ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 επικληση πνευματων
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2012, 22:52:12  Εμφάνιση Προφίλ
καλημερα παιδια, ειμαι νεο μελος.*** ανοιγω αυτο το θεμα εδω γιατι τα πνευματα συσχετιζονται και με μυθους και θρησκεια... Τωρα, η ερωτηση μου ειναι : Μπορω να καλεσω μονος μου πνευματα; εχω μαθει πολλα σχετικα οπως το τειχη προστασιας, εαν ερθεις αντιμετωπος με ενα πνευμα τι κανει και ολα τα αλλα. Εχω διαβασει ΟΛΑ τα θεματα περι πνευματων αλλα ολα αναφερουν εαν επιτρεπεται να ειναι μονος του ο επικλητης. . . Μπορει καποιο να ρωτησουν γιατι θελω να ασχοληθω. Η απαντηση ειναι οτι, ο,τι με φοβιζει κολλαω επανω του σαν να ειναι μελι.

Μην φοβάσαι, θα σου έρθουν και χειρότερα


_____________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
07/03/2012
_____________________________________

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2012, 10:58:29  Εμφάνιση Προφίλ
Μακριά απ' το μέλι και τα νακωτικά! Είναι και τα δύο άκρως εθιστικά. Ρώτα και εμένα που κάθε πρωί τρώω μέλι. Δημητριακά με μέλι, φρούτα με μέλι, αυγά με μέλι, λουκάνικα με μέλι, πάστα με μέλι... κλπ κλπ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2012, 11:11:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ Camelot, καλώς ήλθες στα Forums του Esoterica.
Σου εύχομαι να έχεις καλή συνέχεια!
Όπως μπορείς να δεις έγινε κάποια επέμβαση στο μήνυμα σου.
Θα σου σταλεί ένα e-mail στην ηλεκτρονική διεύθυνση που έχεις προσθέσει στο προφίλ σου ώστε να σου εξηγηθούν οι λόγοι για τους οποίους αυτή έγινε.

Επιπλέον, καλό θα ήταν προτού ανοίξουμε ένα νέο θέμα να συμβουλευτούμε την Αναζήτηση (επάνω δεξιά στην οθόνη).
Εκεί μπορούμε να συμπληρώσουμε τις κατάλληλες λέξεις - κλειδιά για το θέμα που μας ενδιαφέρει και κάνοντας αναζήτηση μόνο σε Θέμα, μπορούμε να βρούμε όλες τις παλιότερες σχετικές συζητήσεις.

Εάν υπάρχει κάποια ενεργή, μπορούμε να συνεχίσουμε σ' αυτήν ώστε να αποφύγουμε τα διπλά θέματα και να έχουμε όλες τις απόψεις συγκεντρωμένες σε ένα θέμα.

Σχετικά με τις επικλήσεις, υπάρχουν κάποια θέματα τα οποία ενδεχομένως να σε ενδιαφέρουν.
Ενδεικτικά θα σου αναφέρω δύο τα οποία μπορείς να διαβάσεις (κλίκαρε στους παρακάτω τίτλους για να μπεις κατευθείαν):

Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια

Κάλεσμα Πνευμάτων

Τέλος, θα ήθελα να υπενθυμίσω κάτι το οποίο έχει γραφτεί αρκετές φορές κατά το παρελθόν:

"Όπως έχει ξαναγραφτεί πολλές φορές, το παρόν θέμα όπως κι άλλα παρόμοιας υφής (σχετικά με επικλήσεις, ξόρκια κλπ) δεν προσφέρονται για την ανταλλαγή - ή αίτηση έστω για λήψη και παροχή - πληροφοριών για το πως να επιτευχθούν οι επικλήσεις κλπ αλλά για να δοθεί το έναυσμα ώστε να υπάρξει ενάς εποικοδομητικός διάλογος γύρω από αυτά τα φαινόμενα που θα μας επιτρέψει να προσεγγίσουμε το θέμα με φιλοσοφικό στοχασμό κι ερευνητική διάθεση.

Οπότε δεν είναι εφικτό το να παρατεθούν οι διαδικασίες για την επίκληση - εκδίωξη πνευμάτων κι ούτε γίνεται κάποιος να ζητάει να του τις στείλουν με προσωπικό μήνυμα..."

Το θέμα αυτό λοιπόν απενεργοποιείται εφόσον η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί σε κάποιο από τα προτεινόμενα θέματα.
Επίσης, θα μεταφερθεί σύντομα στην Κατηγορία .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-. από την Κατηγορία .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-. στην οποία ανοίχθηκε αρχικά.







In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1015625
Maintained by Digital Alchemy