ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ESOTERICA.GR : The Quickening
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
VETO
troll


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2012, 23:48:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VETO
quote:
Για μας εδώ πάντως, πιστεύουμε ότι ένα από τα σημαντικότερα πράγματα για έναν άνθρωπο είναι να είναι εντάξει πρώτα με τον εαυτό του και ύστερα με τα πράγματα για τα οποία έχει ο ίδιος (ή η ίδια) δεσμευτεί στους άλλους.

σε λιγο η συνεχεια ..........................


amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2012, 00:12:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Τι είδους "αίνιγμα" είναι το παραπάνω;

Καταρχάς, να παραθέσω την πηγή από το απόσπασμα που παρέθεσες (προέλευση αποσπάσματος) και ας περιμένουμε (λίγο) τις αναγκαίες διευκρινίσεις ως προς το σε τι αφορά το παρόν θέμα.

Για να υπάρξει φυσικά και η "συνεχεια"...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VETO
troll


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2012, 08:11:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VETO
λερωμενη η φωλια

το τυρι

quote:
Ένα μικρό σχόλιο για όλα όσα έχουν γραφτεί σε αυτό το φόρουμ. Ο Deva Parinito έγραψε τις θέσεις του και τις απόψεις του και τις μοιράστηκε σε αυτό τον χώρο. Ο σκοπός αυτού του φόρουμ είναι η συζήτηση στα του εσωτερισμού. Όλα τα υπόλοιπα σχόλια είναι άχρηστα και παρεμποδίζουν την εξέλιξη της νόησης. Για να κλείσει λίγο το παρασκήνιο γύρω από τον Deva Parinito και να διαβαστούν και κατανοηθούν αυτά που γράφει σε βάθος, θα πρέπει να πω ότι κανείς άλλος εδώ μέσα δεν είναι εκείνος εκτός από τον ίδιο. Μην ψάχνετε να βρείτε διπλές ταυτότητες. Δεν υπάρχουν. Ο Deva Parinito έχει περάσει σε άλλο, πιο ιερό επίπεδο και δεν πρόκειται να σας απαντήσει εδώ. Ίσως με άλλους τρόπους στον καθένα ξεχωριστά. Αυτό όμως που σίγουρα μπορεί κανείς να κάνει, είναι να ξαναδιαβάσει ότι έχει γράψει. Αυτό έχει σημασία. Τα υπόλοιπα δεν ενδιαφέρουν κανένα αλλά και κανένα επίπεδο. Η αποτυπωμένη σκέψη είναι αυτό που κερδίζουμε σ' ένα τέτοιο φόρουμ. Ο εσωτερισμός πρέπει να παραμείναι εσωτερισμός και όχι να μετατρέπεται σ' έναν κακοποιημένο εξωτερισμό. Όλα τα άλλα, είναι δευτερεύοντα. Ας χαιρόμαστε μόνο για αυτές τις σκέψεις που μοιράστηκε εδώ.
Aurelia

quote:
Γνωρίζω πολύ καλά τον άνθρωπο για τον οποίο ακόμα και τώρα κάποιοι έχουν σερλοκχομική περιέργεια για εκείνον, και κάποιοι άλλοι ανάμεικτη σκέψη με δύσβατα συναισθήματα.
Τα λόγια που έγραψε αυτός ο άνθρωπος εδώ, είναι πολύτιμα και για μένα και για πολύ κόσμο. Ας ψάξουμε σε αυτά την αλήθεια του. Πουθενά αλλού.

quote:
Σε τι δεν ήμουν σαφής; Είναι βαφτιστικό μου όνομα. Πραγματικό. Πραγματικότατο. Συγγνώμη αν χάλασα όλο το μυστηριακό τοπίο. Γιατί σας φαίνεται "περίεργη" η συμμετοχή μου; Μην ξεχνάτε ότι με ανθρώπους που τα ονόματά τους είναι admin, Dr Jekyll Mr Hyde, zip κλπ, δεν χρειάζεται η ανταλλαγή ταυτοτήτων.

το ποντικι

quote:
ε ; τι έγινε ;

quote:
Ειλικρινά, όμως δεν καταλαβαίνω την συμμετοχή του μέλους Aurelia. Τι ακριβώς θέλει ; Να ζητήσω συγνώμη που επέλεξα τότε, το 2005, αυτό το ψευδώνυμο για να γράφω σε ένα φόρουμ ; Να αρνηθώ πως δεν ήμουν εγώ αυτός που έγραφε με αυτό το ψευδώνυμο ; Να σβηστούν οι φωτογραφίες του Μανώλη Ρασούλη ; Γιατί ;

quote:
Επαναλαμβάνω : Aurelia, αν έχω χρησιμοποιήσει εσφαλμένα [ για σένα ] το nick "Deva Parinito", σου ζητώ συγνώμη. Από τότε και μετά, από το 2005 κι έπειτα δηλ. δεν το έχω ξανα-χρησιμοποιήσει πουθενά. Εξήγησέ μου σε παρακαλώ, και εξήγησε σε όλους μας, τι θέλεις να γίνει από 'δω κι έπειτα. Θέλεις να σβηστούν οι δημοσιεύσεις του λογαριασμού Deva Parinito ; Θέλεις να με διαγράψουν τα παιδιά από το φόρουμ ; Τι θέλεις ; Τι ακριβώς ; Τι μπορεί να γίνει δηλ. ώστε να αποκατασταθούν τα πράγματα ;

quote:
Αν υπάρχει κάτι άλλο, σε παρακαλώ στείλε μου ένα e-mail ή ένα p.m, να μου εξηγήσεις ποιος, ποια ή ποιοι είστε και τι θέλετε και σου υπόσχομαι να σου απαντήσω. Θα σου δώσω κι εγώ τα στοιχεία μου για να βρεθεί μια άκρη. Έχουν περάσει αρκετά χρόνια από τότε, ο καθένας μας έχει προχωρήσει την ζωή του, έχουμε οικογένειες, γυναίκες, παιδιά. Δεν ωφελεί να επιστρέφουμε στο παρελθόν. Από το 2005 και μετά, εγώ ούτε έχω ξαναγράψει ως "Deva Parinito" πουθενά, ούτε έχω ενοχλήσει ποτέ κανέναν. Σε παρακαλώ πολύ, εξήγησέ μου, τι ακριβώς θέλεις.

και η φακα

quote:
Σχετικά με τη γνησιότητα της ταυτότητας που δηλώθηκε από τον λογαριασμό "Aurelia":

Επαναλαμβάνω ότι η ταυτότητα επιβεβαιώθηκε.
Η επιμονή σε αμφιβολίες καταντάει πλέον συνομωσιολογία. Είμαστε δεσμευμένοι από τις αρχές μας να μην φανερώσουμε με ποιον τρόπο έγινε η διαπίστωση αυτή (λόγω προστασίας προσωπικών δεδομένων και κωδίκων δεοντολογίας, ηθικής, κ.ο.κ.), αλλά το γεγονός είναι ότι έγινε με βέβαιο τρόπο.


quote:
Από κει και πέρα, οποιαδήποτε άλλη προσπάθεια αμφισβήτησης προσβάλλει εκτός από τη δική της, και τη δικιά μας αξιοπιστία.


που ειναι τα αλλα μηνυματα? γιατι σβηστηκαν? (ρητορικες ερωτησεις)

ας φτιαξουμε εναν λογαριασμο .................

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2012, 09:42:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis
Ψψψψψψψψψψψψψψψψ!
Αναρωτήθηκα το πρωί με το που άνοιξα τον υπολογιστή, που με καλωσορίζει.
Μα, στη διαδικτυακή φωτιά που μ’ ένα πληκτρολόγιο κάποιος τη σκαλίζει!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2012, 09:51:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
ωχχ*

[άντε πάλι τα ίδιααα ...]

* ε, όχι και ποντίκι !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2012, 09:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis
http://www.youtube.com/watch?v=6Zw2QdD0Zwc

Με μα... Με μα... Με μάτια

Με μάτια σκυμμένα στο χώμα
αναρωτιέσαι τι δεν πήγε καλά
Μες το κεφάλι σου φιλάς ένα πτώμα
Γυρνάς στην παλιά συντροφιά

Αυτοί που σε ξέρουν θα φερθούν λογικά
Θα 'ρθουν και θα σου ψιθυρίσουν

Πονάει πάντα η πρώτη φορά
Πονάει πάντα η πρώτη φορά
Πονάει πάντα η πρώτη φορά

Στο ίδρυμα οι ανάσες δονούν
τον ήσυχο σάπιο αέρα
Οι βόλτες στους φράχτες σταματούν
Κανείς δεν θυμάται τι υπάρχει πιο πέρα

Οι έγκλειστοι ήρωες το ξέρουν καλά
κι οι μαύροι αιώνες το ξέρουν

Πονάει πάντα η πρώτη φορά
Πονάει πάντα η πρώτη φορά
Πονάει πάντα η πρώτη φορά
Μα καμιά φορά, καμιά φορά

Πονά για πάντα η πρώτη φορά
Πονά για πάντα,για πάντα η πρώτη φορά
Πονά για πάντα,για πάντα η πρώτη φορά
Πονά για πάντα,για πάντα,για πάντα,για πάντα

Πονάει πάντα η πρώτη φορά...

Edited by - Osmosis on 19/07/2012 09:55:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2012, 10:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Osmosis,

κάτσε να δούμε τι θέλει* ... [ αν προλάβει βέβαια και μας πει ... ]

* [πάντως η amalia ούτε μισή ώρα δεν άφησε να περάσει για την πρώτη ... αντίδραση ]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2012, 11:09:21  Εμφάνιση Προφίλ
Αντε, πάλι θα γελάσουμε με τις χαζογκόμενες του zip...

____________________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα λόγω υπονοουμένου
που έχει εν δυνάμει προσβλητικό χαρακτήρα για τρίτα πρόσωπα

ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ!

19/7/2012
____________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2012, 13:40:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
AmaliaΚαταρχάς, να παραθέσω την πηγή από το απόσπασμα που παρέθεσες (προέλευση αποσπάσματος) και ας περιμένουμε (λίγο) τις αναγκαίες διευκρινίσεις ως προς το σε τι αφορά το παρόν θέμα.

Για να υπάρξει φυσικά και η "συνεχεια"...


το παραπάνω θέμα "έληγε" με τη 'σιβυλλική' δήλωση (και κλείδωμα) του Αδμιν:

quote:
Admin Απεστάλη: 03/04/2012, 13:22:30
Ωραία.
"Ενδιάμεση" Απενεργοποίηση του θέματος.

Να υποθέσουμε ότι το "ενδιάμεσο" τελειωσε και αρχίζει το Β' μέρος του ...σήριαλ?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2012, 14:24:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
που ειναι τα αλλα μηνυματα? γιατι σβηστηκαν? (ρητορικες ερωτησεις)

ας φτιαξουμε εναν λογαριασμο .................



Φαίνεται ότι παρα-κράτησε ο καύσωνας των προηγούμενων ημερών...


Προς ενημέρωση των κανονικών μελών του forum, δεν έχουν σβηστεί μηνύματα (αυτό δεν αποτελεί κάποια απάντηση στην ασυναρτησία που έβαλα στην παράθεση-quote)

O λογαριασμός και το θέμα θα κλειδωθούν στις επόμενες ώρες.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2012, 14:29:21  Εμφάνιση Προφίλ
Ετσι, από περιέργεια, γιατί δεν τον κλειδώνεις τώρα;
Τι περιμένεις να σου πει;
Κάτι σοβαρό; Χαζογκόμενα θα είναι κι αυτή...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2012, 14:48:11  Εμφάνιση Προφίλ
βαρεσε ο καυσωνας το κεφαλι δοξα πατρι.Αντε γειαhttp://www.youtube.com/watch?v=cMEBo-U26FQ

Ποιός ήρθε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2012, 15:11:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis
quote:
Ετσι, από περιέργεια, γιατί δεν τον κλειδώνεις τώρα;
Περιμένει την αρνησικυρία!
Αλήθεια, ποιόν να κλειδώσει;
Έχω ενδείξεις, πέρα της ομολογίας σου, ότι παίρνεις πολύ κλειστά τις στροφές και έχεις ζαλιστεί. Μήπως πρέπει να αφήσεις τα παιχνίδια για τους νεότερους;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2012, 17:59:26  Εμφάνιση Προφίλ

Κostakourtas, μήμπως είσαι...


Λέω μήμπως;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μαριγούλα
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2012, 18:27:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μαριγούλα
Το θέμα αυτό,όντως ειναι παράξενο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2012, 01:35:58  Εμφάνιση Προφίλ
Η εξάδερφη της Μαριγός είσ' συ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VETO
troll


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2012, 08:00:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VETO
οι αντιφασεις

19.3.2012

http://camerastyloonline.wordpress.com/2012/03/07/afieroma-sto-rasouli-19-3-2012-badminton/

Συμμετέχουν:
Πέτρος Βαγιόπουλος, Παντελής Θεοχαρίδης, Λάμπρος Καρελάς, Δημήτρης Κοντογιάννης, Χρήστος Νικολόπουλος, Νίκος Ξυδάκης, Ζωή Παπαδοπούλου, Σοφία Παπάζογλου, Ορφέας Περίδης, Ναταλία Ρασούλη, Γιώργος Σαρρής, Χανιώτες Ριζίτες

19.3.2012

Aurelia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα Απεστάλη: 19/03/2012

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10929&whichpage=12

quote:
Ο Εφιάλτης ας μείνει έξω από αυτό που έγραψα. Αναφέρομαι σε κάτι συγκεκριμένο. Άλλωστε ένα φόρουμ εσωτερισμού δεν θα έπρεπε λογικά να κουτσομπολευει και να δικάζει, αλλά να αναπτύσει.


φαινεται στις προβες για την συναυλια ειχαν κι ενα λαπτοπ και ποσταραν στο εσωτερικα ................


quote:
Έχει χρησιμοποιηθεί και ο δικός σου λογαριασμός απο τον Deva. Άρα δεν το πάμε φιρί-φιρί.

quote:
Καλά κατάλαβα εγώ πως η διαχείριση έχει αλλάξει

τρομερη ενημερωση .............

quote:
Έν πάσει περιπτώσει για να μην συνεχιστεί η μεταξύ μας συζήτηση του τυπου τι και γιατί, νομίζω ότι με την Αμαλία κάπως συνεννοηθήκαμε στο ότι εκείνη είναι εκείνη κι εγώ είμαι εγώ

quote:
Ούτε μπορώ κι εγώ να λειτουργήσω μέσω email, όταν στα forums εισπράττουμε μια τέτοια ακραία αντιμετώπιση. Δυστυχώς λοιπόν, ακόμα δεν έχει εγκατασταθεί η πολυπόθητη βάση "επικοινωνίας" ώστε να διευθετηθεί το ζήτημα. Υπενθυμίζω ότι σου έχω στείλει και το τηλέφωνό μου.
Είχα ξεκινήσει να σου γράφω και ένα μεγάλο email σχετικά με κάποια πράγματα που με ρώτησες, αλλά δεν μπορώ να συνεχίσω να επενδύω σκέψη, χρόνο και καλή διάθεση με αυτά που διαβάζω. Οπότε, για την ώρα ίσως είναι καλύτερα να τα πούμε, αν θελήσεις, μέσω τηλεφώνου.

συνεννοηση μεσω mail .......


εξηγησεις για ολα αυτα ? (ρητορικη ερωτηση)

(εχουν σβηστει τα ποστ του Αδμινουκου που λενε το ονομα της κυριας .......)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2012, 23:04:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Απενεργοποίηση θέματος.
Θα επανέλθουμε για περισσότερα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy