ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΙΛΗΔΟΝΙΑ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΜΥΣΤΗΣ
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2012, 21:00:37  Εμφάνιση Προφίλ
Το 4567 άρχισε η πυργοποιία... Οι Αθηναίοι εκ Πνυκός απο το 6009 έγιναν Ελληνες....!!! Αλυσοδέσαν τον MΑΙTRΕΥΑ......!!!! Απο το 1776 until 776 Π.χ. (προ το Ναζωραίον)..............

Kαι για χίλια χρόνια υπήρξε η επι γής αθανασία............

Αυτός ο πλανήτης μιλάω για τη γή υφίσταται 67.539 έτη τόση είναι η ηλικία του πλανήτη.....

Και ο άνθρωπος Qυκλοφορεί στη γή 19.296 έτη......

Και λέμε ότι 9000 έτη πρίν.. Κατά τους Αττικούς, απο το τέλος της ανθρωπότητας, η γή ήταν επίπεδη ποτάμια και λίμνες υπήρχαν, όχι όμως σπήλαια βουνά και όρη...... και με όχι ανώμαλη περιστροφή.. με σταθερή θερμοκρασία 27 με 28 βαθμούς κελσίου.......... Τότε ήταν ο λεγόμενος παράδεισος επι της γής το πίο ψηλό βουνό ήταν το κεφάλι του ανθρώπου και όλα έβαιναν Θεικά...... χωρία χιόνια χωρίς σεισμούς, εκρήξεις ηφαιστείων τυφώνες και πλυμμήρες καταιγίδες και κεραυνούς........ Ολα αυτά εμφανίσθηκαν μετά... Και χωρίς εποχές.. Δεν υπήρχαν χειμώνας και καλοκαίρι άνοιξη και φθινόπωρο....../..

Ολη η γή ήταν ενιαία όχι κομματιασμένη σε ηπείρους και νησιά.. Γι αυτό τη λέγαν παfαια παν και γαία. Με βλάστηση καταπράσινη. η απόλυτη αρμονία της φύσεως, και όλα τα ζώα σε απόλυτη ισοροπία με τον άνθρωπο...... to be continued........


ΜΥΣΤΗΣ
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2012, 21:38:44  Εμφάνιση Προφίλ
Eτσι λοιπόν.. Εγινε ο κατακλυσμός πρίν απο το τέλος της ανθρωπότητας, το κοσμοιστορικό γεγονός που λέει ο Πλάτων και αποκολλήθηκε απο τη γή η ήπειρος, λεμουριά έφυγε ένα κομμάτι ξηράς γαίας απο τη λεγόμενη Ιθάκη με δικά της ποτάμια λίμνες και τέθηκε σε τροχιά απο τη γή, αυτή είναι η Σελήνη

Το 6009 πρίν απο το τέλος πρίν απο τη καταστροφή έγινε εδώ στην Αθήνα στον νομό Αττικής η Πνύξ δηλαδή η Εκκλησία του Δήμου της Πνυκός...
Οι αθανάτοι εξοστράκισαν τους τότε εξουσιαστές και αυτοί χαμένοι γυρνάγαν για 2.5 αιώνες, εγκαταστάθηκαν τελικά στα Ιεροσόλυμα......

Αυτή είναι εδώ η χρονολογία των (Ιουδαίων) αρχίζει προ 5767 ετών....

Σε πολύ προχωρημένη πνευματική κατάσταση ζούσαν οι Αθηναίοι της Εκκλησίας της Πνυκός, και σκέφτηκαν το απλό, έκαναν αίτηση στο πατέρα Ηλι Ηλι, στον Ιερό βράχο της Πνυκός, να γίνουν αθάνατοι......... Ετσι έγιναν αθάνατοι γύρω στο 6009 και το 5183 έγινε ο κατακλυσμός του Ωγύγου..... εκ του Θερμοπυρηνικού εργοστασίου της Βοιωτίας και καταποντίσθηκε το Αιγαίο......

Το 4657 άρχισε η πυργοποιία.. τότε άρχιζαν να χτίζουν σπίτια ναούς και να χρησιμοποιούν στην επικοινωνία τους Ιαπετικές διαλέκτους.......

Με τη λεγόμενη Πυργοποίια και ύστερα με την έννοια της ιδιοκτησίας δημιουργήθηκαν τοιουτοτροπώς οι λεγόμενοι πολιτισμοί..... Ομως ανώτερος ήταν αυτός των Ατλαντών και είπαμε ότι όλη η γη ήταν ένα νησί και περιβρέχεται απο έναν Ωκεανόν, απο μία ενιαία ξηρά, όμως γεμάτη στο πράσινο,στο δέντρο,γεμάτη ποτάμια και λίμνες....!!!

Το κέντρο του κράτους των Ατλαντών ήταν εκεί που βρίσκονταν οι Μπαχάμες...... Υπήρχαν και άλλοι πολιτισμοί όμως ανώτερος ήταν αυτός των Ατλαντών.. Η ζημιά προκλήθηκε στον πόλεμο με τους Αθηναίους..... Αυτά λέει & ο Πλάτων άλλωστε τα λέει όπως ο Σόλων ακόμα και οι ιερείς των Αιγυπτίων..... Το μεγαλύτερο θερμοπυρηνικό εργοστάσιο στις Μπαχάμες απο την Σύρραξη των Αθηναίων και Ατλαντών αυτοκαταστράφηκε........


Και ήταν τόσο μεγάλη ζημιά που ο Βόρειος Πόλος ήρθα στη θέση του Νότιου και το αντίθετο......... Ο Ισημερινός απο τη σημερινή Θήβα της Βοιωτίας περνούσε... Γι αυτό τους Δελφούς τους αποκαλούσαν ομφαλό της Γαίας γιατί ήταν το κέντρο της Παfαίας. Μετά την έκρηξη στις Μπαχάμες ο Ισημερινός μετετοπίσθηκε στας Θήβας στις Αιγύπτου....... Μιλάμε τώρα με βάση ιστορικά δεδομένα....... Βασιζόμενος στις γραφές των Αθηναίων Κινέζων Αιγυπτίων,Εβραίων.... που όλοι αυτοί αναφέρουν ότι πρίν απο 9000 έτη δεν υπήρχε Σελήνη.. Τότε που η γή δεν έκανε ανώμαλη περιστροφή........ Τότε που υπήρχε μέρα και νύχτα άλλα κανένα φεγγάρι δεν φώτιζε τα βράδυα.......

Ολα άλλαξαν μετά στη γή μετά την έκρηξη απο την καταστροφή του Θερμοπυρηνικού εργοστασίου των Ατλαντών.....

Η "μου" Ηπείρος ξεκόβει εκτινάσσεται μπαίνει σε τροχιά γύρω απο τη γή.. Αυτή είναι η Σελήνη το κενό της οποίας βρίσκεται εκεί στο Βόρειο Πόλο και η nasa το έχει φωτογραφίσει κανονικά... Ενα τσερνομπίλ των Aτλαντών πολύ χειρότερο απο αυτό της τότε Σοβιετικής Ενωσης άλλαξε τη φύση της μάνας γής Αυτό το γεγονός προκάλεσε και αλλαγή περισροφή της γαίας γύρω απο τον αξονά της.....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2012, 22:53:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Για συνέχισε φίλε μας.

Κάποτε είδα ένα (όνειρο), και αρκετά που γράφεις ήσαν έτσι...ΓΗ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2012, 23:23:43  Εμφάνιση Προφίλ
Πλάτωνα,ακόμη δεν έμαθες να διακρίνεις τα...τρόλεϋ?

Είναι μεγάλα και κίτρινα...ξέρεις!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2012, 23:34:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Νίκ αν διακρίνω καλα....αναρωτιέμαι!

Ήθελα να σου γράψω τι είδαν κάποτε τα ματια μου, εκει στο τοπικ του αμοθεν, μάλιστα τσιμπιομουν....και για ώρα και βάλε, μια Αυγουστιάτικη νύχτα στο Αστρος (όνομα και αυτο) εκει στην Αρκαδία....μα καλύτερα η σιωπή!

Και στον ύπνο μου εβλεπα και βλεπω τακτικά καταστάσεις...όπως τις περιγράφει ο φίλος...γη χωρίς βουνά, λίμνες ποτάμια ατελείωτα...και ΦΩΣ!

Μα είναι όνειρα.?...αναρωτιέμαι!

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 17/05/2012 23:36:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2012, 23:40:53  Εμφάνιση Προφίλ
Να πάς εκεί στο τόπικ και να το γράψεις,επειδή στο Αστρος της κυνουρίας έχω κι εγω δεί κάτι,αλλά θα το αναφέρω μετα απο σένα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2012, 19:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
quote:

Να πάς εκεί στο τόπικ και να το γράψεις,επειδή στο Αστρος της κυνουρίας έχω κι εγω δεί κάτι,αλλά θα το αναφέρω μετα απο σένα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Δεν μπορω να καταλαβω τι <ειδατε> εσεις εκει, που εχω παει πολλες φορες και δεν ειδα εγω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2012, 03:28:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Το παρόν θέμα απενεργοποιείται
(όπως και 7 ακόμα θέματα που άνοιξες ΜΥΣΤΗΣ εδώ και 2 ημέρες).

Για περισσότερα, διαβάστε το μήνυμά μου ΕΔΩ
που βρίσκεται στο μοναδικό εκ των 9 θεμάτων του ΜΥΣΤΗΣ που παρέμεινε ενεργό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy