ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ανεξηγητο προσωπο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2011, 01:44:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!! Χ8ες την ωρα που ετρωγα, τελειως ασυναισ8ητα μου ηρ8ε στο μυαλο μου, μια μορφη, αντρας ηταν, και κουνουσε το κεφαλι του σαν να λεει οτι "οτι ηταν να γινει εγινε".. Δηλαδη να κουναει λιγο το κεφαλι του, να σηκωνει το φρυδι και να στραβωνει καπως τα χειλη.. και καλα "καλα να πα8εις"... Κατι τετοιο.. Ειχα ανοιχτα τα ματια, αλλα ειχα αυτο στο νου μου.. Εχει τυχει κατι παρομοιο σε κανεναν?

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2011, 01:57:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ετρωγες μόνος σου; Άλλοι δεν το είδαν ; Τι ετρωγες;
Σε μένα όχι ,ποτέ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2011, 09:21:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτά που υποτίθεται «λεει» ή εννοεί, το πρόσωπο, σχετίζονται με σένα.
Σωστά?
Το πρόσωπο σου θυμίζει κάτι?

Προφανώς κάτι … «έπαθες» - σωματικά - που δεν διορθώνεται πλέον, και που κατά φαινόμενα δεν είναι βέβαιο πως το ήθελες .
Έγινε με την συναίνεση σου και θα προτιμούσες να μην έχει γίνει.

Η όλη ιστορία δηλαδή έχει να κάνει με σένα, και αναφέρεται σε προσωπική σου υπόθεση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2011, 21:37:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/ή greeneyes, όπως μοιράζεσαι την εμπειρία σου μαζί μας μια σκέψη που μου ήρθε στο μυαλό είναι ότι ενδεχομένως να "εικονοποίησες" ή να νόμισες ότι "εικονοποιείται" μπροστά σου κάποια ενδόμυχη ή υποσυνείδητη σκέψη.
Εάν βίωσες πρόσφατα μια κατάσταση στην οποία εκ των υστέρων αντιλήφθηκες ότι έκανες μια λανθασμένη επιλογή ή βίωσες κάποια κατάσταση από την οποία πληγώθηκες ή εισέπραξες συναισθήματα απογοήτευσης, προδοσίας κλπ, τότε οι πιθανότητες για την πιθανή εξήγηση που μου ήρθε στο μυαλό ίσως είναι λίγο περισσότερες.
Ειδικά εάν είπες στον εαυτό σου "καλά να πάθεις".

quote:
Προφανώς κάτι … «έπαθες» - σωματικά - που δεν διορθώνεται πλέον, και που κατά φαινόμενα δεν είναι βέβαιο πως το ήθελες .

Φίλε gianipseftis, επειδή δυσκολεύομαι να καταλάβω αυτό το σημείο από το μήνυμα σου, τι εννοείς;


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2011, 01:58:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ετρωγες μόνος σου; Άλλοι δεν το είδαν ; Τι ετρωγες;
Σε μένα όχι ,ποτέ.

Σαλατα ετρωγα με ψωμι.. Ηταν κ η μαμα εκει και ελιωνε στο Pc.. Εγω το ειδα οπως οταν κλεινεις τα ματια σου και σκεφτεσαι καποιον..

quote:

Αυτά που υποτίθεται «λεει» ή εννοεί, το πρόσωπο, σχετίζονται με σένα.
Σωστά?
Το πρόσωπο σου θυμίζει κάτι?




Δεν μου 8υμιζει κατι... Ηταν εντελως αγνωστος.

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2011, 12:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
dying
Φίλε gianipseftis, επειδή δυσκολεύομαι να καταλάβω αυτό το σημείο από το μήνυμα σου, τι εννοείς;


Φίλε dying είναι προφανές πως δεν κατάλαβες το νόημα της ερώτησης μου, και δεν θα μπορούσες , ούτως η άλως, εσύ να απαντήσεις.

Το μέλος greeneyes, περιγράφει μια ιστορία, που είναι καθαρά προσωπική (κατά την γνώμη μου).


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2011, 22:06:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, όμως επειδή όντως δεν κατάλαβα - όπως είπα κι εγώ - για αυτό σου ζήτησα να αποσαφηνίσεις λίγο τι ήθελες να πεις.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2011, 23:09:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε dying αυτό που είπα ήταν μια πιθανή εξήγηση ενός ονείρου.
Το όνειρο αυτό κατά την δική μου εκτίμηση αναφέρεται σε ένα προσωπικό θέμα του ατόμου που το περιγράφει.
Ακόμα και το ότι το «πρόσωπο» που αναφέρεται ότι είδε ήταν τελείως άγνωστο, έχει το νόημά του, και αυτός είναι ο λόγος που αρχικά ρώτησα.

Δεν πρέπει να γίνεται δημόσιος διάλογος – και δεν δέχομαι να προχωρήσω σε έναν τέτοιον – πάνω σε προσωπικά θέματα.

Αυτός είναι και ο λόγος που δεν έδωσα συνέχεια στην συζήτηση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2011, 23:48:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
greeneyes
Έχω ακούσει παρόμοιες εμπειρίες.
Δεν νομίζω ότι εννοούσε "καλά να πάθεις", εγώ θα σκεφτόμουν ότι απλώς τελείωσε κάτι και αρχίζει κάτι καινούργιο. Το παρελθόν δεν μπορείς να το αλλάξεις άρα μην κολλάς σε αυτό, κοίταξε μπροστά και βάλε στόχους για το μέλλον.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2011, 01:57:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

greeneyes
Έχω ακούσει παρόμοιες εμπειρίες.
Δεν νομίζω ότι εννοούσε "καλά να πάθεις", εγώ θα σκεφτόμουν ότι απλώς τελείωσε κάτι και αρχίζει κάτι καινούργιο. Το παρελθόν δεν μπορείς να το αλλάξεις άρα μην κολλάς σε αυτό, κοίταξε μπροστά και βάλε στόχους για το μέλλον.


Σωμφωνω, ομως μου φανηκε καπως παρα3ενο.. Κουνουσε το κεφαλι και εκανε καπως το στομα και γενικα ολο αυτο μου ηρ8ε καπως..

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystery flower
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
204 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2011, 14:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έφαγες πολλά μανιτάρια ή μια συγκεκριμένη ποικιλία, λένε ότι ορισμένα από αυτά έχουν την δυνατότητα να κάνουν τον οργανισμό να βλέπει παραισθήσεις. Αν έφαγες τροφές που δεν ταιριάζουν μεταξύ τους πάλι ένα σοκ μπορεί να σε επηρεάσει. Βρισκόσουν σε εμπύρετη κατάσταση; Σκέψου αν συνέβη κάτι από αυτά. Αν όχι είχες μια μεταφυσική εμπειρία.

Ταξίδι στο άγνωστοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2011, 15:26:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έφαγες πολλά μανιτάρια ή μια συγκεκριμένη ποικιλία, λένε ότι ορισμένα από αυτά έχουν την δυνατότητα να κάνουν τον οργανισμό να βλέπει παραισθήσεις. Αν έφαγες τροφές που δεν ταιριάζουν μεταξύ τους πάλι ένα σοκ μπορεί να σε επηρεάσει. Βρισκόσουν σε εμπύρετη κατάσταση; Σκέψου αν συνέβη κάτι από αυτά. Αν όχι είχες μια μεταφυσική εμπειρία.

Ταξίδι στο άγνωστο


Δεν νομιζω να εφαγα μανιταρια.. Δεν το συνηθιζω.. Δεν ηταν παραισθηση, εκεινη τη στιγμη μου ηρθε στο νου αυτη η εικονα. Ουτε σε εμπυρετη κατασταση ημουν..

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2011, 15:50:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τωρα ξαναδιαβασα ολη τη συζητηση και κολλησα σε 2 πραματα και τα συνδεσα με κατι.
1ον
quote:

Εάν βίωσες πρόσφατα μια κατάσταση στην οποία εκ των υστέρων αντιλήφθηκες ότι έκανες μια λανθασμένη επιλογή




Ενα χρονο πριν απο τοτε που ειδα το προσωπο αυτο, δηλαδη στις 27/08/10 κατι ειχε γινει και τσακωθηκα πολυ ασχημα με τον φιλο μου, και εφταιγα εγω, απο εκεινη τη στιγμη και περα, μεσα στην υπολοιπη χρονια υπηρχαν πολλα σκαμπανεβασματα στην σχεση μας, γενικα ηταν μια χρονια πολυ "καταθλιπτικη".

2ον

quote:

Δεν νομίζω ότι εννοούσε "καλά να πάθεις", εγώ θα σκεφτόμουν ότι απλώς τελείωσε κάτι και αρχίζει κάτι καινούργιο.


Απο εκεινη την ημερα ομως που εγω ειδα αυτο, δεν τσακωνομαστε πια, σε σημειο χωρισμου, δηλαδη ειναι πιο ηρεμη η σχεση μας, και ειμαστε πολυ καλυτερα.

Δεν ξερω αν εχουν καποια σχεση μεταξυ τους αυτα, αλλα τωρα που το ξαναδιαβασα και ειδα και την ημερομηνια που ειδα αυτο το προσωπο τα συνεδεσα...

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clandestine elf
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2012, 15:39:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εμενα μου εχουν συμβει αρκετα τετοια περιεργα τον τελευταιο καιρο..σαν αυτο που επαθες αλλα δεν ξερω τι φταιει..αν ειναι παιχνιδια του μυαλου η οχι γιατι κ σε μενα συνεβεναν οταν ημουν ξυπνια..συνηθως οταν μολις ξυπνουσα η λιγο πριν ξυπνησω..το ψαχνω...ελπιζω να βρω απαντησεις γιατι αρχιζω και φοβαμαι..αλλα αν σου συνεβει μονο μια φορα δεν πρεπει να ανυσηχεις..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2012, 18:56:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια φορά μου συνέβει μόνο.. Δεν ξέρω τι έγινε.. Βέβαια συμβαίνουν και πολλά άλλα όπως, οτι βλέπω κάτι στο όνειρο μου και μετά μέσα στις επόμενες 3 μέρες γίνεται.. Τρομακτικό..

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy