ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 MΠΗΚΑ ΣΕ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
lgdca
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2002, 22:58:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lgdca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!

κατα καιρους ειχα ακουσει για το φαινομενο των μεταθανατιων εμπειριων,και πραγματικα με εχουν εντυπωσιασει οι περιγραφες και τα σχολια πανω σε αυτες και δεν κρυβω οτι τις πιστευω.
ψαχνοντας πριν 4 μερες το διαδυκτιο για τις μεταθανατιες εμπειριες ανακαλυψα αυτο το site και πραγματικα μου κεντριζει το ενδιαφερον...κατα την προσωπικη και ταπινη μου γνωμη,προκειτε για ενα σοβαρο,ενδιαφερον και εκπληκτικο site!
κατα την γνωριμια μου πανω στο φαινομενο των μεταθανατιων εμπειριων,και ακουγοντας και διαβαζοντας τις βαθιες περιγραφες των ατομων που εχουν ζησει τετοιες εμπειριες,πολλες φορες ευχηθηκα να μου συνεβαινε και εμενα κατι παρομοιο!!!!!!!...κατι τετοιο δεν μου εχει συμβει δυστυχως(θα ελεγα) εως τωρα.ειμαι 16 ετων και απο τα 9 μου ποτε δεν ξεθωριασαν απο το μυαλο μου,οι ηκονες ενος περιστατικου που μου συναιβει τοτε,που σε καμια περιπτωση δεν θα το χαρακτιριζα φυσικο,αλλα αντιθετως υποστιριζω μεσα μου απολυτα πως ηταν υπερφυσικο!
και αυτο ακριβως το περιστατικο θα ηθελα τωρα αμεσως να σας το διηγηθω:το πιο αγαπημενο μου προσωπο στην οικογενια μου ειναι η μητερα μου,και στην εως τωρα ζωη μου,παντα ημουν ισχυρα δεμενος μαζι της!οταν ημουν στην ηλικια των 9 ετων,η μητερα μου περασε προβληματα υγειας(παρολο που ηταν νεα στην ηλικια της)με ''αποκορυφομα'' το οτι επαθε αλεργικο σοκ με κυνδινο να χασει τη ζωη της...
θα αρχισω την περιγραφη του συμβαντος απο την αρχη της ημερας.το πρωι ξυπνησα οπως παντα για να ετοιμαστω για το σχολειο.κατευθηνθηκα στην κουζινα...μετα απο ενα λεπτο ακολουθησε και η μητερα μου.καποια στιγμη,η μητερα μου σωριαστηκε στο πατωμα...ετρεξα να την βοηθησω και οταν σηκωθηκε δεν ειχε καταλαβει ουτε η ιδια τι ειχε συμβει.η ωρα ηταν 8 και χωρις επιλογη επρεπε να φυγω για το σχολειο.κατα την διαρκεια ολου του πρωινου το γεγονος αυτο ειχε πλεον χαθει απο το μυαλο μου(οντας και μικρο παιδι)και δεν ειχα δωσει πλεον ΚΑΜΙΑ σημασια.ειχαμε σχολασει και γυρνουσα σπιτι...αναβαινοντας την ανηφορα,και πλησιαζοντας στο σπιτι,μολις μπορουσα πλεον να το διακρινω,συναιβει κατι εντελως παραξενο!κατι υπερφυσικο!κανοντας δυο τρια βηματα,αισθανθηκα οτι μπηκα μεσα σε μια παραξενη ''μπαλα'' που καλυπτε ολοκληρο το σπιτι και τον δρομο μπροστα απο αυτο(ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ,ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΟ ΟΡΙΜΟΤΕΡΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΥΩ ΩΣ ΕΞΗΣ:ΜΠΗΚΑ ΣΕ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ)μεσα σε αυτη τη μπαλα οπου βρισκομουν και εγω,επικρατουσε μπορω να πω μεγαλη ενεργεια!!!ολη η γειτονια τρυγηρο(εξω απο τη μπαλα)φαινοταν θωλη!αν ολα αυτα δεν ειναι ακομα περιαργα η συνεχεια σιγουρα ειναι:τοτε μεσα μου σκευτηκα και ειπα στον εαυτο μου"φαντασου να ηρθε το ασθενοφορο και να πηρε τη μαμα" ενω συγχρονως με ενα περιεργο συνδιασμο ολα αυτα τα εβλεπα μπροστα μου σαν να συνεβαιναν εκεινη τη στιγμη!εβλεπα την πορτα του σπιτιου μου ανοιχτη μαζεμενους μερικουσ συγγενεις μου,τοι ασθενοφορο εξω ακριβως,και επιτα πανω στο φοριο η μητερα μου να μεταφερεται στο ασθενοφορο!και εγω ολα αυτα να τα βλεπω και να μην μπορω να αντιδρασω και να ενεργησω σε ολα αυτα!και σιγουρα ολοι αυτοι δεν με βλεπανε!και αυτο επειδη ολα αυτα ειχαν ειδη συμβει οταν εγω ημουν στο σχολειο και απλα τα εβλεπα σε επαναληψη!ολα ομως οπως ειχαν συμβει και οχι οπως τα ειχα φανταστει!πιστεψτε με!το αισθανομουν!και ολα αυτα ξαφνικα ξεθωριασαν και χαθηκαν απο μπρωστα μου!γυρησα στη πραγματικοτητα!(ολα αυτα πρεπει να κρατησαν 1 λεπτο)...
μπηκα μεσα στο σπιτι και κανεις δεν ηταν εκει...αμεσως πηγα στο σπιτι της θειας μου,που ηταν 10 μετρα διπλα απο το δικο μου...εκει ειδα την ξαδερφη μου και μου ειπε οτι ενα ασθενοφορο ηρθε και πηρε την μητερα μου και οτι ηταν στο νοσοκομειο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
οι επομενες μερες ηταν για εμενα πολυ δυσκολες!η μητερα μου ομως διεφυγε τον κυνδινο και τωρα,με τα απο 6 χρονια ειναι αρκετα καλα.
περιμενω οποιαδηποτε αποψη ,ερωτηση ή και οποιαδηποτε εμπειρια σας...
ελπιζω να υπαρξει απηχηση και να διμιουργηθει μια καλη συζητηση και ανταλαγες αποψεων.

περιμενω!!!!!

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2002, 00:44:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχάς καλώς όρισες στη παρεούλα μας και ειληκρινά σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια...
Πολύ ενδιαφέρουσα η εμπειρία σου αυτή φίλε μου. 'Οχι τόσο σαν εμπειρία, όσο το ότι είχε να κάνει με σένα σε μιά τόσο μικρή ηλικία, 9 μόλις ετών....
Μάς είπες ότι η μητέρα σου, απο τότε και μετά απο 6 χρόνια είναι καλά (και ευτυχός που είναι), θα ήθελα όμως να μας πείς ΕΣΥ πως είσαι μετά απο αυτή την πρώτη σου εμπειρία...
Να μας πείς, απο τότε και μετά πως βλέπεις τα πράγματα...
Αν ξαναείχες κάποια παρόμοια εμπειρία...

Αυτά για αρχή...
Και πάλι καλός όρισες στη παρεούλα μας...

Κέλσος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lgdca
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2002, 23:13:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lgdca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
euxaristw polu gia to kalosorisma!

kapoia allh empeiria den ksana eixa apo tote...omws paralhla apo tote den thimamai na exw ksana zeisei kapoia toso entonh kai diskolh dokimasia sthn zwh mou wste na uparksei anaggh na mou ksana parousiastei kati(den kserw giati,alla tetoia gegonota ta exw shndesei me duskoles stigmes pou pernaei se diafores faseis kapoios sth zwh tou,opoy dimioyrgoyntai anastatwseis sthn kathimerinh mas zwh kai se akrea shmeia o kathenas mas xriazetai mia psixologikh upostiriksh kai othish gia shnexeia me tharos,ta opoia ola auta h kathimerinothta isws den mporei na mas ta prosferei)pisteuw omws kai o idios to perimeno pws an vrethw se dudkoles-pragmatika dyskoles-katastaseis(kai eimai sigouros oti tha vrethw,giati oloi mas tha perasoume kapoia stigmh ena provlhma)sigoura tha mou tyxei pali kati to opoio den tha einai,auto pou emeis leme "fisiko"!

auto pou ezhsa den mporw na pw oti efere terastia alagh sth zwh mou,efoson olo auto den anaferotan amesa se emena alla sth mhtera mou.sigoura tha eixe kapoia sxesh kai me emena efoson emfanisthke se emena!isws sth shnexeia,kapoia stigmh na katalavw kati,kapoio mhnuma pou mexri twra den exw antilifthei!!!!

prosopika,kai meta apo polu skepsh tha mporousa na pw oti auth h empeiria mou den htan dimiourgima tou nou mou h' ths fantasias mou,alla kati pou pragmatika shnevei...oses fores fernw sto mualo mou ekeines tis stigmes,tis thimamai polu entona kai xwris ksethoriasmata...

telos,h allagh h opoia isws egine ston xaraktira mou, einai oti apo tote to mualo mou "anoikse"!!!polla pragmata ta vlepw diaforetika...polla pragmata ta psaxnw perissotero kai vathitera apo oti prin!!!ANETA MPORW NA PW PWS EKSELIXTHKE O TROPOS SKEPSHS MOUEGW O IDIOS EKSELIXTHKA!

[b]auta elpizw na se kalupsan

tha perimenw apanthsh
BYEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy