ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΓΕΝΕΣΗ -19.30-38 .-Ο ΛΩΤ και οι κορες του.- Αλληγορια η όχι;;;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2011, 19:02:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο εδαφιο αυτό ο συγγραφεας της ΓΕΝΕΣΙΣ μας ενημερωνει ,πως επειδη ,ο ΛΩΤ,φοβοταν να μεινει στο χωριο [ΖΟΑΡ] μαζι με τις κορες του,τις πηρε και ανεβηκαν στο παρακειμενο βουνο μεσα σε μια σπηλια.Τοτε η μεγαλυτερη κορη του σκεπτεται πως μιας και δεν υπαρχουν αλλοι ανδρες σε ολο τον κοσμο και ο πατερας τους γερναει είναι ευκαιρια να μεθησουν τον πατερα τους,να κανουν ερωτα μαζι του ώστε να κανουν παιδια.Πραγμα το οποιο συμβαινει στις επομενες δυο νυχτες.Στην συνεχεια και οι δυο γενησαν από ένα γιο τον [ΜΟΑΒ] και τον [ΜΠΕΝΑΜΙ].Πως είναι σωστο να ερμηνεψουμε την ιστορια του ΛΩΤ,κατά γραμμα η αλληγορικα ;;; και αν την εξηγησουμε αλληγορικα,τι μπορει να κρυβει η αλληγορια;;;

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2011, 19:40:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άμοθεν Καλησπέρα!
Να σου κάνω μια ερώτηση:
Γιατί νομίζεις πως
χρειάζεται να ανοίξει ένα ακόμη θέμα για το παραπάνω
απόσπασμα της εβραϊκής παραμυθολογίας,σχετικά με την
αλληγορικότητα του ή όχι,όταν υπάρχει ήδη θέμα ανοικτό
όπου θα μπορούσε να παρατεθεί και αυτό;

Αλληγορικά όσα αναφέρει η βίλβος...

Καλό είναι να μην διασπάμε την συζήτηση σε πολλά
θέματα όταν έχουν την ίδια βάση!
Καλό και για εμάς τους ήδη συμμετέχοντες αλλά καλό
και για εκείνους που πρόκειται να έρθουν ως νέα
μέλη!
Συγγνώμη για την παρέμβαση αλλά θεωρώ πως έπρεπε να
γίνει!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2011, 22:23:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλληγορικά...αλληγορικά...
Ότι θές μπορείς να το υποθεσεις φίλε μου , οτι τραβάει η καρδούλα σου όπως και του καθενός....ότι και να υποθέσεις μέσα θα είσαι , ποιός θα τολμήσει να σε διαψεύσει ή εμένα ή τον καθένα...???
Θέμα ερμηνείας είναι...
Ότι αρέσει και ότι βολεύει τον καθένα...

Προτείνω πλέον να μιλάμε πάντα αλληγορικά....όλοι μας...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2011, 05:11:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
....... πάντως, αυτός ο Λωτ πρέπει να ξεπερνούσε και τον Ζούπερμαν σε επιδόσεις.
Γέρος, στουπί στο μεθύσι, τόσο πολύ αφού δεν κατάλαβε πως ήταν οι κόρες του και, κατάφερε, επί δυο συνεχόμενες νύχτες να καταστήσει έγκυες και τις δυο του κόρες!!!!!!

Μωρέ και με τα μάτια να προσπαθούσε, πάλι χλωμό θα το έβλεπα ........ Α καλά, θα πλακώσουν τώρα οι σούπερ επιβήτορες ελληναράδες για να μας πουν πως αυτοί και 150 χρονών να ήταν, όχι δυο, αλά δέκα δυο θα κατάφερναν ταυτόχρονα κιόλας!!!

Καλά, και τι σύμπτωση!!! οι κόρες του, ήταν ταυτόχρονα και οι δυο στις καρπερές τους ημέρες.

Που είστε ωρέ τσακάλια Δαυλόπαιδα να μας πείτε για τον Λωτ τον αιμομίκτη και τις λοιπές σάλτσες;;;;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2011, 12:20:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψηλε

Σωστος ο σκεπτικισμος σου,για το ανα μπορουσε η οχι ο Λωτ να μαμησει!

Ας το δεχθουμε γιατι ειναι πιθανο.

Τοτε ποιο ειναι το αλληγορικο μηνυμα της ΠΔ στο συγκεκριμενο θεμα?

Εκτος και αν λεει ψεμματα.

Αν ενος ψεμματος,μυρια επονται?Αρα ΠΔ=ψεμμα?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2011, 12:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Καποδιστρια,σε θέματα όμως που εξελίσσονται «ομαλά» και δημιουργικά.
Έχω διαβάσει ξανά τις [15+5] σελίδες του θέματος στο όποιο αναφέρεσαι και δεν βρήκα ούτε μια λέξη σχετική με τον τίτλο του.Οσοι ασχολήθηκαν, η δεν ξέρουν, η δεν θέλουν, η δεν μπορούν.Η δημιουργία ενός νέου θέματος με το ίδιο περιεχόμενο είναι η τελευταία ευκαιρία που δίνω στον εαυτό μου πριν σταματήσω ν’ασχολουμαι με «αλληγορία στη βίβλο» στο συγκεκριμένο φόρουμ.  
καλη και δημιουργικη εποχη του ΥΔΡΟΧΟΟΥ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2011, 17:05:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Καποδιστρια,σε θέματα όμως που εξελίσσονται «ομαλά» και δημιουργικά.
Έχω διαβάσει ξανά τις [15+5] σελίδες του θέματος στο όποιο αναφέρεσαι και δεν βρήκα ούτε μια λέξη σχετική με τον τίτλο του.Οσοι ασχολήθηκαν, η δεν ξέρουν, η δεν θέλουν, η δεν μπορούν.Η δημιουργία ενός νέου θέματος με το ίδιο περιεχόμενο είναι η τελευταία ευκαιρία που δίνω στον εαυτό μου πριν σταματήσω ν’ασχολουμαι με «αλληγορία στη βίβλο» στο συγκεκριμένο φόρουμ.  
καλη και δημιουργικη εποχη του ΥΔΡΟΧΟΟΥ



Όντως αμοθεν,σε αυτό που παρατηρείς,δεν
έχεις άδικο,έτσι είναι...
Όμως δεν είναι λίγα τα θέματα εκείνα που
αρκετές φορές παρεκτρέπονται του αρχικού τους
προσανατολισμού!

Συμβαίνει,αφού ο καθείς όπως το ...βλέπει!!!

Λοιπόν ας κάνουμε μια προσπάθεια στο παρόν
θέμα να μείνουμε πιστοί στην αρχική ερώτησή σου,
κι' όσο πάρει ή όπου πάει...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 25/01/2011 17:52:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2011, 17:51:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστεύω ότι θα έπρεπε να δούμε την ιστορία
ολόκληρη από την αρχή της και να φτάσουμε στο
σημείο εκείνο της αιμομιξίας. Ίσως έτσι να δούμε
άν υπάρχει και ποιά είναι η αλληγορική της σημασία!

Στην αρχή λοιπόν και εκτός των "λιβανισμάτων" του
έντιμου,ηθικού και άμεμπτου Λωτ,βλέπουμε να περιγράφονται
οι δυο γειτονικές πόλεις ( Σόδομα και Γόμορα) ήταν υπερβολικά
αμαρτωλές,ανήθικες δηλ. στο αίσχιστο σημείο και οι άνθρωποι
πάρα πολύ κακοί!!!

Ποιός όμως τους έκρινε έτσι; Ο Λωτ!
Ο ανηψιός του Αβραάμ που βρήκε αυτή την εύφορη γη,την
πλούσια σε βλάστηση και νερά αποφάσισε να την κάνει
δική του!!!
Όμως δεν ήταν ακατοίκητη! Υπήρχαν ήδη
πέντε πόλεις και μάλιστα με όλα τα καλά,όλες τις ανέσεις,
όλες τις ευκολίες!!!

Πώς θα τις κατακτούσε ο Λωτ,για να εγκαταστήσει το δικό
του τσαρδί; Κάτι έπρεπε να εφεύρει... Και ήρθε ο Θεός και
αποφάσισε αντ' αυτού και έφερε την φωτιά και την πλήρη
καταστροφή! Πάντα βέβαια σε συμφωνία με τον Λώτ!

Εδώ έχουμε την παρουσία των δυο "αγγέλων" που
ενημερώνουν τον Λωτ περί του αφανισμού των πόλεων.
Όμως τους παίρνουν χαμπάρι οι Σοδομίτες και ζητούν από τον
Λωτ να τους επιτρέψει να τους "χαρούν" και αυτοί! Όμως εκείνος
προτιμά να προσφέρει τις κόρες του παρά τους ξένους του
(αγγέλους)!
Κοιτάξτε τώρα ήθος! Προτιμά να εκδώσει τις κόρες
του στους ανήθικους σοδομίτες αντί να υπερασπιστεί τους
ξένους του με άλλον τρόπο!
Βέβαια η συνέχεια γνωστή με τυφλώσεις των σοδομιτών και
εκκίνηση του αφανισμού των πόλεων.

Αυτό είναι το πρώτο μέρος του παραμυθιού... Να πάμε στο δεύετρο;
Το δεύτερο είναι η ΑΠΩΛΕΙΑ!
Ο Λώτ φυγαδέυεται με την
οικογένειά του,αλλά η γυναίκα του (περιέργως ανώνυμη έμεινε),
παρακούει τον Κύριο και τιμωρείται γινόμενη στήλη από
αλάτι!!!

Ο Λωτ και οι κόρες του καταφεύγουν στην πόλη Σιγώρ αλλά λέει
φοβήθηκαν να μείνουν εκεί και πήγαν σε μια σπηλιά στο
παρακείμενο όρος:
«Ανέβη δε ο Λώτ από τη Σηγώρ και κατοίκησε εις το όρος μαζί με τις δυο του θυγατέρες, διότι εφοβήθη να κατοικήσει στην Σηγώρ και κατοίκησε σε σπηλιά αυτός και οι δυο του θυγατέρες». Γέν.19.30.


Εδώ έχουμε το συμβάν και το τρίτο μέρος του
παραμυθιού!
Γιατί όμως συνέβη αυτό;
Τι φόβιζε τα κορίτσια να πάνε στην πόλη να βρούν άντρες;
Γιατί έτρεμαν στην ιδέα πως οι κάτοικοι θα τους
κυνηγήσουν;
Τι πραγματικά έγινε με τις πόλεις που πυρπολήθηκαν και
από ποιούς;

Βλέπουμε πως το πράγμα δεν είναι απλό,όπως δεν είναι απλό
το γεγονός της συνέχειας του παραμυθιο,το τέταρτο μέρος,
που λέει πως
τα παιδιά της αιμομιξίας έγιναν οι γενήτωρες των
Μωαβιτών και Αμμωνιτών ( Μωάβ και Μπεν-Αμί)! Δηλαδή ο
γιαχβέ ευλογεί την αιμομιξία και τους χαρίζει
το "αυξάνεσθαι και πληθύνεσθαι" ες αεί...

Απαντήσεις επί των "ηθικών" διδαγμάτων της
εβραϊκής παραμυθολογίας;

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2011, 18:05:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kapodistria,

Μα είσαι σίγουρη πως καταλαβαίνεις ό,τι διαβάζεις;;;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2011, 18:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Kapodistria,

Μα είσαι σίγουρη πως καταλαβαίνεις ό,τι διαβάζεις;;;;;




Που να τολμήσεις να πείς κάτι!!!

Εμ, βέβαια τι να πείς;

Δες ΚΑΛΥΤΕΡΑ !!!

Ο Αιμομίκτης Λώτ

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2011, 18:28:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kapodistria,
Τρελή παρέα. Όλοι οι μαϊντανοί αντάμα. Πουλάνε, τελικά τίποτα ή τσάμπα ξελαρυγγιάζονται; Αν και τώρα τελευταία πέρασε η μόδα τους και τους έχουν, μάλλον, ακόμη και όλα τα κανάλια του κ.... στο κλάσιμο.

Τώρα, λίγο από αυτό που είπα σε προηγούμενο μήνυμά μου, λίγο από αυτά που είπε Total Eclipse στο τελευταίο του μήνυμα, βάλτα μαζί και βγάλε το ζουμί.

Τώρα να ροκανίζουμε ξανά και μανά τα ροκανίδια, δεν είναι χαρακτηριστικό έξυπνων ατόμων.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2011, 03:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αμοθεν - Απεστάλη: 25/01/2011, 12:35:24:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Καποδιστρια,σε θέματα όμως που εξελίσσονται «ομαλά» και δημιουργικά.
Έχω διαβάσει ξανά τις [15+5] σελίδες του θέματος στο όποιο αναφέρεσαι και δεν βρήκα ούτε μια λέξη σχετική με τον τίτλο του.Οσοι ασχολήθηκαν, η δεν ξέρουν, η δεν θέλουν, η δεν μπορούν.Η δημιουργία ενός νέου θέματος με το ίδιο περιεχόμενο είναι η τελευταία ευκαιρία που δίνω στον εαυτό μου πριν σταματήσω ν’ασχολουμαι με «αλληγορία στη βίβλο» στο συγκεκριμένο φόρουμ.  



Πράγματι, στο παραπλήσιο θέμα (ΑΛΛΗΓΟΡΙΚΑ ΟΣΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Η ΒΙΒΛΟΣ Η ΟΧΙ;;; η συζήτηση για αρκετές σελίδες είχε ξεφύγει, στην ουσία αυτό που απέμεινε μετά από την αφαίρεση των μηνυμάτων του/των troll για αρκετές σελίδες δεν αποτελεί καν συζήτηση... Στις τελευταίες σελίδες βέβαια, έχει γίνει προσπάθεια να επανέλθει το θέμα.

Εφόσον το παρόν θέμα αναφέρεται στον Λωτ και στις κόρες του και δεδομένων των προβλημάτων που δημιουργήθηκαν στο προαναφερθέν θέμα, το θέμα αυτό παραμένει ενεργό και μπορεί να συνεχιστεί η συζήτηση. Ωστόσο, παρακαλούμε όλους τους συμμετέχοντες:
Στην περίπτωση που εισβάλλει ξανά κάποιο troll (και νομίζω πως αργά ή γρήγορα μπορεί κανείς να καταλάβει από τον τρόπο γραψίματος το εάν κάποιο "νέο μέλος" είναι troll), ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΤΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ quote στα μηνύματά του! Τα μηνύματα αυτά (από troll) αφαιρούνται, οπότε με την τροφοδοσία των troll το τελικό αποτέλεσμα είναι και το θέμα να χαλάει, αλλά και οι απαντήσεις στο troll που απομένουν να μοιάζουν σα να μιλάει κανείς σε κάποιο... φάντασμα!

(Η παραπάνω παρατήρηση ισχύει για όλα τα θέματα - μην τροφοδοτείτε, παρακαλούμε, τα troll)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2011, 11:16:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαποδιστρια και λοιποι.Εχετε φαει το παραμυθι των τσομπανηδων περι θεοπνευστιας της βιβλου,και αναλωνετε τον ελευθερο σας χρονο,στο να προσπαθειτε να το αναιρεσετε.Εμεις ειμαστε Ελληνες.Διαβαστε πρωτα την αρχαια μας γραμματεια,ωστε να μπορειτε να απαντατε στις συκοφαντιες του καθε τουρκαλβανου απολογητη προς την αρχαια ελλαδα,αλλα και να γινετε σοφοτεροι απο αυτην, και αφηστε τη βιβλο και την εβραικη μυθολογια σε αυτους που πιστευουν στη θεοπνευστια της .Ο καθε λαος εχει τη μυθολογια του.Οι εβραιοι τη δικια τους,εμεις τη δικια μας.Το οτι υπαρχουν ελληνες που γνωριζουν τη βιβλο και δεν εχουν εχουν ιδεα απο την αρχαια μας κληρονομια,δειχνει γιατι ο ραγιαδισμος καλα κρατει.

Μια φορα ειχα παει δεκαπενταυγουστο,στην εκκλησια της μηχανιωνας.Αγορασα ενα βιβλιο απο εκει για την ιστορια της περιοχης και της εκκλησιας.Στις πρωτες σελιδες εγραφε καπου, οτι οι κατοικοι της μηχανιωνας ηταν καλοι ως ισραηλιτες.Ετσι οπως το διαβασα,μου αναβουν τα λαμπακια,το παω πισω,στηνω ενα καυγα τρικουβερτο και για να ησυχασουν,μου εδωσαν πισω τα λεφτα μου και εφυγα.Απο τοτε δεν τους εχω δωσει ουτε το σαλιο μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2011, 13:12:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

skartados:

quote:

Kαποδιστρια και λοιποι.Εχετε φαει το παραμυθι των τσομπανηδων περι θεοπνευστιας της βιβλου,και αναλωνετε τον ελευθερο σας χρονο,στο να προσπαθειτε να το αναιρεσετε.Εμεις ειμαστε Ελληνες.Διαβαστε πρωτα την αρχαια μας γραμματεια,ωστε να μπορειτε να απαντατε στις συκοφαντιες του καθε τουρκαλβανου απολογητη προς την αρχαια ελλαδα,αλλα και να γινετε σοφοτεροι απο αυτην, και αφηστε τη βιβλο και την εβραικη μυθολογια σε αυτους που πιστευουν στη θεοπνευστια της .Ο καθε λαος εχει τη μυθολογια του.Οι εβραιοι τη δικια τους,εμεις τη δικια μας.Το οτι υπαρχουν ελληνες που γνωριζουν τη βιβλο και δεν εχουν εχουν ιδεα απο την αρχαια μας κληρονομια,δειχνει γιατι ο ραγιαδισμος καλα κρατει.

Μια φορα ειχα παει δεκαπενταυγουστο,στην εκκλησια της μηχανιωνας.Αγορασα ενα βιβλιο απο εκει για την ιστορια της περιοχης και της εκκλησιας.Στις πρωτες σελιδες εγραφε καπου, οτι οι κατοικοι της μηχανιωνας ηταν καλοι ως ισραηλιτες.Ετσι οπως το διαβασα,μου αναβουν τα λαμπακια,το παω πισω,στηνω ενα καυγα τρικουβερτο και για να ησυχασουν,μου εδωσαν πισω τα λεφτα μου και εφυγα.Απο τοτε δεν τους εχω δωσει ουτε το σαλιο μου.



Έχεις απόλυτο δίκιο skartados!!!

Και πραγματικά μετά και το περιστατικό που ανέφερες,
μου έρχεται να σου ΥΠΟΣΧΕΘΩ, να μην γράψω ξανά ούτε
μια αράδα που να σχετίζεται με την εβραϊκή παραμυθολογία!!!

Ελπίζω μην αθετήσω την υπόσχεσή μου!
Άν συμβεί σου δίνω το ελεύθερο να με
επαναφέρεις στην ΤΑΞΗ!!!


Αγαπητέ αμοθεν,δεν έχω να προσθέσω ΤΙΠΟΤΑ
επί πλέον στο θέμα!
Καλησπέρα!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2011, 18:46:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακαλώ την διαχειρίστρια Αμαλια,αν είναι δυνατόν, να αφαιρέσει τα θέματα 1]αλληγορικά όσα αναφέρει η βίβλος;;; και 2] ο ΛΩΤ και οι κόρες του από το φορουμ,με την ίδια διαδικασία που εφαρμόζεται στα κείμενα των [troll]  

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1400146
Maintained by Digital Alchemy