ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 spiritual teenager...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
spiritboy
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2010, 17:48:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους spiritboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Gia sas ime neos sto forum...den jero akribos tous kanones kai den jero an grafo kai stin sosti stili...polles fores exo anarotihi giati ine toso diskolo na bro anthropous me ta idia endiaferonta kai idika efibous,*** kai mono me ous kollious mou boro na miliso gia tetia themata kai molis brika auto o forum xarika idietera pou tha borousa na miliso kai na diabaso apopsis allon....lipon basika exo anakalipsi oti ime psixikos boro na exo prominimata,na blepo to mellon,epireazo pragmnata me in skepsi mou kai isos o pio top ine oi milao me ageelous me pneumata kai anoteres oi katoteres iparjis....pou mou dinoun plirofories gia to mellon enos anrthropou kathos kai gia proigoumenes zoes tou...edo kai dio xronia se paidopsixiatro kai sizitame sxedon se kathe sinedria gia auto to thema jero oi gia kapoion ine diskolo na to pistepsi alla exo ebiries pou mesa kai apo tis sinedries katalaba oi ine alithines kai oxi kapoio apokome tis fantasias mou thelo na rotiso an iparxei allo atomo me paromies ikanotites gia na sigrino tous tropous me tous opoious douleui etsi kai episis na sigrino ebiries...

bb

_________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ:
ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

25/3/2010
_________________________________________________

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2010, 18:38:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου spiritboy.

Ο λόγος που έχεις αυτές τις ικανότητες είναι επειδή σε προηγούμενες ζωές σου τις ενεργοποίησες και τώρα τις έχεις χωρίς κόπο.Με την ίδια λογική που κάποιος γεννιέται μεγάλο ταλέντο στο ποδόσφαιρο ή στην μουσική.

Κατα την γνώμη μου, πρέπει να μάθεις τον λόγο που είσαι διαφορετικός.Πρέπει δηλαδή να θυμηθεις τις προηγούμενες ζωές σου και τον αληθινό σου εαυτό πάνω απ'όλα.

Ο ψυχολόγος σου αυτό που προσπαθεί(δέν φταίει βέβαια ο καημένος) είναι να σε κάνει έναν τυπικό άνθρωπο,δηλαδή μια μηχανή.Μήν τον αφήσεις,να είσαι ο εαυτός σου αλλά να κρύβεις την αλήθεια απο τους άλλους γιατί αυτοί δέν καταλαβαίνουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2010, 21:02:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε χαιρετώ συνονήλικε

Όπως πολύ σωστά ανέφερε ο φίλος alex22, δουλειά του ψυχολόγου είναι να σε κάνει μια μηχανή. Ο άνθρωπος έχει αυτή την τάση να παγκοσμιοποιείται τις πλείστες φορές για κοινωνικούς λόγους. Αυτή η παγκοσμιοποίηση φέρει την αμοιβαία μαζικοποίηση και απώλεια της προσωπικότητας. Όλοι γίνονται σαν τις σαρδέλες σε ένα χαοτικό κοπάδι. Αλλά κάποτε φτάνει η εποχή που έρχονται οι φάλαινες, τα δελφίνια και όλα τα άλλα ζώα που τρέφονται κυνηγώντας σαρδέλες. Τότε, κανένας δε μπορεί να σώσει κανένα, ούτε καν τον εαυτό του. Είναι καταδικασμένος. Αλλά, αν καλλιεργήσουμε τη διαφορετικότητα, δηλαδή αν σεβαστούμε αυτό που πραγματικά είμαστε και το ενισχύσουμε χωρίς να επηρεαζόμαστε από τις πικρές απόψεις των άλλων, τότε η σωτηρία είναι άμεση. Αυτό που μας ξεχωρίζει από το υπόλοιπο ζωικό βασίλειο είναι η ικανότητά μας να διαφέρουμε με τη θέλησή μας. Και αυτό πρέπει να εκμεταλλευόμαστε άξια, αλλιώς δε διαφέρουμε σε τίποτα από μια σαρδέλα.

Φίλε spiritboy, οι ιδιότητες που αναφέρεις είναι αληθινές, υπάρχουν στον κόσμο μας μαζί με άλλες αναρίθμητες που παραμένουν ανεξερεύνητες στον ανθρώπινο νου. Λίγο πολύ όλοι εμφανίζουν παρόμοιες ιδιότητες, αλλά διαφέρει η συχνότητα. Για κάποιον μπορεί να εμφανιστεί ένα προμήνυμα για το μέλλον μια φορά στη ζωή του, ενώ για άλλον, μπορεί και κάθε εβδομάδα. Το φαινόμενο που λες πως επηρεάζεις πράγματα με τη σκέψη σου είναι, μπορώ να πω, η πιο συνηθισμένη "πνευματική" δύναμη του ανθρώπου, αν και οι περισσότεροι το αγνοούν. Υποθέτω πως θα έχεις διαβάσει το βιβλίο "The Secret" (Το Μυστικό) στο οποίο αναφέρεται ακριβώς αυτό, ότι δηλαδή ο άνρωπος μπορεί να επηρεάσει τη φαινομενική παροντική ροή των γεγονότων
ανάλογα των σκέψεών του, ανάλογα των επιθυμιών του.

Το μόνο που δεν έχω συναντήσει στη ζωή μου με την συναναστροφή και με των υπόλοιπων φίλω και συγγενών είναι η επικοινωνία με τα πνεύματα. Ελπίζω να προσέχεις σε τέτοιες απόπειρες γιατί ο πονηρός μπορεί να κρύβεται πίσω από όλα: μπορεί να είδε το ενδιαφέρον που τρέφεις και να το εκμεταλλεύεται εις βάρος σου διατυπώνοντάς σου εσφαλμένες αντιλήψεις (σε σύγκριση με τη θρησκεία πάντα).


ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2010, 21:08:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΑ ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ ΑΝΗΛΥΚΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ..
ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ...

ΤΕΣΠΑ ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ..
ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ ΕΙΔΗ...
ΛΟΙΠΟΝ ΑΣΤΙΕΥΟΜΑΙ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΕΙΣ..

quote:
.lipon basika exo anakalipsi oti ime psixikos boro na exo prominimata,na blepo to mello

ΠΡΟΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΩΣ??
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΘΕΣΑΙ ΣΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ...?
Η ΑΓΓΙΖΕΙΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΠΡΟΜΗΝΥΜΑΤΑ??

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ...

quote:
kathos kai gia proigoumenes zoes tou...

ΚΑΙ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ???
ΒΑΣΙΚΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΜΙΑ ΤΕΧΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΖΩΗ
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΜΔΙΑΦΕΡΕΙ ..

quote:
thelo na rotiso an iparxei allo atomo me paromies ikanotites gia na sigrino tous tropous me tous opoious douleui etsi kai episis na sigrino ebiries...

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΕΥΚΟΛΙΑ
ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΟ "ΧΑΡΙΣΜΑ"
ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ..

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΛΕΓΞΕΙΣ..
ΑΜΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
ΑΠΟ ΟΣΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ...

ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ..
ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ??

quote:
epireazo pragmnata me in skepsi mou

ΔΩΣ ΜΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ...

quote:
kai isos o pio top ine oi milao me ageelous me pneumata kai anoteres oi katoteres iparjis....

????
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ..
ΤΙ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ Ο ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ??

ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΑΓΓΕΛΟΥΣ???
ΠΟΙΟΥΣ??
ΤΟΝ ΓΑΒΡΙΗΛ?? ΤΟΝ ΡΑΦΑΗΛ??ΟΥΡΙΗΛ??

ΘΕΛΩ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ..

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2010, 23:21:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
spiritboy θα σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish ώστε να είσαι κατανοητός από όλους μας.

Η απορία μου πάνω σε αυτά που γράφεις είναι αφού όπως λες έχεις κάποιες «ψυχικές δυνάμεις»… "pou mou dinoun plirofories gia to mellon enos anrthropou"… γιατί εδώ και δυο χρόνια δεν τις «χρησιμοποιείς» στον παιδοψυχολόγο σου ώστε να αποδείξεις πως δεν είναι δημιουργήματα της φαντασίας σου.

Μπορεί να ακούγεται «αστεία» η ερώτηση μου, αλλά καταλαβαίνεις ότι πρέπει να είμαστε και λίγο σκεπτικιστές σε τέτοια θέματα…

Υ.Γ:spiritboy ακόμα θα πρέπει να σου πω, πως η συμμετοχή σου σε αυτόν τον χώρο (φόρουμ) θα πρέπει να είναι με έγκριση κάποιου γονέα, λόγο ότι όπως γράφεις και εσύ είσαι μόλις 16 ετών (ανήλικος).


Edited by - elo on 22/03/2010 23:53:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2010, 23:22:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Gia sas ime neos sto forum...den jero akribos tous kanones kai den jero an grafo kai stin sosti stili...polles fores exo anarotihi giati ine toso diskolo na bro anthropous me ta idia endiaferonta kai idika efibous,ime dekaeji kai mono me ous kollious mou boro na miliso gia tetia themata kai molis brika auto o forum xarika idietera pou tha borousa na miliso kai na diabaso apopsis allon....lipon basika exo anakalipsi oti ime psixikos boro na exo prominimata,na blepo to mellon,epireazo pragmnata me in skepsi mou kai isos o pio top ine oi milao me ageelous me pneumata kai anoteres oi katoteres iparjis....pou mou dinoun plirofories gia to mellon enos anrthropou kathos kai gia proigoumenes zoes tou...edo kai dio xronia se paidopsixiatro kai sizitame sxedon se kathe sinedria gia auto to thema jero oi gia kapoion ine diskolo na to pistepsi alla exo ebiries pou mesa kai apo tis sinedries katalaba oi ine alithines kai oxi kapoio apokome tis fantasias mou thelo na rotiso an iparxei allo atomo me paromies ikanotites gia na sigrino tous tropous me tous opoious douleui etsi kai episis na sigrino ebiries...

Φίλε spiritboy αν μπορείς γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες για να είσαι πιο ευανάγνωστος.

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα LQG και θα σου πω παρόμοια πράγματα με αυτά που είχα πει κ σε αυτόν σε άλλο φόρουμ.
Πρώτα απ όλα αν έχεις όπως ισχυρίζεσαι αυτές τις δυνάμεις τότε βρές κάποια πρακτική τους χρήση στη ζωή σου.
Φίλτραρε τις πληροφορίες που δέχεσαι γιατί είναι εύκολο να πέσεις θύμα παραπλάνησης ειδικά όταν εσύ δεν έχεις πείρα κ "ο άλλος" έχει.
Κράτα ό,τι σου είναι χρήσιμο κ κρίνε την ποιότητα των πληροφοριών εκ του αποτελέσματος.
Χρησιμοποίησε τις δυνατότητές σου για να αποκτήσεις αυτογνωσία, για να εντόπισεις τα ελαττώματά σου-εσύ τα ξέρεις, εσύ τα βλέπεις-κ βρες τρόπους να τα αντιμετωπίσεις. Αυτό μόνο σου είναι απαραίτητο για τον καλό αγώνα κ την ευδαιμονία.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheQuest
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2010, 23:59:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheQuest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε ολους!!
Θα ηθελα να θεσω και γω καποιες ερωτησεις σχετικα με το θεμα μια που ειμαι κ γω στην ουσιαστικη αναζητηση μου! :)
quote:

Ο λόγος που έχεις αυτές τις ικανότητες είναι επειδή σε προηγούμενες ζωές σου τις ενεργοποίησες και τώρα τις έχεις χωρίς κόπο.Με την ίδια λογική που κάποιος γεννιέται μεγάλο ταλέντο στο ποδόσφαιρο ή στην μουσική

Αυτο που λες σχετικα το οτι ειχε αναπτυξει αυτες τις ικανοτητες σε μια απο τις προηγουμενες ζωες επιστημονικα στεκει?Δηλαδη ειναι αποδεδειγμενο η ειναι απλα "εικασιες" καποιων εμπειρων σχετικα με το θεμα;


Και κατι τελειως ακυρο ο φιλος CHARMED3 κανει ανακριση?Γιατι απο τις ερωτησεις και την ειρωνεια του δεν φαινετε και πολυ συζητησιμος...


Touch the untouchable..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2010, 09:53:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
υτο που λες σχετικα το οτι ειχε αναπτυξει αυτες τις ικανοτητες σε μια απο τις προηγουμενες ζωες επιστημονικα στεκει?

Όχι, δέν έχει αποδειχθεί πειραματικά σε εργαστήριο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2010, 13:23:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
υτο που λες σχετικα το οτι ειχε αναπτυξει αυτες τις ικανοτητες σε μια απο τις προηγουμενες ζωες επιστημονικα στεκει?

Όχι, δέν έχει αποδειχθεί πειραματικά σε εργαστήριο.


Φίλε Άλεξ , καλημέρα!

Η αλήθεια είναι , ότο προσωπικά είμαι αρκετά διστακτικός για να τα πιστέψω όλ'αυτά!

Παρ'ολ'αυτά , έχω άκούσει και έχω διαβάσει -κατα καιρούς- για γονιδιακά μεταφερόμενες μνήμες απο γονείς..παππούδες κλπ...κλπ..!

Προσσωπικά , είχα δυό εμπειρίες και μάλιστα κατα την πρώϊμη παιδική μου ηλικία και τις οποίες ουδέποτε μπόρεσα να ερμηνεύσω!

Σε κάθε περίπτωση , αξίζει -νομίζω- τον κόπο να ελέγχονται τέτοιου είδους "φαινόμενα" και θα έλεγα με σεβασμό πρός όλους , ότι όλοι μας θα πρέπει να είμαστε λιγάκι "συγκρατημένοι" ως προς τον ρόλο και την αποστολή των ψυχαναλυτών-ψυχιάτρων και ψυχολόγων!

Θα συμφωνήσω με την τοποθέτηση συνδικτύου για τον ρόλο γενικά των ψυχολόγων και τον σκοπό τους , μα ψυχολόγος με ψυχίατρο και ψυχαναλυτή , έχει μεγάλη διαφορά ως προς το αντικείμενο αλλα και την βασική επιδίωξη...και δεν θα πρέπει να ξεχνάμε , ότι σπουδαίοι ψυχαναλυτές και ψυχίατροι -κατα την γνώμη μου- και ιδιαίτερα εδώ στην Ελλάδα , είναι ελάχιστοι και μετρημένοι στα δάκτυλα..οι περισσότεροι -κατα την γνώμη μου..- είναι δήθεν και στυγνά "επαγγελματίες"...!

Μην ξεχνάμε , ότι η ύπνωση και τα όνειρα είναι η "βασιλική οδός" για το υποσυνείδητο ... και έχουν γίνει σχετικά πειράματα , όπου πολλοί συνανθρωποί μας ... έχουν "ανατρέξει" σε άλλες ζωές τους και μάλιστα αναφερόμενοι σε ονόματα , διευθύνσεις και πολύ συγκεκριμμένα άλλα πράματα..!

Δυό τινά -απ'οσο μπορώ να καταλάβω..- συμβαίνουν...

Ή υπάρχουν γονιδιακά μεταφερόμενες μνήμες ή όντως η ψυχή έρχεται και ξανάρχεται...προσωπικά πιστεύω πως μάλλον συμβαίνει το πρώτο..!

Είναι θέμα...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2010, 15:00:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΑ ΜΕΛΗ..

quote:
Και κατι τελειως ακυρο ο φιλος CHARMED3 κανει ανακριση?

ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΜΟΙΑ ΛΑΜΠΑ???
ΕΠΕΙΔΗ ΖΗΤΑΩ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΑΝΑΚΡΙΝΩ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΩ
ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΟΛΑ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΔΙΔΟΥΜΕ
ΣΤΟ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ.ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
ΑΥΤΟ ΣΕ ΚΑΘΙΣΤΑ ΑΦΕΛΗ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟΠΙΣΤΟ.ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΖΗΤΑΩ ΣΤΟ ΦΙΛΟ
spiritboy ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΘΕΛΗΣΗ.
ΟΥΤΟΣ Η ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ..

quote:
Γιατι απο τις ερωτησεις και την ειρωνεια του δεν φαινετε και πολυ συζητησιμος...

ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ
ΕΙΡΩΝΙΑ Η ΝΑ ΧΛΕΥΑΣΩ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΑΣ ΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ.
ΗΡΘΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΜΟΥ
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΘΩ..
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ ΤΑΜΠΕΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ
ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΑΝ ΟΝΤΩΣ Ο ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΟΣ.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΝΜ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΟΣΥΝΘΕΣΗ ΚΑΙ ΤΑ
ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΕΛΟΥΣ ..

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheQuest
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2010, 18:18:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheQuest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΑΓΓΕΛΟΥΣ???
ΠΟΙΟΥΣ??
ΤΟΝ ΓΑΒΡΙΗΛ?? ΤΟΝ ΡΑΦΑΗΛ??ΟΥΡΙΗΛ??

Ναι οντως δεν υπαρχει ειρωνεια...
Τεσπα δεν θα το συνεχισω αν κ εχω να πω αρκετα αλλα για αλλο λογο εκανα post στο θεμα..

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση Εαρινος.


Touch the untouchable..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2010, 20:59:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ναι οντως δεν υπαρχει ειρωνεια...
Τεσπα δεν θα το συνεχισω αν κ εχω να πω αρκετα αλλα για αλλο λογο εκανα post στο θεμα..

ΦΙΛΕ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙΣ? ΡΩΤΗΣΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΜΕΡΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ..
ΠΟΙΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ? ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΡΩΝΙΑ ...
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.. ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΣΤΗΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΕΠΕΙΔΗ ΡΩΤΗΣΑ ΤΑ
ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ..ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ..??
ΜΗΠΩΣ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΟΣ...

CHARMED
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2010, 21:08:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΑΓΓΕΛΟΥΣ???
ΠΟΙΟΥΣ??
ΤΟΝ ΓΑΒΡΙΗΛ?? ΤΟΝ ΡΑΦΑΗΛ??ΟΥΡΙΗΛ??

Ναι οντως δεν υπαρχει ειρωνεια...
Τεσπα δεν θα το συνεχισω αν κ εχω να πω αρκετα αλλα για αλλο λογο εκανα post στο θεμα..

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση Εαρινος.


Touch the untouchable..


Αν ο καθένας φίλε μου , μείνει προσκολλημένος στον δικό του κώδικα πεποιθήσεων και δεν αφήσει ανοικτές τις πόρτες της διερεύνησης...τότε θα τελματώσουμε!

Και μένα τα ερωτήματά μου είναι πάμπολα και οι απορίες μου άλλες τόσες και όσο διαβάζω -και κάθε μέρα διαβάζω...- τόσο διαπιστώνω ότι δεν ξέρω τίποτα...και ξανά απο την αρχή...

Ελπίζω κάποια μέρα , να είμαστε ελεύθεροι και να βρούμε τον προορισμό μας , που για μένα δεν είναι άλλος απο τον εαυτό μας...ένα ταξίδι μαγικό..!!!

Όταν τα "όρια" μας τίθενται -επιβάλλονται εκ των έξω...ηθικοί προστακτικοί κώδικες...- τότε πρόκειται για δεσμά και αιώνια τιμωρία...όταν τα θέτουμε "εμείς οι ίδιοι.." ..τότε πρόκειται για δύναμη και βελτίωση...προπάντων "ΑΙΣΘΗΣΗ ΔΥΝΑΜΗΣ"...!

Keep walking...

soul

Edited by - Εαρινός on 23/03/2010 21:17:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2010, 21:22:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Ναι οντως δεν υπαρχει ειρωνεια...
Τεσπα δεν θα το συνεχισω αν κ εχω να πω αρκετα αλλα για αλλο λογο εκανα post στο θεμα..

ΦΙΛΕ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙΣ? ΡΩΤΗΣΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΜΕΡΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ..
ΠΟΙΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ? ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΡΩΝΙΑ ...
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.. ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΣΤΗΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΕΠΕΙΔΗ ΡΩΤΗΣΑ ΤΑ
ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ..ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ..??
ΜΗΠΩΣ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΟΣ...

CHARMED


Έχω την αίσθηση , ότι καμμιά φορά τα e-λόγια μας και η e-επικοινωνία μας , μπορεί να παραποιηθούν και να συντελλέσουν σε κάποια αίσθηση και η οποία να μην αντανακλά τις κύριες προθέσεις μας..!

Διακρίνω , ότι και οι δυό είστε ωραίοι άνθρωποι και με σεβασμό!

Ας δώσουμε λοιπόν χώρο στον αυτοσαρκασμό και στο γέλιο..εξ'άλλου άνθρωποι είμαστε..

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheQuest
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2010, 21:35:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheQuest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΕ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙΣ? ΡΩΤΗΣΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΜΕΡΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ..
ΠΟΙΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ? ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΡΩΝΙΑ ...

Χαχαχα οκ!!

Εαρινος οταν λες για γονιδιακα μεταφορεμενες μνημες εννοεις οτι μπορει να μας μεταφερονται αναμνησεις,μεσω τον γονιδιων,απο καποιο αλλο συγγενικο προσωπο?

Touch the untouchable..

Edited by - TheQuest on 23/03/2010 21:36:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2010, 21:40:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

ΦΙΛΕ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙΣ? ΡΩΤΗΣΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΜΕΡΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ..
ΠΟΙΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ? ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΡΩΝΙΑ ...

Χαχαχα οκ!!

Εαρινος οταν λες για γονιδιακα μεταφορεμενες μνημες εννοεις οτι μπορει να μας μεταφερονται αναμνησεις,μεσω τον γονιδιων,απο καποιο αλλο συγγενικο προσωπο?

Touch the untouchable..

Edited by - TheQuest on 23/03/2010 21:36:35


Ναί όντως , το έχω διαβάσει και μπορεί να το ψάξω να το βρώ και να το καταθέσω...και πρόκειται για επιστηνονικές θέσεις..!

Μα δεν μπορώ να ελέγξω την ορθότητά τους..οπότε απλά το καταθέτω και κάθε παρατήρηση δεκτή...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheQuest
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2010, 21:47:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheQuest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οκ!
Αν μπορεις και βρεις κατι παραπανω και σου ειναι ευκολο να το μοιραστεις θα ηταν πολυ ωραια!

Σχετικα με την μετενσαρκωση ξερεις κατι?

Touch the untouchable..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2010, 21:59:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οκ!
Αν μπορεις και βρεις κατι παραπανω και σου ειναι ευκολο να το μοιραστεις θα ηταν πολυ ωραια!

Σχετικα με την μετενσαρκωση ξερεις κατι?

Touch the untouchable..


Δεν πιστεύω στην μετενσάρκωση , παρ'ολ'αυτά δεν μπορώ να αποκλείσω τίποτα αλλα ούτε και να επιβεβαιώσω!

Έχω την αίσθηση , ότι όλα αποτελούν επιθυμίες του ανθρώπου που συντονίζουν την φαντασία του , προκειμένου να κατευνάσει τον φόβο του θανάτου!

Αυτό δεν σημαίνει όμως τίποτα , απολύτως τίποτα και είναι προσωπική μου εκτίμηση και τίποτ'αλλο...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2010, 22:01:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έχω την αίσθηση , ότι καμμιά φορά τα e-λόγια μας και η e-επικοινωνία μας , μπορεί να παραποιηθούν και να συντελλέσουν σε κάποια αίσθηση και η οποία να μην αντανακλά τις κύριες προθέσεις μας..!

Διακρίνω , ότι και οι δυό είστε ωραίοι άνθρωποι και με σεβασμό!

Ας δώσουμε λοιπόν χώρο στον αυτοσαρκασμό και στο γέλιο..εξ'άλλου άνθρωποι είμαστε..


ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗΣ.ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο
ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ.. ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΜΟΙΑ ΕΙΡΩΝΙΑ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ..


quote:
Χαχαχα οκ!!

ΑΧΑΧΑΧΑ ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΕΛΗ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΟΝΤΑΙ ΦΙΛΕ..
ΟΚ!!

CHARMED
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2010, 22:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν πιστεύω στην μετενσάρκωση , παρ'ολ'αυτά δεν μπορώ να αποκλείσω τίποτα αλλα ούτε και να επιβεβαιώσω!

Έχω την αίσθηση , ότι όλα αποτελούν επιθυμίες του ανθρώπου που συντονίζουν την φαντασία του , προκειμένου να κατευνάσει τον φόβο του θανάτου!

Αυτό δεν σημαίνει όμως τίποτα , απολύτως τίποτα και είναι προσωπική μου εκτίμηση και τίποτ'αλλο...

soul



AA!! MAΡΕΣΕΙ O Εαρινός ...
ΤΑ ΛΕEΙ ΩΡΑΙΑ..
ΣΩΣΤΟΣ...

CHARMED

Edited by - CHARMED3 on 23/03/2010 22:05:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2010, 22:54:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Δεν πιστεύω στην μετενσάρκωση , παρ'ολ'αυτά δεν μπορώ να αποκλείσω τίποτα αλλα ούτε και να επιβεβαιώσω!

Έχω την αίσθηση , ότι όλα αποτελούν επιθυμίες του ανθρώπου που συντονίζουν την φαντασία του , προκειμένου να κατευνάσει τον φόβο του θανάτου!

Αυτό δεν σημαίνει όμως τίποτα , απολύτως τίποτα και είναι προσωπική μου εκτίμηση και τίποτ'αλλο...

soul



AA!! MAΡΕΣΕΙ O Εαρινός ...
ΤΑ ΛΕEΙ ΩΡΑΙΑ..
ΣΩΣΤΟΣ...

CHARMED

Edited by - CHARMED3 on 23/03/2010 22:05:52


Εσύ , τι πιστεύεις???


soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheQuest
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2010, 00:17:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheQuest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν οντως δεν υφισταται μετενσαρκωση αυτοματα αναιρει και την θεωρια που αφορα τις προηγουμενες ζωες..ισως να εχεις ενα δικιο..ισως κ οχι..

Αναρωτιεμαι αν,και παραλληλα προσδοκω,την ημερα που πια θα εχει ξεδιαλυνει αυτο το θολο τοπιο οσον αναφορα το μυαλο,τον εγκεφαλο,τις ικανοτητες ενος ανθρωπου,το τι ειμαστε,τι ηρθαμε να κανουμε και ολα αυτα τα αναπαντητα ερωτηματα....

Θα δειξει το περασμα του χρονου και οπου να 'ναι θα αρχισει και η επανασταση της απεγκλωβισης απο τα δεσμα και τους φραγμους της σκεψης..

Καλο σας βραδυ φιλοι μου..

Touch the untouchable..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2010, 13:23:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εσύ , τι πιστεύεις???

ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΣΑΡΚΩΣΗ?
ΚΟΙΤΑ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΡΡΙΠΤΩ ΤΠΤ ΚΑΙ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ..

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΟΥΤΕ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ ΑΡΑ ΟΥΤΕ
ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΣΑΡΚΩΣΗ...ΟΥΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ..ΠΩΣ Η ΨΥΧΗ ΔΙΑΧΩΡΙΖΕΤΑΙ
ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΜΜΑΤΙ ΠΟΥ ΧΑΣΑΜΕ
ΣΕ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ..

ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΜΟΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ???

CHARMED
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2010, 19:15:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΜΟΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ???

Ενας υπνωτιστής.Απο την στιγμή που θα αποδείξει μετά απο ύπνωση σε κάποιον οτι υπήρχε σε κάποια προηγούμενη ζωή,αυτόματα γίνεται κατανοητό οτι υπάρχουν και επόμενες ζωές.Όλη η μνήμη των προηγούμενων ζωών είναι αποθηκευμένη στο υποσυνείδητο.

Βέβαια κάτι τέτοιο δέν είναι επιστημονικά σίγουρο 100% αλλά είναι η ισχυρότερη ένδειξη.

Επίσης υπάρχουν άτομα (ακόμα και εδώ στο forum) που θυμούνται προηγούμενες ζωές.

Edited by - alex22 on 24/03/2010 19:30:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2010, 20:13:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βέβαια κάτι τέτοιο δέν είναι επιστημονικά σίγουρο 100% αλλά είναι η ισχυρότερη ένδειξη.

ΣΤΙΣ ΗΠΑ Η ΥΠΝΩΣΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΠΩΔΥΝΗ ΤΗΝ ΑΝΑΤΑΞΗ ΣΠΑΣΜΕΝΩΝ ΜΕΛΩΝ ΒΕΒΑΙΑ Σ'ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Ο ΥΠΝΩΤΙΣΤΗΣ ΔΕ ΔΙΝΕΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΜΒΑΙΝΕΙ ΕΜΜΕΣΑ ...
ΑΠΛΑ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ ΤΟ ΛΕΩ..

quote:
Επίσης υπάρχουν άτομα (ακόμα και εδώ στο forum) που θυμούνται προηγούμενες ζωές.

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ...
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΝ ΑΥΤΟ..

CHARMED

Edited by - CHARMED3 on 24/03/2010 20:14:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2010, 20:21:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΣΤΙΣ ΗΠΑ Η ΥΠΝΩΣΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΠΩΔΥΝΗ ΤΗΝ ΑΝΑΤΑΞΗ ΣΠΑΣΜΕΝΩΝ ΜΕΛΩΝ ΒΕΒΑΙΑ Σ'ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Ο ΥΠΝΩΤΙΣΤΗΣ ΔΕ ΔΙΝΕΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΜΒΑΙΝΕΙ ΕΜΜΕΣΑ ...
ΑΠΛΑ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ ΤΟ ΛΕΩ..

Υπάρχουν πολλές χρήσεις της ύπνωσης,η σημαντικότερη είναι όταν γίνεται για πρόσβαση στο υποσυνείδητο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2010, 20:34:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ...

ΕΠΙΠΛΕΟΝ Η ΥΠΝΩΣΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΤΟΥ ΑΓΧΟΥΣ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗΣ ΛΗΨΗΣ ΤΡΟΦΗΣ,ΦΟΒΙΩΝ ΧΡΟΝΙΟΥ ΠΟΝΟΥ,ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ Κ.Α.

ΑΛΛΑ Η ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΗ ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟ..

CHARMED

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThanasisTheGreat
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2010, 16:08:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThanasisTheGreat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμεις πως μπορουμε να ενεργοπιισουμε τετοιες δυνατοτητες?? οποιος θελειε με κανει add to msn... astral_criminal@hotmail.com

YedFocused peace outΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sirena
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2010, 17:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sirena  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

kalispera spiritual teenager.mia xara eisai apla eisai prikismenos me xarismata opos i adelfi mou i opoia exei kapoies apo tis ikanotites pou perigrafis.stin arxi eblepe onira ta opoia meta apo ligo eginan prominimata,blepi diafora oneira kai oramata gia pragmata pu tha simboun i tin epomeni mera i meta apo kairo.episis niothei ta sinaisthimata ton allon,gia paradigma otan mbi sto treno i sto leoforio tha katalabei amesos ta sinaisthimata,einai poli diskolo giati afto tin apodinamoni ,einai san pairni tis energies ton allon anthropon kai na tin arostainoun eidika oi arnitikes energies.episis exi lampsis ,xeris kai ekini skeftotan an iparxoun atoma san kai ekini,diabazoume pola biblia kai apo tous sigrafis katalabainoume oti pragmati iparxon kai ala atoma san kai ekini.

elpizo nai eisai kala kai tha po stin adelfi mou an mpori na mpi sto site gia epikoinonia.

take care

maria

Gia sas ime neos sto forum...den jero akribos tous kanones kai den jero an grafo kai stin sosti stili...polles fores exo anarotihi giati ine toso diskolo na bro anthropous me ta idia endiaferonta kai idika efibous,*** kai mono me ous kollious mou boro na miliso gia tetia themata kai molis brika auto o forum xarika idietera pou tha borousa na miliso kai na diabaso apopsis allon....lipon basika exo anakalipsi oti ime psixikos boro na exo prominimata,na blepo to mellon,epireazo pragmnata me in skepsi mou kai isos o pio top ine oi milao me ageelous me pneumata kai anoteres oi katoteres iparjis....pou mou dinoun plirofories gia to mellon enos anrthropou kathos kai gia proigoumenes zoes tou...edo kai dio xronia se paidopsixiatro kai sizitame sxedon se kathe sinedria gia auto to thema jero oi gia kapoion ine diskolo na to pistepsi alla exo ebiries pou mesa kai apo tis sinedries katalaba oi ine alithines kai oxi kapoio apokome tis fantasias mou thelo na rotiso an iparxei allo atomo me paromies ikanotites gia na sigrino tous tropous me tous opoious douleui etsi kai episis na sigrino ebiries...

bb

_________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ:
ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

25/3/2010
_________________________________________________

[/quote]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2010, 18:20:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή sirena, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι να έχεις καλή παραμονή κι εποικοδομητικούς διαλόγους.

Θα σε παρακαλούσα μόνο να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish) ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2010, 23:29:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη sirena και φίλε που έγραψες μαζί με τη Σειρήνα.. θα σε φωνάζω Άγνωστο για να μη μπερδευόμαστε . Όσα λέτε έχουν μεγάλο ενδιαφέρον. Φίλε Άγνωστε, οι οντότητες με τις οποίες επικοινωνείς έχουν πει κάτι για την ανθρωπότητα ως σύνολο?
Επίσης γιατί σου λένε όσα σου λένε πώς σε βοηθάει αυτό στη πορεία σου?
Σε έχουν βοηθήσεις αυτές οι οντότητες να βρεις "κατευθύνσεις" στη ζωή σου και να γνωρίσεις καλύτερα τον εαυτό σου?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy