ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Η εμπειρία μου σε έναν κόσμο άγνωστο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ρακοσυλλέκτης
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 10:58:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχήν καλώς σας βρήκα..εδώ και κάποια χρόνια, νιώθω την ψυχή μου..
πολύ χμμμ πως να το πω..δεν ησυχάζει με τίποτα, έχω μπει σε τρυπάκια πολλά μετά απο ένα όραμα μου απο κάποιον αρχάγγελο που μέχρι τότε,
δεν γνώριζα, οι εμπειρίες μου ατελείωτες,η αναζήτηση μου χωρίς τέλος..
Κουραζόμουν, έπερνα μια ανάσα, και ξανά μανά απ την αρχή.

Μπήκα σε διάφορες σελίδες μπας και καταλήξω κάπου..
όπου μπορεί να φανταστεί ο κάθε ανθρώπινος νους ...

Απο αιρέσεις , θρησκείες κ.ά διάφορα, είμαι Χ.Ο απο επιλογή, αλλά τι να το κάνω όταν οι ίδιοι οι Χριστιανοί με λένε αιρετικό επειδή έχω μια άλλη ματιά πάνω στο θέμα της θρησκείας μας..για την Διδασκαλία του Ιησού που για μένα είναι ο Μέγας Δάσκαλος , και για έναν Θεό που θεωρώ αγάπη και Φως και όχι τιμωρώ. Όπου και να μπήκα είτε σε σατανιστές είτε σε βουδιστές είτε στου βουδιού το κέρατο. Με λέγανε διάφορα θέλοντας να με μυήσουν στα πιστεύω τους...Αλλά δεν ψάχνω για ταμπέλα,
απλά την γαλήνη μέσα μου.

Έμαθα να παίζω με την αύρα και την ενέργεια απο παιδί ,
βοηθώντας έτσι με μεγάλη μου χαρά ανθρώπους που είχαν σωματικούς πόνους.Το πείραμα μου να πάρω τον πόνο απο ανθρώπους της οικογένειας μου ..και αργότερα .. Απο φίλους και φίλους των φίλων μου..
Αλλά το σταμάτησα γιατί με ζητούσαν ακόμη και για κατα φαντασίαν πόνους. Οι ομιλίες μου με διάφορους επιστήμονες ψυχολόγους,μεταφυσικούς κτλ είχαν αποτέλεσμα να με βαφτίσουν παιδί ίντιγκο.

Μακρηγόρησα και σας κουράζω , ζητώ συγνώμη και κατανόηση αλλά δεν μπορώ να ησυχάσω , μετά απο αμέτρητες επιθέσεις και επισκέψεις απο διάφορα όντα όχι πάντα καλά.. Το τελευταίο ήταν οι αστρικές προβολές που άρχισα να κάνω χωρίς να το επιδιώκω , οι εικόνες μάτριξ που βλέπω
σε διάφορες στιγμές που βρίσκομαι έξω στον κόσμο με αποτέλεσμα να κόβετε η ανάσα μου για δευτερόλεπτα όσο κοιτώ όλα αυτά γύρω μου.

θέλω απλά να καταλάβω τι μου συμβαίνει. Είμαι 27 ετών..και νιώθω 2020.
Θα ευχαριστήσω προκαταβολικά, όποιον μπει στον κόπο να με απαντήσει ,
έστω και μια λέξη απο μια φράση μπορεί να φανεί κλειδί για μένα.

'' Μη εν πολλοίς ολίγα λέγε, αλλ` εν ολίγοις πολλά ''


_______________________________________________________
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Θέλω μια βοήθεια.
ΣΕ Η εμπειρία μου σε έναν κόσμο άγνωστο.
08/11/2011
_______________________________________________________

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 11:41:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια πολύ καλή εξήγηση για το τρολάρισμα!!

ΔΕΔΟΜΕΝΟ:Εχεις χειροβομβίδα στον εγκέφαλο.
ΕΡΩΤΗΜΑ:Η περόνη είναι στη θέση της?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 11:52:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρακοσυλλεκτης

Καλως ηρθες στο φορουμ

Η γαληνη που αναζητας βρισκεται στην αληθεια που πιστευεις.

Δηλωνεις Χ.Ο. από επιλογη.Πως ερμηνευεις το χαρισμα που εχεις σε σχεση με την θρησκεια που πιστευεις;;;

Μια απαντηση σου σ’αυτην την ερωτηση,πιστευω πως θα ξεκινουσε μια εποικοδομητικη συζητηση.

Παντα καλοπροαιρετα και φιλικα στο ονομα της γνωσης και της αναζητησης της αληθειας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρακοσυλλέκτης
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 12:49:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε-η μου αμοθεν,πρώτα απο όλα συγνώμη για την λάθος μου έκφραση,
ζούσα χρόνια στο εξωτερικό με αποτέλεσμα να μην εκφράζομαι, σωστά ή έτσι όπως σκέφτομαι, ήθελα να πω πως δήλωνα Χ.Ο αλλά μετά απο όλα όσα διάβαζα και τα ένιωθα αλήθεια...Δεν γίνετε να είμαι Χ.Ο.


ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ διαβάζοντάς σε και σε άλλα θέματα θα σου πω:
Συγνώμη που δεν χρησιμοποιώ το 10 τις εκατό
του εγκεφάλου μου μόνο όπως εσύ,
όπως και συγνώμη που δεν θα αλλοιωθώ
στο να συνεχίσω μαζί σου κάποια συζήτηση.

'' Μη εν πολλοίς ολίγα λέγε, αλλ` εν ολίγοις πολλά ''Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 12:52:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρακοσυλλέκτης γιατί ρωτάς εμάς, και δεν ρωτάς τον ίδιο τον Χριστό;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ρακοσυλλέκτης
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 13:01:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dr Jekyll Mr Hyde Ρωτώντας Τον, έχεις πάρει πολλές απαντήσεις;

'' Μη εν πολλοίς ολίγα λέγε, αλλ` εν ολίγοις πολλά ''Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 13:10:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω πάρει απαντήσεις. Όχι απαραίτητα άμεσα, αν και μερικές φορές μου 'χει τύχει αυτό. Το θέμα είναι, ότι εγώ δεν είμαι αφυπνισμένος, εγώ κοιμάμαι τον ύπνο του δικαίου. Εσύ, αν ισχύουν τα όσα λες, είσαι αρκετά αφυπνισμένος. Δεν συμβαίνει συχνά να γεννιούνται τέτοιοι άνθρωποι. Άλλη δύναμη έχει η προσευχή του κοιμησμένου, άλλη η προσευχή του αφυπνισμένου. Θέλω να σου πω, ότι πρέπει να έχεις μια προσωπική επαφή με το θείο, αν δεν έχεις, και αν δεν καλλιεργείς μια τέτοια επαφή, πώς περιμένεις να έχεις επικοινωνία; Περιμένεις να σου μιλήσει κάποιος που δεν του μιλάς; Δε λέω, θα σου μιλάει ήδη με έμμεσους τρόπους, αλλά πρέπει και εσύ να κάνεις βήματα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ρακοσυλλέκτης
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 13:24:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχει τύχη αρκετές φορές να έρθω σε επαφή με την Παναγία,
και αυτό όχι σε στιγμές που μαι ξύπνιος
αλλά τις περισσότερες σε όνειρα ή οράματα.

Αν όντως παίρνεις μηνύματα..τότε δεν είσαι * κοιμισμένος* φίλε μου..

Η μια στιγμή που θυμάμαι, ήταν ίσως για πολλούς ανόητη ή επιπόλαια,
όταν ήμουν στο σούπερ μάρκετ , στο ταμείο το διπλανό ήταν μια γιαγιά με το Π της , η μισή πλευρά της ήταν παράλυτη. Ο άντρας της επίσης μεγάλος στην ηλικία, με μαύρα γυαλιά πιθανών κάποιο πρόβλημα με την όρασή του.
Και όταν την είδα ζήτησα απ τον Θεό να μπορούσα να κάνω κάτι γιαυτήν.
Και εκεί που έβγαζα τα πράγματά μου απ το καρότσι την άκουσα που τον φώναζε , είχε μπλεχτεί το κουμπί της ζακέτας της, στο διχτυωτή πάνινη τσάντα της που χε στο Π , και της έλεγε ο άντρας της, πως τα κατάφερες πάλι, κτλ..Εκεί πηγα και την βοήθησα, το Ευχαριστώ της με έκανε να είμαι ευγνώμων Στον Θεό που με επέτρεψε έστω να κάνω κάτι γιαυτήν.

Αλλά ρωτάω εδώ εσάς γιατί οι περισσότεροι πάνω κάτω έχουν παρόμοιες ανησυχίες.Και έτσι θα μπορούσε ο ένας να βοηθήσει κάπως τον άλλο.

Ξέρω πως η Αλήθεια βρίσκετε μέσα μας.Καθώς μέσα μας ζει και ο Ιησούς.


'' Μη εν πολλοίς ολίγα λέγε, αλλ` εν ολίγοις πολλά ''Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 13:27:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Ρακοσυλλέκτης,πιστεύω οτι είναι η ανάγκη σου να μοιραστείς πράγματα με τους άλλους,παρά να πάρεις απαντήσεις απο εκείνους.

Αν θες την γνώμη μου,είναι φανερό οτι είσαι ψυχικά πιο ευαίσθητος απο τους άλλους,δες το ώς προνόμιο αλλα πάρε και την ανάλογη ευθύνη.

Ο ανώτερος εαυτός αου(μέρος του οποίου είναι η ψυχή),-για ευκολία σκέψου τον ώς το υπερσυνείδητο-είναι εκείνος που σε έχει βάλει σε αυτόν τον δρόμο.Ο μόνος τρόπος για να μάθεις τον λόγο του,είναι να τον ρωτήσεις,και ο μόνος τρόπος να τον ρωτήσεις,είναι με διαλογισμό.Μόνο αυτός θα σου δώσει να καταλάβεις πλήρως.Θα πρέπει όμως να αποδεχτείς την ύπαρξή του.

Μια γενική εικόνα που μπορώ να σου δώσω για τον λόγο που σου συμβαίνει αυτό,είναι το γεγονός της εξέλιξης. Ο πλανήτης μας αναβαθμίζεται και την περίοδο 2012-2017 θα γίνει η ανάληψη του σε υψηλότερες διαστάσεις.

Υπάρχουν οι καλοί αλλα και οι κακοί σε αυτήν την υπόθεση.Οι καλοί είναι αυτή που βοηθάνε στην διαδικασία της εξελιξης με την ανώτερη συχνότητα που εκπέμπουν ενω οι κακοί είναι αυτοί που θέλουν οποσδοίποτε να κρατήσουν τον πλανήτη σε αυτές τις διαστάσεις με την χαμηλή συχνότητα που εκπέμπουν.Ο λόγος είναι είναι η κβαντική ενέργεια,η κοινή τροφή για όλλα τα όντα.Anyway το θέμα αυτό προεκτείνεται πολύ,το κόβω εδώ.

Edited by - alex22 on 05/11/2011 13:29:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 13:27:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έχω πάρει απαντήσεις. Όχι απαραίτητα άμεσα, αν και μερικές φορές μου 'χει τύχει αυτό. Το θέμα είναι, ότι εγώ δεν είμαι αφυπνισμένος, εγώ κοιμάμαι τον ύπνο του δικαίου. Εσύ, αν ισχύουν τα όσα λες, είσαι αρκετά αφυπνισμένος. Δεν συμβαίνει συχνά να γεννιούνται τέτοιοι άνθρωποι. Άλλη δύναμη έχει η προσευχή του κοιμησμένου, άλλη η προσευχή του αφυπνισμένου. Θέλω να σου πω, ότι πρέπει να έχεις μια προσωπική επαφή με το θείο, αν δεν έχεις, και αν δεν καλλιεργείς μια τέτοια επαφή, πώς περιμένεις να έχεις επικοινωνία; Περιμένεις να σου μιλήσει κάποιος που δεν του μιλάς; Δε λέω, θα σου μιλάει ήδη με έμμεσους τρόπους, αλλά πρέπει και εσύ να κάνεις βήματα.


Dr
Πώς να τον βοηθήσω,αφου αρνείται να συζητήσει μαζί μου?


ρακοσυλέκτης

μα καλά φίλε νομίζεις οτι όλοι χάφτουν τις ασυναρτησίες που λές?
Αν δεν είσαι ο γνωστός μας τρόλης,τότε σκέψου αν η περόνη κινδυνεύει να φύγει απο την...θέση της!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

anna999
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 13:32:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

A Γ Α Π Η

Η Αγάπη είναι η αληθινή σου προσευχή.

Όταν βρίσκεσαι σε αυτή την κατάσταση μια μόνο κίνηση του νου ενώνεσαι μαζί Του.

Κάθε κύταρο του σώματός σου Τον καλεί και δάκρυα τρέχουν απ’τα μάτια σου.

Προσευχή και λατρεία χωρις δάκρια, είναι ξηρά και άκαρπα.

Φτάνεις στην επικοινωνία μαζί Του πλέοντας μεσα στο χείμαρρο των δικών Του δακρύων.

Άχρηστα όμως όλα χωρίς την αγάπη,

Κι όποιος τα ασκεί χωρίς αγάπη αποστερείται κάθε γνώση των Μυστηρίων Του.


Μόνο το άγγιγμα της αγάπης σε κάνει ικανό να συναντήσης τον Κύριο.

Οποιαδήποτε μέθοδος χωρίς αγάπη δεν φέρνει αποτέλεσμα.

Τέτοιες μέθοδοι μόνο εμπόδιο γίνονται..


anahsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρακοσυλλέκτης
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 13:35:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
alex22 Ίσως να ναι και αυτό, το χω αποδεχτεί, έχω πάρει και απο κάποιους ανθρώπους που συζητώ μαζί τους,διάφορους διαλογισμούς. Όσο, για το θέμα με τις δονήσεις έχεις απόλυτο δίκιο...Άλλωστε είναι ολοφάνερο το τι προσπαθούν να κάνουν, για να κρατήσουν τους ανθρώπους χαμηλά.
Ναι θα πάρει άλλες διαστάσεις το θέμα αν το συνεχίσουμε..θα ταν ωραίο όμως να συζητηθεί και αυτό το Θέμα. Ο δρόμος προς το Φως έχει πάμπολλα εμπόδια.

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ *Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες*.

'' Μη εν πολλοίς ολίγα λέγε, αλλ` εν ολίγοις πολλά ''Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρακοσυλλέκτης
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 13:37:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
anna999 Ένα όμορφο κείμενο Αλήθειας!

'' Μη εν πολλοίς ολίγα λέγε, αλλ` εν ολίγοις πολλά ''Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 13:50:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έχει τύχη αρκετές φορές να έρθω σε επαφή με την Παναγία,
και αυτό όχι σε στιγμές που μαι ξύπνιος
αλλά τις περισσότερες σε όνειρα ή οράματα.

Αν όντως παίρνεις μηνύματα..τότε δεν είσαι * κοιμισμένος* φίλε μου..

Η μια στιγμή που θυμάμαι, ήταν ίσως για πολλούς ανόητη ή επιπόλαια,
όταν ήμουν στο σούπερ μάρκετ , στο ταμείο το διπλανό ήταν μια γιαγιά με το Π της , η μισή πλευρά της ήταν παράλυτη. Ο άντρας της επίσης μεγάλος στην ηλικία, με μαύρα γυαλιά πιθανών κάποιο πρόβλημα με την όρασή του.
Και όταν την είδα ζήτησα απ τον Θεό να μπορούσα να κάνω κάτι γιαυτήν.
Και εκεί που έβγαζα τα πράγματά μου απ το καρότσι την άκουσα που τον φώναζε , είχε μπλεχτεί το κουμπί της ζακέτας της, στο διχτυωτή πάνινη τσάντα της που χε στο Π , και της έλεγε ο άντρας της, πως τα κατάφερες πάλι, κτλ..Εκεί πηγα και την βοήθησα, το Ευχαριστώ της με έκανε να είμαι ευγνώμων Στον Θεό που με επέτρεψε έστω να κάνω κάτι γιαυτήν.

Αλλά ρωτάω εδώ εσάς γιατί οι περισσότεροι πάνω κάτω έχουν παρόμοιες ανησυχίες.Και έτσι θα μπορούσε ο ένας να βοηθήσει κάπως τον άλλο.

Ξέρω πως η Αλήθεια βρίσκετε μέσα μας.Καθώς μέσα μας ζει και ο Ιησούς.


Έτσι είναι. Εμένα προσωπικά ο "τρόπος" μου είναι η προσευχή. Αν προσεύχεσαι συχνά και εκ βάθους καρδίας (εκεί βρίσκεται και ο Χριστός) και εφόσον έχεις αυτές τις δυνατότητες που έχεις, πιστεύω ότι θα έχεις τις απαντήσεις που ψάχνεις. Αν ασκηθείς στον διαλογισμό και την αφύπνιση ώστε να είσαι πιο συνειδητός στη διάρκεια της μέρας, θα μπορείς να εξευρενάς τους εσωτερικούς κόσμους τα βράδια που κοιμάσαι και όποτε μπεις σε φάση διαλογισμού.
Αν μάθεις να βγαίνεις με αστρικό σώμα θα μπορείς να πηγαίνεις στους ναούς τους κυρίου μας εν τους ουρανούς. Θα μπορείς επίσης να επικαλείσαι διάφορες οντότητες που τυχόν θες να μιλήσεις.
Ο κάθε άνθρωπος έχει έναν ουράνιο Πατέρα, και μια θεϊκή μητέρα και έναν εσωτερικό χριστό. Ο Πατήρ βρίσκεται στο κεφάλι, η μητέρα στον προστάτη (απο την οποία εκπορεύεται το άγ. πνεύμα) και ο Χριστός στην καρδιά. Η Παναγία είναι η προσωπική Θεϊκή μητέρα του καθενός μας, η θεοτόκος, αυτή που γεννά τον Χριστό στην καρδιά μας. Να της μιλάς και να προσεύχεσαι σε αυτή, γιατί και αυτή μεσολαβεί για εμάς στον Πατέρα. Μας συγχωρεί όλα τα μας τα παραπτώματα σαν Αγαθή Μητέρα και με την πύρινη φλόγα της έχει την εξουσία να εξαλείψει απο μέσα μας όποιο ελλάτωμα ή ψυχολογικό σύμπλεγμα του εαυτού μας έχουμε κατανοησει σε βάθος.
Αυτά φτάνουν για τώρα, αν θες και άλλα θα μιλήσουμε επι προσωπικού.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 05/11/2011 13:53:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρακοσυλλέκτης
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 13:56:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dr Jekyll Mr Hyde θα θελα να το συζητήσουμε..
με αστρικές προβολές έχω πάει πολλές φορές στο Ναό που είναι στο Σείριο,
αδερφός πιο πολύ και όχι φίλος για μένα είναι ο Ουριήλ καθώς αυτός με βοήθησε να βγω απ την πλάνη που βρισκόμουν.

Διαλογισμό, ενώ έχω...πολλούς, δεν ξέρω γιατί δεν έχω κάνει ακόμη,
ίσως απο αφέλεια ή επειδή δεν το θεωρώ σοβαρό .. χμμ δεν ξέρω ..
Ίσως ήρθε η ώρα να το εφαρμόσω και αυτό.

'' Μη εν πολλοίς ολίγα λέγε, αλλ` εν ολίγοις πολλά ''

Edited by - Ρακοσυλλέκτης on 05/11/2011 14:04:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 14:07:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατι διαφωνείς ρακοσυλέκτη?
Σύμφωνα με αυτα που εσυ γράφεις και συμμετέχεις στο διάλογο με τους άλλους φίλους,δεν ειναι μια χειροβομβίδα στο κρανίο σου?Αλλωστε εσυ ο ίδιος το λές?
quote:
ρακοσυλέκτης
..εδώ και κάποια χρόνια, νιώθω την ψυχή μου..
πολύ χμμμ πως να το πω..δεν ησυχάζει με τίποτα, έχω μπει σε τρυπάκια πολλά...


και η περόνη:

quote:
ρακοσυλεκτης
είμαι Χ.Ο απο επιλογή, αλλά τι να το κάνω όταν οι ίδιοι οι Χριστιανοί με λένε αιρετικό επειδή έχω μια άλλη ματιά πάνω στο θέμα της θρησκείας μας..για την Διδασκαλία του Ιησού που για μένα είναι ο Μέγας Δάσκαλος , και για έναν Θεό που θεωρώ αγάπη και Φως και όχι τιμωρώ. Όπου και να μπήκα είτε σε σατανιστές είτε σε βουδιστές είτε στου βουδιού το κέρατο. Με λέγανε διάφορα θέλοντας να με μυήσουν στα πιστεύω τους...Αλλά δεν ψάχνω για ταμπέλα,
απλά την γαλήνη μέσα μου.


Τι περισσότερο ή λιγότερο σου είπα εγω με μόλις δυο λέξεις?

quote:
ρακοσυλέκτης
Οι ομιλίες μου με διάφορους επιστήμονες ψυχολόγους,μεταφυσικούς κτλ είχαν αποτέλεσμα να με βαφτίσουν παιδί ίντιγκο.

Δηλαδή πόσο μακάκας πρέπει να είναι κάποιος να πιστέψει αυτο?
Αυτός που σε χαρακτήρισε ιντιγκο,ο ίδιος είναι ιντ[ρ]ιγκο!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 14:12:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και το κερασάκι στην τούρτα!

quote:

με αστρικές προβολές έχω πάει πολλές φορές στο Ναό που είναι στο Σείριο,
αδερφός πιο πολύ και όχι φίλος για μένα είναι ο Ουριήλ καθώς αυτός με βοήθησε να βγω απ την πλάνη που βρισκόμουν.

Και πολύ γέλιο!Πάντως τους δουλεύεις καλά.Τουλάχιστον ετσι νομίζεις!
Πότε θα υποτροπιάσεις?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 14:14:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρακοσυλλέκτης
quote:
Dr Jekyll Mr Hyde θα θελα να το συζητήσουμε..
με αστρικές προβολές έχω πάει πολλές φορές στο Ναό που είναι στο Σείριο,
αδερφός πιο πολύ και όχι φίλος για μένα είναι ο Ουριήλ καθώς αυτός με βοήθησε να βγω απ την πλάνη που βρισκόμουν.

Διαλογισμό, ενώ έχω...πολλούς, δεν ξέρω γιατί δεν έχω κάνει ακόμη,
ίσως απο αφέλεια ή επειδή δεν το θεωρώ σοβαρό .. χμμ δεν ξέρω ..
Ίσως ήρθε η ώρα να το εφαρμόσω και αυτό.

'' Μη εν πολλοίς ολίγα λέγε, αλλ` εν ολίγοις πολλά ''


Κοίταξε, για να κάνεις σχετικά εύκολα αστρικές προβολές μάλλον κάνεις διαλογισμό χωρίς να το καταλαβαίνεις. Ο αφυπνισμένος, βρίσκεται συνέχεια σε κατάσταση διαλογισμού, οπότε σε τι διαλογισμό να μπει; Απ' ότι έχω καταλάβει, είσαι ήδη αφυπνισμένος σε έναν βαθμό, οπότε απλά πρεπει να το πας ένα επίπεδο παραπέρα. Από την άλλη ίσως ούτε αυτό να είναι απαραίτητο. Αν θες κάνε μου p.m. να μιλήσουμε απο μέιλ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 14:18:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dr
Αν θες κάνε μου p.m. να μιλήσουμε απο μέιλ

Γιατι μας το κάνεις αυτό?
ποιός σου είπε οτι δεν θέλουμε κι εμείς τα φώτα σου?
Ντοτόρο,φάουλ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρακοσυλλέκτης
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 14:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικομάχο , γέμισες το θέμα μου με quote ενώ θα μπορούσες να τα βάλεις όλα μαζί σε μία απάντηση, αυτό εμένα με δείχνει πως θες να τραβήξεις την προσοχή μου, αλλά και πάλι, απλά μου κάνεις λίγο πιο δύσκολο το να διαβάζω τις σωστές απαντήσεις. Τίποτα παραπάνω. Πίστευε ότι θες για μένα, δεν με πειράζει αυτό Ελευθερία πάνω απο όλα :)

'' Μη εν πολλοίς ολίγα λέγε, αλλ` εν ολίγοις πολλά ''Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρακοσυλλέκτης
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 14:30:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dr Jekyll Mr Hyde σου έστειλα :)

'' Μη εν πολλοίς ολίγα λέγε, αλλ` εν ολίγοις πολλά ''Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 14:30:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Νικομάχο , γέμισες το θέμα μου με quote ενώ θα μπορούσες να τα βάλεις όλα μαζί σε μία απάντηση, αυτό εμένα με δείχνει πως θες να τραβήξεις την προσοχή μου, αλλά και πάλι, απλά μου κάνεις λίγο πιο δύσκολο το να διαβάζω τις σωστές απαντήσεις. Τίποτα παραπάνω. Πίστευε ότι θες για μένα, δεν με πειράζει αυτό Ελευθερία πάνω απο όλα :)

'' Μη εν πολλοίς ολίγα λέγε, αλλ` εν ολίγοις πολλά ''


Αν επιθυμείς να μην συμμετέχω ζήτησέ το μου ευθέως.Και θα κάνω οτι επιθυμείς.Λόγο.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

anna999
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 14:33:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι βλέπεις και σου κόβετε η ανάσα?

ένας άλλος με τα δικά σου χαρίσματα βλέπει αυτές τις μέρες τη
θάλασσα γεμάτη αίμα..
τι είναι θάλασσα ?τι είναι σημαίνει το αίμα?

¨"θέλω μια βοήθεια."

anahsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρακοσυλλέκτης
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 14:39:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικομάχο δεν μπορώ να σου απαγορέψω εγώ να γράφεις δεν έχω τέτοιο δικαίωμα και θα σου απαντούσα ευχαρίστως αν έγραφες έστω μια πρόταση που θα την ενοούσες χωρίς δόσεις ειρωνείας και περιφρόνησης.

anna999 Βγαίνοντας απ την τράπεζα ήταν σαν ο χρόνος να μην υπήρχε, ή πήγαινε πολύ αργά , κοίταξα έξω, όλοι σχεδόν οι άνθρωποι που περπατούσαν πήγαιναν πολύ αργά , άλλοι με βλέμμα κενό σαν ζόμπι...
Και όλο αυτό σε δευτερόλεπτα, έτσι μου κόπηκε η ανάσα όπως όταν βρίσκεσαι μέσα στο νερό, και θες να βγείς επάνω, αυτή την πίεση που νιώθεις στο στήθος και βγαίνοντας για να πάρεις ανάσα, νιώθεις καλά.
Αυτό ένιωσα. Γιαυτό αναφέρθηκα και στο Μάτριξ.

'' Μη εν πολλοίς ολίγα λέγε, αλλ` εν ολίγοις πολλά ''Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 14:46:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξει ρακοσυλέκτη.θα μιλήσουμε σοβαρά.
Δώσε μου λεπτομερή περιγραφή του ναού στον Σείριο,για να δώ αν πράγματι πήγες.

Δώσε μου πρειγραφή του Ουριήλ και την αξιωματική του θέση,για να δω αν μιλάμε για το ίδιο πρόσωπο.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρακοσυλλέκτης
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 14:55:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν ο Ναός βρισκόταν σε πλήρη φως χρυσαφί με άσπρο με τεράστιες πόρτες με καμπύλες , υπήρχε νερό αλλά όχι σε υγρή μορφή, σαν τον ζελέ ένα πράγμα,με πάρα πολλά χρώματα και φύση, τις θέσεις που δίνουν για τα αξιώματα του κάθε Αρχαγγέλου είναι διαφορετικές για μένα είναι όμως «Το Θείο Πυρ» άλλωστε όταν είχα το όραμα μου το 2003 δεν τον είδα απλά άκουγα ψιθυριστά το όνομα του ενώ μέχρι τότε δεν γνώριζα καν για την ύπαρξή του πέρα απ τους δύο Αρχαγγέλους Μιχαήλ και Γαβριήλ.

'' Μη εν πολλοίς ολίγα λέγε, αλλ` εν ολίγοις πολλά ''Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 14:55:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δώσε μου λεπτομερή περιγραφή του ναού στον Σείριο,για να δώ αν πράγματι πήγες.

Τώρα φίλε Ρακοσυλλέκτη την πάτησες !
Ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ είναι συχνός επισκέπτης σε εκείνα τα μέρη


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 14:58:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρακοσυλλέκτης σε έκανα αντ.

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ πραγματικά νιώθω ότι είμαι ο πλέον ακατάλληλος να μεταδώσω ορισμένες γνώσεις. Και αυτές που μεταφέρω χαριστικά τις μεταφέρω με τον κίνδυνο να "σπάσουν" κατα την μεταφορά τους και να παραπλανήσουν αντι να καθοδηγήσουν. Παρόλα αυτά αν διαβάζεις γενικά αυτά που γράφω (με εξαίρεση τα όσα γράφω για να κάνω παιχνίδι) θα βρεις από μόνος σου κατευθύνσεις τις οποίες μπορείς να εξερευνήσεις. Απο κει και πέρα αυτά που εγώ κάνω και δουλεύουν για εμένα, είναι εύκολα, ο καθένας μπορεί να τα κάνει. Αυτά είναι που προτείνω, και περα από αυτά δεν έχω κάτι άλλο που να μπορώ να πω.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 05/11/2011 15:00:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 15:04:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ένας άλλος με τα δικά σου χαρίσματα βλέπει αυτές τις μέρες τη
θάλασσα γεμάτη αίμα..
τι είναι θάλασσα ?τι είναι σημαίνει το αίμα?
Πάντως.. κάτι καλό μάλλον δεν είναι.
Θα σου δώσω μόνο μια πληροφορία που ίσως να σου φανεί χρήσιμη.
Την ενέργεια που παίρνει ο άνθρωπος από την φύση, πρέπει κάποτε να της την ξεπληρώσει (πιθανόν και με τόκο;).
Ο τρόπος που γίνεται η επιστροφή είναι μέσω του αίματος.. που είναι μεγάλη πηγή ενέργειας.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 05/11/2011 15:13:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 15:04:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eξω απο τον Ναο,πριν ανέβεις τα κεντρικά σκαλοπάτια,τι ακριβώς υπάρχει?
Τι χρωμα ειναι το γρασίδι?
Το κυριότερο βρίσκεται μέσα στο Ναό.Αυτο θέλω να μου πείς.Επίσης σε ποιόν είναι ή μάλλον τίνος είναι ο Ναός.

Για τον Ουριήλ δεν μου τα είπες καλά.Ενω στην αρχική σου παράθεση λές είναι αδελφός σου,τωρα μου λές οτι ουτε το αξίωμά του δεν ξέρεις,πόσο μάλλον την εμφάνισή του.

Ρακοσυλέκτη συγκεντρώσου και απάντησε.Δεν θα χάσεις...

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρακοσυλλέκτης
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 16:38:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θυμάμαι τον Ναό απο μέσα, ενώ έχω μπεί και όχι μόνος μαζί με
ανθρώπους που μου μάθανε να κάνω αστρικές, μόνο που αυτοί δεν έκανε να μπούνε μέσα,το μόνο που θυμάμαι είναι ότι μου δώσανε Μέσα στο Ναό, ένα σχεδιάγραμμα απο πάπυρο που θυμάμαι δυστυχώς τελείως θολά.

Υπάρχουν ας τους ονομάσω Φρουρούς δύο. Ασημένιες ενδυμασίες όλα γυαλίζουν...Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω εσύ τι θα πάρεις απο αυτό αφου τα γνωρίζεις (όπως δείχνεις) ... Δεν θυμάμαι τίποτα άλλο. Ο Ναός πιστεύω δεν ξέρω σίγουρα είναι του Ιησού.. αυτό το συνδυάζω εγώ (κατά την βίβλο με το άστρο που οδήγησε τους μάγους στη φάτνη όπου βρισκόταν ο Ιησούς )γιατί όπως είπα και δυο σειρές πιο πάνω δεν θυμάμαι τίποτα απο μέσα.

Αυτό είναι το αξίωμα που του δωσα εγώ Νικομάχο, δεν ξέρω εννοώ τι αξίωμα έχει για τον κόσμο, πάνω σε αυτό απάντησα..

'' Μη εν πολλοίς ολίγα λέγε, αλλ` εν ολίγοις πολλά ''Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy