ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Υποσυνείδητα μηνύματα σε στίχους τραγουδιών?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
iaira
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
134 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 10:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ήξερα που να βάλω αυτό το θέμα έτσι διάλεξα το post της γνώσης...

Έχω μία απορία που μου γεννήθηκε ακούγοντας τα λόγια ενός τραγουδιού μιάς πολύ γνωστής τραγουδίστριας και καθόμουν και σκεφτόμουν τι είδους μηνύματα μας "περνάνε" μέσα από τέτοια τραγούδια που γίνονται "επιτυχίες"...
το συγκεκριμένο τραγούδι λέει:

...Δεν έχω τάσεις αυτοκτονονίας ...κτλ...
...θέλω να πεθάνω , να πεθάνω, σου τ' ορκίζομαι σου τ' ορκίζομαι...
...... πάλι θα πέθαινα... κτλ κτλ...

κάθομαι και σκέφτομαι λοιπόν...
το "δεν", είναι κάτι που δε δέχεται ο ανθρώπινος εγκέφαλος... είναι σα να λέμε "μην" ακούς το αεροπλάνο που περνάει...
άρα λοιπόν το μύνημα που περνάει και ακούμε τόσες φορές στο ράδιο καθημερινά και ακόμη τραγουδάμε είναι:

Έχω τάσεις αυτοκτονίας, σου τ'ορκίζομαι, θέλω να πεθάνω... κτλ..

Έφερα ένα συγκεκριμένο παράδειγμα. Έχω προσέξει πολλά ακόμη...

Η γνώμη σας;
Φιλικά...

Edited by - iaira on 08/03/2003 11:00:10

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 19:42:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Ίαιρα...
πραγματικά πολύ σωστή η παρατήρησή σου. Αυτό που έχω να σου πω με το συγκεκριμένο τραγούδι είναι το εξής. Απο συζητήσεις που έχω ακούσει λέγεται ότι οι στιχοι του τραγουδιού δεν απευθύνονται σε κάποιον εραστή αλλά σε κάποιον άλλο. Τώρα το ποιος είναι αυτός, νομίζω ότι ο κάθε ένας απο εμάς που ασχολούμαστε με αυτά μπορεί να υποψιαστεί. Αυτό που έχω να επισημάνω για την συγκεκριμένη τραγουδίστρια αλλά και για τον μέντορά της συνθέτη(;), τραγουδιστή(;;) Καρβέλα είναι ότι απο καιρό κυκλοφορούν φήμες για το ποιόν τους και για τις ιδιαίτερες λατρείες τους (εννοώ θρησκευτικές). Δεν είναι κάτι σίγουρα που μπορώ να επιβεβαιώσω είναι κάτι που κυκλοφορεί ευρέως και το μεταφέρω ως ανεπιβεβαίωτη πληροφορία. Άλλωστε πως θα μπορούσε κανείς να αποδείξει τέτοια πράγματα αν δεν είναι ο ίδιος μέσα. Όμως είναι περίεργη γενικά η πορεία των συγκεκριμένων καλλιτεχνών. Αν εξετάσουμε την περίπτωση της εν λόγω τραγουδίστριας στις αρχές της δεκαετίας του ΄80 την είχε ξεχάσει μέχρι και η μάνα της. Μάλιστα όσοι την θυμούνται τότε θυμούνται μια γλυκύτατη και σεμνότατη κοπέλα χαμηλών τόνων και ύφους. Ξαφνικά μετά την επαφή της με τον Καρβέλα γεννήθηκε ένας τελείως διαφορετικός άνθρωπος που καμία σχέση δεν είχε με το προηγούμενο παρελθόν του. Και είδαμε κάποια στιγμή και δουλειές όπως η ροκ-όπερα "Δαίμονες" με θεματολογία σχετική με το σατανισμό. Όσο για τον Καρβέλα ο έχων μάτια και αυτιά βλέπει και ακούει.
Τώρα σε σχέση με το θέμα των μηνυμάτων στα τραγούδια έχω να πω ότι είναι μια πολύ μεγάλη ιστορία. Στο παρελθόν έχει επισημανθεί κατά κόρον. Και δεν μιλάμε μόνο για τα άμεσα όπως είναι αυτό που αναφέρεις, αλλά μιλάμε και για τα υποσυνείδητα μηνύματα τα οποία δεν γίνονται αντιληπτά αμέσως αλλά περνάνε κατευθείαν στο υποσυνείδητο του ακροατή. Μπορεί να ξεπηδούν μέσα απο ακατάληπτους ήχους οι οποίοι πολλές φορές είναι φράσεις ηχογραφήμένες απο την ανάποδη μέσα στο τραγούδι και γίνονται αντιληπτές μόνο αν κάποιος παιξει ανάστροφα τη μουσική. Λένε μάλιστα ότι το τραγούδι "Υστερα" που τραγουδάει η Μαρινέλλα αν παίξεις το ρεφρέν ανάποδα ακούγεται η λέξη "Σατανάς". Επίσης υπάρχουν τραγούδια με διφορούμενο νόημα όπως πολύ χαρακτηριστικά αναφέρεται το γνωστό και αγαπήμένο τραγούδι"Hotel California" των Eagles. Η επίσημη ερμηνεία του τραγουδιού υποτίθεται ότι είναι το αδιέξοδο ταξίδι στον δρόμο των ναρκωτικών, όμως πολλοί ισχυρίζονται ότι στην πραγματικότητα το τραγούδι μιλάει για το δρόμο χωρίς επιστροφή μέσα στους κόλπους μιας σατανιστικής σέκτας. Και ότι το ξενοδοχείο του τραγουδιού δεν είναι τίποτε άλλο απο την εκκλησία του σατανά. Υπάρχουν πάρα πολλά παραδείγματα που θα μπορούσα να αναφέρω ακόμα αλλά θα ήθελα αν θέλει κάποιος άλλος φίλος να αναφερθεί και αυτός και ίσως να έχει και κάτι περισσότερο να πει που εγω να μην το γνωρίζω....
Πάντα φιλικά....

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 20:44:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μάλιστα όσοι την θυμούνται τότε θυμούνται μια γλυκύτατη και σεμνότατη κοπέλα χαμηλών τόνων και ύφους

Είναι σαν να ακούω την μητέρα μου και την θεία μου, και αυτες τα ίδια λένε.

Edited by - Wolffaced on 08/03/2003 20:45:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 22:54:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και από μένα!!
Πού χάθηκες φίλε μου Απέριττε???
Λοιπόν κατά την άποψή μου υπάρχουν πολλοί τρόποι να σου περάσουν μηνύματα (πχ διαφημίσεις) αλλά η "επιτυχία" τους εξαρτάται από το πόσο "γερό" ή μυαλό έχουμε και δε παρασυρόμαστε...
Τώρα όσον αφορά το πολύ ωραίο τραγούδι "Hotel California", συζητούσα το ίδιο ακριβώς πράγμα με έναν φίλο και μου είπε χαρακτηριστικά ότι τα μέλη του συγκροτήματος Eagles τερμάτισαν τη ζωή τους σε νεαρή σχετικά ηλικία και το πιο περίεργο όλων? Ότι όποιον και να ρωτήσεις, βρίσκει το "Hotel California" όμορφο άκουσμα,ακόμα κι αν δεν είναι λάτρης του συγκεκριμένου είδους μουσικής...εμένα πάντως με έβαλε σε σκέψεις...

O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 23:35:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το θεμα των μηνυματων που μας περνουν μεσα απο τραγουδια δεν ειναι αγνωστο, ειναι αντιθετως πολυσυζητημενο!
και για το hotel california, και για το υστερα, και για ποσα αλλα...

το προβλημα τιθεται ομως απο τη στιγμη που συνειδητοποιεις οτι αυτο -καλως η κακως- ειναι κατι που ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙΣ.
ωστοσο, μηπως καθε μορφης τεχνη δεν περνουσε και περναει μηνυματα καθε ειδους? δεν ειναι μονο η μουσικη, ειναι και η ποιηση, και η ζωγραφικη, και ο κινηματογραφος και αλλες και αλλες πολλες. και επισης δε νομιζω οτι αυτο το φαινομενο ειναι συγχρονο. πιστευω οτι γινοτανε απο πολυ παλια, με διαφορετικους τροπους ισως -ισως ομως παλι και με τους ιδιους.
η διαφορα ισως σημερα ειναι ο δολος και η ανειλικροινια που κριβονται στη μεταδοση των μηνυματων, αν και για αυτο παλι δε μπορουμε να ειμαστε σιγουροι.

οποτε, αφου αυτα υπαρχουν και ρεαλιστικα δεν μπορουμε να κανουμε κατι για να μην υπαρχουν, κατα την γνωμη μου καλο θα ητανε να κανουμε μεσα μας μια περιοδικη διαδικασια εξαγνισης. κατι σαν ενα μαντραμ: ΔΕ ΒΛΕΠΩ - ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ - ΔΕ ΜΙΛΩ ΤΟ ΚΑΚΟ!
αυτο το μαντραμ, θα μας δικαιωσει -πιστευω- οχι μονο απεναντι στις κακες επιροες τετοιων μουσικων αλλα και γενικοτερα σε ...αλλα κακα...

φιλικα

λιλιθ -η πρωτη γυναικα

Edited by - λίλιθ on 09/03/2003 00:33:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 00:10:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΜΜΜ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ..ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΤΕ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ..ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥΣΥΖΗΤΗΜΕΝΑ...
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΗ...ΓΙΑΓΙΑ..ΜΑ ΑΠΟ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ..ΑΚΟΥΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΕΝΑΡΙΑ..
ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΥΤΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ..ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΚΑΣΕΤΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗ..ΠΟΥ ΜΟΙΡΑΖΕ ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ...
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ..ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Η ΑΝΝΑ ΒΥΣΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΕΡΟΧΗ ΦΩΝΗ..ΜΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΜΑΙΝΑΔΑ..ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ..ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ..ΒΗΜΑΤΙΣΟΥΝ..ΣΤΟ ΔΙΕΘΝΕΣ..ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΤΕΡΕΩΜΑ..ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΕΝΣΑΡΚΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΗΜΙΘΕΗ ΜΑDΟΝΝΑ TOY ΥΛΙΚΟΥ KOΣMOY MOY + ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ..ΠΩΣ ΠΑΥΟΥΝ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ...

ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΑ ΩΣ ΕΚΦΡΑΣΗ ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΚΟΜΗ
ΛΟΓΙΑ..ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ .ΟΛΑ..ΚΑΙ Τ'ΑΚΟΥΣΜΑΤΑ//ΗΤΑΝ ΕΠΙΣΗΣ..ΟΛΑ...
ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ..ΕΚΤΟΝΩΣΗΣ..
ΕΤΣΙ ΑΣ ΘΥΜΗΘΩ..ΤΑ ΧΙΤ ΤΗΣ ΕΦΗΒΕΙΑΣ..ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΑΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ...ΜΑ ΕΛΕΓΑΝ ..ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ "ΒΛΑΚΕΙΕΣ"...(ΝΑΙ!ΑΚΡΙΒΩΣ)ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΟΣΑ ΤΩΡΑ ΟΙ ΝΕΑΡΕΣ ΜΗΤΕΡΕΣ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ..ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΝ...
ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ..ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΥΝΑΝΑΣΤΡΕΦΟΜΑΙ ΕΦΗΒΟΥΣ,ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΡΩΤΑΩ...
ΤΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ..ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΧΩΡΙΣΜΟΥΣ..ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΤΟΝΙΕΣ...ΓΙΑ ΘΑΝΑΤΟΥΣ..ΓΙΑ ΟΡΓΙΑ...
ΟΤΑΝ ΑΚΟΜΗ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΖΗΣΑΝ ..ΩΣΤΕ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΝΑ ΕΚΤΟΝΩΣΟΥΝ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΥΣΣΩΡΕΥΣΑΝ...
ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ..ΕΚΕΙ...
ΣΤΗΝ ΑΠΟΤΥΧΙΑ...

... ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΡΙΝΕΛΛΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ..ΑΝ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ..ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ..ΚΑΣΕΤΑ...
ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΦΩΝΗ...ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ(ΑΣ ΠΩ ΤΟΥ ΜΗΤΡΟΠΑΝΟΥ...)ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΩΣ ΜΥΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΟΝΟΥ...ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΩΝ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ....ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΔΗ...ΑΛΛΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΗΝ ΛΥΤΡΩΣΗ...
ΟΠΟΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΓΑΠΗΣΕ ΤΑ ΜΕΓΙΣΤΑ..ΚΑΙ ΗΤΤΗΘΗΚΕ..ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ...
ΜΑ ΣΚΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ..ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΑΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ....ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΥΝ ΩΣ ΑΓΕΛΗ..
ΟΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ...
ΜΑ ΤΩΡΑ..ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΚΛΙΣΕΙ...ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΡΓΑ....
ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΟΟΟΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΚΤΙΜΗΣΑΝ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ..ΕΣΒΗΣΑΝ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΝΑΡΙΑ...ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΑΝ ΕΠΑΝΩ..ΦΘΗΝΑ ΧΙΤ...ΤΟΥ ΕΙΚΟΣΑΗΜΕΡΟΥ..
ΧΜΜ..ΑΡΓΑ ΕΙΝΑΙ...ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ...
ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ..ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΣΥΜΠΕΡΑΙΝΩ..ΑΠΟ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟΡΙΕΣ ΤΩΝ ΝΕΟΦΥΤΩΝ...

ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ
ΑΤΜΑ
ΥΓ...ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΟΛΥΜΟΥΣΗ....ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΚΟΥΣΜΑΤΑ..ΕΩΣ ΤΟΥΣ AMBIENT ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΜΟΥΣ...ΕΚΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΒΛΑΚΩΔΕΙΣ ΣΤΙΧΟΥΣ..ΕΛΕΓΧΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ....


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 05:39:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΗΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΟΥ ΑΚΟΥΕΙ
ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΟΥ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ
ΤΟΥ(ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΤΩΡΑ)Η ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΟΥ ΨΥΓΕΙΟΥ ΤΟΥ Η ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥ
ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΘΕΜΑ.........
ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 18:12:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

[/quote]

Είναι σαν να ακούω την μητέρα μου και την θεία μου, και αυτες τα ίδια λένε.

Edited by - Wolffaced on 08/03/2003 20:45:28
[/quote]
Αγαπητέ φίλε θέλω να ξεκαθαρίσω κάτι. Σε καμιά περίπτωση σαν νοοτροπία και μυαλό δεν αντιπροσωπεύω την μαμά σου ή τη θεία σου. Είμαι πολύ πιο ανοιχτόμυαλος απο ότι ίσως φαντάζεσαι. Αυτό που ανέφερα δεν το ανέφερα γιατί αποδέχομαι τα ήσυχα και σεμνά κοριτσάκια και απορρίπτω τα άλλα. Το ανέφερα για να καταδείξω την μεταστροφή πορείας σε έναν άνθρωπο σε τέτοιο βαθμό που μόνο λόγω κάποιας σοβαρής αιτίας μπορεί να συντελεστεί. Είναι απλά ένα στοιχείο που αξίζει να προσεχθεί. Αν η εν λόγω αοιδός είχε εξαρχής το στυλ της Μαντόνα ή της Ντιαμάντα Γκάλας δεν θα μου προξενούσε καμία εντύπωση. Όμως βλέπουμε μια ξαφνική στροφή 180 μοιρών και αυτό προυποθέτει όχι μόνο την ανάγκη εξεύρεσης ενός καινούριου λουκ αλλά και την γενικότερη εσωτερική αλλαγή ενός ανθρώπου. Απο εκεί και μετά θέλω να ξέρεις ότι δεν είμαι καθόλου κολλημένος και μάλιστα πολλές φορές μου αρέσει να παρακολουθώ με ενδιαφέρον όλο αυτό το ξέσπασμα των σατανιστικών μηνυμάτων μέσα απο τραγούδια και μάλιστα στους τομείς της heavy και trash metal. Είμαι περίεργος να δω μέχρι που θα φτάσουν. Και θα σου πω κάτι. Δεν με ενδιαφέρει ειλικρινά στο τι πιστεύει ο καθένας. Αν θέλει ας πιστεύει απο το Θεό μέχρι τα δέντρα. Με ενδιαφέρει όμως αυτό να μην προσπαθεί να το περάσει με το έτσι θέλω στο υποσυνείδητό μου. Στο κάτω κάτω προσωπικά ο δρόμος του σατανισμού δεν με εκφράζει. Κατα την ίδια έννοια που δεν με απασχολεί το αν κάποιος είναι ομοφυλόφιλος αλλά με ενοχλεί αφάνταστα να προβάλλεται η ομοφυλοφιλία στα κανάλια σαν σωστός τρόπος ζωής. Γιατί σε λίγο θα μας πουν ότι όσοι δεν λειτουργούμε ετσι είμαστε και ανώμαλοι. Αυτά και ελπίζω να έδωσα το στίγμα μου... Να είσαι καλά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 18:17:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην ανησυχείς Απέριτε. Αυτό που έγραψα το έγραψα για να δείξω ότι έχεις δίκιο. Πράγματι η Άννα ήταν τελείως διαφορετικός χαρακτήρας από αυτόν που ήταν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anathema
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 18:46:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anathema  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Anathema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
το ξέσπασμα των σατανιστικών μηνυμάτων μέσα απο τραγούδια και μάλιστα στους τομείς της heavy και trash metal

Heavy metal και σατανιστικά μυνήματα...
hmmm είσαι ενημερωμένος Απέριττε?
Μην το πεις αυτό και σε κανέναν άλλο που ακούει heavy metal..

Και ελπίζω να έκανες λάθος με το trash..γιατί μου φέρνει γέλιο..πολύ.. συγνώμη
Είναι thrash metal. Με 'r'. Δεν είναι τίποτα σκουπίδια.

Τώρα.. είδη metal με σατανιστικό ή δαιμονικό περιεχόμενο, είναι black, death, doom metal και σίγουρα ΟΧΙ heavy metal

Να δω πότε θα σταματήσει αυτή η ιστορία με το σατανισμό στα συγκροτήματα. Αν πχ κάποιο band βάλει στο εξώφυλλο ένα τέρας.. αυτόματα του καρφώνεται και η ταμπέλα 'σατανιστικό'
ΑΜΑΝ
Ξέφυγα απ' το θέμα.. αλλά πραγματικά με ενοχλεί αυτή η νοοτροπία με τη metal


Κι ο πιο μεγάλος φόβος μου,
φοβάται.. μην και δεν τον φοβηθώ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 18:52:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Anathema metal brother ένα έχω να σου πω

HAIL & KILL

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 19:15:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εάν ανακυκλώσουμε όλα αυτα που εχούν ειπωθεί κατα καιρούς για ηθοποιούς, τραγουδιστές, και πολλούς αλλούς ..θα δούμε οτι η καριερα τους μερικες φορές.. θέλοντας και μη στοιχειώνεται από πράγματα που όταν τα ακούμε μας αφήνουν με το στόμα ανοιχτό! Μαρινέλλα ,Δημήτρης Κόκκοτας ,Αννα Βίσση είναι απλά κάποια από τα ονόματα πού απασχόλησαν την επικαιρότητα για κάποιο διάστημα.. βαζοντας εμάς τους ίδιους σε σκέψη και σε πολλά άλλα..
Ποιός από εμάς δεν έχει ακούσει την Μαρινέλλα ?Θυμαμαι όταν ήμουν μικρή ειχάμε πολλά βινύλια ,ανάμεσα σ'αυτά και το ύστερα..(που δεν ήξερα τίτλο μέχρι σήμερα που γράφω ).. Θυμάμαι τον αδερφό μου που έλεγε ελα κοντά να ακούσεις ..να ακούσεις τι λέει το τραγούδι..και το έβαζε ανάποδα και μου σηκωνόταν η τρίχα κάγκελο!
Επειτα ο Δημήτρης Κόκκοτας με τον περιφημο σατανά κάπου μετά το ρεφραίν..
Αυτό που θέλω να πώ είναι, οτι και εγώ ημουν αρκετά σκεπτική απέναντι σε όλα αυτά.. αλλα πιστεύω οτι ήμουν έτσι επείδη δεν είχα κάτι άλλο να ασχοληθώ!
Προσωπικά θαυμάζω την Μαρινέλλα όσο και την Άννα Βίσση ,οχι γιατί θα ήθελα να τους μοιάσω, αλλά για την ποιότητα της φωνής τους και το ταλέντο που έχουν!
Μήπως πρόκειται για προπαγάνδα? ]
Δεν διαφωνω στο οτι μέσα στα τραγούδια υπαρχουν μηνυματα..αλλά όσες φορές κι αν άκουσα Μαρινέλλα δεν καταλαβα κάτι (από την κανονική πλευρά)...το ίδιο και με το Hotel California!~
Κ αν έτυχε να είναι ένα τραγόυδι απλά δεν το ακούω..Γιατί μερικές φορές όταν ψάχνουμε κάτι, μπαινουμε βαθιά στο θέμα και αντε να βγούμε!
Γνωρίζω αρκέτα για το Ηοtel California, που δεν με έπεισαν στο να μην ακούσω το τραγούδι ξανά και ξανά!Λέτε καμμια μέρα που θα κοιμάμαι να ξύπνησει το υποσυνειδητο και να φύγω για κει?
Αυτο που θέλω να πώ είναι οτι το παράξενο και το απομακρυσμένο, .. και το 'μην' εμας τους ανθρώπους μάς τραβάνε την περιέργια...Και γι αυτό τον περισσότερο καιρό τον σπαταλάμε αναλύοντας τα!
Μην κολλάμε στα απλά!
Δεν πάμε μπροστά έτσι!

'NHΨΟΝ ΑΝΟΜΗΜΑΤΑ ΜΗ ΜΟΝΑΝ ΟΨΗΝ'
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 20:42:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΟΙΩΣΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ...
ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΑΦΗΣΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΛΕΞΗ..ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ... "ΓΟΤΘΙΚΟΥΣ"...(ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΦΑΣΜΑ)...

ΝΑΙ ΕΧΩ "ΧΤΥΠΗΘΕΙ"
ΤΟΣΕΣ ΜΑ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΝΥΧΤΕΣ "ΚΡΕΠΑΛΗΣ"...
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΠΕΙΡΑ ΧΡΟΝΙΑ...
+ΤΩΡΑ ΣΕΙΡΑ ΣΑΣ!
ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΟΥ ΤΗ ΖΩΗ ΒΙΩΝΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ(ΙΣΩΣ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΣΚΛΗΡΟΚΑΡΔΟΙ...)ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΡΕΥΜΑΤΑ...
ΠΕΡΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΠΕΡΝΑ...
ΤΟΤΕ ΤΟΝ ΔΙΑΒΡΩΝΕΙ..ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΤΟΝ ΚΑΘΥΛΩΝΕΙ...
ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ 25... ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ 45...(ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΑΠΟΤΕ...)
ΦΙΛΕ ΑΝΑΘΕΜΑ..ΘΑ ΣΟΥ ΘΥΜΗΣΩ..ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ...

ΠΡΙΝ ΠΟΟΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΑΙΖΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΑΜΕ Σ'ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΘΡΥΛΟ...ΕΠΙΣΗΣ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΗ ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΜΕ ΓΚΡΟΥΠ ΟΠΩΣ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ..ΕΠΑΙΖΑΝ ΣΤΑ ΠΑΡΤΥ ΤΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ...
ΜΑ ΤΟΤΕ "ΟΥΔΕΙΣ ΨΟΓΟΣ"...

(ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ..ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΣΤΕ..)
Ο ΓΙΑΝΝΗΣ...ΛΟΙΠΟΝ...ΤΩΡΑ?

ΔΕΣ ... ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ....ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ...ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ...


ΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ...
Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΦΑΣΜΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΧΡΩΜΑΤΩΝ...ΟΣΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΕΟΙ ΜΑΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΥΝ.."ΤΑ ΕΝΣΤΙΚΤΑ" ΔΗ...ΤΑ ΓΕΝΕΤΗΣΙΑ...ΑΡΑ ΜΟΝΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...
ΜΕΤΑ ΟΣΟ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ...ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ...
ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΟΥΜΕ ...ΦΩΣ...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΗΚΑΜΕ...
ΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ...ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ..ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ...

ΙΣΩΣ ΜΕΤΑ..Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ Ν'ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ..ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ...

ΜΗ ΜΑΛΛΩΝΕΤΕ...

ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΣΟΦΗ ΡΗΣΗ ΠΟΥ ΛΕΕΙ...
"ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΗΜΟΥΝ +ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΘΑ'ΡΘΕΙΣ..."
ΑΣΧΕΤΟ ΑΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΕΠΑΝΩ ΣΕ ΤΑΦΟ...

DIANATMA

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anathema
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 23:58:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anathema  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Anathema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ακούω Manowar brother Wolffaced
quote:
ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΟΥ ΤΗ ΖΩΗ ΒΙΩΝΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ(ΙΣΩΣ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΣΚΛΗΡΟΚΑΡΔΟΙ...)ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΡΕΥΜΑΤΑ...
ΠΕΡΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΠΕΡΝΑ...

Τώρα.. ..σε ποιους σκληρόκαρδους απευθύνεσαι ΑΤΜΑ μου?

Αν λες για τους γκοτθάδες (παρά το ότι μια μόδα κατάντησε κι αυτό πλέον).. κάθε άλλο παρά σκληρόκαρδοι είναι. Ρομαντισμός, πάθος, αγάπη κρύβεται πίσω από μαύρα leather και λευκά πρόσωπα, κι ας περνιούνται (κι αυτοί) για σατανιστές. Κρίμα

επίσης..
για ποιους λες ότι περνούν και ξαναπερνούν απ' τα ίδια μουσικά ρεύματα?

Για το Γιάννη.. χμ
απ' αυτόν πήρα πολλά.. πάρα πολλά
μέχρι που ξεκίνησε να 'φτύνει' τους θαυμαστές του. Ασυγχώρητο. Και το λέω από προσωπικές εμπειρίες και λυπάμαι πολύ, γιατί ένα απ' τα πρότυπα που είχα πριν κάποια χρόνια, μ' έκανε να χάσω κάθε ιδέα. Ίσως γι αυτό απάντησα κυνικά στο άλλο topic


Κι ο πιο μεγάλος φόβος μου,
φοβάται.. μην και δεν τον φοβηθώ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2003, 01:12:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
NA'MAI ΠΑΛΙ...EΔΩ!!
ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ,ΑΝΑΘΕΜΑ...ΝΑΙ ΙΣΩΣ ΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΕΞΩ ΚΡΥΒΕΙ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΑΠΑΛΟ ΕΣΩ...
ΟΙ ΣΚΛΗΡΟΚΑΡΔΟΙ..ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ..ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ..ΟΠΩΣ ΛΕΣ..ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ...
ΣΚΕΨΟΥ ΟΜΩΣ..ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ..ΚΑΝΟΥΝ...ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΛΗΘΟΥΝ...ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΚΟΤΕΙΝΗ..ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΓΙΞΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΤΟ ΕΣΩ...
ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΤΟΤΕ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ "ΣΑΤΑΝΙΣΜΟ"
..ΜΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ Ν'ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ..
ΑΣ ΠΩ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ...
[για ποιους λες ότι περνούν και ξαναπερνούν απ' τα ίδια μουσικά ρεύματα?]-ΕΝΝΟΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ"ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΥΣ",'Η ΑΚΟΜΗ +"ΠΟΡΩΜΕΝΟΥΣ"-

...EIΠΕΣ ΓΙΑ TO ΓΙΑΝΝΗ.....

"Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΛΑΖΕΙ"..ΕΤΣΙ ΕΛΕΓΕ ΤΟ '90...
"ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ Ο ΙΔΙΟΣ"...ΘΑ ΠΩ...ΕΜΕΙΣ ΙΣΩΣ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΛΛΙΩΣ..ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΦΑΝΕΡΩΝΕΤΑΙ...

...ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΟΛΟΙΔΙΟΙ..ΑΚΟΥΝ ΚΑΙ ΝΤΥΝΟΝΤΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ...ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΓΡΑΦΙΚΟΙ ΝΑ ΠΩ..
ΣΚΕΨΟΥ...
ΑΣ ΔΟΥΜΕ ..ΤΟΝ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ..ΠΡΙΝ ΕΙΚΟΣΙ ΧΡΟΝΙΑ
(ΑΛΗΘΕΙΑ... ΖΟΥΣΕΣ...?)+ ΤΩΡΑ?
ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΩ!
ΚΑΙ ΠΩΣ ΦΑΝΤΑΖΕΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ...
ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Η ΜΑDΟΝΝΑ
(ΑΠΕΙΡΕΣ ΜΕΤΑΛΛΑΞΕΙΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ..KATI ΠΟΥ ΚΟΠΙΑΡΟΥΝ..-'Η ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥΣ-...ΑΛΛΕΣ ΟΠΙΣΩ ΤΗΣ..)

ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΘΑ ΠΩ...ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΜΙΑΝ ΑΚΡΗ..
ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΣΤΟΥΣ ΡΟΛΟΥΣ..
ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΤΑΥΤΙΣΤΟΥΜΕ...

ΙΣΩΣ ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΩ..
ΑΥΤΟ,ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΜΑ ...
ΜΑ ΚΑΙ 'ΣΕΙΣ...ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΛΙΓΑΚΙ!
ΜΕΤΑ ΤΟ ΞΑΝΑΣΥΖΗΤΑΜΕ...
ΑΣ ΒΑΛΩ +ΜΙΑΝ ΕΡΩΤΗΣΗ...!

"ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΩΣ ΜΗΝΥΜΑ?"
ΧΜ????

ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ
DIANΑΤΜΑ


'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 10/03/2003 01:17:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anathema
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2003, 20:40:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anathema  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Anathema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα ποιός μπορεί να μην αφήνει ΚΑΝΕΝΑΝ να αγγίζει το εσωτερικό?
Πιστεύω όλοι έχουν τον άνθρωπό τους..
Κι όσο γι αυτούς που θέλουν να επιβάλλονται όπως λες και κάνουν ότι μπορούν γι αυτό, χμ δε ξέρω τι να πω. Χωρίς να τους δικαιολογώ γιατί δε τους πάω.. ίσως το κάνουν γιατί οι άλλοι δεν τους αποδέχονται ως είναι

Σε ποιούς μηνύματα?

Και πώς απαντάς την ερώτηση σου εσύ η ίδια? (για να καταλάβω το σκεπτικό)


Κι ο πιο μεγάλος φόβος μου,
φοβάται.. μην και δεν τον φοβηθώ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2003, 23:21:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΜ...
ΔΙΨΑΣ ΓΙΑ ΜΟΥΣΙΚΟΛΟΓΙΚΟΤΕΤΟΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ...
ΩΡΑΙΑ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΩΣ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ...!

---[Μα ποιός μπορεί να μην αφήνει ΚΑΝΕΝΑΝ να αγγίζει το εσωτερικό?]

---[ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΟΛΕΣ/ΕΠΙΡΡΟΕΣ ΣΤΟΝ ΑΓΝΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΑΚΟΜΗ, ΝΟΥ/ΠΟΙΟΙ ΘΑ ΑΣΠΑΖΟΝΤΑΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ..ΜΑΛΛΟΝ ΟΙ ΑΔΥΝΑΜΟΙ..ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΙΣΧΥΡΟΙ..]ΑΥΤΟ ΑΡΚΕΙ.
'Η ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ
[ίσως το κάνουν γιατί οι άλλοι δεν τους αποδέχονται ως είναι]!

--[Σε ποιούς μηνύματα?]
ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΑΛΥΩ..ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ .


ΠΟΙΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ?...ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ..ΚΑΛΕ ΜΟΥ..
ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ!
ΑΥΤΟ ΦΤΑΝΕΙ..
ΜΕΣΑ ΣΟΥ ...ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ..
ΜΑ ΑΝ ΘΕΣ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΕΧΩ ΕΝΑ!

ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ
ΑΤΜΑ

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 10/03/2003 23:23:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy