ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενες Ιστορίες
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Liakos18
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2009, 23:50:56  Εμφάνιση Προφίλ
Γεία σας , είναι η πρώτη που σας γράφω ...
Λοίπον διάβασα πολλές ιστορίες και μπορώ να πω πως ανατρίχιασα . Κοιτάχτε πιστεύω πως πολλά πράγματα είναι αλήθεια!!! ξέρω και εγω ιστορίες αλλά θα ήθελα να σας γράψω αλλη φορά για αυτές.. προς το παρόν θέλω να σας μιλήσω για μένα , είμαι μόλις 18 χρονόν και εχω βρεθεί να αντιμετωπίζω (μεταφυσικά φαινόμενα) πολλές φορές. Αυτό δεν ξέρω που οφείλεται.. λοίπον η μητέρα μου δεν μπορούσε να κάνει παιδιά έτσι "πήρε" εμένα!! μου είχε πει πως όταν με έφερε για πρώτη φορά στο σπίτι μας ράγισε το καντιλάκι (μου είπε πως έσπασε η γκίνια) Ο.ο δεν ξέρω το να ραγίζει το καντιλι δεν το έχω για καλό! τέλως πάντων αυτό αφήστε το.. παλιά έβλεπα όνειρα τα οποία συνέβαιναν μετά απο 2 ή 3ς μέρες .. τα περισσότερα ανούσια όπως να με χερετάνε οι φίλοι μου και τέτοια ...που ομως με ακριβώς ίδιες κινήσεις και ίδια λόγια να συμβαίνουν και στην πραγματικότητα ... μετά απο καιρό είδα πως πήγαινα απο το σχολείο στο σπίτι μου και με χτύπισε ενα άσπρο αυτοκίνητο .. κάποια μέρα λοιπόν όπως γύριζα απο το σχολείο είδα το ίδιο άσπρο αυτοκίνητο να έρχεται προς το μέρος μου χωρίς να κόβει ταχύτητα .. αμέσως όμως θυμήθηκα το όνειρο και παραμέρισα .. το αμάξι πέρασε ξυστά μου χωρίς να κόψει ταχύτητα... ας πούμε όμως πώς αυτό είναι σύμπτωση..πολλές φορές αμα κοιμάμαι με κάποιον άλλον στο ίδιο κρεβάτι βλέπω το ίδιο όνειρο με εκείνον .. δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλά όλο τέτοια μου συμβαίνουν .. επίσεις μια φορα είδα το πρόσωπο του διαβόλου στον καθρέφτη του μπάνιου μου..όμως ήταν πρωί... και μάλιστα τρομοκρατήθικα έτσι όπως τον είδα.. και αυτό επειδή έπλενα το προσωπό μου και έτσι όπως σήκωσα το κεφάλι μου αντί για το δικό μου πρόσωπο ήταν το δικό του :/ έκανα μια εβδομάδα να ξαναπάω .. αλλά αρκετά είπα δεν ξερω ίσως και να με νομίζεται τρελό αλλά εμένα μου συμβαίνουν τέτοια... ίσως και να ήταν αλήθεια ίσως και οχι ...

ΗΤ

__________________________________________________________
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ για μένα ΣΕ
Παράξενες Ιστορίες.
23/03/2009
__________________________________________________________

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2009, 02:48:15  Εμφάνιση Προφίλ
Καλώς τον..
Welcome στα φόρουμς.
Να σου πω οτι όταν μπει συντονιστής θα σου αφαιρέσει το όποιο προσωπικό στοιχείο στο μήνυμα σου(18ετών).Δεν "κάνει" να αναφέρονται.

Όσων αφορά αυτά που σου συμβαίνουν το καθένα χρειάζεται τη δικιά του εξήγηση και δεν έχω χρόνο να στη δόσω(ούτε έχει κ πολλή σημασία).

Απο ο,τι φαίνεται είσαι απο αυτούς τους "θνητούς" των οποίων η ψυχή εχει πολλές δραστηριότητες(και επιρροες) στις άλλες διαστάσεις(μία διάσταση είναι και η ονειρική.Αυτή στην οποία ζούμε είναι η τρίτη διάσταση.Η ονειρική είναι πιο χαμηλά. Τών "πνευμάτων" πιο ψηλά).

Ίσως να είναι πιο ενεργές και οι δι-αισθήσεις σου(δια-ακοή δι-όραση κλπ).
Αυτό μπορεί να σου φανει χρήσιμο αν ασχοληθεις με τις "εσωτερικές επιστήμες" όπως μου αρέσει να τις αποκαλώ(ουσιαστικά μια "επιστήμη" είναι βέβαια).

Αυτό που ανάφερες για το πρόσωπο του δια/βολου μπορεί να είναι μια πολύ ελαφριά δαιμόνική επίθεση.

Γενικά και εσύ όπως και όλοι πρέπει να κάνεις εσωτερική δουλειά δλδ να ασχοληθείς με την διαγραφεί των επιθυμιών-ψευδαισθήσεων, την αυτογνωσία-αντικειμενικότητα, την κατανόηση του εαυτού σου, των φαινομένων γύρω σου, την αγάπη κλπ
Ξεκίνα με το να θέτεις τις σωστές απορίες.

Αυτά για σήμερα απο μένα.

Ελπίζω να μη σε κούρασα(ήδη)

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2009, 09:53:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ για μένα ΣΕ Παράξενες Ιστορίες.




=========================================================




Αγαπητέ Liakos18, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι καλές αναζητήσεις!

Θα ήταν καλό προτού ανοίξουμε ένα νέο θέμα να συμβουλευόμαστε την Αναζήτηση (επάνω αριστερά στην σελίδα).
Εκεί μπορούμε να βάλουμε τις κατάλληλες λέξεις - κλειδιά για το θέμα που μας ενδιαφέρει κι αν κλικάρουμε στην επιλογή Αναζήτησε!, θα βρούμε όλες τις παλιότερες σχετικές συζητήσεις.

Εάν υπάρχει κάποια ενεργή, μπορούμε να συνεχίσουμε σε αυτή προκειμένου να αποφύγουμε τα διπλά θέματα αλλά και για να έχουμε όλες τις απόψεις συγκεντρωμένες σε ένα θέμα.

Σχετικά με τις παράξενες ιστορίες που πιστεύουμε ότι έχουμε βιώσει ή έχουμε ακούσει, υπάρχει ένα σχετικό θέμα (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο ώστε να μπεις κατευθείαν):

Παράξενες Ιστορίες

Η παρούσα συζήτηση λοιπόν απενεργοποιείται εφόσον ο διάλογος μπορεί να συνεχιστεί στο προτεινόμενο θέμα.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy