ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Χιτλερ..... ( 'Aλλο ένα θέμα ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Great
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 03:08:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Great  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν απο λιγες μερες βρεθικα σε μια συζητηση φιλων και αναφερθηκε η εξης θεωρεια για την οποια ουτε η παρεα γνωριζε κατι παραπανω και θα ηθελα την βοηθεια οποιου γνωριζει κατι σχετικο. Η θεωρια εχει ως εξης: Ο Χιτλερ ητανε εβραιος και υποστιριχτικε και απο εβραιους για να παρει την εξουσια ωστε να σκοτωσει τα εκατομυρια εβραιους για να τους λυπηθει ο κοσμος. Πιστευετε οτι αληθευει? Γνωριζει κανενας τιποτα παραπανω? Παρακαλω οποιον γνωριζει να απαντησει γιατι αυτο το θεμα με εχει μπερδεψει πολυ. Ευχαριστω

Edited by - Kelsos on 14/03/2003 19:05:20

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 03:22:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ Great ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙΑ.
ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑΛΟΓΗ ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΗ.
ΚΑΝΕΝΑΣ ΛΑΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΘΥΜΟΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΙΜΗΜΑ ΓΙΑ ΛΙΓΗ ΣΥΜΠΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΥΡΩ ΚΟΣΜΟ.

"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 03:46:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι συμφωνό,

εγώ εχω αλλη αποψη
Ο χίτλερ ηταν εβραίος και γιαυτό τον λόγο ηξερε τι καθικάκια ειναι αυτοί του συναφιού του ....και αποφάσισε να τους αφανίση ....
αλλά οπως βλέπεις ............δεν τα κατάφερε !!!!!!!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 05:15:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ
ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ
ΗΤΑΝ ΕΒΡΑΙΑ........
ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ
Ο ΛΟΓΟΣ......
ΑΠΛΩΣ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΑΡΑΦΡΑΣΗ
ΚΑΠΟΙΑΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ
Ο HITLER ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ
ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ......
ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 13:35:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πριν απο λιγες μερες βρεθικα σε μια συζητηση φιλων και αναφερθηκε η εξης θεωρεια για την οποια ουτε η παρεα γνωριζε κατι παραπανω και θα ηθελα την βοηθεια οποιου γνωριζει κατι σχετικο. Η θεωρια εχει ως εξης: Ο Χιτλερ ητανε εβραιος και υποστιριχτικε και απο εβραιους για να παρει την εξουσια ωστε να σκοτωσει τα εκατομυρια εβραιους για να τους λυπηθει ο κοσμος. Πιστευετε οτι αληθευει? Γνωριζει κανενας τιποτα παραπανω? Παρακαλω οποιον γνωριζει να απαντησει γιατι αυτο το θεμα με εχει μπερδεψει πολυ. Ευχαριστω

Την έχω ακούσει και εγώ αυτήν την θεωρία. Δεν ξέρω αν ισχύει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Great
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 13:43:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Great  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να γινω λιγο πιο ακριβης αυτο που ειπωθηκε ειναι οτι η γενοκτονια (των εβραιων) εγινε για να αποκτισουνε οι εβραιοι κρατος. Δεν ξερω και εγω τι ακριβως γινετε ειναι περιεργη θεωρια... Ευχαριστω οσους ενδιαφερθηκανε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος τσιρακιδης
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 13:55:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος τσιρακιδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για να γινω λιγο πιο ακριβης αυτο που ειπωθηκε ειναι οτι η γενοκτονια (των εβραιων) εγινε για να αποκτισουνε οι εβραιοι κρατος.


ΠΟΛΥ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΟ.ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΟΙ ΕΜΠΝΕΥΣΤΕΣ ΤΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΠΟΛΥ ΦΑΝΤΑΣΙΑ!ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΒΡΑΙΟΣ.ΑΝ ΗΤΑΝ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΜΙΣΟΥΣΕ ΤΟΣΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΑΝΙΣΕΙ.ΕΠΕΙΔΗ ΜΙΚΡΟ ΘΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΠΕΡΙΤΟΜΗ?ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΣΕ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΟΥΣΕ <<ΥΠΑΝΘΡΩΠΟΥΣ >>ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ!

ViolatorΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 14:20:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΜΜΜ...ΠΑΛΙ ΕΣ-ΕΣ ΘΕΜΑ...!('Η....S<0>S...)
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗ ΜΟΡΦΗ ΧΙΤΛΕΡ...ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΜΑ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ...
ΝΑ ΠΩ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ Ο ΧΙΤΛΕΡ...ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΩΣ ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΧΑΜΗΛΩΝ ΤΟΝΩΝ..ΜΕ ΛΙΓΕΣ ΕΩΣ ΜΗΔΑΜΙΝΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ME TIΠOTA THΣ METEΠEITA ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΤΟΥ ΤΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΥΠΑΛΛΗΛΙΣΚΟΣ ΓΡΑΦΕΙΟΥ...
ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΛΟΠΟΝ?....ΧΜΜΜ...ΜΠΟΡΟΥΣΕ..
... Ν'ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ..ΤΟΥ..ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ...!
ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΘΕΜΑ!
ΚΑΙ ΠΟΙΚΙΛΕΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΩΝ...

ΕΚΑΝΕ ΛΟΙΠΟΝ "ΑΡΜΟΝΙΚΟ" ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ...ΕΘΕΣΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΕΣ..ΚΑΙ ΟΡΙΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ...
ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ.. ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ ...
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΛΑΒΕ ΥΠΟΨΗΝ ΗΤΑΝ...ΜΑΛΛΟΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟΣ ΤΟΥ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΔΩΣΑ ΜΙΑ ΤΟΣΗ ΔΑ ΣΠΙΘΑ!
ΧΜ?

ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ
DIANATMA

(ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΜΑΛΛΟΝ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΞΩ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ...ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΝΑΣΤΑΤΩΘΗΚΑΤΕ!)

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 14:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΛΑΒΕ ΥΠΟΨΗΝ ΗΤΑΝ...ΜΑΛΛΟΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟΣ ΤΟΥ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ!

Νάτη η σπίθα σου ΑΤΜΑ! Ας την έχουμε όλοι υπόψη μας... Για το καλό μας.

Και ας μη γίνει κι αυτό ένα πολυσέλιδο θέμα εναντίων των (όποιων) Εβραίων...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Great
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 14:42:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Great  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειναι οντως τραβηγμενο σεναριο απλα μου εκανε τρομερη περιεργια γι αυτο ειπα να το ψαξω λιγο παραπανω. Ευχαριστω οσους ενδιαφερθηκανε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 14:45:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
NAI! KAΛE MOY ANANA! ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ...


ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΝΤΥΘΟΥΜΕ... ninja!!!!!!!!)

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 09/03/2003 14:46:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 21:42:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη ATMA αναφέρεις
quote:
ΕΚΑΝΕ ΛΟΙΠΟΝ "ΑΡΜΟΝΙΚΟ" ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ...ΕΘΕΣΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΕΣ..ΚΑΙ ΟΡΙΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ...


επειδή οι γνώσεις μου στην αστρολογία είναι από ελάχιστες...έως ανύπαρκτες,
θα μπορούσες να κάνεις μία μεγαλύτερη ανάλυση;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Οταν γεννηθήκαμε δεν υπογράψαμε κανένα χαρτί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Reo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 22:17:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Reo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η θεωρία που αναφέρει ο Great είναι όντως διατυπωμένη, ανάμεσα στα διάφορα άλλα σενάρια "συνωμοσιολογίας" και ανάμεσα στα ένα σωρό άλλα σοβαρά ή ασόβαρα που έχουν γραφεί για το Χίτλερ. :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2003, 13:56:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω ακούσει πως το γεγονός της θυσίας μερικών Εβραίων προκειμένου να φτιάξουν κράτος, οι Εβραίοι το συμβολίζουν με το φίδι που τρώει την ουρά του.

Edited by - Wolffaced on 12/03/2003 12:45:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2003, 21:02:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έχω ακούσει πως το γεγονός της θυσίας μερικών Εβραίων προκειμένου να φτιάξουν κράτος, οι Εβραίοι το συμβολίζουν με το φίδι που τρώει την ουρά του.


Χμμμμμ που το ΑΚΟΥΣΕΣ και αυτό το (ομολογώ) ΠΑΡΑΞΕΝΟ νέο Λυκοπρόσωπε;;;
Πόσο ΕΨΑΞΕΣ για να μας παραθέσεις την ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΗ ΣΟΥ και αυτή τη φορά;;;
Περιμένω τις ΠΗΓΕΣ ΣΟΥ, αν και τις.... φαντάζομαι....

'Ελεος.... 'Ελεος....

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Edited by - Kelsos on 12/03/2003 17:42:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2003, 21:56:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
άμα δε γουστάρεις τα posts μου ρε κελσο, μην τα διαβάζεις.
μας έχεις πρήξει τα συκώτια εδω μέσα
για ότι πει ο καθένας πρέπει να έχει και αποδείξεις
ε λοιπόν δεν έχω αποδείξεις, και ξέρεις κάτι, βαρέθηκα να ασχολούμαι μαζί σου.

Edited by - Wolffaced on 12/03/2003 12:58:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 00:00:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσπαθώ να ΚΑΤΑΛΑΒΩ το ΓΙΑΤΙ γεμίζεις τα θέματα με post που είναι ΑΣΤΗΡΙΚΤΑ και ΑΝΕΔΑΦΙΚΑ...
Αν θεωρείς ότι το Esoterica.gr είναι ένα μέρος για να πετάει ο ΚΑΘΕΝΑΣ ότι ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΟΡΤΩΣΕΙ στο μυάλο, είσαι σε ΛΑΘΟΣ ΜΕΡΟΣ...

Σε ΠΡΟΚΑΛΩ να μου δείξεις ΕΝΑ ΜΟΝΟ μήνυμά σου ΟΥΣΙΑΣ...
ΕΝΑ ΜΟΝΟ μήνυμα ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ...

Κατανοώ ότι ΕΧΕΙΣ ΑΓΝΟΙΑ για πάρα πολλά πράγμτα και ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ότι θές να ΜΑΘΕΙΣ...
Φτιάξε ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ τον τρόπο που ΖΗΤΑΣ να μάθεις και στο είπα και στους ΚΑΒΕΙΡΟΥΣ, άνοιξε και κανα βιβλίο και ΕΡΕΥΝΗΣΕ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ πρίν διαδίδεις τις όποιες "ΦΗΜΕΣ" για να μην τα χαρακτηρίσω αλλιώς τα μηνύματά σου...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Υ.Γ Δεν έχει να κάνει με τι μου αρέσει να διαβάζω, ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ "ΕΛΕΝΧΩ" τι γράφουν οι άλλοι...
Δεν θα ήθελα να εφαρμόσω το ΔΙΚΑΙΩΜΑ του να ΣΒΗΝΩ μηνύματα...
Απλά ΣΥΜΟΡΦΩΣΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 00:59:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Kelso, ο Wolffaced εδω εχει δικιο. Το παιδι ακουσε κατι και το εγραψε και εσυ αμεσως να τον κραξεις. Που , πως , ποτε κτλ κτλ... Το ιδιο ισχυει και για τον AVATARGR... Το εχω ηδη γραψει γι' αυτον.

Εσυ λοιπον που ΞΕΡΕΙΣ και κανεις ερευνα πες μας... Για ποιο πραγμα εχεις αποδειξη? Ολο πηγες και αποδειξεις θελετε, ενω ξερετε οτι δεν υπαρχουν στα ποιο πολλα απο αυτα που συζηταμε εδω. Αυτος ΑΝ δεν κανω λαθος ειναι και ο λογος που τα λενε παραξενα και ανεξηγητα.

Αμα ενα θεμα δεν σας ενδιαφερει, μην απαντατε σε αυτο. ΑΠΛΑ...

Αφου λοιπον εσυ ΞΕΡΕΙΣ, πες μας για τον Χιτλερ και δωσε μας στοιχεια...

Wolffaced, εγω μαζι σου ρε φιλε!!!!!!!

...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 01:17:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...open minds are better minds!


Φίλε Alastis, βιάστηκες να πάρεις μια θέση...
Φυσικά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ αυτό...
Το ΚΑΚΟ είναι ότι δεν έλαβες υπόψιν σου το πρώτο μέρος του μηνύματός μου...
Σου το ΞΑΝΑΠΑΡΑΘΕΤΩ ΛΟΙΠΟΝ και θα ήθελα να κάνεις ΕΠΙ ΑΥΤΟΥ ΣΧΟΛΙΟ...

quote:
Προσπαθώ να ΚΑΤΑΛΑΒΩ το ΓΙΑΤΙ γεμίζεις τα θέματα με post που είναι ΑΣΤΗΡΙΚΤΑ και ΑΝΕΔΑΦΙΚΑ...
Αν θεωρείς ότι το Esoterica.gr είναι ένα μέρος για να πετάει ο ΚΑΘΕΝΑΣ ότι ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΟΡΤΩΣΕΙ στο μυάλο, είσαι σε ΛΑΘΟΣ ΜΕΡΟΣ...

Το "ΑΚΟΥΣΑ ΝΑ ΛΕΝΕ" δεν είναι ΤΙΠΟΤΑ που μπορεί να στηρίξει μια κουβέντα ΟΥΣΙΑΣ, αλλά στηρίζει ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΙΚΑ αυτό που κάνει ο Λυκοπρόσωπος, την ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΗ και το ευγενές σπόρ των "Κατίνων" το ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ...

Ξαναλέω λοιπόν ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΔΟ, ότι δεν βρίσκονται στον καλύτερο διαδυκτιακό τόπο που ΑΥΤΑ ΖΗΤΑΕΙ και ΑΥΤΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ...

Το ΟΤΙ είμαστε ΑΝΟΙΚΤΑ ΜΥΑΛΑ, δε σημαίνει ότι θα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΟΙ ΣΚΟΥΠΔΙΑ...

Επειδή λοιπόν ΔΕΝ υπάρχουν στοιχεία για να στηρίξετε τις ΦΑΝΤΑΣΙΟΠΛΗΚΤΙΚΟΣΥΝΟΜΟΣΙΟΛΟΓΟΜΠΟΥΡΔΟΛΟΓΙΕΣ, μην συνεχίζεται την κουβέντα...
Δεν θα σας βγάλει ΠΟΥΘΕΝΑ, παρά να ΓΕΛΑΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ και αυτό δεν το θέλω για ΚΑΝΕΝΑ μέλος του Esoterica.gr

Κέλσος ο Φιλαλήθης


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
267 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 01:19:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aκούγονται διάφορα εξωφρενικά για τον εθνικοσοσιαλισμό, 58 χρόνια μετά το τέλος του πολέμου... Ένα απ΄αυτά είναι και το ότι ο Χίτλερ είχε Εβραϊκή καταγωγή! Το ερώτημα φυσικά είναι, γιατί στην "αντιρατσιστική" εποχή μας να θεωρείται κακό το να έχει κάποιος εβραϊκή καταγωγή;

Ο λόγος είναι προφανής. Πείθοντας κάποιους ότι ο Χίτλερ ήταν εβραίος, επιχειρούν να οδηγήσουν τον κόσμο στην αμφιβολία! Πλήττοντας το πρόσωπο, πλήττουν την Ιδέα. Διότι τί θα ήταν ο εθνικοσοσιαλισμός χωρίς τον Χίτλερ; Αυτό που θα ήταν και ο κομμουνισμός χωρίς τον Λένιν! Από την άλλη πλευρά, τα περί εβραϊκής καταγωγής του Χίτλερ βολεύουν θαυμάσια κάποιους αντισιωνιστές ( θρησκευτικής κυρίως προελεύσεως ), που μετά το τέλος πολέμου είχαν βρεθεί πραγματικά σε πολύ δύσκολη θέση. Έτσι, χρησιμοποίησαν αυτό το ψεύδος, προκειμένου ανεμπόδιστοι και χωρίς να ταυτίζονται με τον εθνικοσοσιαλιστικό αντι-εβραϊσμό να συνεχίσουν την αντισιωνιστική τους δράση.

Βέβαια η ψευδολογία ότι ο Χίτλερ ήταν Εβραίος δεν είναι τωρινή. Χρησιμοποιήθηκε πριν το 1933 από πολιτικούς του αντιπάλους, της γερμανικής δεξιάς. Εγράφησαν μάλιστα και σχετικά βιβλία. Στην Ελβετία, ο Εβραίος Κόνραντ Χάιντεν έγραψε σχετικό βιβλίο το 1936, στο οποίο άφηνε υπαινιγμούς για μια εβραϊκή καταγωγή του Χίτλερ. Και ο εξόριστος από τον εθνικοσοσιαλισμό μεγαλοβιομήχανος Φ.Τύσσεν, έγραψε κι αυτός βιβλίο, στο οποίο διατύπωνε την εξωφρενική άποψη ότι ο Χίτλερ είχε συγγένεια με την εβραϊκή οικογένεια Ρότσιλντ!!! Αντιθέτως , ο αντιναζιστής Ουίλιαμ Σήρρερ, ο γνωστός ιστορικός, ξεκαθάρισε πως δεν υπάρχει περίπτωση ο Χίτλερ να είχε εβραϊκή καταγωγή.

Με το ζήτημα της καταγωγής του Χίτλερ ασχολείται και ο σίγουρα αντιναζιστής ιστορικός ΤΖΩΝ ΛΟΥΚΑΤΣ που γράφει στο σημαντικό του έργο "Ο Χίτλερ της Ιστορίας" ( που ουσιαστικά είναι ιστορία των Βιογραφιων του Χίτλερ) : " Σ' όλη τη σταδιοδρομία του, έγιναν προσπάθειες να συνδεθεί ο Χίτλερ με κάποιο είδος έστω και μερικής εβραϊκής καταγωγής...Οι έρευνες όμως των ιστορικών είναι επαρκείς για να βεβαιωθούμε ότι είναι ένας αβάσιμος ισχυρισμός και τίποτα περισσότερο"

Το θέμα , λοιπόν , της καταγωγής του Χίτλερ είναι ξεκαθαρισμένο Ιστορικώς. Το πλέον εξωφρενικό όμως είναι αυτό που λένε, ότι ο Χίτλερ δήθεν ήταν εβραίος και κατεδίωξε τους Εβραίους, για να τους αναγκάσει να πάνε στην Παλαιστίνη. Κατ΄αρχάς το σχέδιο περί επιστροφής των Εβραίων στην Παλαιστίνη, ανακοινώθηκε από τον πατέρα του Σιωνισμού Θεόδωρο Χέρτζλ, όταν ο Χίτλερ ήταν ακόμη 8 χρονών ( το 1897)! Με την ίδια λογική θα λέγαμε ότι και ο Αριέλ Σαρόν είναι κρυπτο-Παλαιστίνιος και καταδιώκει τους Παλαιστινίους για να τους... τονώσει το πατριωτικό αίσθημα! Αυτό που μένει είναι ένα ερώτημα που απευθύνεται στην κοινή λογική:

Εάν ο Χίτλερ ήταν Εβραίος γιατί , 58 χρόνια μετά, οι Εβραίοι συνεχίζουν να καταδιώκουν τη μνήμη του και να συκοφαντούν την παρουσία του στην Ιστορία;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 02:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οταν φιλε μου λεει καποιος "ΑΚΟΥΣΑ ΝΑ ΛΕΝΕ" δεν παει να πει οτι δεν μπορει και να ρωτησει?? ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΙ ΡΩΤΑΕΙ και περιμενει απαντηση... Την ΑΠΟΨΗ καποιου που ισως γνωριζει ζητησε το παληκαρι να δει αν ισχυει κατι τετοιο ΑΣΧΕΤΑ αν ειναι τραβηγμενο.

Το εαν οτι ακουμε απο καποιον ,ειναι σκουπιδια φιλε μου, ειναι στην κριση του καθενος μας. Εσυ (και ο AVATARGR) σε οτι δεν συμφωνεις λες οτι ειναι σκουπιδια... Αποψη σου, ομως σε κρινουμε και εμεις.

Οτι γραφω δεν το λεω με βαση αυτο που εγραψε ο Wolffaced και δεν με ενδιαφερει αυτη την στιγμη, ειναι ομως μια γενικοτερη παρατηρηση για καποιους...

Και εγω τα περι εσωτερισμου πχ τα θεωρω μπουρδες εν μερει ΑΛΛΑ δεν παρεμβαινω. Το ιδιο θα ηταν καλο να κανετε και οσοι δεν συμφωνειτε με κατι και θελετε αντι να το ψαξετε να το χλευασετε αμεσως. Εσυ δειχνεις οτι τα θεωρεις βλακειες, ομως καποιος αλλος οχι.

Μπραβο στον ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ ο οποιος ΕΨΑΞΕ και απαντησε...

Το ...open minds are better minds! ειναι κατι που θα πρεπει να μας χαρακτηριζει σε αυτα τα forums γενικοτερα. Τιποτα δεν ειναι απολυτο και τα παντα μπορει να ισχυουν...

...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 08:49:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ μια φορά στο τρένο άκουσα κατι κυρίες να συζητάνε οτι ο Χίτλερ ήταν Ινδιάνος απο την φυλή των Τσερόκι και οτι οι άλλοι Ινδιάνοι των έδιωξαν επειδή δεν του άρεσε να φοράει φτερα (και πούπουλα) στο κεφάλι.
Αυτός λοιπόν ήρθε με το κοσμοσκάφος του στην Αυστρία αφού πρώτα πέρασε απο την Σελήνη και πήρε εντολές απο τους Φιλανδούς κατοίκους της για το πώς θα εξολοθρεύσει τους Αβορίγινες της Αυστραλίας.
Την πάτησε όμως γιατι ήταν αγεωγράφιτος και μπέρεδεψε τους Αβορίγινες με τους Εβραίους και επειδή ήταν υποχόνδριος και ήθελε όλη την Γερμανία καθαρή τους έκανε vilanova ωστε να έχει και τη Γερμανία πεντακάθαρη αλλά και τον Παρμενίωνα να βρεί ένα σκοπό στην άχαρη και ασήμαντη ζωή του....
Ο χίτλερ δεν έχει πεθάνει ...ακούγονται φήμες οτι την έκανε στο Νεο Μεξικό και άνοιξε γυράδικο μαζί με τον Εlvis και την Merylin Monroe.
Θα επιστρέψει δυναμικά το 2011 μαζί με την ομάδα Ε ωστε να επηρεάσει τον παγκόσμιο γίγνεσθαι ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Η ΑΕΚΑΡΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.....

παιδιά αυτά δεν τα σκέφτηκα εγώ...οι γριές στο τρένο τα λέγανε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 09:20:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο φίλος ΕοΝ, τα είπε ΟΛΑ...
Με τον Παρμενίωνα ΣΑΦΕΣΤΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ σε ότι μας παρέθεσε, έχει άλλωστε ΙΔΙΑ ΑΠΟΨΗ επι του θέματος...

Τώρα σε ότι ΕΣΥ φίλε μου είπες, κρατάω το ΕΝ ΜΕΡΗ και θα ήταν καλό να ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙΣ το υπόλοιπο ΕΝ ΜΕΡΗ του Esoterica.gr
Ευνόητο το ΓΙΑΤΙ έτσι δέν είναι;;;

Το ΜΕΡΟΣ κατ'ουσίαν ΕΙΝΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ και ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ...
ΟΥΤΕ πολιτική... ΟΥΤΕ μπουρδολογοσυνομοσιολογίες, ΕΙΔΙΚΑ όταν στερούντε επιχειρημάτων...

ΞΑΝΑΛΕΩ λοιπόν, ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ που πλασάρει το ΧΑΖΟΚΟΥΤΙ η ΤV ή ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ Μ.Μ.Ε καλό θα ήταν να τα κρατάτε για τον ΕΥΑΤΟ ΣΑΣ...
Εάν ΜΠΟΡΕΙΤΕ να τα ερευνήσετε, ΑΣ ΤΟ ΠΡΑΞΕΤΕ ΠΡΩΤΑ και καλοδεχούμενο ΚΑΘΕ ΠΟΡΙΣΜΑ απο την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΣΑΣ ΕΡΕΥΝΑ...
Μου αρέσει να βλέπω ΕΡΕΥΝΑ και όχι κουτσομπολιά...
Αυτό ΖΗΤΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, αν δέν το έχετε καταλάβει...

Παρεπιπτόντος ρίξε και μια ματιά στο θέμα με τίτλο Η ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ ΤΟΥ ΕSOTERICA...

Κέλσος ο Φιλαλήθης


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 09:44:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
καταδιώκουν τη μνήμη του και να συκοφαντούν την παρουσία του στην Ιστορία;

Pardon? Δεν πιστεύω στα μάτια μου μερικές φορές το φρούτο... Μα είναι δυνατόν;;;

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Great
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 13:25:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Great  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε κελσο,
Το μονο παντος που δεν λειπει απο το esoterica.gr ειναι η ειρωνια που την διακρινω σε πολλα μελη....πιστευω οτι υπαρχει καλυτερος τροπος να περαστει ενα μηνυμα....

Φιλε παρμενιωνα ευχαριστω για το κειμενο που παρεθεσες.

Ευχαριστω το Esoterica.gr γι αυτο το συντομο διστημα που με φιλοξενησε σαν μελος αλλα δεν μου χρειαζεται πλεον γιατι η πολυ ειρωνεια δεν μου αρεσει......και θα προτεινα στους συντονιστες να προσεξουνε πρωτα τα ατομα που ειρωνευωνται και μετα τα ατομα που μπορει κατα την γνωμη τους να λενε βλακειες...και αμα δεν σας αρεσουνε η μπουρδοσυνομοσιολογιες(οπως λεει ο κελσος) βγαλτε το φορουμ για της συνομοσιες. Ευχαριστω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bubu
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 13:28:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Χίτλερ είναι το θέμα αν δεν κάνω λάθος... Ελπίζω να μην προκύψει και άλλη δυχόνια στο θέμα αυτό... Μόλις δίαβασα το θέμα που ολοι εσείς έχετε να παραθέσετε κάτι...εγώ πάλι πριν έρθω εδώ έγραφα τις απόψεις μου για ένα άλλο θέμα την ΑΓΑΠΗ...
Για να καταλαγιάσω λίγο τα πνεύματα θα σας έλεγα να κάνετε μία βόλτα στην ΑΓΑΠΗ και να επανατοποθετηθείτε...
Απόψεις παιδιά καταθέτουμε εδώ...κάποιοι έχουν ήδη αποκτήσει μία "σοφία" επιτρέψτε με αγάπη και σε άλλους να αντλήσουν πληροφορίες από αυτούς που ήδη γνωρίζουν.
Να είστε όλοι καλά καλή συνέχεια στο θέμα σας ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Great
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 13:38:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Great  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητη bubu,
εχεις δικιο αλλα ο κελσος και ο εον(στο συγκεκριμενο θεμα ειναι μονο αυτοι οι 2 αλλα υπαρχουνε πολλοι) εχουνε διαφορετικη αποψη...και το μονο που κανουνε ειναι να ειρωνευοντε....εγω στη αρχη πιστευα οτι μπορει να βρω καποια βοηθεια σε αυτο εδω το φορουμ αλλα...τελικα το μονο που λαμβανω ειναι ειρωνια....(οχι απο ολους).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 14:12:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ αυτά που άκουσα στο τρένο είπα ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 14:42:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΕΔΩ ΣΤΟ ESOTERICA.gr ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΦΙΛΟ
Alasti.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΛΕΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ Η ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΟΠΟΡΙΑΚΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΣ ΑΦΗΝΕΙ ΑΝΑΥΔΟΥΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΔΑΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟ ΑΥΤΟ.
ΠΑΝΤΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΖΗΤΑΩ ΒΙΒΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΩ.
ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΓΝΩΣΤΗ ΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ ΜΟΥ.
ΤΙ ΠΟΙΟ ΑΠΛΟ ΛΟΙΠΟΝ ??????

ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ????????


ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΙ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΤΟΥ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΤΗΝ ΑΙΩΝΙΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ, ΤΟΝ ΑΕΝΑΟ ΚΥΚΛΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΠΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΝΑΓΕΝΝΑΤΑΙ.

ΑΥΤΗ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 3000 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΔΩ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΕΣ...
ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΘΕΜΙΤΟ ΕΡΩΤΑΜΕ.
ΑΛΛΑ Ο ΦΙΛΟΣ Wolffaced ΔΕΝ ΕΡΩΤΗΣΕ ΑΠΛΑ ΕΙΠΕ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 14:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Με την ίδια λογική θα λέγαμε ότι και ο Αριέλ Σαρόν είναι κρυπτο-Παλαιστίνιος και καταδιώκει τους Παλαιστινίους για να τους... τονώσει το πατριωτικό αίσθημα! Αυτό που μένει είναι ένα ερώτημα που απευθύνεται στην κοινή λογική:

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΟΣ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ..ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ "ΑΝΕΒΑΣΕΙ" ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΡΙΜΩΞΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΤΗΝ ΔΙΕΘΝΗ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ,ΜΕ ΣΤΟΧΟ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΣΕΙ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ..ΒΛΕΠΕ ΣΑΡΟΝ-ΑΡΑΦΑΤ-ΧΑΜΑΣ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Reo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 16:44:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Reo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Wolffaced,
Επειδή ελπίζω ότι θα ξανακοιτάξεις εδώ, να δεις τι λένε οι φίλοι σου...
Δεν θέλω να μεταχειριστώ τα μελοδραματικά "Όχι, μη φεύγεις". Πάντως μπορείς να δεις το θέμα πιο ψύχραιμα.
Προσωπικά θα χαρώ πολύ να ξαναδιαβάσω δικά σου πράγματα. Αν ένας διαφωνεί μαζί σου -δικαίωμά του- αλλά αν οι πολλοί συμφωνούν, τίνος τη χάρη θα κάνεις;
Φιλικά και σε αναμονή, Reo.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy