ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Οιωνοί Θανάτου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
vickie
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2012, 10:53:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας!
Το τελευταίο διάστημα μου συμβαίνει κάτι πολύ περίργο και θα ήθελα εάν κάποιος γνωρίζει κάτι να μου το εξηγήσει.
Κάποια πρωινά,όχι συνέχεια, έρχετε ένα πουλί,μάλλον κότσυφας και χτυπάει με το ράμφος του το τζάμι του παραθύρου μου,άρκετα δυνατά θα έλεγα.Μόλις με δει εξαφανίζεται.Του βαζω σποράκια αλλά δεν τα αγγίζει.Συνήθως μου αφήνει κουτσουλιές.
Μπορεί αυτο το πουλί να είναι ένα μήνυμα ότι κάποιος δικός μου θα πεθάνει??
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας..

Admetus
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2012, 15:47:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημέρα σας!
Το τελευταίο διάστημα μου συμβαίνει κάτι πολύ περίργο και θα ήθελα εάν κάποιος γνωρίζει κάτι να μου το εξηγήσει.
Κάποια πρωινά,όχι συνέχεια, έρχετε ένα πουλί,μάλλον κότσυφας και χτυπάει με το ράμφος του το τζάμι του παραθύρου μου,άρκετα δυνατά θα έλεγα.Μόλις με δει εξαφανίζεται.Του βαζω σποράκια αλλά δεν τα αγγίζει.Συνήθως μου αφήνει κουτσουλιές.
Μπορεί αυτο το πουλί να είναι ένα μήνυμα ότι κάποιος δικός μου θα πεθάνει??
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας..



Πες μας γιατί πρώτα σου ρθε στο νου ενδεχόμενο οιωνού θανάτου...
Μετά πες μας αν χάσατε σχετικά πρόσφατα δικό σας άνθρωπο..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vickie
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2012, 21:44:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα..
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας...
Είχα ένα πολύ δύσκολο Σαββατοκύριακο.....Ο μπάμπας μου χθές το πρωϊ χειρουργηθηκε στην καρδιά....πολύ βαρύ περιστατικό...
Φαινόταν μια χαρά...το τελευταιο διαστημα όμως δεν ένιωθε πολύ καλά..ανέβηκε στην Αθήνα(ζούμε σε νησί)για τσεκ απ.Κάνει εισαγώγη και οδηγείτε εσπευσμένα στο χειρουργείο.....είχε ξεκινησει οξύ έμφραγμα,η καρδιά του ήταν σε άθλια κατάσταση...θα τον χάναμε έτσι απλά....τώρα βρίσκετε στην εντατική και περιμένουμε...
Και αναρωτιέμαι τώρα εγώ,τελικά το πουλί με προειδοποιούσε γι'αυτό που θα συνέβαινε??
Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω.......έχω μείνει κατάπληκτη..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2012, 05:53:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή vickie, δε νομίζω πως τα πουλιά γενικότερα μπορούν να χαρακτηριστούν ως οιωνοί θανάτου και για να είμαι ειλικρινής, δεν ξέρω εάν υπάρχουν όντως οιωνοί που προμηνύουν θάνατο ή μεγάλες συμφορές.
Πάντως, κάποιες λαϊκές δοξασίες αναφέρουν ότι το άκουσμα μιας κουκουβάγιας μπορεί να σχετιστεί με κάποιο δυσάρεστο γεγονός αλλά κατά τη γνώμη μου πρόκειται για μια ακόμη δεισιδαιμονία και τίποτα άλλο.
Θα μπορούσαν πολλά πράγματα στην καθημερινότητά μας να χαρακτηριστούν ως κάποιου είδους σημάδια εξαιτίας της επαναληπτικότητας και της συχνότητας με την οποία τα παρατηρούμε χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έχουν όντως κάποιον τέτοιο χαρακτήρα.

Εύχομαι τα καλύτερα για τον πατέρα σου και να πάνε όλα καλά με την υγεία του!




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Άλφαα Λούσιφερρ
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2013, 16:27:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω πιστευω πως κακοι οιωνοι δεν υπαρχουν και πως το συμβαν με το πουλι ηταν συμπτωση.. και εμενα καθε πρωι μ χτυπανε περιστερια το παραθυρο με το ραμφος τους αλλα ποτε δεν εγινε κατι δυσαρεστο ασ πουμε...
πες μας νεα για τον πατερα σου αν θες...ευχομε υγεια και χαρα σε ολη την οικογενεια σου και να μην σασ τυχει ποτε ξανα τετοιο περιστατικο <3

Άλφαα Λούσιφερρ..με λενε<3 ;)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
7.788086E-02
Maintained by Digital Alchemy