ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Η εμπειρία μου σε έναν κόσμο άγνωστο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 16:46:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο περιέργια, σε βάλανε χωρίς να κάνεις τον χαιρετισμό ή σου τον έδειξαν και μπήκες μετά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ρακοσυλλέκτης
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 16:51:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που με είπαν τα παιδιά που πήγαμε μαζί, είπαν πως ήξερα και τι έπρεπε να πω και τι να κάνω...εγώ δεν θυμάμαι τίποτα απο αυτά.
Μόνο λίγες εικόνες αυτές που ανάφερα.

'' Μη εν πολλοίς ολίγα λέγε, αλλ` εν ολίγοις πολλά ''Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 16:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια συμβουλή. Όταν ξυπνάς απ' τον ύπνο, να μην κουνιέσαι. Να μένεις ακίνητος, να ανακαλείς ότι είδες, και μετά σήκω. Γιατί αν κουνηθείς, θα χάσεις ένα μεγάλο μέρος των αναμνήσεών σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ρακοσυλλέκτης
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 17:02:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό κάνω μάλλον. Ευχαριστώ για την συμβουλή.

'' Μη εν πολλοίς ολίγα λέγε, αλλ` εν ολίγοις πολλά ''Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 17:06:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρακοσυλέκτη

Η περιγραφή σου με το φως που λούζει τον Ναό και κυριαρχεί στο περιβάλλον,καθώς και και η υφή του νερού είναι σωστά.Τα υπόλοιπα μακραν απέχουν δυστυχώς.Το γρασίδι είναι γαλάζιο,και πρίν ανεβείς την κύρια μαρμάρινη κλίμακα πρέπει να βάλεις το χέρι σου μέσα σε ειδικό νερό που βρίσκεται σε μια κρυστάλλινη λεκάνη πάνω σε ενα τρίποδο.Αν το νερό με την είσοδο του χεριού δεν αλλάξει χρώμα,σου επιτρέπεται η είσοδος.Μέσα στον Ναό κυριαρχεί ενας μεγαλοπρεπής βωμός,χρυσιποίκιλτος και ανήκει στην Θεά Αθηνά-Ινάνα και οχι στον Ιησού.
Ο Ναός του Ιησού βρίσκεται στις Πλειάδες και συγκεκριμένα στο άστρο Α1 των Πλειάδων.Μάλλον σε λάθος πλανήτη θα πήγες.Δεν αστειεύομαι.

Τώρα για τον Ουριήλ.Είναι επικεφαλής του Δ! Σώματος Στρατού [παράταξης] των αγγέλων του αρχιστρατήγου Μιχαήλ.Είναι επιφορτισμένος με τις διαπραγματεύσεις για την ανάσυρση ψυχών απο τον Αδη,που κατα λάθος ή απο ύπουλη διαβολή κατέληξαν εκεί.Επίσης είναι ο αρχάγγελος που μπορεί να επικαλεσθείς οταν χρειάζεσαι ψυχική ηρεμία και γαλήνη.
κατοικεί στον Α1 των Πλειάδων και λαμβάνει εντολές απο τον Μιχαήλ ή κατ'ευθείαν απο τον Ιησού.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρακοσυλλέκτης
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 17:12:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ποιον θα μπορούσα να είχα πάει;
είχε και Μονόκερους, για το γρασίδι δεν μου θυμίζει κάτι το γαλάζιο.
Χμμ χρειάζομαι εξάσκηση ...

Είχα δει , πως βρισκόμουν πάνω απ την γή όπως την βλέπουμε,
δορυφορικά, αλλά η γή έφερνε τρελούς γύρους..
Ασταμάτητα και τότε άκουσα, την Παναγία, πως είναι όταν ακούς κάτι μέσα σου όχι με φωνή αλλά γνωρίζεις πολύ καλά ποιος είναι χωρίς να βλέπεις
να μου λέει : Ήρθε η ώρα. Και εμένα με πιάσανε λυγμοί..και ζήτησα να πώ την Αλήθεια χωρίς να γνωρίζω αφού ξύπνησα τι εννοούσα με την Αλήθεια.

Όταν ξύπνησα ήταν λες και ταρακουνήθηκε το κρεβάτι.

'' Μη εν πολλοίς ολίγα λέγε, αλλ` εν ολίγοις πολλά ''Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2011, 17:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πές το λοιπόν απο την αρχή,οτι υπήρχαν Μονόκεροι!!!
Αδελφέ πήγες στις Πλειάδες.
Πώς και τα μπέρδεψες με τον Σείριο?
Είναι τεράστια η διαφορά.
Χρειάζεσαι εξάσκηση ώστε να συγκρατείς τις λεπτομέρειες των τόπων και των προσώπων που πηγαίνεις.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

anna999
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2011, 11:23:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
¨"Οι άνθρωποι αυτού του κόσμου δεν γνωρίζουν την ατραπό της Αγάπης και περιπλανώνται εδώ κι εκεί σαν ανόητοι."

"Ω εσύ που ζητάς βοήθεια,οι άνθρωποι σύρονται προς την κόλαση επειδή έχουν ξεχάσει τον Κύριο".

anahsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2011, 13:44:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή σωστά οσα λεει εδω και αιωνες η Εκκλησία του Χριστού μας για ουρανιες στρατιες και ταξεις αγγελων και για αρχαγγελους.
Ο Ταξιάρχης μας Αρχάγγελος Μιχαήλ δηλαδή όντως είναι ο αρχιστράτηγος.
Ποιά η θέση και αποστολή του Γαβριήλ;
Υπάρχει άγγελος-αρχάγγελος ονόματι Μέτατρον;


to puzzle ths xilietias
http://www.youtube.com/watch?v=u8_sXVjbyNc&ob=av2eΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2011, 15:23:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Yugi-oh
Δηλαδή σωστά οσα λεει εδω και αιωνες η Εκκλησία του Χριστού μας για ουρανιες στρατιες και ταξεις αγγελων και για αρχαγγελους.
Ο Ταξιάρχης μας Αρχάγγελος Μιχαήλ δηλαδή όντως είναι ο αρχιστράτηγος.
Ποιά η θέση και αποστολή του Γαβριήλ;
Υπάρχει άγγελος-αρχάγγελος ονόματι Μέτατρον;


Βεβαίως και ομιλεί σωστά η εκκλησία του Χριστού μας.Θα σου δώσω την διάταξη των στρατευμάτων του Κυρίου μας.

Υπάρχουν 4 Σώματα Στρατου,με αρχηγούς τους Μιχαήλ,Γαβριήλ,Ραφαήλ και Ουριήλ.Ο Μιχαήλ παράλληλα εκτελεί και χρέη Α/ΓΕΕΘΑ για να το παρομοιάσουμε κάπως να το καταλάβεις.Υπάρχει και Σώμα μεταφορών,ας το πούμε έτσι, στις στρατιές του Κυρίου,του οποίου προϊσταται ο Αρχάγγελος Μέτατρον.Εχει τον βαθμό του Στρατηγού και είναι υπό τον Μιχαήλ και αυτός.Αποστολή του είναι φροντίζει οι <<αναλήψεις>> των ψυχών να γίνονται ομαλά καθώς και τα συνειδησιακά άλματα σε άλλες διαστάσεις.Ελπίζω να σε βοήθησα.
μεγάλη η χάρη του Κυρίου και η Παναγιά μαζί σου!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2011, 16:19:34  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2011, 08:53:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
quote:
Βεβαίως και ομιλεί σωστά η εκκλησία του Χριστού μας.Θα σου δώσω την διάταξη των στρατευμάτων του Κυρίου μας.

Τέτοια "αλλαγή" Νικόμαχε, δεν την περίμεναΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2011, 11:38:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ντοτόρο μου
Απο οτι βλέπεις κι εσυ,οταν πηγαίνεις με τα νερά τους,κάθονται ήσυχα.Ούτε βρισιές,ούτε λογομαχίες.Πετάει ο γαϊδαρος?Ναι πετάει και πρώτη θεση μάλιστα!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2011, 13:47:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι αρκετα ευχαριστω
Πιο πολυ θεια χαρη δεν χρειαζεται παρα εξασκηση;
Οταν δινεται ευλογια Κυριου δεν ανοίγουν οι πύλες των Αγγέλων;

to puzzle ths xilietias
http://www.youtube.com/watch?v=u8_sXVjbyNc&ob=av2eΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2011, 14:29:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ναι αρκετα ευχαριστω
Πιο πολυ θεια χαρη δεν χρειαζεται παρα εξασκηση;
Οταν δινεται ευλογια Κυριου δεν ανοίγουν οι πύλες των Αγγέλων;
Η θεία χάρη απο μόνη της δεν σώζει. Αυτό που σώζει είναι η θέληση των ανθρώπων για αλλαγή. Αυτή η θέληση φαίνεται στην πράξη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2011, 08:58:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ντοτόρο μου
Απο οτι βλέπεις κι εσυ,οταν πηγαίνεις με τα νερά τους,κάθονται ήσυχα.Ούτε βρισιές,ούτε λογομαχίες.Πετάει ο γαϊδαρος?Ναι πετάει και πρώτη θεση μάλιστα!!

NIKOMAXE, δεν χρειάζεται να πετάξει κανένας γάιδαρος ούτε να πηγαίνει ο οποιοσδήποτε με τα νερά του άλλου σώνει και ντε.
Άλλωστε, δεν χρειάζεται να ασχολείται κάποιος με τα πάντα, ούτε να σχολιάζει τα πάντα - μεόποιο τρόπο κι αν επιλέγει να το κάνει - διότι μπορεί να υπάρχουν παράγοντες και συνθήκες τις οποίες δεν γνωρίζει και με την ενασχόληση του κάθε άλλο παρά ωφελεί...
Οπότε καλό είναι ένας άνθρωπος να αναρωτηθεί λίγο παραπάνω σχετικά με το τι γράφεται και γιατί μπορεί να γράφεται.

Αγαπητέ Ρακοσυλλέκτη, επειδή το θέμα σου έχει έναν τίτλο αρκετά γενικό κι ο οποίος δεν προδιαθέτει τους αναγνώστες σχετικά με το περιεχόμενο της συζήτησης, θα μπορούσες να προτείνεις κάποιον άλλον τίτλο, ο οποίος να είναι πιο ενδεικτικός της συζήτησης που διεξάγεται;





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ρακοσυλλέκτης
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2011, 09:14:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα Dying_Incubus , σωστή η παρατήρησή σου , Θα μπορούσε να είναι,
Υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να κατανοήσει την φάση που βρίσκομαι;

αλλά δεν πειράζει όλα για καλό, έτσι με τον Τίτλο που έχει το θέμα,
μπορώ πλέον λίγο πολύ να ξεχωρίζω ποιανού απάντηση θα με βοηθήσει και θα ναι πραγματική και ποιος γράφει απλά για να γράψει.

'' Μη εν πολλοίς ολίγα λέγε, αλλ` εν ολίγοις πολλά ''Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2011, 09:29:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Ρακοσυλλέκτη, νομίζω ότι ούτε ένας τίτλος "Υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να κατανοήσει την φάση που βρίσκομαι;" θα ήταν ενδεικτικός και κατατοπιστικός ως προς την συζήτηση που διεξάγεται στο θέμα.
Αυτό θα είναι χρήσιμο όχι μόνο για τους συνομιλητές σου αλλά και για τους πιθανούς αναγνώστες των Συζητήσεων - οι οποίοι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε αυτές - κι οι οποίοι να θελήσουν να ψάξουν κάποια στιγμή κάποιο θέμα παρεμφερές με το δικό σου.
Για παράδειγμα, απ' όσο διάβασα το θέμα σου συζητάς για κάποιες εμπειρίες αστρικής προβολής και οράματα που ανέφερες ότι είδες - εάν δεν κάνω λάθος.
Οπότε ο τίτλος μπορεί να περιστραφεί γύρω από αυτές τις λέξεις;


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ρακοσυλλέκτης
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2011, 09:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η εμπειρία μου σε έναν κόσμο άγνωστο .

Αυτό νομίζω με αντιπροσωπεύει απόλυτα.

'' Μη εν πολλοίς ολίγα λέγε, αλλ` εν ολίγοις πολλά ''Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2011, 09:40:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Θέλω μια βοήθεια. ΣΕ Η εμπειρία μου σε έναν κόσμο άγνωστο.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2011, 11:04:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
D.I
NIKOMAXE, δεν χρειάζεται να πετάξει κανένας γάιδαρος ούτε να πηγαίνει ο οποιοσδήποτε με τα νερά του άλλου σώνει και ντε.
Άλλωστε, δεν χρειάζεται να ασχολείται κάποιος με τα πάντα, ούτε να σχολιάζει τα πάντα - μεόποιο τρόπο κι αν επιλέγει να το κάνει - διότι μπορεί να υπάρχουν παράγοντες και συνθήκες τις οποίες δεν γνωρίζει και με την ενασχόληση του κάθε άλλο παρά ωφελεί...
Οπότε καλό είναι ένας άνθρωπος να αναρωτηθεί λίγο παραπάνω σχετικά με το τι γράφεται και γιατί μπορεί να γράφεται.

Λίαν αξιαγάπητε συντονιστή...

Και η ελευθερία του λόγου?Τι γίνεται με αυτήν?
Το φόρουμ εχει αρκετές εκατοντάδες θέματα και γράφω μόνο σε 10-15,άρα δεν ασχολούμαι με τα πάντα.

Ποιοί μπορεί να είναι οι παράγοντες που δεν γνωρίζω ώστε με την ενασχόλησή μου να μην ωφελώ την συζήτηση?

Ο Ρακοσυλέκτης είχε εμπειρία επίσκεψης στον Ναο του Σείριου.Πειράζει που του είπα οτι πήγε σε λάθος Ναο?
Δεν εχω κι εγω το δικαίωμα να επισκέπτομαι τους Ναούς των θεών ανα τους πλανήτες?

Και να γράφω για οτι βλέπω?Μόνο οι Ρακοσυλέκτες έχουν αυτο το δικαίωμα?


Και για το τελευταίο που λές:

quote:

Οπότε καλό είναι ένας άνθρωπος να αναρωτηθεί λίγο παραπάνω σχετικά με το τι γράφεται και γιατί μπορεί να γράφεται.

Πώς μπορείς να ξέρεις τι ζόρι τραβάω [εκλαϊκευμένη εκφραση διλλήματος],διαβάζοντας μαργαριταρένιες και κρυστάλλινες τοποθετήσεις συνδίκτυων,οι οποίες εφορμούν ακάθεκτες κατά των λίγων κυττάρων λογικής που έχουν απομείνει στον κόσμο μας?Πιστεύω οτι πρέπει να αμυνθώ,χαράσοντας μια νέα γραμμή Μαζινό και ανταποδίδοντας τα πυρά!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2011, 16:53:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λίαν αξιαγάπητε συντονιστή...

Και η ελευθερία του λόγου?Τι γίνεται με αυτήν?
Το φόρουμ εχει αρκετές εκατοντάδες θέματα και γράφω μόνο σε 10-15,άρα δεν ασχολούμαι με τα πάντα.

Ποιοί μπορεί να είναι οι παράγοντες που δεν γνωρίζω ώστε με την ενασχόλησή μου να μην ωφελώ την συζήτηση?


Λίαν αξιαγάπητε NIKOMAXE...

Η ελευθερία του λόγου μπορεί να έχει πάρα πολλές έννοιες κι ο λόγος να ερμηνευθεί ως λόγος και ως Λόγος.
Εάν εννοείς την ελευθερία έκφρασης απόψεων, ο κάθε άνθρωπος είναι ελεύθερος να διατυπώνει τις απόψεις του ελεύθερα όταν δεν θίγει τους συνομιλητές του, δεν τους χλευάζει και δεν έχει υποτιμητική στάση απέναντι τους.
Σου έχω επισημάνει και στο παρελθόν ότι τείνεις ορισμένες φορές να γίνεσαι άκρως ειρωνικός κι εμπαικτικός απέναντι σε κάποιους συνομιλητές σου, οι οποίοι είτε εκφράζουν τις απόψεις τους και τα βιώματα τους είτε εκφράζουν αυτά που θεωρούν οι ίδιοι ότι βίωσαν.

Εάν εγώ γράψω ότι συνομιλώ κάθε πρωί με το μαξιλάρι μου στο κρεβάτι, προφανώς και δεν γνωρίζεις ούτε τι συμβαίνει ούτε την δική μου κατάσταση ούτε ποιά είναι η καλύτερη αντιμετώπιση για ένα τέτοιο θέμα.
Κι εάν διαφωνείς με αυτό ή δεν το κατανοείς, τότε σκέψου το ξανά και ξανά ώστε να κατανοήσεις όλες τις παραμέτρους.
Τουλάχιστον, μπορεί έτσι να αγγίξουμε κι αυτόν τον έρμο το Λόγο...

quote:
Πώς μπορείς να ξέρεις τι ζόρι τραβάω [εκλαϊκευμένη εκφραση διλλήματος],διαβάζοντας μαργαριταρένιες και κρυστάλλινες τοποθετήσεις συνδίκτυων,οι οποίες εφορμούν ακάθεκτες κατά των λίγων κυττάρων λογικής που έχουν απομείνει στον κόσμο μας?Πιστεύω οτι πρέπει να αμυνθώ,χαράσοντας μια νέα γραμμή Μαζινό και ανταποδίδοντας τα πυρά!!

Πίστεψε με, ούτε γνωρίζω ούτε με ενδιαφέρει να μάθω τι ζόρια τραβάς.
Εάν όμως τραβάς κάποια ζόρια - όπως είπες - είναι δικό σου θέμα να τα διαχειριστείς κι όχι των υπολοίπων.
Εάν μπορέσεις να τα διαχειριστείς, τότε θα είναι κάτι το θετικό για εσένα.
Εάν δε μπορείς, δεν σου φταίνε κάτι οι γύρω σου οπότε μπορείς να τα κρατήσεις για τον εαυτό σου.

Καλό σου απόγευμα.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2011, 21:00:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λιαν αξιαγάπητε D.I

Ολίγον καυστικός στις παρατηρήσεις σου.
Βάζεις και την ελευθερία του Λόγου-λόγου σε καλούπι ευπρεπούς συμπεριφοράς και καλά κάνεις.

Αλήθεια θεωρείς υποτιμητικό που εγω επισκέπτομαι τις Πλειάδες και το λέω?Πρέπει δηλαδή να πηγαίνω μόνο στον Σείριο για να είμαι αποδεκτός?

Μου αρέσει πολύ και το παράδειγμα με το μαξιλάρι που ανέφερες.
Αν κάποιος συνομιλεί με το μαξιλάρι του και το αναφέρει,είναι αποδεκτός επειδή έχει τους λόγους του.
Αν τύχει εκείνη την ίδια στιγμή,εγώ να εχω συνομιλήσει με την μαξιλαροθήκη και το αναφέρω,δεν είμαι αποδεκτός?Δεν μπορω να εχω λόγους εγω?

Κοίτα και την θετική πλευρά,αξιαγάπητε συντονιστή.
Το κοινωνικό λειτούργημα.Αν αυτός που πετάει ώς τον Σείριο και έχει εκφράσει αμφιβολίες για τα λογικά του,όπως εκφραζόταν στον τίτλο του θέματος πριν αλλάξει,ξέρει οτι υπάρχει και κάποιος άλλος που έχει πάει στον Σείριο και ακόμη πιο πέρα,δεν θα νοιώσει οτι δεν είναι μόνος του και δεν κινδυνεύει να <<σαλτάρει>>?

Σίγουρα έχεις τους λόγους σου να μην συμφωνήσεις,αλλά έτσι το βλέπω.
Πρέπει να ακούγονται όλες οι φωνές σε ενα φόρουμ,αρκεί να μην είναι υβριστικές.

Πάντα στη διάθεσή σου και πάντα δεκτικός στις παρατηρήσεις σου!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2011, 21:28:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτι εκτός θέματος,αλλά δεν ξέρω που να το ποστάρω.

Ελαβα πρίν λίγο ενα μήνυμα στο προσωπικό μου mail μέσω του esoterica.gr το εξής:


Αποστολή Μέσω των ESOTERICA.gr Forums ! από το Μέλος soniacota


soniacota35@yahoo.com


προς Εμένα
Γεια σου ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Έλαβες το ακόλουθο μήνυμα από το Μέλος : soniacota (soniacota35@yahoo.com)

Στη Διεύθυνση: http://www.esoterica.gr/forums/

Hello dearest heart,

Complement of the day to you, please pardon me if i interfere into your privacy, my name is Miss Sonia Cota, Age 24, height 5 ft 11 inches, weight 61,fair in complexion,(never married before) i am the only daughter of Late Dr. Arthur Cota from Kigali, Rwanda in East Africa, and presently i am residing in the orphanage home here in dakar as a result of the civil war that was fought in my country. my father was a business tycoon and a politician. I observed you are an important personality before i made up my mind to contact you. Please i will like to know more about you because i have with me some funds which i will like to invest in a good business over there in your country. I wish you could be honest to me so that i can go into this investment with you by my self and i will also need your good advices.

First of all, I will like to know what you do for a living; remember you caught my attention that was why i contacted you in the first place. We will know ourselves more as we communicate along.

Thanks for your understanding, hoping to hear from you soon.

From my heart,
Miss Sonia Cota.
Email: soniacota35@yahoo.com

Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει τι συμβαίνει?
Υπάρχει τέτοιο μέλος στο φότουμ?
Εχει άλλος λάβει παρόμοιο μήνυμα?
Φυσικά δεν απάντησα και ούτε πρόκειται.Εξουσιοδοτώ την διαχείρηση να το κάνει αν το επιθυμεί.
Φαίνεται οτι πρόκειται για spam.Υπάρχει κίνδυνος απο την απλή ανάγνωση?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 09/11/2011 21:34:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2011, 22:01:24  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικ το ιδιο ελαβα και εγω σημερα.
Δεν υπαρχει κινδυνος αναγνωσης του απ'οτι ξερω,αλλα και εγω αναρωτιεμαι για αυτο το μελος αν υπαρχει ή υπηρχε στο φορουμ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2011, 22:26:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Νικ το ιδιο ελαβα και εγω σημερα.
Δεν υπαρχει κινδυνος αναγνωσης του απ'οτι ξερω,αλλα και εγω αναρωτιεμαι για αυτο το μελος αν υπαρχει ή υπηρχε στο φορουμ.



Σταυρο στην αναζήτηση των μελών φαίνεται οτι έχει διαγραφεί σήμερα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2011, 22:31:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικομαχε

το ελαβα και εγω,τι μπορει να συμβαινει;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2011, 22:34:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Νικομαχε

το ελαβα και εγω,τι μπορει να συμβαινει;;;



Θα τοποθετηθεί η διαχείρηση.Πάντως δεν φαίνεται να εμποδίζει κάτι,όποιον θέλει να γίνει μέλος του φόρουμ και να αρχίσει να στέλνει mail μέσω της σχετικής υπηρεσίας.Δεν υπάρχει θέμα υπευθυνότητας της διαχείρησης.Ούτε τρόπος πρόβλεψης.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2011, 00:16:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεχόμαστε κατα καιρούς κυβερνοεπιθέσεις
mail spamBot ηταν


μην αγχώνεσαι NIK δε ζήλεψε τα κείμενα σου καμιά Ρωσιδα και θελει να τις κάνεις ... prive διάλεξη

To roBOT εχει απομακρυνθεί απο το απογευμα .

οσοι αλλοι ελάβαν το εν λόγο mail ... απλα να το διαγράψουν


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2011, 00:54:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πετώντας σε γνωστο κοσμο
The best wing suit/skydive

to puzzle ths xilietias
emre aydın-HoşçakalΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy