ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 Σχετικά με την σκολίωση ρινικού διαφράγματος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kotas
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2008, 20:35:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kotas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια δεν ξέρω αν στέλνω σε σωστό forum .Λοιπον εχω ενα προβλημα,*** και εκανα εξεταση και εχω σκολιωση ρινικου διαφραγματος και θα κανω εγχειρηση.Ομως μου ειπαν πως δεν πρεπει να γινει αμα εισαι κατω απο 20...Πειτε μου τι ισχυει γιατι αλλος μου λεει το ενα αλλος το αλλο,μπορει να παθω κατι αν την κανω τωρα?

____________________________________________________________
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Πειτε μου ρε παιδια
ΣΕ Σχετικά με την σκολίωση ρινικού διαφράγματος.
15/10/2008
____________________________________________________________


________________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ ΑΝΑΦΟΡΑΣ
ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ.
15/10/2008
________________________________________________________

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2008, 21:36:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παιδια δεν ξέρω αν στέλνω σε σωστό forum .Λοιπον εχω ενα προβλημα,*** και εκανα εξεταση και εχω σκολιωση ρινικου διαφραγματος και θα κανω εγχειρηση.Ομως μου ειπαν πως δεν πρεπει να γινει αμα εισαι κατω απο 20...Πειτε μου τι ισχυει γιατι αλλος μου λεει το ενα αλλος το αλλο,μπορει να παθω κατι αν την κανω τωρα?

- ΕΙΤΕ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ...
- 'ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΣΑΝ ΝΕΟΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ .. ΑΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ... ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΧΑΣΕΙΣ' ...
- ΠΕΡΑΣΜΑ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ...
- ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΑΝ ... Κ Α Ρ Β Ο Υ Ν Α ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΜΟΥ .. ΣΤΑ ΔΕΚΑ
- ΕΧΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ , ΣΕ ΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ...
- ΑΝ ΕΣΥ ΕΣΥ ... ΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΤΟ ΜΕΤΑ *** ...
- ΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΗΣΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥς ΝΕΟΤΕΡΟΥΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΟΜΙΛΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΚΟΥΒΑΛΑΝΕ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥΣ , ΤΑ ΟΣΑ ΟΣΑ ΚΟΥΒΑΛΑΝΕ ...
- ΜΕΤΑ ΤΑ *** ΟΜΩΣ ...
- ΤΩΡΑ ΕΙΣΑΙ *** ...
- ΕΣΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ...
- και ας γινεις καλα ...
- κουραγιο παλικαρι μου για την συνεχεια ...
- να γινεις γερός ...
.

___________________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ
ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΑΛΛΟΥ ΜΕΛΟΥΣ.
15/10/2008
___________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2008, 23:27:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kotas καλώς ήρθες στην παρέα μας .

Αν δεν κάνω λάθος μιλάς για στραβό διάφραγμα (σκολίωση ρινικού διαφράγματος) .

Απλά θα σου πω, πως ότι και να σου προτείνουμε εμείς, πρώτο λόγο έχει ο/οι ιατρός/οι που σε εξέτασε/σαν, μια γρήγορη μάτια που έριξα στο διαδίκτυο αναφέρετε ως συνήθης ηλικία υποψηφίου για επέμβαση ( 18 έως 65 ετών) .

Πάντως από ότι γνωρίζω δεν είναι κάτι που πρέπει να σε ανησυχεί, ένα μεγάλο ποσοστό ανθρώπων έχει στραβό διάφραγμα, απλά όσο περνάνε τα χρόνια θα έχεις μια δυσκολία αναπνοής, βέβαια εξαρτάται και από το πόσο είναι στραβό το διάφραγμα…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2008, 00:46:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.
Ή ΓΙΝΟΥ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ...
Ή ΓΙΝΟΥ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΕΚΕΙΝΩΝ ΠΟΥ ΣΕ ΣΥΜΠΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΝΤΑΙ ... 'ΓΙΝΟΥ ΚΑΛΑ' ...
ΔΙΑΛΕΞΕ ...
ΠΑΛΙΚΑΡΑΚΙ ΕΙΣΑΙ ...
ΜΗΝ ΣΚΟΝΤΑΦΤΕΙΣ ΣΕ 'κεινα ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΠΕΡΝΟΥΝ ...
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ...
ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΣΑΝ ΠΑΛΙΚΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝΩΝ ΠΑΛΙΚΑΡΙΩΝ ΤΙΣ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΕΣ ...
.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2008, 12:17:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Πειτε μου ρε παιδια ΣΕ Σχετικά με την σκολίωση ρινικού διαφράγματος.





==========================================================






Αγαπητέ kotas, καλώς ήλθες στα Forums του Esoterica.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια και καλές αναζητήσεις.

Όπως θα είδες έγινε κάποια επέμβαση στο μήνυμα σου και κάποιες πληροφορίες που μοιράστηκες μαζί μας κι οι οποίες σε αφορούν, αφαιρέθηκαν κι αντικαταστάθηκαν με κόκκινους αστερίσκους.
Θα σου αποσταλεί σχετικό e-mail στην ηλεκτρονική διεύθυνση που δήλωσες στο προφίλ σου όταν εγγράφηκες στις Συζητήσεις ώστε να σου εξηγηθεί πιο λεπτομερώς ο λόγος.

Κάτι ανάλογο συνέβη και με το πρώτο μήνυμα του noema στο θέμα όπου αναφέρθηκε σε αυτές τις πληροφορίες που είχες παραθέσει οπότε θα σταλεί e-mail και σε εκείνον ώστε να του εξηγηθεί ο λόγος της αφαίρεσης αυτών των τμημάτων από το μήνυμα του.

Όσον αφορά την σκολίωση ρινικού διαφράγματος, είναι κάτι το οποίο συμβαίνει σε αρκετά άτομα κι η επέμβαση διόρθωσης είναι πλέον μια επέμβαση ρουτίνας.

Θα σε συμβούλευα να ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου και να μην δίνεις ιδιαίτερη βαρύτητα σε κάποια πράγματα που μπορεί να ακούς από γνωστούς, φίλους κλπ για το διάφραγμα.
Ο γιατρός άλλωστε είναι κι ο μόνος ο οποίος μπορεί να σε διαφωτίσει καλύτερα, να σου λύσει τις όποιες απορίες μπορεί να έχεις και σίγουρα θα έχει λάβει υπόψιν του όλες τις παραμέτρους προτού σου πει να κάνεις την επέμβαση.

Οπότε μην σε ανησυχεί ιδιαίτερα το θέμα και σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και περαστικά.

Το θέμα θα μεταφερθεί σύντομα στην Κατηγορία .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-. από την Κατηγορία Απόψεις, Προτάσεις κ.ά. όπου ανοίχθηκε αρχικά.





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy