ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 ΓΡΟΘΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2009, 11:06:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω πόσο εμπνέει ο τίτλος του θέματος, θέλω από εδώ όμως να συγκεντρώσουμε ταινίες οι οποίες μας δίνουν τόσο δυνατό μύνημα, που τις νοιώθεις σαν γροθιά στο στομάχι....

Ταινίες που θα πρέπει όλος ο κόσμος να τις γνωρίσει, ταινίες που θα πρέπει να δούνε τα παιδιά μας, όσο σκληρές και αν είναι κάποιες από αυτές. Είναι πολύ σκληρός ο κόσμος δυστυχώς και μόνο μέσα από την ωμή παράθεση της πραγματικότητας αντιλαμβανόμαστε κάποια πράγματα....

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2009, 11:21:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφορμή να ξεκινήσω αυτό το θέμα, είναι το φιλμάκι Chicken a la carte που επιτέλους κατάφερα να δω χτες. Γνώριζα καιρό για τον ντόρο που έχει κάνει αυτό το φιλμάκι, αλλά κάτι το κλείδωμα του youtube που μας έχουνε κάνει στο γραφείο, κάτι ο χρόνος που δεν έβρισκα στο σπίτι....

Χτες για καλή μου τύχη το βρήκα σε site που δεν το ανοίγει από το youtube. Το φιλμάκι είναι συγκλονηστικό.... Δείτε την έκφραση του πιτσιρικά στο 4:55, εμένα αυτό το βλέμα μου έκανε κόμπο το στομάχι και με έχει στοιχειώσει. Έχει ακριβώς την ίδια έκφραση με τον γιό μου όταν βλέπει σοκολάτα.... Και το τσογλάνι ο δικός μου το παίζει δύσκολος με το φαγητό και το μισό πάει για πέταμα (που θα πάει, θα αρχίσει να μιλάει, θα βεβαιωθώ ότι καταλαβαινόμαστε και θα του εξηγήσω εγώ τι εστί βερύκοκο...). Το έδειξα και στην γυναίκα μου χτες και φυσικά την πήρανε τα κλάματα. Τόσο καιρό της φωνάζω να φτιάχνει τόσο φαγητό όσο χρειάζεται για να μην περισεύει και πετιέται μετά από μέρες. Πιστεύω πως το πήρε το μύνημα πλέον (όπως το πήρε για τις γούνες όταν την έβαλα και είδε τα φιλμάκια της PETA).

Αξίζει να το δείτε, αξίζει να το διαδώσετε.....

http://www.cultureunplugged.com/play/1081/Chicken-a-la-CarteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2009, 11:25:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν σας αρέσει σαν ιδέα, ας παραθέσουμε εδώ τις προτάσεις μας για ταινίες που μπορούν να αλλάξουν τον κόσμο. Ταινίες που πρέπει να δούμε όλοι μας, που θα δείξουμε στα παιδιά μας...
Προσωπικά έχω ήδη συγκεντρώσει αντίστοιχο υλικό και έχω και άλλες προτάσεις. Περιμένω την ανταπόκρισή σας για να συνεχίσω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Michael Design
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uganda
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2009, 13:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Michael Design  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zeitgeist Addendum

http://video.google.com/videoplay?docid=-8651700057300361588

•Πρέπει να είσαι η αλλαγή που εύχεσαι να δεις στον κόσμο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2009, 21:31:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
KERRY KING

θέλω από εδώ όμως να συγκεντρώσουμε ταινίες οι οποίες μας δίνουν τόσο δυνατό μύνημα, που τις νοιώθεις σαν γροθιά στο στομάχι....


Καλή η σκέψη σου KING αλλά τι είδους ταινίες ; (θέλω να πω δηλ. πάνω σε ποιο είδος θες να γρονθοκοπούν οι ταινίες ; κοινωνικές ; επ. φαντασίας ; θρίλερς ; ή δεν έχει σημασία το είδος ;)

π.χ μια ταινία που δίνει γροθιά στο στομάχι είναι η ταινία HUNGER του Steve McQueen με τον Michael Fassbender. (Σε μια φυλακή της Βόρειας Ιρλανδίας που μοιάζει με κόλαση, ο αγωνιστής του IRA Μπόμπι Σαντς θα επιδοθεί το 1981 σε μια απεργία πείνας μέχρις εσχάτων.)

Βασικά, είναι βαριά ταινία και ανατριχιαστικά ρεαλιστική. Μην την δείτε φαγωμένοι γιατί από την γροθιά που θα αρπάξετε, μπορεί να κάνετε και εμετό ... Είναι όμως πράγματι, πολύ καλή ... κατ' εμέ.

Edited by - zip on 30/04/2009 23:18:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2009, 22:16:55  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν λίγες μέρες, συγκεκριμένα στις 24 Απριλίου στις 24:00 τη νύχτα είχε η ΕΤ1 το τρίπτυχο ντοκυμαντέρ του Γάλλου σκηνοθέτη :Ζαν Ντανιέλ Πολέ. Αναφέρομαι στο τρίτο φιλμ που ονομάζεται : «Η ΤΑΞΗ»
Κείμενο: Μορίς Μπορν.
Μουσική: Γιάννης Μαρκόπουλος.
Παραγωγή: Γαλλία,1973.
Διάρκεια:44’

Το φιλμ αλλά και το κείμενο ήταν συγκλονιστικά,
είναι η αποκάλυψη της ένοχης συνείδησης των «υγιών» ανθρώπων που είχαν κλείσει τους λεπρούς στο Κρητικό νησάκι Σπιναλόγκα. Μιλάει συνταρακτικά ένας «κατασπαραγμένος» λεπρός, ο Ρεμουντάκης.
Τρομερά ερωτήματα για τον άνθρωπο για το Τί είναι "υγεία" και αν τελικά υφίσταται ένας τέτοιος όρος..

Προσπάθησα να το βρω στο youtube.com αλλά δυστυχώς δεν είδα φως, αν κάποιος το έχει βρει κάπου ας παραθέσει το λινκ..
είναι κάτι μοναδικό!!


Όπως και όποιος έχει δει τη ταινία "Ο Τζώνυ πήρε το όπλο του" δεν θυμάμαι τον πρωτότυπο τίτλο.. σίγουρα θα έχει μείνει βαθειά χαραγμένο στη μνήμη του.


Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ


Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2009, 09:56:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικά θα πρότεινα το "Πείραμα" και το "Hostel".

Στην πρώτη ταινία ο θεατής μπορεί να δει τη μεταμόρφωση των ανθρώπων και την ανάπτυξη συμπεριφορών στις οποίες δεν θα πίστευαν ποτέ τους ότι θα μπορούσαν να οδηγηθούν.
Από την άλλη, μπορεί κάποιος να καταλάβει ότι όταν ένας άνθρωπος αφεθεί κάπου ανεξέλεγκτος και του επιτραπεί να θέσει εκείνος τα όρια δράσης - τόσο για τον ίδιο όσο και για τους άλλους - και του δοθεί κάποια δύναμη, είναι πολύ εύκολο να οδηγηθεί σε παραβάσεις και στην καταπάτηση των ορίων των συνανθρώπων του.

Το "Hostel" θα το πρότεινα γιατί δείχνει το πόσο άρρωστα μπορεί να είναι κάποια ανθρώπινα μυαλά ώστε να κοστολογούν τις ανθρώπινες ζωές, να τις κατατάσσουν σε "τιμολόγια" αλλά και να βρίσκουν ευχαρίστηση προκαλώντας πόνο σε συνανθρώπους τους.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2009, 11:59:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας,

quote:
Καλή η σκέψη σου KING αλλά τι είδους ταινίες ;

Έχεις δίκιο που ρωτάς φίλε zip, άλλα είχα στο νού μου και άλλο μύνημα πέρασα.

Βασικά σκεφτόμουνα ταινίες που αντικατοπτρίζουν την καθημερηνότητά μας, ταινίες που τις βλέπεις και σκέφτεσαι ότι μπορεί να είναι στιμγιότυπο από την ζωή σου ή ότι θα μπορούσε να συμβεί σε σένα, στο παιδί σου....

ΠΧ, τανίες που θά έδειχνα οπωσδήποτε στην κόρη μου (αν είχα) είναι το ΤΗΙRTEEN, το LILIA FOREVER και το HUMAN TRAFICKING.

Το ΤΗΙRTEEN αναφέρεται σε μια έφηβη και πως άλλαξε ο χαρακτήρας της από μία ουσιαστικά κακιά επιρροή στο σχολείο της. Ένα σκηνικό που μπορεί να συμβεί στην κόρη (στο παιδί του γενικότερα) του καθενώς μας. Απλή ταινία και όμως τόσο ρεαλιστική, δείχνει ξεκάθαρα τον ρόλο που παίζει η οικογένεια στην ζωή του εφήβου και τους κινδύνους που εγκυμονεί η έλλειψη επικοινωνίας. Ένα απλό κοριτσάκι που σε ελλάχιστο χρόνο μετατρέπεται σε junky πορνίδιο....

http://www.foxsearchlight.com/thirteen/

http://en.wikipedia.org/wiki/Thirteen_(film)

http://www.imdb.com/title/tt0328538/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2009, 12:09:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το Lilja 4-EVER είναι μία σουηδική παραγωγή που μας περιγράφει την ζωή της 16χρονης Lilja που την έχει εγκαταλείψει η μητέρα της και μεγαλώνει κάπου στην Εσθονία με το όνειρο να ζήσει κάποια καλύτερη ζωή. Κάποια στιγμή τσιμπάει το τυράκι και καταλήγει σκλάβα-πόρνη στην Σουηδία.... Συγκλονιστική ιστορία και αν δεν μας αγγίζει τόσο άμεσα γιατί δεν είμαστε (ακόμα) στο χάλι των πρώην σοβιετικών δημοκρατιών, μπορώ να φανταστώ πως υπάρχουν πολλές Λίλιες και σε ελληνικές γειτονιές....

http://en.wikipedia.org/wiki/Lilja_4-ever

http://www.imdb.com/title/tt0300140/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2009, 12:22:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τέλος, το HUMAN TRAFFICKING είναι μια μίνι τηλεοπτική σειρά που καταπιάνεται με το δουλεμπόριο της λευκής σάρκας. Οι παράλληλες ιστορίες μιας ανύπαντρης μητέρας στην Τσεχία, μιας πιτσιρίκας στην Ουκρανία, μιας αμερικανίδας στις Φιλιπίννες και μιας αμερικάνας πρακτόρισσας, μας δείχνουν κατάμουτρα μία σκληρή πραγματικότητα που εξελίσετε μπροστά στα μάτια μας και που πολλές φορές απαξιούμε να ασχοληθούμε. Το όνειρο για καλύτερη ζωή, το όνειρο για μια καριέρα ή μια στιγμή απροσεξίας που οδήγησε στην απαγωγή ενός παιδιού.... Ιστορίες που μπορεί να εξελίσονται μπροστά στα μάτια μας, ιστορίες με τις οποίες μπορεί να βρεθούμε μπλγμένοι χωρίς να το καταλάβουμε....

Αρκεί να λάβουμε υπόψιν μας ότι

- 12.3 εκατ. άνθρωποι "διακινούνται" κάθε χρόνο
- 28 δισ. δολλάρια ο ετήσιος τζίρος από τη σεξουαλική εκμετάλλευση παιδιών και γυναικών
- 3η μεγαλύτερη παράνομη "βιομηχανία" στον κόσμο, μετά το εμπόριο ναρκωτικών και όπλων

http://www.imdb.com/title/tt0461872/
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2009, 12:35:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα Zeitgeist και Hostel προσωπικά δεν θα τα έβαζα σε αυτή την κατηγορία ταινιών. Δεν σημαίνει πως δεν τα θεωρώ δυνατές ταινίες, τα Zeitgeist ειδικά τα θεωρώ επιβεβλημένο να τα δει το παιδί μου, όπως και τα ντοκυμανταίρ του Michael Moore, αλλά δεν είναι αυτό που έχω στο νου μου ως γροθιά στο στομάχι. Είναι έργα για να δουλέψει το μυαλό και να αναρωτηθεί - παίζει και η αμφισβήτηση ξέρεις...

Το Hostel ναι μεν παρουσιάζει την διαστροφή όπως την περιγράφει ο φίλος μας Dying_Incubus, αλλά δεν είναι και κάτι που μπορεί να σου συμβεί ανά πάσα στιγμή... Αν το πλατυάζαμε τόσο πολύ θα μπορούσαμε άνετα να βάλουμε και splater παραγωγές τύπου SAW και άλλες τέτοιες ανωμαλίες...

Το ΠΕΙΡΑΜΑ αν και καταπιάνεται με συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων (κρατούμενοι) όντως παρουσιάζει μια πραγματικότητα που με λίγη φαντασία θα μπορούσε να συμβεί οπουδήποτε...

Τα ΗUNGER και Η ΤΑΞΗ δεν τα γνωρίζω για να εκφέρω άποψη....

Ευχαριστώ για την συμμετοχή σας και περιμένω προτάσεις σας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2009, 16:23:04  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μια καλη ταινια "γροθια στο στομαχι" θα μπορουσε να ηταν και η The Manchurian Candidate, που αναφερεται για την "χαλιναγωγηση" του ανθρωπου!


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2009, 06:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ταινίες που είναι μάλλον γνωστές αλλά αξίζουν να αναφερθούν :

Το φιλί της γυναίκας αράχνης "Kiss of the Spider Woman"
Δύο συγρατούμενοι στις φυλακές της Νότιας Αμερικής, ο ένας είναι ομοφυλόφιλος και ο άλλος πολιτικός κρατούμενος. Κατά τη διάρκεια που περνάνε μαζί στη φυλακή, οι δυο κρατούμενοι αρχίζουν να κατανοούν και σιγά σιγά να σέβονται ο ένας τον άλλον.

http://www.youtube.com/watch?v=1FVd6uRrYhM


Το : My left foot- the story of Christy Brown

Η ιστορία του Christy Brown, ο οποίος γεννήθηκε με ένα είδος παράλυσης και το μόνο άκρο που μπορούσε να ελέγχει ήταν το αριστερό του πόδι με το οποίο έμαθε να γράφει και να ζωγραφίζει.

Και το 8MM,

Ένας ερευνητής προσπαθεί να εξιχνιάσει την υπόθεση μίας "snuff" ταινίας και την αυθεντικότητά της

http://www.youtube.com/watch?v=8ADh0qZT77M


Φιλικά...


Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ


Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2009, 17:21:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι Είναι Αυτό ???

Ελληνική ταινια μικρού μήκους, εμένα πάντως με έκανε κουρέλι....
Όποτε με παίρνει ο πατέρας μου τηλέφωνο, 8 στις δέκα μου ανεβάζει το αίμα στο κεφάλι. Για να μην πω για τις διαφωνίες μας σε τόσα θέματα που οδηγούν σε ομηρικούς καβγάδες. Ξέρω όμως πως θά'ρθει μια μέρα που θα λαχταράω να τον ακούσω στο τηλέφωνο και ας με βγάλει από τα ρούχα μου, έλα όμως που δεν θα υπάρχει πλέον αυτή η ευκαιρία....

Αυτό και αν είναι γροθιά στο στομάχι....

http://www.youtube.com/watch?v=mNK6h1dfy2o

(Υπάρχει και σε ξεχωριστό θέμα, κρίμα που δεν αναπτύχθηκε περισσότερο...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2009, 18:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EARTHLINGS

Ανθρωπος και ζώα, διασκέδαση, σίτηση, ένδυση, πειράματα....
Ότι και να πεις είναι λίγο, βίντεο για γερά στομάχια....

http://video.google.com/videoplay?docid=-5165231031895551470

Δεν πίστευα ποτέ μου πως θα ένοιωθα τόσο ένοχος που είμαι κρεατοφάγος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2009, 20:18:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πωπω ρε φίλε, το "Τι είναι αυτό" το είχα δει στο σινεμά πριν από μια ταινία, και δε θυμόμουν πως το έλεγαν και το έψαχνα. ΤΡΟΜΕΡΗ ΣΥΛΛΗΨΗ!

Τι κένεις ρε τρελέ, καιρό έχουμε να τα πούμε...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2009, 11:14:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EARTHLINGS

ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ...

Πράγματι ΓΡΟΘΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ...

Φιλικά....

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ


Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2009, 19:06:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
EARTHLINGS
ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ...
Πράγματι ΓΡΟΘΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ...

Με δουλεύεται έτσι;
Ή μήπως είστε από ένα άλλο κόσμο και δεν τα έχετε ζήσει αυτά ακόμα και με γελοιότητες του τύπου "τα καημένα τα σκυλάκια";
Τέλος πάντων μη γίνομαι κακός: η ταινία δείχνει μόνο τη μισή αλήθεια...

Η άλλη μισή είναι είναι κομμάτι σας...
Βλέπετε π.χ έχετε σχεδόν όλοι ένα κυνηγό συγγενή... Ή θα έχετε εξοχικό ή συγγενείς με εξοχικό...
Απλά κομμάτια που δείχνουν την ψυχοπάθεια και την απληστία του ανθρώπου...

Battle royale...
H δική μου πρόταση - μία αλληγορία για το πως βλέπουμε τον κόσμο και τα παιδιά μας σήμερα...
http://www.youtube.com/watch?v=Y-T7yPJVvXwΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2009, 13:48:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σύμφωνα με τα δεδομένα του θέματος, που μας υπέδειξε ο KERRY KING, θα πρότεινα την ταινία "Ειρηνικός Πολεμιστής" ή "Peaceful Warrior".
Μια ταινία που εγκωμιάζει τις αξίες της υπομονής, της επιμονής και γενικότερα της προσπάθειας των ανθρώπων ν'ανταπεξέλθουν στις απαιτήσεις της Ζωής σε οποιεσδήποτε συνθήκες, όσο αντίξοες και αν είναι.
Θα τη σύστηνα ανεπιφύλακτα ή και θα την επέβαλλα σε όλους τους νέους μας αλλά ακόμα και στους μεγαλύτερους...και μάλιστα θα επιδίωκα να τη βλέπουν όλοι κάθε χρόνο, έτσι, για να τους υπενθυμίζει τις αξίες της Ζωής και πόσο η ισχυρή θέληση μπορεί να καταφέρει ακόμα και το ακατόρθωτο...
Επιβάλλεται...(όντας και αυτή μια γροθιά στο στομάχι!)
Φιλικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2009, 11:48:49  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
OANNHSEA:

Με δουλεύεται έτσι;
Ή μήπως είστε από ένα άλλο κόσμο και δεν τα έχετε ζήσει αυτά ακόμα και με γελοιότητες του τύπου "τα καημένα τα σκυλάκια";
Τέλος πάντων μη γίνομαι κακός: η ταινία δείχνει μόνο τη μισή αλήθεια...

Η άλλη μισή είναι είναι κομμάτι σας...
Βλέπετε π.χ έχετε σχεδόν όλοι ένα κυνηγό συγγενή... Ή θα έχετε εξοχικό ή συγγενείς με εξοχικό...
Απλά κομμάτια που δείχνουν την ψυχοπάθεια και την απληστία του ανθρώπου...


Όχι αγαπητέ φίλε, δεν σε δουλεύουμε, γι αυτό ακριβώς μιλάμε..

Οι περισσότεροι άνθρωποι δεν το ψάχνουν ιδιαίτερα, ή δεν θέλουν να έχουν εικόνα για το πως καταλήγουν οι τροφή/παλτό/κατοικίδιο στο τραπέζι/σπίτι τους.

Φιλικά...

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ


Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2009, 11:01:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TΕΑΜ HΟΥΤ

IRONMAN : Μια δοκιμασία για λίγους. Λαμβάνει χώρα την Χαβάη και είναι μιας μορφής τρίαθλο όπου κολυμπάς κάπου 4 χιλιόμετρα, μετά κάνεις 180 χιλιόμετρα με πιοδήλατο και τέλος τρέχεις κάπου 43 χιλιόμετρα. Και όλα αυτά σερί !!!!

Ένας πατέρας και ένας γιός - μια συμμετοχή.
Ένα βίντεο που αναδυκνείει το μεγαλείο της ανθρώπινης ψυχής. Ένα βίντεο που θα ανακαλώ στην μνήμη μου κάθε φορά που θα νοιώθω πως η παρουσία μας πάνω στην Γη είναι περιττή. Ένα βίντεο που θα ανακαλώ στην μνήμη μου κάθε φορά που θα γκρινιάζω για τις δυσκολίες που θα βρίσκω μπροστά μου. Ένα βίντεο που διδάδκει ποιοί είναι οι νικήτές...

http://www.tangle.com/view_video.php?viewkey=8cf08faca5dd9ea45513

http://www.teamhoyt.com/

Edited by - KERRY KING on 26/05/2009 11:25:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2014, 07:28:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Gift - Singapore Drama Short FilmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2014, 10:28:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α Serbian Film.... ασυζητητί και πέρα ως πέρα γρομθοκόπημα στο στομάχι (και στο κεφάλι και στα πλευρά και .... και ....)

A Serbian Film

(και εδώ ολόκληρη: www.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3Dlxfm87w7fIk%26hd%3D1&has_verified=1" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=lxfm87w7fIk&hd=1&oref=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3Dlxfm87w7fIk%26hd%3D1&has_verified=1


Edited by - PREDATOR on 24/03/2014 10:30:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy