ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Η αναζήτηση για το άγνωστο ανοίγει δρόμους τρόμου...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Annabell
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2013, 21:10:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalhspera se olous... Eimai kainourgia edw... Par'ola auta exw kapoies apories... Persu me eixe piasei mia mania me to uperfusiko kai kata poso o anthrwpos mporei na metakinhsei pragmata me thn energeia tou ktlp.. Milousa me mia gnwsth kai mou eipe pws o kosmos tou uperfusikou an kai se gohteuei, kruvei polu megalo risko... Ekeinh ksekinhse apo to aplo riksimo twn xartiwn eftase se shmeio na anazhta kai alla pragmata. Mia mera loipon, htan monh sto spiti kai apofasise na kanei xrhsh kapoiou kalesmatos pneumatwn pou eixe diavasei... phre 3 kokkina keria kai ta esthse mprosta se enan kathrepth... ta anapse kai koitouse thn antanaklash tous. Auto pou de prosekse omws htan pws sto pisw meros tou dwmatiou uphrxe kai 2os kathrepths o opoios sto shmeio pou vriskotan antanaklouse epishs th morfh twn keriwn.. tote eide mia morfh mesa sto kathrepth kai to epomeno pou thumatai htan o aderfos ths pou th sunefere... apo tote opou uparxei kathrepths h tzami vlepei mesa tous diafora... toulaxiston etsi leei... eseis ti pistevete??? uparxei periptwsh enas anthrwpos na exei anoiksei toso ton eswteriko tou kosmo wste na epitrepsei sto einai tou na dexete tetoia erethismata?

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2013, 00:44:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Anabel เป็นประวัติการณ์ ปัญหาสำหรับเรา และเราไม่สามารถช่วยคุณ
บางทีถ้าเขียนในกรีก สิ่งที่ทำได้.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2013, 08:21:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΕ πηγες κατα Αραβια μερια;

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Η ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2013, 10:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Kalhspera se olous... Eimai kainourgia edw... Par'ola auta exw kapoies apories... Persu me eixe piasei mia mania me to uperfusiko kai kata poso o anthrwpos mporei na metakinhsei pragmata me thn energeia tou ktlp.. Milousa me mia gnwsth kai mou eipe pws o kosmos tou uperfusikou an kai se gohteuei, kruvei polu megalo risko... Ekeinh ksekinhse apo to aplo riksimo twn xartiwn eftase se shmeio na anazhta kai alla pragmata. Mia mera loipon, htan monh sto spiti kai apofasise na kanei xrhsh kapoiou kalesmatos pneumatwn pou eixe diavasei... phre 3 kokkina keria kai ta esthse mprosta se enan kathrepth... ta anapse kai koitouse thn antanaklash tous. Auto pou de prosekse omws htan pws sto pisw meros tou dwmatiou uphrxe kai 2os kathrepths o opoios sto shmeio pou vriskotan antanaklouse epishs th morfh twn keriwn.. tote eide mia morfh mesa sto kathrepth kai to epomeno pou thumatai htan o aderfos ths pou th sunefere... apo tote opou uparxei kathrepths h tzami vlepei mesa tous diafora... toulaxiston etsi leei... eseis ti pistevete??? uparxei periptwsh enas anthrwpos na exei anoiksei toso ton eswteriko tou kosmo wste na epitrepsei sto einai tou na dexete tetoia erethismata?



Δυστυχώς το μήνυμά σου έτσι όπως είναι δε διαβάζεται, αλλά από τα λίγα που μπήκα στον κόπο να διαβάσω:
Και ρίσκο υπάρχει
Και όταν κάποιος έχει αποτέλεσμα τότε διαπιστώνει ότι περνά από 'δρόμους τρόμου'
Τα συστήματα που ακολουθεί η γνωστή, χαρτιά, επικλήσεις/κεριά, καθρέφτες είναι από εκείνα που είναι γνωστά ως με ρίσκο χωρίς σπουδαία αποτελέσματα (γιατί ως "αποτέλεσμα" δεν λογαριάζω απλά μια εμπειρία, αλλά αν κάτι ουσιαστικό βγαίνει απ'ότι κάνει κανείς).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2013, 22:42:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
كنت لا أفهم
Φίλη Annabell καλώς ήλθες στο esoterica και καλή πραμονή. Έχω μια απορία. Ελληνικά δεν διδαχτήκατε στο σχολείο σας και γράφετε με greeklish; Είναι ντροπή φίλη μου, τη στιγμή που τα παιδάκια του δημοτικού στην Αγγλία διδάσκονται αρχαία ελληνικά, στην χώρα που τα μιλούσαν οι νεοέλληνες όχι μόνο να έχουν μαύρα μεσάνυχτα, αλλά και να γράφουν με λατινικούς χαρακτήρες αλαμπουρνέζικα.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2013, 02:26:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Annabell αφού σε καλωσορίσω κι εγώ, θα επιμείνω στη σωστή παρατήρηση που έγινε απο τα μέλη του φόρουμ μας
και θα σε παρακαλώ στο εξής να γράφεις με Ελληνικούς χαρακτήρες.

Επίσης θα γίνει παρέμβαση στον τίτλο του θέματος, για να μεταφραστεί... στα Ελληνικά.


Τέλος, σχετικά με τις "ανησυχίες" σου, άποψη μου είναι οτι χρειάζεται λίγο (εως πολύ)
η δέουσα προσοχή απο έναν περιπατητή όταν διαβαίνει άγνωστα μονοπάτια.
αν κρίνω δε, απο την ανάρτηση σου στο θεμα Τηλεκινηση (δυστυχώς κι εκει με greeklish)
Θα σε "συμβούλευα" πρώτα να ψάξεις, να διαβάσεις, να μάθεις*
ετσι ώστε να είσαι σε θέση να κρίνεις, αν τα μονοπάτια που λέγαμε παραπάνω, είναι βατά ή επικίνδυνα,
όποια και να είναι η άποψη που θα σχηματίσεις, εισαι ελεύθερη να κρίνεις αν θα την ακολουθήσεις ή όχι,
βασικό ομως είναι, πρώτα να την διαμορφώσεις

Επίσης, πρέπει να μάθουμε να ξεχωρίζουμε μερικά πράγματα,
άλλο "μετακίνηση πραγμάτων με το νου" (όπως το απέδωσες)
και αλλο Χαρτομαντεία, Ταρό, καθρέφτες, κεριά και αλλα,
να στο θέσω διαφορετικά,
μετακίνηση πραγμάτων με το νου ή με "άλλες" μεθόδους ?

*δυστυχώς αυτο δεν γίνετε απο την μια μέρα στην άλλη


not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Annabell
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2013, 15:08:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα και παλι.. Θα ηθελα να σας κανω γνωστο οτι και εγω προτιμω την ελληνικη γραφη... Απλως στον υπολογιστη απο οπου εγραφα δεν υπηρχε αυτη η δυνατοτητα λογο εταιρισμου... διαωασα ολα οσα ειπατε και σας ευχαριστω που μπηκατε στο κοπο... αλλα μαλλον λογο γραφης δεν διατυπωθηκε σωστα η ερωτηση μου... το προωλημα μου ειναι κατα ποσο θα επρεπε να πιστεψω τη συγεκριμενη κοπελα σε ολα οσα λεει... το να κανει καποιος μια "τελετη" οπως προσπαθησε εκεινη και της βγηκε σε μονιμο προβλημα... μιλουσα εχθες συγεκρυμενα μαζι της και μου ελεγε πως μπορει ακομη και να διαισθανεται πνευματα οταν αυτα βρισκονται στον ιδιο χωρο... συγνωμη για τυχον λαθη αλλα εμενα στο εξωτερικο πολλα χρονια οπου εκει τα πραγματα ειναι εντελως διαφορετικα.. σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2013, 15:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπερα και παλι.. Θα ηθελα να σας κανω γνωστο οτι και εγω προτιμω την ελληνικη γραφη... Απλως στον υπολογιστη απο οπου εγραφα δεν υπηρχε αυτη η δυνατοτητα λογο εταιρισμου... διαωασα ολα οσα ειπατε και σας ευχαριστω που μπηκατε στο κοπο... αλλα μαλλον λογο γραφης δεν διατυπωθηκε σωστα η ερωτηση μου... το προωλημα μου ειναι κατα ποσο θα επρεπε να πιστεψω τη συγεκριμενη κοπελα σε ολα οσα λεει... το να κανει καποιος μια "τελετη" οπως προσπαθησε εκεινη και της βγηκε σε μονιμο προβλημα... μιλουσα εχθες συγεκρυμενα μαζι της και μου ελεγε πως μπορει ακομη και να διαισθανεται πνευματα οταν αυτα βρισκονται στον ιδιο χωρο... συγνωμη για τυχον λαθη αλλα εμενα στο εξωτερικο πολλα χρονια οπου εκει τα πραγματα ειναι εντελως διαφορετικα.. σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.



Κοίτα οι οποιεσδήποτε ψυχολογικές / συναισθηματικές (αλλά και φυσικές) συνέπειες μιας τελετής είναι ανεξάρτητες από την καθαυτό αποτελεσματικότητά της και την "επιτυχία" (ή αποτυχία της).
Δηλαδή αν κάνεις κάτι (μια τελετή) και έχεις κάποια εμπειρία που σχετίζεις με την τελετή, σε τελική ανάλυση πρέπει να αντιμετωπίσης την κατάσταση όπως είναι μπροστά σου και άσχετα με το αν την προκάλεσε ο νους σου ή πνεύματα.
Αυτά που ανέφερες "χαρτιά, επικλήσεις/κεριά, καθρέφτες" είναι πράγματα που "φημίζονται" πως έχουν τέτοιες συνέπειες. Επιφανειακά τουλάχιστον εδώ ισχύει το 'όποιος ανακατεύεται με τα πίττουρα'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2013, 12:43:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"το προωλημα μου ειναι κατα ποσο θα επρεπε να πιστεψω τη συγεκριμενη κοπελα σε ολα οσα λεει... "

Είναι αναγκαίο να πιστέψεις ή να μην πιστέψεις; Για εσένα τι ακριβώς παίζεται;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Annabell
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2013, 12:40:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σας και παλι... Αφου λοιπον με ρωτησες τι παιζει θα σου πω... Εμενα παντα μου αρεσε το υπερφυσικο... αλλα εψαχνα πιο πολυ για να μου πει καποιος αν εχει μαθει να ελεγχει την εσωτερικη του ενεργεια και το πως το καταφερε... Αυτη λοιπον ισχυριστηκε πως μπορει να βοηθησει αλλα μετα μου αρχισε τις εν λογο ιστοριες και με τρομαξε... και γι'αυτο επειδη ετυχε να δω ενα παρομοιο θεμα εδω εγινα μελος. γιατι αν ισχυει πως η επικληση της εσωτερικης δυναμης σου ειναι και επικληση προς τη "μαυρη" πλευρα του εαυτου μας δε θα ασχολουμουν αλλο με αυτα... οποτε μπηκα εδω για να μου πει καποιοσ που εχει ασχοληθει αν υπαρχει κυνδινος και με απλουστερα πραγματα οπως προ ανεφερα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2013, 12:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

... αν υπαρχει κυνδινος και με απλουστερα πραγματα οπως προ ανεφερα...

Ο όποιος κίνδυνος και υπάρχει και είναι ανεξάρτητος από την μεταφυσική ουσία.
Παράδειγμα: αν κάνω μια τελετή που συμπεριλαμβάνει πχ ως θυσία το σφάξιμο ενός κοτόπουλου μπορεί να είναι μάταιη η θυσία, μπορεί όχι, αλλά το κοτόπουλο θα είναι νεκρό άσχετα με την τυχόν αποτελεσματικότητα. Οι πράξεις μπορούν να έχουν σκοπό (κάνω την τελετή για κάτι), συνέπειες (παντού αίματα και το κοτόπουλο νεκρό) είτε πετύχω το σκοπό είτε όχι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy