ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 τα χαπια μουυυυυυυυυυυυυυυ(συνομωσιες παντου!)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 16:07:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ολοι ξερετε τους ιλουμινατι η πεφωτισμενους.
δοκιμαστε αυτα τα σαιτ και πειτε την γνωμη σας.

http://www.itanimulli.com
http://www.itanimulli.org

και στα δυο βγαινει η national security!

http://www.itanimulli.us

βγαινει ο λευκος οικος!


επισης σε διαφορες ταινιες, μαρκες, διαφιμιστικα και πολλα αλλα βγαινουν συμβολα των ιλουμινατι!

πχ:
coca cola, pepsi, two and a half men(series), coraline (movie),
και διαφορα αλλα που μπορειτε να τα δειτε στο youtube!


TI ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΑΥΤΟ;


μπορει να βλεπουμε το παραξενο και να το εκφραζουμε ως ανεξηγητο αλλα οταν βλεπουμε το αγνωστο τι κανουμε? ο ανθρωπος απο ενστικτο φοβαται παντα το αγνωστο!

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 16:11:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τα ονοματα ειναι "πλακα"

οταν αγοραζουμε ενα ονομα δηλωνουμε και την διευθυνση (ip) που θα εχει , στο συγκεκριμενο καποιος εχει αγορασει αυτα τα ονοματα και εχει βαλει για δ/νση αυτα της NSA και λευκου οικου !!!

τωρα οσο αφορα τα συμβολα δεν εχω κατι υποχην μου , φερε κανενα να το δουμε ...

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 16:12:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

τωρα οσο αφορα τα συμβολα δεν εχω κατι υποχην μου , φερε κανενα να το δουμε ...


Οκει θα βαλυ οσες βρω


μπορει να βλεπουμε το παραξενο και να το εκφραζουμε ως ανεξηγητο αλλα οταν βλεπουμε το αγνωστο τι κανουμε? ο ανθρωπος απο ενστικτο φοβαται παντα το αγνωστο!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 16:13:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εεε καλα και εσυ ... μια μια .... μη φοβηθουμε κιολας !!!!!!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 16:18:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

αλλα και βιντεο :

http://www.youtube.com/watch?v=PBKDZhu-EZw

μπορει να βλεπουμε το παραξενο και να το εκφραζουμε ως ανεξηγητο αλλα οταν βλεπουμε το αγνωστο τι κανουμε? ο ανθρωπος απο ενστικτο φοβαται παντα το αγνωστο!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 16:25:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Edited by - NASAROYTAKI on 30/12/2010 16:26:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 16:35:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώωωρα τα έμαθες εσύ όλα αυτά... αργοπόρησες μερικά χρονάκιαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 16:36:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

τα ονοματα ειναι "πλακα"

οταν αγοραζουμε ενα ονομα δηλωνουμε και την διευθυνση (ip) που θα εχει , στο συγκεκριμενο καποιος εχει αγορασει αυτα τα ονοματα και εχει βαλει για δ/νση αυτα της NSA και λευκου οικου !!!


ναι αλλα τοσο καιρο δεν θα το ειχαν καταλαβει;
απο το 2001 ειναι αυτο το σαιτ. δεν θα το κλεινανε;

μπορει να βλεπουμε το παραξενο και να το εκφραζουμε ως ανεξηγητο αλλα οταν βλεπουμε το αγνωστο τι κανουμε? ο ανθρωπος απο ενστικτο φοβαται παντα το αγνωστο!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 16:37:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τώωωρα τα έμαθες εσύ όλα αυτά... αργοπόρησες μερικά χρονάκια


xxaaxaxax

οχι δεν τα εμαθα τυρα, απλως ειπα να ανοιξω το θεμα μιας και δεν το βλεπω πουθενα αλλου...να σας προβληματισω λιγο

μπορει να βλεπουμε το παραξενο και να το εκφραζουμε ως ανεξηγητο αλλα οταν βλεπουμε το αγνωστο τι κανουμε? ο ανθρωπος απο ενστικτο φοβαται παντα το αγνωστο!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 17:06:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δες εδώ την εξήγηση NASAROYTAKI σε παλιότερο νήμα :

http://esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10661&SearchTerms=itanimulli


Οσο για τα ...χαπάκια
δοκίμασε ενα TAVORακι 0,5mlg πριν πλαγιασεις κάθε βράδυ ...για αρχή
Αν δεν δεις βελτίωση , εδω είμαστε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 17:09:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το διαβατήριο του Neo(Το μάτριξ) έληξε στις 9/11/2001
http://www.youtube.com/watch?v=oCIXwNNv1Ww

To παιχνίδι των ιλλουμινάτι
http://www.youtube.com/watch?v=HhKGx69na2s




http://www.youtube.com/watch?v=VW-du5ToDEc
επισης οι διδυμοι πυργοι στις 9/11 πεσανε!


μπορει να βλεπουμε το παραξενο και να το εκφραζουμε ως ανεξηγητο αλλα οταν βλεπουμε το αγνωστο τι κανουμε? ο ανθρωπος απο ενστικτο φοβαται παντα το αγνωστο!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 17:18:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/watch?v=_7QM7DqxXGA&feature=related

facebook, i alitheia

μπορει να βλεπουμε το παραξενο και να το εκφραζουμε ως ανεξηγητο αλλα οταν βλεπουμε το αγνωστο τι κανουμε? ο ανθρωπος απο ενστικτο φοβαται παντα το αγνωστο!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 23:49:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οταν αγοραζεις ενα ονομα δεν μπορει καποιος να στο παρει (υπαρχει διαδικασια) , επισης το ποια δ/νση δηλωνεις δε σε ρωταει κανεις και δεν νοιαζει κανεναν ... το ζητουμενο ειναι ΠΟΙΟΣ και ΓΙΑΤΙ πληρωνει (οκ το κοστος ειναι πολυ μικρο) για να συνεχιζει αυτη την πλακα ... μηπως καποιος που ΠΟΥΛΑΕΙ ενα βιβλιο που θα γραφει μεσα οτι ιλουμινατι και σια ειναι το ιδιο ??? ρωταω εγω τωρα


οσο αφορα τις φωτο που εβαλες ... κανε και ενα εξπλεην ... καθως το θεμα (τριγωνο-πυραμιδα κτλπ) ειναι "ελαφρως" για γελια

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2010, 08:38:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπον... η πρωτη φωτογραφια με τον χομερ δειχνει στο βιβλιο και στον πινακα ενα συμβολο των ιλουμινατι.

η δευτερη ειναι απο την ταινια κοραλαιν, κραταει ενα τριγωνο και μεσα απο αυτον βλεπει καλυτερα τον κοσμο.(η γνωστη πιραμυδα με το ματι δλδ)


η 3η δεν θελει εξησηση. απο μονη της γεματη συμβολα ειναι

- τεταρτη αναφερεται στο 9 και 11 γνωστο συμβολο. απο την σειρα σιμσονς

η πεμτη παλι συμβολα

η εκτη θν πυραμηδα

η εβδομη το 9 και 11

Edited by - NASAROYTAKI on 31/12/2010 08:39:38

Edited by - NASAROYTAKI on 31/12/2010 08:40:38

Edited by - NASAROYTAKI on 31/12/2010 08:42:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2010, 08:44:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οσο για τα ...χαπάκια
δοκίμασε ενα TAVORακι 0,5mlg πριν πλαγιασεις κάθε βράδυ ...για αρχή
Αν δεν δεις βελτίωση , εδω είμαστε




γιατρε μου αυτα τα χαπακια μου φερνουν ζαλαδες. κατι πιο δυνατο εχετε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2010, 17:17:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητ(ο) NASAROYTAKI,
α) θα περιμενα μια ποιο καλη αναλυση , δηλαδη , αυτο το συμβολο , αυτο συμαινει κτλπ καθως μπορει να μας διαβαζουν και ανθρωποι που δεν ξερουν απο συμβολα ή εγω να βλεπω 4 συμβολα εσυ 12 και ο απεναντι 199 ...
ομως αρκει και το παραπανω

β) κοιταζω γυρω το χωρο που βρισκομαι (σαλοκουζινα-τραπεζαρια) και βλεπω , 3 πυραμιδες , 11 κυβους , 9 (εαν δεν κανω λαθος) τριγωνα απο τα οποια τα 3 εχουν τρυπα στην μεση , επισης τουλαχιστον σε 5 σημεια υπαρχει ο αριθμος 11 και σε αλλα 2 ο αριθμος 19 αλλα και ο 20 ... λες να ειμαι Ο ιλουμονατι και να μη το ξερω ??? !!! καταλαβες τι λεω ? εαν δε καταιβω κατω που εχω εχω εναν τοιχο γεματο αφησες , σχεδια , φωτος κτλπ τα παραπανω συμβολα που μου λεει θα ειναι πολλαπλασια ... παει να πει κατι αυτο ???

να το κανω ποιο απλο ? σχεδιασε ενα σπιτι , την στεγη θα την κανεις 99% τριγωνη (99% γουααααοουυυ 2 9αρια χαχα) , εαν πρεπει να γραψεις εναν αριθμο μονοψηφιο στην πορτα ποια η πιθανοτητα να γραψεις το 9 ? εαν διπλα σχεδιασεις κατι που παραπεμπει σε αιγυπτο τι πιθανοτητα εχεις να κανεις πυραμιδα ???? και εαν ειχουν ο ιδιοκτητης ενος κατι (μουσειο , καταστημα , καζινο κτλπ) και το κτιριο σου ειχε σχημα πυραμιδας , πως λες οτι θα ΦΩΤΙΖΕΣ την πυραμιδα ωστε να ειναι ποιο εντυπωσιακη και ποσο πιθανον ειναι να εβαζες κατι στην κορυφη ...

με μια κουβεντα ... φαντασιωσεις για μικρα παιδια ...

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2010, 18:20:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γιατρε μου αυτα τα χαπακια μου φερνουν ζαλαδες. κατι πιο δυνατο εχετε;

Για δίγραμμα (Υου know // ) χρειάζεσαι συνταγή απο τον Dr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 09:37:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

β) κοιταζω γυρω το χωρο που βρισκομαι (σαλοκουζινα-τραπεζαρια) και βλεπω , 3 πυραμιδες , 11 κυβους , 9 (εαν δεν κανω λαθος) τριγωνα απο τα οποια τα 3 εχουν τρυπα στην μεση , επισης τουλαχιστον σε 5 σημεια υπαρχει ο αριθμος 11 και σε αλλα 2 ο αριθμος 19 αλλα και ο 20 ... λες να ειμαι Ο ιλουμονατι και να μη το ξερω ??? !!! καταλαβες τι λεω ? εαν δε καταιβω κατω που εχω εχω εναν τοιχο γεματο αφησες , σχεδια , φωτος κτλπ τα παραπανω συμβολα που μου λεει θα ειναι πολλαπλασια ... παει να πει κατι αυτο ???

να το κανω ποιο απλο ? σχεδιασε ενα σπιτι , την στεγη θα την κανεις 99% τριγωνη (99% γουααααοουυυ 2 9αρια χαχα) , εαν πρεπει να γραψεις εναν αριθμο μονοψηφιο στην πορτα ποια η πιθανοτητα να γραψεις το 9 ? εαν διπλα σχεδιασεις κατι που παραπεμπει σε αιγυπτο τι πιθανοτητα εχεις να κανεις πυραμιδα ???? και εαν ειχουν ο ιδιοκτητης ενος κατι (μουσειο , καταστημα , καζινο κτλπ) και το κτιριο σου ειχε σχημα πυραμιδας , πως λες οτι θα ΦΩΤΙΖΕΣ την πυραμιδα ωστε να ειναι ποιο εντυπωσιακη και ποσο πιθανον ειναι να εβαζες κατι στην κορυφη ...



με παρεξηγησες. δεν ειπα οτι οποιο συμβολο και αν δω σε καποιο δωματιο ή καπου αλλου οτι ειναι ιλουμινατι. και ουτε πιστευω στους ιλουμινατι για την ακριβεια, απλως ετυξε να δω αυτα τα σαιτ, εκανα μια αναζητηση μετα και απλως βρηκα τα βιντεο.
οσο για τις εικονες...εξηγηση επεται....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2011, 10:07:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αλλη μια γνωστη συνωμοσια ειναι αυτη για τους παγους στην ανταρκτικη και οι υποτηθεμενες αποστολες βιτρινα.

εδω το σχετικο κειμενο:

Τι κρύβεται κάτω από τους πάγους της Ανταρκτικής ;

Επισήμως ως σκοποί των εξερευνητικών και επιστημονικών αποστολών που έχουν γίνει στην Ανταρκτική αναφέρονται η κατανόηση των κλιματικών αλλαγών και η χαρτογράφηση των εδαφών της.

Ανεπίσημα όμως πληθαίνουν τα σενάρια συνωμοσίας σύμφωνα με τα οποία οι αποστολές είναι πιθανό να γίνονται για κάποιον από τους δύο ακόλουθους λόγους: ή αναζητούν μία χαμένη μυθική πολιτεία κάτω από το στρώμα του πάγου ("Ανακάλυψαν οροσειρά-φάντασμα στην Ανταρκτική") ή ψάχνουν ανεκμετάλλευτες φυσικές πηγές.

Σε ποιά χώρα ανήκει η περιοχή της Ανταρκτικής;


Για να απαντήσουμε σε αυτό το ερώτημα θα πρέπει να ανατρέξουμε σε δύο επίσημες συνθήκες που υπογράφτηκαν το 1961 και ισχύουν μέχρι και σήμερα, απ’ όπου καθίσταται σαφές ότι ολόκληρη η Ανταρκτική ανήκει σε διεθνή ζώνη αφιερωμένη στην επιστήμη και την ειρήνη, ενώ απαγορεύεται να δημιουργηθεί στρατιωτική βάση ή να γίνει εξόρυξη μετάλλων.

[...]

________________________________________________________________
Διαβάστε τη συνέχεια του άρθρου στον παρακάτω σύνδεσμο:

http://www.pyles.tv/News/theories-synomosias/Ti-krivete-piso-apo-tin-meleti-tis-Andarktikis-.aspx
________________________________________________________________


Τι κρύβεται πίσω από τις "ερευνητικές αποστολές" στην Ανταρκτική;

Τι αναζητούν λοιπόν όλες αυτές οι χώρες στις αποστολές τους στην Ανταρκτική; Τη λύση στο συνεχώς αυξανόμενο πρόβλημα των κλιματικών αλλαγών ή πολύτιμα ορυκτά που ενδεχομένως βρίσκονται κάτω από τους τεράστιους όγκους πάγου; Το pyles.tv και η Όλγα Τάντου απευθυνθήκαν στον Υδρογράφο – Τοπογράφο, κύριο Ιωσήφ Μανουσιουδάκη.

[...]

________________________________________________________________
Διαβάστε τη συνέχεια του άρθρου στον παρακάτω σύνδεσμο:

http://www.pyles.tv/News/theories-synomosias/Ti-krivete-piso-apo-tin-meleti-tis-Andarktikis-.aspx
________________________________________________________________

Συντάκτης: Όλγα Τάντου

http://www.pyles.tv/News/theories-synomosias/Ti-krivete-piso-apo-tin-meleti-tis-Andarktikis-.aspx



________________________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ:

Αφαιρέθηκαν τα κείμενα που παρατέθηκαν αυτούσια
και παρέμεινε ένα μικρό τμήμα από κάθε ένα απ' αυτά
καθώς και ο σύνδεσμος που οδηγεί στο ολοκληρωμένο άρθρο

5/1/2011
________________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2011, 01:06:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
NASAROYTAKI έχω την εντύπωση πως ξέχασες πολύ γρήγορα αυτά που σου έγραψε η amalia στο συγκεκριμένο θέμα που είχες ανοίξει…!!!

Τελικα τι βυθισε τον τιτανικο;

Όπως επίσης και πολύ σημαντικό είναι και αυτό που αναφέρει η amalia…. «Φυσικά, η δική σου τοποθέτηση είναι αυτό που έχει τη μεγαλύτερη σημασία! Είτε αυτή αποτελεί μια προσωπική άποψη, είτε μια συλλογή και συνδυασμό στοιχείων που έχεις κάνει.» ….(η υπογράμμιση δική μου) και που δεν βλέπω να συμβαίνει σε κανένα από τα θέματα που έχεις ανοίξει, καθώς η θα έχει μόνο άρθρα από άλλα φόρουμ ή θα αναφέρεσαι σε παράξενα που ξεπερνούν και την "έννοια" του παράξενου… και θα έχουν εισαγωγή μόνο δυο γραμμές, χωρίς καν να μπορείς να τα υποστηρίξεις για να υπάρχει κάποιος διάλογος που θα προσφέρει κάτι σε όσους τα διαβάζουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2011, 09:05:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

NASAROYTAKI έχω την εντύπωση πως ξέχασες πολύ γρήγορα αυτά που σου έγραψε η amalia στο συγκεκριμένο θέμα που είχες ανοίξει…!!!

Τελικα τι βυθισε τον τιτανικο;

Όπως επίσης και πολύ σημαντικό είναι και αυτό που αναφέρει η amalia…. «Φυσικά, η δική σου τοποθέτηση είναι αυτό που έχει τη μεγαλύτερη σημασία! Είτε αυτή αποτελεί μια προσωπική άποψη, είτε μια συλλογή και συνδυασμό στοιχείων που έχεις κάνει.» ….(η υπογράμμιση δική μου) και που δεν βλέπω να συμβαίνει σε κανένα από τα θέματα που έχεις ανοίξει, καθώς η θα έχει μόνο άρθρα από άλλα φόρουμ ή θα αναφέρεσαι σε παράξενα που ξεπερνούν και την "έννοια" του παράξενου… και θα έχουν εισαγωγή μόνο δυο γραμμές, χωρίς καν να μπορείς να τα υποστηρίξεις για να υπάρχει κάποιος διάλογος που θα προσφέρει κάτι σε όσους τα διαβάζουν.




εγω πιστευω οτι σε μερικα θεματα δεν χρειαζεται η δικη μου γνωμη γιατι φωναζουν απο μονα τους. αν πιστευετε οτι το κανω σκοπιμως ειλικρινα και παλι συγνωμη.


τουλαχιστον αυτη την φορα εβαλα συντακτη!
(για γελια και για κλαματα ειμαι)

και αν μπορω να κανω ενα σχολιο:
το παραξενο πιστευω δεν ειναι μονο για ουφο και για φαντασματα. ειναι για οτι δεν υπαρχει εξηγηση ή γενικως οτιδηποτε παραξενο.
βεβαια αυτο αποψη μου ειναι και αμα θελετε στο παραξενο να βαζω πιο σχετικα θεματα, οκ θα το κανω...
ειλικρινα και παλι συγνωμη


Το σύμπαν είναι ένα όμορφο άλυτο μυστήριο που το κάθε του κομάτι φαντάζει ξεχωριστό!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2011, 21:48:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εγω πιστευω οτι σε μερικα θεματα δεν χρειαζεται η δικη μου γνωμη γιατι φωναζουν απο μονα τους. αν πιστευετε οτι το κανω σκοπιμως ειλικρινα και παλι συγνωμη.


σου το λενε για να εχεις δικια σου συμμετοχη και οχι "κονσερβα"... ειναι πιο καλο να πεις και εσυ αυτο που πιστευεις


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2011, 03:11:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Θεωρίες συνομωσίας...από αυτές που λατρεύω να μισώ...με αφορμή αυτό που έγραψε παραπάνω το τρολ Vampyre…

Είχα κάνει μερικές έρευνες παλιότερα πάνω στη λατρεμένη τριλογία του Matrix. Κατέληξα στο αδιαμφισβήτητο συμπέρασμα ότι περιέχει πλήθος αλληγορικών περιγραφών και εσωτερικών διδασκαλιών. Οι προφανέστερες είναι φυσικά ο πλατωνικός μύθος του σπηλαίου στο πρώτο (και καλύτερο) μέρος και η αρχετυπικά εξιλεωτική θυσία του ηλιακού ήρωα στο φινάλε. Αυτά τα δύο όμως αποτελούν ένα απειροελάχιστο μέρος των συνολικών συμβολισμών της τριλογίας.

Anyway, εκτός από τους διάφορους συμβολισμούς της τριλογίας μου είχαν κάνει εντύπωση και άλλα δύο πράγματα: πρώτον, το ότι οι δημιουργοί και «σεναριογράφοι» αδερφοί Γουατσόσφσκι παραδοσιακά δεν δίνουν καθόλου μα καθόλου συνεντεύξεις για τις ταινίες τους και ειδικά όσον αφορά το Μάτριξ έχουν τηρήσει μία αξιοπερίεργη σιγή ιχθύος χωρίς να έχουν δώσει ούτε μία συνέντευξη! Από μία άποψη όμως αυτό είναι λογικό διότι βάζω στοίχημα ότι το σενάριο δεν είναι δικό τους αλλά τους δόθηκε από κάπου αλλού με αντάλλαγμα την υπόσχεση να μην πουν τίποτα απολύτως για την ταινία (φυσιογνωμικά και μόνο φαίνεται ότι τα δύο αδέρφια είναι technology freaks και αποκλείω να έχουν επινοήσει οι ίδιοι τις βαθύτατες και «μυητικές» αλληγορίες της τριλογίας).


Το δεύτερο είναι ότι στην περίφημη σκηνή της ανάκρισης του Neo φαίνεται ότι το διαβατήριο του πρωταγωνιστή λήγει στις 11 Σεπτεμβρίου του 2001!!! Στο dvd βέβαια αυτό δεν φαίνεται καλά όμως με μία υψηλή ανάλυση της φωτογραφίας (βλέπε http://www.youtube.com/watch?v=oCIXwNNv1Ww) αυτό φαίνεται καθαρά!! Η ταινία επί τη ευκαιρία βγήκε στις αμερικάνικες αίθουσες τέλη Μαρτίου του 1999. Και εδώ λοιπόν είναι πού αναρωτιέσαι «ΠΩΣ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟ»???? Να είναι σύμπτωση? Αποκλείεται...Η εν λόγω ημερομηνία είναι τόσο κομβική, ειδικά για τις ΗΠΑ, που η πιθανότητα να μιλάμε για σύμπτωση είναι απειροελάχιστη....

Προσωπικά είμαι πεπεισμένος ότι σε καμία περίπτωση δεν μιλάμε για κάποιου είδους «προφητεία»...αυτό που συνέβη εδώ είναι μία «κωδικοποιημένη επικοινωνία»...το διπλό χτύπημα της 09/11 γνωρίζουμε πλέον ότι ήταν δουλειά εκ των έσω...και ότι ετοιμαζόταν από πολύ καιρό πριν...μπορεί να έχει γίνει πλέον καραμέλα όμως δεν παύει να είναι μία αδιαμφισβήτητη αλήθεια...υπήρξε ένα πλήθος από insiders που όχι μόνο επέτρεψαν να συμβεί αλλά και το οργάνωσαν στην πραμικρή του λεπτομέρεια...φαίνεται επίσης βέβαιο πως το συγκεκριμένο χτύπημα είχε προσχεδιαστεί χρόνια πριν στα πλαίσια της ευρύτερης πολιτικής της Νέας Τάξης όσον αφορά την προώθηση της «παγκόσμιας τρομοκρατίας» και όχι μόνο....το σενάριο λοιπόν επινοήθηκε από «τέκτονες» (με ή χωρίς εισαγωγικά, δηλαδή ανθρώπους που γνώριζαν για το προσχεδιασμένο μεγάλο χτύπημα) και ορισμένα μηνύματά της απευθύνονταν αποκλειστικά σε «τέκτονες» και μόνο από αυτούς θα μπορούσαν να κωδικοποιηθούν στα πλαίσια της γνωστοποίησης (ή επιβεβαίωσης) της παραπάνω ημερομηνίας! Έχω δε την εντύπωση ότι το Μάτριξ δεν ήταν η πρώτη ταινία που εφαρμόστηκε η παραπάνω τακτική! Είναι πολλά πιστεύω τα μηνύματα που έχουν κατά καιρούς ανταλλαχθεί μέσω κωδικοποιημένων Μύθων!

Και να μην ξεχάσω βέβαια να αναφέρω και την προφητική ταινία "Η Πολιορκία" (1998) που περιγράφει ανεπάλληλους βομβαρδισμούς της Νέας Υόρκης από μουσουλμάνους τρομοκράτες. Η ταινία ξεκινάει δείχνοντας τους Δίδυμους Πύργους ενώ κάποια στιγμή μας ξεναγεί στα αρχεία της CIA όπου φιγουράρει ο Οσάμα μπιν Λάντεν ως ένας από τους πιο επικίνδυνους ανθρώπους για τις ΗΠΑ. Η προφητικότητα αυτής της ταινίας έγκειται κυρίως στην πρόβλεψη των συνεπειών των τρομοκρατικών επιθέσεων: στη μεν ταινία επιβάλλεται στρατιωτικός νόμος, στη δε πραγματικότα τον Οκτώβριο του 2001 υπογράφτηκε το περιβόητο "Patriot Act" στο Κογκρέσσο των ΗΠΑ, προωθώντας την εφαρμογή ενός άνευ προηγουμένου φακελώματος σε όλους τους πολίτες των ΗΠΑ (τηλέφωνα, email, τραπεζικοί, ιατρικοί λογαριασμοί κτλ.)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1679688
Maintained by Digital Alchemy