ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Με τι ηλικιες συνομιλουμε;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2005, 20:32:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μολις βγηκα απο την ιστοσελιδα σου.
Πραγματικα πολυ διασκεδαστικη και ενδιαφερουσα
Αυτο για τα μανιταρια με παραξενεψε!!!
Δεν ηξερα οτι υπηρχαν φαν του ειδους

aa


ευελπιστω κατα τα χριστουγεννα να κανω εναν καλο εμπλουτισμο.

εννοειται οτι ειναι (και θα ειναι παντα) υπο κατασκευην.

περιμενει και μια ιστοσελιδα για την τεχνη μου...


για την ωρα με αποροφουν αλλες ασχολιες.

τα μανιταρια ειναι αλλη ιστοσελιδα - εχουμε τον ιδιο αντμιν και αλληλοϋποστηριζομαστε - ωστοσο μου ανοιξε νεους γευστικους οριζοντες!


φαν?

πολλοι!


γινεται και γιορτη μανιταριου καθε χρονο στα βορεια!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2005, 20:39:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

μπορώ να βοηθήσω και εγώ με το τσίπουρο, φτιάχνει ο αδερφός μου με γλυκάνισο αλλά και χωρίς γλυκάνισο

ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ



χωρις γλυκανισο λεγεται ρακη, ρακι, ή τσικουδια καλη μου τριανταφυλλια.

η βαση ολων ειναι τα στραφιλα.


απο που ειναι τα σταφυλια του αδελφου σου ειπαμε???


παρεπιπτοντως με κερασαν καποτε (σπιτικη εννοειται) ρακη απ το Ηρακλειο της Κρητης που την ειχαν αρωματισει ελαφρα με φλουδα νερατζιου.


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2005, 20:44:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Στειλε και σε μενα!!
Απο ποια περιοχη ειναι;
Ο πατερας μου εχει συλλογη απο τσιπουρα απο ολη την Ελλαδα!!!
Θα τρελλαθει απο τη χαρα του!!!!
Να του κανω ενα δωρο κι εγω!!

aa



οπα, σιγα σιγα - και γω πατερας ειμαι, και γω κανω συλλογη (απο αδεια μπουκαλια εννοειται ), και γω θα τρελλαθω απ τη χαρα μου...


με βλεπω να μονομαχω με τον πατερα σου με οπλα ρακοποτηρα!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2005, 21:53:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αντε να σας δω σε μονομαχια!!!
Δεν τα πινει, τα δοκιμαζει.
Απο ποια περιοχη θα μας στειλεις;
Εγω θα σου στειλω ουζα, τσιπουρα, καβουρμα και παστουρμα.
ελπιζω να μην τα δοκιμασεις ολα μαζι!!!!

aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 13:26:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αντε να σας δω σε μονομαχια!!!
Δεν τα πινει, τα δοκιμαζει.



μα τοτε θα συνεργαστουμε αψογα και μαλιστα σε επιστημονικο επιπεδο!

εκεινος θα τα δοκιμαζει και εγω θα πινω ο,τι εγκρινει!


quote:

Απο ποια περιοχη θα μας στειλεις;



εγω εχω σπιτικια Κρητικη ρακη απο αμπελια απ τις Λασιθιωτικες Κεφαλες.

τα υπολοιπα μου τα στελνουν φιλοι μεντισιν μεν.


quote:

Εγω θα σου στειλω ουζα, τσιπουρα, καβουρμα και παστουρμα.
ελπιζω να μην τα δοκιμασεις ολα μαζι!!!!


παστουρμα ειπες, ε?

ενα απο τα παθη μου, αλλα απαγορευμενο απ την κυρα μου γιατι λεει μετα βρωμαω...

και μη φοβασαι - θα τα ανακατεψω στο αλχημιστικο τσικαλι μου!


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lady in Black
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 14:45:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lady in Black  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα για όσους μόλις ξύπνησαν...
χαίρεται δια το ορθότερον της ώρας!

βρε jonnie... και «23» και πατέρας???? από μικρός στα βάσανα!

Φυσικά NAI και εγώ και η ρακή KPHTIKIA...
Aλλά από την άλλη μεριά... Xανιά και πιο συγκεκριμένα από Kίσσαμο...
(για τους γνωρίζοντες...)

Φιλικά
Lady in Black

(Y.Γ. Nα στείλω καμιά «νταμιτζάνα» για τη συλλογή?)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 17:49:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κάνει τρύγο σε ένα αμπέλι που βρίσκεται στην Γλύφα είναι ενα παραλιακό χωρίο στα Τριζόνια πρίν την Ναύπακτο το νοικιάζει εδω και χρόνια απο ένα παπού.
Μετά στο σπίτι του πια, όπου έχει όλον τον εξοπλισμό πατητήρια κ.λ.π.
και με την βοήθεια σύσσωμης της οικογένειας πατάει τα σταφήλια και κάνει ολή την διαδικασία για να φτίαξει κρασί.
Με τα υπολείμματα απο το πάτημα των σταφυλιών που νομίζω λέγονται τσίπουρα φτιάχνει το τσίπουρο.
Τα λίγα που ξέρω είναι ότι το βάζει σε βαρέλια για να ανεβάσει θερμοκρασία και μετα πάει σε αποστακτήριο επίσης αυτό που γνωρίζω είναι ότι απο το αποστακτήριο έρχεται κάθε χρόνο κόκκαλο .
Είναι πάντως πολύ κουραστική διαδικασία προσωπικά δεν τον εχω βοηθήσει ποτέ.
Το κάκο είναι ότι μπορεί να παιδευτείς τόσο και στο τέλος να μην βγάλεις καλό κρασί αν και ο αδερφός μου σε συνεργασία με τον πατήρ συνήθως τα καταφέρνουν και βολευόμαστε και εμείς

ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 22:54:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...επίσης αυτό που γνωρίζω είναι ότι απο το αποστακτήριο έρχεται κάθε χρόνο κόκκαλο .



ταπες ΟΛΑ!!!


εχω κανει βοηθος καζαναρη και κατι ξερω...


να τους δωσεις τους χαιρετισμους μου!

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 23:04:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

βρε jonnie... και «23» και πατέρας???? από μικρός στα βάσανα!


δεν το ξερεις οτι καποτε με ρουφηξε μια χωροχρονοδινη???

διαβασε το τοπικ μου "ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη" - κατεληξα ναμαι 23 με κορη 22 χρονων...


quote:

Φυσικά NAI και εγώ και η ρακή KPHTIKIA...



φανηκε απο τα κεφαλαια...

χαχαχα!


ανεκδοτο: μια μερα ενας δασκαλος στην Κρητη λεει στους μαθηταδες του: "σημερα κοπέλια θα μιλησουμε για τον σωβινισμο.

λοιπον, σωβινιστης ειναι αυτος που θεωρει οτι η πατριδα του ειναι ωραιοτερη απο την Κρητη"

quote:

Aλλά από την άλλη μεριά... Xανιά και πιο συγκεκριμένα από Kίσσαμο...
(για τους γνωρίζοντες...)



εγω ως επιτιμος Κρητικος (αν ανεξαρτητοποιηθει η Κρητη εχω την σιγουρη υπηκοοτητα) την αγαπω απ ακρη σ ακρη, και πινω ο,τι καλο παραγει!

quote:

(Y.Γ. Nα στείλω καμιά «νταμιτζάνα» για τη συλλογή?)



να στειλεις καλο μου, κι εσυ και η Τριανταφυλλια, αλλα αμα βρειτε και κανα παλιο κοκκινο κρασακι, στειλτε το κι αυτο - τουχω ιδιαιτερη αδυναμια!!!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 23:21:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φυσικά NAI και εγώ και η ρακή KPHTIKIA...
Aλλά από την άλλη μεριά... Xανιά και πιο συγκεκριμένα από Kίσσαμο...
(για τους γνωρίζοντες...)

Φιλικά
Lady in Black


κίσσαμος;
κάτι έχω ακούσει!
είναι κοντά στο koli-bari ?


quote:
να στειλεις καλο μου, κι εσυ και η Τριανταφυλλια, αλλα αμα βρειτε και κανα παλιο κοκκινο κρασακι, στειλτε το κι αυτο - τουχω ιδιαιτερη αδυναμια!!!

1/10/2005


quote:
εγω ως επιτιμος Κρητικος (αν ανεξαρτητοποιηθει η Κρητη εχω την σιγουρη υπηκοοτητα) την αγαπω απ ακρη σ ακρη, και πινω ο,τι καλο παραγει!


quote:
τα υπολοιπα μου τα στελνουν φιλοι μεντισιν μεν

`
...NachtischendeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lady in Black
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 00:40:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lady in Black  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλησπέρα...

jonnie να με συγχωράς... αλλά φρέσκια είμαι ακόμη... δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλα τα topic... χρειάζομαι λίγο χρόνο... (και χρόνια...)

πολύ σωστός -και σοφός- ο κυρ δάσκαλος!

τώρα για το κρασάκι... για παλιό όλο και κάτι παίζει αλλά που το έχει καταχωνιασμένο ο πατέρας μου ούτε κι αυτός ξέρει... μπορώ όμως να κάνω κάτι με περσινό... 4 τόνους σταφύλια πάτησε... (και ναι όλα τα στράφυλα γίναν τσικουδιά)... αν συμβιβάζεσαι... ?!?

φίλε riziti
να υποθέσω ότι ανήκεις στην κατηγορία «γνωρίζοντες»...
συνεχίζεις μετά το Kολυμπάρι για Kαστέλι (περίπου 12-13 χλμ. από τη νέα Eθνική)...
επιτρέπεται να ρωτήσω την δική σου σχέση -έστω και χιλιομετρική- με τα Xανιά?

Φιλικά
Lady in BlackΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 00:54:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
φίλε riziti
να υποθέσω ότι ανήκεις στην κατηγορία «γνωρίζοντες»...
συνεχίζεις μετά το Kολυμπάρι για Kαστέλι (περίπου 12-13 χλμ. από τη νέα Eθνική)...
επιτρέπεται να ρωτήσω την δική σου σχέση -έστω και χιλιομετρική- με τα Xανιά?

Φιλικά
Lady in Black


Στο ίντερνετ όπως πολύ καλά γνωρίζεις δεν δίνουμε και πολλές πληροφορίες ...

απάντηση:
"μου αρέσει ο συρτός αρκεί να παίζει βιολί..."


ελπίζω να κατάλβες.

`
...NachtischendeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 16:13:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ για τα χαιρετήσματα, σίγουρα με κάνετε να νιώθω απαίσια που δεν έχω ακόμα επισκευτεί την Κρήτη σας το χρωστάω που με ξεσηκώσατε

ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lady in Black
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 17:38:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lady in Black  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε riziti... μάλλον θες να με μπερδέψεις ...

μήπως κάποιο hint παραπάνω????

Φιλικά
Lady in BlackΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ζαβαρακατρανέμιος
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 19:05:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ζαβαρακατρανέμιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ φοβάμαι ότι θα σας βγάλω από το τόσο ενδιαφέρον και ζωντανό θέμα σας μιλώντας για τις ηλικίες στο φόρουμ. Kαι δε σας κρύβω ότι το κάνω με τύψεις, γιατί, όπως και να το κάνουμε τη αγαπώ πολύ τη Kρήτη κι από τότε που πρωτοπήγα εκεί δηλώνω Kρητικός στη "μπσυχή" (ναι, όπως λέμε π... στην ψυχή ή κάπως έτσι). Kαι με το Kαστέλι Kισσάμου έχω και συγγένεια ορισμένη (εγώ την έχω ξαδέρφη κι αυτή με έχει χ....νο)

Tι λέγαμε λοιπόν; A, ναι... για τις ηλικίες στο φόρουμ. Eπιτρέψτε μου λοιπόν το θάρρος να σας ξεστρατίσω εκφράζοντας μιά αποψούλα, έτσι ως ανορθογραφία στο θέμα, όπως αυτό έχει πια διαμορφωθή.

Σκέφτομαι λοιπόν ότι η ομορφιά του δίκοπου μαχαιριού του διαδικτύου είναι η ανωνυμία, η έλλειψη γενικώς "επαρκών" στοιχείων για τους συνομιλητές μας, έτσι ώστε ο λόγος του καθενός να βγαίνει καθαρός χωρίς επιροές ξένες (αλλά όχι κι άσχετες) προς την ουσία της επικοινωνίας. Xωρίς αρμάνι, γραβάτα ή τζην λοιπόν, χωρίς να φαίνονται τα άσπρα, γκρίζα ή μαύρα μαλλιά, η κουβέντα -τα νοήματά της δηλαδή- αφήνονται ελεύθερα να κατισχύσουν των δευτερευόντων. Kι έτσι γνωρίζουμε σίγουρα γιατί γουστάρουμε τον ένα ή γιατί δεν χωνεύουμε τον άλλο.

Έτσι η ηλικία είναι εδώ τόσο δευτερεύουσα όσο και το ντύσιμο του φίλου, που στέκεται διαδικτυακά "απέναντί" μας.

O λόγος είναι η ουσία, και η διαδικτυακή επικοινωνία ήρθε να επιβεβαιώση ότι "τα ρούχα δεν κάνουν τον παπά". Όταν ρίπτεται ο κύβος (η κουβέντα δηλαδή) καταλαβαίνουμε τότε ασχέτως αν ο άλλος είναι γέρος ή ο νέος, αν η συγκεκριμμένη προσωπικότητα αξίζει την προσοχή μας, αν δηλ. είναι πραγματικά "παπάς" ή αγύρτης.

Έτσι λοιπόν πιστεύω, αγαπητή "angi", ότι δεν είναι μεν κακό να γνωρίζουμε με τι ηλικίες συνομιλούμε, αλλά κρίνω πως είναι μάλλον άχρηστο.
Eκτός και αν πρόκειται για σαϊτ γνωριμιών (e-ψωνιστηράδικο), όπου το πράγμα αλλάζει εκ του ιδίου αντικειμένου.

Tι λέτε κι εσείς;


Σκουντελοβαρίσκω σας !

Z.-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 23:14:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σκουντελοβαρίσκω σας !

ΑΝΤΙΣΤΕΚΩΜΑΙ ΣΟΥ !


ΦΙΛΤΑΤΕ ΖΑΒΑΡΑΚΑΤΡΑΝΕΜΙΕ

Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΟΣ.
ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΝ ΠΕΡΝΕΙ Ο ΑΕΡΑΣ ΚΑΙ ΠΑΕΙ...

Η ΕΚΦΡΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.
Η ΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΡΙΞΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ
ΤΟ ΞΥΣΙΜΟ ΤΗΣ ΜΥΤΗΣ Ή ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΨΕΜΑΤΑ...


ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΜΙΛΑΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ ΗΛΙΚΙΑΚΑ.

ΟΧΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΨΩΝΙΣΤΙΡΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ , ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ! ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ;
ΜΙΑ ΜΙΚΡΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ;

ΑΠΛΑ ΕΔΩ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΤΙΣ ΦΟΡΑΜΕ ΕΠΙΣΗΜΑ ΕΝΩ ΕΞΩ ΣΤΗΝ ΖΩΗ
ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΜΕ ΚΡΥΦΗ.

ΚΑΙ ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΤΟΥ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΑΡΜΑΝΙ ΚΑΙ
ΓΡΑΒΑΤΑ!

ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΦΙΛΕ!
ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΑΝ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙΣ...

ΝΑ ΕΝΑΣ ΩΡΑΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΑΥΤΟΨΩΝΙΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ !
ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΜΕΛΟΣ 78907 ΜΗΝΥΜΑΤΑ , ΤΙ ΛΕΣ ;
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΡΜΑΝΙ ΤΩΝ ΦΟΡΟΥΜΣ ΑΥΤΟ;


ΣΥΝΕΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΟΤΙ Ο ΛΟΓΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΟΠΟΙΕΊ ΤΗΝ
ΓΝΩΣΗ ΚΑΠΟΙΟΥ Η ΤΟ ΒΑΡΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΤΙΜΙΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΕΧΟΥΜΕ.

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΓΕΡΟ ΕΧΕΙ ΑΛΛΗ ΟΜΟΡΦΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ
ΖΩΝΤΑΝΙΑ ΤΩΝ ΝΙΑΤΩΝ ΒΕΒΑΙΑ.
ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΜΕ.
ΑΛΛΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ!


Ο ΑΝΗΛΙΚΟΣ πχ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΛΟΓΟ, ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΣΕΒΕΤΕ ΤΟΝ ΣΥΝΟΜΙΛΙΤΗ ΤΟΥ, ΑΦΟΥ ΤΑ ΞΕΡΕΙ ΟΛΑ;
ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ 78907 ΜΗΝΥΜΑΤΑ !


ΥΓ ΜΟΛΙΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ ΣΤΟ "Περι αντιπαλότητας χριστιανών και "δωδεκαθεϊστών" στο Esoterica"

ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΒΡΕ ΦΙΛΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΓΧΑΡΙΤΗΡΙΑ.
ΕΓΩ ΣΤΟ ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΠΟΣΤΑΡΩ
ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΑ ΜΕ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ ΔΙΑ ΠΑΝΤΩΣ!

ΥΓ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΕ ΒΛΕΠΩ IN DESSERT FOR EVER AFTER...

`
...Nachtischende

Edited by - rizitis on 19/09/2005 23:25:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ζαβαρακατρανέμιος
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 11:47:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ζαβαρακατρανέμιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Ριζίτη τις θερμές καλημέρες μου, όπως και σε όλους τους άλλους φίλους.

Σίγουρα δεν έχεις άδικο στα λεγόμενά σου. Είναι μιά αλήθεια ότι ο καθείς θα φέρει εδώ ότι μέσα του κουβαλάει και θα το ακουμπήση μπροστά μας. Τι γυρεύει απ' τη ζωή και τους άλλους; Αυτό θα δείξη κι αυτό θα (επι-)ζητήση.

Και να όμορφα πράγματα που συμβαίνουν, όπως οι εξουσιαστικές συμπεριφορές, το πούλημα "μούρης" και άλλα όμορφα όσο και ενίοτε φαιδρά. Ξέρεις, το διαδίκτυο, έτσι όπως είναι φτιαγμένο και λειτουργεί είναι κάτι σαν "ισπανικό πανδοχείο", όπου όλοι τρώνε αυτά που κουβαλάνε οι ίδιοι. Αυτεπίστροφη η λειτουργία του και γι' αυτό χρησιμοποίησα τη φράση "δίκοπο μαχαίρι".

Να γυρίσουμε στο θέμα μας όμως, και πρόσεξε: Ξεκίνησα με μιά παρέμβαση, εσύ την πήρες, τη διάβασες και απάντησες με πνεύμα σύμφωνο με τα συναισθήματα που τα γραφόμενά μου σου ενέπνευσαν. Ακολούθως διάβασα την απάντησή σου και νοιώθοντας τη φιλική διάθεση που δημιουργείται σου απαντώ αναλόγως. Στην διεργασία αυτή καταλαβαίνεις (και μιλώ για τον εαυτό μου και μόνο) ότι με αφήνει παγερά αδιάφορο το αν είσαι αγρότης, εργάτης, υπάλληλος τραπέζης ή ανώτερο στέλεχος πολυεθνικής, βουλευτής ή υπουργός, νεαρός των -άντα ή "γέρων" των -ήντα. Λεπτομέρειες όπως το αν φοράς ακριβά ρούχα ή τριμμένο τζην, αν έχεις μακρυά μαλλιά ή φαλάκρα τετραγωνική, αν είσαι ψηλός ή κοντός, χοντρός ή λεπτός πάνε στα αζήτητα και αυτό που μένει είναι η ανταλλαγή απόψεων και γνωμών. Αυτομάτως λοιπόν η "πάλη των τάξεων" και των ηλικιών εξαφανίζεται.

Αυτός είναι ένας από τους λόγους για τους οποίους πιστεύω ότι οι διαδικτυακές γνωριμίες καλό θα είναι να παραμένουν τέτοιες και να αποφεύγονται οι συναντήσεις.

Πάμε στο άλλο τώρα. Αν έχεις 373 μηνύματα ή 373.000 τι ρόλο μπορεί να παίξη άλλον από αυτόν που του δίνεις εσύ ο ίδιος; Τι θα έδειχνε άραγε αυτό άλλο από το ότι είσαι παλιό μέλος; Το λέω γιατί η ποσότητα αυτή μπορεί να συσσωρεύεται από παράθεση μιας σειράς μηνυμάτων "χωρίς λόγια". Ανοίγεις παράθυρο απάντησης, χώνεις μιά φατσούλα και καθάρισες. Αν το κάνεις 1500 φορές, έχεις 1500 μηνύματα στο ενεργητικό σου (ξέρω κάποιον, αλλού, που το κάνει κατά κόρον, αλλά αν πάει να γράψη κάτι, όπως κι αν το κάνη λαμακία θα πή). Έλα όμως που αυτό λειτουργεί όπως περίπου η παλιοσειρά στο στρατό. Σεβόμαστε από τους παλιούς όσους έχουν τη δυνατότητα να μας εμπνεύσουν το σεβασμό. Κάτι άλλες παλιοσειρές καταλήγουν στη φάπα, εαν και εφόσον φανή (και πάντα φαίνεται στο στρατό) ότι είναι της... καρπαζάς. Και το διαδίκτυο ξέρεις είναι πολύ σκληρότερο από το στρατό, γιατί εκεί δεν υπάρχει ο ανταγωνισμός των αρσενικών για φιγούρα στο θηλυκό, όπως γίνεται στην ηλεκτρονική αρένα.

Φυσικά όλα τα παραπάνω είναι σχηματικά τελείως και δεν αναφέρονται σε κανέναν από τους χρήστες του esoterica, που άλλωστε δεν γνωρίζω κανένα τους (το ελπίζω ειλικρινά) μιας και προσγειώθηκα εδώ αλεξιπτωτιστής. Κάθε ομοιότητα, λοιπόν, είναι τυχαία και όχι ηθελημένη.
Αυτό ως απαραίτητη διευκρίνηση προκειμένου να προλάβω τα επερχόμενα πιθανά μπινελίκια.

Για τα καλά σου λόγια σε ευχαριστώ και τα αντιπαρέρχομαι με σχετική αμηχανία. Δεν ευελπιστώ να κομήσω γλαύκας Αθήνησι. Δυό απόψεις εξέφρασα, έτσι για την επικοινωνία και πέραν αυτού ουδέν.

Την φιλικώτατη καλημέρα μου.

Ζ.-


Edited by - Ζαβαρακατρανέμιος on 20/09/2005 11:50:44

Edited by - Ζαβαρακατρανέμιος on 20/09/2005 11:51:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 13:31:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από τα δεκάδες ορθογραφικά λάθη που κάνεις, τις ασαφείς σου πολιτικές τοποθετήσεις και κάποια λάθη που κάνεις γύρω από το σέξ, συμπεράινουμε όλοι (και αυθόρμητα) ... οτι είσαι ανήλικος !

Έλα, έλα, σε τασκώσαμε


και μην το κρύβεις !


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 13:39:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πολύ φοβάμαι ότι θα σας βγάλω από το τόσο ενδιαφέρον και ζωντανό θέμα σας μιλώντας για τις ηλικίες στο φόρουμ. Kαι δε σας κρύβω ότι το κάνω με τύψεις, γιατί, όπως και να το κάνουμε τη αγαπώ πολύ τη Kρήτη κι από τότε που πρωτοπήγα εκεί δηλώνω Kρητικός στη "μπσυχή" (ναι, όπως λέμε π... στην ψυχή ή κάπως έτσι). Kαι με το Kαστέλι Kισσάμου έχω και συγγένεια ορισμένη (εγώ την έχω ξαδέρφη κι αυτή με έχει χ....νο)

Tι λέγαμε λοιπόν; A, ναι... για τις ηλικίες στο φόρουμ. Eπιτρέψτε μου λοιπόν το θάρρος να σας ξεστρατίσω εκφράζοντας μιά αποψούλα, έτσι ως ανορθογραφία στο θέμα, όπως αυτό έχει πια διαμορφωθή.

Σκέφτομαι λοιπόν ότι η ομορφιά του δίκοπου μαχαιριού του διαδικτύου είναι η ανωνυμία, η έλλειψη γενικώς "επαρκών" στοιχείων για τους συνομιλητές μας, έτσι ώστε ο λόγος του καθενός να βγαίνει καθαρός χωρίς επιροές ξένες (αλλά όχι κι άσχετες) προς την ουσία της επικοινωνίας. Xωρίς αρμάνι, γραβάτα ή τζην λοιπόν, χωρίς να φαίνονται τα άσπρα, γκρίζα ή μαύρα μαλλιά, η κουβέντα -τα νοήματά της δηλαδή- αφήνονται ελεύθερα να κατισχύσουν των δευτερευόντων. Kι έτσι γνωρίζουμε σίγουρα γιατί γουστάρουμε τον ένα ή γιατί δεν χωνεύουμε τον άλλο.

Έτσι η ηλικία είναι εδώ τόσο δευτερεύουσα όσο και το ντύσιμο του φίλου, που στέκεται διαδικτυακά "απέναντί" μας.

O λόγος είναι η ουσία, και η διαδικτυακή επικοινωνία ήρθε να επιβεβαιώση ότι "τα ρούχα δεν κάνουν τον παπά". Όταν ρίπτεται ο κύβος (η κουβέντα δηλαδή) καταλαβαίνουμε τότε ασχέτως αν ο άλλος είναι γέρος ή ο νέος, αν η συγκεκριμμένη προσωπικότητα αξίζει την προσοχή μας, αν δηλ. είναι πραγματικά "παπάς" ή αγύρτης.

Έτσι λοιπόν πιστεύω, αγαπητή "angi", ότι δεν είναι μεν κακό να γνωρίζουμε με τι ηλικίες συνομιλούμε, αλλά κρίνω πως είναι μάλλον άχρηστο.
Eκτός και αν πρόκειται για σαϊτ γνωριμιών (e-ψωνιστηράδικο), όπου το πράγμα αλλάζει εκ του ιδίου αντικειμένου.

Tι λέτε κι εσείς;


Σκουντελοβαρίσκω σας !

Z.-



Ερωτικη απογοητευση, φιλε μου;
Γενικα, μελαγχολικος χαρακτηρας;
Κυνικος;
Σου πανε πολλα πραγματα στραβα, τωρα τελευταια;
Γιατι αν δεν καταλαβες το υφος αυτου του θεματος, υπαρχουν και αλλα
που απτονται του ανωτερου κοινωνικο-πνευματικου σου επιπεδου.

aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ζαβαρακατρανέμιος
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 17:55:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ζαβαρακατρανέμιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eυχαριστώ για το ψυχογράφημα και λυπάμαι που άθελά μου σας "μπαχάλεψα" το θέμα. Ως καινούργιος δεν ξέρω βλέπετε με ποιούς μιλάω, σε ποιών τα θέματα απαντάω κι έτσι είναι φυσικό να διαπράττω σφάλματα. Συμπαθάτε με.

Παίρνω λοιπόν τη μανιοκατάθλιψή μου και την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια για λίγο παρακάτω.

Φιλικά
Z.-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 18:11:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παίρνω λοιπόν τη μανιοκατάθλιψή μου και την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια για λίγο παρακάτω.

Έλα και μήν αρπάζεσαι. Δεν είναι ολα τα δάκτυλα της παλάμης ίδια
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=6721


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ζαβαρακατρανέμιος
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 18:49:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ζαβαρακατρανέμιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mα δεν αρπάχτηκα, φίλε Vrill. Aπλώς σέβομαι τη θέληση της θεματοθέτριας, ιδιαίτερα εφόσον την διατύπωσε με τόσο επιστημονική διορατικότητα...

... και ευγένεια θα έλεγα, αλλά δεν το λέω μήπως εκλειφθή ως υπέρβαση μέτρου.

Φιλικά
Z.-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 19:13:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

την διατύπωσε με τόσο επιστημονική διορατικότητα...

... και ευγένεια θα έλεγα, αλλά δεν το λέω μήπως εκλειφθή ως υπέρβαση μέτρου.


έμαθα να φοβάμαι τους ευγενής.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΛΓΑ
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 21:08:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΛΓΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαχα και είσαι μόνον 37 ετών!Ω ναι ο vril είναι 37.Τον κάρφωσα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 23:41:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζαβαρακατρανέμιος
quote:
Ξέρεις, το διαδίκτυο, έτσι όπως είναι φτιαγμένο και λειτουργεί είναι κάτι σαν "ισπανικό πανδοχείο", όπου όλοι τρώνε αυτά που κουβαλάνε οι ίδιοι. Αυτεπίστροφη η λειτουργία του και γι' αυτό χρησιμοποίησα τη φράση "δίκοπο μαχαίρι".

Επέλεξα αυτό το τμήμα από το μήνυμά σου, γιατί ομολογώ πως το βρήκα πολύ εύστοχο, χωρίς σε καμία περίπτωση να εκτιμώ το υπόλοιπο των μηνύματών σου, ως λιγότερο εύστοχο
Χαίρομαι Ζαβαρακατρανέμιε για το υγειές κριτικό πνεύμα σου, κάποιες γραφές με κάνουν απλά να χαίρομαι...


angi:

quote:
Ερωτικη απογοητευση, φιλε μου;
Γενικα, μελαγχολικος χαρακτηρας;
Κυνικος;
Σου πανε πολλα πραγματα στραβα, τωρα τελευταια;
Γιατι αν δεν καταλαβες το υφος αυτου του θεματος, υπαρχουν και αλλα
που απτονται του ανωτερου κοινωνικο-πνευματικου σου επιπεδου.

Βρε angi,
γιατί τον παίρνεις "από τα μούτρα" τον άνθρωπο;

Και μάλιστα, εκείνον ο οποίος απάντησε στο ερώτημα που έθεσες αρχικά!

Συγνώμη κιόλας για την παρέμβασή μου (μιας και είναι προσωπική κι όχι συντονιστική )
αλλά πιστεύω πως η συμβολή του Ζαβαρακατρανέμιου στο θέμα που άνοιξες, ήταν ουσιαστικότατη.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MayaMaya
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2005, 19:54:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MayaMaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ανοιξα το θεμα στο "ΠΑΡΑΞΕΝΟ", γιατι εκεινη τη στιγμη εκανα την βολτα μου εκει μεσα και ειδα κατι ανορθογραφιες που μου σηκωθηκε η τριχα...!!!!
Και δεν αναφερομαι στις βιαστικες, στις κατα λαθος ή αυτες που χωριζουν εναν 30ρη απο εναν 16αρη λογω διαφορετικης σχολικης εκμαθησης.
Επειδη ειμαι λατρης της ορθογραφιας (αν και μπερδευομαι με τα νεα δεδομενα), μου φανηκε παραδοξο και παραξενο!!!
Ορθογραφια μαθαινουμε απο τα 10 μας χρονια (τα βασικα).
Και απο την βιασυνη μου δεν αλλαξα τοπικ (ετσι το λετε; μαθαινω σιγα-σιγα)!!
Γι΄αυτο και εριξα αυτον τον τιτλο "συνομουλουμε".
Μηπως να πω στην Αμαλια να τον διορθωσει;

aa


Αχ δηλαδη αν γραφω τα μαργαριτάρια μου κι εγώ τι να κάμω...
Αλληλεγγύη στους Δεισλαικτωικωυς- Ανωρθωγραφωυς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2005, 19:59:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Ανοιξα το θεμα στο "ΠΑΡΑΞΕΝΟ", γιατι εκεινη τη στιγμη εκανα την βολτα μου εκει μεσα και ειδα κατι ανορθογραφιες που μου σηκωθηκε η τριχα...!!!!
Και δεν αναφερομαι στις βιαστικες, στις κατα λαθος ή αυτες που χωριζουν εναν 30ρη απο εναν 16αρη λογω διαφορετικης σχολικης εκμαθησης.
Επειδη ειμαι λατρης της ορθογραφιας (αν και μπερδευομαι με τα νεα δεδομενα), μου φανηκε παραδοξο και παραξενο!!!
Ορθογραφια μαθαινουμε απο τα 10 μας χρονια (τα βασικα).
Και απο την βιασυνη μου δεν αλλαξα τοπικ (ετσι το λετε; μαθαινω σιγα-σιγα)!!
Γι΄αυτο και εριξα αυτον τον τιτλο "συνομουλουμε".
Μηπως να πω στην Αμαλια να τον διορθωσει;

aa


Αχ δηλαδη αν γραφω τα μαργαριτάρια μου κι εγώ τι να κάμω...
Αλληλεγγύη στους Δεισλαικτωικωυς- Ανωρθωγραφωυς.



Μαζι σου μαζι σου !!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MayaMaya
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2005, 15:36:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MayaMaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω ότι παίζουν ηλικίες μεταξύ είκοσι και τριάντα. Όλε. Και αραιά ηλικίες τριάντα με σαράντα. Στην δεύτερη κατηγορία ίσως να ανήκουν κυρίως ανδροειδή!!!! Με μούσια και σκελετικές ουρές.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2005, 21:54:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μολις εμαθα κατι απιστευτο.ειναι τοσο απιστευτο που δεν μπορω καν αν το εκφρασω.
μου στειλανε ενα μειλ,και μου λεγανε,οτι υπαρχουν εδω ατομα που ειναι 160 και βαλε.ειναι λεει νεκροι και ξαναγυρισαν.
νομιζω οτι ο φιλτατος Dying Incubus θα ειναι ο αρχηγος τους{αν κρινουμε απο την φωτογραφια στην υπογραφη του}
τελος παντων.εγω γνωριζω οτι ο πιο μικρος εδω μεσα ειναι 13 και μισο,και ο μεγαλυτερος περιπου 57-60.
κυριως παιζουν στα 35-36-37-38-39-40 το μεγαλυτερο ποσοστο.


santaclaws is comeing...tonight!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΚΑΡΔΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 04:47:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΡΔΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ 18 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΓΚΑΜΑ ΗΛΙΚΙΩΝ ΣΤΟ FORUM.ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ,ΝΑ ΣΥΝΟΜΙΛΟΥΜΕ,ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ Η ΗΛΙΚΙΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ,ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ,ΛΟΓΟ.
ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ...Ε??
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑΧΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΜΙΚΡΟΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΙ..

MARILYNLENAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1396484
Maintained by Digital Alchemy