ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 U.F.O. ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΔΕ ΑΣ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
geox
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
155 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 18:43:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geox  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι θέτω το παραπάνω θέμα αναζητώντας περιγραφή θέασης UFO απο αυτόπτες μάρτυρες. (όχι περιγραφές του είδους: ένας γνωστός μου είπε ότι....) Αναφέρομαι σε θέαση απο πρώτο χέρι ή μάτι για να κυριολεκτώ. Θα ήθελα πριν περιγράψω την προσωπική μου εμπειρία να ακούσω μερικές απόψεις επί του θέματος.
lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 20:06:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σου πω τη μαύρη αλήθεια...είδα ένα πριν από πολύ καιρό.
Οπως σηκώθηκα το πρωί, πήγα να νιφτώ και το είδα στον καθρέφτη.
Τρόμαξα τόσο που δεν ξανακοιτάχτηκα (στον καθρέφτη).
Αλλά έτσι, κατέληξα πράγματι να με κοιτάνε οι άλλοι σαν ουφο αφού ούτε χτενίζομαι, ούτε...

Καλά ντε, έλα ο επόμενος...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 21:58:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τσ, τσ , επίδειξη υψηλού πνεύματος, by lamogio®

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2005, 23:04:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα, αγαπητέ/ή geox!
Κοίτα λίγο τα παρακάτω topics μήπως και σε καλύψουν.
Απλά κλίκαρε τους τίτλους που σου παραθέτω...:

UFO'S ΣTIΣ AΓIOΓPAΦIEΣ;;;

ΤΡΑΒΗΞΑ ΕΝΑ UFO ?

UFO - ΒΙΝΤΕΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

UFO στην Σαλαμίνα ;

Σε αυτά τα topics θα μπορούσες να βρείς κι απόψεις μελών που ίσως να ανταποκρίνονται σε αυτό που ζητάς...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AEGEWN VRIAREW
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 10:31:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AEGEWN VRIAREW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικα κανενας δεν εχει προσωπικη εμπειρια (θεαση) UFO ή καλυτερα ΑΤΙΑ. Συνηθως παραθετουμε την εμπειρια του κολλητου θειου της αδερφης της πεθερας,της εξαδελφης του κουνιαδου καποιου αναγνωστη
Χωρις παρεξηγηση ελπιζω.

AEVΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 11:04:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geox ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ FORUM ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ
ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΘΑ ΘΕΛΗΣΟΥΝ
ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥΣ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TONY
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
72 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 17:20:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TONY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΛΟΙΠΟΝ geox ΠΟΙΑ ΗΤΑΝ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ?????!!!!!

Τ.Ε.Ν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aspirin
Μέλος 1ης Βαθμίδας


119 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 21:34:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aspirin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήταν καλοκαίρι του 2003, 10 Ιουνίου. Όπως τα περισσότερα βράδια, έτσι κ εκείνο ανέβηκα στην ταράτσα. Είχα σαν χόμπυ να πιάνω συχνότητες του πύργου ελέγχου μιας κ μένω κοντά στο Βενιζέλος. Πάντα έχω μαζί μου κ ένα ζευγάρι κυάλια για να παρατηρώ τα αεροπλάνα κ να διαπιστώνω την εταιρεία που ανήκουν. Επίσης είχα τυπώσει τα δρομολόγια κ άλλα τέτοια. Σαν χόμπτυ δηλαδή είχα την παρακολούθηση των αεροπλάνων. Μένω στο κορωπί(αυτό δεν σας το είπα).
Εκείνο το βράδυ είχα μείνει μόνος στο σπίτι. Ανεβαίνω που λέτε κ αρχίζω να παρατηρώ (9 το βράδυ) . Απο τη πλευρά που ήμουνα έβλεπα τα αεροπλάνα να προσγειώνονται στο διάδρομο 03-left όπως λένε κ στην ορολογία τους οι πιλότοι. Οπότε απο μακριά έβλεπα τα αεροπλάνα, άλλα να έρχονται απο δυτικά κ άλλα απο ανατολικά με σκοπό να ευθυγραμιστούν με το διαδρόμο προσγείωσης. Σε μία φάση βλέπω ένα σαν "αεροπλάνο" σε απόσταση περίπου 6-7 χιλιομέτρων (ίσως κ περισσότερο) με πολλά πολύχρωμα λαμπάκια. Μου έκανε εντύπωση γιατί πετούσε σε πολύ χαμηλό ύψος για την απόσταση απο το αεροδρόμιο. Επίσης είχε ασυνήθιστη πορεία κ δεν είχα ακούσει τον πύργο ελέγχου να το καθοδηγεί. Βάζω τα κυάλια να το παρατηρήσω (τα κυάλια είναι Μινόλτα πολύ ακριβά). Όσο το εστίαζα μου έκαναν εντύπωση τα πολλά φωτάκια. Και με το που εστιάζω κ μεγένθυνω φούλ, τα είδα ΟΛΑ! Έμεινα κάγκελο. Για 10 δευτερόλεπτα έμεινα κόκκαλο κ το παρατηρούσα.
Αυτό που έβλεπα με τα κυάλια μου ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΘΑΡΑ (γιατί ήταν καλοκαίρι-με καθαρή ατμόσφαιρά+βράδυ) ήταν ένας ιπτάμενος δίσκος και μάλιστα είχε ασυνήθιστη πορεία. Συγκεκριμένα καθώς πετούσε παράλληλα με το έδαφος έκανε κινήσεις δεξιά-αριστερά. Δεν ξέρω πώς αλλιώς να σας το εξηγήσω. Φανταστείτε ένα δίσκο ο οποιος κινείται ευθύγραμμα και ταυτόχρονα κάνει μια ταλάντωση γύρω απο έναν άξονα παράλληλο με τη φορά κίνησης του. Επίσης είχε σαφώς το σχήμα του δίσκου και σε όλη του την περιφέρεια είχε λαμπάκια.
Μόλις το παρατήρησα χέστηκα στην κυριολεξία απο το φόβο μου μιας κ ήμουνα μόνος μου στο σπίτι κ έφυγα απο την ταράτσα κακήν κακώς. Έκανα 4 ώρες να συνέλθω απο το σόκ γιατί πραγματικά μου ήρθε απο εκεί που δεν το περίμενα. Ποτέ δεν έψαχνα για ούφο, ούτε ήμουνα υποψιασμένος γύρω απο αυτά καθώς κ δεν πίστευα στην ύπαρξή τους. Αλλά όταν το είδα πραγματικά τα έκανα πάνω μου κ είπα ότι ΝΑΙ υπάρχουν ούφο.Τώρα απο που έρχονται και ποίος τα έφτιαξε είναι μια άλλη ιστορία. Αυτή ήταν η εμπειρία μου.
Για να σας κατατοπίσω περίπου σχετικά με την πορεία του ουφο το υπολογίζω να πετάγε κάπου μεταξύ Κορωπίου-Βάρης (χοντρικά) με κατεύθυνση απο δυτικά πρός ανατολικά. Ήταν σε χαμηλό ύψος κ σε ακατοίκητη περιοχή. Κάπου εκεί κοντά υπάρχει ένα στρατοπεδο της αεροπορίας.
Δεν χωράει αμφισβήτη γι'αυτό που είδα για τους εξής λόγους:

1. Ή συνθήκες της ατμόσφαιράς ήταν άριστες
2. Αεροπλάνο θα μπορούσε να ήταν αλλά σε τέτοιο ύψος κανονικά έπρεπε να είχε συντριβεί
3.Το είδα με πολύ καλά κυάλια
4 Είχε πολλά λαμπάκια με διάφορα χρώματα κ όχι τα κλασσικά που έχει ένα αεροπλάνο.
6. Είχε ασυνήθιστη πορεία κ κίνηση.

Αυτό το αντικείμενο που είδα με δισκοειδές σχήμα σίγουρα είχε ξεφτιλίσει τους νόμους της βαρύτητας. Πέταγε κ έκανε κίνήσεις λές κ χόρευε!!!!!! Πραγματικά δεν θα μπορούσε να είναι τίποτε άλλο. Απο τότε άρχισα να ψάχνω γύρω απο αυτά τα θέματα κ έτσι γνώρισα κ το σαιτ σας. Πάντως ήταν πολύ συγκλονιστική εμπειρία που δεν χωράει καμία αμφισβήτηση. Ρωτήστε με ότι θέλετε γύρω απο την εμπειρία μου. Περιμένω κ άλλους με παρόμοιες εμπειρίες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TONY
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
72 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 01:26:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TONY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να σας κατατοπίσω περίπου σχετικά με την πορεία του ουφο το υπολογίζω να πετάγε κάπου μεταξύ Κορωπίου-Βάρης (χοντρικά) με κατεύθυνση απο δυτικά πρός ανατολικά. Ήταν σε χαμηλό ύψος κ σε ακατοίκητη περιοχή. Κάπου εκεί κοντά υπάρχει ένα στρατοπεδο της αεροπορίας.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!Σ'ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΥΠΑΙΝΙΓΜΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ? ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ
2. Αεροπλάνο θα μπορούσε να ήταν αλλά σε τέτοιο ύψος κανονικά έπρεπε να είχε συντριβεί

ΑΦΟΥ ΕΙΔΕΣ ΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ... ΓΙΑΤΙ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ????

Τ.Ε.Ν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 08:28:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μέρα

quote:
Για να σας κατατοπίσω περίπου σχετικά με την πορεία του ουφο το υπολογίζω να πετάγε κάπου μεταξύ Κορωπίου-Βάρης (χοντρικά) με κατεύθυνση απο δυτικά πρός ανατολικά. Ήταν σε χαμηλό ύψος κ σε ακατοίκητη περιοχή. Κάπου εκεί κοντά υπάρχει ένα στρατοπεδο της αεροπορίας.

Μετά συγχωρήσεως μας δουλεύεις. "Ακατοίκητη" περιοχή ανάμεσα σε Βάρη - Κορωπί; Με κατεύθυνση Δυτικά Ανατολικά. Δηλαδή ερχόταν από άνω Γλυφάδα (δεν το είδε κανείς), υπαινίσσεσαι ότι πέρασε πάνω από το στρατόπεδο (επίσης δεν το είδε κανείς - είναι στη ρεματιά της Πυρναρής στην ¨ανω Γλυφάδα) και βγήκε κάπου στη σχολή ευελπίδων (στο Χέρωμα) που είναι ολόκληρη πολιτεία... Και μάλιστα καλοκαίρι... Παραπάει...

Άσε που το αλληλοσιγοντάρισμα δύο καινούριων μελών με κάνει να σκέφτομαι διάφορα...

Με αυτές τις μεθοδεύσεις ακόμη κι αν υπάρχει 1 στο εκατομμύριο για "κάτι" απλά εξευτελίζεται...


dim.kar

Eίπαν: "το αναρχοκουμμούνι ο dim.kar ... να ξέρει ότι είναι ο μεγαλύτερος ΦΑΣΙΣΤΑΣ από όλους όσους έχω δεί"
by Peronosporos

Τhanks!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 11:47:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΜΕΛΟΥΣ aspirin ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΗΜΑ ΤΟΥ UFO ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΚΛΑΣΙΚΗ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.
ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΜΑΡΤΥΡΙΑ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΑΝ ΗΤΑΝ U.F.O.
ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΝΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο dim.kar ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ ΛΙΓΟ Ο aspirin ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ
ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕ ΟΠΩΣ ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΟΙΚΗΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΤΟ ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΑΦΟΥ ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
aspirin
Μέλος 1ης Βαθμίδας


119 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 12:04:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aspirin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν θα μπορούσε να είναι αεροπλάνο το αναφέρω TONY γιατί κάποιος θα μπορούσε να μου πεί " για κάτσε ρε φίλε κ πώς

ξέρεις ότι δεν ήταν αεροπλάνο". Σίγουρα αυτό που είδα έχει μεγαλύτερη σημασία. Όχι δεν προσπαθώ να το συνδέσω με το στρατόπεδο της αεροπορίας (Μοίρα Νίκης νομίζω ότι λέγεται) αλλά

αναφέρω γεωγραφικά που περιπου ήταν.

Φίλε dim.kar δεν έχω σκοπο να σε δουλέψω. Μου φαίνεται ότι σ'αρέσει να δημιουργείς συνομοσίες. Αυτό

κατάλαβα. Λοιπόν αν είσαι απο την αρχή αντίθετος με το θέμα των ούφο το

δέχομαι αλλά άκουσε την εμπειρία μου. Εδώ είμαι για να σου λύσω τις απορίες. Αν είσαι εξαρχής αντίθετος

δεν προάγεις το διάλογο.

Καταρχήν ΑΑΑΑΑΑΝ γνωρίζεις καλά την περιοχή τότε όπως υπολογίζω εγώ το αντικείμενο αυτό πετούσε κάπου μεταξύ σχολής

ευελπίδων κ του βουνού Α.Νικόλα στο Κορωπί. Είναι μια περιοχή που έχει λατομεία. Είναι

αραιοκατοικημένη περιοχή. Θα βρώ χάρτη για να σε κατατοπίσω περισσότερο.
Πές ότι το είδαν κ άλλοι σαν εμένα. Κ τι να έκαναν? Να εβγαιναν στην τηλεόραση? Απλά το κράτησαν σαν εμπειρια. Μου φαίνεται λογικό να μην έγινε θέμα.

Επιφυλλάσομαι να ανεβάσω χάρτη για να σας δείξω την περιοχή κ την κατεύθυνση του αντικειμένου. Το google earth είναι αυτό που χρειάζομαι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 13:08:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καταρχήν ΑΑΑΑΑΑΝ γνωρίζεις καλά την περιοχή τότε όπως υπολογίζω εγώ το αντικείμενο αυτό πετούσε κάπου μεταξύ σχολής ευελπίδων κ του βουνού Α.Νικόλα στο Κορωπί. Είναι μια περιοχή που έχει λατομεία.

Την περιοχή την γνωρίζω ΠΟΛΥ καλά. Όχι μόνο επειδή έμενα στην Άνω Γλυφάδα, μετά στη Βάρη και αύριο μεθαύριο στο Κορωπί αλλά και από χάρτες
και αεροφωτογραφίες. Κυρίως όμως γιατί την έχω ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ από και προς όλες τις κατευθύνσεις...

Η κίνηση από σχολή Ευελπίδων προς Κορωπί είναι στο άξονα Βορρά - Νότου, από Ν προς Β. Εσύ ανέφερες κίνηση στον άξονα Ανατολής - Δύσης, δηλαδή έκοβε τον αεροδιάδρομο. Σημειώνω τις αντιφάσεις σου.

Εγώ πάντως δεν είμαι ειδικός στα αεροπλάνα... Για να δούμε που θα βγει...

dim.kar

Eίπαν: "το αναρχοκουμμούνι ο dim.kar ... να ξέρει ότι είναι ο μεγαλύτερος ΦΑΣΙΣΤΑΣ από όλους όσους έχω δεί"
by Peronosporos

Τhanks!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 14:31:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Την περιοχή την γνωρίζω ΠΟΛΥ καλά. Όχι μόνο επειδή έμενα στην Άνω Γλυφάδα, μετά στη Βάρη και αύριο μεθαύριο στο Κορωπί αλλά και από χάρτες
και αεροφωτογραφίες. Κυρίως όμως γιατί την έχω ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ από και προς όλες τις κατευθύνσεις...
Α εσύ ήσουν το ufo που πετούσε πάνω από το αεροδρόμιο ε;;; Σε τσακώσαμε και μου λες μετά ότι ξέρεις την περιοχή από "αεροφωτογραφίες" σε ποιούς τα πουλάς αυτά;;; Θέλεις να ξεχαστεί το θέμα για να καλύψεις τα ίχνη σου .

Εγώ όμως ο κακός Δρακονιανός θα κυνηγήσω πίσω στον Ορίωνα

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αχαιός
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 23:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αχαιός  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
File mou proton na sou po oti pistevo pos ides kati xoris omos afto na simenei oti itan UFO.
Apla merikes fores nomizoume oti vlepoume pragmata pou den iparxoun.
Kata tis apopsi mou afto pou ides isos itan mpaloni provlepsis tou kairou. Giati opos tha xereis se aerodromia sinithizetai na elegxoun tin poria ton kairikon sinthikon. Kata pasa pithanotita lipon afto pou ides itan ena mpaloni kairou pou to paresire o anemos gia afto kai i treles kiniseis pou anaferes oso gia ta fotakia pithanon na itan antanaklaseis

ΦΟΒΟΥ ΤΟΥΣ ΔΑΝΑΟΥΣ ΚΑΙ ΔΩΡΑ ΦΕΡΟΝΤΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 11:26:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Την περιοχή την γνωρίζω ΠΟΛΥ καλά. Όχι μόνο επειδή έμενα στην Άνω Γλυφάδα, μετά στη Βάρη και αύριο μεθαύριο στο Κορωπί αλλά και από χάρτες
και αεροφωτογραφίες. Κυρίως όμως γιατί την έχω ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ από και προς όλες τις κατευθύνσεις...
Α εσύ ήσουν το ufo που πετούσε πάνω από το αεροδρόμιο ε;;; Σε τσακώσαμε και μου λες μετά ότι ξέρεις την περιοχή από "αεροφωτογραφίες" σε ποιούς τα πουλάς αυτά;;; Θέλεις να ξεχαστεί το θέμα για να καλύψεις τα ίχνη σου .

Εγώ όμως ο κακός Δρακονιανός θα κυνηγήσω πίσω στον Ορίωνα

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - Ηράκλειτος


Πρέπει να το παραδεχθώ: με τσάκωσες... Μια χάρη μόνο: να μην πάμε μέχρι τον Ωρίωνα με τα πόδια... Είναι μακρυά...

dim.kar

Eίπαν: "το αναρχοκουμμούνι ο dim.kar ... να ξέρει ότι είναι ο μεγαλύτερος ΦΑΣΙΣΤΑΣ από όλους όσους έχω δεί"
by Peronosporos

Τhanks!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 14:43:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1μιαση ωρα με videos kai μαρτυριες ΠΕΡΙ UFO'S,ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΧΕΙ ΑΣ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΑΠΟ RAPIDSHARE,ΕΙΝΑΙ 212 ΜΒ


http://rapidshare.de/files/9255095/Kecksburg_Exposed_-_1965_UFO_Crash.part1.rar

http://rapidshare.de/files/9255330/Kecksburg_Exposed_-_1965_UFO_Crash.part2.rar

http://rapidshare.de/files/9255508/Kecksburg_Exposed_-_1965_UFO_Crash.part3.rar

http://rapidshare.de/files/9255751/Kecksburg_Exposed_-_1965_UFO_Crash.part4.rar

http://rapidshare.de/files/9255944/Kecksburg_Exposed_-_1965_UFO_Crash.part5.rar

http://rapidshare.de/files/9256045/Kecksburg_Exposed_-_1965_UFO_Crash.part6.rar

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 15:46:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πρέπει να το παραδεχθώ: με τσάκωσες... Μια χάρη μόνο: να μην πάμε μέχρι τον Ωρίωνα με τα πόδια... Είναι μακρυά...
Ποιά πόδια ρε έχεις μείνει πολύ πίσω!!! Εδώ έχουμε κοτζάμ αστερόπλοιο με διπλό διαφορικό, τριπλό απαγωγό αερίων, ιπποδύναμη 3 ηλίων (3.000.000.000.000.000.000.000 ίπποι και 2000 γαιδούρια ) και ένα μετασχηματιστή δύναμης Βρύλ. Σε 15 μερούλες εκεί θα είμαστε!!! Θα γιορτάσουμε και την Πρωτοχρονιά στο διάστημα, θα μας φέρει δώρα και ο άγιος Οριωνίλης .

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 02:57:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τέλη Ιουνίου 1982, περίπου 20:30 (δεν θυμάμαι ακριβή ημερομηνία).
Βρίσκομαι σε ταράτσα κοντά στην Πανόρμου (Αμπελόκηποι, Αθήνα).
Αίθριος καιρός, λίγα λευκά συννεφάκια, πλησιάζει το σούρουπο αλλά ακόμα έχει φως. Δεν νομίζω να ήταν ορατά τα πρώτα αστέρια, ίσως ο αποσπερίτης.
Βλέπω κάτι περίεργο να διασχίζει τον ουρανό με κατεύθυνση από τα Τουρκοβούνια προς το κέντρο. Είναι οβάλ, όχι απόλυτα σταθερού σχήματος,δεν δίνει την αίσθηση στερεού, είναι ένα μείγμα από έντονα χρώματα (θυμάμαι: ανοιχτό πράσινο, κοκκινοπορτοκαλί, κίτρινο, όλα λαμπερά, ελεκτρίκ). Σαν να αργοκινούνται το ένα μέσα στο άλλο αργά. Το πιο κοντινό που μπορώ να σκεφτώ είναι ο τρόπος που κινούνται τα υγρά μέσα σε lava lamp.
Μέγεθος παρόμοιο με νόμισμα 2 ευρώ αν τεντώσεις το χέρι και το κοιτάξεις.Το παρατηρώ για 1-2 λεπτά μέχρι που χάνεται από τα μάτια μου λόγω απόστασης.
Ήμουν 11 χρονών αλλά οι λεπτομέρειες έμειναν στη μνήμη μου γιατί ταράχτηκα αρκετά.


No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 16:43:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

wendigo

Είναι οβάλ, όχι απόλυτα σταθερού σχήματος,δεν δίνει την αίσθηση στερεού, είναι ένα μείγμα από έντονα χρώματα (θυμάμαι: ανοιχτό πράσινο, κοκκινοπορτοκαλί, κίτρινο, όλα λαμπερά, ελεκτρίκ). Σαν να αργοκινούνται το ένα μέσα στο άλλο αργά. Το πιο κοντινό που μπορώ να σκεφτώ είναι ο τρόπος που κινούνται τα υγρά μέσα σε lava lamp.


γιατι εχω την εντονη αισθηση οτι τα αναλογα ανεξηγητα αντικειμενα (τα "φωτεινα" οπως τα ονομαζουν) ειναι μια ενεργειακη μορφη ζωης, πιθανοτατα γηινη?

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TONY
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
72 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 16:45:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TONY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ geox ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ? ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ? ΜΗΠΩΣ ΣΕ ΑΠΗΓΑΓΑΝ?

Τ.Ε.Ν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 21:17:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γιατι εχω την εντονη αισθηση οτι τα αναλογα ανεξηγητα αντικειμενα (τα "φωτεινα" οπως τα ονομαζουν) ειναι μια ενεργειακη μορφη ζωης, πιθανοτατα γηινη?

Δεν ξέρω τι να πω jonnie.
Έτσι κι αλλιώς η πολυδιαφημισμένη "εξωγήινη" ερμηνεία δε με πείθει ιδιαίτερα. Νομίζω κι εγώ πως είναι φαινόμενα αυτού του πλανήτη. Τώρα, αν είναι μορφές ζωής ή επιφαινόμενα άλλων διεργασιών και καταστάσεων, είναι μεγάλο ερώτημα. Έχω την αίσθηση πως η εικόνα που έχουμε για τον ίδιο το χρόνο και το χώρο είναι ελλειπής και πως έχουμε πολλά να μάθουμε ακόμα.
Χωρίς να μιλώ απόλυτα και για να δώσω ένα στίγμα:
Οι απόψεις μου επί των UFO, τα τελευταία χρόνια, οριοθετούνται από θεωρίες ανθρώπων σαν τον Γιώργο Μπαλάνο, τον John Keel, τον Jacques Vallee ή τον Θανάση Βέμπο. Έτσι, σαν τάσεις σκέψης και οπτική.

Η δική μου, συγκεκριμένη εμπειρία δε μου θυμίζει καν τις κλασικές αναφορές "φωτεινών" αντικειμένων. Δεν θα απέκλεια να έχει και πιο... πεζή εξήγηση! Δεν έτυχε όμως να βρω ή να ακούσω κάτι ικανοποιητικό.

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aspirin
Μέλος 1ης Βαθμίδας


119 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 21:45:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aspirin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η κίνηση ήταν όντως στον άξονα δύσης ανατολής αλλά το συγκεκριμένο αντικείμενο ήταν σε ακατοίκητη περιοχή. Παλέυω ακόμα με το google earth. Θα σας σημειώσω την **εκτιμηση** μου για τη θέση του ούφο που είδα.


Όσο για το φίλο που ισχυρήστηκε ότι ήταν μπαλόνι, το δικό μας αεροδρόμιο δεν διαθέτει τέτοιο. Αυτό ειναι 100% σίγουρο. Αλλά κ να είχε σε αυτή τη θέση είναι ψιλοεπικίνδυνο. Διαθέτει ένα μικρό κόκκινο αεροπλάνάκι γι'αυτές τις δουλείες. Όσο για τα φωτάκια που ήταν ανταλακλάσεις είναι πολύ κουφή εξήγηση. Αν δεν το είχα δεί καθαρά με τα ματάκια μου κ τα κυάλια μου, θα μπορούσα να υποθέσω ένα σωρό πράγματα. Έλα όμως που το είδα κ είμαι πολύ ευτυχισμένος που είχα την τύχη να δώ κάτι τέτοιο. Τώρα αν με πιστέψετε ή όχι δεν με ενδιαφέρει. Την εμπειρία μου καταθέτω με όσο περισσότερα στοιχεία μπορώ.

Μου κάνει εντύπωση που μείνατε σε λεπτομέρειες κ όχι στο ίδιο το ούφο που είδα. Το οποίο είχε περιέργη κίνηση. Πάντως φαινότανε σαν ένα παιχνιδάκι που πετάει. Σίγουρα τέτοιο κατασκεύασμα είναι πολύ πολύ προηγμένο τεχνολογικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 22:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

quote:
γιατι εχω την εντονη αισθηση οτι τα αναλογα ανεξηγητα αντικειμενα (τα "φωτεινα" οπως τα ονομαζουν) ειναι μια ενεργειακη μορφη ζωης, πιθανοτατα γηινη?

wendigo
Δεν ξέρω τι να πω jonnie.
Έτσι κι αλλιώς η πολυδιαφημισμένη "εξωγήινη" ερμηνεία δε με πείθει ιδιαίτερα. Νομίζω κι εγώ πως είναι φαινόμενα αυτού του πλανήτη. Τώρα, αν είναι μορφές ζωής ή επιφαινόμενα άλλων διεργασιών και καταστάσεων, είναι μεγάλο ερώτημα.


απο αυτα που εχω διαβασει για την συμπεριφορα των φωτεινων ΑΤΙΑ, καταληγω να τα θεωρω μορφη ζωης.


πολλες φορες δειχνουν να παιζουν μεταξυ τους, μερικες φορες ενωνονται και βγαζουν πολλα μικροτερα, δειχνουν περιεργεια για τους σταθμους υψηλης ενεργειας των ανθρωπων, κτλ.

απλα η γνωμη μου ειναι φυσικα...

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 11:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ UFO ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ
ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΓΝΩΣΤΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ.
ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΑΛΛΟΙ
ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΥΣΤΙΚΗ ΓΗΙΝΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΕΝΩ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΟΠΩΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ Η ΑΚΟΜΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΟΓΗΙΝΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ
ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΑΦΕΥΓΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ.
ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΣ ΤΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ UFO ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aspirin
Μέλος 1ης Βαθμίδας


119 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 11:31:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aspirin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εδώ είναι ο χάρτης απο το google earth. Έχω σημειώσει την εκτίμηση μου για τη θέση του άτια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aspirin
Μέλος 1ης Βαθμίδας


119 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 11:32:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aspirin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/503028
πατηστε παραπανω για να δειτε τη φώτο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Eomer
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 18:03:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eomer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γράφει "Illegal File Access"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
TONY
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
72 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 18:13:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TONY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
 
Μου κάνει εντύπωση που μείνατε σε λεπτομέρειες κ όχι στο ίδιο το ούφο που είδα.
 


ΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ....ΚΑΙ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΞΕΝΟ ΚΑΙ ΑΓΝΩΣΤΟ

 
αν είναι μορφές ζωής
 

ΤΙ ΕΝΝΟΙΤΕ ΟΤΑΝ ΛΕΤΕ ΜΟΡΦΕΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ? ΜΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΡΦΗ ΖΩΗΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ....ΝΟΜΙΖΩ.

Τ.Ε.Ν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 21:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μαιος 1995 εν ελευσινα.

ωρα 10 πρωινη περιπου.

με φωναξε ο πατερας μου να δω κατι στον ουρανο.

ηταν μια ασημενια καψουλα αρκετα μεγαλη σε τροχια.

ειχε το λαμπρο ασημενιο του επαργυρωμενου.

αφου εκατσε στην τροχια για κανα δυωρο, αρχισε να πηγαινει ανατολικα κανοντας ζιγκ ζαγκ με ιλλιγιωδη ταχυτητα και μετα εξαφανιστηκε χωρις να αφησει καυσιμα.

προσπαθησαμε να το βγαλουμε φωτογραφια. σταθηκε αδυνατο μια και ηταν κοντα στον ηλιο και βγηκαν χαλια χωρις να το δειχνουν.

αυτα.

ορεξη να χετε να διαγραφετε :)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 11:49:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟ LINK ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο aspirin ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΟΣΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ UFO.
geox ΤΙ ΕΓΙΝΕ? ΑΝΟΙΞΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙΣ ΟΥΤΕ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy