ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Ερώτηση - περί 25 κύκλων ζωής
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Bersecul
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 02:16:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα , έχω μιά απορία , έχετε ακουστά για 25 κύκλους ζωής η κάτι τέτοιο? μπορείτε να μου πείτε περί τίνος πρόκειται ακριβώς ? αν αυτό δεν είναι το κατάλληλο μέρος για τέτοιες ερωτήσεις με συγχωρήτε. Ελπίζω σε απαντήσεις..

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 02:21:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλωσόρισες.

Θες να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος? Π.χ. πού άκουσες ή διάβασες για "25 κύκλους" ζωής?

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2010, 21:12:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κατι ειχα ακουσει για 4 κυκλους ζωης..

εχουν σχεση με μια καπανια νομιζω κατα των ναρκοτικων ,του καρκινου κ.α

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2010, 04:17:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Agnostic:

Θες να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος?


quote:
Bersecul:

Ελπίζω σε απαντήσεις..


Κι εμείς!

Αν μη τι άλλο, το να γίνεις πιο συγκεκριμένος θα μας βοηθήσει στο να αλλάξουμε τον τίτλο του θέματος σε κάτι λιγότερο γενικό από τον υπάρχοντα τίτλο: "Ερώτηση"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2010, 09:34:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Bersecul

ΑΠΑΝΤΗΣΗ , οχι και χωρις να το αποκλειω μαλλον ειναι ενας αλλος μυθος καποιων κατεργαρεων για να "τσιμπανε" πελατες !!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bersecul
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 02:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαιρετώ και πάλι , με συγχωρήτε που άργησα να απαντήσω αλλά έχω εξεταστική αυτό τον καιρό και τρέχω. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και απαντάω:

Τον νέστωρα μάτσα τον συγγραφέα τον ξέρετε ? αυτός λοιπόν υποστήριζε ότι υπάρχουν 25 κύκλοι ζωής και ότι κάθε άνθρωπος μέχρι να πεθάνει διανύει έναν ακόμα κύκλο ζωής από τους 25 που έχει. Επίσης υποστήριζε ότι είναι στάνταρ τα πράγματα και ήξερε ο ίδιος με αρκετές ερωτήσεις για την ζωής σου που σου έκανε να σου πεί σε ποιό κύκλο ζωής είσαι και πότε και υπό ποιές συνθήκες θα φύγεις από τη ζωή.

Αυτά είναι που ξέρω και δυστηχώς είναι λίγα. Αλλά θα μου ήταν πολύτιμο αν μου λέγατε αν ξέρετε τπτ παρεμφερές η πάνω στο ζήτημα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2010, 05:00:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία
Πιστεύω πως με όσα μας έγραψες έχει γίνει μια καλή αρχή για να το ψάξουμε το θέμα περισσότερο μέσα από τη συζήτηση.

Για την ώρα, θα γίνει αλλαγή στον τίτλο θέματος ώστε να είναι πιο συγκεκριμένος.
Στο "Ερώτηση" προστίθεται η διευκρίνηση "περί 25 κύκλων ζωής"

Καλή συνέχεια


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy