ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Ονειρα και εξηγησεις
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
anonumos3
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2011, 16:29:03  Εμφάνιση Προφίλ
Καταρχας ειμαι νεος στο φορουμ και δε ξερω αν ειναι το σωστο μερος εδω για ποσταρισμα του θεματος.

Λοιπον να ξεκινησω δεν εχει σημασια το πως με λενε ειμαι 33 ετων και μενω καπου μακρια.

Αυτο το οποιο με καιει εδω κι αρκετα χρονια και θα θελα να ρωτησω εχει να κανει σχετικα με τα ονειρα και τη σημασια τους και γιατι τα βλεπω μονο εγω.

Τεσπα η ιστρια ξεκιναει στα 12 οταν ειδα για πρωτη φορα ενα κακο ονειρο εναν εφιαλτη ας πουμε τρομαξα μονο και μονο που το ειδα φυσικα δεν ηταν ενα συνηθησμενο ονειρο αλλα ειχα δει αν θυμαμαι καλα οτι ημουν στη κολαση και εδινα μαχες με κατι δαιμονες τεσπα δεν εδωσα σημασια στο ονειρο.
Μετα απο 1 χρονο διαβασα την αποκαλυψη του Ιωαννη απο περιεργια μιας και το ειχε αναφερει ενα παιδι στη παρεα ολα καλα ολα ωραια εβλεπα παραξενα ονειρα οτι εβρεχε μετεωριτες με φωτια η μερα γινοταν νυχτα κτλπ αλλα ηξερα οτι ηταν απο την αποκαλυψη.
Τεσπα η ιστορια συνεχιζεται και φτανω γυρω στα 14 κι εκει ξεκιναει το δραμα απο τα 14 ως τα 19 μου ετη εβλεπα καθε βραδυ εφιαλτες και συνηθως δαιμονες στον υπνο μου και δαιμονες εξω απο το σπιτι μου.
Εβλεπα οτι δινω μαχες με δαιμονες και εβλεπα οτι εκανα το σταυρο μου 3 φορες και εξαφανιζοταν ολ αυτα στον υπνο μου βεβαια.
Εβαλα μαχαιρι κατω απο το μαξιλαρι τιποτα εβαλα βαιο αγιασμενο τιποτα εβαλα σταυρο κατω απο το μαξιλαρι τιποτα...
Ε μετα ηρεμισα για λιγο πηγα στρατο και λιγο πριν απολυθω ειδα στον υπνο μου εναν παπα μεσα στο σπιτι μου με πηραν τηλ το επομενο πρωι και η μανα μου ηταν αρρωστη πηγα σπιτι να την προσεχω και μετα απο 6 μερες πεθανε...Αυτο που με παραξενεψε ειναι οτι πεθανε μια μερα μετα τα γενεθλεια μου που ειναι στις 11 γεναρη και πεθανε στις 12.
Τεσπα συνεχιζουμε Περιττευει να πω του οτι εβλεπα τη μανα μου για λιγο καιρο απ οτι πεθανε στον υπνο μου καθε βραδυ...
Για λιγο καιρο καθε βραδυ ολοι το παθαινουμε εως σημερα τη βλεπω ομως ακομα οπως την ειδα και χθες το βραδυ.
Οποτε ειχα προβληματα την εβλεπα στον υπνο μου και μου εδινε καποιες λυσεις αφου αναλυα τα ονειρα.
Φυσικα τα ονειρα με τους δαιμονες δε λειπανε κι ακομα βλεπω ονειρα με δαιμονες παρ ολ αυτα στα ονειρα μου μεσα δε τους φοβαμαι και τους νικαω παντα.
Εκτος αυτου καποιες φορες τα ονειρα μου μου δειχνουν το μελλον μου κι αυτα βγαινουν κι ολας.
Η ερωτηση ειναι γιατι βλεπω συνεχεια δαιμονες στον υπνο μου??
Γιατι μαχομαι με αυτους??
Γιατι τους νικαω παντα??
Γιατι τα ονειρα που μου δειχνουν το μελλον βγαινουν παντα??
Αααα ξεχασα και το σημαντικοτερο ονειρο που βλεπω τακτικα βλεπω στον υπνο μου οτι εχουμε πολεμο στην ελλαδα κι εγω συμμετεχω στο πολεμο εδω και μερικα χρονια το βλεπω.
Το παραξενο ειναι οτι μενω εκτος ελλαδας.
τεσπα εχει καποιος καποια εξηγηση??


starstruck
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2011, 19:17:40  Εμφάνιση Προφίλ
Πραγματικά δεν μπορώ να δώσω κάποια συγκεκριμένη ερμηνεία, οπότε θα περιμένω από τους ψυχολόγους της παρέας να πράξουν τα δέονται και να ξεπεράσουν τον εαυτό τους.

Όσο για τον πόλεμο, δεν έχει γίνει , τον βλέπεις εσύ στον ύπνο σου βέβαια , πιθανόν να είναι προ των πυλών όπως δείχνουν και τα πράγματα στην Ελλάδα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2011, 21:44:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ anonumos3, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια!

Όσον αφορά το θέμα που άνοιξες, εάν χρησιμοποιήσεις την Αναζήτηση (επάνω αριστερά στην οθόνη) μπορείς να βρεις όλα τα παλιότερα σχετικά θέματα.
Υποβάλλοντας τις κατάλληλες λέξεις - κλειδιά και κλικάροντας στην επιλογή Αναζήτησε! μπορείς να βρεις οποιοδήποτε θέμα σχετικά με αυτό που σε ενδιαφέρει.
Εάν λοιπόν υπάρχει ήδη κάποιο ενεργό θέμα είναι καλύτερο να συνεχίσεις σε αυτό ώστε να αποφύγουμε την ύπαρξη διπλών θεμάτων και να έχουμε όλες τις παρεμφερείς απόψεις συγκεντρωμένες σε ένα θέμα.

Σχετικά με τα όνειρα, ενδεικτικά σου αναφέρω το παρακάτω θέμα στο οποίο μπορείς να καταθέσεις και τα δικά σου όνειρα ή να προσπαθήσεις να ψάξεις - ρωτήσεις για κάποια πιθανή επεξήγηση τους (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

Εξηγηση ονειρου!!!

Οπότε το παρόν θέμα μπορεί να απενεργοποιηθεί σύντομα εφόσον η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί στο προτεινόμενο.
Επιπλέον, θα μεταφερθεί στην Κατηγορία .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-. από την Κατηγορία .-= Η ΨΥΧΗ =-. όπου ανοίχθηκε αρχικά.





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2011, 13:43:01  Εμφάνιση Προφίλ
Το πρόβλημα σου είναι..... “αποκαλυπτικό”

Να γιατί η ανάγνωση της “αποκάλυψης” πρέπει να συνοδεύεται με την προειδοποίηση
“ΠΡΟΣΟΧΗ !!! η ανάγνωση επιτρέπεται από άτομα άνω των 21 ετών”

ΔΕΝ υπάρχουν διάβολοι και πνεύματα του κακού, παρά ΜΟΝΟ κακοί άνθρωποι.
Από αυτούς μόνο κινδυνεύεις
Ο διάβολος είναι το σκιάχτρο τους, ο μπαμπούλας για να σε κρατάνε πάντα στην στρούγκα τους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

anonumos3
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2011, 17:30:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Το πρόβλημα σου είναι..... “αποκαλυπτικό”

Να γιατί η ανάγνωση της “αποκάλυψης” πρέπει να συνοδεύεται με την προειδοποίηση
“ΠΡΟΣΟΧΗ !!! η ανάγνωση επιτρέπεται από άτομα άνω των 21 ετών”

ΔΕΝ υπάρχουν διάβολοι και πνεύματα του κακού, παρά ΜΟΝΟ κακοί άνθρωποι.
Από αυτούς μόνο κινδυνεύεις
Ο διάβολος είναι το σκιάχτρο τους, ο μπαμπούλας για να σε κρατάνε πάντα στην στρούγκα τους.


Τωρα με φωτισες...
Καμια σχεση οτι λες με την αποκαλυψη την αποκαλυψη την εβλεπα για λιγο καιρο τα ονειρα με δαιμονες τα εβλεπα απο πιο πριν και τα βλεπω ακομα...
Οσο για δαιμονες εγω ξερω οτι υπαρχουν τα ονειρα μου με κανουν να μη το ξεχναω...
Ελπιζω να υπαρχει καποια αλλη πιο λογικη εξηγηση ωστε να μπορεσω να καταλαβω το τι ακριβως μου συμβαινει.
Και του οτι βλεπω μελλοντικα ονειρα που συνηθως με προειδοποιουν για πραγματα που δε παει καν ο νους μου και βγαινουν...
Εκτος αυτου εχω πολυ μεγαλη ατυχια στη ζωη μου αυτα που μου εχουν τυχει εχουν τυχη στους λιγους αν αυτο βοηθαει καπως στο να λυθει το μυστηριο...

Edited by - anonumos3 on 29/08/2011 17:35:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2011, 22:11:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ anonumos3, όπως είδα έγραψες ήδη την εμπειρία σου στο σχετικό θέμα για τα όνειρα και συγκεκριμένα εδώ (κλίκαρε για να μπεις κατευθείαν).

Οπότε το παρόν θέμα μπορεί να απενεργοποιηθεί ώστε να αποφευχθεί η ύπαρξη πολλών θεμάτων με το ίδιο θέμα αλλά κι η διασκόρπιση των σχετικών πληροφοριών - απόψεων επάνω σε αυτό.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy