ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 CALLS FOR CTHULHU...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2007, 22:33:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στον οίκο του στη R'lyeh ο νεκρός Cthulhu περιμένει και ονειρεύεται...ενίοτε όμως για να σπάσει την βαρεμάρα του κάνει την δικη του εκπομπη...Μην χασετε τα συναρπαστικα επεισοδια της σειρας:

CALLS FOR CTHULHU!


Ο αγαπημένος μας Deep One,από την μη ευκλείδειας γεωμετρίας βυθισμένη πόλη R'lyeh δίνει απαντήσεις σε όλες σας τις απορίες…


http://www.youtube.com/watch?v=-DsgZ4JXXB8


The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 04/05/2007 22:41:04

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2007, 01:10:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί μου αρέσει τόσο πολύ αυτό!!!???

CALLS FOR CTHULHU αθεράπευτη περίπτωση, Θα ζήσω γιατρέ μου?

Ή να κάνω καμια ενεσούλα με λεμόνι ως παραδειγματική τιμωρία μετά μαστιγώματος??

υ.γ. χιουμορ κάνω


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2007, 16:54:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CALLS FOR CTHULHU! + μαζοχισμός με λεμονάδα!
Μμμμμμ... συναρπαστικός ο συνδυασμός


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2007, 17:05:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Why not... CTHULHU!


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2007, 02:03:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμαλια!


Αυτος δεν ειναι ο Cthulhu,είναι ο δημιουργος του συμπαντος Flying Spaggeti Monster!

Πως ετσι ανευ φοβου,συγκρίνεις τον μέγα Chulhu με ένα μάτσο μακαρόνια (έστω και ιπτάμενα?).Δεν φοβασαι οτι ο Deep One θα τα πάρει στο κρανίο και θα εισβάλει στα όνειρα σου προκαλώντας σου απανωτους εφιάλτες μέχρι να καταλήξεις σε ενα ωραιο δωματιακι με αφρολεξ στους τοιχους?

ΥΓ. Παραδεχομαι οτι για να διασκεδασεις με τα βιντεακια της σειρας CALLS FOR CTHULHU στο youtube πρεπει να κατεχεις τις εξης προυποθεσεις:

α)καλη γνώση αγγλικων

β)να εχεις διαβασει πολυ Lovecraft και ειδικα τα διηγηματα που εχουν ως επικεντρο τον Cthulhu (πχ Call of Chulhu,τον τιτλο αυτο παρωδει η σειρα Calls For Cthulhu)

γ)γρηγορη συνδεση για να μην πεθανεις απο βαρεμαρα οση ωρα περιμενεις να φορτωσει το βιντεο

δ)μια απειρως μαυρη αίσθηση του χιουμορ....

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 07/05/2007 02:04:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2007, 07:44:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή, από τα 4 προαπαιτούμενα που ανέφερες αυτή την στιγμή δεν πληρώ το ένα οπότε δεν κάνω καν τον κόπο να προσπαθήσω να δω τα videos!
Κι αυτό το ένα σημείο δεν είναι ούτε το Α, ούτε το Β (παρόλο που δεν έχω ασχοληθεί πάααρα πολύ) ούτε το Δ...

Κι εδώ μου γεννάται ένα Σαιξπηρικό ερώτημα πρωινιάτικα:

"Να το πετάξει κανείς το pc ή να μην το πετάξει?"


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fantomas3004
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
145 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2007, 21:13:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fantomas3004  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αμαλια!
Αυτος δεν ειναι ο Cthulhu,είναι ο δημιουργος του συμπαντος Flying Spaggeti Monster

Νάτος, νάτος ο αρχηγός


_____________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ
ΤΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ.
ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ
ΓΙΑ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ Η ΑΡΧΙΚΗ,
ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΟΡΦΗ ΤΗΣ.

9/5/2007
_____________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2007, 00:06:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αρχηγός... δε λες τίποτα!
(Οι μανταμίτσες δίπλα, ποιες είναι; )


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fantomas3004
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
145 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2007, 21:51:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fantomas3004  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αρχηγός... δε λες τίποτα!
(Οι μανταμίτσες δίπλα, ποιες είναι; )

Πώς είναι δυνατό να είναι γυναίκες αφού η Εύα δέν είχε δημιουργηθεί ακόμα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2007, 04:20:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτές είναι άλλες, πιο προχωρημένες (στην εξέλιξη εννοώ βρε )

Στην πραγματικότητα είναι τα πλοκάμια του μέγα Κθούλου, που γίνονται πλοκάμια όταν βραδυάσει. Μόλις ξημερώσει γίνονται και πάλι γυναίκες, για να την πατήσει ο Αδάμ και να πιάσει το χέρι του Θεού. Και τότε... τον τραβάει στα μαύρα σκοτάδια της ύλης. Μ' αυτόν τον τρόπο δημιουργήθηκε ο άνθρωπος. Ήταν στον ουρανό, μέχρι που ο Κθούλου του έπιασε το χέρι και τον κατέβασε στη Γη. Έτσι, για να μάθει να μη δίνει το χέρι του όπου να' ναι.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fantomas3004
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
145 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2007, 21:38:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fantomas3004  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έτσι, για να μάθει να μη δίνει το χέρι του όπου να' ναι.

Kι'όμως εγώ παρατήρησα κάτι άλλο, έστω και άν τα χέρια τους είναι πολύ κοντά σε απόσταση μόλις μερικών χιλιοστών δέν βρίσκονται σε επαφή μεταξύ τους υπάρχει έστω και μιά απειροελάχιστη τυπική απόσταση
Γιατί μας το κάνει αυτό ο ποιητής? (βλ. Μιχαήλ Άγγελος)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2007, 01:06:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιθανόν να θέλει να δείξει την ελάχιστη (κβαντικού μήκους θα μπορούσε κανείς να πει) απόσταση που χωρίζει τα επίγεια από τα επουράνια.
Ποιος ξέρει;

Εσύ τι λες;


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SPARTAKOS20
Νέο Μέλος

Algeria
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2007, 14:35:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SPARTAKOS20  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτές είναι άλλες, πιο προχωρημένες (στην εξέλιξη εννοώ βρε )

Στην πραγματικότητα είναι τα πλοκάμια του μέγα Κθούλου, που γίνονται πλοκάμια όταν βραδυάσει. Μόλις ξημερώσει γίνονται και πάλι γυναίκες, για να την πατήσει ο Αδάμ και να πιάσει το χέρι του Θεού. Και τότε... τον τραβάει στα μαύρα σκοτάδια της ύλης. Μ' αυτόν τον τρόπο δημιουργήθηκε ο άνθρωπος. Ήταν στον ουρανό, μέχρι που ο Κθούλου του έπιασε το χέρι και τον κατέβασε στη Γη. Έτσι, για να μάθει να μη δίνει το χέρι του όπου να' ναι.


Καλά είσαι κορυφαία!!!

Μου πέσανε οι φαβορίτες από τα γέλιαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2007, 18:51:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι. Αν κι εγώ δεν το έγραψα μόνο για να γελάσεις...
Το κείμενο είχε συμβολικό χαρακτήρα:

Τα πλοκάμια του μέγα Κθούλου συμβολίζουν την πολυπλοκότητα της ύπαρξης. Το σκοτάδι είναι η ύλη. Ο Θεός (Θεός και Διά-βολος - ένα πράγμα) ρίχνει την ψυχή του ανθρώπου στην περιπέτεια της υλικής ζωής - στη Γη. Σαν τιμωρία; Ή μήπως σαν ευεργεσία


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fantomas3004
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
145 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2007, 15:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fantomas3004  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πιθανόν να θέλει να δείξει την ελάχιστη (κβαντικού μήκους θα μπορούσε κανείς να πει) απόσταση που χωρίζει τα επίγεια από τα επουράνια.
Ποιος ξέρει;

Εσύ τι λες;

Eγώ λέω οτι άν τυχόν και ο Cthulhu ακουμπούσε τον Αδάμ και του έδινε την ψυχή εξ'επαφής θα γινόταν αμέσως ίδιος με αυτόν.
Γι αυτό προτίμησε να το κάνει απο απόσταση ώστε να μήν γίνει ίδιος με αυτόν και να είναι πάντα κατώτερος του σε οποιαδήποτε περίπτωση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2007, 22:39:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy