρητό οπου το κεφάλι σφίγγεται και ακούγεται ένας ήχος (συχνότητα πιο πολύ) , μόνο που εδώ υπάρχει ταυτόχρονα η αίσθηση της κατευθυνόμενης κίνησης. Δηλαδή, σφίγγω το κεφάλι μου καπως και νιώθω 'κάτι' να κινείται (κέντρο συνειδητότητας πχ?) Το πρόβλημα έιναι οτι δεν έχω ποτέ αρκετή δύναμη να το πάω παραπέρα. Είναι σα να σπρώχνω κάτι αλλά οχι αρκετά ! Σας έχει τύχει τίποτα παρόμοιο? Ξεκινάει έτσι η ΑΠ ή είναι κάτι άσχετο?
ευχαριστώ που με ακούσατε !
Σωτήρης
beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2002, 13:19:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΕΣ
ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ,ΑΝ ΘΕΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΜΗΝΥΜΑ ΝΑ ΣΤΟ ΣΤΕΙΛΩ
(jgeo_99@yahoo.com)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2002, 22:58:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και από μένα φίλοι μου!
Καλώς μας όρισες φίλε SFranky!!
Αυτό που σου συμβαίνει είναι ίσως επειδή θέλεις πολύ να πετύχεις αλλά δεν το παραδέχεσαι!!Πέραν τούτου, μπορεί τα ερεθίσματα από την καθημερική σου ζωή να είναι λιγότερα ώστε να μη "τροφοδοτούν" αρκετά τα όνειρα ή την Α.Π.Τέλος μπορεί απλά να περνάς μια "φάση" που να μην μπορείς να κάνεις και πολλά!Ηρέμησε και όλα θα γίνουν όταν πρέπει ούτε πιο νωρίς ούτε πιο μετά.Σε χαιρετώ και πάλι καλωσόρισες!
Ο Σκοτεινός Άγγελος!!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SFranky
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2002, 12:09:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα να σου πω την αλήθεια, δεν είχα σκεφτεί ποτέ οτι μπορεί να το θέλω πιο πολύ απ'όσο δείχνω !! Είχα διαβάσει οτι δε πρέπει να πιέζει κανείς πολύ τον εαυτό του για αποτελέσματα γι'αυτό και η αισιοδοξία μου είναι συγκρατημένη. Δεν έχω ξεκαθαρίσει ακόμα μέσα μου ΑΝ και ΓΙΑΤΙ θέλω να το κάνω. Υποθέτω οτι αν είχα δεκάδες πράγματα να σκέφτομαι (όπως γίνεται το χειμώνα) δε θα μπορούσα να ασχοληθώ συνειδητά με το θέμα-Δε θα'χα και ενέργεια εκτος των άλλων !
Πάντως μάλλον έχεις δίκιο περι λίγων ερεθισμάτων. Αυτό μπορεί όντως να φταίει.
Αυτο που έλεγα στο προηγούμενο μήνυμα μου πάντως, μου ξανασυνέβη σήμερα. 11.30 το πρωι, χουζούρευα για αρκετή ώρα (ήμουν όμως εντελώς ξύπνιος) και κάποια στιγμή άρχισα να βλέπω σχήματα μέσα από τα μάτια μου. Όχι έγχρωμα, μάλλον σκιές του σκούρου γκρίζου. Είδα κάτι που έμοιαζε με πόρτα. Κάπου είχα διαβάσει οτι τις πόρτες τις ανοίγουν, οπότε προσπαθησα. Τη στιγμή που έκανα τη σκέψη, νιώθω πάλι αυτό το "κάτι" στο κεφάλι, αλλά και στο στήθος. Υπόψην, το 99% των φορών που γίνεται κάτι τέτοιο είμαι ξαπλωμένος πλάγια. Μπορεί να έχει σημασία κάτι τέτοιο? Είχα διαβάσει κάπου στον Καστανέντα οτι απ'όλες τις πλευρές μπορεί να γίνει κάτι (με τα όνειρα τουλάχιστον). Υπάρχει περίπτωση αυτό να είναι κάποιου είδους αποθηκευμένη ενέργεια, ή είναι κάτι που συμβαίνει αυθόρμητα, πυροδοτημένο απ'αυτό που έτυχε να δω?
Ευχαριστώ και πάλι !
Σωτήρης
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Bagelis
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2002, 19:58:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bagelis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΧΩ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΕΣ
ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ,ΑΝ ΘΕΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΜΗΝΥΜΑ ΝΑ ΣΤΟ ΣΤΕΙΛΩ
(jgeo_99@yahoo.com)




Καλησπέρα.
Είμαι νέος στο forum και μολις σήμερα διάβασα το θέμα σχετικά με την αστρική προβολή. Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα θα ήθελα να μου στείλεις το βιβλίο που αναφέρεις στο post σου ή να μου δώσεις κάποια διεύθυνση να το κατεβάσω αν το έχεις σε κάποια σελίδα.
Δοκίμασα να σου στείλω email αλλά πάντα αποτύγχανε η παράδοση και μου επέστρεφε αυτό το μήνυμα ---> ( delivery error: dd Sorry, your message to jgeo_99@yahoo.com cannot be delivered. This account is over quota.)
Το email μου είναι : bds@freemail.gr
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SFranky
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2002, 18:25:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Βαγγέλη,
το βιβλίο αυτό , ενώ παρέχει μια τυπική πληροφόρηση γύρω από το θέμα,
δεν είναι τελικά και ό,τι καλύτερο για να ξεκινήσεις. Θα σε συμβούλευα να ψάξεις στο Ιντερνετ να βρεις πληροφορίες. Όχι, δεν είναι η πιο έγκυρη πηγη, αλλά ψάχνοντας και διασταυρώνοντας τις διάφορες απόψεις μάλλον τελικά θα βγάλεις μία μέση αλήθεια που να δουλεύει για σένα.
Υπάρχουν ΑΡΚΕΤΕΣ θεωρίες στο δικτυο, διαφορετικές μεταξύ τους. Μην κολλήσεις σε μια, γιατι μη ξεχνάς οτι αυτά τα πράγματα δεν έχουν εξερευνηθεί επαρκώς και είναι κυρίως υποκειμενικός ο τρόπος που τα αντιλαμβάνεται κανείς.. Δεν είμαι προχωρημένος με κανένα τρόπο, κι εγώ τώρα τα ψάχνω, απλά έχω ψάξει αρκετά ήδη το θεωρητικό μέρος του και σ'αυτό κατέληξα..

SfrankyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy