ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ο σατανοθεούλης
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2008, 09:26:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλημέρα σας και καλή χρονιά.
(εύχομαι το 2009 να μην σας φέρει πόλεμο, πείνα και κατοχή και να μην πέσει ο ουρανός στα κεφάλια σας)

Είμαι ο σατανοθεούλης.
(μερικοί λένε πως είμαι ένας άρρωστος άνθρωπος, διχασμένος, όμως εγώ νιώθω υπέροχα σήμερα!)

Μήπως κάποιος από σας, τυγχάνει να με γνωρίζει ;
(θα το ήθελα, αλήθεια σας λέω, η μοναξιά μου ώρες ώρες είναι αβάσταχτη και θανατερή)

Edited by - zip on 31/12/2008 09:53:17

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2008, 11:06:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καινούριο ειναι αυτό Ζιπ? Δεν σε είχα για τέτοιο.Τεσπα μπορει να εννοείς πολλα οπότε να μη προτρέξω..
Απο ό,τι κατάλαβα απο την "αρχική σου θέση" θες να δεις πρώτα τι καμπανάκια χτυπά στον καθένα αυτό που λες.
Αν κ αφού λοιπόν "απαντηθει" αυτό, περιμένω τη δικιά σου θέση/επεξήγηση κλπ.
Για μένα όπως είπα μπορεί να εννοει πολλά, αλλα για κάποια άλλα μέλη του φόρουμ αυτό μπορει να εννοεί λίγα.. ίσως για αυτό κ να υπάρχει το θέμα.. θα δείξει.

Καλη χρονιά κ με λίγες πλάνες(γτ είμαι σίγουρος οτι κάποιες συνεχίζουν να κυκλοφορούν)


http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Michael Design
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uganda
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2008, 11:10:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Michael Design  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σουzip, χαίρομαι που σε βλέπω αν και δεν ήξερα ότι ήσουνα εσύ...

•Πρέπει να είσαι η αλλαγή που εύχεσαι να δεις στον κόσμο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2008, 12:40:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καινούριο ειναι αυτό Ζιπ? Dr Jekyll Mr Hyde

Γειά σου zip, Michael Design


( hits & tips > ) προσπαθήστε όταν απαντάτε, να απαντάτε στον Σατανοθεούλη και όχι στον zip.
Από τις απαντήσεις σας, φαίνεται πως απαντάτε στο πρόσωπο που συντάσει αυτό που διαβάζετε.
Διαχωρίστε αυτό που διαβάζετε από αυτόν που γράφει αυτό που διαβάζετε.
Με αυτόν τον τρόπο τα μηνύματά σας δεν θα είναι προσωπικά και αυτό θα σας γλυτώσει από πολλούς μπελάδες.

Κρίμα ... μήπως κάποιος άλλος τυγχάνει να με γνωρίζει ;

Edited by - zip on 31/12/2008 12:43:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2008, 12:42:59  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μπα... δεν νομιζω οτι σε γνωριζουν!

" Μα σε ξεπερασαν... σου λεω σε ξεπερασαν "


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2008, 12:49:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μπα... δεν νομιζω οτι σε γνωριζουν! PREDATOR

(Άσε τους άλλους!)

Εσύ ; Εσύ με γνωρίζεις ;

( Βλέπεις, αγαπητέ μου, είμαι πολύ μόνος και ειλικρινά θα ήθελα πολύ να με γνωρίζεις
γιατί με αυτόν τον τρόπο θα μπορούσες και να με καταλάβεις πραγματικά.
Θα μπορούσαμε μέχρι και να γίνουμε φίλοι, κολλητοί και αχώριστοι.
Όμως ήδη λες πως με ξεπέρασαν. Αλήθεια, σε μένα αναφέρεσαι ; Tι εννοείς ; Γιατί το λες αυτό ;
... πόσες απορίες από την πρώτη κιόλας στιγμή ! )

Edited by - zip on 31/12/2008 13:16:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2008, 14:11:07  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σε γνωριζω ως ZIP, και ως μελος αυτου του forum! δεν μας εχεις πολυ-συστηθει! αληθεια... εχεις καιρο σε αυτο το forum?

το "στιχακι" ηταν αστειο (το εγραψα για πλακα)...ελπιζω να μην παρεξηγηθηκες!

μπορεις να ερχεσαι πιο συχνα στο forum...

αν και η επικοινωνια μεσω internet, δεν φτανει σε καμια περιπτωση την "ζωντανη", τουλαχιστο και ως υποκαταστατο, μπορει να σε κρατησει για λιγες ωρες με παρεα...


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Michael Design
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uganda
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2008, 14:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Michael Design  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

( hits & tips > ) προσπαθήστε όταν απαντάτε, να απαντάτε στον Σατανοθεούλη και όχι στον zip....
....Διαχωρίστε αυτό που διαβάζετε από αυτόν που γράφει αυτό που διαβάζετε.
Με αυτόν τον τρόπο τα μηνύματά σας δεν θα είναι προσωπικά και αυτό θα σας γλυτώσει από πολλούς μπελάδες.


Αυτό το τελευταίο καλέ μας Σατανοθεούλη να το εκλάβουμε ως απειλή;;

Επίσης αν θέλεις μας διευκρινίζεις γιατί τα μηνύματα σου είναι γραμμένα με τόσο μικρά και άχρωμα γράμματα; Μήπως είναι αυτό που λέμε "ψιλά γράμματα"; Ή μήπως συμβολίζουν ότι χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια από μέρους μας για να σε εννοήσουμε;

•Πρέπει να είσαι η αλλαγή που εύχεσαι να δεις στον κόσμο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2008, 14:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σε γνωριζω ως ZIP, και ως μελος αυτου του forum! δεν μας εχεις πολυ-συστηθει! αληθεια... εχεις καιρο σε αυτο το forum? PREDATOR

Λυπάμαι που δεν είμαι ο zip.
Είμαι ο σατανοθεούλης και δεν έχω καιρό σε αυτό το forum.
Στην πραγματικότητα μόλις ήρθα.

(θα ήθελες να με γνωρίσεις ;
Θα το' θελες αυτό πραγματικά ;)

quote:
το "στιχακι" ηταν αστειο (το εγραψα για πλακα)...ελπιζω να μην παρεξηγηθηκες! PREDATOR

Όχι, όχι, καθόλου δεν παρεξηγήθηκα.
Απόρησα.

( είπα μέσα μου "σε μένα αναφέρεται ; τι εννοεί ; γιατί το λέει αυτό ;" )

Αλήθεια, τι σημαίνει η έκφραση "για πλάκα" ;

quote:
μπορεις να ερχεσαι πιο συχνα στο forum... PREDATOR

A, σ' ευχαριστώ.

( Βασικά, πρέπει κάπως να δικαιολογήσω την ύπαρξη αυτού του θέματος, γιατί κατά πάσα πιθανότητα κάποιος από τους υπεύθυνους θα με ρωτήσει γι' αυτό και καλά θα κάνω να έχω μια απάντηση καλού - κακού. Τι είπα ; "καλού - κακού" ; Ε, λοιπόν, αυτός είναι ο λόγος για την ύπαρξη αυτού του θέματος. Βασικά, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Ας γίνω λίγο πιο σαφής > Ο λογικός άνθρωπος μεγαλώνει, μορφώνεται και αναπτύσσει την προσωπικότητά του βάσει κάποιων αρχών και αξιών που συνήθως οφείλονται στην οικογένειά του και στο υπόλοιπο περιβάλλον (σχολείο, παρέες, θρησκευτικές πεποιθήσεις κτλ). Μέσα σ' αυτό το περιβάλλον, στο κοινωνικό περίγυρο δηλ. ο λογικός άνθρωπος αποκτά κρίση και μπορεί να επιλέγει για τις πράξεις του. Ο λογικός άνθρωπος μπορεί να διαχωρίσει το κακό από το καλό. Μαθαίνει δηλ. να το κάνει και κρίνει πότε κάτι είναι κακό και πότε είναι καλό. Αυτή η κρίση του, που αφορά κάθε τομέα της ζωής του, είναι ασφαλώς υποκειμενική, εντούτις όμως - καλώς ή κακώς - προχωράει στην ζωή του. Το πρόβλημά μου είναι πως σε μένα δεν συμβαίνει αυτό. Τι εννοώ ; Δυστυχώς ΚΑΙ ευτυχώς, δεν μπορώ να διαχωρίσω το κακό από το καλό. Στην ουσία, δεν γνωρίζω ούτε τι είναι κακό, ούτε τι είναι καλό, αλλά αναγνωρίζω το κακό και το καλό σαν μια ολότητα. Αυτό μου συμβαίνει σχεδόν με όλες τις έννοιες των αντιθέτων, οι οποίες συνυπάρχουν μέσα μου και ως στιγμής δεν έχουν καταφέρει να συμφιλιωθούν μεταξύ τους. Ονομάζω το θέμα "ο σατανοθεούλης" - θα μπορούσα να το είχα ονομάσει και "ο θεοσατανούλης" - γιατί μέσα μου υπάρχουν και ο Θεός και ο Σατανάς. Και παρ' όλο που ως στιγμής αναγνωρίζω στον εαυτό μου δύο εαυτούς - κάτι που είναι πολύ παιδικό αν το καλοσκεφτείς - όλες οι υπόλοιπες εκδηλώσεις των "εγώ" μου ανάγονται σε αυτή την διττή μου φύση. Είμαι πολύ περισσότερος από δύο εαυτούς και έχω πολλά περισσότερα "εγώ", όμως όλα σχετίζονται κατά βάση με αυτό το δίπολο. Βασικά, ζω μια προσωπική κόλαση αλλά άρχισα εδώ και μερικά χρόνια να βλέπω την άλλη μεριά της και περνάω καλά. Βλέπετε και την κόλαση άμα την δεις ανάποδα, γίνεται παράδεισος. Αυτό μου συμβαίνει μερικές φορές. Άλλες φορές πάλι, επειδή δεν καταφέρνω να κάνω τούμπα την κόλαση, η κόλαση με κυριεύει και γίνομαι ο πιο μισητός άνθρωπος του πλανήτη. Τρομερό πραγματικά αλλά συνήθισα. Η ζωή μου γενικώς δεν είναι ήρεμη και πολλές φορές βασανίζομαι από εφιάλτες. Συνέχεια προσπαθώ να αντιλογίσω τον Σατανά μέσα μου και να τον ανταλλάξω με τον Θεό. Άλλες φορές τα καταφέρνω, άλλες όχι. Έτσι περνάει η ζωή μου.

Βασικά, ξέρω πως είναι πολύ δύσκολο να αποδείξει κάποιος πως αυτά που διαβάζετε τώρα - αυτά που δεν φαίνονται δηλ. - τα είπα εγώ. Σας συμβουλεύω να μην το επιχειρήσετε γιατί πολύ απλά ... θα αρνηθώ ότι τα είπα. ) Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2008, 15:10:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτό το τελευταίο καλέ μας Σατανοθεούλη να το εκλάβουμε ως απειλή;;

Επίσης αν θέλεις μας διευκρινίζεις γιατί τα μηνύματα σου είναι γραμμένα με τόσο μικρά και άχρωμα γράμματα; Μήπως είναι αυτό που λέμε "ψιλά γράμματα"; Ή μήπως συμβολίζουν ότι χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια από μέρους μας για να σε εννοήσουμε; Michael Design


Συγνώμη αλλά δεν σε καταλαβαίνω.
Ποιος τα λέει όλα αυτά ; Που τα βρήκες ;
Αντιθέτως, τα γράμματά μου είναι μεγάλα και έντονα.

( ο άνθρωπος εκλαμβάνει ότι πραγματικά θέλει να εκλαμβάνει ... αυτός επιλέγει!
Εσύ εκλαμβάνεις αυτό που θες.
Πρόβλημά σου αλλά εγώ δεν έχω να διευκρινίσω τίποτα!
Μπορείς να επιλέξεις λοιπόν >

τα μεγάλα γράμματα Ή τα μικρά ;
Τα ορατά Ή τα αόρατα ;
Δικό σου πρόβλημα! )

Edited by - zip on 31/12/2008 15:20:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Michael Design
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uganda
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2008, 15:29:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Michael Design  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη αλλά και εγώ δεν σε καταλαβαίνω.
Ρώτησες στην αρχή αν τυγχάνει να σε γνωρίζουμε. Προσωπικά δεν σε γνωρίζω, έχω μάθει απλώς κάποια πράγματα για εσένα από άλλες πηγές. Αφού όμως μας έκανες την τιμή να μας επισκεφθείς νομίζω ότι είναι ευκαιρία να μάθουμε κάποια πράγματα για εσένα από πρώτο χέρι. Αν θέλεις λοιπόν μας διευκρινίζεις κάποια πράγματα για εσένα. Αν πάλι όχι νέβερ μάιν.... καλή μέρα και σε εσένα επίσης.

•Πρέπει να είσαι η αλλαγή που εύχεσαι να δεις στον κόσμο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2008, 15:47:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρώτησες στην αρχή αν τυγχάνει να σε γνωρίζουμε. Προσωπικά δεν σε γνωρίζω, έχω μάθει απλώς κάποια πράγματα για εσένα από άλλες πηγές. Michael Design

( βλέπω πως άρχισες να λες αλήθεια σχετικά με το αν με γνωρίζεις ή όχι. Σωστός! )
Από άλλες πηγές ; Φήμες θα είναι αγαπητέ μου, φήμες ... μην τα πολυπιστεύεις ...
Ότι θέλεις να μάθεις για μένα, εγώ θα σου το πω.
Νομίζω, είμαι ο πλέον αρμόδιος να μιλήσω για τον εαυτό μου, ε ;
Δεν συμφωνείς ;

( όταν φτάσεις στην Πηγή, οι άλλες πηγές δεν έχουν σημασία.
Αν διψάς, θα πιεις.
Παρατήρησε τον εαυτό σου όταν ανοίγεις την βρύση για να πιεις νερό.
Σκέφτηκες ποτέ - την ώρα που το κάνεις - τις προηγούμενες φορές που το έκανες ;
Όχι, απλώς ανοίγεις την βρύση και πίνεις.
Οι υπόλοιπες φορές που ήπιες, απλά ... δεν έχουν καμία απολύτως σημασία.
Μπροστά στην Θεϊκή Πηγή, οι άλλες πηγές είναι ασήμαντες )

quote:
Αφού όμως μας έκανες την τιμή να μας επισκεφθείς νομίζω ότι είναι ευκαιρία να μάθουμε κάποια πράγματα για εσένα από πρώτο χέρι. Αν θέλεις λοιπόν μας διευκρινίζεις κάποια πράγματα για εσένα. Αν πάλι όχι νέβερ μάιν.... καλή μέρα και σε εσένα επίσης. Michael Design

Μετά χαράς!
Τι θα ήθελες να μάθεις για μένα ;
Τι θα ήθελες να σου διευκρινίσω ;
Είμαι στην διάθεσή σου.

Edited by - zip on 31/12/2008 16:06:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2008, 16:26:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλημέρα σας και καλή χρονιά
.
(εύχομαι το 2009 να μην σας φέρει πόλεμο, πείνα και κατοχή και να μην πέσει ο ουρανός στα κεφάλια σας)

Καλώς ήρθες Σατανοθεούλη… και να σε καλά που μας θυμήθηκες, γιατί εμείς δεν σε έχουμε ξεχάσει από παλιά …
και φυσικά τα ίδια ευχόμαστε και για εσένα…

quote:
Είμαι ο σατανοθεούλης
.
(μερικοί λένε πως είμαι ένας άρρωστος άνθρωπος, διχασμένος, όμως εγώ νιώθω υπέροχα σήμερα!)

Καλέ μου Σατανοθεούλη μιας και είσαι δισυπόστατος, πια από τις δυο προσωπικότητες μιλάει για να ξέρουμε και εμείς σε πια θα απευθυνθούμε…

quote:
Μήπως κάποιος από σας, τυγχάνει να με γνωρίζει ;

(θα το ήθελα, αλήθεια σας λέω, η μοναξιά μου ώρες ώρες είναι αβάσταχτη και θανατερή)

Μοναξιά…
Πως μπορεί μια οντότητα όπως εσύ, που φανερώνει και τις δυο προσωπικότητες του αναλόγως τις καταστάσεις να μιλάει για μοναξιά…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2008, 17:37:23  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όχι, όχι, καθόλου δεν παρεξηγήθηκα.
Απόρησα.

( είπα μέσα μου "σε μένα αναφέρεται ; τι εννοεί ; γιατί το λέει αυτό ;" )

Αλήθεια, τι σημαίνει η έκφραση "για πλάκα" ;




"για πλακα"... χμ... καλη ερωτηση, που εχει "ιστορια", καθως την χρησιμοποιησαν πρωτη φορα οι Αρχαιοι Αιγυπτιοι εργολαβοι, κανοντας αστεια (που συνηθως κατεληγαν σε θανατο των εργαζομενων - οχι δουλων - σε οικοδομες)...


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2008, 17:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zip:
quote:
Μετά χαράς!
Τι θα ήθελες να μάθεις για μένα ;
Τι θα ήθελες να σου διευκρινίσω ;
Είμαι στην διάθεσή σου.


<<Eγώ θα ήθελα να σε ρωτήσω........αυτό που ρώτησες εμένα στέλντοντάς μου μύνημα μέσω του ESOTERICA:>>

Αποστολή Μέσω των ESOTERICA.gr Forums ! από το Μέλος zip 15/12/2008

Γεια σου europaios2 [Έλαβες το ακόλουθο μήνυμα από το Μέλος : zip (seeman001a@yahoo.gr)]

Στη Διεύθυνση: http://www.esoterica.gr/forums/

Φιλαράκο, πόσα κιλά μαλάκας είσαι ;

Y.Γ. (Προς συντονιστές , Δεν έγραψα παρά μόνο τις δύο πρώτες σειρές που βρίσκονται μέσα στα εισαγωγικά <<...>> το υπόλοιπο είναι corpy paste από το e-mail μου, απλά την ερώτησή "του" την βάζω με έντονο χρώμα.)........Για να ξέρουν "κάποιοι" ότι όταν γράφεις δύσκολα ξεγράφεις.......


"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).


Edited by - europaios2 on 31/12/2008 18:11:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2008, 18:27:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλώς ήρθες Σατανοθεούλη… elo

Ευχαριστώ.

quote:
Καλέ μου Σατανοθεούλη μιας και είσαι δισυπόστατος, πια από τις δυο προσωπικότητες μιλάει για να ξέρουμε και εμείς σε πια θα απευθυνθούμε…elo

Δισυπόστατος ;
Από που έβγαλες αυτό το συμπέρασμα για μένα ;

quote:
Πως μπορεί μια οντότητα όπως εσύ, που φανερώνει και τις δυο προσωπικότητες του αναλόγως τις καταστάσεις να μιλάει για μοναξιά…elo

Μα ... δεν μίλησα εγώ για μοναξιά.
Που το βρήκες αυτό ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2008, 18:47:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
<<Eγώ θα ήθελα να σε ρωτήσω........αυτό που ρώτησες εμένα στέλντοντάς μου μύνημα μέσω του ESOTERICA:>>


Αποστολή Μέσω των ESOTERICA.gr Forums ! από το Μέλος zip 15/12/2008

Γεια σου europaios2 [Έλαβες το ακόλουθο μήνυμα από το Μέλος : zip (seeman001a@yahoo.gr)]

Στη Διεύθυνση: http://www.esoterica.gr/forums/

Φιλαράκο, πόσα κιλά μαλάκας είσαι ; europaios2


Μήπως ; ... λέω μήπως ;
κάνεις λάθος ;

( βλέπεις, έχω συνηθίζει να με βρίζουν και να λένε απίστευτα ψέματα για μένα.
εντάξει, δεν σε παρεξηγώ. )

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2009, 13:53:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρόνια πολλά και Καλή σου χρονιά zip/σατανοθεούλη

quote:
zip -Δισυπόστατος ;
Από που έβγαλες αυτό το συμπέρασμα για μένα ;

Μα σατανο..θεούλη μου από το ίδιο σου το όνομα βγαίνει το συμπέρασμα αυτό …

Και άμα βάλουμε και την οντότητα «zip» γίνεσαι τρισυπόστατος…

Αλλά ανεξάρτητα από το «όνομα» σου, από τα ίδια σου τα λόγια…

«zip - Και παρ' όλο που ως στιγμής αναγνωρίζω στον εαυτό μου δύο εαυτούς - κάτι που είναι πολύ παιδικό αν το καλοσκεφτείς - όλες οι υπόλοιπες εκδηλώσεις των "εγώ" μου ανάγονται σε αυτή την διττή μου φύση. Είμαι πολύ περισσότερος από δύο εαυτούς και έχω πολλά περισσότερα "εγώ",..»

quote:
zip -Μα ... δεν μίλησα εγώ για μοναξιά.
Που το βρήκες αυτό ;

Μάλλον πρέπει να είσαι η άλλη προσωπικότητα και όχι αυτή που έγραψε το συγκεκριμένο μήνυμα…

zip/σατανοθεούλης- (θα το ήθελα, αλήθεια σας λέω, η μοναξιά μου ώρες ώρες είναι αβάσταχτη και θανατερή)


Πως αλλιώς εξηγείτε το ότι δεν θυμάσαι το τι γράφεις ;
Εγώ πάντως σε ρώτησα… «elo -πια από τις δυο προσωπικότητες μιλάει για να ξέρουμε και εμείς σε πια θα απευθυνθούμε»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Alexandros_n
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2009, 14:40:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω πιστευω πως ειναι πιο σημαντικο να δουμε για πιον λογο υπαρχουν αυτες οι δυο προσωπικοτητες..σιγουρα καποια ειναι η κυριαρχη και απλως η δευτερη δημιουργηθηκε απο καποια αναγκη της πρωτης..αλλα μπορει να υπαρχει και μια τριτη η οποια ειναι η αρχικη,και η οποια γεννησε τις αλλες δυο..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Michael Design
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uganda
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2009, 14:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Michael Design  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
elo η τελευταία σου απάντηση ήταν ζωγραφιά.... αριστούργημα.... έργο τέχνης....
ΕΥΓΕ...

•Πρέπει να είσαι η αλλαγή που εύχεσαι να δεις στον κόσμο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2009, 15:49:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
zip:
Μήπως ; ... λέω μήπως ;
κάνεις λάθος ;

Λάθος? τα στοιχεία σου είναι καταγεγραμμένα στο e-mail μου και με το μύνημά σου ήρθαν μέσο του esoterica.
Aν επιμένεις ότι λέω ψέματα, μπορώ να φωτογραφίσω το συγκεκριμένο σου μήνυμα έχοντας ανοιχτό το e-mail μου και στη συνέχεια να το σκανάρω. Ή όπως έχει έρθει να κάνω απλά προώθηση σε όποιον έχει αμφιβολία.
Θα έπρεπε να ζητήσεις συγνώμη για την ενόχληση και να αφήσεις τα μήπως............Αυτό όμως απαιτεί τον καλό σου εαυτό!........


"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2009, 16:54:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ που είμαι μισός θεός και μισός δαίμονας, έτρεξα και ρώτησα τους άλλους θεούς και δαίμονες αν σε ξέρουν, εάν σε έχουν συναντήσει κάπου, εάν σε έχουν ακουστά, εάν σε έχουν δει σε κάποιο όνειρο τους ή σε κάποιο όραμα τους για το μέλλον - όμως ΚΑΝΕΙΣ από τους θεούς ή από τους δαίμονες δεν σε ξέρεις, ΚΑΝΕΙΣ δεν σε έχει συναντήσει, ΚΑΝΕΙΣ δεν σε έχει ακούσει, ΚΑΝΕΙΣ δεν σε έχει δει να εμφανίζεσαι στο μέλλον, ούτε οι παλαιοί θεοί που πρώτοι αυτοί νανούριζαν τους ανθρώπους, ούτε οι νέοι θεοί που τρέφονται από τις προσφορές των πιστών...

Λοιπόν ποιος είσαι;
Λοιπόν γιατί θέλεις να ονομάζεσαι θεός την στιγμή που δεν είσαι;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Michael Design
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uganda
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2009, 17:24:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Michael Design  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτή την φορά απευθύνομαι στον zip και όχι στον σατανοθεούλη, άρα και η απάντηση που περιμένω είναι από τον zip και όχι από τον σατανοθεούλη. Οπότε παρακαλώ πολύ τον σατανοθεούλη να επιτρέψει στον zip να απαντήσει.

Zip η μέχρι πρότινος επαφή που είχαμε από τις συζητήσεις του forum μου έδωσε την εντύπωση ότι είσαι ένα ευφυές άτομο. Άρα πιστεύω ότι κάπου αποσκοπούσες όταν άνοιξες αυτό το θέμα, πιστεύω δηλαδή ότι θέλεις να περάσεις κάποια μηνύματα μέσα από αυτό το θέμα. Εκτός και αν το άνοιξες απλώς για να κάνεις χαβαλέ ή να τραβήξεις απλώς την προσοχή. Όπως καταλαβαίνεις και εσύ το θέμα σου προς το παρόν προκαλεί σύγχυση στους συζητητές του forum καθώς ο κάθε ένας από εμάς κατάλαβε και κάτι διαφορετικό και σίγουρα δεν έχουμε καταλάβει ακόμα τι εννοείς εσύ με τον όρο "σατανοθεούλης", πού αναφέρεσαι και που θέλεις τελικά να καταλήξεις. Μέχρι στιγμής απλώς γίνεται χαβαλές με το θέμα αυτό. Προσωπικά σε παρακαλώ να μας διευκρινήσεις την ουσία του θέματος σου, να μπεις δηλαδή στο ψητό, για να αποφασίσω εγώ αλλά και οι υπόλοιποι αν θα συνεχίσουμε να σχολιάζουμε στο θέμα αλλά και με τι ύφος θα το κάνουμε αυτό.

Ευχαριστώ.

•Πρέπει να είσαι η αλλαγή που εύχεσαι να δεις στον κόσμο.


Edited by - Michael Design on 01/01/2009 17:27:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

veritas
Μέλος 2ης Βαθμίδας


198 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2009, 02:07:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους veritas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημέρα σας και καλή χρονιά.
(εύχομαι το 2009 να μην σας φέρει πόλεμο, πείνα και κατοχή και να μην πέσει ο ουρανός στα κεφάλια σας)


Καλή σου χρονιά. Και εμείς τα ευχόμαστε

quote:

Είμαι ο σατανοθεούλης.


Κάτι σαν τον Ιωλδαβαώθ δηλαδή.
quote:

(μερικοί λένε πως είμαι ένας άρρωστος άνθρωπος, διχασμένος, όμως εγώ νιώθω υπέροχα σήμερα!)


Έτσι υπέροχα ένιωθε κι ένας θείος μου, αλλά...

quote:

Μήπως κάποιος από σας, τυγχάνει να με γνωρίζει ;


Πως, είσαι εκείνο το παλικάρι το ένα-ογδομήντα.
quote:

(θα το ήθελα, αλήθεια σας λέω, η μοναξιά μου ώρες ώρες είναι αβάσταχτη και θανατερή)


Βάλε Nova ή...

ανέπτυξε το θέμα σου μπας και αποκτήσεις κανέναν πιστό, γιατί θεός χωρίς πιστούς είναι σαν παραλία χωρίς γκόμενες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2009, 16:34:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μετά χαράς!
Τι θα ήθελες να μάθεις για μένα ;
Τι θα ήθελες να σου διευκρινίσω ;
Είμαι στην διάθεσή σου.

εεε.. ξέρεις απο τρακτέρ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2009, 13:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Η λογική των καριόληδων που έχει επικρατήσει στην επικράτεια
μπλόκαρε την αγαθή και ανιδιοτελή μου προσπάθεια ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2009, 13:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Michael Design says:
Αυτή την φορά απευθύνομαι στον zip και όχι στον σατανοθεούλη, άρα και η απάντηση που περιμένω είναι από τον zip και όχι από τον σατανοθεούλη. Οπότε παρακαλώ πολύ τον σατανοθεούλη να επιτρέψει στον zip να απαντήσει.

Zip η μέχρι πρότινος επαφή που είχαμε από τις συζητήσεις του forum μου έδωσε την εντύπωση ότι είσαι ένα ευφυές άτομο. Άρα πιστεύω ότι κάπου αποσκοπούσες όταν άνοιξες αυτό το θέμα, πιστεύω δηλαδή ότι θέλεις να περάσεις κάποια μηνύματα μέσα από αυτό το θέμα. Εκτός και αν το άνοιξες απλώς για να κάνεις χαβαλέ ή να τραβήξεις απλώς την προσοχή. Όπως καταλαβαίνεις και εσύ το θέμα σου προς το παρόν προκαλεί σύγχυση στους συζητητές του forum καθώς ο κάθε ένας από εμάς κατάλαβε και κάτι διαφορετικό και σίγουρα δεν έχουμε καταλάβει ακόμα τι εννοείς εσύ με τον όρο "σατανοθεούλης", πού αναφέρεσαι και που θέλεις τελικά να καταλήξεις. Μέχρι στιγμής απλώς γίνεται χαβαλές με το θέμα αυτό. Προσωπικά σε παρακαλώ να μας διευκρινήσεις την ουσία του θέματος σου, να μπεις δηλαδή στο ψητό, για να αποφασίσω εγώ αλλά και οι υπόλοιποι αν θα συνεχίσουμε να σχολιάζουμε στο θέμα αλλά και με τι ύφος θα το κάνουμε αυτό.



Μαλλον αυτο που ηθελε να πετυχει, το εκανε! Αν οντως ηταν να τραβηξει την "προσοχη" πανω του!
Πολυς ντωρος! Αλλα πρεπει να μας εξηγησει τι ακριβως ζηταει! Σε τι αποσκοπει τελος παντων το υπαρχον θεμα!


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Michael Design
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uganda
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2009, 13:56:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Michael Design  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ύστερα φταίω εγώ άμα μιλάω για παπαρολογίες…

•Πρέπει να είσαι η αλλαγή που εύχεσαι να δεις στον κόσμο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2009, 14:16:37  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να αναμενουμε λοιπον τι θα μας πει? ή να μην δωσουμε αλλη συνεχεια?


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2009, 15:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η λογική των καριόληδων που έχει επικρατήσει στην επικράτεια
μπλόκαρε την αγαθή και ανιδιοτελή μου προσπάθεια ...

Δεν ξέρω αν κάποιοι απο τους γράφωντες είναι ``φρέσκοι``, προσωπικά νομίζω οτι δεν είναι κανείς ``φρέσκος`` και κανείς δεν είναι αδαής σε οτι αφορά κόντρες του παρελθόντος.
Κόντρες που προσωπικά με έχουν λυπήσει, κόντρες που έγιναν αφορμή να φύγουν μέλη, κόντρες που ανάγκασαν τα μέλη αυτά να γράφουν απρόσωπα.
Φίλε zip το παραπάνω πόστ σου γράφηκε κάτω απο το δικό μου.
Δεν πιστεύω να είναι απάντηση για εμένα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2009, 20:32:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η λογική των καριόληδων που έχει επικρατήσει στην επικράτεια
μπλόκαρε την αγαθή και ανιδιοτελή μου προσπάθεια ...

Ποιά ανιδιοτελή σου προσπάθεια ,μωρέ;
Μέσα στον εγκέφαλο σου είμαστε για να ξέρουμε τι θες να πεις;
Λοιπόν ΚΑΝΕΝΑΣ δεν κατάλαβε τι θέλεις να πεις ή τις θέλεις να συζητήσουμε και για αυτό δεν πήρες μία απάντηση της προκοπής...
Ακόμα και από τις κόντρες χριστιανών - και "άλλων" μπορείς να καταλάβεις κάτι, από εσένα ΤΙΠΟΤΑ!!!
ΟΙ Άγγλοι λένε: when you ask a silly question, you get a silly answer...
Άρα ή πιωμένος είσαι ή μας δουλεύεις κανονικότατα...
Το θέμα είναι πιος θα μου πληρώσει εμένα όλα αυτά τα τηλεφωνήματα που έκανα σε θεούς και δαίμονες για να δω εάν υπάρχεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy