ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΗ??
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 15:58:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΗΤΑΝ 10 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΤΟΥ 1999 ΜΕΓΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟ.ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΣΠΙΤΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΗ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.
ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΘΟΡΥΒΟ.ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑ TV ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΟΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΜΙΑ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ.ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ ΜΕ ΤΟΣΟ ΘΟΡΥΒΟ? ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΨΑ ΟΤΙ ΠΑΡΑΚΟΥΣΑ.
ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ. ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΒΡΕΘΗΚΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΦΙΛΙΚΟ ΣΠΙΤΙ.Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΕΡΑ ΓΙΟΡΤΗΣ ΗΤΑΝ ΚΑΠΩΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΗ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ.
ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΜΑΘΑΜΕ ΟΤΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΟΥ ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΤΟΥ. ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΟΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΙΑ ΜΟΥ- Η ΟΠΟΙΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΔΥΣΤΥΧΗΜΑΤΟΣ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ-ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΝΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ ΕΙΔΕ ΕΞΩ ΑΠΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΤΗΣ ΕΝΑ ΚΑΚΑΣΧΗΜΟ ΜΑΥΡΟ ΠΟΥΛΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΞΑΝΑΔΕΙ ΠΟΤΕ! ΥΠΟΨΙΝ ΟΤΙ ΖΕΙ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΧΩΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 ΧΡΟΝΙΑ.
ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΥΜΠΤΩΣΗ.ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΔΥΣΤΥΧΗΜΑ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΞΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΧΑΡΙΣΕΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΙΑ ΚΟΛΟΝΙΑ.
ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΚΑΤΗΛΗΜΕΝΗ????

TaKeIT or LeaveIT
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 16:57:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TaKeIT or LeaveIT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Όλα είναι σχετικά φίλη Sunny...

Είναι φανερό ότι εαν π.χ. πριν το θάνατο του ξαδέλφου σου ( λυπάμε πολύ για αυτό... ) είχε παντρευτεί θα το θεωρούσες σύμπτωση, άμα ειχατέ παεί το προηγούμενο καλοκαίρι πρώτη φορά διακοπές μαζί θα το θεωρούσες σύμπτωση etc...

Αυτό που θέλω να αποδείξω ότι ΣΥΜΠΤΩΣΗ αποτελεί και το γεγονός οτί πχ ΔΕΝ παντρεύτηκε πριν το θάνατό του ( παράδειγμα δίνω...δεν ξέρω τι έκανε ο άνθρωπος..) ή ΔΕΝ πήγατε πέρσυ πρώτη φορά διακοπές και ότι πέθανε!!

Τα πάντα στη ζωή είναι μια σύμπτωση...

Να δώσω ένα τελευταίο παράδειγμα διότι μπορεί να μην έγινα απολύτως σαφής με τα παραπάνω:

Έστω ότι έχω παίξει τους αριθμούς 1,2,3,4,5,6,7 στο Lotto

Εάν τύχουν οι αριθμοί 1,2,3,4,5,6,7 θα το θεωρήσω τύχη άρα σύμπτωση επειδή κέρδισα
Όμως άμα τύχουν οι αριθμοί 1,2,3,4,5,6,8 , το γεγονός αυτό δεν αποτελεί πάλι σύμπτωση...?
Οποιουσδήποτε αριθμούς και αν τυχαίνανε δεν θα ήταν μια σύμπτωση? Αφού όλοι οι συνδυασμοί είχαν τις ίδιες πιθανότητες..


Αν δεν έχω ακόμα γίνει κατανοητός παρακαλώ να με ενημερώσετε ώστε να γίνω ακόμη πιο σαφής..


**Τake It or Leave It**


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 17:08:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΕΝΙΚΩΣ Η ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΙΣ Ή ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΡΟΜΥΝΥΕΤΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ. Ή ΑΝ ΔΕΙΣ ΜΑΥΡΗ ΓΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ. ΕΓΩ ΠΡΟΣΨΠΙΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΑ. ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΟΥ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2003, 13:57:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ. ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΛΗΨΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΒΑΣΗ. ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ Η ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ. ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΡΕΥΜΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΑΝΑΜΜΕΝΟ ΦΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΦΩΣ ΠΟΥ ΕΜΕΝΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΑΡΡΩΣΤΟΥ. ΑΦΗΝΑΝ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΚΕΡΙ Η ΕΝΑ ΛΥΧΝΑΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΤΩΝ ΑΡΡΩΣΤΟ. ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΚΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ Η ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ ΔΙΑΛΕΓΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΟ ΛΙΓΟΣΤΟ ΦΩΣ. ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΑΡΡΩΣΤΟΥ. ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΑ. ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΗ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ. ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ. ΑΛΛΑ Ο ΤΟΤΕ ΑΠΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΤΟ ΠΑΡΑ ΕΚΑΝΕ ΑΠΛΟ. ΙΔΙΕΣ ΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΡΟΛΗΨΕΙΣ. ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΦΙΛΟΣ "ΤΑΚΕ ΙΤ OR LEAVEIT". ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΑΣΧΗΜΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ , ΟΠΩΣ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ , ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ ΖΗΤΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΤΑΞΕΙ ΚΑΠΟΥ. ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΟΓΙΚΗ ΣΕ ΕΝΑ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΘΑΝΑΤΟ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΠΟΛΥ …

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2003, 14:18:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ alati13 ΑΥΤΌ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ.ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ! ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΛΗΨΕΙΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΕΞΗΓΗΣΕΗ Η ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ. ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΙΣ ΠΡΟΛΗΨΕΙΣ. ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΑ. ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ. ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΟΜΗΝΥΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Ή ΙΣΧΥΕΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2003, 14:43:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω έναν πολύ καλό φίλο που είναι προληπτικός. Μια φορά είχαμε πάει μαζί διακοπές. Έτυχε να θέλουμε να πάμε σε ένα μαγαζί που έπρεπε να περάσουμε μια σκαλωσιά. Ο φίλος δεν ήθελε αλλά εγώ επέμενα τόσο που τελικά τον έπεισα. Το βράδυ κύλησε μια χαρά. Όμως ο φίλος το επόμενο πρωί ήταν άρρωστος με πυρετό. Δεν έφταιγε η σκαλωσιά. Απλά ζορίστηκε τόσο πολύ, που τελικά ανέβασε πυρετό. Το κατάλαβε και εκείνος αλλά παρά όλα αυτά με έβαλε να του ορκιστώ ότι δεν θα τον ξανά ζορίσω τόσο. Όσο για τα όνειρα θα ήθελα να σου πω ότι τα πιστεύω και προσπαθώ να τα καταγράψω. Με ενδιαφέρει πάρα πολύ αυτό το θέμα. Βέβαια στην αρχή δεν μπορούσα να τα θυμηθώ. Μετά όμως μου είπαν να κάνω το κόλπο με το ποτήρι με το νερό,( αν δεν το έχεισ ακουσει, πεσ μου να στο γράψω) και σχεδόν αμέσως είδα αποτελέσματα. Έχει ενδιαφέρον έτσι δεν είναι ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2003, 14:58:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ. ΚΑΙ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2003, 15:13:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙ. ΗΤΑΝ ΣΕ ΝΗΣΙ ΚΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ. Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΑΝΥΣΗΧΗΣΕΙ. ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ, ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ...ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΗΝ ΠΗΡΕ Ο ΥΠΝΟΣ. ΕΙΔΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΕ ΕΝΑ ΛΕΥΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΞΑΠΛΩΜΕΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΚΡΕΒΑΤΙ. ΤΡΙΓΥΡΩ ΤΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ. ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΕΙ:ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΣΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ? ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ¨ΝΑΙ¨. ΠΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΔΕ ΑΥΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2003, 16:33:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν είμαστε ξύπνοι το μυαλό μας λαμβάνει τα κύματα Α. όταν κοιμόμαστε το μυαλό λαμβάνει τα κύματα Θ. Ίσως να κάνω λάθος στις ονομασίες, δεν είμαι 100% σίγουρος. Σε αυτή την βάση λειτουργεί και η μέθοδος SILVA. ( Αν κάνω κάποιο λάθος παρακαλώ να με διορθώσετε). Όταν λοιπόν κοιμάσαι μπορείς να λαμβάνεις μηνύματα τα οποία το μυαλό μας τα μεταφράζει σε όνειρα. Ίσως η μητέρα του παιδιού διαισθάνθηκε αυτό το οποίο συνέβη και το υποσυνείδητο το μετέφρασε με εκείνο το όνειρο. Ίσως να είναι ένας τρόπος επικοινωνίας. Όταν βρισκόμαστε στον ίδιο χώρο μπορώ να σε βλέπω, και μιλώντας να επικοινωνούμε. Όταν όμως φύγω και πάω κάπου μακριά, πρέπει να βρω άλλο τρόπο επικοινωνίας. Ίσως να σε πάρω κάποιο τηλέφωνο. Το ίδιο ίσως να συμβαίνει και σε αυτή την περίπτωση. Όταν έχασα τον παππού μου (που του είχα τεράστια αδυναμία) συνέβη κάτι πολύ περίεργο. Ήμουν τότε 7 χρονών και είχα βάλει την φωτογραφεία του μπροστά μου και τον έβριζα που έφυγε κλπ. Μετά από λίγο είδα να σηκώνει το χέρι του από την φώτο, να μου χαμογελά και να με χαιρετάει. Από τότε όταν τον βλέπω στο όνειρο ξέρω ότι κάτι πολύ συγκεκριμένο θα συμβεί. Όσο για το κόλπο με το ποτήρι είναι πολύ απλό. Παίρνεις ένα ποτήρι με νερό και πίνεις το μισό πρίν κοιμηθείς. Το πρωί αμέσως μόλις σηκωθείς πίνεις και το υπόλοιπο μισό. Μετά από λίγες μέρες θα δεις φοβερά αποτελέσματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2003, 17:00:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ. ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΙΣΩΣ ¨ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ¨ ΩΣ ΜΕΣΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ. ΟΛΑ ΠΙΘΑΝΑ.Ή ΩΣ ΜΕΣΑ ΠΡΟΒΛΕΨΗΣ!ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ. ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ Ε? ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2003, 17:20:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΝ ΔΕΙΣ Ή ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΡΟΜΥΝΥΕΤΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ

AGAPITH MOU SUNNY!KALH SOU MERA.

SXETIKA ME THS KOUKOUVAGIES,TIXENEI NA GNORIZW KAPIA PRAGMATA LOGO TOU
OTI EINAI ISOS TO AGAPIMENO MOU PTINO.H KOUKOUVAGIA ELKETE APO TO FWS.
EINAI ENA PTINO POU TOU ARESEI H SYNTROFIA TOU ANTHROPOU GIAYTO KAI PAAARA POLES FORES FTIAXNOUN THS FOLIES TOUS SE KATIKIMENES PERIOXES.
KAI ARKETES SE ROGMES SPITION,STHS STEGES KTLP.OPOTE EINAI ENTELOS
PARALOGO NA THEOROUME OTI OPOTE AKOUME KOUKOUVAGIA KAPIOS THA PETHANEI.
MA AYTA TA GLIKA KAI XARITOMENA PTINA ME AYTON TON TROPO EPIKINONOUNE.
THIMAME XARAKTIRISTIKA,OTAN YPIRETOUSA THN THITIA MOU.STO STRATOPEDO
POU VRISKOMOUN STO AMIDEO FLORINAS,MESA STOUS NYPTIRES TOU LOXOU HXAN
FTIAXEI MIA FOLIA KOUKOUVAGIES.GIA THN AKRIVIA ''BOUFOI''.
O BOUFOS EINAI POLI MEGALOU MEGETHOUS.THIMAME XARAKTIRISTIKA OTAN ENA VRADI PIGA NA XIRISTW KATHOTAN ENAS TERASTIOS BOUFOS STON DIPLANO NYPTIRA.SE APOSTASH 1 METROU.DEN TROMAXE KATHOLOU.ME PARATIROUSE SE OLI THN DIARKIA TOU XIRISMATOS MOU.KAI TO KERASAKI STHN TOURTA....
MOLIS EFEVGA APO TO DOMATIO EKANE......BOOO.SAN NA MOU MILOUSE.
EKPLIKTIKO!!KITAZONTAS ME ME TA TERASTIA GIALINA MATIA TOU.

TO XERW EFIGA ENTELOS APO TO THEMA.APLOS HTHELA NA PW OTI TA PRAGMATA EXIGOUNTE.META APO AYTO DEN PETHANE KANENAS.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2003, 13:12:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΕΝΙΚΩΣ Η ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΙΣ Ή ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΡΟΜΥΝΥΕΤΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ. Ή ΑΝ ΔΕΙΣ ΜΑΥΡΗ ΓΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ. ΕΓΩ ΠΡΟΣΨΠΙΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΑ. ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΟΥ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ.

Για πολλά χρόνια είχα μαύρη γάτα, ενώ το σπίτι μου είναι απέναντι από ένα δασάκι και σχεδόν κάθε βράδυ ακούω κουκουβάγιες.
Δεν παραπονιέμαι γιατί ποτέ αυτό δε με επηρέασε στη ζωή μου και ούτε μου έφερε γρουσουζιά. Τώρα για τα όνειρα ναι πολλές φορές είναι προφητικά το θέμα είναι ότι ποτέ δεν μπορούμε να το ξέρουμε από πριν εκτός και αν είναι εντελώς αληθοφανή. Από την άλλη θα μπορούσε να είναι και απλή σύμπτωση. Ακου λοιπόν το παρακάτω:
Η μητέρα μου όταν ήταν έγκυος είδε ένα εφιάλτη. Είδε ότι οταν γέννησε ο πατέρας μου πήγε στο νοσοκομείο με ένα πορτ-μπεμπε μαύρου χρώματος. Εκείνη του είπε "Χάθηκε ο κόσμος χριστιανέ μου να φέρεις ένα ροζ ή ένα γαλάζιο" Και εκείνος λακωνικά της απάντησε "Θέλεις δε θέλεις εδώ θα το βάλεις". Η μητέρα μου γέννησε ένα αγοράκι και μετά από 8 μήνες της πέθανε από αμέλεια γιατρών σε ένα πολύ απλό θέμα.
Προφητεία ή σύμπτωση?
Πόσες άλλες γυναίκες δεν βλέπουν τέτοια όνειρα που δεν τους βγαίνουν αληθινά? Απλά στη μητέρα μου βγήκε. Θα μπορούσε να'ναι θέμα πιθανοτήτων (σύμπτωση) ή προφητεία. Τα σχόλια δικά σας...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2003, 17:37:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη Sunny, και εγώ δεν πιστεύω καθόλου σε προλήψεις (σκάλες, νούμερο 13, μαύρες γάτες, μπλε αρκούδες κλπ.) όμως πιστεύω ότι έχεις δίκιο σε όσα λες.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι όταν είναι να συμβεί κάποιος θάνατος ΠΑΝΤΑ θα γίνει κάτι που θα προειδοποιήσει αυτόν που πρόκειται να πεθάνει ή κάποιο κοντινό του άνθρωπο. Δεν πιστεύω ότι μπορεί να γίνει κάτι και να αλλάξει αυτό που θα συμβεί, απλά ΠΑΝΤΑ σε προειδοποιεί και εάν έχει λιγάκι ανοιχτό μυαλό θα το δεις (έχω τουλάχιστον 3 παραδείγματα πολύ τρανταχτά).

Δυστυχώς έχασα την μαμά μου (σε ηλικία 7 χρονών). Είχε μία φίλη στην πολυκατοικία όπου ζούσαμε, η οποία έλεγε τον καφέ, χωρίς φυσικά να ξέρω αν ισχύει αυτό ή αν έλεγε μπούρδες.
Η μαμά μου σκοτώθηκε κατά την διάρκεια Χριστουγεννιάτικων διακοπών μας στο χωριό. Λίγες ημέρες πριν σκοτωθεί η μαμά μου της είπε λοιπόν η φίλη της: "Στο φλυτζάνι είδα ότι από το χωριό θα επιστρέψεις χώρια από τον άνδρα σου". Η μητέρα μου φυσικά δεν έδωσε σημασία. Όμως έτσι έγινε.

Δεν πιστεύω ότι είσαι "προκατειλημμένη" όλα όσα έγιναν ήταν ένα σημάδι ας πούμε του τι θα επακολουθούσε.

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2003, 17:44:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη που δευτερολογώ αλλά ήθελα να πω στον φίλο AVALLON ότι λυπήθηκα πολύ με αυτό που συναίβει στην οικογένειά του.

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2003, 17:57:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ oneiric,
και γω λυπήθηκα πολύ γιατί δεν γνώρισα αυτόν το αδελφό που τώρα θα ήταν 7 χρόνια μεγαλύτερός μου...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2003, 09:13:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Avallon, ξέρω πολύ καλά πως είναι να μην έχεςι μία δεύτερη ευκαιρία.... Το ίδιο αισθάνομαι και εγώ για την μητέρα μου...

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2003, 14:10:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.
ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΣΥΜΠΤΩΣΗ.
ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ, ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΠΡΙΝ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΝΟ ΑΣΧΗΜΟΤΑΞΙΔΙ. ΤΕΛΙΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕ ΩΣ ΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΤΗΣ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΕ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2003, 17:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.
ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΣΥΜΠΤΩΣΗ.
ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ, ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΠΡΙΝ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΝΟ ΑΣΧΗΜΟΤΑΞΙΔΙ. ΤΕΛΙΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕ ΩΣ ΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΤΗΣ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΕ.

Πραγματικά φοβερό!
Για να κάνω όμως και το "δικηγόρο του διαβόλου" ξέρουμε άλλες πόσες φορές η κυρία αυτή είπε κάτι και έπεσε έξω? Ε, από τις πολλές φορές που τον είπε τον καφέ έπεσε από σύμπτωση μέσα σε κάτι.
Το θέμα θα υπήρχε αν ότι διάβαζε στον καφέ πραγματοποιόταν πάντα...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2003, 15:19:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΔΙΚΗΓΟΡΕ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ" ΙΣΩΣ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΗΜΕΡΕΣ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2003, 15:50:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαι λιγάκι επιφυλακτική με όλο αυτό το θέμα των "χαρτιών & καφέδων", αν και θα ήθελα να "μοιραστώ" κάτι μαζί σας, που ίσως με κάνει να φανώ λιγάκι "γραφική" ... Anyway θα το πω και ότι γίνει .

Πριν αρκετά χρόνια (όταν ήμουν στην τρίτη γυμνασίου) είδα ένα περίεργο όνειρο (ίσως έτσι ξεκίνησε το ενδιαφέρον μου στα όνειρα). Είδα μία γυναίκα μαυροφορεμένη η οποία καθόταν σε ένα τραπέζι. Επάνω στο τραπέζι αυτό υπήρχε μία τράπουλα. Χωρίς να κουνηθεί καθόλου η γυναίκα αυτή (της οποίας ποτέ δεν είδα το πρόσωπο γιατί φορούσε μαντίλι όμως ήξερα ότι ήταν γυναίκα), τα χαρτιά επάνω στο τραπέζι άρχισαν να γυρίζουν.

Όταν ξύπνησα θυμόμουν ακριβώς τον τρόπο που γύριζαν τα χαρτιά και το συζήτησα με μία φίλη. Εκείνη λοιπόν μου έδωσε την ιδέα ότι "κάποιος" μπορεί με αυτόν τον τρόπο να μου "μάθαινε να διαβάζω τα χαρτιά".

Έτσι λοιπόν ξεκινήσαμε να "ρίχνουμε/διαβάζουμε" τα χαρτιά και το εντελώς απίστευτο ήταν ότι έβγαιναν πάντα, ακόμα και γεγονότα μετά από πολύ καιρό (ξέρω ότι ακούγεται τελείως αστείο). Για μερικά χρόνια διάβαζα τα χαρτιά, για μένα αλλά και για φίλες μου, πάντα χωρίς πληρωμή φυσικά γιατί το θεωρούσα "δώρο" ας πούμε.

Κάποια στιγμή, μετά από αρκετά χρόνια που το παρακολουθούσα, σταμάτησα να διαβάζω τα χαρτιά εντελώς. Δεν ξέρω για ποιο λόγο, αλλά ένιωσα ότι μου έφερναν μία πολύ κακή "αύρα/τύχη", χωρίς να είμαι προληπτική και να πιστεύω σε δεισιδαιμονίες.

Αυτά ήθελα να τα αναφέρω ως ένα είδος απόδειξης ότι υπάρχουν άνθρωποι που για κάποιο λόγο τους χαρίζονται κάποια τέτοια "δώρα" και που διαβάζουν τα χαρτιά με κάθε ειλικρίνεια.

* Irene *
~ Love is the only truth ~
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2003, 18:04:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για τα χαρτιά το πιστεύω και γω και ιδιαίτερα για τα ΤΑΡΩ. Για τους καφέδες όμως είμαι λιγάκι δύσπιστη αν και η μητέρα μου είχε φίλη φαρμακοποιό που όποτε τα έριχνε της έβγαιναν και γι'αυτό το έκανε πολύ σπάνια και μόνο κάτω από μεγάλη πίεση που της ασκούσαν. Μάλιστα δεν ήθελε να μαθευτεί παραέξω γιατί θα την κορόϊδευα΄ν επιστήμονας γυναίκα...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2003, 20:12:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και από εμένα

Θα πρέπει κατά την ταπεινή μου γνώμη να διαχωρίσουμε την ικανότητα της πρόβλεψης του μέλλοντος η οποία είναι δυνατότητα ( χάρισμα ) κάποιων ανθρώπων, από την εκμετάλλευση της ανθρώπινης περιέργειας να μάθει για το μέλλον .
Τι θέλω να πω ;
Ότι υπάρχουν χαρισματικά άτομα τα οποία έχουν τη δυνατότητα της πρόβλεψης μέσα από οιωνούς , σημάδια , μαντικές τέχνες και υπάρχουν άτομα που εκμεταλλεύονται την δίψα άλλων ανθρώπων για να μάθουν ούτως ώστε να επιλύσουν κάποιο προσωπικό τους πρόβλημα .
Όλοι έχουμε την διαίσθηση και όλοι παίρνουμε σημάδια , αν μπορούμε και να τα διαβάζουμε τότε αυτό είναι καλό για μας .
Σας προτείνω ένα ανάλαφρο βιβλίο του Joel Rothschild «Τα σημάδια» θα βοηθήσει λίγο τη σκέψη σας πάνω στο θέμα .


O αναζητών
ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2003, 17:45:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι έχουν αυτό που λέμε "χάρισμα" σε αυτά τα θέματα.

Στην δική μου περίπτωση, δεν ξέρω γιατί, ένιωθα μία "αρνητική ενέργεια" (δεν ξέρω ακριβώς ποια λέξη να χρησιμοποιήσω)κάθε φορά που "διάβαζα" τα χαρτιά. Πρέπει όμως να παραδεχτώ ότι δεν με "συμβούλεψαν" ποτέ λάθος όσα χρόνια τα διάβαζα, όμως αισθανόμουν "κάπως". Ότι παρόλο "κάποιος/κάτι" μου είχε δείξει πως να τα μάθω παρά την θέλησή μου, αισθανόμουν ότι δεν ήταν καλό. Ότι γνώριζα κάποια πράγματα πριν συμβούν και αυτό με έκανε να αισθάνομαι ότι είμαι "μπροστά" από τα γεγονότα.... και αυτό δεν μου άρεσε.

* Irene *
~ Love is the only truth ~
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1560059
Maintained by Digital Alchemy