ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενη εμπειρία κατά την διάρκεια του ύπνου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Lazaroukos
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2011, 17:26:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχθες συνεβει κατι που μου συμβαινει πρωτη φορα στην ζωη μου.Επεσα για υπνο στις 3 και κατι,εκει που σκευτομουν μεχρι να με παρει ο υπνος, αρχισα ξαφνικα να μουδιαζω σε ολο μου το σωμα και εμεινα κατι σαν παραλυτος,τα δαχτυλα μου εμειναν στην σταση που τα ειχα πριν παθω αυτο το πραμα,το στομα μου δεν μπορουσα να το ανοιγοκλεισω,τα ποδια μου δεν μπορουσα να τα κινησω,και ξαφνικα ενιωσα ενα βαρος πανω στο στηθος και ταυτοχρονα μουδιασμα,αυτο με το στηθος εγινε 3 φορες,θελω να πω εγινε την πρωτη,σταματησε και μετα ξανα,την τριτη φορα ο πονος και το μουδιασμα εφτασαν και λιγο πιο κατω στην μεση,να σας πω την αληθεια δεν πανικοβληθηκα γιατι εχω ακουσει κατι για το Sleep paralysis,σας ορκιζομαι ρε παιδια δεν λεω ψεματα ουτε ειναι της φαντασιας μου ολο αυτο,Ξεχασα να προσθεσω οτι ειχα ενα περιεργο βουητο στα αυτια μου,κατι σαν... δεν μπορω να το εξηγησω,το σκηνικο συνεβει στο σπιτι της γιαγιας μου που ειναι πανω ακριβος απο το δικο μας (μονοκατοικια) ετυχε να κοιμηθω πανω γιατι εχουμε 2 παιδια καλεσμενους στο σπιτι,ειχα διαβασει οτι οταν γινεται αυτο να κανεις την προσευχη σου,αρχισα να την λεω,την 3ι φορα περασε,και μου εκανε τεραστια εντυπωση που περασε πολυ αποτομα,δλδ ολο αυτο κρατησε γυρο στο 1 λεπτο,Επειδη τελευταια προσπαθω συνεχεια να κανω αστρικη προβολη,δλδ χαλαρωνω τερμα και εξασκω καποιες τεχνικες που εχω διαβασει,εχθες αυτο προσπαθουσα να κανω και μετα εγινε ολο αυτο το σκηνικο,αφου σε μια στιγμη την ωρα της παραλυσης σκευτηκα απο μεσα μου,"ειναι η ωρα να βγω απο το σωμα μου" αλλα η επιθυμια αυτη δεν πραγματοποιηθηκε,Τι να πω ρε παιδια δεν ξερω,εκει που ειχα καποιες αμφιβολειες σχετικα με ολα αυτα,τωρα που μου συνεβει και εμενα κατι αλαξα γνωμη....


____________________________________________________________
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Παιδια Κοιταξτε λιγο
σας παρακαλω!
ΣΕ Παράξενη εμπειρία κατά την
διάρκεια του ύπνου

19/09/2011
____________________________________________________________

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2011, 18:16:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να μη δώσεις καμμία σημασία στο γεγονός και να προχωρήσεις στην επίτευξη του αστρικού ταξιδιού.

Ο μόνος ανασταλτικός παράγοντας είναι ο φόβος.

Αγνόησέ τον.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lazaroukos
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2011, 18:21:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να μη δώσεις καμμία σημασία στο γεγονός και να προχωρήσεις στην επίτευξη του αστρικού ταξιδιού.

Ο μόνος ανασταλτικός παράγοντας είναι ο φόβος.

Αγνόησέ τον.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Προσπαθω φιλε μου αλλα δεν με βγαζει πουθενα,τι αλλο ακριβως να κανω? Αυτο που εγινε ειχε καμια σχεση με αστρικη προβολη?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2011, 18:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απολύτως καμμία.
Ηταν ενα τυχαίο περιστατικό <<μόρας>>,υπνικής παράλυσης επι το σωστότερον.

Μια ατυχής συγκυρία,που δεν σε εμποδίζει σε τίποτα στην προσπάθειά σου.

Τι άλλο να κάνεις?

προετοιμασία.

για μια εβδομάδα μην κάνεις καμμιά προσπάθεια.μόνο να σκεφθεσαι οτι την τάδε ημέρα <<θέλω να κάνω αστρικό ταξίδι>>.Θα ηρεμήσεις,θα χαλαρώσεις και θα προσπαθήσεις.

Αν δεν το επιτύχεις,μην απογοητεύεσαι.Την επόμενη βδομάδα πάλι.

Θα το πετύχεις.Πίστεψέ με.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lazaroukos
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2011, 18:59:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Απολύτως καμμία.
Ηταν ενα τυχαίο περιστατικό <<μόρας>>,υπνικής παράλυσης επι το σωστότερον.

Μια ατυχής συγκυρία,που δεν σε εμποδίζει σε τίποτα στην προσπάθειά σου.

Τι άλλο να κάνεις?

προετοιμασία.

για μια εβδομάδα μην κάνεις καμμιά προσπάθεια.μόνο να σκεφθεσαι οτι την τάδε ημέρα <<θέλω να κάνω αστρικό ταξίδι>>.Θα ηρεμήσεις,θα χαλαρώσεις και θα προσπαθήσεις.

Αν δεν το επιτύχεις,μην απογοητεύεσαι.Την επόμενη βδομάδα πάλι.

Θα το πετύχεις.Πίστεψέ με.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Ευχαριστω για τις απαντησεις που μου δινεις φιλε μου,Εγω μεχρι τωρα προσπαθω να κανω αστρικη προβολη χαλαρωνοντας το σωμα μου και κανω καποιες σκεψεις σχετικα με το πως θα ειναι και φανταζομαι οτι βλεπω το σωμα μου απο ψηλα,ειναι σωστη τακτικη η λαθος ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2011, 19:11:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και λάθος και σωστή.

Εννοώ οτι,οταν σκέφθεσαι να βλέπεις το σώμα σου απο ψηλά,είναι ενας τρόπος γρήγορης <πτήσης>,για προχωρημένους.
Εσυ,στο στάδιο που είσαι δεν πρέπει να σκέπτεσαι απολύτως τίποτα.

Θα εχεις ενα μαυρο μεγάλο πλαίσιο στο μυαλό σου και δεν θα το απασχολείς με τίποτα.Και κάθε σκέψη που θα έρχεται θα την διώχνεις.
Για αρχή.

κανε αυτη τη μεθοδο και τα λεμε σε μια εβδομάδα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lazaroukos
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2011, 19:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και λάθος και σωστή.

Εννοώ οτι,οταν σκέφθεσαι να βλέπεις το σώμα σου απο ψηλά,είναι ενας τρόπος γρήγορης <πτήσης>,για προχωρημένους.
Εσυ,στο στάδιο που είσαι δεν πρέπει να σκέπτεσαι απολύτως τίποτα.

Θα εχεις ενα μαυρο μεγάλο πλαίσιο στο μυαλό σου και δεν θα το απασχολείς με τίποτα.Και κάθε σκέψη που θα έρχεται θα την διώχνεις.
Για αρχή.

κανε αυτη τη μεθοδο και τα λεμε σε μια εβδομάδα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Ενταξει φιλε,ευχαριστω πολυ :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2011, 21:29:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει λόγος που αισθάνεσαι αυτόν τον φόβο φίλε μου,και εγω τον έχω βιώσει πολλές φορές,και είμαι σίγουρος για αυτό που θα σου πώ.Ο λόγος που φοβάσαι είναι το γεγονός οτι ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ για αστρικά ταξίδια.

Το αστρικό επίπεδο είναι αυτό που κυριαρχούν οι σκοτεινές οντότητες,και αν δεν είσαι προσεκτικός,μπορούν να σου αντιστρέψουν όλους σου τους κωδικούς και να πάθεις τρομερή βλάβη στο αστρικό αλλα και στο φυσικό σου σώμα.

Αν θές την συμβουλή μου,ασε την αστρική προβολή και προσπάθησε με διαλογισμό να έρθεις σε αρμονία με τον ανώτερο εαυτό σου,έτσι ώστε να ξέρεις τί πρέπει να κάνεις με τον εσωτερισμό αλλα και γενικότερα στην ζωή σου να έχεις την κατεύθυνση που πρέπει.

Edited by - alex22 on 18/09/2011 21:29:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2011, 21:35:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχε κάνεις αστρική προβολή?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2011, 23:12:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλεξ
Το αστρικό επίπεδο είναι αυτό που κυριαρχούν οι σκοτεινές οντότητες,και αν δεν είσαι προσεκτικός,μπορούν να σου αντιστρέψουν όλους σου τους κωδικούς και να πάθεις τρομερή βλάβη στο αστρικό αλλα και στο φυσικό σου σώμα.

Διαφωνώ καθέτως και οριζοντίως,εντός εκτός κι επι τα αυτά.

Το ακριβώς αντίθετο συμβαίνει.κανείς δεν εχει το δικαίωμα και το power να σου κάνει κακό στο αστρικό.Βλέπεις επικρατούν <<άλλοι>> νόμοι εκει φίλε μου!


quote:

Νικόμαχε κάνεις αστρική προβολή?

Δεν θα δώσω καμμία απάντηση και να με συγχωρέσεις για αυτό.Είναι εντελώς προσωπικό θέμα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lazaroukos
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2011, 00:08:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Υπάρχει λόγος που αισθάνεσαι αυτόν τον φόβο φίλε μου,και εγω τον έχω βιώσει πολλές φορές,και είμαι σίγουρος για αυτό που θα σου πώ.Ο λόγος που φοβάσαι είναι το γεγονός οτι ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ για αστρικά ταξίδια.

Το αστρικό επίπεδο είναι αυτό που κυριαρχούν οι σκοτεινές οντότητες,και αν δεν είσαι προσεκτικός,μπορούν να σου αντιστρέψουν όλους σου τους κωδικούς και να πάθεις τρομερή βλάβη στο αστρικό αλλα και στο φυσικό σου σώμα.

Αν θές την συμβουλή μου,ασε την αστρική προβολή και προσπάθησε με διαλογισμό να έρθεις σε αρμονία με τον ανώτερο εαυτό σου,έτσι ώστε να ξέρεις τί πρέπει να κάνεις με τον εσωτερισμό αλλα και γενικότερα στην ζωή σου να έχεις την κατεύθυνση που πρέπει.

Edited by - alex22 on 18/09/2011 21:29:47


Μα δεν φοβηθηκα φιλε μου,αποδεχτηκα αυτο που εγινε και δεν πανηκοβληθηκα καθολου.Δεν τρομαξα για κατι,ισα ισα περιμενα περισσοτερα (αστρικη προβολη)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2011, 08:53:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Διαφωνώ καθέτως και οριζοντίως,εντός εκτός κι επι τα αυτά.

Το ακριβώς αντίθετο συμβαίνει.κανείς δεν εχει το δικαίωμα και το power να σου κάνει κακό στο αστρικό.Βλέπεις επικρατούν <<άλλοι>> νόμοι εκει φίλε μου!


Μπορείς εσύ, να δώσεις το δικαίωμα σε κάποιον αθελά σου.

Απο το αστρικό επίπεδο,γίνεται η χειραγώγηση του ανθρώπινου είδους.

Οτι λάμπει δεν είναι χρυσός,το οτι όλα σου φένονται ωραία και καλά,δεν σημαίνει κιόλας οτι είναι.Υπάρχουν τεχνικές που οι fallen μπορούν να εισχωρήσουν στο σύστημά σου και να κάνουν ότι θέλουν."Ανοιξε την καρδιά σου" σου λένε(και αυτό που κάνεις εσύ στην ουσία μετά απο αυτή την "αγνή" προσταγή τους,είναι το ανοιγμα του 4ου τσάκρα απο το οποίο μπορούν να βάλουν τους κωδικούς τους και να σε προγραμματίσουν όπως θέλουν.Σε αυτό το επίπεδο μόνο οι μυημένοι μπορούν να δράσουν,κανείς άλλος.

Είναι σαν ένας γονιός να αφήνει το τρίχρονο παιδί του να βγεί έξω στους δρόμους μόνο του.Είναι δυνατόν κάτι τέτοιο? Όχι βέβαια,για αυτό και ο ανώτερος εαυτός μας,μας προστατεύει με το να μπλοκάρει την εξοδό μας.Σε ορισμένες περιπτώσεις μπορεί να σε αφήσει για λίγο να βγείς μόνο όμως υπο την επιβλεψή του ή κάποιου έμπιστου γκουρού και μάλιστα σε απόλυτα ελεγχόμενο περιβάλλον.

Όποιος θέλει σώνει και καλά να βιώσει την αστρική προβολή,ας το ζητήσει απο τον ανώτερό εαυτό του (ή κάποιον Δάσκαλο) και κάποια στιγμή θα γίνει και θα είναι με τον σωστό τρόπο.Μέχρι όμως ο ανθρωπος να εξελιχθεί και να ενεργοποιήσει φούλ το 4ο και το 5ο σκέλος dna του,τα συνειδητά αστρικά ταξίδια θα είναι αδύνατα.


quote:
Δεν θα δώσω καμμία απάντηση και να με συγχωρέσεις για αυτό.Είναι εντελώς προσωπικό θέμα.

Το πολύ πολύ να έχεις κάποια συνειδητά όνειρα,μην το μπερδεύεις.Υπάρχουν συγκεκριμμένα επίπεδα που εδηλώνονται τα συνειδητά,τα διαυγή και τα ταυτόχρονα όνειρα.

Εκτός και αν έχεις κάνει καμια συμφωνία με τον διάβολο και όντως βγαίνεις με το αστρικό.

Σημ. Όταν ανόιγεις την καρδιά σου σε κάτι,στην ουσία ανοίγεις το 4ο τσάκρα(αντιστοιχεί στο αστρικό επίπεδο) και συντονίζεσαι με αυτό το κάτι.Δεν είναι όμως όλα τα πράγματα σε αυτόν τον κόσμο αγνα και καθαρά.Οι περισσότεροι νομίζουν οτι με το να ανοιχτείς σε κάτι,αυτό σώνει και καλά θα είναι θετικό για αυτούς,δυστηχώς δεν είναι έτσι.Και το πόβλημα είναι οτι τις περισσότερες φορές έχουμε είδη καταληφθεί απο κάτι ξένο χωρίς κάν να το έχουμε καταλάβει.Και ο λόγος είναι οτι δεν είμαστε συνειδητοί και δεν προσέχουμε τί κάνουμε.Φανταστείτε τί μπορεί να γίνει στο αστρικό επίπεδο,εκεί που η συνειδητότητά μας είναι σε εμβρυακό στάδιο!


Edited by - alex22 on 19/09/2011 09:42:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Earendil
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2011, 11:41:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Earendil  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το πολύ πολύ να έχεις κάποια συνειδητά όνειρα,μην το μπερδεύεις.Υπάρχουν συγκεκριμμένα επίπεδα που εδηλώνονται τα συνειδητά,τα διαυγή και τα ταυτόχρονα όνειρα.

Τι είναι τα ταυτόχρονα όνειρα;; Πρώτη φορά βλέπω να αναφέρονται σ'αυτό.. Μπορείς να πεις δυο πράγματα γι αυτό;

quote:
Σημ. Όταν ανόιγεις την καρδιά σου σε κάτι,στην ουσία ανοίγεις το 4ο τσάκρα(αντιστοιχεί στο αστρικό επίπεδο) και συντονίζεσαι με αυτό το κάτι.Δεν είναι όμως όλα τα πράγματα σε αυτόν τον κόσμο αγνα και καθαρά.Οι περισσότεροι νομίζουν οτι με το να ανοιχτείς σε κάτι,αυτό σώνει και καλά θα είναι θετικό για αυτούς,δυστηχώς δεν είναι έτσι.Και το πόβλημα είναι οτι τις περισσότερες φορές έχουμε είδη καταληφθεί απο κάτι ξένο χωρίς κάν να το έχουμε καταλάβει.Και ο λόγος είναι οτι δεν είμαστε συνειδητοί και δεν προσέχουμε τί κάνουμε.Φανταστείτε τί μπορεί να γίνει στο αστρικό επίπεδο,εκεί που η συνειδητότητά μας είναι σε εμβρυακό στάδιο!

Πολύ ενδιαφέρουσα πληροφορία..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2011, 11:51:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι είναι τα ταυτόχρονα όνειρα;; Πρώτη φορά βλέπω να αναφέρονται σ'αυτό.. Μπορείς να πεις δυο πράγματα γι αυτό;

Είναι όταν βρίσκεσαι ταυτόχρονα σε 2 ή και περισσότερα όνειρα ενω έχεις την πλήρη επίγνωση του εαυτού σου.Με βάση την λογική,σε μια τέτοια περίπτωση η συνείδηση θα έπρεπε να χωρίζεται και να χάνει σε αντίληψη,δεν συμβαίνει όμως αυτό.Υπάρχει η ίδια διαύγεια σε όλα τα ταυτόχρονα όνειρα.Αυτό το στάδιο,είναι το τελευταίο προτού μπεί κάποιος στην 4η διάσταση του αστρικού κόσμου.Τα όνειρα συμβαίνουν ανάμεσα στην 3 και την 4η διάσταση!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Earendil
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2011, 12:01:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Earendil  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οκ! Ευχαριστώ!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2011, 12:31:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλεξ
επειδή οι προσωπικές εμπειρίες,είναι αδιαμφισβήτητες,σε πληροφορώ οτι είσαι σε πολύ λάθος δρόμο,πιστεύοντας όλα αυτα που γράφεις.
Δεν έχει καμμία σχέση το αστρικό ταξίδι με τα τσάκρα και όλα αυτα τα παραμύθια που εχουν φορτώσει τους δυτικούς,με μοναδικό στόχο να τους κάνουν να απέχουν απο τις δυνατότητες αυτές του ανθρώπου.

Στο αστρικό ταξίδι απλά χαλαρώνεις,εναρμονίζεις τις δονήσεις του φυσικού με το αιθερικό και καλή βόλτα!!Τίποτα παραπάνω ή παρακάτω.

Αστρικό ταξίδι λέμε κι οχι γιόγκα και ανύψωση κουνταλίνι,διαλογισμό και τηλεπάθεια,ώστε να ανοίξουμε τσάκρας.

Στο αστρικό ο μόνος αναστολέας είναι ο φόβος και τίποτα άλλο.Ειδικά στα χαμηλό αστρικό όπου κυκλοφορούν εκείνες οι <χαζές> οντότητες που μοναδικό σκοπό εχουν να τρομοκρατούν τους αδαείς.Ερχονται υπο διάφορες μορφές και σου κάνουν<<μπου>>,οπως οταν θέλουμε να τρομάξουμε ενα παιδάκι.Τις αγνοείς και προχωράς.

ΑΓΡΑΦΟΣ ΝΟΜΟΣ:Κανείς και τίποτα δεν μπορεί να πειράξει το αστρικό σου σώμα,ούτε να το αποκόψει απο το φυσικό,ούτε να το προγραμματίσει.Εκεί έξω αποκτάς άλλη συνείδηση,ξέρεις ποιός πραγματικά είσαι και τι δυνάμεις έχεις.

Νομίζω είναι καλύτερα να μιλά κάποιος για τέτοια θέματα πολεμώντας τα,όπως κάνεις εσυ,αφού πρώτα εχει αποκτήσει προσωπική εμπειρία.


Λές π.χ. μια αρλούμπα και όποιον πάρει ο χάρος,όπως <<τα όνειρα υπάρχουν μεταξύ τριτης και τέταρτης διάστασης>>!!!Υπάρχει κάτι μεταξύ αυτων των διαστάσεων?Κάποιο μεταβατικό στάδιο?Κάποιος χώρος?Θα μας τρελάνεις Αλεξ!!

Και πώς μπορείς εσυ να ξέρεις αν τα όνειρα κάποιου άλλου είναι συνειδητά ή οχι?

Ακου ταυτόχρονα όνειρα!!!Οτι τους κατέβει κατασκευάζουν οι <<ειδικοί του χώρου>>,αστρολόγοι να δικαιολογήσουν την άγνοιά τους.Ξεχνάνε οτι στο αστρικό μόνο 3διάστατος δεν είσαι.Οτι μπορείς να βιώσεις ταυτόχρονα πολλαπλές καταστάσεις που μόνο όνειρα δεν είναι.

Αλεξ,συνειδητό αστρικό ταξίδι σημαίνει:Πάω όπου θέλω,βλέπω οτι θέλω,κάνω οτι θέλω,αρκει να μην παραβιάζω τα δικαιώματα των άλλων συνταξιδιωτών να κάνουν το ίδιο και να μην εκμεταλεύομαι τις δυνάμεις που αποκτώ δια προσωπικό όφελος,γιατί απλά θα χάσω τις δικές μου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2011, 12:54:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Στο αστρικό ταξίδι απλά χαλαρώνεις,εναρμονίζεις τις δονήσεις του φυσικού με το αιθερικό και καλή βόλτα!!Τίποτα παραπάνω ή παρακάτω.




Καλησπέρα, Νικόμαχε!

Πώς ακριβώς εναρμονίζεις τις δονήσεις αυτές...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2011, 13:02:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλεξ
επειδή οι προσωπικές εμπειρίες,είναι αδιαμφισβήτητες,σε πληροφορώ οτι είσαι σε πολύ λάθος δρόμο,πιστεύοντας όλα αυτα που γράφεις.
Δεν έχει καμμία σχέση το αστρικό ταξίδι με τα τσάκρα και όλα αυτα τα παραμύθια που εχουν φορτώσει τους δυτικούς,με μοναδικό στόχο να τους κάνουν να απέχουν απο τις δυνατότητες αυτές του ανθρώπου.

Ο άνθρωπος είναι ένα όν με απειρες δυνατότητες,αυτό υποστηρίζουν.Αν εσύ μετά απο αυτό καταλαβαίνεις οτι ο στόχος τους είναι να τους κάνουν να απέχουν απο τις δυνάμεις,τότε τί να σου πώ


quote:
Στο αστρικό ταξίδι απλά χαλαρώνεις,εναρμονίζεις τις δονήσεις του φυσικού με το αιθερικό και καλή βόλτα!!Τίποτα παραπάνω ή παρακάτω.

Για τους μυημένους αυτή είναι η διαδικασία ή μάλλον κάπως έτσι.

quote:
Αστρικό ταξίδι λέμε κι οχι γιόγκα και ανύψωση κουνταλίνι,διαλογισμό και τηλεπάθεια,ώστε να ανοίξουμε τσάκρας.

Ολα είναι αλληλένδετα μεταξύ τους,δεν θέλει και πολύ για να το καταλάβεις αυτό.

quote:
ΑΓΡΑΦΟΣ ΝΟΜΟΣ:Κανείς και τίποτα δεν μπορεί να πειράξει το αστρικό σου σώμα,ούτε να το αποκόψει απο το φυσικό,ούτε να το προγραμματίσει.Εκεί έξω αποκτάς άλλη συνείδηση,ξέρεις ποιός πραγματικά είσαι και τι δυνάμεις έχεις.

Ξέρεις πραγματικά ποιός είσαι? Ναι...


quote:
Νομίζω είναι καλύτερα να μιλά κάποιος για τέτοια θέματα πολεμώντας τα,όπως κάνεις εσυ,αφού πρώτα εχει αποκτήσει προσωπική εμπειρία.

Εμ,για αυτό γράφω.

quote:
Λές π.χ. μια αρλούμπα και όποιον πάρει ο χάρος,όπως <<τα όνειρα υπάρχουν μεταξύ τριτης και τέταρτης διάστασης>>!!!Υπάρχει κάτι μεταξύ αυτων των διαστάσεων?Κάποιο μεταβατικό στάδιο?Κάποιος χώρος?Θα μας τρελάνεις Αλεξ!!

Τι να σου πώ ρε νικόμαχε,αν θές το πιστεύεις.Εχω μελετήσει και συνεχίζω να το κάνω την εσωτερική δομή του ανθρώπου,και ξέρω με την εμπειρία μου οτι δεν λένε ψέματα.

quote:
Και πώς μπορείς εσυ να ξέρεις αν τα όνειρα κάποιου άλλου είναι συνειδητά ή οχι?

Δεν είπα εγώ οτι ξέρω πότε είναι συνειδητά τα όνειρα κάποιου.Μάλλον δεν κατάλαβες σωστά.


quote:
Ακου ταυτόχρονα όνειρα!!!Οτι τους κατέβει κατασκευάζουν οι <<ειδικοί του χώρου>>,αστρολόγοι να δικαιολογήσουν την άγνοιά τους.

Ποιός μιλησε για αστρολόγους ρε φίλε?


Edited by - alex22 on 19/09/2011 13:03:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2011, 13:09:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------

Νικόμαχε κάνεις αστρική προβολή?
--------------------------------------------------------------------------------


Δεν θα δώσω καμμία απάντηση και να με συγχωρέσεις για αυτό.Είναι εντελώς προσωπικό θέμα.



Έλα βρε .... πτέραρχε, μην είσαι τόσο ντροπαλός και συνεσταλμένος.

Πες μας, πες μας!

Θα .... παραμείνουμε σοβαροί.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2011, 17:59:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Παιδια Κοιταξτε λιγο σας παρακαλω! ΣΕ Παράξενη εμπειρία κατά την διάρκεια του ύπνου.





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Lazaroukos
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2011, 21:56:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Παιδια Κοιταξτε λιγο σας παρακαλω! ΣΕ Παράξενη εμπειρία κατά την διάρκεια του ύπνου.





In anticipation of my resurrection...



Φιλε Incubbus,Ημουν ξυπνιος οταν συνεβει αυτο ! :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

violent king
Μέλος 1ης Βαθμίδας


90 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2011, 22:59:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην το παρεξηγησετε αλλα δεν μπορω να συλλαβω αυτα που λετε
ισως εγω ειμαι πολυ πεζος δεν το λεω με καποια προθεσει να προσβαλω,απλα ειστε σιγουροι οτι ολα αυτα που λετε ισχυουν?

Countess it is your night
You are haunted by your wild desires
Possessed by bestial lust
You are the goddess of the loveΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2011, 10:47:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-Απο την εφηβεια μου και εως πριν απο λιγα χρονια,κατα διαστηματα,βλεπω ενα ονειρο.
-Ανεβενω σε καποιο μερος ψηλα-οπως στο καμπαναριο μιας εκκλησιας,η στην ταρατσα ενος υψηλου κτηριου- και κοιταζω προς τον ουρανο
περιμενοντας με ελπιδα, να εμφανιστουν τα αστροπλοια.Παντα ερχονται
με κατευφινση απο νοτο προς βορα και ειναι ενας τεραστιος στολος,
απο διαφορων μεγεθων και σχηματων,ασημενια αστροπλοια.
Τον ειχα ονομασει "ασημενιο στολο".
Οταν ξυπναω νοιωθω ενα πολυ ομορφο συναισθημα.
-Μεχρις εδω δεν υπαρχει κατι παραξενο,ηταν απλα ενα καλο ονειρο.
-Πριν απο περιπου 8 χρονια βρεθηκα να εργαζομαι στο Μαιαμι της Φλωριδας των Η.Π.Α.Ζητησα με αλληλογραφια και πηρα,μερικα βιβλια
-Για τους σκεπτηκιστες:Στην εφηβεια μου με απασχολουσαν αλλα πραγματα,δεν ειχα καν ακουσει περι εξωγηινων και τα παρομοια.
καποιας Αμερικανιδας συγγραφεως, με το ονομα Duela,η καπως ετσι.
-Η DUELA ισχυριζεται οτι ειναι αγκελιοφορος μηνυματων, που περνει απο ενα πολυαριθμο στολο αστροπλοιων που βρισκονται σε τροχεια γυρω απο τη γη,σε διασταση μη ορατη απο τους ανθρωπους .Ονομαζει αυτο το στολο"SILVER FLEET" δηλ."ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΣΤΟΛΟ" οπως εχω ονομασει εγω το στολο που εβλεπα στα ονειρα μου.
-Το παραξενο της ιστοριας δεν σταματαει εδω.Σε καποιο απο τα βιβλια της η DUELA, αναφερει οτι την πηραν εκει πανω και την θεραπευσαν απο καποια ασθενεια κατι που συνεβει και σε μενα πριν απο περιπου 20 χρονια και που ηδη το εχω αναφερει ,στις "περαξενες ιστοριες".

Edited by - Notirk on 13/10/2011 10:50:50

Edited by - Notirk on 13/10/2011 10:51:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2011, 10:55:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

-Απο την εφηβεια μου και εως πριν απο λιγα χρονια,κατα διαστηματα,βλεπω ενα ονειρο.
-Ανεβενω σε καποιο μερος ψηλα-οπως στο καμπαναριο μιας εκκλησιας,η στην ταρατσα ενος υψηλου κτηριου- και κοιταζω προς τον ουρανο
περιμενοντας με ελπιδα, να εμφανιστουν τα αστροπλοια.Παντα ερχονται
με κατευφινση απο νοτο προς βορα και ειναι ενας τεραστιος στολος,
απο διαφορων μεγεθων και σχηματων,ασημενια αστροπλοια.
Τον ειχα ονομασει "ασημενιο στολο".
Οταν ξυπναω νοιωθω ενα πολυ ομορφο συναισθημα.
-Μεχρις εδω δεν υπαρχει κατι παραξενο,ηταν απλα ενα καλο ονειρο.
-Πριν απο περιπου 8 χρονια βρεθηκα να εργαζομαι στο Μαιαμι της Φλωριδας των Η.Π.Α.Ζητησα με αλληλογραφια και πηρα,μερικα βιβλια
καποιας Αμερικανιδας συγγραφεως, με το ονομα Duela,η καπως ετσι.
-Η DUELA ισχυριζεται οτι ειναι αγκελιοφορος μηνυματων, που περνει απο ενα πολυαριθμο στολο αστροπλοιων που βρισκονται σε τροχεια γυρω απο τη γη,σε διασταση μη ορατη απο τους ανθρωπους .Ονομαζει αυτο το στολο"SILVER FLEET" δηλ."ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΣΤΟΛΟ" οπως εχω ονομασει εγω το στολο που εβλεπα στα ονειρα μου.
-Το παραξενο της ιστοριας δεν σταματαει εδω.Σε καποιο απο τα βιβλια της η DUELA, αναφερει οτι την πηραν εκει πανω και την θεραπευσαν απο καποια ασθενεια κατι που συνεβει και σε μενα πριν απο περιπου 20 χρονια και που ηδη το εχω αναφερει ,στις "περαξενες ιστοριες".
-Για τους σκεπτηκιστες:Στην εφηβεια μου με απασχολουσν αλλα πραγματα,δεν ειχα καν ακουσει για εξωγηινους και τα παρομοια.

Edited by - Notirk on 13/10/2011 10:50:50

Edited by - Notirk on 13/10/2011 10:51:51
[/quote]

Edited by - Notirk on 13/10/2011 10:56:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2011, 10:59:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-Συγνωμη για το διπλο post.Το δευτερο ειναι διορθωμενο...Σωπα και
τα καταφερα κουτσα-στραβα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystery flower
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
204 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2011, 11:05:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επιτρέψτε μου να πω τη δική μου εμπειρία πάνω στο θέμα ύπνος. Κάποιες βραδιές μετά τη θέαση άσχημου ονείρου βλέπω ότι διηγούμαι το όνειρο στη μητέρα μου και μου δίνει τις εξηγήσεις της. Ξαναβλέπω το ίδιο σκηνικό να επαναλαμβάνεται πολλάκις με άλλα σενάρια. Μια εικόνα εμφανίζεται ότι βιώνω μια κατάσταση και υποθετικά θεωρείται πραγματική, χωρίς να είναι. Κάποτε ξυπνώ και αντιλαμβάνομαι ότι δεν τα έζησα πραγματικά, ότι ήταν όνειρα μέσα στο όνειρο. Αυτό πώς ερμηνεύεται; Είναι σαν να ζω μια πραγματικότητα, αλλά πραγματικότητα δεν είναι. Νομίζω ότι είναι. Αυτό μου συμβαίνει πάντα μετά τη θέαση εφιάλτη.

Ταξίδι στο άγνωστο

Edited by - mystery flower on 09/12/2011 11:08:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1542969
Maintained by Digital Alchemy