ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΑΛΕΞ ΑΠΛΩΣ ΔΟΛΟΦΟΝΟΘΗΚΕ Η'...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ZARKOS
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
73 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2006, 21:08:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ZARKOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΩΡΕΣ ΣΥΓΚΛΟΝΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ Η ΑΠΟΤΡΟΠΑΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΑΛΕΞ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ ΑΠΟ ΣΥΝΟΜΙΛΙΚΟΥΣ ΤΟΥ(!!!).ΟΙ ΣΥΣΧΕΤΙΣΜΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΙΣΩΣ ΦΑΝΟΥΝ ΑΣΤΕΙΟΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΖΩ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΚΑΙ ΣΥΝΑΜΑ "ΤΗΝ ΖΩ" ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.

ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ POST AN ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΤΡΑΓΙΚΑ ΣΥΜΒΑΝΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΛΑΒΕΙ ΧΩΡΑ ΣΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ.ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΙΚΟΣΑΕΤΙΑ ΔΥΟ ΑΝΗΛΙΚΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΝ ΕΝΑΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΤΟΥ ΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΤΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΝΤΙΛΗΠΤΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ,ΕΝΩ Ο ΑΤΥΧΟΣ ΑΝΤΡΑΣ ΑΓΝΟΕΙΤΑΙ,ΟΤΑΝ ΘΕΛΗΣΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΤΟ ΚΛΕΜΕΝΟ ΑΜΑΞΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ!!
ΥΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΝ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΘΑΨΑΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΗΡΑΝ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ.ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΔΕΝ ΞΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑ ΤΗΣ ΔΥΣΤΥΧΗΣ ΜΑΝΑΣ ΤΟΥ ΝΕΚΡΟΥ ΠΟΥ ΚΑΤΑΡΑΣΤΗΚΕ ΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ "ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΝΕΑΡΑ ΠΑΙΔΙΑ".

ΤΟ 2003 ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΓΚΛΟΝΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΥΣΤΥΧΗΜΑ ΣΤΑ ΤΕΜΠΗ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΧΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ 21 ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ ΤΗΣ ΒΕΡΟΙΑΣ.

ΤΟΤΕ ΣΕ ΑΝΥΠΟΠΤΟ ΧΡΟΝΟ Ο ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΜΙΑ ΕΥΧΗ.

(ΣΗΜ. ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΥΣΧΕΤΙΣΩ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ.ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΤΥΧΟΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΜΩΣ Ο ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΣ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΥΧΗ ΓΙΑ ΤΗΝ "ΛΥΣΗ" ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΑΣ.)

ΤΟ 2005 Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΕ ΚΟΜΜΕΝΗ ΤΗΝ ΑΝΑΣΑ ΤΗΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΤΗΣ ΝΕΑΡΗΣ ΚΙΚΗΣ ΚΟΥΣΟΓΛΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΡΕΥΝΕΣ 6 ΜΗΝΩΝ Ο ΦΙΛΟΣ ΤΗΣ ΔΑΝΟΣ ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΟΜΟΛΟΓΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΡΟΠΑΙΟ ΕΓΚΛΗΜΑ.

ΚΑΙ ΦΤΑΝΟΥΝΕ ΣΤΟ 2006 ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ...Ο ΑΤΥΧΟΣ ΑΛΕΞ ΔΟΛΟΦΟΝΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ10 ΚΑΙ 12 ΕΤΩΝ.

ΕΔΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΠΩΣ ΟΙ ΘΑΝΑΤΟΙ ΝΕΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΛΟΓΟ ΑΠΟ ΧΡΗΣΗ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΥΣΤΥΧΗΜΑΤΑ ΟΛΟΕΝΑ ΚΑΙ ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ.ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΟΠΟΙΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΖΕΙ ΣΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ.ΟΙ ΘΑΝΑΤΟΙ ΝΕΩΝ ΑΝ ΛΑΒΟΥΜΕ ΥΠΟΨΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΠΛΗΘΥΣΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΤΑΤΑΣΣΟΥΝ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ.

ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΥΧΑΙΑ;
Η ΚΑΤΑΡΑ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ;
ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΜΑΡΜΕΝΗ ΤΗΣ ΒΕΡΟΙΑΣ;

ALEA IACTA EST...

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 00:07:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
<<Η ΚΑΤΑΡΑ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ;>>


αν ειχα ενα ευρω καθε φορα που ακουγα την καταρα που προκαλη το κακο θα ειχα αγορασει τον μπιλ γκειτς και θα μου εκανε αυτος τις αναβαθμησεις στο κομπιουτερ μου


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 01:21:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτα συμβαινουν με ή χωρις καταρα.

Το θεμα ειναι να μαθουμε γιατι κατεληξαν να σκοτωσουν τον 'φιλο' τους.

Εγω δεν ειμαι Ελλαδα αλλα διαβασα σημερα το πρωι απο το in.gr το συμβαν.

Βλεπω κατι που δεν υπηρχε παλαιοτερα στην Ελλαδα...
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΕΜΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΕΔΩ.

Στην Βρετανια οπου και ζω τα τελευταια χρονια...εχω ζησει την Γλασκωβη και το Λονδινο. Αυτο το γεγονος να σκοτωνουν ανηλικοι συννομιληκους του ειναι καθημερινο γεγονος στις γειτονιες των Γκανκστερ 10-11-12-13-14-15 χρονων. Σκοτωνουν για το τιποτα.Σκοτωνουν για την διακριση.

Αυτο συμβαινει γιατι υπαρχουν ολοι αυτοι οι αλλοδαποι.Κινεζοι,Ινδοι,Πακιστανοι,Αφρικανοι,Πολωνοι,Αλβανοι,Ρουμανοι και ολοι οι Λαοι του κοσμου.
Με αποτελεσμα μετα απο 2 γεννεες τα παιδια να ζουν με την λεξη ρατσισμος,να την χρησημοποιουν για αμυνα η για να βρουν την ευκαιρια να αρχισουν τον καυγα.

Αυτο σε λιγα χρονια θα πιασει τοπο στις χωρες σαν την Ελλαδα. Ακομα δεν εχουμε δει τιποτα.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gonzalez
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 11:11:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gonzalez  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Opa bastate epidi den parakolouthisa to olo thema dolophonisan ton Alex, filoi tou? Oh! my God, posa kol...paida to kanane?

Ότι γράφει δεν ξεγράφειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 11:37:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ.. πριν μιλήσουμε για την ύπαρξη κάποιας κατάρας ή κάποιου άλλου υπερφυσικού γεγονότος που υποτίθεται πως κατατρέχει την Βέροια (κάτι έχω ακούσει και εγώ όχι όμως με τόσες λεπτομέρειες) καλό είναι να μελετήσουμε τα στατιστικά στοιχεία με βάθος χρόνου μιας 30ετίας για να έχουμε μια ολοκληρωμένη εικόνα για το είδος και τον αριθμό των θανάτων στην συγκεκριμένη περιοχή ώστε να διαπιστώσουμε εάν, που και πόσο ενδεχομένως υπερτερούν σε σχέση με τον μέσο όρο παρόμοιων γεγονότων στην υπόλοιπη Ελλάδα.

Υ.Γ.
Τώρα όσον αφορά την υπόθεση του μικρού Άλεξ, κατά παράδοση στην εγκληματολογία συνηθίζουμε να λέμε πως στην Μακεδονία - Θράκη «εμφανίζονται χαμηλά ποσοστά εγκλημάτων κατά της ζωής , των ηθών και εγκλημάτων βίας ενώ αντίθετα έχουμε υψηλό ποσοστό εγκλημάτων που σχετίζονται με εμπορία ναρκωτικών ή λαθρεμπόριο» όμως με την ανασύνθεση του κοινωνικού ιστού αυτών των περιοχών λόγο των γεωπολιτικών συνθηκών της τελευταίας 15ετίας είναι αναμενόμενο να επέλθει αλλαγή στην έκφραση της παραβατικότητας αυτών των νέων κοινωνιών πράγμα που θα πρέπει τουλάχιστον να μας προβληματίσει για την εξέλιξη του φαινομένου στο κοντινό αλλά και απώτερο μέλλον είτε ο Άλεξ έπεσε θύμα συμμαθητών του είτε όχι (εδώ χρειάζεται όπως καταλαβαίνετε νέα στατιστική έρευνα των εγκλημάτων του συγκεκριμένου γεωγραφικού τμήματος την οποία δεν διαθέτω οπότε αναγκαστικά εικοτολογώ).

Edited by - XD on 04/06/2006 12:12:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 12:20:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτο συμβαινει γιατι υπαρχουν ολοι αυτοι οι αλλοδαποι.Κινεζοι,Ινδοι,Πακιστανοι,Αφρικανοι,Πολωνοι,Αλβανοι,Ρουμανοι και ολοι οι Λαοι του κοσμου.
Με αποτελεσμα μετα απο 2 γεννεες τα παιδια να ζουν με την λεξη ρατσισμος,να την χρησημοποιουν για αμυνα η για να βρουν την ευκαιρια να αρχισουν τον καυγα.

ΩΩΩΩ μονο που η συμμορια πο υποτίθεται δολοφόνησε τον Αλεξ αποτελούνταν και απο Ελληνες και απο ξένους

2 ελληνες,2 αλβανους και 1 ρουμάνο.

Ο κοινός παρονομαστης στην ζωη τους ηταν η φτωχια και τα οικονομικα προβληματα.

Τι ρατσισμος και bleep?

Μπορει να ειχαν καποια αντιπαλότητα.

Εξαλου ΔΕΝ ειναι βεβαιο οτι τον δολοφόνησαν.

Μπορει να ομολόγησαν υπο πίεση ή ακομα και για να καυχηθουν.

Πτωμα ακόμα δεν βρεθηκε.

Καλα αυτα περι κατάρας τα αφήνω ασχολίαστα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gonzalez
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 12:30:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gonzalez  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mipos leo mipos, an ta paidia skotosan ton Alex mipoa oi gonis ekrypsan to ptoma?

Ότι γράφει δεν ξεγράφειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 12:43:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτο συμβαινει γιατι υπαρχουν ολοι αυτοι οι αλλοδαποι.Κινεζοι,Ινδοι,Πακιστανοι,Αφρικανοι,Πολωνοι,Αλβανοι,Ρουμανοι και ολοι οι Λαοι του κοσμου.
Με αποτελεσμα μετα απο 2 γεννεες τα παιδια να ζουν με την λεξη ρατσισμος,να την χρησημοποιουν για αμυνα η για να βρουν την ευκαιρια να αρχισουν τον καυγα.

Αυτό πάντως δεν το κατάλαβα...

Δηλαδή για την εγκληματικότητα ευθύνεται η συνύπαρξη διαφορετικών λαών σ' ένα κράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 13:24:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φρεσκα νέα....Τα παιδιά ομολογούν οτι συννενοήθηκαν να πουν ψέματα για να γλυτωσουν απο την διαρκη παρενοχληση και πίεση της αστυνομιας!


Πτωμα ακόμα δεν εχει βρεθει στο σημειο που υπεδειξαν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 13:54:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
durden_alie,

Και ομως ετσι ειναι!!! Δυστυχως. Οταν υπαρχουν σχολεια, μονο για Αγγλους δηλαδη για λευκους οπως ονομαζονται, και απο εκει και περα υπαρχουν διπλα ακριβως σχολεια για Αφρικανους μονο, δηλαδη μαυρους και μετα σχολεια μονο για Ινδους σχολεια μονο για κινεζους κ.τ.λ.

Με θληψη σου λεω πως ετσι ειναι. Οι ιδιοι ζητουν να μην εχουν αναμεικτα σχολεια. Οπως επισης και οι Αγγλοι ζητουν να μην υπαρχει αλλοδαπος στα σχολεια τους.

Γιαυτο σας λεω μετα απο 1-2 γεννες 8α δειτε τι θα γινετε σε χωρες που εχουν πολλους μεταναστες...Ελπιζω να μην το δουμε στην χωρα μας.

Εδω μεσα στο Λονδινο...υπαρχουν ζωνες...Πλουσιες και φτωχες. Φυσικα στις φτωχες υπαρχουν ολοι οι μεταναστες...γειτονιες και ολοκληρες ζωνες που ονομαζονται Black areas or Black country,περιοχες οπως εχετε ακουσει China town, Indian city κ.τ.λ.

Φανταζεστε μετα απο 50 χρονια το κεντρο της Αθηνας να ονομαζετε ...θα σου φερω ενα παραδειγμα μιας και γραφεις οτι εισαι απο την Τουρκια.

Ονομαστικα το λεω χωρις να εχω καποιο προβλημα. Λοιπον φανταζεσε τι θα γινει αν η περιοχη της ομονοιας ονομαζετε 'Τουρκικη χωρα'? Και να εχουν και Τζαμι και καθε πρωι να στο κεντρο της Αθηνας να βγαινει ο Χοτζα...

Εδω ετσι γινετε...το Λονδινο εχει γινει Πυργος της Βαβελ.
Ο καθε ενας κανει οτι του γουσταρει και ζηταει σε ξενη χωρα τα δικαιωματα του.

Αυτο που σου λεω ισως να μην το καταλαβαινεις γιατι δεν το εχεις ζησει.
Τελος παντων.Καλη μερα να εχουμε.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ZARKOS
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
73 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 14:12:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ZARKOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΟΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΟΣΟ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ.ΜΑΣ ΜΙΛΗΣΑΝ ΓΙΑ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΕΣ ΣΥΜΜΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟΙ!ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΟΛΕΣ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ (ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ) ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΑ...

ALEA IACTA EST...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 14:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περιττό να σου πω, αγαπητέ Skies tou Fegariou, ότι διαφωνώ

Και διαφωνώ, καθώς και εγώ ζω και εργάζομαι στο Λονδίνο και, από τη δική μου εμπειρία, μπορώ να πω ότι πρόκειται για ανεκτική κοινωνία στη διαφορετικότητα φυλής ή θρησκεύματος. Φυσικά υπάρχουν περιοχές "πλούσιες" και περιοχές "φτωχές", σε μια απ' αυτές τις "φτωχές" δε ζω και εγώ, σε μια περιοχή όπου το ποσοστό των μεταναστών είναι πάρα πολύ υψηλό...Και ειλικρινά δεν βλέπω όλα αυτά που περιγράφεις...

Όσο γι' αυτό :

quote:
ζηταει σε ξενη χωρα τα δικαιωματα του.

θα πω μόνο ότι ΣΑΦΩΣ και θα ζητήσει τα δικαιώματά του ο οποιοσδήποτε σε μια ξένη χώρα! Και το δικαίωμά του να εργαστεί με ίσες ευκαιρίες, και το δικαίωμά του να λατρέψει το Θεό του όπως όλοι οι άλλοι...Εάν στην Αθήνα υπάρχουν τόσοι μουσουλμάνοι, ΣΑΦΩΣ και πρέπει να εγερθεί τζαμί ΑΜΕΣΑ--και στην Ομόνοια ακόμη, γιατί όχι; να σου θυμίσω μήπως την Αγία Σοφία που δεσπόζει σε κεντρικότατη συνοικία του Λονδίνου;--και το γεγονός ότι δεν έχει γίνει ακόμη αυτό είναι απαράδεκτο!

Αν κάτι προωθεί τη βία αυτό σίγουρα δεν είναι η ανεκτικότητα, αλλά η έλλειψή της...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 15:06:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν κάτι προωθεί τη βία αυτό σίγουρα δεν είναι η ανεκτικότητα, αλλά η έλλειψή της...


Πές τα χρυσοστομε, πές τα

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 16:01:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
durden_alie,

Ειναι πολυ λεπτα αυτα τα θεματα. Κατα τα δικα μου πιστευω, καθε μεταναστης πρεπει να σεβεται τους κανονες της χωρας και τους θρησκευτικους νομους.

Αν θελεις να λατρεψεις τον θεο σου, (δεν αναφερομαι σε εσενα...γενικα μιλαω) να το κανεις ταπεινα στο σπιτι σου.

Εγω δεν θα ηθελα να βλεπω μια χριστιανικη Εκκλησια στη μεση της Κινας οπου εκει λατρευουν τον Βουδα.

Παντα κατα τις δικες μου αρχες, σεβομαι ως ξενος την χωρα την οποια ζω, δεν ζητω περισσοτερα δικαιοματα απο αυτα που μου αναλογουν ως ξενος και δεν τρομοκρατω.

Ειπα και στην αρχη αυτα τα ζητηματα ειναι πολυ λεπτα και πολυ ευαισθητα. Ειναι και πως εχει μεγαλωσει ο καθε ενας μας και πως εχει καλλιεργηθει.

Δεν ειπα οτι ολοι οι μεταναστες ειναι σκουπιδια, μα βλεπω οτι ζουν καποιοι ανθρωποι γεννιες εδω στην Βρετανια και τα εγγονια τους Βριζουν τον τοπο που εχουν γεννηθει...Δηλαδη την Βρετανια.

Οταν τους συμφερει ειναι Βρετανοι και οταν βρισκονται στον κυκλο τους βριζουν αυτο τον τοπο.

Λεω και παλι ειναι πολυ λεπτο το θεμα.Χρειζεται υπομονη ορεξη και ηρεμια να συζητησεις τετοια θεματα. Εγω αυτο το διαστημα δεν εχω τον χρονο δυστυχως.

Να ειστε καλα.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
paralias
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 16:29:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paralias  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ZARKOS, Κατά τη γνώμη μου οντως δεν εινια τυχαία, αλλά όχι λόγω καταρας η δεν ξερω και γω τι άλλο. Ας μην πέσουμε στην παγίδα της απόδωσης ευθυνών στο Διάβολο η δεν ξερω και γω τι άλλο. Η ευθυνη εινια ανθρώπινη και μονο ανθρωπινη. Κανενα πνεύμα ή κατάρα δεν ωθει τους ανθρώπους να κανουν οτι κάνουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
witchcharmed
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 18:47:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους witchcharmed  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ παραλία που είσαι από το Βόλο,συμφωνώ μαζί σου.Οντως είναι έτσι τα πράγματα,αλλά ποιος ξέρει κάτι μπορεί να κρύβει η Βέροια!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2006, 20:38:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Gonzalez, επειδή η ανάγνωση των λατινικών χαρακτήρων είναι κάπως κουραστική, μήπως θα μπορούσες να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες?

Αν παρόλα αυτά υπάρχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα, θα σου πρότεινα να διάβαζες λίγο το παρακάτω topic (κλίκαρε στον τίτλο για να μπείς):

Προτάσεις - Λύσεις για την αποφυγή των Greeklish !

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2006, 11:45:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα μπορούσαμε να υποθέσουμε πολλά πράγματα...
Συνήθως δολοφονούν κάποιον που "είδε" κάτι. Ισως ο μικρός να είδε κάποια συναλλαγή π.χ. ναρκωτικών (από μεγάλο στα μικρά) και ο μεγάλος έδωσε εντολή (φοβίζοντάς τα προφανώς) να τον δολοφονήσουν. Μετά ο ίδιος έκρυψε το σώμα του.
Μπορεί να έγινε κάποια σατανιστική τελετή (αυτοί που ξέρουν κάτι περισσότερο ας εξετάσουν την ημερομηνία της δολοφονίας). Εξάλλου, ίσως βρέθηκαν κάποια προσωπικά του αντικείμενα (και τα παπούτσια του), που σημαίνει ότι πειράχτηκαν τα ρούχα του και τα προσωπικά του αντικείμενα.
Μια άλλη εκδοχή είναι να τον πούλησαν! Στην περιοχή της Μακεδονίας τα τελευταία 3 - 4 χρόνια κυκλοφορούν ύποπτα φορτηγάκια. Κατεβαίνει ο οδηγός και φωνάζει κάποιον πιτσιρικά να ελέγξει αν ανάβει το πίσω φως - που δεν ανάβει. Με το που πλησιάζει ο πιτσιρικάς κι άλλο, τον αρπάζουν μέσα από την καρότσα και φεύγουν.
Αν τα πιτσιρίκια αυτά είναι καθαρματάκια, μπορεί να συμφώνησαν με το κύκλωμα αυτό να πρισεγγίζουν άλλα παιδάκια. Ισως και γι αυτό λένε συνέχεια αρλούμπες, φοβούμενα τους "εργοδότες" τους.
(Το περιστατικό με το φορτηγάκι έτυχε στον ανηψιό μου και ευτυχώς - δόξα τω Θεώ - πρόλαβε να ξεφύγει...). Δυστηχώς, κάποια άλλα παιδάκια στην περιοχή είχαν εξαφανιστεί.
Πολλές πάντος οι υποθέσεις. Ας επλίσουμε να βρεθεί σύντομα λύση σ' αυτό που συναίβει και συμβαίνει...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2006, 12:20:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
valgraph, μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος σχετικά με την ημερομηνία της δολοφονίας ?
Επίσης,έχουν αναφερθεί απαγωγές με τα φορτηγάκια που αναφέρεις ?
Ρωτάω από περιέργεια.Ευχαριστώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2006, 15:56:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν 2 χρόνια στη Δυτ. Μακεδονία που συναίβει με τον ανηψιό μου είχε αναφερθεί στα τοπικά δελτία ειδήσεων, πως κάπου στην περιοχή της Πτολεμαϊδας εξαφανίστηκαν κάποια παιδιά (2 ή 3).
Τα αρχεία της αστυνομίας σίγουρα έχουν κάτι, η κατάθεση του ανηψιού μου όμως σιγά μην συσχετίστηκε (μην κουράσουν το κωλαράκι τους) από τους αστυνομικούς (σε άλλη πόλη ο ανηψιός μου).
Η περιγραφή όμως του παιδιού είναι φοβερή! Παρολίγο να τον χάσουμε κι αυτό με εξοργίζει. Πόσο δύσκολο είναι να ελέγχονται φορτηγάκια με γύφτους ή ρουμάνους? όταν αναφέρεται κάτι τέτοιο στην αστυνομία γιατί δεν υπάρχει άμεση κινητοποίηση? Τρεις δρόμοι είναι ρε γ@μ#τ# που οδηγούν από τη Δυτ. Μακεδονία προς άλλες πόλεις...
Γιατί δεν δώσανε σήμα στη Βέροια ή στην Έδεσσα για έλεγχο όλων τον μικρών φορτηγών?
Φοβούντε κι αυτοί ή κάτι μπλοκάρει/σταματά κάποιες έρευνες που θα φτιάχνανε τη χώρα μας καλύτερη και πιο ασφαλή?
Είμαι πεπεισμένος πως η ανασφάλεια και η φοβία που δημιουργείτε σιγά σιγά είναι "τεχνητό φαινόμενο"...
Ο χρόνος θα δείξει, αν και όλοι αδρανούν... Ολοι περιμένουμε να δούμε... Τίποτε περισσότερο. Κρίμα.

Edited by - valgraph on 05/06/2006 16:04:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2006, 16:09:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οσο για την ημερομηνία της δολοφονίας δεν έχω ιδέα - μια υπόθεση έκανα, αλλά αν κανείς ξέρει από τέτοιες ημερομηνίες ας το κοιτάξει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2006, 15:32:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΘΊΒΕΡΟ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ Η ΔΡΑΣΗ ΤΩΝ ΥΠΕΥΘΥΝΩΝ ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ..
ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΣΥΣΧΕΤΙΖΩ ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΕΙΜΑΙ "ΣΧΕΔΟΝ" ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΕΓΙΝΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
1.ΤΟ ΠΑΙΔΙ (ΔΥΣΤΥΧΩΣ) ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΑΝ ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ
ΕΙΧΕ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΕΙ, ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ, ΓΙΑ ΕΚΡΗΞΕΙΣ ΒΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΗΜΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ.
ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΚΟΝΤΡΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ "ΟΙ ΔΡΑΣΤΕΣ¨" ΣΑΝ ΠΙΟ ΑΛΛΑΝΙΑ ΣΗΚΩΣΑΝ ΚΑΙ ΧΕΡΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ... ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ Ο ΑΛΕΞ ΟΜΩΣ ΙΣΩΣ ΠΕΡΕΚΤΡΑΠΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΔΩΣΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΗΘΗΣΜΕΝΑ, ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ ΜΟΙΡΑΙΟ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ..
ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΤΑ ΑΝΗΨΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΥΝ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΑΛΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΓΑΡΜΠΑ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2006, 15:41:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
2. Φ Υ Σ Ι Κ Α ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΤΡΕΞΑΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΓΕΝΗ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.. Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΕΝΗΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΥΣ "ΔΡΑΣΤΕΣ" ΠΟΥ ΛΟΓΙΚΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΣΤΕΝΟΤΕΡΗ ΣΧΕΣΗ. ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΒΟΗΘΗΣΕ ΝΑ ΣΥΓΚΑΛΥΨΟΥΝ ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ..
Ο ΑΛΕΞΑ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟΣΩΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΠΟΡΟΥΣΑΝ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΥΒΑΛΗΣΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΧΑΜΠΑΡΙ.
3. ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑΝ Η ΔΕΝ ΗΘΕΛΑΝ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΗΣΑΝ.. ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΕΡΙ ΠΙΕΣΕΩΣ ΚΑΙ ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΗΣ ΟΜΟΛΟΓΙΑΣ ΚΤΛ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΩΝ ΔΙΚΗΓΟΡΩΝ...

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΣΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΟΥΝΕ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ-ΦΡΙΚΙΑΣΤΙΚΟ ΨΕΜΑ...

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΕΚΝΑ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΟΒΙΒΑΖΕ ΤΟ ΤΟΠΙΚ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2006, 15:49:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΑΤΥΧΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ...
ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ΤΑ ΠΙΘΑΝ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΚΑΘΙΣΤΟΥΝ ΑΔΥΝΑΤΗ ΤΗΝ ΑΝΕΥΡΕΣΗ ΤΟΥ..


ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗΣ Η ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ ΕΙΧΕ ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΦΩΤΙΑ ΣΤΟ ΣΚΟΥΠΙΔΟΤΟΠΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ... ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΣΥΝΗΡΜΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΦΤΩΧΟ ΜΟΥ ΜΥΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΤΟΥ ΑΛΕΞ..

ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΚΑΒΟΥΝ.. ΕΠΡΕΠΕ ΙΣΩΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΝ ΟΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΠΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΤΟΣΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΠΡΙΝ ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΗΤΑΝ ΜΠΑΖΑ ΣΚΑΜΕΝΑ ΓΙΑ ΘΕΜΕΛΙΑ... ΚΑΙ ΕΔΩ ΠΑΛΙ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΤΟ ΟΤΙ Ο ΑΛΕΞ ΧΑΘΗΚΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ...

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΓΩ ΨΕΥΤΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tco99
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 12:45:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tco99  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

1on ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΥΧΑΙΑ;
2on Η ΚΑΤΑΡΑ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ;
3on ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΜΑΡΜΕΝΗ ΤΗΣ ΒΕΡΟΙΑΣ;

ALEA IACTA EST...



1on NAI
2on THN TAINIA I KATARA TIN EHIS DI? MALLON OXI... DEN PIRAZI OUTE EGO... KALITERA NA PARIS TO THE RING STO SINISTO!!!
3on MPA

tco99Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tomcat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 21:15:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tomcat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα,

Έχω μήνες να μπω και να γράψω στο forum. Μπήκα λοιπόν στη συγκεκριμένη συζήτηση ίσως περισσότερο από περιέργεια περιμένοντας να δω απόψεις αν μη τί άλλο "μή φυσικές".
Ως πατέρας δύο μικρών παιδιών, μου προξενεί τρόμο και μόνο η ιδέα ότι νέα παιδιά δολοφόνησαν κάποιον συμμαθητή τους.
Εαν έτσι έχουν τα πράγματα, θα πρέπει να δούμε όμως το ποιός πραγματικά ευθύνεται. Και αυτός ο ποιός είμαστε όλοι μας ( βάζω ΚΑΙ τον εαυτό μου μέσα ). Καθήκον μας είναι να προστατεύουμε τα παιδιά μας, όχι μόνο να μην πέσουν θύματα αλλά και πάνω από όλα να μην γίνουν αυτά οι θύτες.
Τα δικά μας προβλήματα, δημιουργούν αυτά τα παιδιά. Οι δικές μας ξενοφοβικές και ρατσιστικές ιδέες δημιουργούν αυτά τα παιδιά. Η δική μας ανοησία, βόλεμα, στραβωμάρα δημιουργεί αυτά τα παιδιά. Όταν η καλλίτερη μάνα πλέον είναι η τηλεόραση, στην οποία αφήνουμε τα παιδιά μας καρφωμένα για να μην τα έχουμε στο κεφάλι μας, αδιαφορώντας για το τί βλέπουν, όταν τα αφήνουμε να παίζουν παιχνίδια βίας ενώ δεν έχουν ακόμη την ωριμότητα να διαχωρίσουν το φανταστικό από το πραγματικό τότε και λίγα τέτοια επεισόδια έχουμε....
Και ας μην αναφερόμαστε μονίμως στη φτώχεια. Ξέρουμε όλοι πολύ καλά ότι η Ελλάδα και τότε που ήταν πραγματικά φτωχή χώρα, όταν οι πιτσιρικάδες είχαν μόνο τα βασικά και κάποιες φορές ούτε αυτά, δεν κάναν τέτοια πράγματα.

Λυπάμαι για τον Άλεξ, για τους δικούς του, αλλά ακόμη περισσότερο λυπάμαι για την δική μας κατάντια που δημιουργεί τις συνθήκες για τέτοιες καταστάσεις.

Φιλικά
Tomcat
.....και αφήστε έναν παππού
...στο παραλήρημά του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 23:36:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Tomcat λέει...

....Και ας μην αναφερόμαστε μονίμως στη φτώχεια. Ξέρουμε όλοι πολύ καλά ότι η Ελλάδα και τότε που ήταν πραγματικά φτωχή χώρα, όταν οι πιτσιρικάδες είχαν μόνο τα βασικά και κάποιες φορές ούτε αυτά, δεν κάναν τέτοια πράγματα.

Λυπάμαι για τον Άλεξ, για τους δικούς του, αλλά ακόμη περισσότερο λυπάμαι για την δική μας κατάντια που δημιουργεί τις συνθήκες για τέτοιες καταστάσεις.

Φιλικά
Tomcat


Παραθέτω ένα κείμενο που πρόσφατα έλαβα σε εμαιλ...

--------------------------------------------------------------------
Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985. Στους "έφηβους" της δικιάς μου γενιάς...


H αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω πώς καταφέραμε να επιβιώσουμε. Ήμαστε μια γενιά σε αναμονή: περάσαμε την παιδική μας ηλικία περιμένοντας. Έπρεπε να περιμένουμε δύο ώρες μετά το φαγητό πριν κολυμπήσουμε, δύο ώρες μεσημεριανό ύπνο για να ξεκουραστούμε και τις Κυριακές έπρεπε να μείνουμε νηστικοί όλο το πρωί για να κοινωνήσουμε. Ακόμα και οι πόνοι περνούσαν με την αναμονή.

Κοιτάζοντας πίσω, είναι δύσκολο να πιστέψουμε ότι είμαστε ακόμα ζωντανοί.

Εμείς ταξιδεύαμε σε αυτοκίνητα χωρίς ζώνες ασφαλείας και αερόσακους. Κάναμε ταξίδια 10 και 12 ωρών, πέντε άτομα σε ένα Φιατάκι και δεν υποφέραμε από το «σύνδρομο της τουριστικής θέσης». Δεν είχαμε πόρτες, παράθυρα, ντουλάπια και μπουκάλια φαρμάκων ασφαλείας για τα παιδιά. Ανεβαίναμε στα ποδήλατα χωρίς κράνη και προστατευτικά, κάναμε ωτο-στοπ, καβαλάγαμε μοτοσικλέτες χωρίς δίπλωμα. Οι κούνιες ήταν φτιαγμένα από μέταλλο και είχαν κοφτερές γωνίες.

Ακόμα και τα παιχνίδια μας ήταν βίαια.

Περνάγαμε ώρες κατασκευάζοντας αυτοσχέδια αυτοκίνητα για να κάνουμε κόντρες κατρακυλώντας σε κάποια κατηφόρα και μόνο τότε ανακαλύπταμε ότι είχαμε ξεχάσει να βάλουμε φρένα. Παίζαμε «μακριά γαΐδούρα» και κανείς μας δεν έπαθε κήλη ή εξάρθρωση. Βγαίναμε από το σπίτι τρέχοντας το πρωί, παίζαμε όλη τη μέρα και δεν γυρνούσαμε στο σπίτι παρά μόνο αφού είχαν ανάψει τα φώτα στους δρόμους. Κανείς δεν μπορούσε να μας βρει. Τότε δεν υπήρχαν κινητά. Σπάγαμε τα κόκκαλα και τα δόντια μας και δεν υπήρχε κανένας νόμος για να τιμωρήσει τους «υπεύθυνους» Ανοίγανε κεφάλια όταν παίζαμε πόλεμο με πέτρες και ξύλα και δεν έτρεχε τίποτα. Ήταν κάτι συνηθισμένο για παιδιά και όλα θεραπεύονταν με λίγο ιώδιο ή μερικά ράμματα. Δεν υπήρχε κάποιος να κατηγορήσεις παρά μόνο ο εαυτός σου. Είχαμε καυγάδες και κάναμε καζούρα ο ένας στον άλλος και μάθαμε να το ξεπερνάμε.

Τρώγαμε γλυκά και πίναμε αναψυκτικά, αλλά δεν ήμασταν παχύσαρκοι. Ίσως κάποιος από εμάς να ήταν χοντρός και αυτό ήταν όλο. Μοιραζόμασταν μπουκάλια νερό ή αναψυκτικά ή οποιοδήποτε ποτό και κανένας μας δεν έπαθε τίποτα. Καμιά φορά κολλάγαμε ψείρες στο σχολείο και οι μητέρες μας το αντιμετώπιζαν πλένοντάς μας το κεφάλι με ζεστό ξύδι.

Δεν είχαμε Playstations, Nintendo 64, 99 τηλεοπτικά κανάλια, βιντεοταινίες με ήχο surround, υπολογιστές ή Ιnternet. Εμείς είχαμε φίλους. Κανονίζαμε να βγούμε μαζί τους και βγαίναμε. Καμιά φορά δεν κανονίζαμε τίποτα, απλά βγαίναμε στο δρόμο και εκεί συναντιόμασταν για να παίξουμε κυνηγητό, κρυφτό, αμπάριζα... μέχρι εκεί έφτανε η τεχνολογία. Περνούσαμε τη μέρα μας έξω, τρέχοντας και παίζοντας. Φτιάχναμε παιχνίδια μόνοι μας από ξύλα. Χάσαμε χιλιάδες μπάλες ποδοσφαίρου. Πίναμε νερό κατευθείαν από τη βρύση, όχι εμφιαλωμένο, και κάποιοι έβαζαν τα χείλη τους πάνω στη βρύση. Κυνηγούσαμε σαύρες και πουλιά με αεροβόλα στην εξοχή, παρά το ότι ήμασταν ανήλικοι και δεν υπήρχαν ενήλικοι για να μας επιβλέπουν. Θεέ μου!

Πηγαίναμε με το ποδήλατο ή περπατώντας μέχρι τα σπίτια των φίλων και τους φωνάζαμε από την πόρτα. Φανταστείτε το! Χωρίς να ζητήσουμε άδεια από τους γονείς μας, ολομόναχοι εκεί έξω στο σκληρό αυτό κόσμο! Χωρίς κανέναν υπεύθυνο! Πώς τα καταφέραμε;

Στα σχολικά παιχνίδια συμμετείχαν όλοι και όσοι δεν έπαιρναν μέρος έπρεπε να συμβιβαστούν με την απογοήτευση. Κάποιοι δεν ήταν τόσο καλοί μαθητές όσο άλλοι και έπρεπε να μείνουν στην ίδια τάξη. Δεν υπήρχαν ειδικά τεστ για να περάσουν όλοι. Τι φρίκη!

Κάναμε διακοπές τρεις μήνες τα καλοκαίρια και περνούσαμε ατέλειωτες ώρες στην παραλία χωρίς αντηλιακή κρέμα με δείκτη προστασίας 30 και χωρίς μαθήματα ιστιοπλοΐας, τένις ή γκολφ. Φτιάχναμε όμως φανταστικά κάστρα στην άμμο και ψαρεύαμε με ένα αγκίστρι και μια πετονιά. Ρίχναμε τα κορίτσια κυνηγώντας τα για να τους βάλουμε χέρι, όχι πιάνοντας κουβέντα σε κάποιο chat room και γράφοντας ; ) : D : P

Είχαμε ελευθερία, αποτυχία, επιτυχία και υπευθυνότητα και μέσα από όλα αυτά μάθαμε και ωριμάσαμε. Δεν θα πρέπει να μας παραξενεύει που τα σημερινά παιδιά είναι κακομαθημένα και χαζοχαρούμενα.

Αν εσύ είσαι από τους «παλιούς»... συγχαρητήρια! Είχες την τύχη να μεγαλώσεις σαν παιδί...

----------------------------------------------------------------------


Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

useruser
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2006, 07:00:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους useruser  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η μόνη κατάρα που υπάρχει είναι αυτή που ***


___________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
___________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2006, 07:35:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
useruser, σου συνιστώ να κρατάς την ψυχραιμία σου και κυρίως να μην απευθύνεσαι με αυτόν τον προσβλητικό τρόπο στους συνομιλητές σου.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2006, 13:02:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
valgraph,
μήπως πρόκειται για εμπόριο οργάνων ?
Η πιο πιθανή εξήγηση είναι αυτή κατά τη γνώμη μου.
Εδώ θέλω να δηλώσω ότι η αστυνομία κρατάει μία ύποπτη -έως εξοργιστική- στάση.
Πως μπορεί να απαλύνει κανείς την αγωνία και τον πόνο της μάνας του άτυχου μικρού ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2006, 14:51:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ ΑΖΑΧ_ΧΑΖΑ

Γιατί παραξενεύεσαι;

Η ανθρωπότητα δεν είναι για να ζει σε γυάλα!

Κάθε άνθρωπος είναι μια πολεμική φονική μηχανή επιβίωσης και μόνο με το "καναλιζάρισμα" της βίας προς υγιείς, μη καταστρεπτικές κατευθύνσεις (αθλητισμός κλπ) μπορεί να είναι ευτυχισμένος...

Ειδάλως μοιάζει με χύτρα χωρίς βαλβίδα ασφαλείας...

Όχι άλλο κάρβουνο λοιπόν...

(Σε κοινωνικό επίπεδο κλασσική περίπτωση "χύτρας" αποτελεί ο γαλλικός Μάης: εκεί που όλα είναι "ψόφια", η Γαλλία είναι νικήτρια με ΄"ανάπτυξη" και "ευημερία" όλα ανατρέπονται... Γουστάρω τρελά...)

Δημήτρης

ΥΓ Το κείμενο σου θα ταίριαζε κι εδώ: http://www.fhs.gr/gr/forum/viewtopic.php?t=632

________________________
Αν δεν πατήσετε ΤΩΡΑ αμέσως www.foscaving.gr/ να σας καεί το VIDEO!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy