ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 θύμα μαύρης μαγείας!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Nikos79
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2009, 07:31:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nikos79  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χτες το απόγευμα παίζοντας ο γιος μου με ένα πάπλωμα, έπεσε ένα αντικείμενο το οποιο ήταν ραμμένο πάνω.Ήταν ένα κομποσκοίνι κομμένο ίσως μισό η το πολλή πολλή 5-6 κόμπους και ραμμένο πρώτα mesa se μαύρο πανί και μετά με άσπρο πανί.Και όλο μαζί ραμμένο σε ένα πάπλωμα του σπιτιού.Λόγο του άσπρου πανιού ήταν πολλή δύσκολα να το διακρίνει κανεις αλλα με τα πλυσίματα κόπηκαν η κλωστές έτσι και έπεσε.Έχεις κανεις ιδέα τι μπορεί να σημαίνει αυτό? Είναι για αρρώστια πχ, για κακοτυχία, η οτιδήποτε.Αμέσως μόλις το είδα το έριξα στην τουαλέτα και πάτησα 4-5 ο καζανάκι για να φύγει μακριά.μιας και έτσι με συμβούλεψε η πεθερά μου

θα παρακαλούσα για μια απάντηση!!!

Edited by - Nikos79 on 14/07/2009 07:32:12

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2009, 08:47:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αμέσως μόλις το είδα το έριξα στην τουαλέτα και πάτησα 4-5 ο καζανάκι για να φύγει μακριά.

Καλά 'ξηγήθηκες. Μην αγχώνεσαι. Δεν είναι τίποτε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2009, 12:36:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το βαζαν παλια για φυλαχτο (ισως απο εκει που ειχες το παπλωμα , καμια γιαγια ισως)...κομποσχοινι βλεπεις ... αγιασμενο απο το ορος ... εαν πιστευεις σε αυτα !!! εγω παλι οχι!!!

οσο αφορα το καζανακι πατα ακομη μια να εισαι σιγουρος ΧΑΧΑΧΑ

[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2009, 13:01:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
έπρεπε να το βάλεις στο πάτωμα να το κρατάς κάτω με τον δείκτη σου να αρχίσεις να τρέχεις γύρο από αυτό πάντα ο δείκτης να το ακουμπά και να φωνάζεις
"η κατάρα είναι γαϊδούρα και γυρνά στον νοικοκύρη"
πρέπει να κάνεις 33 γύρους μετά θα σηκωθείς και αν περπατήσεις ευθεία μπορείς να γίνεις πιλότος της πολεμικής αεροπορίας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2009, 18:55:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πρέπει να κάνεις 33 γύρους μετά θα σηκωθείς και αν περπατήσεις ευθεία μπορείς να γίνεις πιλότος της πολεμικής αεροπορίας

never say never **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2009, 19:51:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είστε όμως ... μια ερώτηση έκανε το παιδί. Γέλα, γέλα makfor, ήξερα κάποτε μια γκόμενα (ο θεός να την κάνει γκόμενα) που το 'χε αμέτι μοχαμπέτι να μου φτιάξει ένα πλεκτό κασκόλ. Το κωμικο-τραγικό είναι πως όταν το έφτιαξε, ήρθε και μου το έδωσε λέγοντάς μου "να το φοράς! είναι διαβασμένο!". Ήταν και χαζή. Τα λένε αυτά ρε ; Περιττό να σου πω πως το πέταξα στον πρώτο κάδο σκουπιδιών που βρήκα μπροστά μου. Ευτυχώς ήταν από τους μεγάλους, ξέρεις, αυτούς τους σιδερένιους, τους γκρι, τα θηρία. Δεν υπάρχει πιο αντιαισθητικό πράγμα σε μια Ελληνική πόλη απ' αυτούς τους κάδους ... ευτυχώς που υπάρχουν και κάτι πιτσιρικάδες που πάνε και τους ζωγραφίζουν με τίποτε σπρέυ απ' έξω, κάνουν γκράφιτι ... ε, τέτοιος ήταν αυτός που πέταξα το κασκόλ. Δεν ξέρω σε ποια χωματερή κατέληξε ή αν το βρήκε κανένας υπάλληλος της καθαριότητας και το πήρε για την πάρτη του. Μπορεί ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2009, 20:08:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
πρέπει να κάνεις 33 γύρους μετά θα σηκωθείς και αν περπατήσεις ευθεία μπορείς να γίνεις πιλότος της πολεμικής αεροπορίας

never say never **


μην γελάς έτσι δοκίμαζαν το 50 τους εκκολαπτόμενους πιλότους

μετά έφτιαξαν τις γυροσκοπικές καρέκλες και τώρα τους βάζουν εκείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2009, 09:34:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δλδ ο Νικος79 συμβουλευτηκε τυφλα την πεθερα του!

αξιος!!!

p.s.

επροκειτο σαφως για διαβασμενο παπλωμα ως μαγικος θωρακας εναντια στην μορα! διατι να το κρυψωμεν αλλωστε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2009, 13:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ειναι τιποτα... ελπιζω δλδ, ειναι απο μαλι, τα υφασματα δεν ενδικνιντε για φορτισμα... μη σε απασχολει και πολυ, επισεις τα ταλισμαν εχουν κυριος αφθιποβολικο χαρακτιρα... θα ειναι κακο μονο για οσο θα το επιτρεπεις εσυ... επισεις δεν καταστεφοντε πετοντας τα στη λεκανη , θα ηταν καλυτερα να το σπασεις , να το καψεις σε αγιασμενη φλωγα , και να θαψεις οτι θα ειχε απομινει στην ριζες ενος δεντρου , μεγαλου δεντρου κατα πρωτιμιση... ειναι ομος υλικο που θα χαλασει απο μονο του αφου ειναι εκτεθιμενο , μη σε απασχολει δεν ειναι τπτ.

φιλικα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2009, 13:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δεν καταστεφοντε πετοντας τα στη λεκανη , θα ηταν καλυτερα να το σπασεις , να το καψεις σε αγιασμενη φλωγα , και να θαψεις οτι θα ειχε απομινει στην ριζες ενος δεντρου , μεγαλου δεντρου κατα πρωτιμιση..

τι μόνο αυτά χρειάζεται;
και εγώ που ετοίμαζα να σφάξω 500 κόκορες και να το βράσω στο αίμα τους και μετά να βρω τα φτερά του φοίνικα και να γαργαλίσω με αυτά τον δράκο για να το κάψω στην φωτιά που θα έβγαζε με το φτέρνισμα τσάμπα θα το έκανα; ευτυχώς που το είπες και πρόλαβαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy