ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Τα δυο μακροκοσμικα σχεδια για το συμπαν
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3
Πλήρες Μέλος


1189 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 18:05:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η διαφορα στα σχεδια του Θεου και του Εωσφορου-Κρονου για το συμπαν ειναι η εξης χοντρικα...

λεει ο Θεος στους Αγγελους και τους ανθρωπους...για να βρειτε την ευτυχια τη δικια μου δεν πρεπει να εγκλωβιζεστε διαρκως στο εγω σας ουτε να το υπηρετειται με φοβο και μοχθο, εισαστε υπαρξεις που ο υπαρξιακος σας πλουτος ξεπερναει κατα πολυ τις εφημερες ικανοποιησεις που θα σας δωσει μια στρατευση στο πλευρο του εγωισμου και για τις οποιες θα πληρωσετε πολλες πικρες, αρα τολμηστε να μην προσκολλησθε διαρκως στο εγω και θα νοιωσετε την πραγματικη ευτυχια που ειναι αστηρικτη και απλη και χωρις αιτια, παραλληλα θα ερθετε κοντυτερα στα αλλα οντα και θα νοιωσετε την ενοτητα της δημιουργιας και το λογο της υπαρξης σας που δεν ειναι αλλος απο το να χαιρεστε την καθε στιγμη και να ζειτε στο τωρα...ο εγωισμος δεν σας αφηνει να ζειτε στο τωρα, σας αναγκαζει να αγνοειτε το τωρα και να αγωνιατε/ελπιζετε για ενα μελλον που το φαντασιωνοσαστε με ορους του παρελθοντος, ενα μελλον που ειναι ενα φασμα, μια προβολη των φοβων σας και των ελπιδων σας για ασφαλεια, ξεκολληστε απο τα φαντασματα, ξεκολληστε απο το πλατωνικο σπηλαιο και θα ζησετε τη χαρα που δινει η γυμνοτητα της υπαρξης και η ψηλαφηση του τωρα...αν το κανετε αυτο και οταν ακομη θα σας συναντησει ο θανατος, δεν προκειται να καταφερει να σας οδηγησει στη ληθη, η χαρα που μαθατε να γευεστε εστω και για λιγες στιγμες στη ζωη σας, θα σας συντροφευσει στο μεταβιο σας...

λεει ο Εωσφορος-Κρονος στους Αγγελους και τους ανθρωπους...το ατομικο εγω του καθενος μας ειναι το θεμελιο της επαναστασης μας κοντρα στον τυραννο Θεο...θελουμε να μπορουμε να εκπληρωσουμε καθε επιθυμια και βιτσιο μας και παραλληλα να μην πληρωνουμε το αντιτιμο...θελουμε τον κοσμο και ολους τους καρπους που μπορει να μας προσφερει και τον θελουμε τωρα...με την αναπτυξη της γνωσης και της επιστημης θα καταφερνουμε καθε μερα να ικανοποιουμε ολο και περισσοτερο τα ονειρα μας, ολο και περισσοτερο να βρισκουμε τροπους ωστε να μην πληρωνουμε τις συνεπειες για τετοιες επιθυμιες...αν θελησετε να ενωθειτε κατω απο την αρχηγια μου θα σας οδηγησω σε καθε πλανητη που ζειτε σε μια ουτοπια της γνωσης και της επιστημης που θα σας κανει υπερανθρωπους...θα σας μαθω ακομη να χρησιμοποιειτε τις ψυχικες ικανοτητες σας για να κανετε θαυματα...θα σας οδηγησω ακομη και σε μεγαλη μακροημερευση των βιων σας...απαραιτητη προυποθεση ειναι να καταργησετε τις παλιες θρησκειες, τις παλιες αξιες, τα παλια πολιτευματα, οτιδηποτε καθυστερει την ελευση των νεωτερικων αλλαγων μου...στοχος των θρησκειων ειναι να αποδυναμωσουν το ανθρωπινο εγω, εγω ομως σας λεω οτι στοχος μας ειναι η απεριοριστη ενδυναμωση του εγω και η απεριοριστη διευρυνση της συνειδησης, εξω απο το πλατωνικο σπηλαιο υπαρχει μονο κρυο και ερημια, μενουμε λοιπον μεσα και φωταγωγουμε το χωρο...δωστε μου ολες τις εξουσιες, στρατευθειτε με καθε τροπο στο να ερθει συντομοτερα η εποχη μου και εγω θα σας οδηγησω σε καθε ουτοπια που φαντασθηκατε η δεν τολμησατε να φαντασθειτε...

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 18:13:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
έλεος ρε τραχανά, έλεος με τις μπουρδολογικές σου παπαρολογίες που αναρτείς ως θέματα και μας πρήζεις τα @ρχιδι@

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

____________________________________________________________
EΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ
ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΥΒΡΙΣΤΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥ
ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΥΠΟΤΙΜΗΣΗΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ ΤΟΥ

27/10/2010
____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3
Πλήρες Μέλος


1189 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 18:34:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και να το ανεβαζα μονο εδω καλα θα ηταν, μεχρις στιγμης σε εξη φορα το εχω ανεβασει σημερα και συνεχιζω...

.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 19:01:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ, εγώ είμαι μαζί σου.

Άνοιγε θέματα, έχεις ένα σίγουρο αναγνώστη.

Περιμένω, με αγωνία, το επόμενο!!!

Βούρρρρρ.....


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 19:19:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

η διαφορα στα σχεδια του Θεου και του Εωσφορου-Κρονου για το συμπαν ειναι η εξης χοντρικα...


"Xοντρικά" έτσι έχουν τα πράματα...στις λεπτομέρειες αρχίζουν οι "τυμπανοκρουσίες"...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 19:37:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

έλεος ρε τραχανά, έλεος με τις μπουρδολογικές σου παπαρολογίες που αναρτείς ως θέματα και μας πρήζεις τα @ρχιδι@

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen



Εσένα μου αρέσει η αμεσότητά σου Άθεε...
Μηπως το παρατραβάς λιγάκι..λέω εγω τώρα...
Έχει , όπως έχεις και σύ δικαίωμα να αναρτά όσα θεματα θέλει Άθεε...που είναι ακριβώς το πρόβλημα δηλαδή..όποιος θέλει δεν συμμετέχει απλά...δεν συμφωνώ με τις βρισιές και την επιθετική σου διάθεση καθόλου!!!

Είσαι ένα μέλος που σύμφωνα με την εν γένει παρουσία σου , η εδώ συμπεριφορά σου δεν δικαιολογείται...θεωρώ ότι ήταν μια αστοχία σου!!!

Προσωπικά θα σε παρακαλούσα να ζητήσεις συγγνώμη...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 21:17:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

και να το ανεβαζα μονο εδω καλα θα ηταν, μεχρις στιγμης σε εξη φορα το εχω ανεβασει σημερα και συνεχιζω...

.



ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3,προχώρα έτσι,
μιά χαρά τα πάς...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 27/10/2010 21:19:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 22:28:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αρκετά αθεε...

Απεστάλη: 27/10/2010, 18:13:59

Ο λογαριασμός σου απενεργοποιείται για 2 βδομάδες.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2010, 23:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτο ειναι αστειο της διαχειρηστριας;
Αλλιως για καποιον λογο πλην,αφαιρετικο δηλαδη, τα αυτολογοκρυμμενα αρχιδια και τα θεσπεσια τραχανοειδη΄θρεπτικοτατα αλλα δεν βοηθουν στη νοητικη διεργασια πραγμα που δεν τα μειωνει στο ελαχιστο οποτε προς τι η χρηση τους και ανευ αξιας,
ή
Η επιμονη του να μη μπορει να ανεχτει ενα συνομιλητη του και η αποφασις του αιωνιου επιμονου να μην του επιτρεπει να γραψει αυτα που επιθυμει,ειναι αυτα που του στερουν την επιλογη να παραμενει οπου και οποτε το επιθυμει...;ε!;
Εχουμε και προτιμησεις στα επιπεδα τωρα';ε! το ετερον!


STAGE'TO...
' ασε το βρηκα εΦη!


You've got to fight for your right

to fight

Edited by - geostat on 27/10/2010 23:46:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 09:51:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτο ειναι αστειο της διαχειρηστριας;
Αλλιως για καποιον λογο πλην,αφαιρετικο δηλαδη, τα αυτολογοκρυμμενα αρχιδια και τα θεσπεσια τραχανοειδη΄θρεπτικοτατα αλλα δεν βοηθουν στη νοητικη διεργασια πραγμα που δεν τα μειωνει στο ελαχιστο οποτε προς τι η χρηση τους και ανευ αξιας,
ή
Η επιμονη του να μη μπορει να ανεχτει ενα συνομιλητη του και η αποφασις του αιωνιου επιμονου να μην του επιτρεπει να γραψει αυτα που επιθυμει,ειναι αυτα που του στερουν την επιλογη να παραμενει οπου και οποτε το επιθυμει...;ε!;
Εχουμε και προτιμησεις στα επιπεδα τωρα';ε! το ετερον!


STAGE'TO...
' ασε το βρηκα εΦη!


You've got to fight for your right

to fight

Edited by - geostat on 27/10/2010 23:46:47


Έχεις στρεβλές απόψεις περί ορισμένων θεμάτων Gioyla....και σε χαλάνε..πρόσεξέ το μην χάσεις και το έτερον...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 10:37:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τη ρουφιανια πολλοι αγαπησαν,το ρουφιανο ουδεις.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3
Πλήρες Μέλος


1189 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 11:51:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι υπαινισεσαι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 13:35:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τη ρουφιανια πολλοι αγαπησαν,το ρουφιανο ουδεις.....

Έχεις κάτι υπ'οψιν σου Σκαρτάδε..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 14:12:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τη ρουφιανια πολλοι αγαπησαν,το ρουφιανο ουδεις.....

Σκαρτάδε , απάντησε γιατί θα σε πάρει και θα σε σηκώσει...
Πές ευθέως τι εννοείς και για όποιον και αν το είπες αυτό...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
libero diegrammenos logariasmos
Διεγραμμένος Λογαριασμός


132 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 14:19:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero diegrammenos logariasmos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
skartados:
Τη ρουφιανια πολλοι αγαπησαν,το ρουφιανο ουδεις.....

αμέσως μετά....
quote:
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3:
τι υπαινισεσαι;

και οι δυο 777 μηνύματα

Τυχαίο? Δεν νομίζω .

Ubi Dubium, Ibi Libertas
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 14:51:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
skartados:
Τη ρουφιανια πολλοι αγαπησαν,το ρουφιανο ουδεις.....

αμέσως μετά....
quote:
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3:
τι υπαινισεσαι;

και οι δυο 777 μηνύματα

Τυχαίο? Δεν νομίζω .

Ubi Dubium, Ibi Libertas


ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΟΟ!!!

Μπράβο παρατηρητικότητα!!!
Είσαι πρώτος!!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 14:54:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν υπαινισομαι τιποτα.Μιλαω ξεκαθαρα.Σε αυτο το θεμα εμφανιστηκαν 2 ρουφιανιες.
Μια ,μιας μυξοκλεουσας ψευτοηθικολογικης παρθενας αλλα η κυριοτερη ειναι αυτη του αριστοτελη,ο οποιος ειναι ενας καλοκουρδισμενος παιχτης ,αθελα η ηθελημενα στα παπαρια μου,του οποιοδηποτε μετρου εις βαρος της ελευθεριας του ανθρωπου.

Η γραφικη αντιδραση σε αυτα τα μετρα με παραθρησκευτικο υποβαθρο,σαφως και τελικα ενισχυει την αποδοχη τους απο τους δηθεν ορθολογιστες.....


Με λιγα λογια ,χριστιανοταλιμπανισμος + καταπατηση ανθρωπινων ελευθεριων =love for ever....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 14:54:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίτα όμως και ο Εαρινός!
4073,δηλ. 4(7)3δηλ.4+3=7,
Άρα δύο 7αρια!!!
Κι' άλλο τυχαίο;
Λες;;;

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3
Πλήρες Μέλος


1189 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 15:06:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν υπαινισομαι τιποτα.Μιλαω ξεκαθαρα.Σε αυτο το θεμα εμφανιστηκαν 2 ρουφιανιες.
Μια ,μιας μυξοκλεουσας ψευτοηθικολογικης παρθενας αλλα η κυριοτερη ειναι αυτη του αριστοτελη,ο οποιος ειναι ενας καλοκουρδισμενος παιχτης ,αθελα η ηθελημενα στα παπαρια μου,του οποιοδηποτε μετρου εις βαρος της ελευθεριας του ανθρωπου.

Η γραφικη αντιδραση σε αυτα τα μετρα με παραθρησκευτικο υποβαθρο,σαφως και τελικα ενισχυει την αποδοχη τους απο τους δηθεν ορθολογιστες.....


Με λιγα λογια ,χριστιανοταλιμπανισμος + καταπατηση ανθρωπινων ελευθεριων =love for ever....



κι αφου μιλας ξεκαθαρα οπως λες πες μου που βρηκες στο νημα δικη μου παρεμβαση κατα του αθεου..

ωστε να δικαιολογεις τη λασπη που πετας ως προς το προσωπο μου...

εγω το μονο που εκανα ηταν να του απαντησω με χιουμορ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 15:09:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eγω αν ημουν κρατος και ηθελα να περασω τη καρτα ομορφα και ωραια,θα εβρισκα τον αριστο και θα τον εβγαζα σε μια εκπομπη.Λιγο 666 ,λιγο προμηθεας,λιγο κρονος,λιγο νεα ταξη,λιγο αντιχριστος και η δουλεια μου ειχε γινει.....Μετα θα τον εβγαζε και λιγο ο λαζοπουλος να τον ειρωνευτει,και ολοι οι δηθεν αντιδραστικοι θα ειχαν δουλεψει για μενα μια χαρα....


Φυσικα τωρα ο αριστος θα λεει απο μεσα του,που να ξερεις εσυ ρε καυμενε την αληθεια.....Δεν εχεις ψαξει για αυτα ,ουτε το ενα χιλιοστο απο αυτα που εχω βρει εγω,για να φτασω στο σημειο να κανω τετοιους παραληλισμους.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3
Πλήρες Μέλος


1189 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 15:10:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οχι τιποτα αλλο δηλαδη αλλα μαλλον εχεις κοντη μνημη...

γιατι οταν στο υφαλμυρο φορουμ σε πετροβολουσαν απο ολες τις πλευρες μονο εγω σε ειχα υπερασπιστει και ειχα θεωρησει τις προσωπικες επιθεσεις εναντιον σου, σαν απαραδεκτες...

καλα να παθω λοιπον, η ανταμοιβη για φιλικη συμπαρασταση ειναι να σε κατηγορουν σα ρουφιανο χωρις λογο..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 15:22:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Amalia

Οι Νεφελίμ θα σου κόψουν το μισθό. Δεν έχουμε πει να μην πειράζεις του πράκτορες μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 16:20:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Δεν υπαινισομαι τιποτα.Μιλαω ξεκαθαρα.Σε αυτο το θεμα εμφανιστηκαν 2 ρουφιανιες.
Μια ,μιας μυξοκλεουσας ψευτοηθικολογικης παρθενας αλλα η κυριοτερη ειναι αυτη του αριστοτελη,ο οποιος ειναι ενας καλοκουρδισμενος παιχτης ,αθελα η ηθελημενα στα παπαρια μου,του οποιοδηποτε μετρου εις βαρος της ελευθεριας του ανθρωπου.

Η γραφικη αντιδραση σε αυτα τα μετρα με παραθρησκευτικο υποβαθρο,σαφως και τελικα ενισχυει την αποδοχη τους απο τους δηθεν ορθολογιστες.....


Με λιγα λογια ,χριστιανοταλιμπανισμος + καταπατηση ανθρωπινων ελευθεριων =love for ever....



κι αφου μιλας ξεκαθαρα οπως λες πες μου που βρηκες στο νημα δικη μου παρεμβαση κατα του αθεου..

ωστε να δικαιολογεις τη λασπη που πετας ως προς το προσωπο μου...

εγω το μονο που εκανα ηταν να του απαντησω με χιουμορ..


Μαλλον δεν εγινα κατανοητος.Ξανα λοιπον.Οι ρουφιανιες ειναι 2.Της μυξοκλαιουσας -εαρινος,και η δικια σου,για την οποια σου εξηγησα πως την βλεπω εγω.Η δικια σου,δεν εχει σχεση με τη διαγραφη του αθεου,αλλα με κατι πιο σημαντικο.


Και στο λεω για να το σκεφτεις και απο αυτη την πλευρα.Μηπως αντιδροντας στην καρτα με παραθρησκευτικα επιχειρηματα,τελικα παιζετε το παιχνιδι τους?Ανοιχτο μυαλο εχεις,καταλαβαινεις τι σου λεω.Μηπως αυτη την αντιδραση θελουν αυτοι που σημερα βγαζουν τη καρτα,αυριο ποιος ξερει τι αλλο?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 16:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Amalia

Οι Νεφελίμ θα σου κόψουν το μισθό. Δεν έχουμε πει να μην πειράζεις του πράκτορες μας;




Εσυ αυτο καταλαβες τωρα ετσι?Η πιο σωστη κουβεντα που εχει ακουστει εδω μεσα ειναι οτι δεν ειναι ολα για ολους......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3
Πλήρες Μέλος


1189 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 16:42:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κοιταξε εγω ξερω πως υπαρχει και αλλη διασταση στο θεμα του τσιπαρισματος (οχι δηλαδη μονο να μας φακελωσουν αλλα και να μας μαρκαρουν σαν ζωα) και ξερω επισης οτι η καρτα αυτη διαρκως θα ενσωματωνει βασει νομων και νεες αρμοδιοτητες μεχρι να γινει ενα κινητο σιντι με ολες τις δυνατες πληροφοριες για το ατομο σου...

στη συνεχεια θα ερθουν ομως μια νεα πρωια και θα σου πουν ναι καλη ηταν η καρτα αλλα επειδη υπαρχουν πολλα περιστατικα κλοπων της καλυτερα τα στοιχεια της να περαστουν σε ενα μικροτσιπ που θα ειναι ενσωματωμενο μεσα σου και δεν θα μπορει να κλαπει...

συμφωνω ομως με τη λογικη σου οτι σε πρωτο πλανο για την κριτικη της καρτας πρεπει να ειναι το επιχειρημα της καταπατησης των αστικων δικαιωματων και οχι των θρησκευτικων ιδιαιτεροτητων...

αν εβγαινα δηλαδη στην τηλεοραση θα μιλουσα μονο για τα αστικα δικαιωματα που προσβαλλει η καρτα...

γι' αυτο εξαλλου και σαν αιχμη για την κριτικη της καρτας εβαλα σε αλλο νημα το κειμενο του Πανουση που δεν εχει καμια αιχμη για θρησκευτικα θεματα...

ομως μια στις τοσες και εφοσον στο διαδικτυο ειμαστε σε στενο κυκλο θα θιξω και τη θρησκευτικη πλευρα του ζητηματος...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 17:14:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

η διαφορα στα σχεδια του Θεου και του Εωσφορου-Κρονου για το συμπαν ειναι η εξης χοντρικα...

λεει ο Θεος στους Αγγελους και τους ανθρωπους...για να βρειτε την ευτυχια τη δικια μου δεν πρεπει να εγκλωβιζεστε διαρκως στο εγω σας ουτε να το υπηρετειται με φοβο και μοχθο, εισαστε υπαρξεις που ο υπαρξιακος σας πλουτος ξεπερναει κατα πολυ τις εφημερες ικανοποιησεις που θα σας δωσει μια στρατευση στο πλευρο του εγωισμου και για τις οποιες θα πληρωσετε πολλες πικρες, αρα τολμηστε να μην προσκολλησθε διαρκως στο εγω και θα νοιωσετε την πραγματικη ευτυχια που ειναι αστηρικτη και απλη και χωρις αιτια, παραλληλα θα ερθετε κοντυτερα στα αλλα οντα και θα νοιωσετε την ενοτητα της δημιουργιας και το λογο της υπαρξης σας που δεν ειναι αλλος απο το να χαιρεστε την καθε στιγμη και να ζειτε στο τωρα...ο εγωισμος δεν σας αφηνει να ζειτε στο τωρα, σας αναγκαζει να αγνοειτε το τωρα και να αγωνιατε/ελπιζετε για ενα μελλον που το φαντασιωνοσαστε με ορους του παρελθοντος, ενα μελλον που ειναι ενα φασμα, μια προβολη των φοβων σας και των ελπιδων σας για ασφαλεια, ξεκολληστε απο τα φαντασματα, ξεκολληστε απο το πλατωνικο σπηλαιο και θα ζησετε τη χαρα που δινει η γυμνοτητα της υπαρξης και η ψηλαφηση του τωρα...αν το κανετε αυτο και οταν ακομη θα σας συναντησει ο θανατος, δεν προκειται να καταφερει να σας οδηγησει στη ληθη, η χαρα που μαθατε να γευεστε εστω και για λιγες στιγμες στη ζωη σας, θα σας συντροφευσει στο μεταβιο σας...

λεει ο Εωσφορος-Κρονος στους Αγγελους και τους ανθρωπους...το ατομικο εγω του καθενος μας ειναι το θεμελιο της επαναστασης μας κοντρα στον τυραννο Θεο...θελουμε να μπορουμε να εκπληρωσουμε καθε επιθυμια και βιτσιο μας και παραλληλα να μην πληρωνουμε το αντιτιμο...θελουμε τον κοσμο και ολους τους καρπους που μπορει να μας προσφερει και τον θελουμε τωρα...με την αναπτυξη της γνωσης και της επιστημης θα καταφερνουμε καθε μερα να ικανοποιουμε ολο και περισσοτερο τα ονειρα μας, ολο και περισσοτερο να βρισκουμε τροπους ωστε να μην πληρωνουμε τις συνεπειες για τετοιες επιθυμιες...αν θελησετε να ενωθειτε κατω απο την αρχηγια μου θα σας οδηγησω σε καθε πλανητη που ζειτε σε μια ουτοπια της γνωσης και της επιστημης που θα σας κανει υπερανθρωπους...θα σας μαθω ακομη να χρησιμοποιειτε τις ψυχικες ικανοτητες σας για να κανετε θαυματα...θα σας οδηγησω ακομη και σε μεγαλη μακροημερευση των βιων σας...απαραιτητη προυποθεση ειναι να καταργησετε τις παλιες θρησκειες, τις παλιες αξιες, τα παλια πολιτευματα, οτιδηποτε καθυστερει την ελευση των νεωτερικων αλλαγων μου...στοχος των θρησκειων ειναι να αποδυναμωσουν το ανθρωπινο εγω, εγω ομως σας λεω οτι στοχος μας ειναι η απεριοριστη ενδυναμωση του εγω και η απεριοριστη διευρυνση της συνειδησης, εξω απο το πλατωνικο σπηλαιο υπαρχει μονο κρυο και ερημια, μενουμε λοιπον μεσα και φωταγωγουμε το χωρο...δωστε μου ολες τις εξουσιες, στρατευθειτε με καθε τροπο στο να ερθει συντομοτερα η εποχη μου και εγω θα σας οδηγησω σε καθε ουτοπια που φαντασθηκατε η δεν τολμησατε να φαντασθειτε...



Αγαπητέ Αριστοτέλη.Είμαι σίγουρος ότι η εκτίμηση που παρουσιάζεις στην αρχή είναι καθαρά προσωπική και υποκειμενική γιατί μόνο έτσι μπορεί να γίνει σεβαστή.Εν συνεχεία καταλαβαίνεις πιστεύω ότι γράφοντας έτσι γλαφυρά και ποιητικά δεν γράφεις περιμένοντας τους άλλους να σου πουν "συμφωνώ" ή "διαφωνώ".Εμένα με χαροποιεί η εκφραστικότητά σου.
Για τους λόγους αυτούς θα προσπαθήσω κι εγώ να προσεγγύσω το θέμα με προσωπικό τόνο.
Ο άνθρωπος είναι μια τρομερή μηχανή παραγωγής δικαιωμάτων.Ζούμε,κινούμαστε,πράττουμε,νιώθουμε,σκεφτόμαστε με βάση αυτά που νιώθουμε και κυρίως με αυτά που επιθυμούμε.Ο Θεός δε θα έλεγε όχι ακόμα και στην πιο ακραία επιθυμία μας.Μια προυπόθεση υπάρχει.Να μην κάνεις κακό σε κανέναν και να μη προκαλείς πόνο στους άλλους.Αυτό κατ'εμέ δεν αναιρεί την ύπαρξη του εγωισμού ούτε τον διαβολοποιεί.Ζούμε σε κόσμο δύσκολο και κάθε δρόμος προς επιτυχία,ευτυχία είναι δύσβατος στρωμένος με αγκάθια.Αυτό επιβάλλει μαχητικότητα στο ανθρόπινο ον και ζητά την ταπεινότητα να αντικατασταθεί με τη γενναιότητα,την υπομονή με την επιμονή,την ελπίδα με το να αδράξουμε την ευκαιρία μόνοι μας.
Αν δεν έχουμε τσαγανό και δεν παλεύουμε για αυτό που επιθυμούμε δεν γίνεται δουλειά.Και αυτό απαιτεί εγωισμό,επαγρύπνηση,ευφυία,τσαμπουκά.Με το "σταυρό στο χέρι" ούτε στην εκκλησία δεν πάμε πλέον!
Για να μην πολυλογώ...Ο άνθρωπος είναι κύριος της μοίρας του.Όταν πράττει βάσει του ήθους που για μένα δεν είναι τόσο υποκειμενικό φτάνει στην αρετή μετά από ζόρι,βάσανο και πόνο.Ό,τι κι αν πράξει ο άνθρωπος είναι σωστό αν δεν φέρνει καταστροφή στο συνάνθρωπό του και από προσωπική πείρα δεν το βρίσκω τόσο δύσκολο.Βέβαια δεν είμαι ούτε πολιτικός,ούτε έχω κάποια εξουσία.Τον θεό όμως σίγουρα τον πλησιάζεις όταν δε φοβάσαι και όταν μπορείς να τον κοιτάξεις στα ίσα και όχι να τον προσκυνήσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 19:02:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Μαλλον δεν εγινα κατανοητος.Ξανα λοιπον.Οι ρουφιανιες ειναι 2.Της μυξοκλαιουσας -εαρινος,και η δικια σου,για την οποια σου εξηγησα πως την βλεπω εγω.Η δικια σου,δεν εχει σχεση με τη διαγραφη του αθεου,αλλα με κατι πιο σημαντικο.


Και στο λεω για να το σκεφτεις και απο αυτη την πλευρα.Μηπως αντιδροντας στην καρτα με παραθρησκευτικα επιχειρηματα,τελικα παιζετε το παιχνιδι τους?Ανοιχτο μυαλο εχεις,καταλαβαινεις τι σου λεω.Μηπως αυτη την αντιδραση θελουν αυτοι που σημερα βγαζουν τη καρτα,αυριο ποιος ξερει τι αλλο?



Ρε Σκαρτάδε , δεν μου λές κάτι...απο πότε η απάντηση σε βρισιές και σε προσωπικές επιθέσεις και μάλιστα "κουτσαβακίστικου" τύπου σαν του δικού σου , εκλαμβάνονται ως "ρουφιανιά"..???

Στο χωριό σου αλήθεια , έχει τόσους πολλούς ψευτόμαγκες σαν και σένα που βρίζουν και το παίζουν καμπόσοι και σαν τους απαντήσουν , σείς τους θεωρείτε ως "ρουφιάνους"..???

Ποιός είσαι σύ ρε "ψευτόμαγκα του γλυκού νερού" που θα προβαίνεις σε αήθεις επιθέσεις και μάλιστα επιδεικνύοντας τα υπερμεγέθη σου "@@@@@@@@"..ε???

Λοιπόν , κοίταξε να δείς κάτι , το γεγονός ότι ορισμένοι άνθρωποι επιλέγουν να επικρατεί η σύνεση και η ευγένεια , δεν σημαινει ότι δεν έχουν και άλλους τρόπους για κάτι θρασείς τύπους σαν και σένα που τους πρίζονται τόσο εύκολα τα "@@@@@@@@" τους , όπως περήφανος δηλώνεις...!!!

Ρουφιάνοι είναι άλλοι ρε Σκαρτάδε και περιτριγυρίζουν γύρω σου...όσο για μένα φίλε μου ... πάντα μιλάω ευθέως και στο φώς... και αυτό δεν είναι ρουφιανιά...ευθύτητα το λέμε στο χωριό μου...για ψάξου λίγο..!!!

Με ποιό δικαίωμα ρε βρίζεις συνανθρώπους σου...επειδή δεν σου αρέσουν οι πεποιθήσεις τους , γι'αυτό..???

Ήθελα να σε στολίσω με πολλά κοσμητικά επίθετα που σε εκφράζουν απόλυτα...μα δεν θα το κάνω και αυτό διότι δεν θέλω να σου δώσω το δικαίωμα της ικανοποίησης...!!!

Προσωπικά και απ'οσο γνωρίζεις δεν έχω κάτι με τον Άθεο...την συγκεκριμμένη στιγμή όμως δεν συμφωνούσα καθόλου μαζί του και ΕΥΘΕΩΣ το είπα και δεν απευθύνθηκα σε κανεναν συντονιστή και ούτε ζήτησα την διαγραφή του ΠΟΤΕ , όπως και κανενός συνδικτύου , ωστόσο έχω δικαίωμα να εκφράζω την άποψή μου και το έκανα..τίποτα περισσότερο...και σαν θές την άποψή μου , δεν συμφωνώ με την Αμαλία αλλα δεν θα της υποδείξω εγώ βεβαίως πως θα χειρίζεται κάθε κατάσταση κάθε φορά..!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 19:27:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ρε Σκαρτάδε , δεν μου λές κάτι...απο πότε η απάντηση σε βρισιές και σε προσωπικές επιθέσεις και μάλιστα "κουτσαβακίστικου" τύπου σαν του δικού σου , εκλαμβάνονται ως "ρουφιανιά"..???

Στο χωριό σου αλήθεια , έχει τόσους πολλούς ψευτόμαγκες σαν και σένα που βρίζουν και το παίζουν καμπόσοι και σαν τους απαντήσουν , σείς τους θεωρείτε ως "ρουφιάνους"..???

Ποιός είσαι σύ ρε "ψευτόμαγκα του γλυκού νερού" που θα προβαίνεις σε αήθεις επιθέσεις και μάλιστα επιδεικνύοντας τα υπερμεγέθη σου "@@@@@@@@"..ε???


Για δειξε μου ,που τα εκανα ολα αυτα?

Εγω λεω πως αν δεν μυξοκλαιγες (ρουφιανευες),δεν θα διαγραφοταν ο αθεος.

Ζητω επισης την τοποθετηση του καινουριου συντονιστη αγνωστικ,για τη διαγραφη αυτη.....σιγα και το τι ειπε ο αθεος.....οτι ο αριστος τον εχει πρηξει....

Εγω ας πουμε τωρα,θελω να δω τις απαντησεις του αθεου σε ενα αλλο θεμα που εχει ανοιξει και με ενδιαφερει πολλυ.Τι θα γινει με εμενα τωρα?


Ζητω να ανακληθει η διακοπη στον αθεο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 19:38:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Ρε Σκαρτάδε , δεν μου λές κάτι...απο πότε η απάντηση σε βρισιές και σε προσωπικές επιθέσεις και μάλιστα "κουτσαβακίστικου" τύπου σαν του δικού σου , εκλαμβάνονται ως "ρουφιανιά"..???

Στο χωριό σου αλήθεια , έχει τόσους πολλούς ψευτόμαγκες σαν και σένα που βρίζουν και το παίζουν καμπόσοι και σαν τους απαντήσουν , σείς τους θεωρείτε ως "ρουφιάνους"..???

Ποιός είσαι σύ ρε "ψευτόμαγκα του γλυκού νερού" που θα προβαίνεις σε αήθεις επιθέσεις και μάλιστα επιδεικνύοντας τα υπερμεγέθη σου "@@@@@@@@"..ε???


Για δειξε μου ,που τα εκανα ολα αυτα?

Εγω λεω πως αν δεν μυξοκλαιγες (ρουφιανευες),δεν θα διαγραφοταν ο αθεος.

Ζητω επισης την τοποθετηση του καινουριου συντονιστη αγνωστικ,για τη διαγραφη αυτη.....σιγα και το τι ειπε ο αθεος.....οτι ο αριστος τον εχει πρηξει....

Εγω ας πουμε τωρα,θελω να δω τις απαντησεις του αθεου σε ενα αλλο θεμα που εχει ανοιξει και με ενδιαφερει πολλυ.Τι θα γινει με εμενα τωρα?


Ζητω να ανακληθει η διακοπη στον αθεο...


Δηλαδή σαν κάποια στιγμή με εγκαλέσεις για το οτιδήποτε θεωρείς ότι δεν είναι σωστό...αυτό θα σημαίνει αυτόματα , ότι μυξοκλαίς και τι σχεση έχει αυτό που λές με την ρουφιανιά..???

Η ρουφιανιά είναι μεγάλη κατηγορία Σκαρτάδε...το ξέρεις ή επίτηδες ήταν αυτή η επιλογή της κατηγορίας..???

Επαναλαμβάνω ότι δεν συμφωνώ με την Αμαλία και την επιλογή της , διότι στο παρελθόν άλλοι συνδίκτυοι έχουν προβεί σε συμπεριφορές που δεν συγκρίνονται με αυτήν του Άθεου -όχι πως συμφωνώ μαζί του , ούτως ή άλλως το είπα ευθέως στον ίδιο- και θα ζητούσα απο την ίδια να επανεξετάσει την απόφασή της αυτή...

Ωστόσο , θα σου ζητήσω να είσαι πιο ψύχραιμος και να σκέπτεσαι πριν μιλήσεις...!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 20:06:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν δεν γινοταν η παρεμβαση σου,δεν θα γινοταν η διαγραφη.ΤΕΛΟΣ.Εγω αυτο το λεω ρουφιανεμα,γιατι σταμπαρες κατι ανευ λογου και διαγραφηκε καποιος που κοσμει το εσωτερικα.

Ξερω επισης πως αν συνεχισει ο αθεος θα πει πως δεν ευθυνεσαι εσυ....Αυτα απο εμενα ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 20:24:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί θεωρείτε όλοι σας, ότι οι συντονιστές δεν έχουν δική τους βούληση και κρίση;;

Πρέπει κάποιος να "ρουφιανέψει" για να αποφασίσουν οι συντονιστές και η διαχειρίστρια, τις κινήσεις τους;;;

Κι εγώ δεν ήθελα να διακοπεί ο λογαριασμός του άθεου, αλλά αυτό είναι προσωπική άποψη και δεν μπορώ να την επιβάλλω (ούτε την αντίθετη) σε κανένα. Απλά την εκφράζω.

Επίσης αν κάποιοι φίλοι αντέδρασαν στο μήνυμα του άθεου και το εξέφρασαν, έκαναν αυτό που θεωρούσαν σωστό και τίποτε παραπάνω.

Οι υπεύθυνοι του φορουμ, δεν είναι κρετίνοι, ούτε άγονται και φέρονται από τον οποιονδήποτε.

Γι' αυτό, σοβαρευτείτε και μη ψάχνετε αφορμές για προσωπικές κόντρες, δόξα τους θεούς υπάρχουν πολλές, ούτως ή άλλως...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy