ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ερωτήσεις περί μετεμψύχωσης
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2013, 07:23:59  Εμφάνιση Προφίλ
Μπορεί κάποιος να απαντήσει σε ερωτήσεις σχετικές με την μετεμψύχωση;

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2013, 10:47:31  Εμφάνιση Προφίλ
Ο πρώτος κύκλος ερωτήσεων σχετίζεται με τον ΧΡΟΝΟ. Οι ερωτήσεις δεν θα βρίσκονται απαραίτητα σε αλληλουχία η μια με την άλλη, αλλά θα έχουν κοινό θέμα - τον χρόνο.

Ερώτηση 1η: Χρόνος και χώρος.

Βρισκόμαστε στο έτος 2013 στην Γη. Οι μετενσαρκωμένες ψυχές που ζούνε σε διαφορετικές χρονικές περιόδους, που βρίσκονται;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2013, 11:47:07  Εμφάνιση Προφίλ
Σύμφωνα με την θεωρία της μετεμψύχωσης πάντα
Οι ψυχές είτε θα έχουν τελειοποιηθεί, θα έχουν ενωθεί με το ανώτατο θείο οπότε δέν υπάρχει κανένας λόγος να ξαναμπούν σε άλλο σώμα.
Οι ψυχές θα βρίσκονται σε κάποιον άνθρωπο πάνω στην γή
Οι ψυχές θα βρίσκονται σε αναμονή ή αναζήτηση για να μπούν σε κάποιο άλλο σώμα μέχρι την τελειοποίηση
Η πιθανότητα να γίνει ανταλλαγή του σώματος απο ζώο σε άνθρωπο υπάρχει σίγουρα απο την κατεύθυνση ζώο σε άνθρωπο δέν γνωρίζω άν ισχύει το αντίθετο άνθρωπος σε ζώο ίσως να συμβαίνει άν έχει κάνει στην προηγούμενη ζωή τεράστια κακά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2013, 13:42:25  Εμφάνιση Προφίλ
Χρίστος Έλ όπως επανειλημμένα έχουμε τονίσει, πριν αποφασίσει κάποιο μέλος να ανοίξει ενα νέο θέμα, καλό είναι να συμβουλεύεται την "αναζήτηση", προς αποφυγή δημιουργίας πολλαπλών θεμάτων με το ίδιο αντικείμενο,
με αποτέλεσμα να δυσκολεύουν τον απλό αναγνώστη και τη συμμετοχή των μελών μας.

Στο παρακάτω θέμα μπορείς να αντλήσεις τις πληροφορίες που χρειάζεσαι ή να καταθέσεις νέες ερωτήσεις/απόψεις:
Μετεμψύχωση & μετενσάρκωση

Το παρόν θέμα θα απενεργοποιηθεί



not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2013, 03:50:44  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα

quote:
Οι μετενσαρκωμένες ψυχές που ζούνε σε διαφορετικές χρονικές περιόδους, που βρίσκονται;

Έχεις ανύσηχο πνεύμα φίλε μου, μου αρέσει αυτό.

Η οντότητά μας στην πραγματικότητα όπως και κάθε μορφή ύλης είναι μια καμπύλωση του χωρόχρονου.

Ο κλειδαράς για παράδειγμα (εγώ), γενήθηκε στο τάδε χωροχρονικό σημείο π.χ. 20/05/1977 και πέθανε 20/05/2080, αυτό σημαίνει οτι εγώ υπάρχω σε αυτό το κομμάτι του χωροχρόνου, εφ' όσον όμως ο χωροχρόνος υπάρχει αιώνια άρα η χωροχρονική μου ύπαρξη υπάρχει αιώνια σε αυτό το κομμάτι του χωροχρόνου, επομένως ο Θάνατός μου είναι κάτι σαν επανεκίνηση ενός υπολογιστή, με απλά λόγια όταν πεθαίνουμε γυρίζουμε πάλι στο χωροχρονικό σημείο απ' όπου ξεκινήσαμε και ξαναζούμε μια ζωή ίσως διαφορετική με άπειρες παραλλαγές.

Μπορεί να λέω και μακακίες βέβαια, μια σκέψη έκανα παιδιά, φυλάχτε τις τομάτες για τη σαλάτα...

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2013, 15:06:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Εφόσον, όπως διαπιστώσαμε, ο θεματοθέτης συνεχίζει τη συζήτηση στο θέμα που του πρότεινε ο AitheroVamon, το παρόν θέλα απενεργοποιείται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
9.289551E-02
Maintained by Digital Alchemy