ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΑΝ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΩΝΑΝ ΑΥΡΙΟ... ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 03:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άν με ένα τρόπο ...μεταφυσικό,ξέρατε πως την επομένη θα έπαυε να υπάρχρει στον πλανήτη ζωή! Ότι θα ερχόταν το τέλος!!!
Τι θα ήταν αυτό που θα θέλατε να κάνετε στον χρόνο που θα σας έμενε?
Με άλλα λόγια ,
θα προσπαθούσατε να πραγματοποιήσετε ένα σας απωθημένο?
Θα κάνατε κάτι που δεν θα κάνατε πριν αφού δεν θα υπήρχε το περιθώρειο της τιμωρίας?
Θα ζητούσατε την συγγνώμη που δεν είχατε το θάρρος να την ζητήσετε μέχρι σήμερα?
Θα εκφράζατε τον έρωτά σας χωρίς ενδοιασμούς?
Θα κάνατε ένα γεύμα να ταϊσετε όλους τους άπορους που γνωρίζετε?
Θα λέγατε ελεύθερα την γνώμη σας στον προϊστάμενό σας για το άτομό του?
Θα εκμυστηρευόσαστε στον άνθρωπό σας ότι δεν είστε πια ερωτευμένος μαζί του?
Θα λέγατε στην γυναίκα σας ότι μαγειρεύει ...απαίσια?
Θα χτυπούσατε την πόρτα της γειτόνισσας να της πέιτε κατάμουτρα πόσο αρχικοτσομπόλα είναι?
Θα βγαίνατε γυμνοί για μία βόλτα στην κεντρική πλατεία?

Τέλος πάντων τι θα κάνατε σε μία τέτοια περίπτωση???

Αν βλέπεις τέτοιες εικόνες αντιλαμβάνεσαι την αξία της ζωής! Της ...Δημιουργείας το ΜΕΓΑΛΕΙΟ !!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 09:26:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά θα έκανα κάτι που το κάνω ήδη, αλλά όχι όσο θα ήθελα μιας και δεν με αφήνει ο εγωϊσμός μου και ο εαυτούλης μου.

Θα βοηθούσα όσο περισσότερους φτωχούς και άπορους μπορούσα, ώστε να νοιώσουν κι αυτοί λίγη ζεστασιά και ανθρωπιά.

Τίποτε άλλο.


Υ.Γ. Πράγματι , καταπληκτική η φωτογραφία και φοβερός ο καλλιτέχνης.


Στο Βασίλειο Των Τυφλών, Ο Μονόφθαλμος ΒασιλεύειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 12:55:59  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
προσωπικα δεν θα εκανα τιποτα! απλα, θα αφηνα να περασει ο χρονος, περιμενοντας σε μια καταπληκτικη βεραντα, με θεα σε βουνο και σε θαλασσα

οχι οτι εχω "ικανοποιησει" τις επιθυμιες μου... απλα επιζητω την ηρεμια μου


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 16:24:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ seirios12a,
πραγματικά το να βοηθούμε συνανθρώπους μας που έχουν ανάγκη,πραγματικά όμως ανάγκη και όχι γιατι το κάνουν ως επάγγελμα ή γιατί απο τεμπελιά έχουν περιέλθει σ' αυτή την κατάσταση,είναι πράξη που εξυψώνει τόσο το πνεύμα όσο και την ψυχή μας.
Γιατί όταν αυτό υποκινείτε απο μέσα μας,αυθόρμητα και χωρίς να αποσκοπούμε κάπου,τότε σημαίνει πως είμαστε στο επίπεδο της γνώσης που ορίζει την λέξη άνθρωπος.
Σου εύχομαι να είσαι πάντα καλά και να βρίσκεσαι στην ανελικτική αυτή ατραπό πάντα και κάτω απο οποιεσδήποτε συνθήκες...


Με ειλικρινή φιλική διάθεση πάντα ... Καποδίστρια.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 16:33:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ PREDATOR,
ευχαριστώ για την απάντηση στο θέμα μου, μα...
Είδες τι κάνει αυτό το ...μα, στην ζωή;
Λες δεν θα έκανες τίποτα άλλο από το να περίμενες στην καταπληκτική σου βεράντα με την υπέροχη θέα!!! Αλήθεια μήπως τάχα αυτό δεν μπορείς να το κάνεις όποτε θέλεις; Μήπως σ'εμποδίζει κάτι που να σου χαλά αυτή την ευχάριστη ηρεμία;
Όμως όταν όλα ξέρεις πως αύριο τελειώνουν, χάνονται όπως η ομορφιά του ηλιοβασιλέματος καθώς πέφτει το σκοτάδι,δεν θέλεις εκείνη την στιγμή να κάνεις κάτι που δεν θα σκεφτόσουν σε διαφορετική περίπτωση;
Κάτι μεγάλο, αλλά και τρελό συνάμα,κάτι υπέροχο αλλά και γιατί όχι επικίνδυνα ριψοκίνδυνο μαζί;
Αλλά από την άλλη και ο καθένας όπως το βλέπει και όπως το αισθάνεται...
Τι να πώ;


Με ειλικρινή φιλική διάθεση πάντα ... Καποδίστρια.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 16:43:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υ.Γ. Πράγματι , καταπληκτική η φωτογραφία και φοβερός ο καλλιτέχνης.

Αγαπητέ seirios12a σ'ευχαριστώ για το πολύ καλό σχόλιο όσο αφορά την φωτό. Προσωπικά μου αρέσουν πάρα πολύ οι ωραίες φωτο και ίσως μέσα στο esoterica να έχει πέσει στην αντίληψή σου αυτή μου η ... αδυναμία!!!
Σου χαρίζω λοιπόν μία ακόμη.
Νάσαι πάντα καλά.



Με ειλικρινή φιλική διάθεση πάντα ... Καποδίστρια.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 17:42:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άν ανέβαζες και κάποιο λινκ, για να μπορέσουμε να τις κατεβάσουμε κι εμείς οι άμοιροι οι θαυμαστές της φύσης , θα σου ήμουν

υπόχρεος.


Στο Βασίλειο Των Τυφλών, Ο Μονόφθαλμος ΒασιλεύειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 19:08:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΝ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΩΝΑΝ ΑΥΡΙΟ... ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ?

Βασικά τώρα είδα το θέμα και κρίμα δηλ. γιατί αν το έβλεπα το πρωϊ θα είχα περισσότερα πράγματα να κάνω μέχρι να περάσει η σημερινή μέρα. Εν πάσει περιπτώση, μέχρι την δωδεκάτη βραδυνή σήμερα και μέχρι ν' αλλάξει η μέρα και να τελειώσουν όλα, θα ήθελα να κάνω μια νυχτερινή κατάδυση παρέα με καρχαρίες στα -35m. Αν υποθέσουμε ότι έφτανα στο καταδυτικό κέντρο τώρα, δηλ. περίπου στις 19:00, θα ήθελα άλλη μισή ώρα για να ετοιμάσω τον εξοπλισμό μου, να κάνω τους απαραίτητους ελέγχους και να ντυθώ, πες δηλ. 19:30 να έμπαινα στο σκάφος. Υπολόγισε τώρα 15 λεπτά μέχρι να φτάσουμε στο σημείο κατάδυσης, πήγαμε 19:45. Βάλε και 45 λεπτά βουτιά, ε, κατά τις 20:30, θα έβγαινα. Άλλα 15 λεπτά επιστροφή και κανα 10λεπτο να ξεντυθώ, πάμε περίπου 21:00 θα ήμουν τελειωμένος. Μένουν 3 ώρες. Μέχρι να γυρίσω σπίτι 1 ώρα, πάμε 22:00, να φάω, πήγε 22:30 και 1μιση ώρα σεξ, πήγε 00:00. Τέλος.

Edited by - zip on 28/02/2009 19:09:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 19:29:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ !! εγω θα ήθελα να καταδυθω μαζί με τον Zip [ τι να κάνω , μου εχει μείνει απωθημενο ] και μετα οταν θα εβγαινα εξω θα ετρωγα ασύστολα οσες σοκολάτες και εκμέκ καταϊφια με παγωτο μου την εδινε....θα φορούσα επιτέλους μια κελεμπία και στο τελος θα πετούσα ψηλά για να δω μπας και την γλιτώσω....αυτα ...

Edited by - nst on 28/02/2009 19:31:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 20:34:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή τέτοιου είδους θέματα τα γουστάρω πολύ [αποκαλύπτουν πολλές πτυχές των ανθρώπων], επιτρέψτε μου να σας παραθέσω και τους λόγους που θα έκανα αυτά που θα έκανα τις τελευταίες ώρες της παραμονής μου στον θαυμαστό αλλά και ασυνάρτητο τούτο κόσμο και προτού τελειώσει η επίσκεψή μου.

Αρχικά, θα ήθελα να σας πω, πως επειδή έχω βουτήξει νύχτα, όχι με καρχαρίες αλλά με άλλα ψάρια, ομολογώ πως ο βυθός την νύχτα είναι magic. Κατ’ αρχήν, μοιάζει πολύ με διάστημα γιατί όπως πέφτει ο φακός σου πάνω στο πλαγκτόν, αυτό φωσφορίζει σαν ένα λαμπιρίζον νεφέλωμα ή σαν έναν φωτεινό γαλαξία. Και επειδή ως γνωστόν στο βυθό επικρατούν συνθήκες έλλειψης βαρύτητας, το συναίσθημα είναι όλα τα λεφτά! Τέλειο! Αν βουτάς σε περιοχή που υπάρχει ναυάγιο, εκεί είναι που θα γουστάρεις άπειρα, γιατί το θέαμα ενός βυθισμένου πλοίου την νύχτα στον βυθό, είναι και πολύ f_ucking μυστήριο. Σαν από ταινία θρίλερ. Αν έχεις χρόνο και αέρα στις μπουκάλες σου [εννοείται πως στην τελευταία σου κατάδυση στον πλανήτη γη, θα έχεις βουτήξει με διπλές και με trimix] μπορείς να κάνεις και διείσδυση άμα θες σε κάνα αμπάρι και γενικότερα να βολτάρεις σε πολλά σημεία του βυθισμένου κουφαριού. Αν βουτάς δίπλα σε βράχια ή σε γκρέμια, το πιθανότερο είναι να έχεις και παρέα διάφορα υδρόβια πλάσματα, καλόκαρδα και αρκετά φιλόξενα, χταπόδια, σμέρνες και διάφορα άλλα οστρακοειδή, που την νύχτα θα σου φανούν σαν εξωγήινα έτσι όπως θα τα φωτίζει ο προβολέας σου και έτσι όπως θα ξεπροβάλλουν από τις τρύπες τους. Απίθανο! Θα γουστάρεις πολύ επίσης αν τύχει και πέσεις σε κάνα υποβρύχιο σπήλαιο. Αν είσαι κατάλληλα εκπαιδευμένος, θα μπορέσεις να μπεις στο σπήλαιο και να χαθείς στους δαιδαλώδης του διαδρόμους. [ψάξε για τον Μινώταυρο αλλά μην ξεχάσεις τον μίτο σου για να μπορέσεις να επιστρέψεις, ok ;]

Τώρα, βασικά εγώ θα ήθελα να έχω παρέα καρχαρίες. Ο καρχαρίας είναι το τελειότερο πλάσμα αυτήν την στιγμή στην φύση. Έχει τελειώσει την εξέλιξή του και είναι το πλέον ολοκληρωμένο ον. Θα ήθελα λοιπόν να ζήσω αυτήν την εμπειρία με αυτό το πλάσμα, να δω δηλ. πως συμπεριφέρεται κι άμα γουστάρει και ο ίδιος, να τον αγγίξω λίγο. Βασικά, ο καρχαρίας έχει 6 αισθήσεις και ένα είδος, ο σφυροκέφαλος [με τέτοιους θα ήθελα να βουτήξω] έχει 7 αισθήσεις! Καταλαβαίνετε δηλ. πως το να κάνεις παρέα με ένα τέτοιο ον, είναι εμπειρία ζωής και φυσικά θα ήθελα τα 45 λεπτά που θα διαρκέσει η τελευταία μου κατάδυση, να τα περάσω με αυτόν τον φοβερό και τρομερό τύπο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 22:02:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επειδή τέτοιου είδους θέματα τα γουστάρω πολύ [αποκαλύπτουν πολλές πτυχές των ανθρώπων].


Κατ' αρχήν να σε ευχαριστήσω για την απάντησή σου που ομολογώ την ΑΠΟΛΑΥΣΑ!!!
Όσον αφορά για την επισήμανσή σου σχετικά με την αποκάλυψη "κρυφών" ή ιδιαίτερων πτυχών των ανθρώπων θα ήθελα να συμφωνήσω και να σου πω πώς πράγματι αυτό σκεφτόμουν όταν έβαζα το θέμα και ήταν αρκετά δελεαστική σκέψη να μπορέσω να αποκρυπτογραφήσω κάποιες τέτοιες πτυχές!!! Άλλωστε νομίζω πως καθένας θα ήθελε να έχει την ικανότητα ενος "ψυχογραφήματος" πέρα από στερεότυπες ή ακόμη χειρότερα τυπικές,εκφράσεις αναγκαίων ή όχι συναναστροφών!!!
Παρεπιπτόντως να πω ότι η περιγραφή της βραδινής κατάδυσης ήταν πολύ καλή και μας ταξίδεψες,έστω και μέσα απο αυτές τις λίγες αράδες σ' ένα κόσμο που πολύ λίγοι έχουν το "θάρρος"(;) να πραγματοποιήσουν...
Ευχαριστούμε αγαπητέ zip..


Με ειλικρινή φιλική διάθεση πάντα ... Καποδίστρια.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 22:15:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Άν ανέβαζες και κάποιο λινκ, για να μπορέσουμε να τις κατεβάσουμε κι εμείς οι άμοιροι οι θαυμαστές της φύσης , θα σου ήμουν

υπόχρεος.


Στο Βασίλειο Των Τυφλών, Ο Μονόφθαλμος Βασιλεύει



Μόνο ένα αγαπητέ seirios12a?
Να σου προσφέρω την δυνατότητα για παραπάνω επιλογές και ...απολαύσεις και να ελπίσω πως θα σου αρέσουν!

http://ontfin.com/Word/tdf-landscapes/,
http://www.fizis.com/gallery/,
http://www.reidbarkleyphotography.com/image.php?i=48,
http://www.johnmillerdesign.com/pages/httpjohnmillerdesign.compageslandscapes_000.html,
http://www.popcornphotography.com.au/category/photos-for-sale/land-sea-sky/landscapes.


Νομίζω πως είναι αρκετά για αρχή.Ελπίζω να το απολαύσεις και εσύ!!!


Με ειλικρινή φιλική διάθεση ... Καποδίστρια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 22:31:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χμ !! εγω θα ήθελα να καταδυθω μαζί με τον Zip [ τι να κάνω , μου εχει μείνει απωθημενο ] και μετα οταν θα εβγαινα εξω θα ετρωγα ασύστολα οσες σοκολάτες και εκμέκ καταϊφια με παγωτο μου την εδινε....θα φορούσα επιτέλους μια κελεμπία και στο τελος θα πετούσα ψηλά για να δω μπας και την γλιτώσω....αυτα ...

Edited by - nst on 28/02/2009 19:31:38



Αγαπητή nst
ο φίλος zip επεσήμανε κάτι που προκύπτει απο ένα τέτοιο ερώτημα που ετέθη, σχετικά με τις ιδιαίτερες ανθρώπινες πτυχές. Να υποθέσω πως σε κατατρέχει το σύνδρομο της ...δίαιτας ή να πω η φοβία των επι πλέον κιλών; Επειδή τα τελευταία χρόνια πολλά έχουν δεί τα μάτια μας περί νευρικής ανορεξίας και τα παρόμοια, άσε ελεύθερο τον εαυτό σου και απόλαυσε από όλα αρκεί να έχεις σύμβουλό σου το "ΠΑΝ ΜΕΤΡΟ ΑΡΙΣΤΟΝ". Χρυσή κληρονομιά των σοφών μας προγόνων!!!
Παρ' όλα αυτά ήταν χορταστική δεόντως η απάντησή σου και σε ευχαριστώ.
Μία φωτό δώρο και για εσένα...


Με ειλικρινή φιλική διάθεση πάντα ... Καποδίστρια.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 22:44:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Και για να μείνει παραπονεμένος ο φίλος zip, μια φωτό και γι' αυτόν που άλλωστε το αξίζει για το όμορφο και παράξενο μαζί,ταξίδι που μας χάρισε...


Με ειλικρινή φιλική διάθεση πάντα ... Καποδίστρια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 22:53:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να πω και λίγα πράγματα, γιατί δηλ. θα προτιμούσα την υπόλοιπη μιάμιση ώρα μετά την κατάδυση, να κάνω sex. Πρώτον γιατί μετά από 45 λεπτά στα -35m και με τους σφυροκέφαλους παρέα, το αίμα σου έχει γίνει σαν την coca cola από το άζωτο και χρειάζεται μια κάποιου είδους εκτόνωση. Έπειτα, γιατί μία καλή παρτενέρ στο sex, δεν διαφέρει και πολύ από έναν καλό buddy στην βουτιά. Θεωρώ το sex ως κατάδυση στην πεντακάθαρη και λεπτοφυέστατη περιοχή του "είναι" μας. Συνεπώς, πάλι βουτιά θα έκανα. Μιάμιση ώρα sex, με τα απαραίτητα διαλείματα γιατί έχουμε και κάποια ηλικία. Τρία λεπτά πριν να σφυρίξει ο συμπαντικός διαιτητής την λήξη του κοσμικού παιχνιδιού, θα σταματούσα, θα κοίταζα το ταβάνι και έτσι ευτυχισμένος που πρόλαβα αφ' ενός να κολυμπήσω μαζί με έναν σφυροκέφαλο καρχαρία στο φυσικό του περιβάλλον, αφ' ετέρου που είχα μαζί μου την αγαπημένη μου σύντροφο, θα αποχαιρετούσα την γη και θα έκλεινα τους γήινους λογαριασμούς μου με ένα χαμόγελο και με ένα "έγινε ... τα λέμε".

Edited by - zip on 28/02/2009 22:58:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 23:10:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ομολογώ πως επειδή είμαι τυχεράκιας άνθρωπος, το δεύτερο από αυτά που θα ήθελα να κάνω την τελευταία μέρα της ανθρωπότητας, το sex δηλ. έχω την ευκαιρία, την τύχη και την τιμή να ... Σας ζητώ συγνώμη αλλά παρακαλώ να μου επιτρέψετε να αποχωρήσω. Καληνύχτα σας ... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Michael Design
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uganda
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2009, 00:16:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Michael Design  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
έγινε ... τα λέμε...
quote:
zip
...Τρία λεπτά πριν να σφυρίξει ο συμπαντικός διαιτητής την λήξη του κοσμικού παιχνιδιού...
... θα αποχαιρετούσα την γη και θα έκλεινα τους γήινους λογαριασμούς μου με ένα χαμόγελο...



Καλά μιλάμε ζωγραφίζεις σήμερα...

•Πρέπει να είσαι η αλλαγή που εύχεσαι να δεις στον κόσμο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2009, 02:59:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστω για την μεχρι τωρα συμμετοχη σας.

Edited by - kapodistria on 01/03/2009 03:00:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2009, 10:09:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Kapodistria-Τι θα ήταν αυτό που θα θέλατε να κάνετε στον χρόνο που θα σας έμενε?

Τις τελευταίες ώρες ε ….

Θα επιχειρούσα αυτό που ποτέ πριν δεν θα τολμούσα…


Χωρίς να με νοιάζει το αποτέλεσμα που μπορεί να είχα…...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2009, 13:05:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θεωρώ το sex ως κατάδυση στην πεντακάθαρη και λεπτοφυέστατη περιοχή του "είναι" μας.


Μία όντως πολύ όμορφη θεώρηση περί sex!!! Μας παρακινείς σε ανεξερεύνητα μονοπάτια όχι μονάχα της υλικής υπόστασης αλλά και της πνευματικής και ίσως και αυτό να είναι το σπουδαιότερο!!!
Ευχαριστούμε αγαπητέ zip.

Με ειλικρινή φιλική διάθεση πάντα ... Καποδίστρια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2009, 13:10:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ elo,
όταν λένε "μία φωτογραφία είναι χίλιες λέξεις" εδώ ομολογώ μας το έδωσες με τον καλύτερο τρόπο να το αντιληφθούμε!!!
Όλες τις τάσεις και όλες τις ... φοβίες να πώ;!!!
Παρεπιπτόντως να σου πω ότι μου αρέσουν πάρα πολύ οι ELO.
Το "Cant' get it out of my head", ενορχηστρομένο είναι το κάτι άλλο!!! Εκείνη η εισαγωγή ...!!!
Νασαι καλά.

Με ειλικρινή φιλική διάθεση πάντα ... Καποδίστρια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2009, 15:02:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητή nst
ο φίλος zip επεσήμανε κάτι που προκύπτει απο ένα τέτοιο ερώτημα που ετέθη, σχετικά με τις ιδιαίτερες ανθρώπινες πτυχές. Να υποθέσω πως σε κατατρέχει το σύνδρομο της ...δίαιτας ή να πω η φοβία των επι πλέον κιλών; Επειδή τα τελευταία χρόνια πολλά έχουν δεί τα μάτια μας περί νευρικής ανορεξίας και τα παρόμοια, άσε ελεύθερο τον εαυτό σου και απόλαυσε από όλα αρκεί να έχεις σύμβουλό σου το "ΠΑΝ ΜΕΤΡΟ ΑΡΙΣΤΟΝ". Χρυσή κληρονομιά των σοφών μας προγόνων!!!
Παρ' όλα αυτά ήταν χορταστική δεόντως η απάντησή σου και σε ευχαριστώ.
Μία φωτό δώρο και για εσένα...


χι χι χι Ευχαριστώ....Καποδίστρια....αυτό το παν μετρον αριστο θα κατέρριπτα τις τελευταίες μου στιγμές...αυτο εννοούσα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2009, 15:33:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή nst,
εννοείται πως αυτό θα παραβίαζες, αλλά επειδή έγινε λόγος για κάποιες ιδιαίτερες πτυχές στον ανθρώπινο χαρακτήρα που μπορεί να προσδιορίσει κανείς τέτοιες στιγμές, γι' αυτό έκανα λόγο για το μέτρο!
Εδώ λοιπόν διαφαίνεται η αδυναμία του χαρακτήρα που στερεί από τον εαυτό του πράγματα, ευχαριστήσεις, ηδονές καταπατώντας ή καταπιέζοντας τα "θέλω"!!! Και εκεί,μέσω αυτών των στερήσεων, αρχίζουν να αναφύονται άλλου είδους εκφράσεις που μάλλον θα κατατάσσονταν στις αρνητικές παρά θετικές...
Εντάξει μπορεί να είναι λίγο τραβηγμένο το "ψυχογράφημα" αλλά σίγουρα ως υπόθεση έχει την λογική του...
Αγαπητή μου θεωρητικά είναι όλα αυτά αλλά ...
οκ ας είσαι πάντα καλά!!!

Με ειλικρινή φιλική διάθεση πάντα ... Καποδίστρια. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2009, 23:09:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εδώ λοιπόν διαφαίνεται η αδυναμία του χαρακτήρα που στερεί από τον εαυτό του πράγματα, ευχαριστήσεις, ηδονές καταπατώντας ή καταπιέζοντας τα "θέλω"!!! Και εκεί,μέσω αυτών των στερήσεων, αρχίζουν να αναφύονται άλλου είδους εκφράσεις που μάλλον θα κατατάσσονταν στις αρνητικές παρά θετικές...

Προσωπικα, θεωρω οτι ο ελεγχος των παρορμήσεων μας είναι δύναμη και οχι αδυναμία. Ο Εαυτος θέλει να είναι υγιής και αρτιος ...αρα δεν προβαίνει σε ενεργειες που τον θίγουν οπως η υπερκαταναλωση γλυκόζης κλπ .....αντίθετα οι αισθήσεις αν δεν τεθούν κάτω απο το πνευμα , μπορουν να μας οδηγήσουν σε πληρη παρακμή.
Το μετρο είναι σοφία, δεν ειναι στέρηση αν μας ενδιαφερει το μέλλον.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2009, 17:49:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εδώ λοιπόν διαφαίνεται η αδυναμία του χαρακτήρα που στερεί από τον εαυτό του πράγματα, ευχαριστήσεις, ηδονές καταπατώντας ή καταπιέζοντας τα "θέλω"!!! Και εκεί,μέσω αυτών των στερήσεων, αρχίζουν να αναφύονται άλλου είδους εκφράσεις που μάλλον θα κατατάσσονταν στις αρνητικές παρά θετικές...

Όταν έγραφα το σχόλιο αυτό σαφώς και δεν αναφερόμουν στο μέτρο,αλλά σε αυτό που είπες ότι θα έκανες την "τελευταία μέρα"! Νόμιζα ότι το κατάλαβες και γι' αυτό σου έγραψα "Εντάξει μπορεί να είναι λίγο τραβηγμένο το "ψυχογράφημα" αλλά σίγουρα ως υπόθεση έχει την λογική του..."

Πάντως εαν παρεξηγήθηκα σου ζητώ συγγνώμη...

Με ειλικρινή φιλική διάθεση πάντα ... Καποδίστρια.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2009, 17:55:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Και μια φωτό για σένα nst!!!

Με ειλικρινή φιλική διάθεση πάντα ... Καποδίστρια.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2009, 09:19:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Edited by - nst on 03/03/2009 09:27:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2009, 09:28:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελπίζω να σου αρεσει

ΕυχαριστωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2009, 11:16:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
kapodistria

Άν με ένα τρόπο ...μεταφυσικό,ξέρατε πως την επομένη θα έπαυε να υπάρχρει στον πλανήτη ζωή! Ότι θα ερχόταν το τέλος!!!
Τι θα ήταν αυτό που θα θέλατε να κάνετε στον χρόνο που θα σας έμενε?


Πιθανότατα θα άκουγα τα λατρεμένα μου μουσικά κομμάτια, θα έβλεπα σκηνές από αγαπημένες ταινίες και θα απολάμβανα για τελευταία φορά τις αγαπημένες μου φωτογραφίες.

Οσον αφορά τις προεπιλεγμένες απαντήσεις τώρα...

θα προσπαθούσατε να πραγματοποιήσετε ένα σας απωθημένο?
Θα κάνατε κάτι που δεν θα κάνατε πριν αφού δεν θα υπήρχε το περιθώρειο της τιμωρίας?

Πιθανότατα ναι. Θεωρώ τις δύο ερωτήσεις άμεσα σχετιζόμενες γι'αυτό και τις απαντάω μαζί. Πιστεύω επίσης ότι οι περισσότεροι άνθρωποι θα έπρατταν όπως εγώ άσχετα αν δεν θα το παραδέχονταν σε ένα σχετικό ερωτηματολόγιο για λόγους τακτ.

Θα ζητούσατε την συγγνώμη που δεν είχατε το θάρρος να την ζητήσετε μέχρι σήμερα?

Ανάλογα το πόσο κοντά στη ζωή μου θα βρισκόταν το άτομο το οποίο θα είχα αδικήσει...
Δεν θα είχα καμία όρεξη να κυνηγάω από 'δω κι από 'κει "αδικημένους".

Θα εκφράζατε τον έρωτά σας χωρίς ενδοιασμούς?

Βεβαίως.

Θα κάνατε ένα γεύμα να ταϊσετε όλους τους άπορους που γνωρίζετε?

Οχι. Θα ήθελα να ασχοληθώ μόνο με τον εαυτό μου και τα πολύ κοντινά μου πρόσωπα σ'αυτόν τον ελάχιστο χρόνο που θα μου απέμενε.

Θα λέγατε ελεύθερα την γνώμη σας στον προϊστάμενό σας για το άτομό του?

Οχι. Δεν θα με ενδιέφερε καθόλου η δουλειά, ο προϊστάμενος, ο μισθός, τα εργασιακά δικαιώματα κλπ. τις συγκεκριμένες στιγμές..

Θα εκμυστηρευόσαστε στον άνθρωπό σας ότι δεν είστε πια ερωτευμένος μαζί του?

Μα δε νοείται να είναι κάποιος/κάποια ο άνθρωπός σου και να μην είσαι ερωτευμένος μαζί του/της. Αλλιώς δεν είναι ο άνθρωπός σου. Επομένως δεν τίθεται θέμα.

Θα λέγατε στην γυναίκα σας ότι μαγειρεύει ...απαίσια?

Θα ήθελα να αποφύγω πιθανά καρούμπαλα της τελευταίας στιγμής. Οπότε καταλαβαίνεις την απάντηση νομίζω...

Θα χτυπούσατε την πόρτα της γειτόνισσας να της πέιτε κατάμουτρα πόσο αρχικοτσομπόλα είναι?

Ναι και μάλιστα θα της έριχνα και μια τούρτα στη μούρη...συστημένη, καλοζυγισμένη! Ααααχχχ, από καιρό το ήθελα μωρή κατίνα!

Θα βγαίνατε γυμνοί για μία βόλτα στην κεντρική πλατεία?

Μπα...δεν έχω τέτοιο απωθημένο...

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2009, 14:41:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Agnostic αγαπητέ,
ευχαριστώ για την απάντηση στο θέμα μου και κυρίως για τις απαντήσεις στις ερωτήσεις που έθεσα ως πιθανότερες ενέργειες της τελευταίας στιγμης...
Μάλιστα διακρίνω την ειλικρίνεια σου και χαίρομαι ιδιαίτερα γι' αυτό.
Όπως επίσης απόλαυσα την σκηνή με την κουτσομπόλα γειτόνισσα!!!
Και φυσικά θεωρώ πολύ ωραία ιδέα αν θελήσουν βέβαια και οι επισκέπτες του θέματος ( και δεν βαριούνται, βεβαίως) να απαντήσουν και αυτοί.
Θα ήταν πολύ-πολύ ενδιαφέρον!!!

Με ειλικρινή φιλική διάθεση πάντα ... Καποδίστρια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2009, 14:53:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ελπίζω να σου αρεσει

Ευχαριστω



Εννοείται πως μου άρεσε και σ'ευχαριστώ και εγώ. Νάσαι καλά!


Με ειλικρινή φιλική διάθεση πάντα ... Καποδίστρια.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy