ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ο ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΒΑΣΙΛΕΙΣ - ΧΑΡΜΟΣΥΝΟ ΜΗΝΥΜΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AL2007
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2010, 23:40:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΡΜΟΣΥΝΟ ΜΗΝΥΜΑ!

Ο ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΒΑΣΙΛΕΙΣ

Στο όνομα του Πατρός και του Υιού και του Αγίου Πνέυματος.

Πρεσβείαις της Υπεραγίας Θεοτόκου της Οδηγήτριας, Σουμελά, Μακεδονίτισσας και Ελευθερώτριας. Ικεσίαις του τιμίου ενδόξου Προφήτου Προδρόμου και Βαπτιστού

Ιωάννου, των Αγίων ενδόξων και πανευφήμων Αποστόλων, του Αγίου Γεωργίου του Τροπαιοφόρου, Αγίου Δημητρίου του Μυροβλύτου, Νέστορος, Ανυσίας και Πάντων των

Οσίων Γυναικών, των Αγίων Θεοδώρων, Τύρωνος και Στρατηλάτου, Μηνά του θαυματουργού και ιερομαρτύρων Χαραλάμπους και Ελευθερίου, του Αγίου Σεραφείμ του

Σάρωφ, Γεωργίου του Χοζεβίτου, Αρχαγγέλου Μιχαήλ Μανταμάδου και Πάντων των τιμίων Επουρανίων Δυνάμεων Ασωμάτων, των Αγίων και δικαίων Θεοπατόρων Ιωακείμ

και Άννης και Πάντων σου των Αγίων Ελέησον και Σώσον Άπαντας Ημάς. Aμήν.

Μετά Φόβου Θεού και κατά προτροπή του Αγίου Πνεύματος εμείς οι μαθητές του Βασιλέα Ιωάννη έχουμε καθήκον να σας δώσουμε το πεζό αυτό

ποίημα που μας εδώθη εξ άνωθεν γιατί όπως ξέρετε τώρα συμβαίνουν και θα συμβούν όλα τα Γεγονότα! Τώρα γιατί σ’εσάς; Ο Θεός μόνο γνωρίζει. Το Κήρυγμα του

Μεγάλου Διορατικού, Ταπεινού, Θεοφόρου Διδασκάλου μας Άρχισε!


Άγιε Μάμα και συ Άϊ Γιώργη,

διαπεράστε την φωτιά,

την καπνίλα την καταχνιά

και πάρτε τον Άγιο μου Βασιλιά

στην Αγιά Σοφιά!

Πάντες Θριαμβεύουσες Επουράνιες και Επίγειες μου Στρατευόμενες, 'Φωτεινές Δυνάμεις', ελευθερώστε την πολιορκημένη γη που αιμορραγεί, τις σκλαβωμένες

πατρίδες, τις πόλεις, τα χωριά και βάλτε τέρμα στον πόνο, την μιζέρια και την προσφυγιά.

Τα μη μετανοούντα αμαρτωλά και μιαρά γένη να τα αφανίσετε απο απανταχού της γης και στον Αρμαγεδώνα μαζί με τον Αρχάγγελό μου δώστε τέρμα

στου αντιχρίστου και του ψευδοπροφήτη την ισχύ που ήταν η αιτία να φονευθούν οι δύο μου προφήτες στην Ιερουσαλήμ!


Τάδε λέγει Κύριος Σαβαώθ: όταν έρθει ο καιρός και η ευλογημένη εκείνη

ώρα, πολλοί εκλεκτοί μου θα πάτε αναγκαστικά, εκεί απ’έξω

από το Μετόχι του Αγίου μου Ελευθερίου, της Παναγιάς του Μαχαιρά*,

όπου θα στέκεται ο Μέλλων Βασιλιάς!

Εκεί το Πνέυμα μου το Άγιο

θα προσκυνήσετε μ’ευλάβεια

στην καρδιά και Τον Αληθινό, Πύρινο, Τριγράμματο Θεό

σας θα δοξάσετε που

σας φανέρωσε τον Άγιο τούτο

Βασιλιά!

Τότε πολλοί εκλεκτοί μου θα πάτε στο καράβι όταν θα είναι όλα βουβά και σκοτεινά, θα σαλπάρετε από την 'Νήσο των Αγίων' με Θεία μου Προστασία όπου θα

καταλήξετε στα δεξιά της Πόλης και της Αγίας Σοφίας, στων προπατόρων του μέλλοντα βασιλέα την φτωχική εναπομείνασα κατοικία, προσμένοντας και τ'

άλλα, τ’ Άγια τ’ Ουρανού μου τα Σημεία!

Μέσα από την θλίψη την μεγάλη ο Αρχιστράτηγος και Πρίγκηψ του εκλεκτού λαού μου Μιχαήλ, που με μορφή ανθρώπου κατοικεί και επιστρατεύει στα νησιά,

θά’ρθει κι αυτός μαζί σας κρατώντας την κορώνα και την ζυγαριά και το Σπαθί** θα καρφωθεί στα πλάγια του Ιερού της Μεγάλης μου Εκκλησιάς!

Τότε ο κήρυκας μου θα βροντοφωνάζει,

με φωνή ερχόμενη από τον Ουρανό και θα ρωτάει τον εκλεκτό λαό μου

με ύφος αυστηρό, εάν του αρέσει ο άνθρωπος αυτός!

Ναι Κύριε, μας αρέσει

ο άνθρωπος αυτός,

μας φαίνεται πολύ γνωστός,

σαν να τον ξέρουμε για

χρόνια, από τον παμπάλαιο τον καιρό!

Είναι ο Ιωάννης, ο Φίλος του Θεού και των Αγίων, από γένος Βασιλικό, της

Πριγκίπισσας ο Γόνος

της Θεοφανώς!

Είναι αυτός που διώξαν από το σπίτι τρείς φορές οι αιώνιοι

εχθροί, από την Πόλη, την Μικρασία και του Αρχαγγέλου την Αχαιών Ακτή!

Είναι ο φτωχός, ταπεινός και ασήμαντος δούλος, ο Διορατικός, Θεοφόρος Φωτοδότης Ρήτορας της Καρδιάς, ο Λακωνικός Κήρυκας της 'Νεας

Πεντηκοστης'***(Αναλαμπής), ο ‘Νέος Άγιος Θεόδωρος και Ιαματικός Ανάργυρος’ ο άγνωστος μέσα στα έθνη που πολλοί γνωρίζετε αλλά κανείς δεν τον

βλέπει και κανείς δεν τον ακούει, τον οποιο γνωρίζει μονο ο Θεός!

Είναι ο Επίγειος Άγγελος με το Θείο Χαμόγελο, που νεκρός επερπατούσε και το φώς παντού σκορπούσε, ο φθόνος από παντού τον τριγυρνούσε για να του κάνει

το κακό, και όταν για τα μέλλοντα σημεία σας μιλούσε τον βγάζατε τρελλό!

Είναι αυτός στον οποίο κατοικεί ο Παράκλητος, που ορφανός, με πόνο και με δάκρυ επερπατούσε στο Περιβόλι της Παναγιάς, στα 'Νέα Θυάτειρα' και στου Τιμίου

Προδρόμου την αυλή, αλλά μάταια στούς μοναχούς, ιερείς και Αρχιερείς εμιλούσε, δεν τον άκουγε κανείς!

Ειναι ο Σοφός Γέροντας της Κοσμικής Ερήμου

τον οποίο περιτριγυρίζουν ο Μέγας Ταξιάρχης, οι δυο Προφήτες και οι 'Αγιοι Πάντες,

που η ψυχή του εδοκιμάστη δια πυρός και σιδήρου

και αδιάλειπτα προσεύχεται για όλο τον κόσμο στην επίγεια κόλαση, μέσα από της ερήμου του κόσμου το κελλί και τις σπηλιές και ειναι Σταυρωμένος στον δικό του

Γολγοθά!

Είναι αυτός που μονάχος επερπατούσε ως ο 'Νέος Νώε' προτρέποντάς σας να μπείτε μέσα στού 'Φωτός την Κιβωτό' και ως ο ‘Νέος Διογένης’

κρατώντας το άσβεστο φανάρι γυρεύοντας άνθρωπο μέσα στην νύχτα της ημέρας στην ‘Νέα Βαβυλώνα’ μέσα στου λύκου τη φωλιά και την αυλή! 'Ομως, όταν το

δάκρυ σαν βροχή κυλούσε, τους ορατούς και αόρατους εχθρούς επολεμούσε, τους ασήκωτους Πορφυρούς Σταυρούς του εκουβαλούσε, ο κόσμος τον εκλιπαρούσε και τον

εχλεύαζε για την Ιώβειο υπομονή!

Είναι ο υπομονετικός, πράος, άκακος, αγαθός, γαλήνιος εκ 'Πενίας Βασιλεύς' με το ιλαρό και αυστηρό βλέμμα και τα δεκαοκτώ χαρίσματα του Παρακλήτου.

Είναι το σκεύος Χριστοκεντρικής Ολιστικής Μορφώσεως, ο Φιλάνθρωπος και Ελεήμων Ρωμηός με τις Χριστολογικές Αισθήσεις, την Απολλώνιο Νοοτροπία που

με την Θεία Χάρη ελεεί, θεραπεύει, γνωρίζει και ζυγίζει όλες τις φυλές!


Είναι αυτός που με την δύναμη του Υψίστου το 'Πνευματικό Δρεπάνι' από τα πόδια του θα πάρει και τους μη μετανοούντες εναπομείναντες αμαρτωλούς θα

θερίσει από απανταχού της γης!


Είναι ο ‘Νέος Παπαφλέσσας’ της Γενικής Εξέγερσης,

αυτός που ήτανε παρών οταν υψώθηκε και στήθηκε η Ελληνική σημαία****

πάνω στην Αγιά Σοφιά,

την στιγμή που βάζανε οι αντίθεες σκοτεινές δυνάμεις τον θεμέλιο λίθο

για να κτίσουνε στήν Ιερουσαλήμ, σε τρείς ημέρες, τον ‘Ναό του Βαάλ’****!

Είναι ο Ιωάννης, των Αγίων Πάντων, του Τιμίου Προδρόμου, του Σωφρονίου, Παϊσίου, Πορφυρίου, Εφραίμ του Κατουνακιώτη, των Νεοφανών Αγίων ο Αδελφός

και το Παιδί!

Και συ Ιωάννη, ‘Νέε Αναστημένε Λάζαρε’ ανδρίσου, βγές απο τον κοσμικό σου τάφο, την ανήλιο πέτρα, δέξαι το Θείο δώρο της Βασιλείας, μην κρύβεσε άλλο,

φανερώσου, σε θέλει, σε ζητάει ο εκλεκτός μου ο λαός!

Τότε θα πάτε όλοι στην Αγιά Σοφιά,

οι Πύλες θ’ανοίξουν

και θα μπεί μέσα ο 'Νέος Αναστημένος Μαρμαρωμένος Βασιλιάς' μαζί με τον παπά, την Δοξολογία

θα τελέσει με δάκρυα

στην καρδιά και η

Λειτουργία θα συνεχίσει

στην Μεγάλη μας Εκκλησιά! 'Ψέλναν οι ψαλτάδες, ψέλνανε και τα Ουράνια, άστραψ' η Αγιά Σοφιά το Μέγα Μοναστήρι'!

Οι μιναρέδες θα γίνουνε στύλοι, οι ‘Νέοι Στυλίτες’ με τα μακριά κομποσχοίνια και χαροποιά δάκρυα Θα Με Δοξολογούν και οι καμπάνες σ' ολο τον

κόσμο χαρμόσυνα θ' αντηχούν!

Σ’ένα ύψωμα θα πάτε

μαζί με τον λαό

και Βασιλιά σας θα τον

στέψετε τον άνθρωπο αυτό και Θα Του Χρίσω Τα Χέρια Με Λάδι Και Το Κεφάλι Με 'Ακτιστο Φως!

Θα τον πάτε τότε στο παλάτι μετά της οικογενείας και του 'Εκλεκτού Υιού' αυτού.

Τις 'Εντολές του Κακού' θα καταργήσει και

τ’άρθρα του Νέου

Παγκοσμίου Συντάγματος μου

θα σας δώσει

ως 'Νέος Μωυσής',

την Υφήλιο θα κυβερνήσει με Φώς, Αγάπη, Ελεημοσύνη, Φιλότιμο, Ειρήνη, Δικαιοσύνη και με Ράβδο Σιδηρά

μαζί με τους Ταπεινούς του Λαού, τους Αγίους του Θεού του Υψίστου,

τους Θεοφόρους, Φωτοδότες 'ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΒΑΣΙΛΕΙΣ'*****!

Το 'Επτασφράγιστο Βιβλίο' τότε θα εφαρμόσει της 'Αναλαμπής' και οι δίκαιοι θα κληρονομήσουσι τη γη!

Την γη θα περιέλθει κρατώντας το Ευαγγέλιο και τον Σταυρό δίνοντας το κήρυγμα της μετανοίας, τα Ξανθά Γένη θα ημερώσει, τα Εσπέρια θα ειρηνεύσει, τους μη

μετανοούντες Ισμαηλίτας θα εξολοθρεύσει, και τα εν Αγίω Πνεύματι Βασίλεια της Γης και αυτό της απελευθερωμένης Ορθοδόξου Κύπρου θα

θεμελιώσει!

Την Τεχνολογία του Καλού θα παραδώσει, το Πατρώον Κάλλος και την Ελληνική Αισθητική θα προωθήσει.

Θα δεηθεί στον Ύψιστο με δάκρυα την φθορά του σώματος για να καταργήσει αλλά η Θεία Πρόνοια αυτό θα το αποφασίσει!

Τον ψεύτικο 'Γυάλινο Κόσμο' με την γροθιά του θα σπάσει, τα 'Γκέτο της Αστυφιλίας' θα διαλύσει (τον μανδρωμένο κόσμο θ'απελευθερώσει), η

αλήθεια της Ιστορίας σ' όλη την υφήλιο θα λάμψει και την Ελληνική Γλώσσα των Πατέρων και του Ευαγγελίου θα αποκαταστήσει!

Τις σκόπιμες πανδημίες, τα βιολογικά, χημικά, πυρηνικά, φονικά όπλα του καιρού, τα μέσα υποταγής συνειδήσεως και τους πολέμους θα εξαλείψει και τους σκοτεινούς

ανθρωποκτόνους πίσω απ' όλα αυτά με μανία θα πατάξει!


Τον 'Νέο Πύργο της Βαβέλ' του υπερανθρώπου και 'Τα Νέα Είδωλα' θα καταστρέψει, τον υδροχοικό χωρίς ταυτότητα, ορθολογιστή, μηχανοποιημένο,

ρομποτοειδή, υλιστή και ευάλωτο στην δαιμονοπληξία εσωστρεφή, εγωιστή άνθρωπο θα συντρίψει και θα καταργήσει και τον Χριστοποιημένο άνθρωπο της καρδιάς θ'

αναδείξει!

Τους πονηρούς 'Τεχνητούς Σεισμούς της Οικονομίας', το παγκόσμιο Πολιτικο-Οικονομικό κατεστημένο και τα κόμματα θα καταργήσει, τις φιλοκεμαλικές

Ελληνικές κυβερνήσεις του Μητροπολιτικού Ελληνισμού και το 'Ψευδορωμαίικο Κατεστημένο' θα καταργήσει, τους προδότες του Ελληνισμού και της υφηλίου θα

υποδείξει και τους εναπομείναντες ο λαός θα τιμωρήσει, τις εγκληματικές γενοκτονίες κατα της υφηλίου και του Ελληνισμού θα καταργήσει, την προσφυγιά θα την

αποκαταστήσει και ο Ύψιστος τα αγαθά της γης θα ευλογήσει!

Την φτώχεια και την πείνα θα εξαλείψει, οι φτωχοί θα γίνουνε πλούσιοι, οι πλούσιοι μεγιστάνες(ους εξέλεξε ο Θεος) και θα τρώνε όλοι με χρυσά κουτάλια!


Τα της Εκκλησίας θα ρυθμίσει, Αγίους, Σεμνούς, Ταπεινούς και Άξιους Θεοφόρους Εκκλησιαστικούς Ποιμένες θ'αναδείξει και τους κακούς ιερείς απο το Ιερό θα

εκδιώξει.

Ένας Ταπεινός Θεόπνευστος Πατριάρχης, μια Εκκλησία και μια Αρχή σε όλο τον κόσμο θα κυριαρχήσει και η όγδοη (Η') Οικουμενική Σύνοδος τις αποφάσεις του Βασιλέως

θα επισφραγίσει και τις αιρέσεις του παρελθόντος θα τις καταργήσει.

Ο Ορθολογισμός θα γίνει Χριστολογισμός κι ο Πατέρας δεν θα λατρεύεται μόνο σε Πετρόκτιστους Ναούς αλλά και στις Καρδιές όλων των ανθρώπων!

Τα όπλα θα γίνουν άροτρα και δρέπανα, θυσιαστήρια συντετριμμένα και πολιτείες κατεστραμμένες θ'αναστήσει, Ναούς Αγίους στην Επτάλοφο και σε όλο τον κόσμο

θ'ανοικοδομήσει, τα παιδιά των ανθρωποκτόνων πεσόντων 'Νέων Σταυροφόρων' θα δέονται με δάκρυα προς τον Ύψιστο για τις ψυχές των γονέων τους και η

Νέα Ζύμη των Πιστών τον κόσμο Πνευματικά θα Κατακλύσει και θα Αναγεννήσει!

Η Αγία Τράπεζα της Μεγάλης μας Εκκλησιάς η βυθισμένη στα αιματοβαμμένα του Βοσπόρου τα στενά όλο και προς την Πόλη και το Ιερό πλησιάζει, το Άγιο

Μύρο απ' αυτή αναβλύζει Ιαματική Ευωδία, τα νερά τριγύρω της είναι ήρεμα σαν λάδι, την γαλήνη ολο και προωθεί και την θαλασσοταραχή κοπάζει!

Η Κυρά η Δέσποινα

μας τότε θα χαρεί,

που η δαιμονική μπόρα θα περάσει

και η λιακάδα η Θεϊκή θα λάμψει, σε τούτη

την πικραμένη και ταλαιπωρημένη μας την γη

που θα ξαναευλογηθεί κι ο κόσμος θ' αναγεννηθεί!


Κάτω Βασιλεύς νυν εδείχθης ω κλέους!

Άνω Βασιλεύς νυν εδείχθεις ω κλέους!

ΑΜΗΝ


*Απλά η τοποθεσία - καμμία σχέση με την πνευματική αδελφότητα του μοναστηριού της Παναγίας του Μαχαιρά!

**Σπαθί - Μεταφορικός όρος για την ανεύρεση της ακριβής τοποθεσίας του Ιερού

*** Νέα Πεντηκοστή - μεταφορικός όρος για Θεία Επέμβαση & Αναλαμπή της Ορθοδοξίας!

****Ναός του Βαάλ- Ο Νέος (Τρίτος) Ναός του Σολομώντος!

[b][u]*****Προφήτες Βασιλείς - Το Πνεύμα το Άγιο θ'υποδείξει και θ'αναδείξει τους Αγίους αυτούς που σύμφωνα με την Παλαιά Διαθήκη (στα βιβλία των προφητών)

θάναι αυτοί που κανείς δεν τους υπολογίζει και είναι οι 'Ταπεινοί του Λαού' που σύμφωνα και με το βιβλίο της Αποκάλυψης θάναι οι Άγιοι του Θεού του Υψίστου που θα

ποιμάνουν τα έθνη με 'Ράβδο Σιδηρά'. Εκτός απο το Ηγετικό Χάρισμα θάχουνε και το Προφητικό Χάρισμα με απέραντη Διορατικότητα. Όταν μιλάνε στα πλήθη, μ'ένα τους

μόνο λόγο οι άνθρωποι θα καταλαβαίνουν πάρα πολλά στην καρδία τους και θα λαμβάνουν την λύση τον προβλημάτων τους! Ο Θείος Λόγος όταν δίνετε στίς καρδίες των

ανθρώπων μπορεί να είναι και πολυεπίπεδος δηλ. να περικλείει πολλά νοήματα και δεν εχει καμμία σχέση με τα λόγια των σημερινών αθέων πολιτικών ηγετών που

εξασκούνται στη ρητορική και απομνημονεύουν ολόκληρες ανιαρές μονοεπίπεδες ορθολογιστικές ομιλίες οι οποίες δεν περικλείουν Χριστολογισμό και προπαντός την Θεία

Αγάπη! Ο νοών νοείτο!

Συγχωρέστε μας γιά τα ορθογραφικά λάθη κι ευχαριστούμε γιά τον πολύτιμο χρόνο σας!

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2010, 23:56:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ καλό.

Έχεις κάτι σε Πασχάλη Τερζή;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2010, 00:37:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι θέλει να πει ο ποιητής ύστερα από αυτό το ατελείωτο "σεντόνι"…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2010, 00:47:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οτι η θερμοκρασία έχει ανεβεί υπερβολικά αυτό το καλοκαίρι;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 00:38:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
AL2007
ΧΑΡΜΟΣΥΝΟ ΜΗΝΥΜΑ!

Ο ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΒΑΣΙΛΕΙΣ κλπ,κλπ



Απροσδιόριστε/η φίλε/η AL2007 . Ή μήπως φίλοι γιατί στο τέλος του μηνύματος αναφέρεστε σε πληθυντικό αριθμό συντακτών , καλώς όρισες στην συντροφιά μας και καλή παραμονή . Στο σεντόνι με το μήνυμα-προσευχή που παρέθεσες , μας τα μπερδεύεις λιγάκι , γιατί δεν αναφέρεις καθόλου για ποιόν Ιωάννη πρόκειται. Τον Πρόδρομο , τον Θεολόγο , ή τον αυτοκράτορα Ιωάννη Βατατζή , ο οποίος σύμφωνα με τον λαϊκό μύθο είναι ο μαρμαρωμένος βασιλιάς .


*

Edited by - Sesostris on 30/08/2010 00:45:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 00:40:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris

quote:
για ποιόν Ιωάννη πρόκειται. Τον Πρόδρομο , τον Θεολόγο , ή τον αυτοκράτορα Ιωάννη Βατατζή

Τον Ιωάννη τον Κανατά!


macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 00:50:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Sesostris
για ποιόν Ιωάννη πρόκειται. Τον Πρόδρομο , τον Θεολόγο , ή τον αυτοκράτορα Ιωάννη Βατατζή

macedon
Τον Ιωάννη τον Κανατά!




*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2010, 11:10:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΧΑΡΜΟΣΥΝΟ ΜΗΝΥΜΑ!

Ο ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΒΑΣΙΛΕΙΣ

Στο όνομα του Πατρός και του Υιού και του Αγίου Πνέυματος.

Πρεσβείαις της Υπεραγίας Θεοτόκου της Οδηγήτριας, Σουμελά, Μακεδονίτισσας και Ελευθερώτριας. Ικεσίαις του τιμίου ενδόξου Προφήτου Προδρόμου και Βαπτιστού

Ιωάννου, των Αγίων ενδόξων και πανευφήμων Αποστόλων, του Αγίου Γεωργίου του Τροπαιοφόρου, Αγίου Δημητρίου του Μυροβλύτου, Νέστορος, Ανυσίας και Πάντων των

Οσίων Γυναικών, των Αγίων Θεοδώρων, Τύρωνος και Στρατηλάτου, Μηνά του θαυματουργού και ιερομαρτύρων Χαραλάμπους και Ελευθερίου, του Αγίου Σεραφείμ του

Σάρωφ, Γεωργίου του Χοζεβίτου, Αρχαγγέλου Μιχαήλ Μανταμάδου και Πάντων των τιμίων Επουρανίων Δυνάμεων Ασωμάτων, των Αγίων και δικαίων Θεοπατόρων Ιωακείμ

και Άννης και Πάντων σου των Αγίων Ελέησον και Σώσον Άπαντας Ημάς. Aμήν.

Μετά Φόβου Θεού και κατά προτροπή του Αγίου Πνεύματος εμείς οι μαθητές του Βασιλέα Ιωάννη έχουμε καθήκον να σας δώσουμε το πεζό αυτό

ποίημα που μας εδώθη εξ άνωθεν γιατί όπως ξέρετε τώρα συμβαίνουν και θα συμβούν όλα τα Γεγονότα! Τώρα γιατί σ’εσάς; Ο Θεός μόνο γνωρίζει. Το Κήρυγμα του

Μεγάλου Διορατικού, Ταπεινού, Θεοφόρου Διδασκάλου μας Άρχισε!


Άγιε Μάμα και συ Άϊ Γιώργη,

διαπεράστε την φωτιά,

την καπνίλα την καταχνιά

και πάρτε τον Άγιο μου Βασιλιά

στην Αγιά Σοφιά!

Πάντες Θριαμβεύουσες Επουράνιες και Επίγειες μου Στρατευόμενες, 'Φωτεινές Δυνάμεις', ελευθερώστε την πολιορκημένη γη που αιμορραγεί, τις σκλαβωμένες

πατρίδες, τις πόλεις, τα χωριά και βάλτε τέρμα στον πόνο, την μιζέρια και την προσφυγιά.

Τα μη μετανοούντα αμαρτωλά και μιαρά γένη να τα αφανίσετε απο απανταχού της γης και στον Αρμαγεδώνα μαζί με τον Αρχάγγελό μου δώστε τέρμα

στου αντιχρίστου και του ψευδοπροφήτη την ισχύ που ήταν η αιτία να φονευθούν οι δύο μου προφήτες στην Ιερουσαλήμ!


Τάδε λέγει Κύριος Σαβαώθ: όταν έρθει ο καιρός και η ευλογημένη εκείνη

ώρα, πολλοί εκλεκτοί μου θα πάτε αναγκαστικά, εκεί απ’έξω

από το Μετόχι του Αγίου μου Ελευθερίου, της Παναγιάς του Μαχαιρά*,

όπου θα στέκεται ο Μέλλων Βασιλιάς!

Εκεί το Πνέυμα μου το Άγιο

θα προσκυνήσετε μ’ευλάβεια

στην καρδιά και Τον Αληθινό, Πύρινο, Τριγράμματο Θεό

σας θα δοξάσετε που

σας φανέρωσε τον Άγιο τούτο

Βασιλιά!

Τότε πολλοί εκλεκτοί μου θα πάτε στο καράβι όταν θα είναι όλα βουβά και σκοτεινά, θα σαλπάρετε από την 'Νήσο των Αγίων' με Θεία μου Προστασία όπου θα

καταλήξετε στα δεξιά της Πόλης και της Αγίας Σοφίας, στων προπατόρων του μέλλοντα βασιλέα την φτωχική εναπομείνασα κατοικία, προσμένοντας και τ'

άλλα, τ’ Άγια τ’ Ουρανού μου τα Σημεία!

Μέσα από την θλίψη την μεγάλη ο Αρχιστράτηγος και Πρίγκηψ του εκλεκτού λαού μου Μιχαήλ, που με μορφή ανθρώπου κατοικεί και επιστρατεύει στα νησιά,

θά’ρθει κι αυτός μαζί σας κρατώντας την κορώνα και την ζυγαριά και το Σπαθί** θα καρφωθεί στα πλάγια του Ιερού της Μεγάλης μου Εκκλησιάς!

Τότε ο κήρυκας μου θα βροντοφωνάζει,

με φωνή ερχόμενη από τον Ουρανό και θα ρωτάει τον εκλεκτό λαό μου

με ύφος αυστηρό, εάν του αρέσει ο άνθρωπος αυτός!

Ναι Κύριε, μας αρέσει

ο άνθρωπος αυτός,

μας φαίνεται πολύ γνωστός,

σαν να τον ξέρουμε για

χρόνια, από τον παμπάλαιο τον καιρό!

Είναι ο Ιωάννης, ο Φίλος του Θεού και των Αγίων, από γένος Βασιλικό, της

Πριγκίπισσας ο Γόνος

της Θεοφανώς!

Είναι αυτός που διώξαν από το σπίτι τρείς φορές οι αιώνιοι

εχθροί, από την Πόλη, την Μικρασία και του Αρχαγγέλου την Αχαιών Ακτή!

Είναι ο φτωχός, ταπεινός και ασήμαντος δούλος, ο Διορατικός, Θεοφόρος Φωτοδότης Ρήτορας της Καρδιάς, ο Λακωνικός Κήρυκας της 'Νεας

Πεντηκοστης'***(Αναλαμπής), ο ‘Νέος Άγιος Θεόδωρος και Ιαματικός Ανάργυρος’ ο άγνωστος μέσα στα έθνη που πολλοί γνωρίζετε αλλά κανείς δεν τον

βλέπει και κανείς δεν τον ακούει, τον οποιο γνωρίζει μονο ο Θεός!

Είναι ο Επίγειος Άγγελος με το Θείο Χαμόγελο, που νεκρός επερπατούσε και το φώς παντού σκορπούσε, ο φθόνος από παντού τον τριγυρνούσε για να του κάνει

το κακό, και όταν για τα μέλλοντα σημεία σας μιλούσε τον βγάζατε τρελλό!

Είναι αυτός στον οποίο κατοικεί ο Παράκλητος, που ορφανός, με πόνο και με δάκρυ επερπατούσε στο Περιβόλι της Παναγιάς, στα 'Νέα Θυάτειρα' και στου Τιμίου

Προδρόμου την αυλή, αλλά μάταια στούς μοναχούς, ιερείς και Αρχιερείς εμιλούσε, δεν τον άκουγε κανείς!

Ειναι ο Σοφός Γέροντας της Κοσμικής Ερήμου

τον οποίο περιτριγυρίζουν ο Μέγας Ταξιάρχης, οι δυο Προφήτες και οι 'Αγιοι Πάντες,

που η ψυχή του εδοκιμάστη δια πυρός και σιδήρου

και αδιάλειπτα προσεύχεται για όλο τον κόσμο στην επίγεια κόλαση, μέσα από της ερήμου του κόσμου το κελλί και τις σπηλιές και ειναι Σταυρωμένος στον δικό του

Γολγοθά!

Είναι αυτός που μονάχος επερπατούσε ως ο 'Νέος Νώε' προτρέποντάς σας να μπείτε μέσα στού 'Φωτός την Κιβωτό' και ως ο ‘Νέος Διογένης’

κρατώντας το άσβεστο φανάρι γυρεύοντας άνθρωπο μέσα στην νύχτα της ημέρας στην ‘Νέα Βαβυλώνα’ μέσα στου λύκου τη φωλιά και την αυλή! 'Ομως, όταν το

δάκρυ σαν βροχή κυλούσε, τους ορατούς και αόρατους εχθρούς επολεμούσε, τους ασήκωτους Πορφυρούς Σταυρούς του εκουβαλούσε, ο κόσμος τον εκλιπαρούσε και τον

εχλεύαζε για την Ιώβειο υπομονή!

Είναι ο υπομονετικός, πράος, άκακος, αγαθός, γαλήνιος εκ 'Πενίας Βασιλεύς' με το ιλαρό και αυστηρό βλέμμα και τα δεκαοκτώ χαρίσματα του Παρακλήτου.

Είναι το σκεύος Χριστοκεντρικής Ολιστικής Μορφώσεως, ο Φιλάνθρωπος και Ελεήμων Ρωμηός με τις Χριστολογικές Αισθήσεις, την Απολλώνιο Νοοτροπία που

με την Θεία Χάρη ελεεί, θεραπεύει, γνωρίζει και ζυγίζει όλες τις φυλές!


Είναι αυτός που με την δύναμη του Υψίστου το 'Πνευματικό Δρεπάνι' από τα πόδια του θα πάρει και τους μη μετανοούντες εναπομείναντες αμαρτωλούς θα

θερίσει από απανταχού της γης!


Είναι ο ‘Νέος Παπαφλέσσας’ της Γενικής Εξέγερσης,

αυτός που ήτανε παρών οταν υψώθηκε και στήθηκε η Ελληνική σημαία****

πάνω στην Αγιά Σοφιά,

την στιγμή που βάζανε οι αντίθεες σκοτεινές δυνάμεις τον θεμέλιο λίθο

για να κτίσουνε στήν Ιερουσαλήμ, σε τρείς ημέρες, τον ‘Ναό του Βαάλ’****!

Είναι ο Ιωάννης, των Αγίων Πάντων, του Τιμίου Προδρόμου, του Σωφρονίου, Παϊσίου, Πορφυρίου, Εφραίμ του Κατουνακιώτη, των Νεοφανών Αγίων ο Αδελφός

και το Παιδί!

Και συ Ιωάννη, ‘Νέε Αναστημένε Λάζαρε’ ανδρίσου, βγές απο τον κοσμικό σου τάφο, την ανήλιο πέτρα, δέξαι το Θείο δώρο της Βασιλείας, μην κρύβεσε άλλο,

φανερώσου, σε θέλει, σε ζητάει ο εκλεκτός μου ο λαός!

Τότε θα πάτε όλοι στην Αγιά Σοφιά,

οι Πύλες θ’ανοίξουν

και θα μπεί μέσα ο 'Νέος Αναστημένος Μαρμαρωμένος Βασιλιάς' μαζί με τον παπά, την Δοξολογία

θα τελέσει με δάκρυα

στην καρδιά και η

Λειτουργία θα συνεχίσει

στην Μεγάλη μας Εκκλησιά! 'Ψέλναν οι ψαλτάδες, ψέλνανε και τα Ουράνια, άστραψ' η Αγιά Σοφιά το Μέγα Μοναστήρι'!

Οι μιναρέδες θα γίνουνε στύλοι, οι ‘Νέοι Στυλίτες’ με τα μακριά κομποσχοίνια και χαροποιά δάκρυα Θα Με Δοξολογούν και οι καμπάνες σ' ολο τον

κόσμο χαρμόσυνα θ' αντηχούν!

Σ’ένα ύψωμα θα πάτε

μαζί με τον λαό

και Βασιλιά σας θα τον

στέψετε τον άνθρωπο αυτό και Θα Του Χρίσω Τα Χέρια Με Λάδι Και Το Κεφάλι Με 'Ακτιστο Φως!

Θα τον πάτε τότε στο παλάτι μετά της οικογενείας και του 'Εκλεκτού Υιού' αυτού.

Τις 'Εντολές του Κακού' θα καταργήσει και

τ’άρθρα του Νέου

Παγκοσμίου Συντάγματος μου

θα σας δώσει

ως 'Νέος Μωυσής',

την Υφήλιο θα κυβερνήσει με Φώς, Αγάπη, Ελεημοσύνη, Φιλότιμο, Ειρήνη, Δικαιοσύνη και με Ράβδο Σιδηρά

μαζί με τους Ταπεινούς του Λαού, τους Αγίους του Θεού του Υψίστου,

τους Θεοφόρους, Φωτοδότες 'ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΒΑΣΙΛΕΙΣ'*****!

Το 'Επτασφράγιστο Βιβλίο' τότε θα εφαρμόσει της 'Αναλαμπής' και οι δίκαιοι θα κληρονομήσουσι τη γη!

Την γη θα περιέλθει κρατώντας το Ευαγγέλιο και τον Σταυρό δίνοντας το κήρυγμα της μετανοίας, τα Ξανθά Γένη θα ημερώσει, τα Εσπέρια θα ειρηνεύσει, τους μη

μετανοούντες Ισμαηλίτας θα εξολοθρεύσει, και τα εν Αγίω Πνεύματι Βασίλεια της Γης και αυτό της απελευθερωμένης Ορθοδόξου Κύπρου θα

θεμελιώσει!

Την Τεχνολογία του Καλού θα παραδώσει, το Πατρώον Κάλλος και την Ελληνική Αισθητική θα προωθήσει.

Θα δεηθεί στον Ύψιστο με δάκρυα την φθορά του σώματος για να καταργήσει αλλά η Θεία Πρόνοια αυτό θα το αποφασίσει!

Τον ψεύτικο 'Γυάλινο Κόσμο' με την γροθιά του θα σπάσει, τα 'Γκέτο της Αστυφιλίας' θα διαλύσει (τον μανδρωμένο κόσμο θ'απελευθερώσει), η

αλήθεια της Ιστορίας σ' όλη την υφήλιο θα λάμψει και την Ελληνική Γλώσσα των Πατέρων και του Ευαγγελίου θα αποκαταστήσει!

Τις σκόπιμες πανδημίες, τα βιολογικά, χημικά, πυρηνικά, φονικά όπλα του καιρού, τα μέσα υποταγής συνειδήσεως και τους πολέμους θα εξαλείψει και τους σκοτεινούς

ανθρωποκτόνους πίσω απ' όλα αυτά με μανία θα πατάξει!


Τον 'Νέο Πύργο της Βαβέλ' του υπερανθρώπου και 'Τα Νέα Είδωλα' θα καταστρέψει, τον υδροχοικό χωρίς ταυτότητα, ορθολογιστή, μηχανοποιημένο,

ρομποτοειδή, υλιστή και ευάλωτο στην δαιμονοπληξία εσωστρεφή, εγωιστή άνθρωπο θα συντρίψει και θα καταργήσει και τον Χριστοποιημένο άνθρωπο της καρδιάς θ'

αναδείξει!

Τους πονηρούς 'Τεχνητούς Σεισμούς της Οικονομίας', το παγκόσμιο Πολιτικο-Οικονομικό κατεστημένο και τα κόμματα θα καταργήσει, τις φιλοκεμαλικές

Ελληνικές κυβερνήσεις του Μητροπολιτικού Ελληνισμού και το 'Ψευδορωμαίικο Κατεστημένο' θα καταργήσει, τους προδότες του Ελληνισμού και της υφηλίου θα

υποδείξει και τους εναπομείναντες ο λαός θα τιμωρήσει, τις εγκληματικές γενοκτονίες κατα της υφηλίου και του Ελληνισμού θα καταργήσει, την προσφυγιά θα την

αποκαταστήσει και ο Ύψιστος τα αγαθά της γης θα ευλογήσει!

Την φτώχεια και την πείνα θα εξαλείψει, οι φτωχοί θα γίνουνε πλούσιοι, οι πλούσιοι μεγιστάνες(ους εξέλεξε ο Θεος) και θα τρώνε όλοι με χρυσά κουτάλια!


Τα της Εκκλησίας θα ρυθμίσει, Αγίους, Σεμνούς, Ταπεινούς και Άξιους Θεοφόρους Εκκλησιαστικούς Ποιμένες θ'αναδείξει και τους κακούς ιερείς απο το Ιερό θα

εκδιώξει.

Ένας Ταπεινός Θεόπνευστος Πατριάρχης, μια Εκκλησία και μια Αρχή σε όλο τον κόσμο θα κυριαρχήσει και η όγδοη (Η') Οικουμενική Σύνοδος τις αποφάσεις του Βασιλέως

θα επισφραγίσει και τις αιρέσεις του παρελθόντος θα τις καταργήσει.

Ο Ορθολογισμός θα γίνει Χριστολογισμός κι ο Πατέρας δεν θα λατρεύεται μόνο σε Πετρόκτιστους Ναούς αλλά και στις Καρδιές όλων των ανθρώπων!

Τα όπλα θα γίνουν άροτρα και δρέπανα, θυσιαστήρια συντετριμμένα και πολιτείες κατεστραμμένες θ'αναστήσει, Ναούς Αγίους στην Επτάλοφο και σε όλο τον κόσμο

θ'ανοικοδομήσει, τα παιδιά των ανθρωποκτόνων πεσόντων 'Νέων Σταυροφόρων' θα δέονται με δάκρυα προς τον Ύψιστο για τις ψυχές των γονέων τους και η

Νέα Ζύμη των Πιστών τον κόσμο Πνευματικά θα Κατακλύσει και θα Αναγεννήσει!

Η Αγία Τράπεζα της Μεγάλης μας Εκκλησιάς η βυθισμένη στα αιματοβαμμένα του Βοσπόρου τα στενά όλο και προς την Πόλη και το Ιερό πλησιάζει, το Άγιο

Μύρο απ' αυτή αναβλύζει Ιαματική Ευωδία, τα νερά τριγύρω της είναι ήρεμα σαν λάδι, την γαλήνη ολο και προωθεί και την θαλασσοταραχή κοπάζει!

Η Κυρά η Δέσποινα

μας τότε θα χαρεί,

που η δαιμονική μπόρα θα περάσει

και η λιακάδα η Θεϊκή θα λάμψει, σε τούτη

την πικραμένη και ταλαιπωρημένη μας την γη

που θα ξαναευλογηθεί κι ο κόσμος θ' αναγεννηθεί!


Κάτω Βασιλεύς νυν εδείχθης ω κλέους!

Άνω Βασιλεύς νυν εδείχθεις ω κλέους!

ΑΜΗΝ


*Απλά η τοποθεσία - καμμία σχέση με την πνευματική αδελφότητα του μοναστηριού της Παναγίας του Μαχαιρά!

**Σπαθί - Μεταφορικός όρος για την ανεύρεση της ακριβής τοποθεσίας του Ιερού

*** Νέα Πεντηκοστή - μεταφορικός όρος για Θεία Επέμβαση & Αναλαμπή της Ορθοδοξίας!

****Ναός του Βαάλ- Ο Νέος (Τρίτος) Ναός του Σολομώντος!

[b][u]*****Προφήτες Βασιλείς - Το Πνεύμα το Άγιο θ'υποδείξει και θ'αναδείξει τους Αγίους αυτούς που σύμφωνα με την Παλαιά Διαθήκη (στα βιβλία των προφητών)

θάναι αυτοί που κανείς δεν τους υπολογίζει και είναι οι 'Ταπεινοί του Λαού' που σύμφωνα και με το βιβλίο της Αποκάλυψης θάναι οι Άγιοι του Θεού του Υψίστου που θα

ποιμάνουν τα έθνη με 'Ράβδο Σιδηρά'. Εκτός απο το Ηγετικό Χάρισμα θάχουνε και το Προφητικό Χάρισμα με απέραντη Διορατικότητα. Όταν μιλάνε στα πλήθη, μ'ένα τους

μόνο λόγο οι άνθρωποι θα καταλαβαίνουν πάρα πολλά στην καρδία τους και θα λαμβάνουν την λύση τον προβλημάτων τους! Ο Θείος Λόγος όταν δίνετε στίς καρδίες των

ανθρώπων μπορεί να είναι και πολυεπίπεδος δηλ. να περικλείει πολλά νοήματα και δεν εχει καμμία σχέση με τα λόγια των σημερινών αθέων πολιτικών ηγετών που

εξασκούνται στη ρητορική και απομνημονεύουν ολόκληρες ανιαρές μονοεπίπεδες ορθολογιστικές ομιλίες οι οποίες δεν περικλείουν Χριστολογισμό και προπαντός την Θεία

Αγάπη! Ο νοών νοείτο!

Συγχωρέστε μας γιά τα ορθογραφικά λάθη κι ευχαριστούμε γιά τον πολύτιμο χρόνο σας!



Αμήν και μη χειρότερα...ολόκληρο σεντόνι για το τελικό "τίποτα"...

Αυτό αποτελεί "επίτευγμα"...όντως!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
D.P.J. 10
Μέλος 3ης Βαθμίδας


481 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2010, 08:34:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους D.P.J. 10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σαβαώθ , Ιώβ , Γαβριήλ ......
Τι γίνεται , σε .....συναγωγή πέσαμε ;
Δεν μπόρεσα να βρω ένα Ελληνικό όνομα . Εκτός ίσως από.....το Δημήτριος (;)....
"Ποιητή" που είσαι ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2010, 12:20:47  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σαβαώθ , Ιώβ , Γαβριήλ ......
Τι γίνεται , σε .....συναγωγή πέσαμε ;
Δεν μπόρεσα να βρω ένα Ελληνικό όνομα . Εκτός ίσως από.....το Δημήτριος (;)....
"Ποιητή" που είσαι ;

ουτε το Δημητριος... καθως ειναι περισσοτερο λατινικο!



NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2010, 16:57:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ουτε το Δημητριος... καθως ειναι περισσοτερο λατινικο!

ελληνικότατο είναι, θυμήσου τον δημήτριο τον πολιορκητή

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2010, 19:02:56  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mea Culpa... εχεις δικαιο:


Demetrius

Demetrius, also spelled as Demetrios, Dimitrios, Demitri, and Dimitri (from Greek — Δημήτριος, Demetrios pertaining to Demeter), is a male given name.

Demetrius and its variations may refer to the following:

-Demetrius I of Macedon (337–283 BCE), son of Antigonus I Monophthalmus, King of Macedonia 294–288 BCE
-Demetrius II Aetolicus, son of Antigonus II, King of Macedonia 239–229 BCE
-Demetrius II Nicator (d. 125 BCE), son of Demetrius I Soter
-Demetrius III, Indo-Greek king c. 100 BCE
-Demetrius III Eucaerus (d. 88 BCE), son of Antiochus VIII Grypus, Seleucid King
-Demetrius of Thessaloniki (d. 306), Christian martyr and saint
-Demetrius Zvonimir (died 1089), King of Croatia 1075-1089
-Demetrius, a main character in William Shakespeare's play, A Midsummer Night's Dream
-Demetrius and the Gladiators, a 1954 film
-Demetri, a fictional character in the Twilight fantasy series
-Demetri Martin, American comedian
-Demetri McCamey, American basketball player
-Dimitrij, an opera by Antonín Dvořák
-Dmitri Mendeleev Russian chemist, creator of the first periodic table
-Dimitri Petrenko, a character in the first-person shooter Call of Duty: World at War
-Dmitri Shostakovich Russian neo-classical composer


In other languages
Albanian: Dhimitër, Mitro
Belarusian: Зьміцер, Дзьмітры (Z'mitser, Dz'mitry)
Bulgarian: Димитър (Dimitar)
Croatian: Dmitar
Dutch: Dimitri
English: Dmitry
Esperanto: Zmitro
Finnish: Mitri, Mitro, Dimitri
French: Dimitri
German: Demetrius
Greek: Δημήτριος, Δημήτρης (Demétrios, Dimitris)
Hebrew: (Dmitriy) דמיטרי ‎
Italian: Demetrio
Macedonian: Димитар, Димитриja
Norwegian: Deiomitry
Polish: Dymitr, Demetriusz
Portuguese: Demétrio
Romanian: Dumitru, Dimitrie
Russian: Дмитрий (Dmitriy)
Serbian: Димитрије, (Dimitriye)
Slovak: Demeter
Slovene: Dimitrij, Mitja
Spanish: Demetrio
Ukrainian: Дмитро (Dmytro)


drafted from wikipedia


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
D.P.J. 10
Μέλος 3ης Βαθμίδας


481 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2010, 09:16:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους D.P.J. 10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαι όσον αφορά το "χαρμόσυνο μήνυμα" , μου φαίνεται σαν να πήρε ακόμα ένας εντολή από "τα κεντρικά" , να προσθέσει και αυτός τις αερολογίες του εναντίον του συφερτού των ..... αντίχριστων που παρεπιδημεί εδώ μέσα....
Υπάρχει βέβαια και η πιθανότητα να είναι ένα μοναχικός και αυτόνομος ιεραπόστολος....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy