ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 προβληματισμός περι εγγραφής η μη...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
JollyRoger
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2011, 18:01:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρες :)

θα ήθελα λίγη βοήθεια σχετικά με την απόφασή μου να συμμετέχω εδώ...

προκειμένου να αποφασίσω, προσπαθώ να καταλάβω λίγο καλύτερα πως επιλέγουν οι συμμετέχοντες στον παρόντα χώρο να συνδιαλέγονται κλπ...

διάβασα ένα τοπικ, και έπεσα πάνω σε διάφορα "μεταφέρθηκε" κλπ, χωρίς να είμαι σε θέση να δώ που μεταφέρθηκε, τι, και απο ποιόν...

καθώς και τον χαρακτηρισμό "troll", φαινομενικά αυθαίρετα, όπως μπορώ να το αντιληφθώ...


θα ήθελα λοιπον να ρωτήσω, ποιός και με ποιά κριτήρια αποφασίζει τα παραπάνω, ωστε να βοηθηθώ στην επιλογή μου :)

ευχαριστώ για την ανάγνωση του παρόντος.

pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2011, 22:00:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γειά σου καί καλός ήρθες,θά σέ κατατοπίσουν τό συντομότερο ,υπομονή

Edited by - pandi on 08/01/2011 22:01:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tomte
troll


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2011, 22:20:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tomte  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 9/1/2011Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 00:44:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
JollyRoger καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Η απάντηση στα ερωτήματα σου είναι απλή και αναφέρετε στους κανονισμούς εγγραφής.

«Κατά τη διάρκεια συμμετοχής σας στις Ομάδες Συζήτησης(Forums) του ESOTERICA.gr συμφωνείτε οικειοθελώς στο ότι δεν θα αποστείλετε πληροφορίες που να είναι αγενείς, υποτιμητικές, μισαλλόδοξες, προσβλητικές για άλλα πρόσωπα ή ιδεολογίες, απειλητικές, παραβιάζουσες την ιδιωτικότητα των άλλων, χυδαίες ή παράνομες.
Εάν όντως συμφωνείτε με τους Κανονισμούς και τις Πολιτικές που δηλώνονται σ'αυτήν την συμφωνία καθώς και με τα κριτήρια που αναφέρονται, προχωρήστε πατώντας το κουμπί "Συμφωνώ!" παρακάτω, ειδάλλως πατήστε "Ακύρωση"

Τα μηνύματα από τα "troll" ή και από μέλη που ξεχνάν το παραπάνω μήνυμα που αποδέχτηκαν κατά την εγγραφή τους (και πάλι μετά από αρκετές παρατηρήσεις) μεταφέρονται σε δεσμευμένο χώρο ή στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ, όσο για αυτό που αναφέρεσαι… «καθώς και τον χαρακτηρισμό "troll", φαινομενικά αυθαίρετα, όπως μπορώ να το αντιληφθώ»… όταν θα θέλεις να συμμετάσχεις σε διάλογο με κάποια μέλη ή να ανοίξεις κάποιο νέο θέμα, ελπίζω να μην χρειαστεί να αντιμετωπίσεις το φαινόμενο των "troll" καθώς θα προσπαθούν με έμμεσο ή άμεσο τρόπο να καταστρέψουν το θέμα σου ή τις απόψεις σου…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
JollyRoger
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 00:53:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μόλις είχα βρει τη "γενικη σαλατα" και γελούσα με τα μηνύματα, και είχα θεωρησει οτι μάλλον μου κάνει αυτό που αντιλαμβάνομαι μεχρι στιγμής...

ίσως γιαυτό να ήρθε "τυχαία" το μήνυμά σου τωρα στην αντιληψη μου...

anyway, thanks, θεωρω οτι καλύφθηκα... εφόσον τέτοιας μορφής μηνύματα, δεν διαγράφονται, τα κριτήρια του "μετακομιστή" θεωρώ οτι μου κάνουν :)

σχετικά με την παραπάνω αναφορά φιλε elo...
το κείμενο πάνω απο το "next" ούτε το διάβασα, ούτε έχω κανένα σκοπό, επειδή όπως το αντιλαμβάνομαι, αν μπώ στη διαδικασία, θα σημαίνει οτι επιλέγω να περιορίσω τον εαυτό μου κατα καποια έννοια που προσπαθεί υποθετικά να με εξαναγκάσει η φαινομενικά μοναδική επιλογή...και δεν μου αρέσει...

πάτησα δηλαδή το "ναι", προκειμένου να πάω παρακάτω, εντελώς ανεξάρτητα με το τι μπορεί να έγραφε απο πάνω :)

καλως σας βρήκα :D

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 01:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και από μένα.
Ενδιαφέρουσα... την βρίσκω την "ερώτηση".
Πάντως, πέρα από την καταλληλότατη απάντηση του elo, προσωπικά θα περίμενα και θα το έβρισκα καλό, σε τέτοιου είδους θέματα να υπάρχουν απαντήσεις και από άλλα Μέλη των Forums, εκτός της συντονιστικής ομάδας.



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
JollyRoger
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 01:49:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το μήνυμα του φίλου πιο πάνω, τι απέγινε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 02:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πήγε για βρούβες


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

JollyRoger
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 02:39:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βασικά επειδή αφορά ακριβώς το θέμα που με προβλημάτισε, κι επειδή τυχαίνει να θυμάμαι τι ανέφερε (άρα μπορώ να έχω την άποψη που με ενδιαφέρει), η πιο ουσιώδης απάντηση στο ερώτημά μου μέχρι στιγμής, θα ήταν για μένα ένα λινκ με το που βρίσκεται το εν λόγω ποστ.

αν είναι εφικτό, θα το εκτιμούσα πολύ...
αν δεν ειναι, δεν με πειράζει, την απάντησή μου θα την έχω είτε έτσι είτε αλλιώς :)

ευχαριστώ για την συνδιάλεξη, και αισιοδοξώ για τη συνέχεια.. :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 02:59:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 09:15:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
θα ήθελα λίγη βοήθεια σχετικά με την απόφασή μου να συμμετέχω εδώ...

προκειμένου να αποφασίσω, προσπαθώ να καταλάβω λίγο καλύτερα πως επιλέγουν οι συμμετέχοντες στον παρόντα χώρο να συνδιαλέγονται κλπ...

διάβασα ένα τοπικ, και έπεσα πάνω σε διάφορα "μεταφέρθηκε" κλπ, χωρίς να είμαι σε θέση να δώ που μεταφέρθηκε, τι, και απο ποιόν...

καθώς και τον χαρακτηρισμό "troll", φαινομενικά αυθαίρετα, όπως μπορώ να το αντιληφθώ...


Υπάρχουν χιλιάδες σελίδες να διαβάσεις και να καταλάβεις ότι θέλεις. Επάνω στις 10 των troll έπεσες;
Κάτι δεν στέκει λογικά, ή κάνω λάθος;
Δεν μας τα λες καλά φιλαράκο....
quote:
το κείμενο πάνω απο το "next" ούτε το διάβασα, ούτε έχω κανένα σκοπό, επειδή όπως το αντιλαμβάνομαι, αν μπώ στη διαδικασία, θα σημαίνει οτι επιλέγω να περιορίσω τον εαυτό μου κατα καποια έννοια που προσπαθεί υποθετικά να με εξαναγκάσει η φαινομενικά μοναδική επιλογή...και δεν μου αρέσει...
Και να μην το διάβασες φίλε μου, εννοούνται κάποια πράγματα.
Εάν δεν θέλεις να υποβάλλεσαι σε οιονδήποτε περιορισμό, τότε γιατί συμμετέχεις εδώ;
quote:
βασικά επειδή αφορά ακριβώς το θέμα που με προβλημάτισε, κι επειδή τυχαίνει να θυμάμαι τι ανέφερε (άρα μπορώ να έχω την άποψη που με ενδιαφέρει), η πιο ουσιώδης απάντηση στο ερώτημά μου μέχρι στιγμής, θα ήταν για μένα ένα λινκ με το που βρίσκεται το εν λόγω ποστ.
Με τα troll θέλεις να κάνεις διάλογο;
Για ποίο λόγο; Μόνον των troll οι απόψεις σ' ενδιαφέρουν;
Δεν πιστεύω να είσαι ένα από αυτά και θέλεις να διαφημίσεις τίς, έτσι κι αλλοιώς, μπούρδες σας ε;

Καλώς μας ήρθες κιόλας!


Edited by - Αίολος on 09/01/2011 10:18:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Trimurti
troll


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 11:21:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Trimurti  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
________________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟ - 09/01/2011
________________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Trimurti
troll


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 11:30:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Trimurti  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
________________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟ - 09/01/2011
________________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 11:50:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αντε να τον δουμε πως θα διαχειριστει την ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του!
Γνωρίζεις την διαφορά ανάμεσα στην ελευθερία και την αναρχία αμαθή μπουρδολόγε μας;

Edited by - Αίολος on 09/01/2011 11:51:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

////_///***
troll


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 13:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ////_///***  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
________________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟ - 09/01/2011
________________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
////_///***
troll


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 13:39:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ////_///***  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
________________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟ - 09/01/2011
________________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 13:42:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαχα! Προσπάθησε πάλι!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 14:54:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αίολος:
Υπάρχουν χιλιάδες σελίδες να διαβάσεις και να καταλάβεις ότι θέλεις. Επάνω στις 10 των troll έπεσες;
Κάτι δεν στέκει λογικά, ή κάνω λάθος;

Σωστοοός ο Αίολος!
Απλή, Όμορφη... Κραταιά λογική!!



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 18:27:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
!
Κσεβράκωμα το λένε στο χωριό μου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

___//*/___
troll

Russia
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 18:53:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ___//*/___  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 9/1/2011Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2011, 22:00:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

βασικά επειδή αφορά ακριβώς το θέμα που με προβλημάτισε, κι επειδή τυχαίνει να θυμάμαι τι ανέφερε (άρα μπορώ να έχω την άποψη που με ενδιαφέρει), η πιο ουσιώδης απάντηση στο ερώτημά μου μέχρι στιγμής, θα ήταν για μένα ένα λινκ με το που βρίσκεται το εν λόγω ποστ.

αν είναι εφικτό, θα το εκτιμούσα πολύ...
αν δεν ειναι, δεν με πειράζει, την απάντησή μου θα την έχω είτε έτσι είτε αλλιώς :)

ευχαριστώ για την συνδιάλεξη, και αισιοδοξώ για τη συνέχεια.. :)



Καλησπέρα φίλε μου και καλώς ήρθες...
Προσωπικά απορώ -ελπίζω στην κατα-νόησή σου- για την ερώτηση-απορία που διετύπωσες και το λέω αυτό , διότι είναι προφανής ο ρόλος αλλα και τα λεγόμενα του κάθε Troll....

Άγριο βρίσιμο και προσπάθεια ευτελισμού των πάντων και όλων όσων δεν συμφωνούν μαζί του/τους...

Συνεχείς απειλές και μόνιμη διάθεση όχι για συζήτηση αλλα για αντιπαράθεση...

Είναι προφανές , ότι οπουδήποτε και να συμμετείχαν -Troll- και με τον τρόπο που επιλέγουν να τοποθετούνται , δεν θα γίνονταν αποδεκτοί ... ούτε οι ίδιοι αλλα ούτε και η συμπεριφορά τους!!!

Το φαντάζεσαι σε ένα "χώρο" ... τον οποιοδήποτε , να άρχιζαν οι σφαλιάρες και οι βρισιές και να πέφτουν οι καρέκλες η μια πάνω στην άλλη και όλες στο κεφάλι σου...Far west θα γινόταν και όχι αυτό που το παρόν Forum επιθυμεί αλλα και όλοι όσοι συμμετέχουν σε αυτό...

Προφανώς θα υπάρχουν -δεν το γνωρίζω- κάποια αλλα που ενδεχομένως θα μπορούσαν να στεγάσουν και διάφορες ιδιαίτερες "φωνητικές χ-ορδές"...

Καλώς ήρθες λοιπόν και καλές συζητήσεις!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2011, 00:11:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι κανει νιαου-νιαου στα κεραμυδια?

Ενα troll που ξερει ξενες γλωσσες!!!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat-12
troll


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2011, 09:40:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geostat-12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 11/1/2011Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geostat-12
troll


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2011, 09:43:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geostat-12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 11/1/2011Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2011, 11:12:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
JollyRoger , καλως ηρθες και ελπιζω να μεινεις ...

α) το οτι δεν διαβαζεις τι λεει αυτο που "υπογραφεις"/"αποδεχεσε" δεν το βρισκω και τοσο λογικο , ειδικα οταν βαζεις ερωτηματα που ισως αυτο που "αποδεχτηκες"/"υπογραψες" το εξηγει ... γιου νόου , εκει που βαζουμε την υπογραφη μας και κατι αλλο ??? αυτο ακριβως !!! το αλλο !!!!

β) δεν μπορω να καταλαβω τι ρολο εχει ενα θεμα προβληματισμου περι εγγραφης εφοσον εχεις εγγραφει ηδη ? τι θα κερδισεις ειτε βγει + ειτε βγει - ? (απορια μου τιποτα περισσοτερο)

γ) υποτιθεται οτι με την συμμετοχη σε οποιοδηποτε φορουμ , εχουμε αποδεχθει τους κανονες λειτουργειας σωστα ? εαν οχι τοτε κακως συμμετεχουμε , εαν ναι τοτε πρεπει να αποδεχθουμε τις ενεργειες των διαχειριστων , αρα προς τι οι μομφες "που πηγε τι" ??? λεει καπου στους ορους οτι πρεπει να δινουν λογαργιασμο στο καθε μελος για οτι κανουν οι διαχειρηστες? εαν το λεει μαζι σου ... εαν οχι ??? χμμμ ... νομιζω οτι ειναι απλα τα πραγματα , δεν ειναι ΜΑΓΑΖΙ ΜΑΣ .... και οταν ενα μαγαζι δεν μας αρεσει το να το επισκεπτομαστε απλα απο θεμα εγωισμου γιατι μας πεταξαν εξω κατανταει μαζοχισμος ...


καλη αρχη λοιπον

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

/???
troll

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2011, 11:43:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους /???  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 11/1/2011Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2011, 08:03:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
makfor:
καλη αρχη λοιπον

Πιθανότατα να το περίμενες κι εσύ makfor(καθώς και οι άλλοι φίλοι που έγραψαν παραπάνω), αλλά όπως φαίνεται η αρχή ήταν κάπως... έωλη!
Για την ακρίβεια η πραγματική αρχή υπήρξε πριν την "αρχή".

Το πραγματικά στενάχωρο βέβαια σε περιπτώσεις σαν αυτήν είναι ότι διάφοροι άνθρωποι προσπαθούν να συνεισφέρουν με κάθε καλοπροαίρετη διάθεση και να βοηθήσουν κάποιον, ο οποίος προφανώς ποτέ δεν ζήτησε κάποια βοήθεια...

Από την άλλη βέβαια δεν είναι και στενάχωρο καθώς πολύ καλώς συμβαίνει κάτι τέτοιο. Η γνώμη μου είναι ότι οι θετικές/δημιουργικές στάσεις έχουν την ίδια δύναμη (και ίσως μεγαλύτερη) με τις αρνητικές/καταστροφικές στο να διασπείρονται, να επηρεάζουν και να εξελίσσουν! Οφείλουμε εκτός από το να τις υιοθετούμε και να τις προβάλλουμε επίσης.

Το παρόν θέμα βρίσκεται σε (σύντομη) "τροχιά" απενεργοποίησης...


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2011, 12:57:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- αν εχει εμπιστοσυνη στον Εαυτο του και σε Κατι , που εχει και θελει να προσθεσει ['η να προσφερει], ως συμμετεχων σ' αυτην την αγορα ...
- αν επιθυμει να συζητησει και με αλλους για κοινα , με άγαθη και οχι ανοητη και πονηρη διαθεση ...
- ας επιμεινει ...
- ας επιμεινει , σεβομενος και τον Εαυτο του και τους Αλλους ομως ...
- καλημερα ...

- δεν ειναι ατοπο και ακαιρο και κακο , να λεει Καποιος , Λογια Καλα για την Παρεα του , και σε αλλες Παρεες ...
- αν εχει Καλη Παρεα βεβαια , και Λογια Καλα γι' Αυτηνα ...

- μακαρι πως το λεν' και αμαν αμην , να κανουμε και να εχουμε Καλες Παρεες οι ανθρωποι σημερα ... , ναι ,
- παρεες κοινωνιες ομορφες και ανθρωπινες ...
- οχι συμμοριες 'η συναγωγες κλειστοκαρδων 'η διαφοροθορυβουντων ...
- μακαρι ναι , γιατι οχι ...

- ειναι ομορφο το λιγοτερο , να ερχεται και να μπαινει στην αγορα που εισαι , αγοραιος αλλος και απο αλλη αγορα , και να σου λεει ...

- ''καλημερααα ...
- ''φερνω χαιρετισμους κι' ευχες για υπομονη με Μας τους ανθρωπους , και για κουραγια , απο την αλλη αγορα και απο την παρεα μου , την λιγο πιο 'κει στον τοπο Μας ...
- ''τι καλα κανετε εσεις εδω ...
- ''τι καλα λετε ...
- ''πως τα πατε με τα ζιζανια εσεις εδω ...
- ''τα ησυχαζετε ,'η τα διωχνετε μακρυα ... ... ...

- καλημερα απο την νοησα ...
- καλη καρδια , και μην την χαλατε με παρομοια ...
- υπαρχουν πολυ σοβαροτερα καταγης , τι στο καλο δηλαδη δηλαδη ...
- η ανισοκρισια καταγης μας οδηγει στο να φαμε ο ενας τον αλλον αργα η γρηγορα ...
- ο αλληλονοιασμος και η κοινονοηση [συννενοηση], μας κουνανε το μαντηλι ...
- ηρθαμε κι' ειμαστε μπροστα στο να αποφασιζουμε για Μας , και ποια Μας περισσευουν και ποια Μας χρειαζονται , για να συνεχιζουμε σαν κοινωνιες ανθρωπινες ...
- και βαλε και προσθεσε και τ'αλλα και συ , για να δουμε Τι να κανουμε κι' αμα μπορουμε ...
- εεε εε εεφ εφ εφ , ...

- καλημερα , και , ''τελος παντων των τοιουτων και παρομοιων'' παλικαρια ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2011, 17:41:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενδιαφέρον:
η μεταφορά σε δεσμευμένο χώρο 56 μηνυμάτων από 3 σημερινούς λογαριασμούς trolls απαίτησε καθαρό (τεχνικό) χρόνο κάτι λιγότερο από 2 λεπτά!
Συνολικός χρόνος < 5 λεπτά.

Aκόμη 470 περίπου (παλαιότερα) μηνύματα μεταφέρθηκαν νωρίτερα.

Να επαναλάβω κι εγώ με τη σειρά μου:

DO NOT Feed the Trolls!
Παρακαλούμε, ΜΗΝ Ταΐζετε τα Τρολλ!


(Εάν δεν το έχετε κάνει ήδη, διαβάστε και εδώ: Ανακοίνωση για μεθοδολογία μετακίνησης trolling στοιχείων)



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2011, 23:02:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2011, 00:36:46  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

http://www.youtube.com/watch?v=v7rg8C8w5ZY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=9KCct4RwLNM



Edited by - PREDATOR on 21/01/2011 00:37:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy