ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ταξίδι στο χρόνο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
stavros_p
Μέλος 1ης Βαθμίδας


104 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 16:53:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω αν το έχετε διαβάσει αυτό, αλλά αν δεν το έχετε διαβάσει:
Το κείμενο που ακολουθεί, χειρόγραφο στην αρχική του μορφή, βρέθηκε το καλοκαίρι του 2003 σε ένα σφραγισμένο φάκελο ο οποίος ήταν κολλημένος στο εσωτερικό του οπισθόφυλλου ενός παλιού βιβλίου, έκδοσης του 1965. Το βιβλίο είχε πρόσφατα αγοραστεί στην εκποίηση ιδιωτικής βιβλιοθήκης λόγω θανάτου του ιδιοκτήτη της και δεν ήταν δυνατόν να εντοπιστεί η αρχική του προέλευση, ή οι ενδιάμεσοι κάτοχοί του, εάν υπήρχαν.

Φίλε αναγνώστη, διαβάζεις αυτές τις γραμμές αφού έχω πια φύγει από αυτό τον κόσμο, ίσως όμως και πριν ακόμα γεννηθώ.

Η ζωή μου ξεκίνησε το 2004, δεν έχει σημασία πού. Πέρασαν αρκετά χρόνια μέχρι να αντιληφθώ ότι η ζωή μου ήταν αρκετά διαφορετική από αυτή των άλλων ανθρώπων γύρω μου. Έζησα τη ζωή μου σε ένα κόσμο αλλιώτικο από αυτόν που ζούσαν όλοι οι άλλοι και δεν ήταν λίγες φορές που αναρωτιόμουνα μήπως δεν έχω τα λογικά μου, ή μήπως απλά δεν υπήρξα ποτέ.

Λένε πώς ο χρόνος είναι ένα ποτάμι που κυλά και σε παρασέρνει μαζί του, χωρίς ποτέ να μπορείς να ανέβεις κόντρα στο ρεύμα του. Για μένα όμως το ρεύμα του χρόνου είχε αντίθετη κατεύθυνση.

Πάντα, από παιδί, ήμουν άνθρωπός κλειστός και μοναχικός. Αργότερα κατάλαβα πώς δε θα μπορούσε να είναι διαφορετικά. Φίλους δε μπόρεσα να κάνω στα παιδικά μου χρόνια. Ενώ εγώ μεγάλωνα ένα χρόνο, αυτοί γινόντουσαν ένα χρόνο μικρότεροι, μέχρι που έπαυαν να εμφανίζονται στη γειτονιά. Ήταν «πλέον» πολύ μικροί για να παίζουμε. Στο σχολείο έβρισκα κάθε χρόνο διαφορετικούς συμμαθητές, καθώς αυτοί της προηγούμενης χρονιάς ήταν μια τάξη «κάτω» από εμένα. Μη φαντάζεσαι ότι περπατούσα ανάποδα, ή έβλεπα κάθε κίνηση από το τέλος προς την αρχή. Όχι, η ζωή μου ήταν κανονική, ζούσα τη ροή της κάθε μέρας μαζί με τους γύρω μου, όμως όταν ξημέρωνε, η δική μου νέα μέρα ήταν η προηγούμενη για όλους τους υπόλοιπους. Ο χρόνος, ως φυσικό μέγεθος κινούταν για μένα αντίστροφα, όμως κανένας δε φαινόταν να το αντιλαμβάνεται εκτός από εμένα. Η συμπεριφορά τους ήταν λες και όλα κυλούσαν κανονικά.

Καταλαβαίνω ότι έχεις απορίες, ερωτηματικά, ελπίζω κάποια από αυτά να απαντηθούν στη συνέχεια της διήγησής μου.

Όταν έβγαλα την πρώτη μου ταυτότητα αυτή έγραφε πάνω της ημερομηνία γέννησης το 2004. Ήταν το 1997, κι όμως ποτέ, ακόμα και στα χρόνια που «ακολούθησαν», κανείς δεν έδειξε να εκπλήσσεται.

Αδέρφια δεν είχα, ίσως να απέκτησα μετά, ποιος ξέρει. Η πρώτη μου συνειδητή ανάμνηση ήταν περίπου στην ηλικία των 3 ετών. Δεν ήταν κάτι συγκεκριμένο, απλά οι ακαθόριστες, σχεδόν ονειρικές εικόνες που σηματοδοτούν την πρώτη ανάμνηση του κάθε ανθρώπου. Θυμάμαι ακόμα, αμυδρά, τις τραγικές εικόνες από …, όχι αγαπητέ αναγνώστη δεν πρέπει να σου πώ, δεν ξέρω ποιος είναι ο χρόνος που διαβάζεις και δεν έχω το δικαίωμα να σε ταράξω με αυτά που θυμάμαι, αλλά για σένα ίσως δεν έχουν ακόμα συμβεί. Αργότερα ήρθαν οι Ολυμπιακοί της Αθήνας, το 2004, τη χρονιά που γεννήθηκα, όμως και πάλι πρέπει να προσέξω, θα ήταν λάθος να μιλήσω για όσα μπορεί να είναι στο δικό σου μέλλον..

Πολλά χρόνια αργότερα κατέληξα στο συμπέρασμα ότι τα πρώτα 4-5 χρόνια της ζωής μου ο χρόνος μου πρέπει να κυλούσε προς τη σωστή κατεύθυνση. Μετά, για κάποιο ανεξήγητο λόγο η ροή του αντιστράφηκε και ξαναγύρισα στο 2004 και πιο πίσω. Έτσι έζησα περίπου 8 χρόνια πηγαίνοντας στο 2008 και ξαναγυρίζοντας πίσω στο 2004.

Στο σπίτι οι γονείς μου δεν έδειχναν να παραξενεύονται όταν καθώς εγώ μεγάλωνα αυτοί γινόντουσαν νεώτεροι. Ίσως τα μάτια τους να έβλεπαν κάποια άλλη πραγματικότητα. Ήμουν περίπου 9 ετών όταν προσπάθησα να τους δώσω να καταλάβουν ότι η ζωή μου δεν κυλά όπως θα έπρεπε. Θυμάμαι τα γεμάτα απορία βλέμματα τους και την προσπάθεια της μητέρας μου να μου εξηγήσει ότι ήμουν απλά κουρασμένος και αν έπεφτα να κοιμηθώ την άλλη μέρα όλα θα ήταν μια χαρά. Το επόμενο πρωϊ κρυφάκουσα τη συζήτησή τους για το αν έπρεπε να με δεί κάποιος «ειδικός». Ήταν και οι δύο τους προβληματισμένοι, φαντάζομαι πώς η συμπεριφορά μου θα πρέπει έτσι κι αλλιώς να ήταν παράξενη από καιρό, καθώς το άγουρο μυαλό μου προσπαθούσε να συμβιώσει με μια πραγματικότητα αντίθετη προς τα βασικά ένστικτα. Ήταν καλοί άνθρωποι οι γονείς μου και στα χρόνια που ακολούθησαν έκαναν ότι μπορούσαν για να με «κάνουν καλά». Με είδαν αρκετοί «ειδικοί» και σχεδόν όλοι τους κατέληγαν στο συμπέρασμα ότι ήμουν ένα μοναχικό παιδί που «καλό θα ήταν να αποκτήσει μεγαλύτερη επαφή με συνομήλικους του». Κάποιοι μάλιστα ήθελαν να με κρατήσουν για παρακολούθηση, κάτι στο οποίο οι γονείς μου ήταν πάντα αρνητικοί.

Όσο μεγάλωνα έπαψα να λέω αυτά που ένιωθα, προσπάθησα να δείχνω φυσιολογικός. Ίσως επειδή βαρέθηκα τους «ειδικούς», ίσως επειδή δεν ήθελα να βλέπω τους γονείς μου προβληματισμένους, ίσως επειδή απλά προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου ότι όλα ήταν καλά.

Πρέπει να ήμουν, σε απόλυτους αριθμούς, 18 ετών όταν το 1994 είδα τους γονείς μου να γιορτάζουν τη 1η επέτειο του γάμου τους. Το θεώρησαν απόλυτα φυσιολογικό, έστω και αν εγώ ήμουν 18 ετών, μόλις 5 χρόνια μικρότερος από τη μάνα μου. Εκείνο το βράδυ πήρα την απόφασή μου. Η οικογένεια μέσα στην οποία μεγάλωσα σε λίγο δε θα υπήρχε πια, ή δε θα είχε δημιουργηθεί ακόμα, διάλεξε και πάρε ποια έκφραση είναι η πιο αντιπροσωπευτική. Το τι ακριβώς θα συνέβαινε και ποια μορφή θα έπαιρνε η ζωή μου ήταν κάτι που δεν ήθελα να το μάθω, ίσως φοβόμουν.

Την επόμενη μέρα τους ανακοίνωσα ότι θα έφευγα. Είπα πώς ήθελα να ταξιδέψω για λίγο καιρό και μετά να αποφασίσω τι θα κάνω με το μέλλον μου. Έδειξαν να το περίμεναν, δεν υπήρξε καμία αντίρρηση. Δύο μέρες μετά τους αποχαιρέτησα, ήξερα ότι δε θα ξαναγύριζα ποτέ πίσω και νομίζω ότι το ήξεραν και αυτοί. Ήταν πια δύο νέοι άνθρωποι, όμως τα μάτια τους ήταν γερασμένα, τα μάτια των γονιών που έβλεπαν για τελευταία φορά το παιδί τους.

Στην αρχή έκανα κάποια αραιά τηλέφωνα, μετά προτίμησα τις κάρτες και σύντομα γράμματα. Ένα χρόνο μετά, περίπου την ημερομηνία του γάμου τους, φρόντισα να λάβουν ένα απλό μπουκέτο λουλούδια. Δεν τόλμησα να ξαναγράψω ή να ξαναπάρω τηλέφωνο.

Στην πόλη που γεννήθηκα ξαναγύρισα 15 χρόνια αργότερα και μια παρόρμηση με οδήγησε κοντά στο πατρικό του πατέρα μου. Θυμάμαι τις στιγμές σαν τώρα. Ήταν ένα ηλιόλουστο πρωϊνό, στεκόμουν σε ένα μικρό πάρκο απέναντι στην πόρτα του σπιτιού. Κάποια στιγμή αυτή άνοιξε και ένα καστανόξανθο αγόρι, περίπου 10 χρονών, πετάχτηκε έξω κρατώντας στα χέρια του την τσάντα του σχολείου του, γελώντας και φωνάζοντας. Ήταν σα να έβλεπα παιδική μου φωτογραφία, δε μπορούσα να κάνω λάθος. Πέρασε το δρόμο προς τη μεριά που στεκόμουν και μόλις με είδε σταμάτησε και στράφηκε προς εμένα. Με πλησίασε αργά, διστακτικά, άπλωσε το χέρι του και άγγιξε το δικό μου. «Είσαι καλά;» με ρώτησε. «Καλά είμαι, εσύ;» απάντησα. «Να προσέχεις» μου είπε και το βλέμμα του καρφώθηκε στα μάτια μου, γλυκό σαν του μικρού παιδιού που ήταν, και συνάμα προστατευτικό σαν του πατέρα που επρόκειτο να γίνει. «Πρέπει να φύγω τώρα» είπε και πήρε ξανά το δρόμο του. Εκείνη τη μέρα έκλαψα, όσο ποτέ στη ζωή μου. Έκλαψα για το παιδί που ήμουν κάποτε και όσα δεν έζησε, έκλαψα για τους γονείς μου που έχασα με τρόπο πιο τρομακτικό και από το θάνατο, έκλαψα για τη χωρίς νόημα ζωή μου.

Πέρασα τα χρόνια μου ταξιδεύοντας και μελετώντας το χρόνο και τα μυστήρια του. Προσπαθούσα πάντα να βρώ κάποιο νόημα, κάποια λογική ερμηνεία σε αυτό που μου συνέβαινε. Οικονομικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα, βλέπεις το να έχεις ζήσει το μέλλον έχει και κάποια πλεονεκτήματα. Τα βιβλία της ιστορίας, οι εφημερίδες, το παρελθόν του κόσμου στον οποίο ζούσα σαν παρείσακτος επισκέπτης, ήταν για μένα το μέλλον.

Ξέρω τι σκέφτεσαι, αν προσπάθησα να παρέμβω, να αλλάξω πράγματα και καταστάσεις. Στην αρχή πίστεψα πώς ίσως κάποια ανώτερη δύναμη είχε δώσει στη ζωή μου αυτή την τροπή ώστε, μέσω εμού, κάποια συμβάντα να εξελιχθούν αλλιώς. Ένα ατύχημα, η προσωπική τραγωδία κάποιου, ακόμα κι ένα συμβάν παγκόσμιας σημασίας, γιατί όχι, βλέπεις αυτή η σκέψη ήταν για μένα θεραπευτική, ίσως η ζωή μου να είχε κάποιο σκοπό. Γρήγορα ανακάλυψα ότι η ελπίδα μου ήταν μάταιη, δε μπορούσα να παρέμβω, δε μπορούσα να αλλάξω τίποτε. Την κρίσιμη στιγμή που ετοιμαζόμουν να δράσω, κάποιο τυχαίο γεγονός, κάποια απρόβλεπτη, μη καταγεγραμμένη λεπτομέρεια δε μου επέτρεπε να αλλάξω τη ροή των πραγμάτων.

Το παρελθόν μοιάζει με μια στέρεη αλυσίδα, σφυρηλατημένη με τους πόνους και τις χαρές των ανθρώπων που το βίωσαν. Καμία ενέργεια στον τρισδιάστατο χώρο δε μπορεί να διαρρήξει αυτή την αλυσίδα. Διάβασα βιβλία, επιστημονικά και μυθιστορήματα, για τα ταξίδια στο χρόνο, διάβασα για το παράδοξο του χρόνου, το πώς δηλαδή μπορεί κάποιος ταξιδιώτης στο παρελθόν να προβεί σε πράξεις και ενέργειες που θα μπορούσαν να αναιρέσουν την ίδια του την ύπαρξη. Ξέρω από πρώτο χέρι πώς το παράδοξο αυτό δεν υφίσταται. Το παρελθόν είναι γραμμένο με ανεξίτηλο μελάνι, χαραγμένο σε κάποια κοσμική βίβλο από πέτρα, και δεν αλλάζει. Πέρασα τη ζωή μου ζώντας στο δικό σου παρελθόν, στο παρελθόν του κόσμου στον οποίο γεννήθηκα, όμως όριζα μόνο τη ζωή μου και ίσως ούτε καν αυτή.

Μελέτησα το χρόνο, ως φυσικό μέγεθος, ως φιλοσοφική έννοια, ως καθημερινή πραγματικότητα. Κάνουν λάθος όσοι πιστεύουν ότι ο χρόνος είναι μια απλή διάσταση. Ο χρόνος είναι μια έννοια την οποία το μυαλό του ανθρώπου αδυνατεί να συλλάβει, όπως η έννοια του απείρου. Προσεγγίζουμε τεχνητά το χρόνο μεταφέροντάς τον σε ένα ρολόι ή ένα ημερολόγιο και έτσι μπορούμε να τον αντιληφθούμε ως αντικειμενική πραγματικότητα.

Το χρόνο δε μπορείς να τον ορίσεις, μπορείς μόνο να τον αισθανθείς να περνά, σα μια διαρκή αέναη κίνηση ανάμεσα στο σήμερα και το αύριο, με μόνη απτή πραγματικότητα το «τώρα». Όλη η ζωή μας δεν είναι παρά μια ακολουθία από άπειρα «τώρα», αυτά που πέρασαν και αυτά που θα έρθουν. «Δε μπορείς να βάλεις το πόδι σου δύο φορές στο ίδιο ποτάμι γιατί τα νερά του κυλάνε συνεχώς» είχε πεί ο Ηράκλειτος. Όμως και το «τώρα» δεν ορίζεται μονοσήμαντα. Το «τώρα» του κάθε ανθρώπου είναι έννοια εξαιρετικά προσωπική.

Ίσως τελικά ο χρόνος να είναι πιο συγγενικός με την ψυχή και τη συνείδηση και όχι με το χώρο, όπως υποστηρίζει η σύγχρονη φυσική. Η αίσθηση του χρόνου δεν είναι πάντα η ίδια. Άλλοτε κυλά γρήγορα και άλλοτε πιο αργά, ή τουλάχιστο έτσι το αντιλαμβάνεται ο εγκέφαλος ανάλογα με τα γεγονότα που λαμβάνουν χώρα. Η λειτουργία της ανάκλησης αναμνήσεων είναι μια καθαρά πνευματική λειτουργία και αποτελεί ένα ταξίδι στο χρόνο, χωρίς όμως να διαφοροποιείται η αντικειμενική θέση του υποκειμένου στον κατά συνθήκη χρόνο.

Το παρελθόν περιλαμβάνει, εκτός από αυτό που συνέβη και όλα όσα θα μπορούσαν να συμβούν, τα οποία όμως για κάποιο λόγο παρέμειναν σε λανθάνουσα κατάσταση. Το μέλλον από την άλλη πλευρά είναι ένα σύνολο πιθανών γεγονότων και καταστάσεων. Όμως ποιος ή τι επιλέγει ποια από αυτά τα γεγονότα θα συμβούν, και άρα θα αποτελέσουν κάποτε παρόν. Μοίρα ή συμπτώσεις, προδιαγεγραμμένη πορεία ή συνειδητή επιλογή, ποια δύναμη κυβερνά το μέλλον; Ποια ήταν η μυστηριώδης δύναμη που έμπλεξε το δικό μου μέλλον με το παρελθόν των άλλων ανθρώπων;

Πολλές φορές ισορρόπησα ανάμεσα στη λογική και την παραφροσύνη, αναρωτήθηκα αν ζώ ένα εφιάλτη και σύντομα πρόκειται να ξυπνήσω. Μέσα στα όνειρα ο χρόνος λειτουργεί σε ένα άλλο επίπεδο. Η λογική του συνέχεια ανατρέπεται και κάνει αυθαίρετα άλματα μπρος και πίσω. Πιστεύω ότι κάποια άγνωστη ψυχική λειτουργία διατάραξε την ισορροπία ανάμεσα στην ονειρική και την συνειδητή κατάσταση του εγκεφάλου μου και δε μου επέτρεψε να επανέλθω μετά από κάποιο ονειρικό άλμα. Θα ήμουν ένας απλός ψυχασθενής αν η διαταραχή αυτή δεν παρέσερνε μαζί της και την τρισδιάστατη υπόστασή μου. Ο χώρος και ο χρόνος μου καμπυλώθηκαν αρκετά ώστε να αναστραφούν.

Άραγε η αναστροφή αυτή δημιούργησε κάποιο κενό στο μέλλον που θα έπρεπε να είχα ζήσει; Το 2008, αν οι εκτιμήσεις μου είναι σωστές, έπαψα απλά να υπάρχω, πέθανα; Ή μήπως ένας άλλος εαυτός μου έζησε, θα ζήσει, κανονικά τη ζωή του; Μήπως η καμπύλη του χώρου και του χρόνου μου διχοτομήθηκε και ένα κομμάτι της ακολούθησε λάθος κατεύθυνση, παρασέρνοντας μαζί της και ένα λειτουργικό αντίγραφο της φυσικής μου υπόστασης το οποίο συνέχισε να αλληλεπιδρά με το περιβάλλον του; Μήπως οι άνθρωποι με τους οποίους ερχόμουν σε επαφή έβλεπαν αντανακλάσεις του μέλλοντος;

Και ο φυσικός μου θάνατος, τι ακριβώς θα επιφέρει; Θα είναι απλά το τέλος μιας ζωής που πήρε λάθος δρόμο, ή θα ξανασμίξει τα χωρισμένα κομμάτια του εαυτού μου και θα ξαναβάλει την ύπαρξή μου στη φυσιολογική πορεία της;

Σίγουρα αναρωτιέσαι μήπως όλα αυτά είναι τα προϊόντα ενός διαταραγμένου εγκεφάλου ο οποίος ζεί σε μια πραγματικότητα που έπλασε ο ίδιος, ή για να το πώ πιο απλά, μήπως διαβάζεις τα παραληρήματα ενός τρελού. Δε θα σε αδικήσω γι αυτή σου τη σκέψη, ούτε θα προσπαθήσω να σε πείσω για το αντίστροφο. Δεν είναι δυνατόν μέσα από λίγες γραμμές κειμένου να σου μεταφέρω όσα βίωσα σε μια ζωή.

Όσο για την ταυτότητά μου, είσαι σίγουρος πώς θέλεις να τη μάθεις; Μπορεί να είμαι κάποιος που ξέρεις ή κάποιος που θα συναντήσεις, μπορεί να είμαι το αγέννητο παιδί σου, μπορεί να είμαι ο ίδιος σου ο εαυτός. Αν όμως δε φοβάσαι να ψάξεις και να γνωρίσεις αλήθειες που ίσως σε ταράξουν, θα σου δώσω ένα γρίφο για να λύσεις:

«Ψάξε να βρείς την πλάκα που δεν έχει αρχή, στο φρούριο κοντά στα στενά με τις δάφνες του Απόλλωνα.»

Αφήνω αυτή την καταγεγραμμένη μαρτυρία ζωής ως μοναδική απόδειξη της παράλογης ύπαρξής μου και του ακούσιου ταξιδιού μου στο χρόνο. Δεν ξέρω αν και πότε θα βρεθεί και θα διαβαστεί, ή από ποιόν. Αν όμως κάποιος αποφασίσει να ακολουθήσει τα βήματα του γρίφου και μάθει την ταυτότητά μου θα ήθελα να προσπαθήσει να με εντοπίσει στο μέλλον, και να φροντίσει όταν, στην κανονική ροή του χρόνου, θα είμαι ενήλικος να πάρω στα χέρια μου αυτό το κείμενο. Ίσως έτσι βοηθήσω τον εαυτό μου να εκτιμήσει καλύτερα την αξία της ζωής και του χρόνου.

Αντιγραφή από: http://www.e-telescope.gr/gr/cat06/art06_040112.htm

elenaki
Νέο Μέλος

Cyprus
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 18:26:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Το κείμενο αυτό ποια χρονολογία περίπου γράφτηκε????


elenixΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 18:29:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros_p
Μέλος 1ης Βαθμίδας


104 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 18:40:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
E? Μάλλον είναι μούφα το κείμενο αλλά τι εννοείς πότε γράφτηκε? Αν είναι αλήθεια αυτό, γράφτηκε κάπου στο '60 λογικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elenaki
Νέο Μέλος

Cyprus
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 18:55:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ίσως όμως να μην είναι μούφα και ίσως αλήθεια να συνέβη κάτι τέτοιο, με εξετάσεις μπορούν να βρουν πότε περίπου ένα κείμενο έχει γραφτεί δεν έκαναν τέτοιες εξετάσεις στο κείμενο αυτό????????? Μ’ άρεσε το όλο κείμενο! Και ψεύτικο να είναι είναι καλό για σενάριο ταινίας!!!!!!!!!

elenixΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 19:33:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
HI DUDES !?!

ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΛΥΣΩ ΤΟ ΓΡΥΦΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΥΝΤΑΡΑΚΤΙΚΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΗΝ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΦΥΣΙΚΗ!?! ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥΦΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΤΕΘΙΜΕΝΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΛΥΣΩ ΤΟΝ ΓΡΥΦΟ ΤΟΤΕ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ Η ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ E-MAIL ΣΤΟ CYBER_MASTER23@MSN.COM!?!

ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ C YA DUDES!?!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elenaki
Νέο Μέλος

Cyprus
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 22:38:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ είμαι πρόθυμη να σε βοηθήσω έχω ήδη αρχίσει να ¨δουλεύω¨ πάνω στον γρίφο
!!!!!!!!!!


elenixΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 00:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΩΡΑΙΑ ΠΡΩΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ Η ΣΕ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ ΗΤΕ ΣΕ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΥΡΙΩΣ ΔΟΞΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ!!! ΑΡΧΙΚΑ ΕΨΑΞΑ ΣΤΗΝ ΑΙΓΙΝΑ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΚΥΡΙΩΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ "Η ΠΛΑΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΡΧΗ" ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΣΥΝΔΕΟΝΤΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ!!!
ΠΡΟΣΩΠΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΞΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΜΕΤΑΞΥ 7 ΑΙΩΝΑ Π.Χ. ΕΩΣ 2 ΑΙΩΝΑ Π.Χ. ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΤΕ ΠΟΛΗ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΦΡΟΥΡΙΟ!!!
ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!
C YA DUDE!?!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

goro
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 04:04:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους goro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ειναι απλο.ο γρυφος μιλαει για το ρολοϊ τον χρονο δηλαδη.η πλακα που δεν εχει αρχη ειναι οι ωρες πανω του.σαν φρουριο το κυκλικο του σχημα με περιπολο τους δυκτες του.τα στενα ειναι οταν οι δυο δικτες ενονοντε και οι δαφνες του απολωνα (ηλιου) ειναι στις 12 το μεσημερι οταν ο ηλιος ειναι στην δοξα του.ειναι η ωρα σημειο που ο χρονος μπορει να αντιστραφη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 04:15:55  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΛΗΘΙΝΗ Η ΨΕΥΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ,
ΤΡΟΜΕΡΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΠΑΝΤΩΣ!!!
ΑΥΤΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ!!!!!!!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elenaki
Νέο Μέλος

Cyprus
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 09:51:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πιστεύω πως η λύση του γρίφου είναι αλλιώς γιατί μας λέει πως έτσι θα βρούμε στοιχεία για την ταυτότητα του φίλε gorο... τώρα όσο αφορά τον cypermaster πιστεύω πως και αυτός έχει ξεκινήσει λάθος την ανάλυση του γρίφου αφού ο Απόλλωνας μπορεί να θεωρηθεί ότι σχετίζεται με μια πληθώρα πραγμάτων εκτός από τον θεό Απόλλωνα έτσι λιπών το σταθερό σημείο του γρίφου ίσως να πρέπει να θεωρηθεί το φρούριο και όχι ο θεός Απόλλωνας εμένα πήγε κάπου το μυαλό μου αλλά είναι μ..... το ψάχνω ακόμα θα σας πω νεότερα

elenixΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 10:03:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν πιστευω οτι η ιστορια ειναι πραγματικη.

ειναι ομως πολυ ωραια για να γινει ταινια.

για να γυρισει κανεις στον χρονο ή πρεπει να πεσει σε καμια μαυρη τρυπα ή να χρησιμοποιησει τεχνολογια τυπου φιλαδελφια (οχι το τυρι)

ετσι μονος του, το αποκλειω.

------------------------

Όσοι έκτισαν κάτω από τα αστέρια, έκτισαν πολύ χαμηλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 13:25:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΩΤΟΝ ΦΙΛΕ ASTRAL-PROJECT ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΤΗΣ ΦΙΛΕΔΕΛΦΙΑΣ ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΤΗΛΕΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΠΛΟΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ (ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ) ΕΙΜΑΙ ΛΑΤΡΗΣ ΤΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΚΑΙ ΙΔΙΕΤΑΙΡΑ ΤΗΣ ΚΒΑΝΤΟΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΜΕΓΑΛΩΝ ΠΑΤΕΡΑΔΩΝ ΤΗΣ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΜΠΟΡ ΚΑΙ ΑΙΝΣΤΑΙΝ!!!
ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΚΟΛΛΑΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙΑ ΣΤΑ ΥΠΕΡΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΤΗΛΕΜΕΤΑΦΟΡΑ ΕΝΟΣ ΑΤΟΜΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΑΠΑΤΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΕ 40 ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΕΧΕΟΥΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΗΛΕΜΕΤΑΦΕΡΟΥΝ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟ ΧΩΡΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!!
ΑΛΛΑ ΞΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΣ ΕΠΙΚΑΝΤΡΩΘΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΓΡΙΦΟ -ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΛΑΜΕ ΑΛΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΦΥΣΙΚΗ ΟΣΟΥΣ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΟΛΟΙ ΝΕΟΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΤΗΝ ΦΥΣΙΚΗ-
ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΛΑΚΑ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΑΠΟΚΡΥΠΤΟΓΡΑΦΗΣΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΝΟΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΥΠΟΝΟΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΦΡΑΣΗ "ΠΛΑΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΡΧΗ" ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΕΘΕΙ Η ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΡΑΣΗ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ!!! ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΥΠΟΨΕΙΕΣ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΛΛΙΩΣ ΕΝΑ 8 ΧΡΩΝΩΝ ΑΓΟΡΙ ΤΟΣΟ ΗΤΑΝ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΖΗΣΕ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΧΕ ΛΟΓΟ ΝΑ ΘΥΜΑΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ!!!
ΒΕΒΑΙΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΡΕΑΣΕΙ ΤΗΝ ΡΟΗ ΤΩΝ ΓΕΓΟΝΩΤΩΝ ΟΠΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΟΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ 89 ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 13:31:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΣΥΓΡΑΦΕΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΞΟΥΜΕ ΓΙΑ ΣΑΦΗ ΟΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΣΩΣΤΑ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑ. ΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΤΕΛΙΚΑ? ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΙ ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΧΡΟΝΟΜΕΤΑΘΕΣΗΣ ΟΠΟΥ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΠΑΡΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΕΡΕΥΝΗΤΡΙΑ ΤΖΟΑΝ ΦΟΡΜΑΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΧΡΟΝΟΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΥΧΝΑ.ΑΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΣΥΚΕΚΡΜΕΝΗ ΡΟΗ.ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΗΝ ΡΟΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΘΕΛΑ ΤΟΥΣ. ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΙΣΩΣ Ο ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ ΑΥΤΟΥ ΚΕΙΜΕΝΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΕΛΛΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΡΕΨΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΗΝ ΡΟΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ....

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 14:34:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΦΙΛΕ SANSATIONF ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΟΠΟΤΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑΙ ΑΥΤΟΣ! ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΒΛΕΠΕ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ 43 ΕΤΩΝ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΤΟΜΟ ΕΒΛΕΠΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΥΡΩ ΤΟΥ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΝΕΑ ΕΝΩ ΑΥΤΟΣ ΓΕΡΝΟΥΣΕ!!! ΕΓΩ ΑΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΘΕΩΡΟΥΣΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕ ΝΑ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΣΕ ΕΝΑ ΒΑΘΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ Η ΟΧΙ!?!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 15:26:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΡΥΦΟ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ FORUM TOY Ε-ΤΕLESCOPE.GR ΟΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΛΕΒΑΡΗ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΡΕΙΣ ΘΕΩΡΕΙΕΣ!!!
ΠΡΩΤΟΝ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΡΧΗ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΑΦΟΠΛΑΚΑ ΧΩΡΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΑΡΚΕΤΑ ΠΕΙΣΤΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΒΕΒΑΙΑ!!!
ΤΩΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 3 ΕΚΔΟΧΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ:
Α) ΝΗΣΙ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ(ΟΜΩΣ Ο ΧΡΗΣΤΗΣ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ)
Β) ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΤΑ ΤΕΜΠΗ (ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ Ο ΧΡΗΣΤΗΣ ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ΠΩΣ Η ΔΑΦΝΗ ΠΟΥ ΜΕΤΕΦΕΡΕ Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΤΟΥΣ ΔΕΛΦΟΥΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΛΟ ΤΟΥ ΠΡΟΕΡΧΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΑΔΑ ΤΩΝ ΤΕΜΠΩΝ. ΣΤΟ ΠΙΟ ΣΤΕΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟΤΟΜΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ ΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΜΕΣΑΙΩΝΙΚΟ ΦΡΟΥΡΙΟ ΛΥΚΟΣΤΟΜΙΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΛΥΚΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΓΝΩΣΤΟ ΣΗΜΕΡΑ ΣΑΝ ΚΑΣΤΡΟ ΤΗΣ ΩΡΙΑΣ)
Ο ΧΡΗΣΤΗΣ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΤΕΝΑ ΤΩΝ ΤΕΜΠΗ Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΕΠΑΙΡΝΕ ΑΠΟ ΑΚΕΙ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΕ ΔΑΦΝΕΣ Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΟΥ ΚΑΣΤΡΟΥ ΑΥΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΡΙΟΧΗ!!! ΟΜΩΣ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ ΔΗΛΑΔΗ Ο ΤΑΦΟΣ!!!
Γ) Η ΤΡΙΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΛΕΕΙ ΠΩΣ Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΕΛΦΗ ΕΠΕΙΔΗ Εκεί όπου σήμερα βρίσκεται ο αρχαιολογικός χώρος των Δελφών, πριν τις ανασκαφές βρισκόταν το χωριό Καστρί, που στον γρίφο ίσως να υποδηλώνεται από το "φρούριο". Επίσης πίσω από του Δελφούς βρίσκονται οι Φαιδριάδες πέτρες, πανύψηλοι βράχοι που χωρίζονται από ένα στενό "σκίσιμο" ( από εκει κυλά η Κασταλία). Γενικά η όλη τοπογραφία δηλώνει του Δελφούς. Το νεκροταφείο του παλιού χωριού δεν έχει μετακινηθεί (δεν γίνόταν αυτό), και βρίσκεται σε επαφή με τον αρχαιολογικό χώρο. Ισως εκεί να βρίσκεται η "πλάκα χωρίς αρχή".
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΓΡΥΦΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ Η Β ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΤΕΜΠΗ!!!
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ!!! ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΡΑΦΩ ΑΛΓΕΒΡΑ ΚΑΙ ΑΓΓΛΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ ΒΙΒΛΙΟ
ΘΑ ΜΠΩ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!!!
ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ
Ψ ΥΑ ΔΘΔΕΣ!?!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elenaki
Νέο Μέλος

Cyprus
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 16:29:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιθανή εξήγηση υπ΄ αριθμό ένα στα στενά δρομάκια της αρχαίας δήλου να ψάξεις για την λύση φίλε cypermaster... αν πας περιμένω την απάντηση για να σου δώσω και την πιθανή λύση υπ΄ αριθμό δυο η οποία είναι και λίγο τρελή και θα ήθελα να είμαι και εγώ εκεί...
Αν ρωτήσεις γιατί στην δήλο? πολύ απλά εκεί σύμφωνα με τον μύθο γεννήθηκε ο φίλος μας ο Απόλλωνας μαζί με την αδερφούλα του την Άρτεμη από την Λητώ...


elenixΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telxinas
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 20:03:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telxinas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1-- Έτος γεννήσεως 2004

2--(ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΧΡΟΝΟΥ-ΠΙΣΩ) Στα 7 του χρονια, 1997, εκδίδει ταυτότητα (Παράλληλα: 1993 Γαμος Γονεων, 1994 1η Επετειος. Πιθανο έτος γεννησεως του στον έγγαμο βιο, έστω 1993, άρα στα 4 χρόνια του παιδιού του εκδίδουν ταυτότητα)

3--2001 πρωτη συνειδητή ανάμνηση (3 χρονων για αυτόν, 8 για τους γονείς)

4--2001 Τραγικό γεγονός (Τριων χρονών δεν μπορείς να έχεις συνείδηση ενός τρομερού γεγονότος. Θα μπορούσαν να του το εχουν πει οι γονείς του. Μα αυτοί ακόμα δεν το ζήσανε έτσι ώστε να του το αφηγήσουν)

5--2004 Αργότερα(του τρομερού γεγονότος) ήρθαν Ολυμπιακοί, δεν συμβαδίζει με την λέξη Αργότερα, για αυτόν είναι Νωρίτερα

6--2008-2009 Συμπεραίνει οτι η ζωή του κύλησε τελικά κανονικά μέχρι μια απο αυτές τις δυο ημερομηνίες. Άρα τα παραπανω αναιρούνται και δεν τα λαβαίνουμε υπόψην μας. Έπειτα ξαναγύρισε στην ημερομηνία γεννήσεως του. Εχει αναπτυχθέι όμως, το σώμα του έχει ζήσει 8 χρόνια ζωής, έχει γεράσει κατα 8 χρόνια, άσχετα αν πηγαινοέρχεται στον χρόνο. Αφαιρούμε 10 χρόνια, για αυτόν προστίθενται γερνάει κατα 10 χρόνια άρα 18, φθάνουμε στο 1994, την χρονια της 1ης επετείου των γονιών του. Η μανα του ειναι 23, προκειται μετα απο 10 χρονια, το 2004, να γεννήσει, αρα στα 33 της. Στα 29 της ομως, έτος 2000, έχει ήδη εναν γιο 8 χρονων, βλεπε 2. 2000-8 σημαινει οτι το 1992 γέννησε. Άτοπο, αφού σύμφωνα με την διήγηση του, στον normal κόσμο, στον οποίο δεν ζούσε, οι γονείς του δεν είχαν παντευτεί ακόμα.

Μπορεί να προχωρήσει κι άλλο.
Μέχρι στιγμής¨

Συμπέρασμα 1: Ο συγγραφέας επίτηδες έδωσε λάθος δεδομένα. Περίμενε από εμάς να τα βρούμε.

Συμπέρασμα 2: Προσπάθησε να εντυπωσιάσει στον κυκεώνα των παράδοξων δεδομένων φτιάχνοντας ένα φανταστικό σενάριο για μια ταινία, όμως στην προσπάθεια να το κάνει να μην φαίνεται παράδοξο αλλά κάτι που μπορεί να συμβεί, τα έμπλεξε.

Συμπέρασμα 3: Μας δουλέυει και η "πλάκα" που σπάει βλέποντας μας να σπάμε το κεφάλι μας σίγουρα δεν θα έχει ΤΕΛΟΣ.

Συμπέρασμα 4: Σαμπώς οι αρχαίοι δεν ζούσαν στο ίδιο μπάχαλο; Ο χρόνος όδευε προς το 0 και αυτοί μεγάλωναν

Όταν η λογική ξεπερνάει τα όρια της φαντασίας, τότε μόνο βρίσκεις την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telxinas
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 20:36:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telxinas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμπληρωματικό συμπέρασμα:

.εμάλιμ υοπ ήμγιτσ ητ ήτυα ιεσώτοκσ νοτ αν ςοιοπάκ ιεάπ σΑ
.ςωμό εμύορβ εσ αθ, αέφαργγυσ ητσύοπ, νώνημ νώκιρεμ ςιλόμ ιασίε ςα ικ αρώτ σαμ ίζαμ ςάλεγ αν ίεροπΜ

Όταν η λογική ξεπερνάει τα όρια της φαντασίας, τότε μόνο βρίσκεις την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 20:38:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΧΡΗΣΤΗ TELXINAS ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΣΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΩΣ ΓΕΩΜΕΤΡΙΚΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΜΩΣ ΣΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΙΣΜΟ ΣΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΡΙΚΑ ΛΑΘΗ!!!
ΠΡΩΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟ 1997 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 7 ΑΛΛΑ 15!!!
ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ!!! ΤΟ 2001 ΕΙΝΑΙ 11 ΧΡΟΝΩΝ ΟΧΙ 8 Η 3 ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΩΣ ΜΕ ΑΛΛΗ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΗ ΗΛΙΚΙΑ Ο ΙΔΙΟΣ!!! ΕΠΟΜΕΝΟ ΛΑΘΟΣ ΑΦΟΣΟΝ ΓΕΝΗΘΗΚΕ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΙΩΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ 8 ΧΡΩΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΖΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ!!! ΜΕΤΑ ΤΟ 2000 12 ΕΤΩΝ ΟΧΙ 8 ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑΝ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΣΑΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΟ 1988 ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΔΕΚΑ ΧΡΩΝΩΝ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΘΕΩΡΕΙ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ!!! ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Ο ΣΥΛΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΣ!!!
ΤΩΡΑ ΑΓΑΠΗΤΗ ΕLΕΝΙΧ!!!
-ΠΡΩΤΟΝ TO USERNAME MOY EINAI CYBERMASTER KAI OXI CYPERMASTER(PLEASE ΜΗΝ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΣ ΛΑΘΟΣ)
-ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ ΙΣΩΣ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ 2 ΘΕΩΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΦΟΡΟΥΜ ΨΑΧΝΩΝΤΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ???
-ΤΡΙΤΟΝ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΔΗΛΟ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΨΑΞΑ ΚΑΙ ΕΜΑΘΑ ΤΟ ΝΗΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΕΝΑ ΜΟΥΣΕΙΟ ΕΚΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΑΝ ΒΡΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!!!
-ΤΕΤΑΡΤΟΝ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ Η ΦΡΑΣΗ "ΠΛΑΚΑ ΧΩΡΙΣ ΑΡΧΗ" ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΒΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΟΥΜΕ!!!
ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΔΕΚΑ ΜΕΤΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ EUROVISION(GOOD LUCK GREECE!!!)
ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΥΧΟΝ ΓΝΩΜΗ ΟΠΟΙΟΥ ΤΥΧΟΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Η ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΝΑ ΠΕΙ!!! ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΡΙΦΟ!!!!!
ΞΑΝΑΛΕΩ ΠΩΣ ΑΝ ΚΑΤΙ ΑΝ ΛΥΘΕΙ Ο ΓΡΙΦΟΣ ΚΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΙΑΝΙ ΑΛΗΘΙΝΗ ΤΟΤΕ ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΗΝ ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΒΙΟΛΟΓΙΑ!!!
ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!!
ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ
C YA DUDES!?!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elenaki
Νέο Μέλος

Cyprus
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 21:48:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Συγνώμη για το λάθος λιπών η δήλος ήταν η πρώτη από τις δύο λύσης που είχα να σου δώσω dear cyBermaster... λιπών πολλά είναι όσα βρέθηκαν στην δήλο άρα δεν αποκλείετε σε εκείνα τα στενά της πλακόστρωτα δρομάκια να υπάρχει και καμία επιγραφή της οποίας να αγνοείται το πρώτο μισό της... ως τόσο δεν με ρώτησες ποια είναι η δεύτερη υπόθεση μου... και εγώ λιπών συμφωνώ με εκείνο το site όσο αφορά τους Δελφούς για τους πιο κάτω λόγους
1.οι Δελφοί είναι το κέντρο τις γης σύμφωνα με τον επικρατούντα μύθο έτσι λιπών και το πέτρα χωρίς αρχή...
2.αν θυμάμαι σωστά εκεί υπάρχει και ένα ηλιακό ρολόι στις δώδεκα το ρολόι θα μας δείξει τα στενά
3.στους Δελφούς η πυθία μασούσε δάφνη για να δόση χρησμούς στο όνομα του θεού Απόλλωνα έτσι λιπών και οι δάφνες του Απόλλωνα στον γρίφο


elenixΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pappous_manowar
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 22:56:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pappous_manowar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν ο χρόνος πηγαινει αναποδα για αυτόν οπως έλεγε δεν 8α έπρεπε να βρει τον εαυτό του να γενιέται ξανά;και αν ναι ο εαυτός του δεν θα παθαίνε τα ίδια;Οι γονείς του δεν θα έβλεπαν οτι ειχαν 2 ίδια παιδία;

-------------------------
Α_α_Β_β_Γ_γ_Δ_δ_Ε_ε_Ζ_ζ_Η_η_Θ_θ_Ι_ι_Κ_κ_Λ_λ_Μ_μ_Ν_ν_Ξ_ξ_Ο_ο_Π_π_Ρ_ρ_Σ_σ_Τ_τ_Υ_υ_Φ_φ_Χ_χ_Υ_υ_Ω_ω
τι παρατηρήτε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2004, 01:26:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
BAΣΙΚΑ ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ!!! ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΠΕΣ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΝΟΥ???
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΨΑΞΩ ΣΕ ΞΕΝΑ SITE ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ!!!
ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ
C YA DUDES!?!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2004, 02:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
MEXΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΞΕΝΑ SITES ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΡΘΡΟ ΣΕ ΞΕΝΑ SITES ΔΗΛΔΗ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑ ΑΝΖΗΤΗΣΗ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ!?!
C YA DUDES!?!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telxinas
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2004, 04:36:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telxinas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Cybermaster, δεν παρατηρήσες κάτι. Λέει σε ένα σημείο ότι έβγαλε συμπέρασμα και κατέληξε τα πρώτα 4-5 χρόνια της ζωής του τελικά κυλήσανε κανονικά. Άρα, αφού γεννήθηκε το 2004, προσθέτουμε τα άλλα [β]4[/β] χρόνια(που τελικά κυλήσανε normal) και φτάνουμε στο 2008. Από εκεί και πέρα αρχίζει λέει να πηγαίνει πάλι ανάποδα μέχρι που έφτασε πίσω στο 2004. Άρα έχουμε 4+4 χρόνια, 8 χρόνια ζωής.
Σου λέει μετά, στην ηλικία των 3 έγινε ένα συνταρακτικό γεγονός. Έχουμε δυο εκδοχές του 3ου χρόνου της ηλικίας του. Πρώτη, ο 3ος χρόνος μέσα στην κανονική ροή της ζωής του αφού κατέληξε σε αυτό το συμπέρασμα, οπότε αυτό έγινε το 2007(2004 + 3). Όμως λέει για τους Ολυμπιακούς. Ξεκινάμε με την δεύτερη εκδοχή. Αυτή όμως αναιρεί το συμπέρασμα του. Δηλαδή, γεννιέται το 2004, στο 3ο χρόνο της ηλικιάς του, το 2001 γίνεται το συνταρακτικό και έπειτα οι Ολυμπιακοί αγώνες. Δηλαδή, κανονικά θα έπρεπε να είχε γεννηθεί τουλάχιστον το 2000, οπότε +3 χρόνια, το 2003 το νωρίτερο βλέπει το συνταρακτικό και έπειτα γίνονται οι Ολυμπιακοί. Η πρώτη εκδοχή είναι μισή σωστή και η δεύτερη ολόκληρη λάθος.
Μην ξεχνάμε κάτι. Αν και διαφωνώ κάθετα με την γνησιότητα της ιστοριούλας, υποθέτοντας ότι είναι αληθινή, αυτή τη στιγμή αυτός υπάρχει και ζει αυτό το δράμα όπως ακριβώς το περιγράφει στα σημεία που αφορούν την δική μας χρονολογία. Πότε πρόλαβε να φτάσει στο 1965; Στο ξαναλέω, αυτα που διαδραματίζονται στην ιστορία του, διαδραματίζονται αυτή τη στιγμή που μιλάμε. Όλη του η ζώη όμως, που περιγράφεται, δεν έχει ακόμα "παιχτεί", άρα αδύνατον να ξέρουμε για την υπάρξη του βιβλίου που κρύβει μέσα του το γράμμα. Δεν έχει φτάσει ακόμα στο 1965. Θέλω να σου δώσω να καταλάβεις ότι χρονικά παράδοξα μπορεί να υπάρχουν και θεωρητικά μπορούμε να τα επιτελέσουμε. Αυτό όμως είναι ακατόρθωτο παράδοξο.

Όταν η λογική ξεπερνάει τα όρια της φαντασίας, τότε μόνο βρίσκεις την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2004, 09:22:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν νομιζω οτι οι "αμερικανοι" εχουν φτασει να εχουν τεχνολογια τηλεμεταφορας. οχι ακομη τουλαχιστον.

αυτο μπορει να το καταφερουμε τεχνολογικα, μπορει και οχι.

παντως αν ο εν λογω συγγραφεας του κειμενου, ειχε αντιληφθει κατι τετοιο γιατι δεν πηγε σε επιστημονες να του το λυσουν?

ειμαι σιγουρη οτι εαν εμφανιζοταν ενας εικοσαχρονος με 10χρονους γονεις, ε καποιος θα προβληματιζοταν.

------------------------

Όσοι έκτισαν κάτω από τα αστέρια, έκτισαν πολύ χαμηλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2004, 09:24:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν νομιζω οτι οι "αμερικανοι" εχουν φτασει να εχουν τεχνολογια τηλεμεταφορας. οχι ακομη τουλαχιστον.

αυτο μπορει να το καταφερουμε τεχνολογικα, μπορει και οχι.

παντως αν ο εν λογω συγγραφεας του κειμενου, ειχε αντιληφθει κατι τετοιο γιατι δεν πηγε σε επιστημονες να του το λυσουν?

ειμαι σιγουρη οτι εαν εμφανιζοταν ενας εικοσαχρονος με 10χρονους γονεις, ε καποιος θα προβληματιζοταν.

------------------------

Όσοι έκτισαν κάτω από τα αστέρια, έκτισαν πολύ χαμηλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2004, 13:47:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΧΣΡΗΣΤΗ ΤΕLΧΙΝΑS ΠΡΩΤΟΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΩ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΕΤΟΣ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΤΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΤΟ 2007 ΜΕΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΩΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΔΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΑΝΑΔΡΟΜΗ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙ ΑΥΤΟΣ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ!!!
2004->ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ
2007->ΠΡΩΤΗ ΑΝΑΜΝΗΣΗ ΤΡΑΓΙΚΟ ΓΕΓΟΝΟΣ
2008->ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΜΙΚΡΑΙΝΟΥΝ
2004->ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΟΟΥ ΖΕΙ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ!!!

ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΠΡΩΤΑ ΣΥΝΕΒΗ ΤΟ ΤΡΑΓΙΚΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΟΥ 2007 ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΓΙΑΥΤΟ ΔΙΚΑΟΛΟΓΕΙΤΑΙ Η ΦΡΑΣΗ "ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΗΡΘΑΝ ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ"
ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΣΟΥ ΕΔΩ ΠΑΙΧΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ!!!
ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!
ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΒΡΕΘΗΚΕ ΤΟ 1965 ΠΡΙΝ 39 ΧΡΟΝΙΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΣΥΝΕΒΗ ΤΟΤΕ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟΣ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ 8 ΧΡΩΝΩΝ ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΒΡΕΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 1965 ΟΠΟΤΕ ΕΦΟΣΟΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΠΡΙΝ ΤΟ 1965!!!
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΙΣΜΟ ΜΟΥ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2004, 14:45:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΠΡΙΝ ΤΟ 1965!!!


ΚΑΛΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ
ΕΤΣΙ...

Μιλώντας για χρονικό παράδοξο μήπως πρέπει να δούμε κάτι, ο ίδιος ο συγγραφέας μας λέει ότι διαπίστωσε πως το παρελθόν δεν αλλάζει όμως το μέλλον ναι, αυτό σημαίνει πως το μέλλον του στο παρελθόν μας μπορεί να αλλάξει ή να είχε αλλάξει και δεν μιλάω για τώρα που γράφτηκε το γράμμα αλλά για τις υπόλοιπες φορες αφού για τον χρόνο το γεγονός είναι ένας αέναος κύκλος και τελικά δεν βγαίνει ακρη έτσι.

Α και κάτι άλλο αν λύναμε το γρίφο και βρίσκαμε αύριο αυτό το παιδάκι, τι θα του λέγαμε, τι θα εξηγούσαμε και τι θα καταλάβαινε;
Η μήπως η απάντηση είναι στη λύση του γρίφου;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2004, 14:48:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΧΡΗΣΤΗ astral-project ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΩ ΠΩΣ ΕΠΙΣΗΜΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΚΤΗΝΙΣΕΙ ΑΤΟΜΑ(ΟΧΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΝΝΟΩ ΑΤΟΜΑ ΥΔΡΟΓΟΝΟΥ ΟΞΥΓΟΝΟΥ ΚΤΛ)
ΦΗΜΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΚΤΗΝΙΣΟΥΝ ΕΝΑ ΜΟΡΙΟ ΣΚΟΝΗΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗΝ ΙΣΧΥ ΤΩΝ ΜΙΣΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!
ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΣΤΕ!!!
ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΚΡΥΒΟΥΝ ΤΑ ΝΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΕΦΕΥΡΕΣΕΙΣ!!!
ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΕΚΑΝΕΣ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΣΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΞΕΣ ΠΩΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΤΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΨΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΒΓΑΖΑΝ ΤΡΕΛΟ ΟΠΟΤΕ ΕΦΟΣΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2004, 14:59:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΧΡΗΣΤΗ STERM ΚΑΤΑΡΧΗΝ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΜΕΛΛΟΝ ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΣ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΡΑΣΗ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΠΩΣ ΑΝ ΕΛΕΓΕ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΑΛΛΑΖΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ ΟΠΟΤΕ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΙΑ ΠΩΣ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ!!!
ΤΩΡΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΡΟΥΜΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΑΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ!!!
ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝ ΑΦΟΥ ΠΡΟΕΧΕΙ ΝΑ ΛΥΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΓΡΥΦΟ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ??? ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΕΛΕΝΗ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ???
ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΛΥΣΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy