ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 N.Carolina - Αγνωστο ειδος ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2009, 13:44:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Eδω και αρκετές μέρες στο διαδίκτυο γίνετε ένας χαμός για το αν αυτό το video που ανέβηκε πρόσφατα στο youtube είναι ψεύτικο η αληθινό ,
κι αν είναι αληθινό , τι είναι αυτό το πράγμα που φαίνεται σε έναν υπόνομο στη Νότια Carolina .....
Κάποιοι μίλησαν για ένα είδος "σκουληκιού", άλλοι για ένα είδος "κουκουλιού" τώρα τι έχει μέσα ? ......

κλικ για το video
http://www.youtube.com/watch?v=TcKpx2DxGwY&feature=related

Δείτε και πείτε την άποψη

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2009, 13:53:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η απάντηση

http://www.youtube.com/watch?v=6YRFmMvNSxMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2009, 14:08:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αλήθεια είναι οτι με πρόλαβες ... είχα ετοιμάσει κι εγώ ένα καλύτερο videaki με ένα 6χρονο ανιψάκι μου εκεί να δεις ανάλυση ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2009, 18:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν κατάλαβαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2009, 20:07:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ νομίζω οτι πρόκειται για μία μικροκάμερα μέσα σε ένα ζωντανό οργανισμό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 08:37:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το όλο concept θυμίζει ένα παλιό επεισόδιο των X-FILES όπου πραγματευόταν την υποτιθέμενη εμφάνιση μιας νέας (ή μεταλλαγμένης) μορφής ζωής (τέρας) στο αποχετευτικό σύστημα κάποιας αμερικάνικης πολιτείας υπό το πρίσμα ότι δεκαετίες απορριμμάτων κάθε λογής σε ένα κορεσμένο βιολογικά (αποχετευτικό) σύστημα υποτίθεται ότι είχαν ως αποτέλεσμα την ανάπτυξη μιας νέας ( ; ) μορφής ζωής.

Σοβαρά τώρα, παρακολουθώντας το video αρχικά θεώρησα πολύ πιθανό τον ισχυρισμό του alex22 ύστερα όμως καθώς η κάμερα μετακινείται μου φαίνεται τουλάχιστον δύσκολο να πρόκειται για την εσωτερική απεικόνιση κάποιου έμβιου οργανισμού (δίχως φυσικά να το αποκλείω τελείως).

Προσωπικά καταλήγω είτε σε κάποιο είδος καλοστημένης φάρσας (hoax) επηρεασμένης ενδεχομένως από τον κόσμο του H. R. Giger (αμάλγαμα βιολογικών οργανισμών με ανόργανα υλικά) είτε σε κάποια συμβατική ερμηνεία όπως αποικία κάποιων παρασίτων τα οποία αναπτύσσονται – αναπνέουν μέσα στο κουκούλι τους ( ; ).

Τώρα αν είναι κάτι άλλο θα φανεί .

Υ.Γ.
Κάποιοι υποστηρίζουν ότι πρόκειται για Bryozoan: http://en.wikipedia.org/wiki/Bryozoan

Edited by - XD on 03/07/2009 09:06:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2009, 21:47:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί εμένα μου φαίνεται σαν μια καλοστημένη «πλάκα» για να τραβήξουνε το ενδιαφέρων…

Πάντως το σίγουρο είναι ότι δεν έχει καμία σχέση με υπόνομο όλο το πλάνο της κινηματογράφησης .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2009, 21:11:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Montauk Monster


http://en.wikipedia.org/wiki/Montauk_monster

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2009, 21:20:48  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αυτοι οι αμερικανοι... ολο πλακες ειναι (για να μην πω κατι αλλο)


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
9.423828E-02
Maintained by Digital Alchemy