ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΡΙΓΗ................
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
white_angell
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 13:09:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!...ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΤΗΝ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ....ΧΘΕΣ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΝΑΣΧΟΛΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΟΣΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΟΛΟΜΟΝΙΚΗ(ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ)ΚΑΙ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΗ ΑΝ ΕΠΡΕΠΕ Η ΟΧΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΩ ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ....ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΞΑΠΛΩΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ....ΞΥΠΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 3 ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΗΣΥΧΗ....ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 7 ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΠΟΤΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΕΝΙΩΘΑ ΜΙΑ ΡΙΓΗ...ΜΙΑ ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΑ....ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ...ΝΑ ΜΕ ΤΡΑΝΤΑΖΕΙ....ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΤΟ ΕΝΙΩΣΑ 3 ΦΟΡΕΣ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ΣΤΗΝ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΖΩΗ ΜΟΥ..ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΤΟ ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ...ΜΕΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΤΟΡΘΩΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ.ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΒΕΙ?ΤΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΜΠΟΔΙΣΩ ΑΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ?Η ΩΡΑ 3 ΕΙΝΑΙ ΟΡΟΣΗΜΟ ΓΙΑ ΚΑΤΙ?ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΞΥΠΝΑΩ 3 ΑΚΡΙΒΩΣ...ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟ ΦΩΣ ΣΑΣ!!!!


ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 13:24:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου angell και καλως ηρθες.

Επειδη οπως λες δεν εχεις διαβασει τιποτα περι του θεματος,εχεις στο μυαλο σου ολες τις δεισιδαιμονιες εξ ακοης.Αυτο προφανως σε εχει προκαταβαλει αρνητικα για το θεμα.Προτεινω πριν αρχισεις το διαβασμα να ερευνησεις στο διαδικτυο οτι μπορεις επ αυτου και μετα να αρχισεις το διαβασμα.

Και μην ξεχνας ποτε οτι ο φοβος ειναι ο ενας και μοναδικος εχθρος σου σε αυτα τα θεματα.Ξεκινα πειθοντας τον εαυτο σου οτι κανεις και τιποτα δεν μπορει να σε βλαψει αν εσυ δεν θελεις.

Καλη τυχη.

2233Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 13:28:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωχ... Τι γίνεται? Και γω απάντησα σε αυτό το θέμα, αλλά δεν έβρισκα την απάντησή μου. Έκανες 2 θέματα? Έχει και ένα στην κατηγορία της ψυχής.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 14:01:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!...ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΤΗΝ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ....ΧΘΕΣ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΝΑΣΧΟΛΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΟΣΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΟΛΟΜΟΝΙΚΗ(ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ)ΚΑΙ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΗ ΑΝ ΕΠΡΕΠΕ Η ΟΧΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΩ ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ....ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΞΑΠΛΩΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ....ΞΥΠΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 3 ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΗΣΥΧΗ....ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 7 ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΠΟΤΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΕΝΙΩΘΑ ΜΙΑ ΡΙΓΗ...ΜΙΑ ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΑ....ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ...ΝΑ ΜΕ ΤΡΑΝΤΑΖΕΙ....ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΤΟ ΕΝΙΩΣΑ 3 ΦΟΡΕΣ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ΣΤΗΝ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΖΩΗ ΜΟΥ..ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΤΟ ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ...ΜΕΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΤΟΡΘΩΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ.ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΒΕΙ?ΤΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΜΠΟΔΙΣΩ ΑΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ?Η ΩΡΑ 3 ΕΙΝΑΙ ΟΡΟΣΗΜΟ ΓΙΑ ΚΑΤΙ?ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΞΥΠΝΑΩ 3 ΑΚΡΙΒΩΣ...ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟ ΦΩΣ ΣΑΣ!!!!




αν θες, ισως μπορεσεις να ενημερωθεις απο τα υπαρχονται θεματα περι Σολομωνικης του Εσωτερικα. Ισως υπαρξουν και απαντησεις για το "προβλημα" που σου δημιουργηθηκε...

καποια θεματα εδω:

Σολομωνικη
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1318&whichpage=26 (εχει "πληροφοριες)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 15:32:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
white_angell καλώς ήρθες στα forums
Προσπάθησε σε παρακαλώ να γράφεις με πεζούς και όχι κεφαλαίους χαρακτήρες - τα κεφαλαία στην εθιμοτυπία του Διαδικτύου παραπέμπουν σε φωνές και κραυγές και είναι άλλωστε πιο δύσκολα στην ανάγνωσή τους.

quote:
Narkissa555

Ωχ... Τι γίνεται? Και γω απάντησα σε αυτό το θέμα, αλλά δεν έβρισκα την απάντησή μου. Έκανες 2 θέματα? Έχει και ένα στην κατηγορία της ψυχής.


Narkissa555 το άλλο (ίδιο) θέμα που άνοιξε η white_angell απενεργοποιήθηκε και έμεινε ενεργό αυτό το θέμα. Οπότε, μπορείς να γράψεις την απάντηση που είχες γράψει εκεί, σ' αυτό εδώ το θέμα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 17:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προτεινω να μην διαβασεις το συγκεκριμενο βιβλιο αλλωστε δεν εχει κατι να σου πρσφερει αντιθετως μπορεις να κανεις μια ερευνα στο ιντερνετ με οσους ασχοληθηκαν με το βιβλιο αυτο και δεν ειχαν καλα ξεμπερδεματα.

Ενας Θεος μια θρησκεια ενα κρατος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 17:14:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να προσθεσω απλα πετα το στα σκουπιδια.

Ενας Θεος μια θρησκεια ενα κρατος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 18:22:40  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να προσθεσω απλα πετα το στα σκουπιδια.

Ενας Θεος μια θρησκεια ενα κρατος.




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chalimourdas
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2011, 03:31:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω διαβασει το κλειδι του σολωμοντα αλλα οκ κομπλε.δεν μου ετυχε κατι...ειναι τελειως ακινδυνο και θα συμφωνησω με τον φιλο παραπανω οτι το ολο σου θεμα ειναι δυσειδαιμονιες

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2011, 00:44:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απορία το εχω βρε παιδιά ,
όσοι πάνε και διαβάζουν Σολομωνική και άλλα σχετικά ,
ή θέλουν να ασχοληθούν με τη μαύρη-λευκή (όπως θέλετε πέστε την) μαγεία ...
γιατί στην 1η τρομάρα αρχίζουν τα Πάτερ ημών ?
είχαν την εντύπωση οτι θα διαβάσουν παραμύθι με τον χάρη πότερ ?

(φιλολογικό το ερώτημα)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2011, 10:58:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γιατί στην 1η τρομάρα αρχίζουν τα Πάτερ ημών ?
Γιατί οι προσευχές του Α. Κυπριανού πιάνουν κάτι σελίδεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zephyr
Μέλος 2ης Βαθμίδας


252 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2011, 13:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απορία το εχω βρε παιδιά ,
όσοι πάνε και διαβάζουν Σολομωνική και άλλα σχετικά ,
ή θέλουν να ασχοληθούν με τη μαύρη-λευκή (όπως θέλετε πέστε την) μαγεία ...
γιατί στην 1η τρομάρα αρχίζουν τα Πάτερ ημών ?
είχαν την εντύπωση οτι θα διαβάσουν παραμύθι με τον χάρη πότερ ?
(φιλολογικό το ερώτημα)

Οι πιο πολλοί ασχολούνται για πλάκα ή από περιέργεια, άλλοι για να αποδείξουν (στον εαυτό τους η σε άλλους) ότι δεν φοβούνται, σε κάθε περίπτωση πάντως το ποσοστό άγνοιας του αντικειμένου είναι μεγάλο. Εντάξει, κάποιοι μπορεί να μην πιστεύουν σε Θεό, δαίμονες, μαγείες κλπ, δεκτό, ωστόσο δεν είναι λίγες οι ιστορίες αυτών που δεν είχαν καλά ξεμπερδέματα με την Σολομωνική και τα λοιπά είδη μαγείας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy