ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 πως θα ειναι ο αντιχριστος?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2005, 01:07:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θελω να θεσω αυτο το θεμα.πως θα ειναι ο αντιχριστος οταν θα ξεκινησει το καταστροφικο του εργο στη γη?θα ηθελα να μπορεσουμε να τον σκιαγραφησουμε οσο μπορουμε για να γινει αντιληπτος τοτε απο ολους.προς θεου αληθινου δεν θελω να γινουμε προφητες.


υγ.αμαλια ελπιζω να μην το κλειδωσεις και αυτο.

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2005, 01:25:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ

ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ INFORMATIONS
http://www.fora.gr/gr/act/666/po/default.htm


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2005, 07:19:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λέτε να είναι κάπως σαν τον George Bush...?
Δεν ξέρω, δε μπορώ να πιστέψω στην ύπαρξη του.
Όταν έρθει θα μάθουμε!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2005, 11:41:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Νιντζα, εγώ θα το πάρω σοβαρά αυτό που ρωτάς, και θα σε παραπέμψω εδώ:

http://www.geocities.com/kitezhgrad/prophets/

Τα συμπεράσματα δικά σου. Η πηγή είναι Ρώσων Ορθοδόξων.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2005, 11:49:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γυναίκα θα είναι η Αντιχριστός

Δεν υπάρχει τελειότερο πλάσμα από αυτήν !!!!


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scorpinaki
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2005, 22:58:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Αντιχριστος δεν θα ειναι υποχρεωτικα ανθρωπος. Ολα αναφερονται κωδικοποιημενα αρα ο αντιχριστος μπορει να αντιπροσωπευει κατι το οποιο θα μας εθισει στο να το χρησιμοποιουμε με παθος. Να σκοτωναμε για να το αποκτησουμε. Κατι τετοιο θα μπορουσε να ειναι το χρημα. Ολοι λιγο πολυ θα πεθαιναν προκειμενου να καλυψουν αναγκες τους οι οποιες ξεφυτρωνουν απο τα ΜΜΕ. Τι λέτε???

Δε θέλω να γίνω καλύτερη από κανένα, θέλω να γίνομαι κάθε μέρα καλύτερη από το χθεσινό εαυτό μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2005, 23:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ο αντιχριστος οταν θα ξεκινησει το καταστροφικο του εργο στη γη?


To καταστροφικο του εργο εχει ηδη ολοκληρωθει.

Ο αντιχριστος ειμαστε εμεις.Τα παιδια του ενα κατι.
Ετσι ειναι,οτι ανεβαινει,κατεβαινει.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 00:11:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ο αντιχριστος πρεπει να ειναι το αντιθετο του χριστου

αρα εχουμε και λεμε
θα γεννηθει απο τραβεστι
μονο τρια ατομα δεν θα ξερουν για την γεννηση της(θα μεταδοθει μεσω ιντερνετ)
θα ειναι γυναικα
θα ειναι απο τον νεο κοσμο
δεν θα κανει θαυματα
θα εχει 12 δασκαλους και θα τους ακολουθει παντου
θα εχει εντονη σεξουαλικη ζωη
δεν θα περπαταει στο νερο

αυτα στο περιπου

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 00:19:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 00:50:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ο αντιχριστος πρεπει να ειναι το αντιθετο του χριστου

αρα εχουμε και λεμε
θα γεννηθει απο τραβεστι
μονο τρια ατομα δεν θα ξερουν για την γεννηση της(θα μεταδοθει μεσω ιντερνετ)
θα ειναι γυναικα
θα ειναι απο τον νεο κοσμο
δεν θα κανει θαυματα
θα εχει 12 δασκαλους και θα τους ακολουθει παντου
θα εχει εντονη σεξουαλικη ζωη
δεν θα περπαταει στο νερο

αυτα στο περιπου


Χαχαχαχα!!!!
Ακόλαστη γυναίκα, κακιά και όμορφη....
Γουστάρω!!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 00:52:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χαχαχαχα!!!!
Ακόλαστη γυναίκα, κακιά και όμορφη....
Γουστάρω!!


ωπα μεγαλε εγω την εφτιαξα ειναι δικια μου

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 00:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά, δε θα μαλώσουμε κιόλας!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 00:56:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
<<Καλά, δε θα μαλώσουμε κιόλας!>>

και πανω που ελεγα οτι θα ειχαμε το πρωτο σχησμα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 02:04:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπάααααα!
Το Σχίσμα το είχαν άλλοι...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 03:23:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ο αντιχριστος πρεπει να ειναι το αντιθετο του χριστου

αρα εχουμε και λεμε
θα γεννηθει απο τραβεστι
μονο τρια ατομα δεν θα ξερουν για την γεννηση της(θα μεταδοθει μεσω ιντερνετ)
θα ειναι γυναικα
θα ειναι απο τον νεο κοσμο
δεν θα κανει θαυματα
θα εχει 12 δασκαλους και θα τους ακολουθει παντου
θα εχει εντονη σεξουαλικη ζωη
δεν θα περπαταει στο νερο

gigenis


ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ;

ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΡΠΑΤΑΣ ΣΤΟ ΝΕΡΟ;
ΚΑΤΑ ΑΡΧΗΝ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΑΝΙΟ!!


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 19:12:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να φανταστω οτι θα ειναι και πλουσια?γιατι ο χριστος ηταν ψιλοαφραγκος ανεξαρτητα αν ειχε τη δυνατοτητα να καλυψει αλλιως τις οποιες αναγκες του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
οργη του θεου
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 19:31:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους οργη του θεου  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχετικα με το ερωτημα.

πρωτα να ευχαριστησω τον wwalker για την σελιδα που εδωσε.πολυ καλη.

νομιζω οτι ξεχναμε οτι δεν ειναι θεος.αν πιστεψουμε εντελως στην θρησκεια ειναι ενας αγγελος.δηλαδη οχι και τοσο σημαντικο ωστε να συγκριθει με τον χριστο.
μετα δεν νομιζω να καταφερει κατι.ειναι ετσι η εποχη που τα κανουμε ολα μια χαρα και μονοι μας.

αν δω την αληθεια γυμνη....δεν θα αντισταθω στο να την κοιταω μονο.
θα την ντυσω,η θα την γ*****σωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 19:49:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Αυτούς τους διώκοντας τον χριστιανισμόν Τούρκους αποκαλεί η Εκκλησία νέους Ελληνας διότι το όνομα Ελλην ήν τότε συνώνυμον τω αντιχρίστω"
(Παύλος Καλιγάς, περιοδικό ΕΣΤΙΑ, αρ. 387, 1883.)
Ηταν νωπές οι μνήμες τότε...

Edited by - Αίολος on 10/08/2005 19:52:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 23:10:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ηταν νωπές οι μνήμες τότε...

Ενώ τώρα "πάλιωσαν" στο πι και φι...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 23:16:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
rizitis

<<ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ;>>

γυναικα ειπα πως θα ειναι βρε
δεν πιστευω αυτο να ειναι γυναικα;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 00:04:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

θα γεννηθει απο τραβεστι

Είπαμε ότι η Επιστήμη κάνει θαύματα... αλλά αυτό θα είναι το μεγαλύτερο... άσε που έρχεται σε αντίθεση με την "δήλωση":

quote:

δεν θα κάνει θαύματα

...πριν ακόμη γεννηθεί θα έχει κάνει το αδύνατο, δυνατό...

quote:

μονο τρια ατομα δεν θα ξερουν για την γεννηση της(θα μεταδοθει μεσω ιντερνετ)

Ποιοί είναι αυτοί οι τρείς που δεν θα πληροφορηθούν αυτό το "ευτυχές" γεγονός?


.
.
.
@rwen the Guardian...

Είμαι ο Λόγος και το Πυρ
Είμαι ζενίθ, είμαι ναδίρ

Ανάβω γίνομαι πυρσός
Πνίγω το ψέμα μες στο φως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 00:12:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mantis

quote:
--------------------------------------------------------------------------------

θα γεννηθει απο τραβεστι

--------------------------------------------------------------------------------


Είπαμε ότι η Επιστήμη κάνει θαύματα... αλλά αυτό θα είναι το μεγαλύτερο... άσε που έρχεται σε αντίθεση με την "δήλωση":


quote:
--------------------------------------------------------------------------------

δεν θα κάνει θαύματα

--------------------------------------------------------------------------------


...πριν ακόμη γεννηθεί θα έχει κάνει το αδύνατο, δυνατό...

οχι αυτη αλλα ο διαβολος


Ποιοί είναι αυτοί οι τρείς που δεν θα πληροφορηθούν αυτό το "ευτυχές" γεγονός?

δεν ξερω ξερω οτι τρεις μαγοι εμαθαν οτι θα γεννιοταν ο χριστος αρα
αυτα τα τρια ατομα που δεν θα το μαθουν θα ειναι το ακριβως αντιθετο απο αυτους που εμαθαν για την αλλη γεννηση

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 00:45:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
bre παιδιά ο αντίχριστος δεν θα μπορούσε να είναι κάποιος ο οποίος...

1. θα γεννηθεί με το σεχ,
2. θα μορφωθεί,
3. θα είναι γκομενιάρης,
4. θα εργάζεται κανονικά,
5. θα παντρευτεί και θα κάνει παιδιά,
6. θα ξυλίζει όποιον τον πειράξει,
7. θα φροντίζει τους γονείς του,
8. θα προτιμάει τους γιατρούς από τα θαύματα,
9. θα πίνει ούζο αντί για κρασί,
και 10. θα πεθάνει το ίδιο καλά με όλους, χωρίς ν' αναστηθεί; Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 01:31:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι αν είναι ερμαφρόδιτο?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 13:35:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια ιδέα:

(Αν δεν δεχτούμε το κομμάτι με τη Μαγδαληνή και το μετέπειτα γενεολογικό δένδρο του Χριστού)

Ο Χριστός είναι γέννημα θεού και θνητής, λογικά, τα είδη είναι (ας πούμε) ανόμοια αλλά συμβατά... όμως, ποιός μας βεβαιώνει ότι ο Χριστός μπορούσε να κάνει παιδιά? Αν παρατηρήσουμε τέτοιες "μήξεις" στη Φύση θα δούμε ότι τα "προϊόντα" τους δεν μπορούν να αναπαραχθούν...

Αν πάρουμε την παραπάνω σκέψη ως θεώρημα, τότε και ο αντίχριστος στην ίδια κατηγορία υπάγεται...

...οπότε γκομενιάρης/α μπορεί να είναι, παιδιά όμως δεν θα κάνει... και καλύτερα, φανταστείτε να είναι το "έτερον σας ήμιση"...


.
.
.
@rwen the Guardian...

Είμαι ο Λόγος και το Πυρ
Είμαι ζενίθ, είμαι ναδίρ

Ανάβω γίνομαι πυρσός
Πνίγω το ψέμα μες στο φως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Centarius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 17:54:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Centarius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά εγώ τον φαντάζομαι κάπως σαν τον Sam Neil στην ταινία The Omen κατα την άποψη μου κορυφαία ταινία!!!
Τώρα μπορεί να είναι και σαν την Monica Belluci εκεί είναι που θα έδινα και την ψυχή μου στον διάολο!!!!!!

ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΔΙΟΣ
ΙΕΡΟΥ ΦΩΤΟΣ
ΕΞ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑΣ ΚΙΝΗΣΑΣΕΣ
ΔΥΟ ΤΕ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΓΑΛΑΞΙΑΣ
ΑΠΟΙΚHΣΑΣΕΣ
ΖΗΝ ΔΙΑΔΩΣΑΣΕΣ
ΕΙΣ ΓΑΙΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΣΕΣ
ΔΙΑ ΤΑΞΕΩΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΙΝ
ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΣΙΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 18:12:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τώρα μπορεί να είναι και σαν την Monica Belluci εκεί είναι που θα έδινα και την ψυχή μου στον διάολο!!!!!!

Κι εγώ με τα 1000!!!!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 21:26:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λιγοι αντρες θα μπορουσαν να αρνηθουν το σεξ μαζι της ειναι αληθεια αλλα θα ειναι και αυτοι που θα σωθουν τελικα και αυτοι οχι γιατι δεν θα τους αρεσει αλλα θα επικρατησει η αγαπη προς το θεοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Παρμενιδης
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 21:56:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Παρμενιδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί πρεπει ο Αντίχριστος να ειναι ντε και καλα καταστροφεας της γης και οχι οπως λεει και η λεξη ο Χριστός της επομενης εποχης απο αυτης του Χριστου αυτης της εποχης!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 22:48:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
λιγοι αντρες θα μπορουσαν να αρνηθουν το σεξ μαζι της ειναι αληθεια αλλα θα ειναι και αυτοι που θα σωθουν τελικα και αυτοι οχι γιατι δεν θα τους αρεσει αλλα θα επικρατησει η αγαπη προς το θεο

Δεν πειράζει.
Δεν πιστεύω που δεν πιστεύω στο Θεό, τουλάχιστον ας απολάμβανα την Belucci-Αντίχριστο!

quote:
Γιατί πρεπει ο Αντίχριστος να ειναι ντε και καλα καταστροφεας της γης και οχι οπως λεει και η λεξη ο Χριστός της επομενης εποχης απο αυτης του Χριστου αυτης της εποχης!!!

Έλα ντέ???

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 00:42:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιατί πρεπει ο Αντίχριστος να ειναι ντε και καλα καταστροφεας της γης και οχι οπως λεει και η λεξη ο Χριστός της επομενης εποχης απο αυτης του Χριστου αυτης της εποχης!!!

Δηλαδή πρόκειται περί σατανικού σχεδίου (!)...
Αναμφισβήτητα έργο του ίδιου του Σατανά που σκέφτηκε σατανικά(το έχει στο αίμα του, τι να κάνει το παιδί) και είπε:
"Κάτσε να καταστρώσω ένα σχέδιο να την φέρω στο Θεό... Θα κάνω τους ανθρώπους να πιστεύουν ότι ο αντίχριστός είναι το αντί-θετο του Χριστού, άρα το απόλυτο κακό, ενώ στην πραγματικότητα θα είναι το sequel, το part II, όπως λένε και στο Αμέρικα...(σε αυτό το σημείο, έτριβε τα χέρια του σαν τον Ανέστη Μάτσα με κουκούλα σε κατωχική ταινία και γελούσε σατανικά, που είναι και ο μόνος τρόπος που γνωρίζει να το κάνει...)

Βέβαια, αν το καλοσκεφτούμε, είναι ένα προσεκτικά κατασκευασμένο σχέδιο γιατί έχωσε τον Ιωάννη στην σπηλιά και τον έκανε να γράψει την Αποκάλυψη (βάση αυτού του σεναρίου η Αποκάλυψη είναι το μεγαλύτερο ψέμα όλων των εποχών)... πριν και μετά από αυτό έβαλε το δαχτυλάκι του και στην Εκκλησία και συνέχισε με όλους τους θρησκόλυπτους που περπάτησαν σε ετούτο τον μάταιο κόσμο ανά τους αιώνες... για να καταλήξει σε όλους αυτούς τους κινδυνολόγους, τους ερευνητές και τους ακαδημαϊκούς που έπιασαν και έκαναν αναλύσεις και κόντρα αναλύσεις στην Αποκάλυψη του Jonnie (όχι του be good, ούτε του walker, αλλά, του άλλου που έκανε παρέα στις Πάτμιες νυχτερίδες)...

...μετά από όλη αυτή τη κουραστική σκέψη, θα συμφωνήσω με την περίπτωση της Μόνικα... μόνο που (σαν κοριτσάκι που είμαι) μου ταιριάζει περισσότερο ο Αλ Πατσίνο (είχε και τον ρόλο παλιότερα και ξέρει πως να το κάνει σωστά )


.
.
.
@rwen the Guardian...

Είμαι ο Λόγος και το Πυρ
Είμαι ζενίθ, είμαι ναδίρ

Ανάβω γίνομαι πυρσός
Πνίγω το ψέμα μες στο φως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy