ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Electronic Voice Phenomenon
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
beetlejuice
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 13:31:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beetlejuice  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Electronic Voice Phenomenon.8a htan poly endiaferon na akougontaNkapoia pragmata edw mesa i na proteinontan kai kapia sites me downloads.8ymizw oti to EVP anhkei sthn kathgoria twn aneksigitwn.Opoiosdhpote topo8etei kapou isixa mia agrafh kaseta feugei apo auto to xwro ka ipataei to Rec.Otan gyrisei vazei th kaseta na peksei anapoda kai akouei fwnes na tou lene kapio mynhma i protash.Pragmati poly endiaferon....

GATEWAY TEAM: www.metafysiko.cjb.net

Anathema
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 13:52:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anathema  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Anathema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμ
Μου θυμίζει κάτι από pink floyd, led zeppelin kai queen με backward messages


Κι ο πιο μεγάλος φόβος μου,
φοβάται.. μην και δεν τον φοβηθώ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 14:23:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΗΔΕΝ.

ΔΕΝ ΕΠΕΞΑ ΤΗΝ ΚΑΣΕΤΑ ΑΝΑΠΟΔΑ ...
ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΡΑΜΜΕΝΟ.
ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Η ΚΑΣΕΤΑ ΚΑΤΙ ΑΝΑΠΟΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anathema
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 15:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anathema  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Anathema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να μπει backward message, δεν είναι απαραίτητο να 'φαίνεται' γραμμένη όταν παίζει κανονικά, φίλε AVATARGR..

Το μόνο.. ίσως.. να κάνει ελαφρύ θόρυβο, ή λίγα παράσιτα.
Μόνο αν τη βάλεις ανάποδα θα καταλάβεις

Πάντως πολύ της μόδας έγινε τελευταία


Κι ο πιο μεγάλος φόβος μου,
φοβάται.. μην και δεν τον φοβηθώ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

demosthenis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 16:30:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demosthenis  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος demosthenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα και απο μενα
με ολη την πειρα στα οπτικοακουστικα -
ηλεκτρονικα και στα μεταπτυχιακα μου στην ακουστικη
8 χρονια τωρα μπορω να σας πω οτι δεν υπαρχει περιπτωση
ουτε 1/1000000 να συμβει τετοια ''διαολικη" ηχογραφηση...
ως γνωστο (σ'αυτους που ασχολουνται με την αιτια και οχι μονο με το αποτελεσμα) κα8ε μαγνητοφωνο φερει διαφορετικη κεφαλη-και ακριβως ΙΔΙΑ
μοντελα εχουν μια παρεκλιση 10%στην αναπαραγωγη του ηχου-
ολα αυτα λοιπον λειτουργουν με αμεση επαφη του υλικου ηχογραφησης
,οποτε υπαρχει ΘΟΡΥΒΟΣ ,που ειναι και ο κυριος λογος υποτι8εμενων
κρυφων μηνυματων...που τα μεταφραζετε με οπως 8ελετε

αυτα τα απλα -αν υπαρχει αμφισβιτηση υπαρχει ολοκληρη διατριβη μου πανω στο συγκεκριμενο 8εμα

φιλε anathema αν ηξερες μονο οτι μια φασματικη κεφαλη εγγραφης-χρησιμοποιηται για τετοιου ειδους εργασιες- κοστιζει περιπου οσο ενα
ford focus δεν νομιζω να συνεχιζες την επιμονη σου ...


D.Β15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

demosthenis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 16:45:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demosthenis  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος demosthenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SORRY GIA TO DIPLO...OI KALES TAXYTHTES TOY INTERNET STHN ELLADA BLEPEIS...

D.Β15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anathema
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 17:19:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anathema  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Anathema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι λες?
Ως κι εγώ έβαλα backward message σε κομμάτι μου χωρίς κεφαλές και τέτοια.. ηλεκτρονικό υπολογιστή να 'χεις και κάνεις ότι θέλεις


Κι ο πιο μεγάλος φόβος μου,
φοβάται.. μην και δεν τον φοβηθώ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bikeboy
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 18:35:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bikeboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και απο μένα παιδιά. Θα συμφωνήσω με το φίλο Δημοσθένη μια που και γω λόγω επαγγέλματος ασχολούμαι με τον ήχο. Γράφοντας μια τέτοια κασσέτα το μόνο που θα ηχογραφηθεί θα είναι θόρυβος. Είτε παιχτεί ανάποδα είτε κανονικά αν έχουμε στο μυαλό μας ότι "πρέπει" να ακούσουμε κάτι, θα νομίσουμε ότι το ακούμε. Είναι σαν να βλέπουμε τα σύννεφα στον ουρανό και να φτιάχνουμε με το μυαλό μας εικόνες. Εξάλλου η ακουστική και κυρίως η ψυχο-ακουστική είναι επιστήμες που εξετάζουν τέτοιου είδους φαινόμενα και τα εξηγούν πλήρως. Νομίζω ότι και ο φίλτατος Δημοσθένης μπορεί να πας πει παραπάνω πράγματα.

May The Force Be With You!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anathema
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 22:35:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anathema  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Anathema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ίσως να κολλήσατε στο μαγνητόφωνο..

Πάρτε ένα midi program και ηχογραφήστε κάτι σε ενα channel
Ακολούθως ηχογραφήστε με τη φωνή ένα οποιοδήποτε μήνυμα σε άλλο channel και γυρίστε το ανάποδα (έχει εντολή)..
πολύ απλό και πετυγχαίνει


Κι ο πιο μεγάλος φόβος μου,
φοβάται.. μην και δεν τον φοβηθώ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 23:34:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σαν να φυγατε λιγο απο το θεμα.προσφατα μιλαγα με εναν γνωστο μου για κατι τετειο. ομος εμενα μου ειπαν οτι αν πας σε νεκροταφιο(ή οπου αλλου ειπαρχουν σιγουρα πνευματα) και εχεις ενα μαγνητοφωνο με κλιστους τους πολους του(δηλαδη κλειστο κυκλομα ολο το μικροφωνο) και το αφησεις να γραψει θα πιασει ηχους που ακουγοντε απο τα πνευματα και το ανθρωπινο αυτι δεν ειναι σε θεση να ακουσει(ναι αλλα αν τα μαγνητοφωνα γραφουν οτι ακουνε και ακουμε, τοτε κανονικα στην αναπαραγωγη παλη οι ιδιοι ηχοι θα ακουστουν και δεν προκειτε να τους ακουσουμε και παλι)και μετα που κανεις playback το ακους.παντος το θεμα αυτο το ειδε ο φιλος μου σε ενα αλλο φορουμ και μου εδοσε και λινκ απο αναλογο site με ηχο για κατεβασμα(εγω παντος που τα κατεβασα δεν με επησαν τα τεκμηρια).

το site λοιπον ειναι το παρακατω που εχει και πολλες φωτογραφιες με φαντασματα(θα θυμαστε το θεμα με τις φωτογραφιες παλιοτερα) οι οποιες ουτε αυτες με επισαν.
http://www.virginiaghosts.com/gallery/tghrsindex.htm

παντος θα ριξο και μια ματια στο αλλο φορουμ που εγινε η κουβεντα και θα σας πω τι γινετε.



Don't Try to Give Days in your Life, just try to Give Life in your Days


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
demosthenis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2003, 00:27:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demosthenis  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος demosthenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παρτε χαμπαρι ελληνιστη ρεεεεεε
δε γινετε να πιασεις ηχο με γυφτεικα τσαντηρια...
οποιος 8ελει να μα8ει ξερει ,οποιος τον πουλο
παιζει ξερει και αυτος ,...πως!!!
sorry για την εκφραση αλλα ειναι ατομα που μου λεν'
να πεταξω τα 17 μυρια που χαλασα εν england και να ακουσω αυτους...
εεεεεε μααα!!
ανδρω8ειτε ρεεε σας δουλευουν κανονικα και λετε ...στοοοο!!!

D.Β15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 23:40:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε DIMOSTHENIS,

Επέτρεψέ μου να θεωρήσω σαν "black humor" τον τρόπο με τον οποίον απάντησες σ'ένα θέμα που ατυχώς μου είχε διαφύγει.
Πιθανώς να σου διαφεύγουν ορισμένα βασικά θεωρητικά σημεία για το συγκεκριμένο φαινόμενο και τον τρόπο με τον οποίο μπορεί τούτο να δραστηριοποιηθεί.Δεν χρειάζονται ούτε ακριβά ούτε ειδικά μηχανήματα.
Κατάλληλες συνθήκες χρειάζονται.(Θεωρία κραδασμικής μνήμης)
Το πείραμα καταγραφής κατά περίπτωση μπορεί να πετύχει.Τώρα το αν
καταγράφονται "μυστήριοι ήχοι" ή ήχοι περιβάλοντος,αυτό είναι ένα άλλο θέμα.Οσο δε για τον καταγραφόμενο-υποχρεωτικά-ηλεκτρονικό θόρυβο
είναι κάτι αναμενόμενο που έχει σχέση με το΄"λόγο σήματος/θόρυβο",χα-
ρακτηριστικό στοιχείο περιγραφής ποιότητας μιας γενικά ηλεκτρονικής
συσκευής.Συνήθως το πείραμα πετυχαίνει άν χρησιμοποιηθεί μικρόφωνο
πυκνωτού σε παραβολική διάταξη ανακλαστήρος και σε χώρο περιβάλοντος
μωνομένο από εξωτερικές πηγές ήχου.Οπωσδήποτε δε δεν αναφερόμαστε σε
ελεγχόμενες συνθήκες studio ηχογράφησης.
Δέξου αυτήν την απάντηση από έναν συνάδελφο (Ηλεκτρονικός Μηχ/κός,κα-
θηγητής ΚΕΣ).


Φιλικώτατα
Πετρος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

demosthenis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 00:59:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demosthenis  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος demosthenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ
ΠΕΤΡΟ, ΜΕΤΑ ΛΥΠΗΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ''ΒΑΣΙΚΕΣ'' ΓΝΩΣΕΙΣ
ΗΧΟΑΚΟΥΣΤΙΚΗΣ...
ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΠΥΚΝΟΤΙΚΑ MIC ΠΟΥ Δ Ε Ν ΑΝΤΛΟΥΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥΣ ΘΟΡΥΒΟΥΣ... ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ .!!!!3 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΑΓΓΛΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ
ΑΔΕΡΦΕΣ ΕΙΔΑ ΠΑΡΑ ΜΥΑΛΑ ΣΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ...ΑΝ 8ΕΣ ΤΟ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΖΟΥΜΕ
ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ,ΟΧΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΝΑ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ
ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΖΗΤΑΝ'ΝΑ ΜΘΟΥΝ ΚΑΤΙ ...

D.Β15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 23:24:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε Dimosthenis,

Φαίνεται σαφέστατα,ότι ΔΕΝ αντελήφθεις την απάντησή μου.Επει-
δή θεώρησα ότι είσαι "γνώστης των ηλεκτρονικών",περιέγραψα,
προχείρως,την διάταξη και το μικρόφωνο,που χρησιμοποιήθηκαν
για το πείραμα και τον προσδιορισμό του φαινομένου.
Ευφυεστάτως όμως απέφυγες να απαντήσεις "επί της ουσίας",διό-
τι φαίνεται σαφώς ότι ΔΕΝ γνωρίζει για ποιό θέμα μιλά ο Beetlejuice
Στην συνέχεια μου επιτήθεσε,απαντώντας στείρα με κάτι το οποίον
γνωρίζεις.
Σε παρακαλώ αν έχεις την καλωσύνη και επειδή δεν γνωρίζεις,ποιόν
έχεις απέναντί σου και συνομιλείς,να είσαι ευγενέστερος στις θέσεις
σου και στο ύφος των απαντήσεών σου.Η περιαυτολογία και ο δοκι-
σισοφισμός βλάπτουν.Το αν σπούδασες στην Αγγλία αυτό είναι δικό
σου θέμα και πιθανόν πρόβλημα.Υπάρχουν και άλλοι επιστήμονες,
φοιτητές,σπουδαστές και αξιόλογα άτομα στο forum αυτό.Πιστεύω
λοιπόν ότι θα πρέπει να απευθύνεσαι προς αυτά με την δέουσα ευγέ-
νεια.
Διατείνεσαι ότι το αντικείμενο που σπούδασες είναι η Ηχοακουστική
σαφώς λοιπόν γνωρίζει καλλίτερα τις συμπεριφορές των αναλόγως
απαιτήσεων συσκευών.Πλήν όμως πουθενά ΔΕΝ αναφέρω ότι το
πυκνωτικό μικρόφωνο δεν "πιάνει" θορύβους περιβάλλοντος.ΠΕΡΙ
ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΗΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ μιλάω.Το αν δεν το κατάλαβες αυτό
δεν είναι δικό μου πρόβλημα.
Ζητώ συγνώμη για τον τρόπο που σου απαντώ,αλλά έχω παρατηρή-
σει ότι μας την ΄"έχεις ξαναπεί" σε αλλες σου απαντήσεις πρός άλ-
λους φίλους του forum.Αγαπητέ μου φίλε δεν νομίζω ότι σε διόρισε κανένας "δάσκαλο" για να "διδάξεις τα παιδιά που δεν ξέρουν".Αν
ψάχνεις κάτι τέτοιο άλλαξε topic.Στο topic αυτό ανταλλάσσονται
γνώμες,ιδέες,εμπειρίες κλπ.Αν κάποιος απ'όλους εμάς μπορεί και βά-
ζει ένα μικρό λιθαράκι γνώσεων στις απόψεις που κατατίθενται,αυτό είναι άλλο θέμα προς όφελος όλων.


Ειλικρινά φιλικώτατα
Πετρος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

demosthenis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2003, 02:00:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demosthenis  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος demosthenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1 ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΔΑΣΚΑΛΟΣ
2 ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΜΕ ΑΠΛΟ ΤΡΟΠΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ
3 ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΗΧΟΑΚΟΥΣΤΙΚΗ
ΚΑΙ ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΕΙΣΑΙ
ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΓΩ ...ΕΧΩ e-mail ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΡΕΙΕΣ ΓΡΑΦΤΕΣ...
....ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΝΑ ΛΕΜΕ...
ΓΙΑ ΤΟΝ ''ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ'' ΠΕΤΡΟ
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΙΟ ΣΑΦΕΙΣ ΦΙΛΕ ΠΕΤΡΟ ΕΙΣΕ ΓΝΩΣΤΗΣ
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ?


D.Β15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

demosthenis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2003, 02:06:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demosthenis  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος demosthenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΜΙ ΤΙ ΑΛΛΟ ΦΙΛΤΑΤΕ ΠΕΤΡΟ ΟΥΤΕ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΜΙΛΑΣ
ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ,ΑΚΟΥ -ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕ-ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΛΕΣ...
ΦΙΛΙΚΟΤΑΤΑ ΠΑΝΤΑ

D.Β15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2003, 11:46:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δημοσθένη, νομίζω ότι όσα ενδιαφέροντα λες μπορείς να τα λες χωρίς την κατάχρηση ανούσιων λέξεων που συνήθως τις λέμε με τους "κολλητούς" μας κατ' ιδίαν.

Αφού σπούδασες ηχο-ακουστική ίσως μπορείς να με καταλάβεις, διότι δεν μου "ακούγονται" (όπως και στους περισσότερους) όμορφες, αρμονικές και εύηχες οι λέξεις κλανιές ή παπαριές. Έχουμε πολλές άλλες αντίστοιχες λέξεις πολύ πιο εύηχες, ορθές και αρμονικές για να χρησιμοποιήσουμε.

Δεν είμαστε μόνοι μας. Μας διαβάζουν χιλιάδες άνθρωποι κάθε μήνα. Ας τους ρίξουμε μια ματιά... κι ας τους πούμε:

"Γεια σου, τι κάνεις; Πώς από εδώ; Ευχαριστώ που κάνεις τον κόπο να διαβάσεις τις σκέψεις μου. Κάτσε λίγο, ακόμα δεν ήρθες! Κρίμα που δεν έχω τίποτε να σε "φιλέψω" αλλά... κοίτα έχω την ψυχή μου και τις σκέψεις μου. Θα σου δώσω το καλύτερο από αυτά.

Με πολύ σεβασμό και εκτίμηση. Ένας Διαχειριστής που σέβεται τον ρόλο του.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
demosthenis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2003, 01:14:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demosthenis  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος demosthenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
thoth
καλη προσφωνηση μα υπαρχει αιτια...
σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση δεν θα αφησω οσα μοχθησα να μαθω...
ελπιζω να καταλαβαινεις για τις απρεπειες...δεν θα το ηθελα μα ειναι πραγματα που σε στελνουν εκει.,..μην μου πεις οχι
ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΕ ΝΑ ΣΕ ΠΙΣΤΕΨΩ...

D.Β15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

akpe
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
67 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2003, 06:32:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους akpe  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος akpe  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ta EVP sixna mperdeuontai me backward messages, enw stin pragmatikotita den exoun kamia sxesi. Proketai gia "fwnes pneumatwn" opws isxurizontai merikoi, enw perissoteres plirofories kai EVPs tha vreite edw http://photos2.ghostweb.com/evp.html

Sxetika me backward messages den exw asxolithei, alla kati eixa petyxei paliotera sto http://paranormal.about.com

I never wanted to know...
Never wanted to see...
I've wasted my time
'till time wasted me...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2003, 00:20:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΣΕΛΙΔΑ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟΠΙΚ...
http://www.strangenation.com.au/sna_evp_diy.htm

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy