ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Εξωγήινος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
mystery flower
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
204 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 14:57:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποια θα ήταν η συμπεριφορά σας αν βλέπατε ότι συνομιλούσατε με ένα όν που δεν είναι άνθρωπος και διαπιστώνατε ότι είναι εξωγήινος;

Ταξίδι στο άγνωστο

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 19:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η δική σου ποιά θα ήταν?
Δεν νομίζεις οτι σαν θεματοθέτης πρέπει να μας καταθέσεις τις δικές σου απόψεις?
Αν βέβαια συνεχιστεί εδώ το θέμα!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2011, 14:09:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέμα καλεί mystery flower, θέμα καλεί mystery flower!

Επειδή κι εμένα θα με ενδιέφερε να διαβάσω την δική σου άποψη επί του θέματος, θεωρώ πως θα ήταν καλό να γράψεις και τις δικές σου σκέψεις - απόψεις...



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mystery flower
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
204 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2011, 11:32:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα προσπαθούσα να δω τι θέλει από μένα, αν είναι φιλικό ή εχθρικό και κατόπιν θα το ανέφερα για να γινει γνωστό. Θα τους έλεγα εξωγήινος κυκλοφορεί ανάμεσά μας, φυλαχτείτε.

Ταξίδι στο άγνωστοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2011, 12:40:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα προσπαθούσα να δω τι θέλει από μένα, αν είναι φιλικό ή εχθρικό και κατόπιν θα το ανέφερα για να γινει γνωστό. Θα τους έλεγα εξωγήινος κυκλοφορεί ανάμεσά μας, φυλαχτείτε.

Ταξίδι στο άγνωστο



Αν ήταν εχθρικό... πιστεύεις ότι θα προλάβαινες να κάνεις τίποτα; Ούτε να το συνδειδητοποιήσεις οτι έχεις δει εξωγήινο δεν θα προλάβαινες!

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2011, 15:59:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα προσπαθούσα να δω τι θέλει από μένα, αν είναι φιλικό ή εχθρικό και κατόπιν θα το ανέφερα για να γινει γνωστό. Θα τους έλεγα εξωγήινος κυκλοφορεί ανάμεσά μας, φυλαχτείτε.

Ταξίδι στο άγνωστο


Το έχουν ήδη κάνει άλλοι αυτό και έχουν προειδοποιήσει.Είπαν "φυλαχθείτε".

Εσύ φυλάγεσαι?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystery flower
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
204 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2011, 12:01:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από σένα αποκλείεται να φυλαχθώ. Πιο ακίνδυνοι από σένα είναι οι εξωγήινοι φίλε μου Νικομαχε!

Ταξίδι στο άγνωστοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Optimouse
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2011, 13:47:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Optimouse  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήταν ένας μυστικός μου φίλος.
Θα μάθαινα πράγματα από αυτόν.
Θα κοιτούσε με απορία τα πράγματα που θεωρούνται νορμάλ.

I don't exist.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

RedArrowZ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2011, 03:43:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν κάπως διαπίστωνα ότι είναι εξωγήινος τότε...

...θα σκεφτόμουν ότι αφού είναι στο δικό μου πλανήτη και όχι στο δικό του, κατέχει τεχνολογία και γνώσεις ανήκουστες για τον κοινό γήινο.

Όμως, δεν θα μπορούσα να πιστέψω ότι είμαι ο μόνος γήινος που συνάντησε εξωγήινο, οπότε θα σκεφτόμουν ότι αφού δεν είμαι ο μόνος, δεν θα μπορούσα να είμαι το φιλαράκι του ή να ωφεληθώ κάπως από τον εξωγήινο και να πάρω γνώσεις ή τεχνολογία γιατί αν οι εξωγήινοι πίστευαν στο "sharing is caring" τότε όλο και κάποιος εξωγήινος (φιλικός εξωγήινος) ή γήινος (γήινος που επωφελήθηκε από το φιλικό εξωγήινο) υπερήρωας θα υπήρχε στον πλανήτη μας με εξωγήινη τεχνολογία και αφού δεν υπάρχει άρα μάλλον οι μόνοι που έχουν επωφεληθεί - αν κάποιοι έχουν επωφεληθεί - είναι οι κακοί, οπότε το συνάφι του εξωγήινου μάλλον ωφελεί τη γήινη παγκόσμια μαφία ή μάλλον δύσκολα μοιράζεται τα καλούδια του και απαρτίζεται από εαυτούληδες οπότε...

...επειδή δεν θα μπορούσα να πιστέψω ότι είμαι ο πρώτος με την ευκαιρία να επωφεληθεί από συνάντηση με εξωγήινο και επειδή μάλλον μία συνάντηση με εξωγήινο δεν θα ήταν ωφέλιμη και επειδή ίσως να νόμιζα ότι το συνάφι του είναι κακό...

...με την πρώτη υποψία εχθρικής συμπεριφοράς - και προαποφαζίζοντας με 99% σιγουριά ότι η πρώτη κίνησή του ή έκφρασή του θα ήταν εχθρική - θα τον σάπιζα στο ξύλο και θα έφευγα για να συνεχίσω τη μέρα μου

Αν έκρινα ότι είναι φιλικός τότε...

...αν την (και μόνο την) έκρινα λοιπόν φιλική και μου άρεσε και της άρεσα για σεξάκι τότε το θέμα θα πήγαινε στο σεξάκι και αν ήθελε κάτι παραπάνω τότε αν και μόνο αν οι γονείς της δεν ήταν πράσινοι αλλά από το ίδιο καλούπι θα συνεχιζόταν η παρέα μας αλλά...επειδή δεν υπάρχει κάποιος εξωγήινος ή γήινος υπερήρωας στον πλανήτη μας με εξωγήινη τεχνολογία θα συμπέρανα ότι όσοι κάνουν σεξάκι με εξωγήινες καταλήγουν να μένουν με τα πεθερικά και να εγκαταλείπουν τη Γη ή ότι απλά οι εξωγήινες κάνουν σεξάκι με τους κακούς του πλανήτη ΟΠΟΤΕ...........

.......όχι εντάξει, δεν θα τη σάπιζα στο ξύλο - εκτός αν τραβούσε όπλο.

Επίσης, αν το σεξάκι ήταν out of the question, τότε...

...αν ο εξωγήινος ή η εξωγήινη ή ο περίεργος φίλος μας έδειχνε διάθεση για περίπατο, για παρέα ή για κάποια κοινή δραστηριότητα τότε...

...θα πηγαίναμε για περίπατο, θα κάναμε παρέα και κοινές δραστηριότητες θεωρώντας σχεδόν σίγουρο ότι δεν θα μοιραστεί γνώσεις και τεχνολογία μαζί μου ΟΠΟΤΕ με την παραμικρή υποψία εχθρικής συμπεριφοράς στη συνέχεια ή αν είχε την απαίτηση να λάβει γνώση από εμένα για κάτι που δεν υπάρχει στα μέρη του και που περιέργως θα ήταν χρήσιμο να το γνωρίζει...

...θα το/τον σάπιζα στο ξύλο και θα έφευγα για να συνεχίσω τη μέρα μου ή θα την...χμμ δεν ξέρω.

Αυτές είναι κάποιες γρήγορες πρώτες σκέψεις - εύκολα μπορώ να αναθεωρήσω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

violent king
Μέλος 1ης Βαθμίδας


90 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2011, 05:26:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η κλασική ανθρώπινη αντίδραση,είναι να φάει μια πέτρα στο κεφάλι.Δεν μπορείς να ρισκάρεις.

Take me to the gardens of the sinners
http://2.bp.blogspot.com/_IS3IRYTEzBg/TRrxd4ZGcTI/AAAAAAAAEyw/xy_rOrPPyo4/s1600/P06-12-10_18.44.JPGΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

RedArrowZ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2011, 05:39:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα φυσικά. Γι' αυτό θα φάει και μια δεύτερη :PΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
violent king
Μέλος 1ης Βαθμίδας


90 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2011, 05:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειρωνία ,να έχεις τεχνολογία που σου έδωσε την δυνατότητα να ταξιδέψεις εκατομμυρία έτη φωτός,για να σε σκοτώσει ένα πρωτόγονο δίποδο που ο εγκέφαλος του δουλεύει ακόμα με την λογική της σπηλιάς.

Take me to the gardens of the sinners
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

RedArrowZ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2011, 06:11:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα υπάρχει και το σενάριο όπου είναι φιλικός και άρα δεν την τρώει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2011, 12:16:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mystery Flower
quote:
Ποια θα ήταν η συμπεριφορά σας αν βλέπατε ότι συνομιλούσατε με ένα όν που δεν είναι άνθρωπος και διαπιστώνατε ότι είναι εξωγήινος;

Το κάνω κάθε μέρα αυτό. Δεν καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε να μας κάνει εντύπωση. Κάθε μέρα μιλάω με εξωγηίνα όντα που ήρθαν με εχθρική διάθεση σε αυτόν τον πλανήτη τόσο υποδουλώνοντας και κατασφάζοντας τους αυτόχθονες πληθυσμούς, όσο και κατασπαταλώντας τους πόρους του πλανήτη για προσωπικό όφελος.
Ας ελπίσουμε οτι οι γηγενείς πληθυσμοί δεν θα στραφούν ποτέ εναντίον μας, γιατί είμαστε αρκετά ευάλωτοι εξωγήινοι.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 22/12/2011 12:18:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy